adcov.com

Strona główna zadośćuczynienie, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi

Start środków, aby zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi wszystkie centrum wokół ciebie obniżenie swoje szanse na atak serca. Nadciśnienie tętnicze jest terminem medycznym na wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi jest znany jako "cichy zabójca", ponieważ może być to i nie zdaje sobie sprawy. Są to środki, które można podjąć w celu kontrolowania własnego zdrowia i zwiększyć swoje szanse na zdrowego życia, życia spełniający.

Zdrowe odżywianie

Dietę, ukierunkowaną na zmniejszenie wysokiego ciśnienia krwi. Jedz dieta bogata w owoce, warzywa, produkty pełnoziarniste i innych produktów spożywczych o wysokiej zawartości włókna. Zmniejsz nasyconych i / lub spożycia tłuszczów trans. Podobny do serca zdrowej diety, dieta znany jako myślnik (Dietary Approaches to Stop Hypertension) pomoże obniżyć wysokie ciśnienie krwi, zarówno według Mayo Clinic i American Heart Association.

Jeść ryby przynajmniej dwa razy w tygodniu. Ryby zawierają kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, które są korzystne dla obniżenia wysokiego ciśnienia krwi. Łosoś, śledź, tuńczyk biały, troć jeziorowa i sardynki są bogate w omega-3.

Jedz pokarmy znane na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi, takich jak arbuz, grejpfrut, papaja i czosnkiem, pieczone ziemniaki (bez masła i śmietany) i pić mieszankę soku z cytryny i wody w ciągu dnia, zaleca naturalne homeremedies.com.

Unikać słonych pokarmów. Słone pokarmy zawierają przekąski, takie jak precle i chipsy ziemniaczane, zupy w puszkach, dań gotowych, większość fast foodów, przetworzonej żywności i wędlin. Jeśli jeść warzywa w puszkach, warzywa przepłukać je wyłączyć przed konsumentami. Jeśli w których można zjeść, zapytaj się twoje jedzenie przygotowane bez dodatkowego soli. Zamiast gotowania z soli, przypraw i ziół zastępczych.

Schudnąć

Stracić, lub kontrola, masa ciała. Jeśli masz nadwagę, schudnąć. American Heart Association stwierdza, że ​​nadwaga zwiększa ciśnienie krwi. To zwiększone ciśnienie krwi może prowadzić do zwężonych tętnic, jest głównym czynnikiem chorób serca. Schudnąć poprzez zwiększenie poziomu aktywności fizycznej i jedzenia serca zdrowej diety. Mayo Clinic, że zbyt duży ciężar wokół talii może zwiększyć ciśnienie krwi, wysoki poziom. Kobiet zwiększają ryzyko z talii więcej niż 35 cali. U mężczyzn, jest większa niż 40 centymetrów.

Redukcja stresu

Redukcji stresu
Obniżyć poziom stresu. Naprężenie jest głównym czynnikiem wysokiego ciśnienia krwi, zgodnie z American Heart Association. Istnieje wiele technik, które możesz zrobić.

Zacznij medytować. Odstawić na kilka minut dziennie w miejscu, gdzie można być w nienaruszonym stanie. Włączyć głębokie oddychanie do codziennej medytacji, aby uwolnić swoje ciało stresu.

Jogę. Joga zapewnia zdolności rozciągania mięśni, a jednocześnie wspieranie relaksujący sposób myślenia. Ćwiczenia oddechowe są ważne, również.

Aktywność fizyczna. Ćwiczenia, czy aktywność fizyczna, jest uważany za naturalny stres techniki redukcji. Zarówno American Heart Association i Mayo Clinic promowanie aktywności fizycznej jako niezbędne do kontroli stanu zdrowia fizycznego i psychicznego.

Aktywność fizyczna

Zdobądź więcej aktywności fizycznej. Ćwiczenie okazało się obniżyć ciśnienie krwi i pomocy w różnych zdrowotnych promowanie sposobów. American Heart Association zaleca się 30 minut ćwiczeń co najmniej pięć dni w tygodniu. Ćwiczenie nie musi być uciążliwy, aby czerpać wyniki. Koszenie trawy, grabienie liści, sprzątanie szafek i innych czynności domowych może pomóc. Zgodnie z Mayo Clinic, regularne ćwiczenia będzie można zauważyć, wyniki w ciągu zaledwie kilku tygodni. Ćwiczenie jest naturalna metoda redukcji stresu, także.

Zmiany innych zdrowego stylu życia

Unikać lub ograniczyć spożycie alkoholu. Nie używać tytoniu. Zgodnie z Mayo Clinic, znać swój poziom ciśnienia krwi i monitorować go. Monitorowanie ilości co konsumować. Użyj kontroli porcji. Czytaj pokarmy etykiet. Sodu (sól kuchenna) mogą być ukryte w wielu produktach żywnościowych.