adcov.com

zwiastuny zakrzepu w nodze

Jakie Obrzęk występuje z zakrzepu w nodze?

Jakie Obrzęk występuje z zakrzepu w nodze?


Skrzepów krwi, znany również jako zakrzepica żył głębokich (DVT) zazwyczaj występuje w kończynach i mogą zablokować przepływ krwi z żył głównych. Jest to poważna choroba, która może być traktowana przez specjalnie sformułowanych wytycznych. Kilka kluczowych objawy mogą wskazywać na ewentualne zakrzepów krwi.

Przyczyny

Istnieje wiele przyczyn i czynników przyczyniających się do rozwoju zakrzepów krwi, w tym otyłości, urazu, długotrwałego siedzenia, niedawnej operacji, bezruchu i niektórych leków.

Objawy

Zakrzep krwi w nodze powoduje obrzęki w miejscu. Obrzęk może być zaczerwienienie lub inne przebarwienia i być ciepłe w dotyku.

Pierwsze Leczenie

Jeśli podejrzewasz, że możesz mieć zakrzep niezwłocznie zasięgnąć opieki.

Leczenie

Gdy rozpoznane wcześnie, zakrzepy mogą być traktowane z leków, takich jak heparyna, Clexane, Coumadin lub lek Arixtra. Leki te będą cienkie krwi i zapobiec tworzeniu się zakrzepów go.

Dodatkowy monitoring

Dodatkowe monitorowanie jest zazwyczaj wykonywane przy leczeniu pacjenta z krzepnięcie krwi, w celu oceny skuteczności leczenia.

Objawy zakrzep

Skrzepy mają korzystne działanie, ale gdy powstają z powodu połączenia czynników ryzyka, mogą się ryzyko dla życia pacjenta. W zależności od jej objawów, może ona być na ryzyko udaru, zawału serca lub zator tętnicy płucnej, który jest skrzep, który złamał luzem i przeniósł się do płuc. Niezależnie od jej objawów, natychmiast potrzebuje pomocy medycznej.

Definicja / Przyczyny

Skrzep krwi jest mechanizmem przez organizm, aby pomóc organizmowi w naprawie uszkodzonego naczynia krwionośnego. Płytki krwi i związane z nimi chemia rozpocząć proces krzepnięcia; fibryny, białka we krwi, tworzy związki z siebie zrobić "oczka", które tworzy ostateczną tworzeniu się skrzepów krwi. Skrzepy tworzą gdy naczynie krwionośne jest ranny; może odbywać się w tętnicy lub żyły. Uszkodzenie może być czymś, co dzieje się pod mikroskopem, lub może być oczywiste, że przecięcie w zbiorniku, co wymaga skrzepu w celu zatrzymania krwawienia. Krzepnięcie krwi będzie także, gdy zatrzymuje się w żyłach i tętnicach, ponieważ krew staje się stagnacja.

Objawy

Gdy ktoś zauważy objawy możliwego skrzepu krwi, może być zaskoczony, jak nagle się pojawiają. Może on stać się zawroty głowy, bez ostrzeżenia, co może oznaczać, zakrzep krwi w mózgu, który wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Nagła ślepota (całkowite lub częściowe) może sygnalizować siatkówki skrzep. Bolesne, niebieski, twarde wybrzuszenie w rękach lub nogach, w połączeniu ze słabością i drętwienie mówi mu, że ma poważny problem medyczny i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. On zauważyć obrzęk, ból, który rośnie powoli, ból nóg, który pogarsza, gdy pochyla nogę, nocne skurcze nóg, ciepła w dotyku, zaczerwienienie i niebieskawym lub białym przebarwienia jego skóry.

Objawy zakrzepów pobliżu tętnic lub płuc

Owrzodzenia skóry lub pęcherze może wskazywać na problem z skrzepu krwi. Oznacza to brak krwi osiąga obszar, ponieważ skrzepu krwi zapobiega się, gdy jest to potrzebne. Zakrzep w tętnicy blisko serca lub płuc, może spowodować obniżenie aktywności. Serce może wykazywać objawy, które wskazują na zmniejszony przepływ krwi. W przypadku zakrzepu krwi w pobliżu płuc, pacjent może rozwijać trudności w oddychaniu. Jeśli przepływ krwi jest zablokowane do określonego obszaru organizmu, takiego jak ręka lub noga, może spowodować zgorzel. Zgorzel jest śmierć tkanki ciała z powodu braku dopływu krwi.

Znaczenie Objawy

Jeśli zakrzep dotrze płuco pacjenta (nazywa się zator płucny), jest to sytuacja zagrażająca życiu. Ona potrzebuje pilnej pomocy medycznej i powinien udać się do swojego lokalnego pogotowie, aby zacząć odbierać leczenia. Jeśli ma jakiekolwiek czynniki ryzyka zakrzepu w nodze, powinna udać się do swojego pokoju i się na leczenie w nagłych wypadkach awaryjnych od razu.

Zagrożenia

Ryzyka obejmują wysokie ciśnienie krwi, palenie tytoniu, cukrzyca, wywiad rodzinny i wysoki poziom cholesterolu. Jeśli pacjent nie jest w ruchu, jest narażone na ryzyko wystąpienia zakrzepu krwi. Złamane kości i ma obsadę umieścić na zwiększenie poziomu ryzyka. Istnieją także genetyczne czynniki ryzyka, jak również ryzyko związane z ciążą, ponieważ większa macica może spowolnić przepływ krwi do serca.

Objawy skrzepy krwi w ciąży

W czasie ciąży, zmiany hormonalne i układu krążenia w organizmie może zwiększać ryzyko powstania zakrzepów krwi w nodze - stan znany jako zakrzepica żył głębokich (DVT). Zakrzep może przedstawić poważne zagrożenie dla zdrowia, jeśli łamie od ściany żylnej, takich jak zagrażająca życiu zatorowości płucnej (PE), w których skrzep podróżuje do płuc. Poronienie może również wystąpić, jeśli skrzep podróżuje do tętnicy w łożysku. Znając objawy zarówno DVT i PE jest bardzo ważne, ponieważ natychmiastowa pomoc lekarska musi być podany w obu przypadkach.

Objawy DVT

Zakrzep w nodze nie zawsze powoduje objawów, ale kiedy to robi, istnieje wiele znaków, aby zwrócić uwagę. Od skrzep ogranicza przepływ krwi, może wystąpić ból lub obrzęk łydki lub uda. Zaczerwienienie skóry skóry, lub tkliwość może również wystąpić. Klasycznym objawem ZŻG jest ból przy zginając nogę do siebie.

Objawy PE

Objawy zatoru płucnego są ciężkie, ponieważ PE obejmuje skrzepu złożonego w płucach. To może powodować duszność, zawroty głowy lub zawroty głowy, przeszywający ból w klatce piersiowej (zwłaszcza biorąc głęboki oddech), odkrztuszanie krwi, lęk / niepokój lub przyspieszony puls, często oprócz niewysoka gorączka. Jest możliwe, aby rozwinąć PE bez odczuwania objawów zakrzepu w nodze wcześniej.

