adcov.com

Streptococcus agalactiae Leczenie

Streptococcus agalactiae Leczenie


Streptococcus agalactiae, lub "STREP ag", jest jedną z najczęstszych przyczyn zgonów noworodków. Jednak te do zakażenia osób starszych, jak również innych osób dorosłych, którzy mają choroby wątroby lub cukrzycy. Jego skutki uboczne to zapalenie opon mózgowych, infekcje krwi, różyczkę i zapalenie płuc.

Obecne sposoby leczenia Streptococcus agalactiae okazały bardzo skuteczne, a wszystkie matki oczekujące powinny przejść testy te bakterie, zanim pójdą do pracy. Takie postępowanie zapobiega bakterii zainfekowaniu noworodków.

Historia

Badacze pierwszy opisane Streptococcus agalactiae w 1933 W 1960 roku, te bakterie związane z mastitis bydła lub zapalenia wymienia.

Jednak, Streptococcus agalactiae były szczególne znaczenie dla noworodków zespołów. W 1980 roku, lekarze zaczęli zalecane antybiotyki w leczeniu, a od 1996 roku, Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wezwała wszystkie kobiety w ciąży, aby przejść testy - i, w razie potrzeby, uzyskania pomocy - dla tych bakterii.

Znaczenie

Leczenie znacznie zmniejsza szanse dziecka zakażenia Streptococcus agalactiae. Według CDC (2008), kobiety, która prowadzi Streptococcus agalactiae ma tylko 1 na 4000 szansę przeniesienia bakterii na dziecko. Nawet jeśli nie otrzymują leczenie w momencie dostawy, możliwe zainfekowanie jej dziecko jest jeszcze tylko 1 na 200.

Natomiast kobieta, która nosi Streptococcus agalactiae i nie otrzymuje żadnego leczenia jest 20 razy bardziej prawdopodobne, aby przejść bakterii na dziecko (CDC, 2008).

Rodzaje

Najczęstszym sposobem leczenia Streptococcus agalactiae jest antybiotyki. Bakterie te są wrażliwe na ampicylinę, penicylinę, erytromycynę i wankomycyna, które wejdą ciała dożylnie. Oznacza to, że lekarze będą włożyć plastikową rurkę w swoim duchu, i jak antybiotyki krążą w całym organizmie, wejdą ciało dziecka przez łożysko. W ten sposób lekarze mogą leczyć zarówno Ciebie i Twojego dziecka.

Lekarze będą podawać antybiotyki po przerw wodnych lub po rozpoczęciu pracy.

Funkcja

Zabiegi dla Streptococcus agalactiae kolidować z jego funkcji życiowych. Penicylina i ampicylina, na przykład, zakłócać zdolność bakterii do formy i utrzymuje do jego ścian komórkowych. W konsekwencji, zamiast dzielenia i mnożenia się, że bakterie poddane lizie, lub dezintegracji komórek.

Rozważania

Według CDC (2008), Streptococcus agalactiae występuje naturalnie w jelitach, tak kobiet testuje korzystne dla tych bakterii w różnych czasach. Jeśli jesteś w ciąży, przejść testy między 35. a 37. tygodniem każdej ciąży, i nie powinny otrzymywać antybiotyki przed rozpoczęciem pracy. W przeciwnym razie, Streptococcus agalactiae może odrasta i przekazać dziecku.