adcov.com

Stan zapalny wątroby

Wątroba jest jednym z największych organów ciała. Waży około 3 kg i ma wiele funkcji, takich jak; czyszczenia krwi, pomaga w trawieniu żywności i magazynuje energię. Jeśli wątroba jest uszkodzony to ma zdolność do regeneracji się. Jednakże, istnieje wiele chorób związanych z wątrobą i Amerykańska Fundacja Wątroba szacuje, że 27.000 osób umiera co roku z jakiś rodzaj choroby wątroby.

Zapalenie wątroby

Zapalenie wątroby jest terminem medycznym na zapalenie wątroby; obrzęk jest wynikiem zapalenia wątroby, co powoduje uszkodzenie tkanki wątroby i utrata funkcji.

Objawy

Objawy zapalenia wątroby obejmują utratę masy ciała, biegunka, a także nudności i wymioty. W niektórych przypadkach niewydolność wątroby powoduje żadnych objawów jednak; ciężkie zapalenie wątroby może spowodować uszkodzenie wątroby.

Leczenie

Terapie zapalenia wątroby zmieniać się w zależności od przyczyny tego stanu. Jeśli zapalenie było spowodowane nadużywaniem alkoholu następnie zakazując spożywanie alkoholu może uzdrowić sytuację, jeśli spowodowane zapaleniem wątroby typu C, pacjent może potrzebować leków anty-wirusowe.