adcov.com

Tego robić i niemile widziane na opryszczkę



Opryszczka to małe rany na twarzy i jamy ustnej. Są spowodowane przez wirusa opryszczki pospolitej 1 ("HSV-1"). Początkowo one powodować ból, pieczenie lub swędzenie przed skorupa nad. Są one najczęściej na wargach, brodzie i nozdrzy. Mogą to być również na dziąsła lub podniebienia. Kilka działań może zapobiegać i leczyć opryszczkę. Niezależnie od rozwiązania wybrać, należy skontaktować się z lekarzem, jeśli nie wyjaśni w ciągu 10 dni.

Nie Scratch

Bez względu na to, jak irytujące może być ból, lub to, co jest w stadium, nie porysować lub odebrać na nim. Drapanie może powodować opryszczkę na infekcje. Jeśli ból zostanie zainfekowany, może trzeba odwiedzić lekarza lub farmaceuty dostać antybiotyki.

Nie pocałunek Szminka osób lub Borrow

Kiedy masz opryszczkę, upewnij się, że nie całuję ludzi. Opryszczka jest zaraźliwa, jak długo, jak masz je. Są to w szczególności, gdy są zakaźne pęcherze. Ponadto, należy unikać dotykania płaczącą blister, jak można przenosić infekcję masz do innych ludzi. Unikaj pożyczania szminki lub najmu ktoś pożyczyć twoje.

Rozpoznawać znaki

Tak szybko, jak można zauważyć objawy opryszczki nadchodzi, należy natychmiast reagować. Opryszczka objawy obejmują mrowienie, swędzenie i pieczenie. Zakup leków opryszczki u lokalnego aptekarza od razu. Opryszczkę kilka bez recepty leki są na rynku. Po zakupie leku, należy zapoznać się z instrukcjami aplikacji i wykonaj je dokładnie.

Zapobieganie

Podjąć kroki, aby uniknąć opryszczki. Opryszczka może być wniesiona przez poszczególnych wyzwalaczy, takich jak stres. Jak najlepiej, aby pozbyć się tych wyzwalaczy. Regularnie myć ręce wodą z mydłem. Pomaga chronić przed ranami, grypy i zakażeń. Ponadto regularnie używać kremów z filtrami, najlepiej jeden z tlenkiem cynku lub tytanu. Pamiętaj, aby pić dużo wody każdego dnia i unikać aktywności, który może wysuszyć skórę, takie jak bardzo gorące kąpiele lub prysznice.