adcov.com

Stan zapalny wątroby Leczenie

Stan zapalny wątroby Leczenie


Twoja wątroba odgrywa kluczową rolę w ponad 500 istotnych funkcji organizmu, takich jak przetwarzanie składników odżywczych, filtrowanie toksyn z krwi i produkcji żółci do pomocy w trawieniu. Zapalenie wątroby może powodować objawy takie jak ciemne zabarwienie moczu, zmęczenie, gorączka i żółtaczka. Leczenie zapalenia wątroby jest niezbędna do zapobiegania długotrwałego uszkodzenia wątroby.

Fakty

Wirusowe zapalenie wątroby typu przekłada się na myśli "zapalenie wątroby". Zakresy zapalenie od ostrego, charakteryzuje się zapaleniem krótkoterminowych, do przewlekłego, trwającego przez 6 miesięcy lub dłużej.

Przyczyny zapalenia wątroby

Przyczyną zapalenia wątroby obejmuje wirusowe zapalenie wątroby (na przykład zapalenie wątroby typu B lub C); autoimmunologiczne warunki, w których układ odpornościowy atakują komórki wątroby i narkomanii, alkoholizmu i ekspozycji na toksyny chemiczne lub środowiskowe.

Informacja leczenie

Terapie zapalenia wątroby zmieniać w zależności od przyczyny tego stanu. Na przykład, alkoholizm powoduje choroby, zatrzymanie wszystkie spożycia alkoholu może odwrócić ten stan. Jeżeli zapalenie wątroby jest spowodowane wirusem zapalenia wątroby typu C, poważnych infekcji wirusowych, pacjenci mogą wymagać przeciwwirusowy lek.

Efekty uboczne leczenia

Skutki uboczne leczenia mogą obejmować wycofanie alkoholu lub narkotyków (w przypadkach, w których użycie narkotyków lub alkoholu powoduje stan) do niepożądanych leków z leków przeciwwirusowych (takich jak entekawir, stosowanych w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby typu B), takich jak zawroty głowy, bezsenność, wymioty, reakcje alergiczne.

Znaczenie zgłaszających się na leczenie

Nieleczone zapalenie wątroby może stopniowo doprowadzić do uszkodzenia wątroby. Zapalenie powoduje śmierć komórek, które z kolei powoduje wzrost tkanki bliznowatej. W czasie, tkanki bliznowatej zaczną zastępować zdrowej tkanki i zakłócają funkcje wątroby.