adcov.com

Terapia magnesem dla stwardnienia rozsianego

Stwardnienie rozsiane jest chorobą, która wpływa na centralny układ nerwowy, i zwykle powoduje skurcze mięśni, drętwienie, osłabienie, utrata koordynacji i inne objawy. Warunek ten nie ma lekarstwa na chwilę, ale są różne terapie, które są używane w leczeniu objawów i pośredniczy działanie choroby. Jednym z nich jest leczenie magnes.

Konsultacje

Pierwszą rzeczą, którą każdy powinien zrobić, a dotyczy to jeszcze bardziej do terapii, które nie są jeszcze częścią głównego nurtu, jest, aby skonsultować swój lekarza o decyzji do terapii magnetycznej. Taka terapia obejmuje stosowanie pola magnetycznego do pewnych dotkniętych części ciała. Pola te są zwykle wytwarzane przez maszyny i są elektromagnetyczne, w przeciwieństwie do statycznych pól magnetycznych można by uzyskać z magnesem chłodziarki. Aby mieć pewność, że osoba jest kandydatem do tego rodzaju terapii, może być konieczne testy, a lekarz będzie musiał dokonać ustaleń.

Przygotowanie

Przed magnes dla poddawanego leczeniu stwardnienia rozsianego, ważne jest, aby upewnić się, że podejmowane są wszelkie właściwe środki ostrożności. Pacjent powinien upewnić się, że procedura jest wyjaśnione do nich, i że wszystkie odpowiednie badania zostały podjęte, aby upewnić się, że magnetoterapia jest właściwym rozwiązaniem. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy inne problemy zdrowotne lub obawy mogłyby wchodzić w grę, takie jak śruby w kości lub sztucznych stawów, które mogą być dokonywane przez pola elektromagnetyczne. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli są obecne, leczenie może być konieczna wymiana.

Rozważania

Obecnie nie ma dowodów, że leczenie magnesem dla stwardnienia rozsianego jest albo pomocne lub szkodliwe. Badania zostały zrobione, ale jak na razie nie ma jednoznacznych wyników wyszukiwania. Oznacza to, że magnetoterapia nie leczy, a pacjent powinien upewnić się, że rozumiesz. Ponadto, ponieważ leczenie jest nadal niesprawdzone, oznacza to, że ubezpieczenie może nie być w stanie zapłacić za to. To może zostawić pacjentów płaci za własne leczenie, które nie zostało jednoznacznie udowodnione do pracy. Rozważania te powinny być w całości waży zanim pacjent zgadza się poddać terapii magnetycznej.