adcov.com

Stan pęcherza żółciowego i Objawy ataku

Występują ataki pęcherzyka żółciowego, gdy zbyt wiele form kwasów żółciowych w pęcherzyku żółciowym, kiedy zakażenie przenika narządu lub gdy kamień posuwa się naprzód wzdłuż rury w kierunku żółciowych w jelicie cienkim. Niezależnie od przyczyny, potwornie bolesne objawy mogą podążać.

Ból w prawym barku Blade

Podczas ataku woreczka żółciowego, o których mowa ból wydaje się podróżować w kierunku prawej łopatki, tworząc ostry lub tępy sensację. Ten objaw występuje zwykle w nocy, i tak jak większość ataków zwykle trwać od jednego do czterech godzin.

Jelit Dyskomfort

Najczęstsze objawy ataku pęcherzyka żółciowego mogą obejmować uczucie ciężkich nudności, a także częste napady wymiotów i gazu.

Ból brzucha

Pęcherzyka leży na prawej stronie brzucha, bezpośrednio pod klatką piersiową. Podczas ataku pęcherzyka żółciowego region ten może stać się mocno obolały i wrażliwe na dotyk.

Trudności z chodzeniem

Ból może stać się tak poważne, podczas ataku pęcherzyka żółciowego, że niektóre może być trudno chodzić w pozycji wyprostowanej.

Bóle w klatce piersiowej

Atak przyniósł na skutek pojawienia się kamieni lub zakażenie zwykle objawiają się w postaci odpowiednich jednostronne bóle w klatce piersiowej.