adcov.com

Terapia alternatywna Borelioza

Borelioza jest spowodowana przez bakterie o nazwie Borrelia burgdorferi, które są przenoszone na ludzi od ukąszenia kilku odmian twardych mocny kleszczy. Standardowe leczenie boreliozy jest doustna antybiotykoterapia, zgodnie z Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych (NIAID). Istnieje jednak szaleje kontrowersje w środowisku medycznym na stan omawianych jako przewlekłe choroby z Lyme (CLD), w których objawy utrzymują się przez wiele lat i nie zawsze reagują na leczenie antybiotykiem. Wiele osób z CLD poszukiwania alternatywnych metod leczenia tej choroby.

Buhner Protocol

Zielarz Stephen Buhner w swojej książce "Healing Lyme", opublikowanego w czerwcu 2005 roku przez Raven Press, przedstawia ziołowych podejścia do walki z bakteriami Borrelia burgdorferi, który zrodził kilka forów wsparcia w Internecie, gdzie ludzie prowadzący własne CLD pocztowe testamenty do ich własne doświadczenia.

Protokół Buhner wykorzystuje trzy główne zioła: Andrographis paniculata, Japoński rdest i Uncaria tomentosa, powszechnie znany jako koci pazur. Andrographis jest ekstremalnie gorzki zioło stosowane w medycynie ajurwedycznego systemu do leczenia infekcji pasożytniczych, takich jak malaria. Japoński rdest jest bardzo wysoka źródło przeciwutleniacza zwanej resweratrol. Koci pazur jest kora z drzewa lasów tropikalnych Ameryki Południowej, która od dawna jest używany przez rdzennych mieszkańców do walki wiele różnych chorób.

Zioła te podejmowane są na bazie dziennej. Inne zioła, takie jak Astragalus, ziół z tradycyjnej chińskiej farmakopei, czerwonym ziołowych korzeń, który pochodzi z Ameryki Północnej i był szeroko stosowany przez rdzennych Amerykanów, i korzeń Stephania, mniej znane zioło z chińskiej tradycji, która jest używana jako przeciwzapalne, są często dodawane do mieszanki.

Protokół dr Zhang

Dr Qingcai Zhang jest wybitny lekarz, który uczestniczył Harvard Medical School i jest w radzie doradczej do, dr Andrew Weil słynnego założyciela zakresie integracyjnego mecicine. Zhang jest także lekarz tradycyjnej medycyny chińskiej, który prowadzi klinikę w Nowym Jorku, która specjalizuje się w przewlekłych chorobach zakaźnych. On napisał książkę pod tytułem "Nowoczesne Lyme Disease i medycyna chińska", która została opublikowana w marcu 2006 roku przez chińsko-Med Research Institute. Protokół Zhang do leczenia przewlekłej choroby z Lyme skupia się na trzech ziół: allicyny, który jest bardzo silnym ekstrakt z czosnku artemisinin; ekstrakt z chińskiego piołunu; i GG, wyciąg z azjatyckich roślin Houttuynia cordata. Inne zioła, takie jak Smilax glabrae lub wspólnego sarsaparilla, coptin, wyciąg z rośliny Coptis i jarmułka (Scutellariae Radix) są dodawane do wzoru na boreliozę. W Chinach, te zioła zostały wybrane do ich succeess w leczeniu innych pasożytów bakteryjnych z unikalnych spiralnych ogon charakterystycznych (krętków) również w B.burgdorferi, według strony internetowej Zhang.