adcov.com

Techniki doradztwa dla Batterers

Techniki doradztwa dla Batterers


Prowadzenie poradnictwa dla batterers jest delikatna i często długotrwały proces, najlepiej nadaje się do profesjonalnych psychoterapeutów. Indywidualnych i poradnictwo grupowe są często konieczne, zwłaszcza jeśli batterer jest w ścisłej relacji z małżonkiem lub dzieckiem. Choć niektórzy batterers mogą być wywołane przez wrodzonej złości, zwykle zarządzania gniewu jest używany tylko jako rozwiązania krótkoterminowego, i potrzebne są inne techniki penetrować rzeczywiste problemy i prowadzić do trwałego uzdrowienia.

Terapia Grupa Batterer

Ten rodzaj terapii grupowej jest to dobry punkt wyjścia dla batterer odzyskać. Ten rodzaj terapii jest zazwyczaj w grupie ustawienie z innych batterers, oddzielonych od rodzin batterer, a pracuje jako wersja na batterer w Anonimowych Alkoholików. Sesje te zwykle trzeba trwać od 24 do 36 tygodni i będzie składać się z członków wyrażając swoje osobiste problemy i ustalania indywidualnych celów. Techniki doradztwa należy edukacja na batterers na indywidualnych, społecznych, kulturalnych i przyczyn baterii i monologów wewnętrznych restrukturyzacji, które prowadzą do winy i brak zaufania. Długoterminowe techniki stosowane przez batterers do pomocy w odzyskiwaniu obejmują utrzymanie przyjaźni z innymi z grupy wsparcia, zaangażowania w pracę społeczną i zaangażowanie w działania polityczne w celu zapobiegania przemocy w rodzinie.

Techniki w psychoterapii indywidualnej

Indywidualne doradztwo nie jest zwykle najlepszym natychmiastowe rozwiązanie do odzyskiwania. To jest typowe dla batterers do obwiniania innych za swoje zachowanie, a od odpowiedzialności i uczciwości są najważniejsze do poradnictwa indywidualnego, batterer może ulec pokusie, aby zatrzymać udział sesje indywidualne. Jednakże, jeśli batterer został przez interwencji grupy i jest otwarty na indywidualne doradztwo, istnieje wiele przydatnych technik, które pomogą im odzyskać. Psychoterapeuta w indywidualne traktowanie skupi się wyłącznie na batterer w osobistej historii, wartości i przekonań, aby pomóc mu dostosować jego postrzeganą potrzebę do nadużyć.

Pary / Poradnictwo rodzinne

Poradnictwa małżeńskiego lub rodzinnego jest zazwyczaj ostatnim krokiem do odzyskania. Jeżeli nałożona zbyt szybko, ofiary mogą umniejszać wagi problemu uspokoić batterer, co sprawia, że ​​łatwiej mu na kontynuowanie nadużyć. Ponadto, jeśli batterer nie podjął odpowiedzialność za swoje działania, batterer może poczucie winy rodzina na uczucie jak "przyczyna" wszystkich swoich problemów, które ponownym represjonuje rodzinę. Jeśli batterer jest gotowy do terapii rodzinnej, doradca pomoże pary określenia ich postrzeganych role w związku, aby sprawdzić, czy istnieje nierównowaga równości. Doradcy będą również zachęcić ofiary do zrozumienia, że ​​nie są one przyczyną nadużyć i zasługują na szacunek.