Rama czasowa

Objawy skrzepu krwi podczas ciąży występują nagle. Jeśli nie objawy doświadczenia z DVT, staną się widoczne bardzo szybko, ale najprawdopodobniej pozostanie na stałym poziomie. W przypadku PE, objawy mogą się raptownie i coraz zagrażających życiu dłużej przechodzi leczenie.

Ulga

Gdy jesteś pod opieką lekarską, ból lub dyskomfort związany z objawami skrzepu krwi może być złagodzone dość szybko. Choć generalnie traktowane skrzepy warfarynę, lek ten nie jest bezpieczne dla ciąży, więc najprawdopodobniej będzie traktowane z heparyną, wstrzykiwania leku przeciwzakrzepowego lub "rozcieńczalnik krwi." Leki przeciwzakrzepowe pomaga poprawić krążenie i utrzymać skrzep od zerwania lub rozrastają. W zależności od nasilenia skrzepu jednak - przede wszystkim w przypadku jej przemieszczania się do płuc - objawy mogą być wyniszczające i wymaga dłuższego czasu regeneracji.

Ostrzeżenie

Skrzepy krwi są bardzo poważne, zwłaszcza w okresie ciąży i wymaga opieki szpitalnej. Zadzwoń do lekarza, i głowę na pogotowie, jeśli masz objawy zakrzepu w nodze. Jeśli wystąpi którykolwiek z objawów zatorowości płucnej, zadzwonić pod numer 911 natychmiast. PE może być śmiertelne w krótkim czasie, więc nie czekaj, aby skonsultować się z lekarzem.

Jak sprawdzić, czy masz skrzep krwi w nodze

W zakrzepicy żył głębokich (DVT), tworzą się skrzepy krwi w żyłach głębokich w łydki nogi. Niebezpieczeństwo skrzepów w nogach występuje, gdy skrzep przemieszcza się z nogi i do płuc, tworząc zator tętnicy płucnej. DVT powszechnie występuje po dłuższym okresie bezruchu, takich jak pobyt w szpitalu lub długim locie samolotem. W około połowie przypadków, DVT występuje bez zauważalnych objawów, ale jeśli zauważysz objawy ZŻG należy jak najszybciej skontaktować się z lekarzem.

Instrukcje

1 Weź o każdej obrzęk w nodze, w tym stopy i kostki. Może to być oznaką zakrzepu. Skrzep można ograniczyć przepływ krwi, co powoduje narastanie krwi i powodować pęcznienie.

2 Uwaga bólu w nogach, szczególnie swoje cielę. Ból rozpoczyna się zwykle w łydce i może poczuć się jak skurcze. Ból może przenieść się do kostek i stóp.

3 Poszukaj każdej zaczerwienienie i ciepło w miejscu, gdzie podejrzewa się zakrzepów krwi.

Wskazówki:

  • Poniżej mogą zwiększyć swoje szanse na DVT: ciąża; doustny lek antykoncepcyjny; dla niepalących; niewydolność serca; Historia rodziny DVT; i nadwagi.

Leczenie zakrzepów krwi w nodze

Zakrzep krwi w nodze jest naukowo nazywa zakrzepica żył głębokich (DVT). DVT zakrzepów krwi występuje, gdy w jednej z głównych żył nóg, ud i miednicy. Zakrzep blokuje krążenie krwi, chociaż ciała. Blokada ta powoduje ból, swellin, a ciepło w dokonanej nogi lub poniżej powierzchni skrzepu. Na szczęście, istnieją sposoby leczenia.

DVT

DVT jest bardzo poważne zaburzenia układu naczyniowego. Blokada może powodować zapalenie żyły i okolic znany jako zakrzepowe zapalenie żył. Jednym z głównych czynników ryzyka zakrzepicy żył głębokich występuje wtedy, gdy łamie zakrzep żyły z dala od i złoży w płucach. Gdy to nastąpi, to nazywa zator płucny. Zatory płucne może prowadzić do trudności z oddychaniem i ewentualnej śmierci. Kiedy odkryto DVT, leczenie nie jest konieczne.

Metody leczenia

Pierwszą opcją leczenia skrzepu krwi w nodze jest stosowanie leków przeciwzakrzepowych, takich jak heparyna i Coumadin. Leki te są stosowane jako leki przeciwzakrzepowe w celu zapobieżenia gromadzeniu się krwi wewnątrz żyły. Leki te pomagają zapobiegać skrzep podróżowania do płuc. Leki te są dostępne tylko przez lekarza. Chociaż leki te nie łamią się skrzep, zapobiegają ryzyka zakrzepu z zerwaniem i podróży do płuc.

Leki trombolityczne

Leki trombolityczne są specjalne rodzina leków podanych przez IV; leki te rozpadają się skrzep lub zakrzepy w nodze. Leki te są stosowane bardzo rzadko, tylko w sytuacjach zagrażających życiu. Jako efekt uboczny, leki trombolityczne może spowodować krwawienie wewnętrzne; Dlatego też jest on stosowany w poważnych przypadkach.

Leczenie chirurgiczne

Niektórzy ludzie nie są w stanie wziąć leki przeciwzakrzepowe a zwłaszcza nie leki trombolityczne. W tych okolicznościach, opcja chirurgiczna jest uważany. Ta opcja chirurgiczna wiąże wkładając specjalny filtr do żyły głównej, że dużą żyłę, która przenosi de natleniona krew do serca. Filtr blokuje zepsuty skrzep krwi do płuc. Filtr jest umieszczony w tętnicy poprzez zastosowanie angioplastyce, który jest specjalnym narzędziem chirurgicznym kontrolą lekarza, aby przejść przez korpus bez specjalnego cięcia lub zakłócenia tkanki. Jest to skuteczne rozwiązanie; Jednakże leki są Pierwsza metoda leczenia.

Skonsultować się z lekarzem

Leczenie jest bardzo osobista decyzja. Pacjent musi czuć się komfortowo z linii działania stosowane w leczeniu skrzep krwi lub ewentualne skrzepy w nodze. Być aktywne. Przejdź przez wszystkie formy leczenia z lekarzem, aby wybrać najlepszą opcję dla Ciebie. DVT jest uleczalna warunkiem że nie musi przekształcić się w choroby zagrażającej życiu.

O objawów zakrzepu krwi w czasie ciąży

Skrzepy krwi może wystąpić w każdej chwili, ale kobiety w ciąży są szczególnie podatne. Ciało zwiększa czynniki krzepnięcia w czasie ciąży, aby zatrzymać nadmierną utratę krwi podczas porodu. To właśnie z powodu tej zmiany, że kobiety w ciąży są bardziej narażone na zakrzep krwi. Ważne jest, aby zauważyć objawy, gdy się one pojawią, gdyż może to spowodować problemy z ciążą.

