adcov.com

Stan i Objawy przepukliną o Paraesophageal

Przepuklina się dzieje, gdy część ciała wystaje na drugi. Paraesophageal przepukliny jest typu rozworowa, która tworzy na otwarciu membrany gdzie przełyku lub przełyku, łączy się z żołądka. Gdy część żołądka zostaje złapany w klatce piersiowej lub rozpoczyna owijanie wokół siebie, to się nazywa paraesophageal przepukliny. Choć generalnie przepukliny rozworu przełykowego nie powoduje objawów, tych, które są prawdopodobne paraesophageal przepukliny.

Objawy ogólne przepukliny rozworu przełykowego

Zgodnie z Mayo Clinic, ogólne objawy przepukliny rozworu przełykowego może być niejasne problemy trawienne. Są to zgaga, odbijanie się, dyskomfort w klatce piersiowej i rozstrój żołądka. Są one spowodowane przez kwasy zabezpieczającymi aż do żołądka.

Objawy Paraesophageal przepuklinowe

Paraesophageal przepukliny może mieć bardziej poważne objawy, zgodnie z Mayo Clinic. Są to silne bóle w klatce piersiowej i trudności z połykaniem (stan zwany dysfagia). Paraesophageal przepukliny może również utrudniać przełyku. Dzieje się tak, gdy jest uduszenie w żołądku lub utratę przepływu krwi do części, która stała się skręcaniu.

Przyczyny

Lekarze nie ustalili dokładnie, co powoduje rozworu przepuklin, ale wiem, że mogą tworzyć się w wyniku urazu, lub dlatego, że człowiek naturalnie ma słabość w okolicy, lub duży rozworu otwór. Zgodnie z Mayo Clinic, wszystko, co obciąża brzucha może spowodować przepuklina rozwijać.

Diagnoza

Pacjenci z paraesophageal przepuklin ogół mają bardziej poważne objawy, więc jeśli pacjent idzie do lekarza, skarżąc silnego bólu w klatce piersiowej lub trudności w połykaniu, lekarz może stwierdzić, że przepuklina jest paraesophageal.

Leczenie

Paraesophageal przepukliny czasami wymagać operacji, zgodnie z National Institutes of Health. Dwa popularne opcje obejmują otwartą naprawy, gdzie cięcia chirurg do brzucha i koryguje ten problem i laparoskopowej naprawy, gdzie chirurg robi kilka małych nacięć i napraw problem przy użyciu laparoskopu, cienką rurkę z bardzo małą kamerą na końcu , Chirurgia laparoskopowa jest mniej inwazyjna i często pomaga pacjentom odzyskać szybciej.