adcov.com

Strona główna Środki zaradcze na Powrót zwichnięcie

Szczepy są najczęstszą przyczyną bólu pleców, i są często spowodowane przez nadużywanie lub przeciążenie mięśni pleców. Słabe techniki podnoszenia lub spada niespodziewanie może wycofać mięśnie. Kiedy te mięśnie stają się podkreślić, poza ich granice, zwichnięcie występuje, tworząc stan zapalny w okolicy. Zapalenie powoduje ból, a także wywołuje skurcze w plecach. Powrót skręcenia są powszechne wśród wszystkich typów jednostek, a może być bardzo wyniszczające i wpływają codziennych czynności. Istnieje domu środków, które mogą leczyć skręcenia i zapobiec ich ponownemu występowaniu. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem programu leczenia.

Ciepło i lód

W ciągu pierwszych 24 do 48 godzin po kontuzji pleców, stosowanie lodu może pomóc zmniejszyć obrzęk, ból i skurcze mięśni. Umieszczenie lodu na powierzchni zmniejsza przepływ krwi do skręconą dziedzinie. Nie stosuje się lodu bezpośrednio na skórę; zamiast owinąć lód w ręcznik i stosować przez 10 do 15 minut. Po 48 godzinach stosowania ciepła można ogrzać ból tkanek w plecy. Terapia ciepła zwiększa przepływ krwi i może być używany do przygotowania ciała do odcinków kręgosłupa.

Ćwiczenia

Unieruchomienie może faktycznie opóźnić odzyskanie po wysiłku plecy. Wykonując ćwiczenia lekkie, można przyspieszyć gojenie, zwiększenie mobilności i złagodzić napięte mięśnie. Brzuszków i inne ćwiczenia wzmacniające brzucha zapewnić plecach z większej stabilności. Ćwiczenia takie jak pływanie i stacjonarnym rowerze są świetne ćwiczenia aerobowe, które wzmacniają plecy i nie umieścić dodatkowy nacisk na tym obszarze. Joga to seria powolnych ruchów i odcinki, które mogą zwiększyć elastyczność w plecach. Joga usuwa objawy tylnego zwichnięcia z ciała i świadomości umysłu, ćwiczenia oddechowe i głębokich odcinkach, które przynoszą krążenie do bolesnych obszarów.

Leki ziołowe

Włączenie ananas w diecie wykazały możliwość uzyskania ulgi od skręcenia. Ananasowy zawiera bromelaina, która jest enzymem, który przyspiesza proces zdrowienia. Pieprz cayenne zawiera kapsaicynę, która koliduje z bólu przez wyzwalanie uwalnianie endorfin. Arnica jest ziołowy, który jest bardzo pomocny w zwichnięciach tylnych i jest przydatny w łagodzeniu skurczów.

Inne środki zaradcze

Niektóre środki są mniej egzotyczne niż ziołowych opisanych powyżej, ale często pracują również. Aspiryna i ibuprofen są standardowe leki przeciwbólowe, które również łagodzą obrzęki. Olej żywokost lub krem ​​wmasować w plecy może również przynieść ulgę. Możesz też spróbować dodać kilka kropli olejku tymiankowego do kąpieli, aby zmniejszyć obrzęk.