adcov.com

Super Żywność dla mózgu

Znaczenie utrzymania zdrowego mózgu nie mogą być zawyżone. Jest organem, który kontroluje myśli poznawczej, impulsów elektrycznych, które działają w ramach systemu nerwowego oraz funkcjonowanie wszystkich systemów biologicznych w organizmie. Dbanie o mózgu zaczyna się diety. Jedzenie, które przechodzi w organizmie zapewnia składniki odżywcze, przeciwutleniacze i naturalne substancje chemiczne, które poprawiają funkcjonowanie mózgu i chroni go przed uszkodzeniem.

Ryby

Ryby, takie jak łosoś, są bogate w kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe. Są one potrzebne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i nie mając ich w diecie przyczynia się do demencji i zmniejszonej wydajności intelektualnej.

Zielona herbata

Zielona herbata pomaga wspierania zdolności umysłowe i jest znane, aby zapobiec osadzaniu się kamienia w mózgu. Sproszkowaną herbaty, japoński matcha jest najlepszym źródłem zielonej herbaty.

Borówki

Jagody są super jedzenie z reputację jako "mózg jagody." Są one pełne antioxdiants że zwalczyć wolne rodniki w mózgu, które mogą przyczynić się do raka lub innych chorób.

Jaja

Jaja są doskonałym źródłem białka, ale co ważniejsze, cholina. To jest B-jak w tłuszczach witaminy, które pomaga poprawić pamięć.

Pełnoziarniste

Całe ziarna są łatwym sposobem na uzyskanie złożonych węglowodanów w organizmie. Są one niezbędne, aby dać twój mózg potrzebuje energii, aby funkcjonować poprawnie.