Thrombofilia

A kobieta w ciąży ma już zwiększone ryzyko krzepnięcia, ale jeśli kobieta ma thrombofilia, zaburzenie, które zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepów, że ryzyko jest znacznie zwiększona. Według marcu Dimes, 80 procent kobiet w ciąży, które rozwijają się skrzepów krwi mają thrombofilia.

Objawy

Kobiety w ciąży, które rozwijają zakrzepów krwi może mieć obrzęk i zaczerwienienie w obszarze skrzepu krwi. Skrzepy krwi może stać się zagrażające życiu, jeśli podróżujesz do płuc, serca i mózgu.

Unieruchomienie

Kobiety na leżenie w łóżku mają zwiększone ryzyko powstania zakrzepów krwi z powodu unieruchomienia. Brak ruchu przez dłuższe okresy czasu może doprowadzić do skrzepu krwi. Kobiety w ciąży powinny poruszać nogami i chodzić wokół łóżka na okazję, aby utrzymać przepływ krwi prawidłowo.

Leczenie

Kobiety w ciąży, które mają wysokie ryzyko powstania zakrzepów krwi może być traktowany rozcieńczalnik krwi. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia zakrzepu, ale mogą powodować inne działania niepożądane, w tym ubytku kości. Leczenie można podawać podczas ciąży jak i później.

Komplikacje

Skrzepy krwi może być niebezpieczne dla dziecka, jak również. Krzepnięcie krwi jest przyczyną poronienia jak odklejenia się łożyska, w którym skórka łożysko od ściany macicy.

Znaki i objawy zakrzepu krwi

Skrzepy krwi może stanowić w dowolnym miejscu organizmu. Najczęstsze miejsca są serca, płuca, brzuch i nogi. Mogą tworzyć się w innych miejscach, takich jak oczy i macicy. Tworzą one w organizmie, gdy krew krzepnie wokół uszkodzonego naczynia. Naturalnie, kiedy tworzą one rozpuszczeniu skrzepliny i wchłonięcie powrotem do organizmu. Jest to sposób organizmu na leczenie się. Gdy ten naturalny proces się dzieje, żadnych objawów lub zagrożenia są prezentowane. Jednak, gdy nie są wchłaniane skrzepy z powrotem do organizmu, spowoduje znaki ostrzegawcze.

Ból nóg

Skrzepy krwi w nogach są często określane jako zakrzepica żył głębokich. Te skrzepy tworzą z wielu powodów, najczęściej ubogich obrotu lub braku ruchu. Gdy ktoś tworzy skrzep w nodze i nie rozpuszcza się we własnym zakresie, zaczyna odczuwać ból w nogę. Ten ból jest spowodowany przez krew płynie do żył zewnętrznych, a nie głównej żyły, który jest zablokowany. Również, tkliwość i zaczerwienienie występuje. Obrzęk staje się zauważalne w nogę z brakiem przepływu krwi. Gdy tak się dzieje, to jest staje się niebezpieczna sytuacja. Pomocy medycznej należy szukać.

Ból w klatce piersiowej

Zakrzepy mogą tworzyć w sercu, gdy serce nie bije w normalny sposób w atrium. Nazywa się to migotanie przedsionków. Kiedy to się dzieje, nieregularny rytm, to powoduje, że krew, by stać się w stagnacji wzdłuż ścian atrium. Gdy warunek ten staje się niepostrzeżenie, małe zaczynają się tworzyć skrzepy. Kiedy te skrzepy zerwać, mogą powodować osoby rozwijać bóle w klatce piersiowej. Skrzep można wtedy przemieścić aż do pozostałej części organizmu. Jeżeli te są na tyle duże skrzepy, mogą powodować osoba ma atak serca. Czasami śmiertelne udaru, jak również mogą wystąpić.

Duszność

Czasami zakrzepy mogą tworzyć się w płucach. Nazywa się to zator płucny. Skrzepów w płucach są często spowodowane skrzepów w nogach. Jeśli te skrzepy są wystarczająco małe mogą podróżować nogę i do płuc. Ten skrzep następnie przecznic od naczyń w płucach. Z biegiem czasu zaczyna powodując duszność. Ta duszność występuje nawet wtedy, gdy nie przemęczać. Ponadto, świszczący oddech i niebieskawe zabarwienie skóry dzieje z powodu braku przepływu krwi do płuc. Gdy pojawią się te objawy, potrzebna jest pomoc lekarska.

Ból szyjki macicy

Cykl kobiety jest naturalnym procesem, który rzuca starą krew do ściany macicy. Kiedy kobieta ma jej miesięczny cykl, czasami krew może połączyć w pochwie. Gdy to nastąpi łączenie, tworząc skrzepy przed ich wyjściu z ciała. Gdy tworzą się w macicy, ból często uważa wraz z ciśnieniem, aż przechodzi przez szyjkę i na zewnątrz korpusu.

Wizualnej

Oko jest pokryta cienką powłoką zwaną spojówek, zawierające wiele naczyń i nerwów. Gdy statki te są rozrywane, powoduje białe oka krwawić, tworząc skrzep. To pęknięcie może być wywoływana przez wiele rzeczy, takich jak uszkodzenia oczu, kaszel, napinając lub tarcie oczu zbyt twarde. W wielu przypadkach tego rodzaju skrzepu rozpuszcza się we własnym zakresie w ciągu około dwóch tygodni. W bardziej poważnych przypadkach tych zakrzepów, zaburzenia widzenia lub utrata wzroku nastąpiło.

Objawy zakrzepu krwi w oku

Skrzepy krwi w oku może być brzydki, ale są wspólne wystąpienia. Większość z nich będzie nieszkodliwa, ale niektóre mogą wskazywać na poważne warunki, które wymagają natychmiastowej uwagi. W obu przypadkach ważne jest, aby móc rozpoznać objawy i wie, kiedy poszukiwania leczenia.

Oka

Główną funkcją oka ma objąć światła i koncentrują się na siatkówce. Siatkówka jest wrażliwy na światło tkanki, że linie wewnątrz oczu i tworzy impulsy elektryczne w odpowiedzi na światło. Impulsy te poruszają się wzdłuż nerwu optycznego do mózgu, który następnie przekłada się je w obrazie.

Hyphema i skrzepy krwi

Zakrzep jest masa krwinek, które tworzą, gdy naczynia krwionośne złamać. Fakt, że komórki krwi skrzepu lub sklejania się zazwyczaj korzyści. Krzepnięcia zapobiega wyciekaniu krwi z naczyń i od utraty dużej ilości krwi. Jednak, skrzepy, które blokują normalnego ruchu może spowodować uszkodzenie narządów i tkanek. Hyphema jest stanem, w którym we krwi ma zdobyć między rogówki i tęczówki. Skrzepy krwi razem i form masowych.

