adcov.com

Szumy uszne Fakty

Polega słysząc szum w uszach szum w uszach, gdy nie ma takiego hałasu jest obecny. Człowiek może usłyszeć ten dźwięk cały czas lub może być przerywany. Hałas może być niewielkie lub uciążliwe. Częstym problemem, szum w uszach dotyka około jednej na pięć osób, zgodnie z Mayo Clinic.

Dźwięki

Szum w uszach często charakteryzuje się dzwonienie w uszach, ale może obejmować różne dźwięki, takie jak szum, kliknięcie, sycząc i gwizdy. Dla niektórych ludzi, hałas jest tak głośny, że zaburza zdolność słyszenia.

Wspólna Sprawa

Częstą przyczyną jest uszkodzenie komórek ucha wewnętrznego, zgodnie z Mayo Clinic. Jeśli małe delikatne włosy wewnątrz ucha wewnętrznego są uszkodzone, mogą wysyłać impulsy elektryczne losowych do mózgu, który interpretuje to jako dźwięk.

Dodatkowe przyczyny

Inne prawdopodobne przyczyny to gromadzeniu się woskowiny, utrata słuchu, narażenie na hałas, alergie, wysokie lub niskie ciśnienie krwi i problemów sercowo-naczyniowych. US National Institutes of Health stwierdza, że ​​ponad 200 leków może powodować szum w uszach.

Cel Tinnitus

W rzadkich przypadkach, lekarz może usłyszeć szum w uszach, kiedy robi badania. Ten typ szumu w uszach może być wynikiem choroby naczyń krwionośnych lub ucha wewnętrznego stanu kości.

Leczenie

Leczenie polega na sprostowanie lub usunięcie przyczyny, jeśli to możliwe. Jeśli to nie zadziała, urządzenia maskujące dźwięku może hałas mniej zauważalne. Szumy uszne mogą być bardzo uciążliwe i może prowadzić ludzi czuć zirytowany i przygnębiony. Poradnictwo może pomóc uczyć ludzi, sposoby radzenia sobie i nauczyć się ignorować ten szum.