adcov.com

Stan zapalny piersi niemowląt

Stan zapalny piersi niemowląt


Zapalenie piersi niemowlę może być niepokojące dla nowych rodziców, ale jest częstym schorzeniem. Obecność tego i pokrewnych objawów zazwyczaj znikają w ciągu kilku tygodni od urodzenia.

Charakterystyka

Bezpośrednio po urodzeniu, niemowlę może wykazywać stan zapalny jednej lub obu piersi. Warunek ten dotyczy zarówno niemowląt męskie i żeńskie.

Objawy związane z

Objawy związane z zapaleniem piersi należą niemowląt mleko czarownicy "," mleczny wyciek z brodawek i "pseudomenstruation," mleczny upławy, które mogą być obecne u noworodków płci żeńskiej. Dodatkowo noworodka kobiety mogą wykazywać zapalenie warg sromowych.

Przyczyny

Niemowlę zapalenie sutka jest spowodowane ekspozycją na hormony matki podczas gdy w macicy, zwłaszcza estrogen. Estrogen jest związkiem, który jest zdolny do penetracji łożyska ściany.

Leczenie

Nie jest konieczne leczenie zapalenia piersi niemowlę jest. Zapalenie piersi i podobne objawy powinny ustąpić w ciągu kilku tygodni po porodzie. Nie ściskać zapalenie piersi, ponieważ może to prowadzić do infekcji.

Wnioski

Niemowlę zapalenie piersi jest częstym schorzeniem i generalnie nie jest powodem do niepokoju. Jeśli stan utrzymuje się dłużej niż dwa tygodnie, lub istnieje podejrzenie zakażenia, należy zasięgnąć pomocy lekarskiej.