adcov.com

Teoria Zygmunta Freuda Marzeń

Teoria Zygmunta Freuda Marzeń


Freud uważał, że sny były wiadomości od podświadomości. Jego teoria snów skupia się na idei, że większość ludzi stłumione myśli i pragnienia. Według jego teorii, marząc jest sposobem realizacji tych pragnień.

Identyfikacja

Według Freuda, sny zawierać dwie części: ukryte treści i oczywistego treści. Oczywisty treść opisuje osoba pamięta ze snu. Utajona treść odnosi się do prawdziwego znaczenia oczywistej treści. Freud uważał, że obrazy, które widzimy w snach są symbolami dla nieświadomych myśli.

Sen Praca

Freud nazwał proces interpretacji oczywistego zawartość do ukrytej zawartości "Dream Work". Wierzył, że większość naszych snów zawierało ukryte wiadomości seksualnych. Na przykład, pomyślał obrazy przedmiotów, takich jak broń, pałeczki i pnie drzew były symbole męskich narządów płciowych; skrzynie, komody i szafki symbolizuje narządy żeńskie.

Znaczenie

Freud uważał, że sny mogą ludzie do przeprowadzenia nieświadome pragnienia. Freud uważał, że większość z tych pragnień były seksualne w przyrodzie i poszedł niespełnione w ciągu dnia osoby. W nocy, umysł tworzy świat fantazji, który spełnia te uczucia. To zadowolenie ustępuje spokojny sen.