adcov.com

Syndrom bólu miednicy

Zespół ból miednicy, znany również jako zespół przewlekłego bólu miednicy i przewlekłego zapalenia gruczołu krokowego, jest stan, w ludzi, charakteryzujących się kilka miesięcy bólu lub dyskomfortu w obrębie miednicy ciała spowodowane zakażeniem prostaty. W tym konkretnym zespole, człowiek będzie generalnie wykazuje wiele niepożądanych objawów, z których większość odnosi się do bólu. Ten ból będzie zasadniczo wpłynąć na te gruczoły, organy i funkcje, mieści się w tym obszarze ciała.

Symptom of Pain

Najbardziej znaczące objawy syndromu bólu miednicy ból utrzymuje się przez dłuższy okres czasu, co oznacza, że ​​trwa dłużej niż "normalne", który byłby w ciągu miesięcy i może kontynuować lat. Zazwyczaj będzie to ból u nasady penisa, która zawija z powrotem do odbytu, a czasami do dolnej części pleców. W niektórych mężczyzn, to ból lub dyskomfort może również zaczynają być odczuwalne gdzieś w ich mosznie lub jąder. Bez względu na miejsce, zespół bólowy miednicy zawsze wiążą się z poziomu bólu.

Impact of Pain

Jako przewlekły ból miednicy ustąpi, zespół może zacząć wpływać na naturalne funkcje organizmu. Dla wielu ludzi, może to przynieść na nagły ból lub uczucie pieczenia podczas wytrysku, jak również oddawanie moczu. Dla innych zaczynają się zauważyć zmianę procesu oddawania moczu, stając się bardziej albo mniej pilna lub częściej niż normalnie. Może nawet mieć wpływ na ilość moczu przeszedł na typowej łazienki wizyty.

Przyczyną bólu

Niejednokrotnie, przewlekły ból miednicy związany z zapaleniem gruczołu krokowego, który to zakażenie prostaty. Ta infekcja jest zwykle ze względu na pewnego rodzaju bakterii, który podróżował z moczem do gruczołu krokowego. Jednak nie jest to jedyny powód, człowiek będzie rozwijać ten warunek. Istnieje również potencjał przewlekły ból miednicy, zgodnie z Mayo Clinic, może być wynikiem urazu, zaburzenia układu odpornościowego ani oraz układu nerwowego, choroby sąsiedniej lub nawet stresu. To po prostu zależy od człowieka, co spowodowało ból miednicy utrzymują.

Leczenia bólu

W przypadku przewlekłego bólu miednicy jest wynikiem infekcji bakteryjnej, większość terapii będzie skierowany sam się drogą przebiegu antybiotyków. Stamtąd, lekarz może spróbować innych metod leczenia bólu, w tym alfa-blokery, że odpocząć pęcherza i ułatwiają człowiek na mocz lub leki przeciwbólowe, które zmniejszają stan zapalny i zmniejszyć ból towarzyszący. Niektórzy lekarze mogą nawet zdecydować się ręcznie masować prostatę lub zatrudnić stosowanie terapii cieplnej, aby złagodzić objawy przewlekłego zespołu bólowego miednicy mniejszej.

Zapobieganie Pain

Chociaż przyczyny i metody leczenia przewlekłego zespołu bólowego miednicy będzie się różnić od człowieka do człowieka, istnieją pewne bardzo konkretne rzeczy, które ludzie mogą zrobić, aby zmniejszyć, a nawet zapobiec potencjał objawów powtarzających się lub pogarsza. W przypadku niektórych ludzi po prostu namoczenie w ciepłej kąpieli można zmniejszyć intensywność bólu. Dla innych, unikanie pokarmów i napojów, które często zaostrzyć stan, jak ostre lub kwaśnych posiłków i napojów alkoholowych lub zawierających kofeinę, może przejść długą drogę, aby zmniejszyć objawy. Nawet inwestując w nadmuchiwane poduszki do siedzenia i krzesła mogą zmniejszyć presję na tym obszarze ciała i zmniejszyć ból.