adcov.com

Top 10 Przyczyny skóry suchej

Top 10 Przyczyny skóry suchej


Suchość skóry jest częstym schorzeniem, które najczęściej miały w pewnym momencie w czasie. W większości przypadków, ponad-the-counter produkty dbać problemu. W sytuacjach ekstremalnych, takich jak egzema suchości, może być konieczne leki na receptę. Jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, co powoduje suchość skóry, 10 wspólne czynniki mogą być sprawcami.

1. Zima Pogoda

W miesiącach zimowych, wilgotność powietrza na zewnątrz spada. Wody w skórze paruje łatwiej w zimnym, suchym powietrzem, dzięki czemu można z tym suchym, ciasny uczucie. Chroń skórę przez stosowanie odzieży ochronnej, aby chronić go przed czynnikami, zwłaszcza jeśli jesteś entuzjastą sportów zimowych i uprawiać w słońcu. Hojnie zastosować balsam, który zawiera wilgoć trzyma składniki, takie jak gliceryna.

2. Długie gorące prysznice i kąpiele

Brzmi świetnie, ale połączenie gorącej wody i moczenia paski skóry olejów ochronnych. Zamiast tego, spróbuj kąpieli w ciepłym --- --- nie gorącej wody i prysznice granicznych i kąpieli do 10 minut.

3. kryty ogrzewanie

Pralnia ogrzewanie kryty wysycha zarówno na skórę i błony śluzowe. Prowadzi to do spierzchnięte usta, suchym gardle i suchym nosem, co może prowadzić do krwawienia z nosa. Rozwiązanie jest proste. Ustaw ciepła w najniższym ustawieniu, które jest wygodne. W razie potrzeby nosić odzież do utrzymania dodatkowego ogrzewania kryty na minimum. Również używać nawilżacza w nocy, aby pomóc nawilżają skórę.

4. Odwodnienie

Nawet jeśli nie jesteś jak spragniony w okresie zimowym ze względu na mniejsze pocenie się, nadal traci wodę przez skórę każdego dnia. Jeśli nie masz wystarczająco dużo pić, organizm staje się odwodniona. Rozwiązanie jest szybkie poprawki. Pić więcej wody. Nawet jeśli nie czujesz się spragniony, mają ładny filiżankę gorącej kawy bezkofeinowej lub aromatyzowanej herbaty ziołowej. Unikaj napojów zawierających kofeinę.

5. Błędne Telenowele

Toalety publiczne są winni tego. Większość z nich zawiera ostrą ogólny mydła, który nie dostać się w ręce czyste, ale paski od wilgoci. Gdy w domu, użyj nawilżający do mycia ciała i zapisać ostrzejszego mydło dla trudnych obszarach, takich jak kolanka, stóp i pach.

6. Nie Korzystanie Balsamy

Według strony internetowej Everydayhealth, jest tak samo ważne, aby nawilżać w zimie, jak to jest w okresie letnim. Jeśli nie użyć jakiegoś środka nawilżającego na swoim ciele, sucha skóra staje się swędzące i łuszcząca. Po każdym prysznicem, przetrzeć swoje ciało balsam nawilżający.

7. Źle Odzież

Omijać włókien zniszczonych jak wełny, co pogarsza suchą skórę. Nosić więcej bawełny, jedwabiu lub innych włókien naturalnych, które pomagają skórze "oddychać".

8. Lizanie warg

Choć działa tymczasowo, w końcu wargi lizanie wysycha usta jak ślina paruje. Matowy lub długo sobie szminki również mogą zostawić swoje usta suche. Zamiast tego, należy rozważyć użycie balsam, wargi lub wargi maści masła. Zastosuj ją pod szminkę, aby dodać wilgoci.

9. Częste Mycie rąk

Mycie rąk stale wraz z wykorzystaniem dezynfekcji rąk pozostawia skóry suchej. Trzeba zachować czyste ręce, aby uniknąć zarazków, ale nadmierna ekspozycja na mydło, wodę i środek dezynfekujący paski skórę jej naturalnych olejów. Użyj nawilżający ręki mydło zamiast. Balsam się także po każdym myciu. Stosować rękawice ochronne podczas mycia naczyń.

10. Nie jedzenie w prawo

Jeśli nie jedzą wystarczająco dużo kwasów tłuszczowych, organizm nie ma wystarczającej ilości budulec do utrzymania bańki ochronnej lipidów (tłuszczów), które otaczają komórki skóry. Tłuszcze te uzupełnić naturalne oleje i pozostawić skórę gładką. Jedz pokarmy, które zawierają dużo kwasów tłuszczowych omega-3, w tym tłustych ryb (sardynki, łosoś i tuńczyk).