Typowe objawy

Najczęstszym objawem zakrzepu krwi w oku jest sam skrzep, które często mogą być postrzegane przez innych. Jednakże, w zależności od lokalizacji zakrzepu krwi lub koloru oczu, to nie może być tak, że widoczne. Inne objawy to ból oczu i niewyraźne widzenie. Dotknięte uczeń może także stać się inny kształt niż ten w niezmienionej oka.

Skrzepy krwi jako objawy

Zakrzepy oczu są często znak, że twoje oko przeszedł urazu, takie jak uderzenia lub przebity w jakiś sposób. Na przykład, do oczu, który jest twardy lub wysunął uderzony kuli podczas uprawiania sportu może rozwinąć się skrzepów krwi. Skrzepy krwi w oku może być również objawem raka lub choroby von Willebranda.

Wizyty u lekarza

W wielu przypadkach, zakrzepy krwi w oku będą wchłaniane do organizmu i ustępują samoistnie. Nadal, należy udać się do lekarza rodzinnego, ponieważ skrzep krwi może być objawem czegoś większego. Jeśli pacjent przyjmuje żadnych leków, które może powodować krwawienia z łatwością, Twój lekarz prawdopodobnie będzie zmiana dawki lub wziąć cię z nim. To często wyleczyć stan szybko. W przypadkach, w których skrzep oczu utrzymuje się, może on zaproponować operację, aby ją usunąć.

Jakie są oznaki i objawy zakrzepu krwi w mózgu?

Zakrzepy krwi w mózgu może powodować uderzeń. Istnieją cztery rodzaje uderzeń. Dwa nie są związane z występowaniem skrzepów i są spowodowane krwotokiem naczynia krwionośnego lub tętnicy (subarachnid lub krwotok mózgowy). Dwa inne rodzaje udarów spowodowanych skrzepów krwi. Są to tak zwane zakrzepicy mózgowej i zator mózgowy. Jeden skok wytrąca się skrzepliny (zakrzepu) utworzonych w tętnicach, który zatrzymuje lub spowalnia przepływ krwi do mózgu. Drugi jest tworzony po embolis, która jest wędrówki zakrzep z innej części ciała, złoży w tętnicy i powoduje obniżenie przepływu krwi. Od uderzeń może spowodować trwałe uszkodzenie, ważne jest, aby kształcić się na temat objawów skrzepów krwi w mózgu jest.

Zakrzepica

Zakrzepica mózgowa (skrzep mózg) jest najczęstszą przyczyną udarów mózgu. Często zdarza się, gdy ciśnienie krwi jest niski. Wiele razy zdarza się w nocy lub w pierwszą rzeczą, w godzinach porannych, ponieważ ciśnienie krwi jest zazwyczaj niższe niż.

Skrzepy vs. Strokes

Objawy są podobne do zakrzepów objawy uderzeń. Często nie ma żadnych objawów, aż do chwili udaru mózgu lub "atak". Jednym z objawów, które mogą wystąpić przed udarem jest ból głowy, który nie znika lub jest bardziej surowe niż jakakolwiek miałeś w przeszłości.

Inne objawy

Objawy zakrzepów krwi w mózgu należą bóle i zawroty głowy. Te mogą towarzyszyć zaburzenia widzenia. Nie może być mowy, a nawet zmiany trudność mówienia. Paraliż jakiejś części ciała może być także oznaką zakrzepu lub udaru. Trudności w chodzeniu, nawet jeśli nie ma porażenie można zauważyć.

Przemijające ataki niedokrwienne

Czasami te symptomy występują w bardzo krótkim czasie, być może tylko kilka minut. Może to oznaczać, co nazywa się przejściowy atak niedokrwienny (TIA). To jest "mini-udar", które mogą prowadzić do pełnowartościowy skoku. Dlatego też, nawet jeśli objawy szybko rozproszyć, osoba z tych objawów, powinien otrzymać natychmiastową pomoc lekarską.

Ostrzeżenie

Od skrzepliny zablokować przepływ krwi i może powodować uderzeń podczas gdy w mózgu, są bardzo niebezpieczne. Problemem jest to, że komórki umierają szybko, bez krwi do mózgu, który jest, jak może nastąpić trwałe uszkodzenie. Wcześniej leczenie występuje, tym mniej szans na długoterminowy trwałego inwalidztwa wskutek śmierci komórek mózgowych.

Objawy uszkodzenia nerwów w nodze

Neuropatia lub uszkodzenie nerwów, jest to wspólny problem dla chorych na cukrzycę. Ponadto, warunki mogą być spowodowane w wyniku wypadku lub niedostatecznej gojenia po operacji. Objawy uszkodzenia nerwów w nodze pojawiają się jako mrowienie, ból lub drętwienie. Możesz stracić wszystkie uczucia wokół uszkodzenia. Wystąpienie objawów może być nagłe lub stopniowe i mogą towarzyszyć zawroty głowy, nudności i niestrawność.

Motor Control

Uszkodzenie nerwów ruchowych w nodze może spowodować mimowolne skurcze. Ciężkie uszkodzenie nerwów silnik może spowodować paraliż.

Sensoryczny

Uszkodzenie nerwów czuciowych nóg przyniesie uczucie pieczenia i powodować będzie obszar wrażliwy na dotyk.

Choroba

Oprócz cukrzycy, uszkodzenia nerwów może być produktem ubocznym z innymi poważnymi chorobami, takimi jak rak, stwardnienie rozsiane lub tocznia. Zabiegi takie jak chemioterapii leków może powodować uszkodzenie nerwów, zbyt.

Diagnoza

Badania krwi mogą być prowadzone w celu ustalenia przyczyny uszkodzenia nerwów. EMG, który mierzy aktywność elektryczną w nerwach mogą ocenić skalę problemu.

Leczenie

Leczenie przyczyny uszkodzeń, takich jak będzie na diecie cukrzycy lub zatrzymanie chemioterapii leków, jest pierwszym krokiem do naprawy uszkodzenia nerwów nóg.

Opcje

Fizykoterapia, ćwiczenia w celu zwiększenia masy mięśniowej wokół są czasami potrzebne szkody, szelki nóg i wózki inwalidzkie, aby umożliwić pacjentowi być ponownie telefon.

Przyczyny silnego bólu w nodze

Przyczyny silnego bólu w nodze

National Institutes of Health określa kilka możliwych przyczyn silnego bólu nogi, począwszy od skurcze mijania, które mogą być bardzo bolesne, kontuzji, zapalenia stawów, skrzepy krwi, zakażenia, uszkodzenia nerwów i żylaków. Twój instynkt może najpierw być pop niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ), leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, ale przed rozpoczęciem leczenia bólu należy najpierw określić jego przyczynę.

