adcov.com

Szkodliwe skutki przewlekłe zaparcia Długoterminowej

Zaparcie jest terminem medycznym opisać rzadkie i trudne ruchy jelit, które może spowodować ból i męczy mięśnie brzucha. Chociaż nie jest w normalnym zakresie częstości wypróżnień, posiadające mniej niż trzy na tydzień jest uważany zaparcia, a jeśli to trwa kilka tygodni lub dłużej, Twój może być przewlekłe zaparcia. Zgodnie z Mayo Clinic i National Library of Medicine, zaparcia mogą mieć szkodliwe skutki, takie jak hemoroidy i kałowymi.

Objawy

Objawy przewlekłego lub długotrwałego zaparcia to jasny czerwony krew w stolcu, o stołki, które są trudne do usunięcia i uczucie jakby nie zostały wyeliminowane wszystkie odchody przez ponad cztery tygodnie.

Cechy

Dzieci są bardziej narażone na przewlekłe zaparcia, że ​​dorośli i osoby starsze, a kobiety mają przewlekłe zaparcia niż mężczyźni, co może być związane z częstymi zmianami hormonalnymi.

Przyczyny

Przyczyny przewlekłego zaparcia to brak ruchu, nawilżenia i błonnika; stres lub niepokój; i stanów chorobowych, takich jak choroba Leśniowskiego-Crohna i zespół drażliwego jelita.

Efekty

Długotrwałe zaparcia mogą doprowadzić do opracowania trwałych duże hemoroidy, które mogą krwawić podczas wypróżnienia; silny ból brzucha, gaz i wzdęcia; i niedożywienie.

Strona główna zadośćuczynienie

Można podjąć działania, takie jak picie dużo wody, regularne ćwiczenia fizyczne, takie jak chodzenie, stosując olej mineralny do smarowania odbytu i biorąc suplementów diety błonnika i Bryonia zioło zmniejszyć zaparcia.

Zabiegi medyczne

W zależności od nasilenia zaparcia, może być konieczne leki, takie jak lubiprostone (AMITIZA) dodać wodę do stolca. W ciężkich przypadkach zabiegów medycznych, takich jak chirurgiczne usuwanie kału może być konieczne.