adcov.com

Terapii lekowych Gonty

Leczenie na półpasiec (półpasiec), wiąże się z wieloma lekami. Leki obejmują te, które w szczególności w leczeniu wirusa, jak również te, które złagodzić objawy choroby, w tym bólu.

Kierowanie

Leki przeciwwirusowe jest stosowany do wychwytywania przyczynę półpasiec, wirus ospy wietrznej i półpaśca (VZV). Wśród tych leków jest acyklowir, walacyklowir i famcyklowir, według American Academy of Family Physicians (AAFP).

Kontrolowanie Obrażenia

VZV wpływa na komórki nerwowe, a kortykosteroidy są stosowane w leczeniu obrzęku i uniknąć uszkodzenia tych komórek nerwowych. AAFP donosi, że może to również obniżyć ryzyko wystąpienia powikłań związanych z półpaścem.

Ulga

Ilość na receptę i bez recepty, środki przeciwbólowe mogą być stosowane do opanowywania bólu w dachówkami, w zależności od nasilenia objawów. Miejscowo lidokainą i kapsaicyna jest również, zgodnie z AAFP.

Ramy czasowe

Przeciwwirusowe leczenie trwa przez okres od jednego tygodnia do 10 dni, a kortykosteroidy podawane przez trzy tygodnie, w zależności od AAFP. Techniki zarządzania ból są wykorzystywane przez cały czas trwania objawów.

Rozważania

Inne leki, w tym niektóre rodzaje trójpierścieniowych leków przeciwdepresyjnych i leków przeciwdrgawkowych, może być konieczne, jeżeli ból trwa po wysypka oczyszcza się (znane jako nerwoból) według AAFP.