adcov.com

Symbolika płaczu drzewa wiśni

Symbolika płaczu drzewa wiśni

Płacz drzewa wiśni jest jednym z ponad 100 odmian wiśni w Japonii. Kwiat wiśni krótko na wiosnę, i ich kwitnienia jest powód do świętowania przez Japończyków. Drzewa wiśniowe posiadają znaczące miejsce w kulturze japońskiej, i mogą być widział rozsianych japonia krajobraz, przedstawiony w obrazach, wplecione w tkaniny i wpisały się w naczynia.

Historia

Drzewa wiśniowe odnotowano w historii Japonii już 700s A.D., po okresie Heian, według strony internetowej turystyka Narodowa Japonii. Japońska nazwa dla pory roku, kiedy wiśniowe drzewo kwitnące jest śledzona przez publicznego nazywa sakura zensen i przeglądania stron i spotkania lub hanami, odbyły się każdej wiosny od hotelu co najmniej początku 1500. Prezent tysięcy drzew ozdobnych wiśni zostały podane do Stanów Zjednoczonych w 1912 roku jako symbol Japonii stopy w przyjaźni z narodem, a krajowy festiwal obchodzi historyczne wydarzenie i pięknych drzew odbywa się co roku w Waszyngtonie.

Identyfikacja

Symbolika płaczu drzewa wiśni

Wiele odmian wiśni, które drzewa mogą być łatwo zidentyfikowane przez piękny kwitnący białe lub różowe kwiaty, które pojawiają się każdej wiosny, zwykle od marca do kwietnia. Zgodnie z witryny sieci web Japonia-Przewodnik dzikie drzewa wiśniowe zazwyczaj mają kwiaty z pięciu płatków, ale niektórych odmian, takich jak Kikuzakura, mogą mieć kwiaty z płatkami do 100. Płacz wiśniowe drzewo jest ozdobne drzewa, które nie przyniosły owoce i jest w grupie nie-o owocach wiśni, znany w Japonii jako Sakura. Japońska nazwa płaczu wiśniowe drzewo jest Shidarezakura, kwiaty, które składają się z pięciu płatków na gałęzie, które opadają, albo powiesić bardzo podobnie do wierzba płacząca.

Typy

Symbolika płaczu drzewa wiśni

Oprócz płaczu wiśniowe drzewo istnieją setki odmian drzew ozdobnych i owocowych łożysko wiśniowe z rodziny. Somei Yoshino, według strony internetowej Japonii-przewodnik, jest wiśniowe drzewo o największej populacji w Japonii, z małych białych kwiatów z pięciu płatków. Ukon kwiaty może mieć maksymalnie 20 płatki, i wiśniowe drzewo to jest uznawane przez jego jasne żółte kwiaty. Kikuzakura, lub chryzantemy wiśni, jest znany dla wyświetlania kwitnących kwiatów, które zawierają ponad 100 płatki za sztukę i kwitnący prawie miesiąc później niż większość jego krewnych wiśniowe drzewo.

Znaczenie

Drzewa wiśniowe długo trzymały znaczenie w kulturze japońskiej, i ich kwitnących sezon, który zwykle trwa tylko kilka dni, zbiega się z początkiem Japonii rządowych i edukacyjnych kalendarze w kwietniu. Wiśniowe drzewo, dla wielu w Japonii, symbolizuje "przemijania życia" przede wszystkim ze względu na krótki czas kwitnących drzew. Poległych kwiaty na ziemi można również "przyrównać do śniegu i później, jako metafora dla wojownik zabity na początku życia," zgodnie z wiosennych kwiatów w Japonii witryny sieci web.

Codziennego życia

Symbolika płaczu drzewa wiśni

Bo kwiaty wiśni są reprezentatywne ulotnej natury życia i posiadają znaczenie stosunku poległych żołnierzy, przedstawień wiśni i rozpoznawalne kwiatów znajdują się na szeroki wybór japońskich przedmiotów codziennego użytku, jak również liczne dzieła sztuki. Według St. Olaf Uniwersytet witryny sieci web, ponieważ kwiaty wiśni są związane z 1800 roku i wojowników samurajów, "kwiaty pojawiają się w wielu obiektach dnia, takich jak składanie ekrany, drzwi przesuwne, kimono i lakier, a także przedstawień Samurai."