Charley jazda

Charley Horse to nazwa nadana do skurczu mięśni, który czuje się jak węzeł i może powodować silny ból. One zazwyczaj po kontuzji lub gdy mięsień jest nadużywane, takie jak z jazdy na rowerze lub bieganie. Narodowe Instytuty Zdrowia informuje, że można również opracować Charley konia jeśli jesteś odwodniona podczas pracy. Dodatkowo, nie jest niczym niezwykłym, skurcze występują w nocy, podczas snu. Jak tylko poczujesz skurcz powinien zatrzymać to, co robisz i masować dotkniętych mięśni. Podgrzewać zrelaksować mięśnie i lód to, aby pomóc złagodzić ból, gdy skurcze nie ma. NLPZ może pomóc zmniejszyć ból przewlekły.

Artretyzm

Zapalenie stawów jest określenie zbiorcze dla wielu stanów, które powodują ból i zapalenie stawów, tkanek i mięśni. Reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów są podobne warunki, które często wpływają na nogę. Według jednej praktyce ortopedycznej, Medycyny Fizycznej i Rehabilitacji w Nowym Jorku i Connecticut, reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów charakteryzują się bólu i stanu zapalnego w stawach. Mają one wpływ na kobiety i mężczyzn i zwykle występuje po 40 roku życia Każdy rodzaj zapalenia stawów jest bolesne, ale reumatoidalne i łuszczycowe zapalenie stawów sprawiają, że chodzenie szczególnie trudne. Aby złagodzić ból można przejąć bez recepty lub przepisanych leków przeciwzapalnych i ćwiczeń praktycznych zalecanej przez lekarza, że ​​celem ataku mięśnie.

Zakrzepica żył głębokich

Mayo Clinic donosi, że zakrzepica żył głębokich (DVT), znany również jako skrzepów krwi mogą tworzyć w dowolnej liczbie żył głębokich w ciele, w szczególności w nogach. Choć połowa przypadków DVT wystąpić bez objawów, te zakrzepy są również odpowiedzialne za spowodowanie silny ból, obrzęk, zaczerwienienie i ciepło w dotkniętych obszarach. Zakrzepy mogą rozwijać, jeśli siedzieć na długie okresy czasu, jak na podróż samolotem lub drogowym. Niektóre schorzenia zwiększają ryzyko zachorowania na zakrzepicę żył głębokich. Jeśli podejrzewasz, że masz skrzep krwi lub ból nie mogą być wyjaśnione przez zapalenie stawów, skurcze lub problemów nerwowych, ważne jest, aby natychmiast skontaktować się z lekarzem. Jeśli zakrzep pęknie stracić może podróżować do płuc i powodować potencjalnie zagrażające życiu zator. Dobrą wiadomością jest jednak to, że wiele z tych zakrzepów wyjaśnić na własną rękę --- nigdy nie będziesz nawet wiedzieć, że miała.

Żylaki

Sponsorowanym przez rząd agencji zdrowia kobiet, womenhealth.gov określa żylaki jak powiększone, żyły kręgowego-jak skręcone i że pojawiają się wybrzuszenia. Najczęściej pojawiają się one w tylnej części łydek i wewnątrz nogi. Ponad 50 procent amerykańskich kobiet i 45 procent mężczyzn cierpi z powodu jakiejś formy problemu żył. Objawy obejmują ciężkich zakażeń, rany i owrzodzenia, obrzęk i bolesne wysypki. Choć rozwój żylaków nie jest w 100 procentach zapobiec, można ograniczyć ryzyko zachorowania od nich przez noszenie ochrony przeciwsłonecznej, regularne ćwiczenia, nie przekraczania nóg w pozycji siedzącej, często podnosząc nogi.

Znaki i objawy zakrzepu krwi w szyi

Znaki i objawy zakrzepu krwi w szyi


Zazwyczaj tworzy skrzepy krwi podczas zranienia. Skrzepy krwi i tworzy strup, trzymając oparzone chroniony aż organizm może sam naprawić. Gdy zakrzepy dożylnie, chociaż może mieć bardzo negatywny wpływ. Te skrzepy mogą ograniczyć lub nawet całkowicie zwężają przepływ krwi, co może prowadzić do zawału serca i innych negatywnych skutków ubocznych. Kiedy zakrzepy w szyję jednak ryzyko jest jeszcze gorzej, ponieważ szyjka posiada żył i tętnic, które dostarczają krew do mózgu.

Obrzęk

Jedną z najbardziej zauważalnych objawów zakrzepu krwi w szyi jest obrzęk. Zakrzep może uciskać tylko żyły lub tętnicy (zakrzepy mogą tworzyć w obu miejscach), a nie w pełni częściowo. Częściowo zamknięte przejście nadal będą mogli pozwolić przepustkę krwi przez to, ale to przejście będzie trudniejsze. Ciśnienie dodane przez zakrzep powoduje pęcznienie obszar, ponieważ organizm uznaje, że nie ma, że ​​szkoda nie musi być stała - nawet jeśli jest to naturalne procesy uzdrawiania organizmu, które są przyczyną kłopotów.

Suw

Jeśli żyły lub tętnicy jest całkowicie zablokowane przez zakrzep krwi w szyi, udar mózgu może być inny, potencjalnie katastrofalne objaw. Gdy skrzep w szyjce zatrzymuje się przepływ krwi do mózgu, komórki mózgowe zacząć obumierać. Objawy mogą wahać się od osłabienia i zawroty głowy do paraliżu lub niemożność mówienia. Jeśli zakrzep nie pozwala krwi przez, lub, jeśli nie jest usuwany skrzep w czasie skoku może zabić człowieka cierpiącego z niego. Według National Stroke Association, udary są trzecią najczęstszą przyczyną zgonów w Ameryce i główną przyczyną niepełnosprawności dorosłych.

Ból

Jednym z głównych objawów zakrzepu krwi w szyi, że będzie ból w obszarze zagrożonym. Twoja krew jest wciśnięte w mniejszym obszarze niż powinien, co może powodować ból i niewytłumaczalne wybuchy bólu. Obszar ten jest często czerwone i miękkie. Objawy te nie zawsze oznacza, że ​​jest to skrzep krwi w szyi, ale są sugestywne. Jeśli je przeżyć, należy prawdopodobnie do lekarza.

Fizyczne objawy uszkodzenia nerwów w nodze

Fizyczne objawy uszkodzenia nerwów w nodze są poważne i wyniszczające, czasami powodując niezdolność do chodzenia lub normalnie funkcjonować. Ważne jest, aby rozpoznać te objawy, aby zapobiec nieodwracalnemu uszkodzeniu. Szukać tych fizycznych objawów uszkodzenia nerwu nogi.

Mrowienie

Mrowienie jest objawem uszkodzenia nerwów w nodze. Może poczuć się jak mrówki pod skórą.

Drętwienie

Nerwy często szczypać w nogę, powodując utratę czucia lub drętwienie. To sprawia, że ​​trudno jest chodzić lub odczuwać ból.

