adcov.com

Struktura wirusa polio

Polio jest dość prosty wirus RNA wirusowego rodziny Picornaviridae. Cząstki wirus polio (zmieszaniu) jest zasadniczo nić RNA otoczony kapsydu. Kapsydu ma na swoich receptorów powierzchniowych wirusa, które pomagają rozpoznać i wiążą się kierować neurony ruchowe w organizmie gospodarza. Struktura wirusa polio - pierwszy odkrył w 1985 roku - był jednym z pierwszych struktur wirusowych kiedykolwiek odkrytych.

Genom

Dla wirusa polio jest genomu (informacja genetyczna) jest zawarta w pojedynczej nici RNA (kwas rybonukleinowy). To, że akcje w przypadku wielu innych wirusów, choć niektóre, takie jak wirusy opryszczki, nosić ich informacji genetycznej DNA (kwas dezoksyrybonukleinowy). Kody polio RNA do inwazji rybosomów komórek docelowych.

Kapsydu

Kapsydu wirusa polio otacza, zapewnia i chroni RNA. Składa się on z białkami i ma na swoich receptorów powierzchniowych, które wykrywają komórek nerwowych, co pozwala polio wiążą się do tych komórek.

Receptory

Receptory na polio, wykonane z białek, komórki docelowe wyczuć nerwowe. Polio cele neurony ruchowe. Wiele komórek w organizmie człowieka mają ten sam receptor, że polio strony cele, ale nie rozumie, dlaczego wirus polio atakuje tylko niektóre komórki nerwowe. Przeciwciała wytwarzane przez układ odpornościowy wiążą się z tymi receptorami, aby zapobiec inwazji polio z komórki.

Zakażenie

Po polio jest związana z jego docelowej komórce nerwowej kapsydu otwiera się i informacja genetyczna wirusa są uwalniane do komórki. Podczas gdy niektóre wirusy dostarczać swoje informacje do jądra komórki, wirus polio cele rybosomy (zlokalizowane w cytoplazmie) bezpośrednio. Rybosomu jest odpowiedzialne za wytwarzanie białek w komórce. Rybosomy komórki zakażone polio wytworzenia zarówno RNA wirusa polio i kapsydy zamiast białek do samej komórce gospodarza.

Montaż

W cytoplazmie, nowo utworzone kapsydy i polio RNA łączyć się razem, tworząc nowe wirionów. Następnie komórka ulega lizie (rozrywanie), a nowe cząsteczki wirusa są uwalniane, przechodząc do infekowania inne komórki gospodarza.