adcov.com

Starożytne przeziębienie

Starożytne przeziębienie


Według Mayo Clinic.com, nie ma lekarstwa na przeziębienie. Jednak zimna jest od wieków, podobnie jak środki do domu reklamowany jako antidotum. Chociaż może nie być lekarstwem, wiele środków przetrwało próbę czasu i nadal są używane dzisiaj.

Rosół

Matki i babki były garnki do gotowania zupy z kurczaka dla swoich chorych bliskich wieków. Zgodnie z Mayo Clinic, naukowcy umieścić ten wieków lekarstwo na zimno i grypy na próbę. Rosół okazał się przyspieszyć wyjście z przeziębienia na dwa sposoby. Po pierwsze, działa jak przeciwzapalne, hamowanie komórek układu odpornościowego (neutrofile), które biorą udział w odpowiedzi zapalnej organizmu. Po drugie, rosół chwilowo przyspiesza ruch śluzu, który pozwala z przeciążeniem i ogranicza również czas, że wirusy są w kontakcie z nabłonkiem nosa.

Czosnek

Czosnek był używany przez starożytnych Egipcjan, aby zażegnać chorobę w swoich niewolników podczas budowy Wielkiej Piramidy. Czosnek zawiera allicyny, jeden z najsilniejszych antybiotyków zakładu królestwa. Zgnieść ząbek czosnku do szklanki ciepłego mleka dla łagodzenia objawów takich jak zimno zatorów. Dodać do zupy z czosnku i cebuli, na ulgi od objawów przeziębienia i grypy. Pokrój cebulę i cały zagotować z kilku ząbków czosnku. Niech dusić przez około 15 minut. Pić bulion trzy razy dziennie lub więcej na maksymalnych wyników.

Wspólna Sage

Starożytny chiński mędrzec cenione za swoje właściwości herbaty lecznicze. Sage herbata była ceniona za jej stosowania w łagodzeniu objawów związanych z przeziębieniem, takie jak ból gardła, bóle i letargu. Przygotuj jako herbata przez gotowanie suszone liście i płukania napar na ból gardła, lub wziąć go w formie kapsułek. Sage można kupić w lokalnym sklepie spożywczym zdrowia lub witaminy.