adcov.com

Szkoda AC Wspólne ćwiczenia

Szkoda AC Wspólne ćwiczenia


Barkowo-obojczykowego (AC) wspólna znajduje się na górnej części ramienia i wysiłku to jest bolesne. Sportowiec szczepy tego stawu, kiedy oddziela go w ramię, uszkodzenia lub rozdarcia kapsułki stawu AC. Ten uraz czasami wymaga operacji i rehabilitacji, aby uzyskać szerokie ramię z powrotem do 100 procent stanie technicznym ponownie. Jednakże, jeśli operacja nie jest rozwiązaniem, są ćwiczenia, które możesz zrobić, aby pomóc odzyskać zakresu ruchu i siły, że to uszkodzenie powoduje utratę.

Zgięcie i Porwanie

Ramię zgięcia jest idealne ćwiczenie na początek, ponieważ wymaga najmniejszej ilości stresu na złączu zasilania i cele zakres ruchu. Stań prosto z rękami na twojej stronie, kciuk skierowany na zewnątrz. Unieś ramiona tak wysoko, jak to tylko możliwe i utrzymać pozycję przez jedną sekundę. Powoli opuść ręce do Twojej strony. Jeśli nie czujesz bólu, zrobić kilka zestawów 10.

Innym ćwiczeniem jest uprowadzenie ramię, które jest podobne do zgięcia ramion, ale zamiast podnosić ręce prosto przed siebie, podnieść ręce do boku, zachowując prostą pozycję. Podobnie jak ramię zgięcia, porwanie ma na celu poprawę zakresu ruchu, co z kolei prowadzi do silniejszego ramię, pomagając zapobiec ból i ewentualne reinjury.

Podatne ćwiczenia rozszerzające cel jeszcze większy zakres ruchu, ale powinny być wykonywane dopiero po lekarz mówi, że jest OK, aby je zrobić. Połóż się na brzuchu na stole z ramienia swojej rannej barku wisi na podłogę. Obróć ramię wiszące z powrotem w kierunku biodra, trzymając ramię prosto. Przytrzymaj pozycję przez sekundę i opuść rękę z powrotem do pozycji wyjściowej.

Wiersze i hantle

Bent-wiersz powyżej ćwiczenia są wykonywane przez wielu sportowców w celu wzmocnienia ich połączenia sieciowego. Zginać i trzymać plecy równolegle do podłogi. Twoje ramiona będą zwisać przed tobą. Powoli doprowadzić swoje ręce w stronę klatki piersiowej. Przytrzymaj pozycję przez kilka sekund i powtórz.
Robi loki biceps, triceps press-upadki i ławki naciska z hantlami również pomagają wzmocnić połączenia sieciowego, ale upewnij się, że lekarz znaki zniżki na wszystkie te ćwiczenia przed rozpoczęciem. Jeśli nie są one wykonane prawidłowo, można dodatkowo uszkodzić staw i wymaga operacji.