adcov.com

Techniki fizjoterapii w leczeniu piriformis Syndrome

Zespół gruszkowaty jest stan, którego objawy to uporczywy pośladek i ból nóg. Nerwy w pobliżu mięśnia piriformis są ściśnięte, co powoduje podrażnienie i ból, który czasami może być ciężkie. Zespół piriformis zazwyczaj wynika z ucisku w mięśniach. Istnieje kilka sposobów leczenia tego zespołu.

Ricer

Uznają, że nie jest to problem w obrębie pośladków i traktować go natychmiast. Zespół gruszkowaty jest uszkodzenie tkanek miękkich, które mogą pogorszyć, jeśli nie jest leczone. Zastosowanie metody Ricer w ciągu pierwszych 48-72 godzin od pojawienia się objawów może zmniejszyć ryzyko wystąpienia poważnego urazu. Ricer oznacza odpoczynku ciało, wisienką pośladki, ściskając pośladki w bandaż elastyczny, podnoszące pośladki, i skierowania przez lekarza wykwalifikowanego fizjoterapeuty.

Rozciąga

Stretching jest najważniejszą częścią fizjoterapii dla pacjenta zespół piriformis. Robi regularne odcinki pomaga pacjentowi rozluźnić mięśnie, zmniejszając w ten sposób, że ciągnie i powoduje ucisk nerwu zaciskowych. Skuteczne rozciąganie może odbywać się siedząc na podłodze z obu nóżek prostopadłym do przodu korpusu. Przynieś jedną nogą w, zginanie kolana z boku. Trzymać kostki i doprowadzić go do piersi. Trzymaj go tam przez hrabiego 20-30. Powtórz to trzy razy, za każdym pośladek.

Masaż

W końcowej fazie tego zespołu, jak uzdrawia pośladek, pacjent zostanie poinformowany przez lekarza, aby powrócić do lekkiego sportu. Ważne jest to, że nie dawno go na początku, i "słuchać" swojego ciała. Jeśli czujesz, nadmiernego bólu w pośladki podczas aktywności, należy natychmiast przerwać.

Lekarz może zalecić masaż jako terapię wstępnie sportu. Masaż pomaga rozluźnić tkanek miękkich pośladków i utrzymać mięśnie ciepłe na ćwiczenia i rozciąganie.