adcov.com

TB Strzał Side Effects

TB Strzał Side Effects


TB lub gruźlicy jest chorobę zakaźną, który atakuje najczęściej płuca. Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, może to mieć wpływ na każdą część ciała. Nieleczona gruźlica może być śmiertelne. TB nazywany jest szczepienie BCG, która jest skrótem Bacille Calmette-Guerin. CDC nie jest rutynowo zalecane, że Amerykanie się zaszczepić na gruźlicę, chyba że spełniają bardzo szczegółowych kryteriów ryzyka.

Gorączka

Szczepionka Zdarzenie niepożądane System sprawozdawczości jest nadzorem nad bezpieczeństwem szczepionki grupa utworzona przez CDC i FDA. Według ich danych, gorączka jest najczęstszym zarzutem z TB strzał. Z tych, którzy zgłaszane działania niepożądane, 31.72 procent doświadczonego gorączkę.

Pokarmowego

Żołądkowo-jelitowych działań niepożądanych należą nudności, wymioty i biegunkę. Wymioty był najczęściej zgłaszanych z tych objawów, o 5,6 procent z tych, którzy zgłaszane działania niepożądane. Nudności odnotował 4,48 procent, a biegunka odnotował 3,36 proc.

Flulike Objawy

Podczas gdy "objawy grypopodobne" jest wymieniony jako efekt uboczny, są także oddzielne objawy, które są wspólne dla grypy. Kaszel i dreszcze są najbardziej powszechne, donosi 11,19 procent, 8,21 procent, odpowiednio, tymi, które podano efekty uboczne. Bóle głowy stwierdzono u 4,1 proc.

Układu oddechowego

Niektóre z tych efektów niepożądanych oddechowych zachodzą również. Najczęściej zgłaszanym problem oddechowych została zwiększona częstość oddechów, dla których donoszono 6,34 procent tych, którzy zgłosili skutków ubocznych. Inne objawy zgłaszane były zakażenia górnych dróg oddechowych, zakażenia dróg oddechowych, choroby płuc i zapalenie błony śluzowej nosa (zapalenie zatok). Najpoważniejszym skutkiem ubocznym oddechowego zgłaszane było zapalenie płuc.

Poważne skutki uboczne

Narodowe Instytuty Zdrowia ostrzega, że ​​jeśli którykolwiek z tych objawów należy niezwłocznie zwrócić się do lekarza: ciężka wysypka skórna; trudności w oddychaniu lub połykaniu; lub świszczący oddech. Ciężkie, ale rzadkie reakcje zgłaszane przez Szpital Królewski w Adelajdzie w Australii Południowej są: ropień w miejscu wstrzyknięcia; zakażenie kości; ciężkie reakcje alergiczne; poważne zakażenie, które rozprzestrzenia się na inne części ciała; i śmierć (szacuje ryzyko, mniej niż 1 na 10 milionów).