Ostry ból Zlokalizowane

Innym objawem fizycznego uszkodzenia nerwów jest zlokalizowany ból. Ostry ból pojawia się, gdy nerwy są ściśnięte w nogę, bardzo bolesne i wyniszczające objawu.

Pieczenie

Uszkodzenia nerwów może powodować uczucie pieczenia w dotkniętym nogi. Ibuprofen nie zmniejszyć nasilenie tego objawu.

Niezdolność do funkcji

Uszkodzenia nerwów może utrudnić korzystanie z dotkniętych nogi. Chodzenie, bieganie lub ruchome są prawie niemożliwe ze względu na brak czucia i skrajnego bólu fizycznego.

Długotrwały ból

Największy fizyczny objaw uszkodzenia nerwów jest ból, który nie znika, nasila lub wraca w odcinkach na rok lub dłużej. Nieleczona uszkodzenie nerwów w nodze nie jest odwracalna i wymaga natychmiastowej pomocy medycznej.

Jak sprawdzić, czy masz Torn więzadła w nodze

To może być trudne, aby stwierdzić, czy noga ma łzę zwichnięcie więzadła lub trzeciej klasy. Więzadło w nodze nazywa Więzadło krzyżowe tylne. To ma dwie części, które zlewają się w jedną strukturę i wielkość swojej pinky palca. Twój więzadła krzyżowego tylnego znajduje się z tyłu kolana i zabrania swój piszczelową z ruchu zbyt daleko. Wiele razy nie będzie odczuwać ból w nodze, ale zamiast w kolano.

Instrukcje

Jak sprawdzić, czy masz Torn więzadła w nodze

1 Analizowanie Więzadło krzyżowe tylne dla uszkodzeniem. Nie usłyszysz "trzaskający" dźwięk w momencie urazu, jak gdybyś oderwać ACL. Zamiast tego, mogą wystąpić objawy, które są niejasne lub łagodne. Twój rannych kolana może zwisać do tyłu, gdy pochylił się, czy może przesunąć do tyłu za daleko. W czasie, objawy staną się bardziej zauważalne, jak ból pogarsza. Jeśli inne obszary kolana są uszkodzone lub naruszone, objawy będą bardziej dotkliwe.

2 Poznaj oznaki rozdarty więzadła w nodze. Z tylnej kontuzji więzadła krzyżowego można zauważyć, tkliwość lub obrzęk w kolanie w ciągu trzech godzin od urazu, zgodnie z Mayo Clinic. Obrzęk może spowodować sztywność. Może także wystąpić ból, jak klęczeć lub kucać, jak biegać, chodzić w dół lub w górę schodów lub pochylni. Możesz czuć się trochę niestabilność kolana. Możesz mieć niewielkie bezwładnie lub łagodnego do umiarkowanego bólu w kolanie.

3 Zrozumienie przyczyn i czynników ryzyka rozdarcia więzadeł. Twój więzadła mogą oderwać jeśli trafisz kość promieniową trudne, jeśli shinbone jest wygięta zbyt daleko do tyłu lub wpadniesz na kolana, gdy jest zgięty. Więzadło krzyżowe tylne mogą oderwać podczas uprawiania sportów kontaktowych, takich jak piłka nożna czy piłka nożna, lub w wypadkach drogowych.

4 skontaktować się z lekarzem. Lekarz zbada kolano i potwierdzenia rozpoznania przez testy jak MRI lub rentgenowskie. MRI daje lekarzowi szczegółowych obrazów twojego tylnego więzadła krzyżowego. Rentgenowskie kolana nie pokaże obrażeń więzadła krzyżowego tylnego swojej, ale może pokazać, czy więzadło oderwał kawałek swojej kości.

Ból w lewej nodze Strokes

Wyłączenia i stan potencjalnie zagrażający życiu, przede wszystkim grozi udar jeszcze starszych osób może wpływać tych każdym wieku. Ból promieniujący przez obu nóg często sygnalizuje początek mózgu w niebezpieczeństwie.

Identyfikacja

Ból w nodze może wskazywać albo udar mózgu wywołane przez niedobór tlenu i krwi osiągając centrum kontroli organizmu. Ten atak zabija komórki mózgu i wpływa na wszystkie ludzkie kończyny.

Znaczenie

Chociaż problem wypływa z mózgu wpływa na całe ciało. "Nagłe drętwienie lub osłabienie twarzy, ręki lub nogi, zwłaszcza po jednej stronie ciała" jest znak ostrzegawczy, że skok może być w toku, zgodnie z American Heart Association.

Objawy

Odczucia lub mrowienie całej twarzy i szyi rozwijają jak zrobić zamieszanie, trudności z mówieniem, bóle głowy, zaburzenia widzenia, zawroty głowy, problemy z chodzeniem i utrata koordynacji i równowagi.

Kobiety

Kobiety wydają się często doświadczają bólu nóg jako znak udaru mózgu, z objawami takimi jak czkawka, nudności, duszności i zmęczenia także częstsze u kobiet niż u mężczyzn, według US National Information Kobiet Centrum Zdrowia.

Rozważania

Ból nóg wskazuje również, choroby tętnic obwodowych (PAD), postać choroby układu krążenia, gdzie przepływ krwi i tlenu do nóg zostanie zablokowany. Nieleczona, może ostatecznie PAD przyczynić się do udaru mózgu.

Jakie są objawy zakrzepu krwi w głowie lub świątyni?

Wszędzie tam, gdzie są żył i tętnic, wewnętrzna forma zakrzepy. Obejmuje głowę i świątynię. Częściej niż nie, choć, skrzep krwi utworzyli gdzieś indziej i będzie podróżował do głowy. Skrzep krwi w mózgu może prowadzić do udaru mózgu lub zgonu.

Definicja

Krzepnięcie krwi jest procesem, w którym płytki i czerwone krwinki wzdłuż fibryny, rodzaj białka, tworzą grudki zatrzymanie krwawienia po naczyń krwionośnych została rannych. Strupy występuje wtedy, gdy proces ten przebiega na powierzchni skóry. Krzepnięcia wewnętrzny, który odbywa się wewnątrz naczynia krwionośnego, może być niebezpieczne. Chociaż większość rozpuszcza skrzepy będą przez organizm naturalnie, jeden, że nadal tworzą wewnątrz żyły lub tętnicy może dostać się do punktu, który go blokuje przepływ krwi. Skrzepów krwi, które tworzy się w mózgu nazywa zakrzepica mózgowa żylnej.

Tranzyt

Skrzepy krwi mogą zerwać z której tworzą one, linki do innych części ciała, takich jak serce, mózgu i płuc.

Przyczyny

Skrzepów krwi w mózgu może być utworzony przez uraz głowy, gdy krew gromadzi się między czaszki i mózgu. Gdy ta krew skrzepy, to wywiera presję na mózgu. Są to tak zwane znieczulenie zewnątrzoponowe i krwiak krwiaki i mogą prowadzić do śmierci.

