adcov.com

Terapia chelatacji kardiomiopatia

Kardiomiopatia jest stanem, w którym powstaje zapalenie serca i w rezultacie osłabione. Choroba powoduje, że serce pompuje krew źle i musi być traktowane szybko, aby zapobiec dalszym szkodom. Chociaż istnieje szeroki zakres terapii dla kardiomiopatii (w ciężkich przypadkach, serce musi być przeszczepione), chelatacja wzrosła popularność jako cudownym remedium na ten i inne rodzaje chorób serca. Mimo obietnicy, chelatacja pozostaje przedmiotem gorących dyskusji i kardiomiopatia chelatacji ma jeszcze osiągnąć szerokie poparcie wśród lekarzy serca na całym świecie.

Co to jest terapia chelatacji?

Stosowanie środków chelatujących stosuje się wstrzyknięcie specjalnego syntetyzowany aminokwasem znanym jak EDTA, które wiążą się do metali w krwiobiegu. Po to robi, depozyty w krwioobiegu i serca, które mogą powodować kardiomiopatię uważane są czyszczone i usuwane z organizmu z moczem. Chelatacja jest rzekomo w celu zwiększenia przepływu krwi do serca i przywrócić funkcjonalność części ciała, które nie działają prawidłowo. Wiele osób zgłosiło, że chelatacja, bez dodatkowego leczenia, wyleczył ich z kardiomiopatią i pozwolił im zdrowe i udane życie. Dlatego też uważa się chelatacji w niektórych przypadkach jako "lekarstwo" dla kardiomiopatii, miażdżycy i innych chorób serca.

Ryzyka związane z terapią

Wielu lekarzy i stowarzyszeń, w tym American Heart Association, zdystansować się od chelatacji jako realne postaci leczenia kardiomiopatii i innych warunków związanych z sercem. Te osoby i organizacje twierdzą, że dowody naukowe nie obsługuje chelatację. Przypisują pozytywne skutki uboczne terapii do zmian w stylu życia niezbędnych do pacjentów, aby przejść procedurę, takich jak zaprzestanie palenia tytoniu, zdrowej diety i ćwiczeń fizycznych. Ponadto podkreślają, że EDTA nie jest całkowicie bezpieczny, łącząc wiele zgonów na całym świecie do chelatacji. Skutki uboczne, takie jak drgawki i zaburzenia rytmu serca są często wymieniane jako powody, aby trzymać się z dala od takiej terapii.

Wnioski

Podczas terapii chelatacji została rzekomo przez wielu za skuteczne w leczeniu wiele chorób serca oraz kardiomiopatii, osoby muszą być ostrożni, aby badać ich decyzję i porozmawiać o tym z kilku zaufanych lekarzy przed pójściem do przodu z drogiej terapii. Jury jest jeszcze obecnie, czy chelatacja może być bezpieczne i skuteczne; jednak najwyższą ostrożność musi być używane przez osoby, które planują realizować kurs chelatacji. Dopóki badania kliniczne zostały przeprowadzone, może być najlepiej polegać na naukowo sprawdzonej terapii, która wykazała bezpieczeństwo i skuteczność.