adcov.com

Syndrom chiński Restauracja

Jedzenie ma być świetna zabawa, ale jeśli jesteś podatny na syndrom chińskiej restauracji, to może stać się bardziej przerażające niż zabawy. Jeśli nagle zaczynają świszczący oddech lub zaczerwienienie, nie martw się - nikt nie zatruł się z jaj roll. Chinese Restaurant Syndrome jest przerażające, ale zwykle nie jest to niebezpieczne.

Identyfikacja

Chinese Restaurant Syndrome to ogólna nazwa dla zestawu objawów niektórzy ludzie doświadczają po jedzeniu chińskie jedzenie. Nazwa powstał w 1968 roku, kiedy po raz pierwszy te reakcje opisane. Inne nazwy tego zespołu to ból głowy hot dog, zespół glutaminian sodu i glutaminian wywołane astmą.

Przyczyny

Najprawdopodobniej przyczyną tego zespołu są glutaminian sodu (MSG). MSG aromatyzujący stosuje się często, choć nie wyłącznie, w chińskiej. Ale badania nie wykazały jednoznacznych powiązań między MSG i zespołem.

Wiele osób może jeść MSG bez żadnych problemów. Wśród tych, którzy doświadczają Chinese Restaurant Syndrome, objawy są jak reakcje alergiczne, ale funkcjonować bardziej jako efekt uboczny, a nie MSG alergią na niego.

Jedzenie zawierające MSG na pusty żołądek sprawia, że ​​reakcja bardziej prawdopodobne.

Objawy

Objawy syndromu chińskiej restauracji zazwyczaj występują w ciągu godziny od jedzenia pokarmów. Nie jest zazwyczaj zagrażający życiu, że nasilenie objawów zwiększa więcej MSG został zużyty.

Typowe reakcje obejmują bóle głowy, nudności i wymioty, pocenie się, uderzenia gorąca, ból w klatce piersiowej, ciśnienie lub drętwienie twarzy i pieczenie lub mrowienie w karku, barków i ramion. Nie może być świszczący oddech lub trudności z oddychaniem i kołatanie serca.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Od Chinese Restaurant Syndrome wygląda tak jak reakcji alergicznej, chorzy są zwykle podane leki przeciwhistaminowe. Są może lub nie może pomóc, ale nie zrobi krzywdy. Większość objawów znika samoistnie w ciągu dwóch lub trzech godzinach, że zmęczenie może trwać dzień lub dwa.

Jeśli miał epizod Chinese Restaurant Syndrome, należy starać się unikać żywności zawierającej duże ilości glutaminianu sodu. Możesz być w stanie tolerować pewną MSG jeśli jest podjęte w małych dawkach i inne jedzenie jest spożywane w pierwszej kolejności.

Rozważania

Należy pamiętać, że wiele produktów innych niż chińskie jedzenie zawierają MSG. Jeśli wiesz, że masz tendencję do reagowania na MSG, czytać etykiety żywności starannie i nie bój się prosić o posiłek w restauracji składników. Prawdopodobnie nie będzie w stanie uniknąć MSG całkowicie, ale musisz odkryć swój poziom tolerancji i zdecydować, jak czujnym trzeba być. Łagodne objawy, takie jak ból głowy, nie muszą do siebie ze swoich ulubionych potraw.