adcov.com

Sugerowane Crohna Dieta Foods

Według CrohnsOnline.com, choroby Crohna --- przewlekłej zapalnej choroby jelit, która powoduje pęcznienie i podrażnienie przewodu pokarmowego --- dotyka szacunkowo 500000 osób w Stanach Zjednoczonych.

Funkcja

Choroba Crohna zazwyczaj wpływa na koniec w jelicie cienkim i początku jelita grubego, lecz może dotyczyć dowolnej części przewodu pokarmowego.

Efekty

Nie jest znane lekarstwo, informuje University of Maryland Medical Center (UMMC), ale zmiany w diecie może zmniejszyć nasilenie objawów Crohna podczas flare-up.

Problem Foods

Zgodnie z UMMC, najczęściej żywności, które pogarszają objawy Crohna to wysokiej zawartości tłuszczu (w tym nabiału), pikantne, bogate w błonnik i przetworzonej żywności.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Pokarmy, które łagodzą objawy i zmniejszyć ryzyko nawrotu choroby należą te bogate w witamin z grupy B, wapnia i magnezu, takie jak ciemne warzywa liściaste, produkty pełnoziarniste i morskich warzyw. W skrajnych przypadkach, raporty UMMC, "dieta elementarna" z wykorzystaniem ciekłego odżywianie może pomóc pacjentom Crohna wyleczyć swoje uszkodzone przewody pokarmowe.

Rozważania

Choroba Crohna może utrudniać odpowiednie odżywianie z powodu niezdolności jelita do wchłaniania niezbędnych składników pokarmowych i składników mineralnych. Omega-3 kwasy tłuszczowe, występujące w oleju z ryb, może pomóc zmniejszyć nawrotu choroby i walczyć stan zapalny, UMMC mówi.