adcov.com

Standardowe leczenie raka trzustki

Standardowe leczenie raka trzustki


Rak trzustki pochodzi z trzustki, która jest organem, który znajduje się za żołądka. Trzustka jest odpowiedzialna za pomoc w trawieniu i regulacji metabolizmu cukru. Leczenie raka trzustki zależy od stopnia, pasta do smarowania, rodzaju i miejsca nowotworu.

Leczenie chirurgiczne

Operację przeprowadzono u pacjentów, których nowotwór jest zlokalizowany. Około 15 do 20 procent pacjentów z rakiem trzustki spełniają kryteria chirurgiczny według Pancreatica.org.

Promieniowanie

Zewnętrzny (wykorzystuje maszynę na zewnątrz ciała) i wewnętrzne (procedura inwazyjna wykorzystaniem instrumentów medycznych, takich jak igły i cewniki) radioterapii służy do zabijania komórek nowotworowych lub zakazać ich wzrost. Promieniowanie ma postać promieni rentgenowskich lub substancji promieniotwórczych w zależności od rodzaju i stadium raka.

Chemoterapia

Chemioterapia, doustnie lub dożylnie, to lek stosowany do zatrzymania komórek raka trzustki dzielenie lub zabijać komórki nowotworowe. Chemioterapia może być stosowany w połączeniu z leczeniem chirurgicznym i radioterapią.

Terapia biologiczna

Terapia biologiczna, określany również jako bioterapię lub immunoterapię, używa systemu immunologicznego pacjenta do walki z rakiem trzustki. Monoklonalne przeciwciała, szczepionki i czynników wzrostu, które mają znane działanie przeciw-nowotworowe stosuje się w bioterapię aby przywrócić naturalny system obrony organizmu w walce z rakiem. Korzystając z tych metod leczenia, układ odpornościowy może nauczyć się rozpoznawać komórki rakowe i niszczą je.

Nowe zabiegi

Istnieje kilka metod leczenia wschodzących, które są badane przez badania kliniczne, takie jak ukierunkowane farmakoterapii (leki celowane specyficzne zaburzenia komórek nowotworowych), inhibitorów angiogenezy (leków, które mogą zapobiec raka przed wzrostem nowych naczyń krwionośnych) i szczepionek na raka trzustki.