Objawy

Silny ból głowy może być oznaką zakrzepu krwi w mózgu. Zamieszanie, powolne myślenie, zmiany osobowości, łagodny paraliż i drgawki są również znaki. Mogą wystąpić krótkie epizody rozległe porażenie lub trudności mówienia.

Leczenie i profilaktyka

Rozcieńczalnik krwi mogą być podjęte, aby zapobiec tworzeniu się skrzepów krwi. Aspiryna jest over-the-counter cieńsze krwi. Zakrzepy krwi w mózgu są potwierdzone zarówno MRI lub CT. Gdy zakrzep jest potwierdzona przez lekarza, heparyna wykonanymi często podaje. Inny lek na receptę, aby wyeliminować zakrzepów idzie pod nazwą warfaryny, i jest przyjmowany doustnie. Przed rozpoczęciem jakiegokolwiek schematu narkotyków zawsze skonsultować się z lekarzem. Kiedy jest nagromadzenie krwi wewnątrz czaszki, operacja może być konieczne.

Instrukcje jak używać worka na nodze

Instrukcje jak używać worka na nodze


Torba noga jest mały worek drenażowy do cewnika moczowego. Posiada paski do zabezpieczenia go do nogi i może zmieścić się pod ubraniem. Jeśli trzeba użyć cewnika poza szpitalem, torba noga pomoże pozwalają pozostać i kontynuować swoje mobilne normalnych codziennych czynności, w przeciwieństwie do większej workiem. Musisz zadbać jednak, aby utrzymać cewnik i nóg worek sterylny i opróżnić worek na nogi, kiedy jest to konieczne.

Instrukcje

1 umyć ręce wodą i mydłem przed przystąpieniem do pracy torbę nogi lub cewnik. Dobrą zasadą do czyszczenia dokładnie ręce jest pocierać piany nad rękami na temat tak długo, jak trzeba, aby zaśpiewać "Happy Birthday" dwa razy, przypomina Centrum Kontroli Chorób.

2 Połóż ręcznik na nogi pod rurki cewnika w celu połowu kapie.

3 czyste połączenie pomiędzy rurki cewnika rurka drenowa prowadzącym do torebki zbiorczej za pomocą podkładki alkohol lub waciki zanurzone w alkoholu.

4 Pinch rurki cewnika, aby zapobiec wyciekom. Ciągnąć rurę drenażową z rurki cewnika delikatnie skręcenia. W jego miejsce, połączyć rurę odpływową prowadzącą do worka na nodze.

5 Upewnij się, że rura drenażowa do worka na nodze jest prawidłowej długości. Powinien on być na tyle długi, aby osiągnąć swój cielca, gdy noga jest zgięta.

6 Zamocuj torbę nogi do łydki z paskami na nogi. Użyj innego paska na nogi, aby zabezpieczyć rurę odpływową do uda.

7 Otwieranie czop na dnie worka na nodze w celu jego opróżnienia, gdy staje się jedną trzecią do połowy. Albo pusta to do toalety lub do sterylnego pojemnika, jeśli lekarz chce, aby zmierzyć objętość moczu. Oczyść kurek z alkoholem oraz wacik lub pad alkoholu.

8 Oczyścić torbę nogi co drugi dzień z roztworem jednej części octu na dwie części wody i przejść do nowego worka o co dwa tygodnie lub częściej, jeśli torba wydaje zanieczyszczone.

Wskazówki:

  • Zawsze trzymaj torbę nogi poniżej poziomu bioder, aby zapewnić odpowiedni drenaż.
  • Ponownie umyć ręce po kontakcie z worka.
  • Nie pozwól dotknąć nóg worek kurek z toalety lub pojemnika kiedy opróżnienie go, czy można wprowadzić bakterie do systemu.

Objawy zakrzepu w udo

Chociaż potrzebne są zakrzepy, aby zatrzymać przepływ wewnętrznego krwawienia, kiedy jest rannych lub pokrojone, mogą być problematyczne i zagrażające życiu, jeśli nie rozpuszczają się potem. Skrzepy, które powstają w okolicy ud mają potencjał do wywoływania objawów, które mogą dotrzeć tak daleko, aż nasze ciało jak nasze płuca, powodując trudności w oddychaniu, ból w klatce piersiowej, płuc, mięśni, tkanki śmierci i zatorowości płucnej --- które mogą stanowić zagrożenie dla życia ,

Objawy

Jeśli występują bóle w nodze, i to tylko w jednej z nóg - czy to występuje tylko podczas spaceru lub stać - to jest wysoce prawdopodobne, że ból może być spowodowane zakrzepicą żył głębokich (DVT). DVT, zakrzepy krwi w żyłach, będzie produkować ból w nodze, ale może także powodować obrzęk i czerwone przebarwienia też, a także uczucie ciepła na obrzęk lub zaczerwienienie powierzchni.

Objawy Doświadczeni Po Clot Liście uda

Zakrzepy krwi w żyłach głębokich podróżować do płuc ciała po opuszczeniu obszaru uda. Jest to wynikiem naturalnej cyrkulacji przepływu krwi w organizmie. Jednakże, może to doprowadzić do objawów w płucach, jeśli występuje niedrożność: duszność, ból w klatce piersiowej, a nawet zgonu. Jeśli wystąpi zablokowanie, jak to jest znane jako zator płuc (PE).

Małe Objawy PE

Kiedy zakrzepy opuścić udo i podróży do płuc, mogą zablokować mniejszych żył w obrębie płuc. Jeśli blokada ta jest na tyle mała, chociaż nie będzie na ogół żadnych objawów.

Średnie Objawy PE

Średnie PE przedstawia więcej powikłań i objawów po osiągnięciu płuca z udem: duszność może wystąpić lub - jeśli próbuje wyciągnąć w głębokich oddechów - osoba może odczuwać ból w klatce piersiowej.

Średnich i dużych wielkości Objawy PE

Oprócz wcześniej wymienionych objawów, osoba mogłaby doświadczyć załamania lub śmierci w związku z PE, co ważne, aby zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli podejrzewasz, zakrzep krwi w okolicy uda.

Znaczenie

Połowa z tych ludzi, którzy rozwijają się zakrzepów krwi w udo nie doświadczać żadnych objawów; Jednak druga połowa nie i dalej, aby się duży procent tych, którzy umierają z powodu tej choroby.

Ostrzeżenie

W liście Stanów Zjednoczonych z głównych przyczyn śmierci, zatorowość płucna zajmuje trzecie od góry - po choroby serca i raka. Dlatego, zakrzepy, które rozwijają się w udo muszą być traktowane poważnie.

Jakie są objawy zakrzepu krwi w cielec?

Jakie są objawy zakrzepu krwi w cielec?


