adcov.com

Stargardta Choroby oczu

Choroba Stargardta jest forma dziedzicznej młodzieńcze zwyrodnienie plamki na podstawie objawów, które mogą być podobne do związanego z wiekiem zwyrodnienia plamki, która występuje u ludzi starszych. Według amerykańskiej Fundacji zwyrodnienie plamki żółtej, choroba Stargardta dotyka 1 na 10.000 dzieci. Mimo, że występuje u młodych ludzi i nie ma utwardzenia, mający chorobę Stargardta, nie oznacza, że ​​pacjent nie może powodować istotną trwałość.

Historia

Istnieje kilka rodzajów dziedziczone wczesnym początku młodzieńcze zwyrodnienie plamki żółtej. Choroba Stargardta, najbardziej rozpowszechnioną formą, została po raz pierwszy opisana w 1909 roku przez Karla Stargardta, niemieckiego okulistę. Innym takim schorzeniem siatkówki dna oka flavimaculatus został wezwany, gdy odkryto w 1963 roku; 1976, dwóch naukowców, OB Hadden i JD Gass, określono, że jest taki sam jak choroba genetyczna Stargardta. Jednak wielu naukowców nadal uważa, że ​​należy dokonać rozróżnienia między dwoma warunkami.

Objawy

Choroba Stargardta jest typowo rozpoznaje się u pacjentów w wieku od 6 do 20. To powoduje postępującą utratę widzenia centralnego o zachowanie widzenia obwodowego. Niektórzy pacjenci rozwijać problemy z widzenia barw w miarę postępu choroby. Inne objawy to zaburzenia widzenia i problemy ze zniekształceniami. Ważne jest, aby zauważyć, że te zmiany ostrości widzenia nie może być poprawiony przez nowe okularów.

Przyczyny

W 1997 roku, naukowcy ustalili, co gen powoduje chorobę Stargardta. Choroba Stargardta mogą być przekazane albo przez gen autosomalny (zaburzenia genu od jednego z rodziców) lub recesywnych genów (nieprawidłowych genów obu pacjentów). Jeżeli nadrzędny ma recesywny gen powodujący Stargardta, rodzic nie mają choroby, ale jeśli drugiego rodzica gen recesywny, to jest o 25 procent ryzyko, że dziecko będzie rozwoju choroby. Inne dzieci z tej pary będzie nosić gen recesywny.

Prezentacja / Testowanie

W początkowych stadiach choroby siatkówki wygląda normalnie. Jednak, gdy chorobą zaczyna się rozwijać, może wyglądać jak zwyrodnienia plamki żółtej u pacjenta jest z żółtawym plamki w środku siatkówki (plamki żółtej); w późniejszych etapach, siatkówka zaczyna się rozkładać lub degeneracji. Oko lekarz może wykonać inne badania - Amslera siatki, egzaminy widzenie kolorów lub elektrodiagnostyczna testowych do pomiaru i funkcji plamki żółtej siatkówki - zarówno w celu potwierdzenia diagnozy i pomiaru stanu chorobowego.

Zabiegi

W tym czasie, nie jest znane żadne leczenie choroby Stargardta, ale mogą być etapy, które pacjenci mogą rozważenia. Niektórzy lekarze sugerują, że pacjenci z chorobą Stargardta powinny zawsze nosić okulary przeciwsłoneczne, aby chronić oczy przed światłem ultrafioletowym. Inni sugerują, że unikanie jasnego światła w ogóle jest korzystne. Jednakże, nawet jeśli pacjent spełnia następujące dwa kroki, nie ma sposobu, aby spowolnić postęp choroby.

Rozważania

Wraz z odkryciem genetycznych podstaw tego stanu, jest nadzieja, że ​​dalsze badania mogą wskazywać na potencjalne leczenie. Do tego czasu, pacjenci z chorobą Stargardta i ich rodzin muszą dowiedzieć się więcej o dostępnych usług o niskim wzroku i potrzebne dostosowania zarówno do pracy jak i do domu. Przez świadomość tych opcji, pacjenci z Stargardta może prowadzić satysfakcjonującego i żywotność.