adcov.com

Subsyndromal objawów depresyjnych

Subsyndromal objawów depresyjnych


Zgodnie z Depression-guide.com, subsyndromal (łagodne) objawy depresji są zwykle mniej i mniej dotkliwe niż te związane z innymi zaburzeniami depresyjnymi. W rezultacie, łagodne objawy depresyjne są mniej wykrywalne i mogą być pomijane przez psychicznych klinicystów. Według strony internetowej jestem w Depression.com, nawet łagodne objawy depresji mogą negatywnie wpłynąć na jakość cierpiącego życia lub przyjemności, a może być równie niepokojące lub osłabiające innych zaburzeń zdrowia psychicznego.

Zmiany nastroju i zachowania,

Osoba z subsyndromal objawów depresji może wystąpić stopniowe utrata zainteresowania rodziny, przyjaźni, pracy i rekreacji. Mogą nagle poczuć ponury lub mają epizody niewytłumaczalne płakać. Osoby te mogą również stać się łatwo pobudzone i denerwują pozornie drobnych incydentów. Mogą również wyświetlić wybuchy złości krzycząc, wrzeszcząc, uderzając lub rzucając rzeczy.

Zaburzenia snu

Chorzy z łagodnymi objawami depresji często wykazują niezwykłe snu i cykle. Mogą spać w godzinach czuwania i cierpisz na bezsenność lub niedobór snu w nocy. Osoby z łagodną depresją mogą mieć również chęć spania nadmiernie. Mogą wyrazić częste skargi na zbyt zmęczony lub zbyt senny, aby angażować się w codziennej aktywności. Mogą również zgłosić przeżywa niepokojące sny i koszmary.

Nieodpowiednie Koncentracja

Osoby cierpiące z łagodnymi objawami depresji mogą wyglądać mylić, niespójne lub zdezorientowany w czasie. On może mieć trudności podejmowania decyzji, nawet niewielkie lub może poprosić kogoś do decydowania o nim. Może on również mieć trudności pamiętając rzeczy, począwszy od zwykłych codziennych czynnościach na specjalne okazje i ważnych wydarzeń. To może być trudne dla niego, aby skoncentrować się na realizacji konkretnych zadań, zwłaszcza tych, które wymagają stałej uwagi przez dłuższy okres czasu.