Kiedy powstają zakrzepy z powodów innych niż zatrzymanie przepływu krwi z cięcia lub obrażenia (lub nie skończy się rozpuszczanie jak powinien po wyleczeniu urazu), te skrzepy mogą produkować bolesne objawy. Mogą one być również zagrożenie dla życia.

Objawy

Tkliwość, ból, obrzęk, skurcze, ciepło, przebarwienia, zaczerwienienie i stan zapalny są pewne objawy o zakrzep krwi w łydce. Poważniejsze objawy to zakażenia lub śmierć mięśni nóg, zatorowość płucna, zawał serca, a nawet udar mózgu. Rzeczywiste objawy doświadczane zależy od tego, czy jest skrzep krwi w żyle lub tętnicy.

Skrzepy żyły

Istnieją dwa rodzaje zaburzeń żył obwodowych (skrzepy utworzone w żyle). Jednym z nich jest żylaków i innych jest zakrzepica żył głębokich (DVT). Żylaki, mniej niebezpieczne z dwóch, występującej przy skrzepu uszkadza zaworów wewnątrz żyły, co powoduje krwi nie wpływają w odpowiednim kierunku dłużej. Baseny go w nogi i żyły wpływa zamiast robić to do serca więcej natlenienia, jak powinien. Powoduje to ból, obrzęk i ciepłym miejscu w dotyku, a także niebieskie zabarwienie.

Zakrzepica żył głębokich (DVT)

Skrzepy DVT, które są bardziej zagrażające życiu, występują, gdy część skrzepu wypiera z żyły łydki i przenosi się na nogę, przez udo, w kierunku serca, a następnie do płuc. Ten zator (częściowe skrzepu) przepływa przez żyłę, a jeżeli jest to na tyle mała, że ​​nie tworzy żadnych objawów niepokoju. Jednakże, jeżeli średniej wielkości, może to spowodować problemy z oddychaniem i możliwych klatki piersiowej. Jeśli wystarczająco duża, może to spowodować upadek, gdy trafi do płuc (zatorowość płucna) lub nawet śmierć. Połowa ludzi, którzy mają DVT nie mają żadnych objawów z nią. Ale ci, którzy nie mogą na ogół przypisuje go do spędzania rozległe okresy siedzących (w samolocie, samochodzie lub krzesła); leżąc nieruchomo (z powodu niedawnej operacji, urazu lub choroby); czy dlatego, że byli w wypadku, lub miał obrażenia dolnej części ciała.

Skrzepy tętnicy

Skrzepy, które podróżują z łydki przez wieńcowych i szyjnych, tętnic ciała do serca i mózgu może być także zagrożeniem życia.

Skrzepy tętnicy wieńcowej

Zakrzepy w tętnicach w łydki w nodze w końcu przejść w górę, ponieważ następujące normalnego kierunku przepływu krwi w organizmie, jeżeli nie rozpuszczają się one w pierwszej kolejności. Mają potencjał, jeśli wystarczająco lub duże, jeśli osoba posiada bogate gromadzeniu się płytki nazębnej w ich serca w tej tętnicy spowodować całkowite zablokowanie przepływu krwi do serca. To zabije mięśnia sercowego i spowodować atak serca.

Clot tętnicy szyjnej

Jeśli skrzep z łydki sprawia, że ​​przez serce bez incydentów, to może nadal stanowić zagrożenie dla życia, aby osoby po osiągnięciu tętnicy szyjnej, gdzie w końcu musi przejść przez mózg. Jeśli wyniki blokady w związku do skrzepu w tętnicy szyjnej, może to spowodować udar lub mini-udarem kompletnego jeśli mózg jest odcięte od jej potrzebne ukrwienia.

Pierwsze objawy zakrzepu w Calf

Zakrzepy w nodze może być ciężkie warunki, które natychmiast potrzebują pomocy medycznej. Zakrzepy mogą wystąpić po długich podróży w samolocie lub w samochodzie, gdy osoba siedzi na bardzo długi czas. Istnieją pewne objawy, które sugerują, zakrzep jest obecny. Jeśli wystąpią takie objawy lub mają żadnego powodu, by sądzić, możesz mieć zakrzep krwi w nodze, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Objawy zapalenia żył

Zapalenie żył charakteryzuje się zapaleniem wewnętrznej wyściółki żyły połączone z skrzepu krwi. Najczęściej występuje to w powierzchownych żył kończyn dolnych. Objawy zapalenia żył obejmują obrzęk, ból i zaczerwienienie w miejscu, w którym znajduje się skrzepu. Może być również zaczerwienienie wzdłuż dotkniętego żyły.

Objawy zakrzepicy żył głębokich

Zakrzepica żył głębokich (ZŻG) jest o wiele bardziej poważne niż zapalenie żył. W tym stanie, skrzep jest utworzona w dużej żyły głębokiej w organizmie. Niebezpieczeństwo to jest, że zakrzepy mogą się odłączać (zator) i podróż do serca, płuc lub mózgu. Objawy zakrzepicy żył głębokich to ból, który może być bardzo dotkliwe w chorej nodze, obrzęk, zaczerwienienie i ciepło w obszarze zagrożonym. W niektórych przypadkach może wystąpić purpurowy odcień.

Kiedy udać się do lekarza

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, czy uważasz, że masz zakrzepów krwi, należy skontaktować się z lekarzem. Wspólne znaki ostrzegawcze zarówno zapalenia żył i zakrzepicy żył głębokich są ból, zaczerwienienie i obrzęk w obszarze zagrożonym. Jeśli masz silny ból, ciepło lub purpurowy odcień skóry nogi, natychmiast zasięgnąć porady lekarza. Nie wolno ignorować żadnych oznak ewentualnych zakrzepów. Jeśli nie jesteś w stanie natychmiast skontaktować się z lekarzem, uszkodzoną część ciała powinna być unieruchomiona i podwyższone, aby zapobiec pojawianiu się zatory.

Leczenie

Zapalenie żył jest zazwyczaj traktowane z ciepłych okładów i łagodne leki przeciwzakrzepowe, takie jak kwas acetylosalicylowy. Zakrzepica żył głębokich jest traktowany przez hospitalizacji, umieszczenie pacjenta na leżenie w łóżku i zazwyczaj zaczynają kurs antykoagulantów, ewentualnie dożylnie. Konieczne jest, aby rozpuścić skrzep, tak że nie ma ryzyka pozostaje w ruchu i wpływu organów ciała takich jak serce czy mózg.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Często pończochy uciskowe są przydatne w zapobieganiu powstawaniu skrzepów w nogach. Utrzymywanie zdrowej wagi również może pomóc. Optymalizacja nogi krążenie jest kluczem, jak również. Nogi nie powinny być przekraczane lub schowany pod ciałem, aby zmaksymalizować przepływ i nie podkreślają żyły. Jeśli podróżujesz, należy często rozprostować nogi, aby zapobiec tworzeniu się zakrzepów.