adcov.com

Suplementy dostosowane do Bone & Joint Zdrowia

Suplementy dostosowane do Bone & Joint Zdrowia


Rola dodatków w leczeniu kości i stawów warunkach, takich jak zapalenie kości i stawów jest tematem kontrowersji więcej niż dwóch dekad. Podczas gdy US Food and Drug Administration musi jeszcze zatwierdzić te alternatywne leki, sklepowe półki są pełen produktów, twierdząc, w celu promowania dobrego stanu zdrowia kości i stawów. Badania kliniczne, jednak nie zawsze wspierać tych roszczeń.

Glukozamina

Glukozamina jest substancją występującą naturalnie w organizmie, które przyczynia się do budowy chrząstki i tkanki łącznej wokół stawów. Zwiększa także produkcję elementów chrzęstnych tzw glikozaminoglikanów oraz poprawia wykorzystanie siarki, kluczowy element w budowaniu zdrowej chrząstki.

Badania zbadania skuteczności glukozaminy w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów wskazuje, że może spowolnić postęp choroby. Niektóre badania jednak nie wykazuje znaczne korzyści. Niektóre są sprzedawane suplementy glukozaminy chondroityny zawierają składnik, który jest również stosowany w leczeniu stawów i kości warunkach.

Chondroityny

Głównym składnikiem chrząstki chondroityny jest cząsteczką występującą naturalnie w organizmie. Rolą tej cząsteczki jest, aby pomóc w absorpcji płynu do tkanki łącznej, która stanowi amortyzator stawów. Może również zapobiegać enzymów z powodując pogorszenie chrząstki, jednocześnie przyczyniając się do produkcji nowej chrząstki.

Liczne badania kliniczne wskazują, że suplementy chondroityny może mieć pozytywny wpływ na leczenie zapalenia kości i stawów. Niektóre badania sugerują nawet, że może on zmniejszyć poziom związany z nim ból, jak również. Wiele suplementów zdrowia stawów i kości powiązany z glukozaminy.

MSM

Metylosulfonylometan (MSM) jest siarka, minerał, który występuje naturalnie w środowisku Ziemi. Kiedy w formie dodatku, siarki zwykle jest dostępny jako MSM lub dimetylosulfotlenek (DMSO), z których około 15 procent jest w podziale na ciele do MSM. MSM wspomaga tworzenie tkanki łącznej. MSM wykazano, że pewne obiecujące zmniejszenie bólu u osób cierpiących na stawów i kości warunkach przez zmniejszenie impulsy nerwowe.

Omega-3 kwasy tłuszczowe

Kwasy tłuszczowe omega-3 są również w rybach i owoce morza. Długo uważano za skuteczne leczenie mnóstwo chorób, w tym stawów i kości, omega-3 zostały podane FDA w leczeniu tylko wysoki poziom trójglicerydów. Badania prowadzone są nadal, że do wspierania roszczeń suplementacja omega-3 promuje zdrowe stawy i kości. Osoby z alergiami nie powinny korzystać z owoców morza omega-3 suplementów.

Kwas hialuronowy Oral

Kwas hialuronowy znajduje się w płynie maziówkowym, który smaruje kilka spoin. To jest często stosowany przez iniekcję do osób cierpiących na chorobę zwyrodnieniową stawów. Ostatnio, niektórzy producenci sprzedaje ustnej kwas hialuronowy konsumentów. Badania kliniczne, jednak muszą jeszcze wykazać żadnych mocne dowody, że kwas hialuronowy w formie ustnej zapewnia żadnych korzyści na warunkach stawów i kości.

Chrząstka rekina

Chrząstka rekina jest sprzedawany jako dodatek do leczenia raka, reumatoidalnego zapalenia stawów i choroby zwyrodnieniowej stawów. Nie ma dowodów na to, jednak, że suplementy chrząstki rekina dostarczyć żadnych korzyści dla żadnego z tych warunków. Tam również ma renomowanych badania ujawniające możliwe skutki uboczne, więc korzystanie z tych produktów powinny być podejmowane z dużą ostrożnością.