adcov.com

Syndrom bólu miednicy mniejszej u kobiet

Ból miednicy zespół to nazwa nadana do przewlekłego bólu, który występuje poniżej pępka. Ból jest przewlekły, ponieważ utrzymuje się dłużej niż sześć miesięcy. Syndrom bólu miednicy wpływa zarówno mężczyźni i kobiety, ale najczęściej w białych kobiet. Rodzaj i nasilenie bólu jest inna dla każdej kobiety i może być spowodowana przez szereg problemów. W niektórych przypadkach, dokładna przyczyna bólu nie jest wyczuwalne, ale gdy można stwierdzić, zespół bólu miednicy u kobiet można leczyć.

Objawy

Ból związany z zespołem bólowym miednicy może się wahać od łagodnego do ciężkiego i od tępy ból na nagły ból przeszywający. Wiele kobiet, które mają zespół bólu miednicy doświadczenie poważne skurcze podczas miesiączki, a zauważysz, że ból w obrębie miednicy jest gorsza w tygodniu poprzedzającym okres ich. Kobiety, które cierpią na zespół również opisać ból podczas stosunku płciowego lub podczas oddawania moczu lub wypróżnienia. Ból miednicy zespół może również prowadzić do depresji, która może spowodować, kobiety czują się smutne i beznadziejne. Depresja spowodowana zespołem bólowym miednicy może również prowadzić do zaburzenia snu.

Przyczyny

Różnorodność warunków może przyczynić się do bólu miednicy zespół. Endometrioza jest chorobą, w których komórki, tkanki, które zazwyczaj wyściełające macicy rozwijają się poza macicy w jamie brzusznej na jajniki i jajowody, co prowadzi do bólu miednicy. Podobny stan, który może prowadzić do zespołu to ból w miednicy adenomyosis, która obejmuje te same macicy komórki tkanki rosnące do mięśni ścian macicy. Guzy nowotworowe, takie jak mięśniaki macicy może również pobudzać przewlekły ból miednicy, jak guzy nowotworowe kobiecego układu rozrodczego. Inne przyczyny to macicy blizny, zespół jelita drażliwego i problemów układu moczowego.

Czynniki ryzyka

Istnieje kilka znanych czynników ryzyka rozwoju zespołem bólowym miednicy u kobiet. Najczęstszym czynnikiem ryzyka jest poprzednia ciąża, która podkreśliła, plecy i macicy pacjentki. Podczas ciąży przyczynia się do zespołem bólowym miednicy, to zwykle z powodu trudnej dostawy, zwłaszcza jeden wykonano z kleszczy lub próżni. Zapalenie narządów miednicy mniejszej, promieniowanie macicy oraz zabiegi chirurgiczne wykonywane na żeński układ rozrodczy wszystkim stanowią zagrożenie dla rozwoju zespołem bólowym miednicy, ponieważ mogą one powodować blizny. Choć nie rozumie, jak, molestowanie seksualne w przeszłości pacjenta przyczynia się do występowania zespołem bólowym miednicy; zgodnie z WebMD, prawie 50% wszystkich kobiet z raportu zespołu wykorzystywane seksualnie w pewnym momencie w ich życiu. Dodatkowo, alkohol lub nadużywanie narkotyków jest kolejnym czynnikiem ryzyka zespołem bólowym miednicy.

Diagnoza

Pierwszym krokiem w kierunku rozpoznania w miednicy zespół bólowy miednicy kobiet jest egzamin i pacjenta wywiad. Badanie cytologiczne jest zazwyczaj wykonywane szukać oznak nieprawidłowych komórek, które mogą wskazywać na endometriozę, adenomyosis lub raka. Ponadto, lekarze zwykle zbierać mocz i krew do badań przesiewowych w celu wykluczenia infekcji i chorób przenoszonych drogą płciową. Jeśli przyczyna nie zostanie ustalona przez wstępne badania, lekarze mogą używać USG, MRI i CT skany w okolicach miednicy i pochwy. Laparoskopii nacięcie podbrzusza zbadania żeńskich narządów płciowych, może także być zastosowany.

Zabiegi

Jeśli ból miednicy zespół określa się być związane z cyklem menstruacyjnym, pigułki antykoncepcyjne mogą być przepisane w celu regulowania okresów pacjenta. Operacja może być również stosowany do usuwania, wzrost guza lub cysty, który jest przyczyną zespołu. Over-the-counter naproksen lub ibuprofen mogą być sugerowane, albo lekarze mogą zalecić mocne wersje tych przeciwbólowe. Trójpierścieniowe leki przeciwdepresyjne, takie jak Elavil i Adapin można podać pacjentowi i doradztwo lub biofeedback może być stosowany w leczeniu emocjonalnych i psychologicznych aspektów zespołem bólowym miednicy.