adcov.com

Strona główna Środki zaradcze dla niespokojnych nóg

Strona główna Środki zaradcze dla niespokojnych nóg


Zespół niespokojnych nóg jest niewygodny stan, który wpływa na nogi, zazwyczaj w nocy. Pacjenci opisują przerażający-crawly czucia, mrowienie lub potrzebę poruszania nogami. Zespół niespokojnych nóg jest dość powszechne, dotykają około 15 procent ogółu populacji w pewnym momencie ich życia. Jeśli cierpisz na zespół niespokojnych nóg przewlekle lub sporadycznie, można znaleźć ulgę w swoim własnym domu. Eksperymentuj, aby znaleźć taki, który działa najlepiej dla Ciebie.

Relaks

Rozciągając mięśnie nóg każdego ranka i każdej nocy może pomóc walczyć swoich objawów zespołu niespokojnych nóg poprzez rozluźnienie mięśni w nogach. Możesz spróbować prostego podłogi ćwiczenia rozciągające, gdzie można usiąść z rozprzestrzeniania nogi, a następnie dotrzeć do dotknąć każdego z palców po kolei. Podobnie, ciepła kąpiel przed snem może prep mięśnie przed snem, pozwalając całe ciało relaks. Eksperymentuj z innych technik relaksacyjnych, takich jak joga czy masaż. Indywidualne reakcje na relaks są różne dla każdego, dlatego tak ważne jest, aby ćwiczyć różne formy, aż znajdziesz taki, który działa.

Roztargnienie

Kiedy masz zespół niespokojnych nóg, często staje się jedyną rzeczą, że można myśleć. Zwłaszcza, gdy leżąc w łóżku i mając nadzieję na sen, objawy mogą stać się przesadzone. Znajdź inną działalność, która angażuje mięśnie i umysł podczas oglądania telewizji lub w łóżku, dopóki nie są na tyle zmęczony, żeby iść spać. Spróbuj szydełkowanie lub robótki, robi krzyżówki, a nawet grać w gry wideo. Działania te będą utrzymywać swój umysł swoje objawy, tak aby można się zrelaksować i ostatecznie znaleźć ulgę.

Dieta

Rzeczy, które można jeść i pić, może mieć wpływ na objawy. Na przykład, picie herbaty ziołowe uspokajające, takie jak rumianek przed snem może rozluźnić mięśnie i powodować senność. Witamina B12 wykazano również, aby pomóc, więc upewnij się, że jesteś na tyle się w diecie lub z codziennym dodatkiem. Być może trzeba będzie wyciąć niektórych pokarmów i napojów z diety; Kofeina i alkohol wykazano, aby zespół niespokojnych nóg, co gorsza, więc powstrzymanie się od spożywania wszystko zawierający zarówno przed snem. Zachowaj starannego oko na rzeczy, które wywołują swoje niespokojnych nóg, tak aby można je wyeliminować.