adcov.com

zmutowany pojedynczy autosomalny gen

Choroby genetyczne człowieka

Choroby genetyczne pochodzi jego nazwa pochodzi od tego, że choroby występujące z powodu zaburzeń w genomie osobnika. Choroby genetyczne mogą wynikać z drobnych nieprawidłowości, takich jak mutacja pojedynczego genu lub z dużymi nieprawidłowościami zdeformowanych lub brakującymi chromosomami.

Choroby

Istnieje ponad 20 chorób genetycznych u ludzi, w tym wielu powszechnie znanych i mniej znanych chorób. Zespół Downa, daltonizm i mukowiscydoza kilka przykładów chorób genetycznych u ludzi.

Dziedziczność

Choroby genetyczne rodzin, jak przejść przez czerwone włosy i brodę dołeczki. Jeśli choroba dotyczy jednego lub obu rodziców, może przenosić chorobę powodu dominują genów. Jeżeli żadne z rodziców nie ma choroby, ale członkowie rodziny, czy w przeszłości zrobił, transfery choroby jako gen recesywny.

Rodzaje dziedziczenia

W dziedzicznych chorób genetycznych, istnieją cztery główne typy genetyczne trybów stosowanych do opisania spadku i wzrostu mutacji genów i chromosomów: pojedynczy dziedziczenia genów, wieloczynnikowa dziedziczenia, zaburzenia chromosomowe i mitochondrialnego dziedziczenia.

Spontaniczność

Niektóre choroby genetyczne rozwijać jako embrionalnego mutacji. W tych przypadkach nie pojawia się w rodzinie choroby.

Specyfika

Niektóre choroby genetyczne mogą być określone szczegółowo; Zespół Downa jest rozpoznawalny przez brakującego chromosomu. Inne choroby genetyczne, takie jak cukrzyca i choroby psychiczne zostawić tak złożonych, że dokładność wzorców dziedziczenia genetycznego jest trudne do zrozumienia.

Lista autosomalny recesywny

Lista autosomalny recesywny


Lat temu, ludzie na całym świecie w związku małżeńskim bliskich członków rodziny, mając nadzieję na utrzymanie posiadłości w obrębie rodziny. Tylko wtedy, gdy szkodliwe wzorce pojawiające się potomkowie zaczęli nie społeczeństwa przeglądu praktyki krzyżowania z kinfolk, znany jako chowu wsobnego. Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń ze środowisk naukowych i religijnych, niektóre społeczności nie akceptujemy chowu wsobnego; dwóch na pięciu państw w Ameryce pozwalają kuzyni poślubić. Autosomalny recesywny występuje, gdy zaburzenia potomstwo wyrazić zamaskowanych cechy regulowane nieprawidłowych genów obecnych na każdy z pierwszych 22 par chromosomów, co wyklucza X i Y, czyli seks chromosomy.

Mechanizm dziedziczenia

Dziecko otrzymuje połowę swoich genów od matki i połowę od ojca. Formy niektórych genów ', zwane "allele" dominują nad innymi; jeśli osoba ma jeden allel dominujący, ukryty lub recesywny, allel nie pokazuje. Wszyscy ludzie nosić różne allele recesywne Kodowanie niefunkcjonalnych lub nieprawidłowych białek, które wywołują śmiertelne warunki. Dwa blisko spokrewnione ludzie często mają te same niekorzystne recesywne allele, ale nie wykazują tę cechę, ponieważ również posiada normalną, allel dominujący. Gdy dwie osoby prokreacji, mogą przechodzić ten sam allel recesywny do swojego dziecka, tworząc niszczycielską chorobę.

Bielactwo

Ludzie z bielactwo produkują mało melaniny w ich oczy, włosy i skórę. Bielactwo występuje, gdy osoba dziedziczy dwie uszkodzone allele kodujące genu niezbędnego w produkcji melaniny, pigmentu występującego w niektórych komórkach ludzkich. Osoby dotknięte bielactwo wykazują różne stopnie zabarwienia. Niektórzy nie mają kolor w ogóle, inni wykazują ograniczoną kolorystykę, a jeszcze inni, brak pigmentacji tylko w siatkówce; Warstwę z tyłu oka. Bielactwo pozostawia ludzi podatnych na śmiercionośnych nowotworów skóry, ponieważ melanina pochłania szkodliwe promienie słoneczne. Leczenie obejmuje czynienia z poszczególnych zagadnień oczu, które występują w połączeniu z bielactwo. Osoby pozbawione pigmentacyjne normalne życie, ale mogą wystąpić trwałość śmieszność, jeśli żyją wśród ciemnoskórych populacji.

Mukowiscydoza

Dwa nieprawidłowe kopie genu na chromosomie 7 powodują śluzu tworzyć poza komórki płuc, zwiększenie podatności na infekcję bakteryjną, w płucach. Śluz zatyka również fragmenty w trzustce, zmniejszając produkcję substancji chemicznych, które rozkładają jedzenie. Osoby dotknięte często nie żyją długo, zazwyczaj umierają w swoich wczesnych latach 30.. Bez zabezpieczenia istnieje, ale środki wspomagające, takie jak antybiotyki inhalatora i fizykoterapii dla piersi poprawy jakości życia osób chorych na mukowiscydozę.

Niedokrwistość Fanconiego

Chorzy z niedokrwistością Fanconiego nie może produkować wystarczającej ilości komórek krwi lub tworzą nieprawidłowych komórek w odpowiedzi na potrzeby swojego ciała. Niedokrwistość Fanconiego wpływ na szpik kostny, gąbczastej substancji znaleziono w obrębie kości długich organizmu. Szpik kostny wytwarza trzy rodzaje krwinek: krwinki czerwone, że tlen i dwutlenek węgla przewóz do i z komórek organizmu, białych krwinek, które bronią przed obcymi najeźdźcami i płytek krwi, że pomoc w krzepnięciu krwi. Pacjenci stają się chory i nie w pełni odzyskać od infekcji lub urazu. Około jedna dziesiąta osób z tej niedokrwistości również cierpią z powodu białaczki, raka w krwinkach białych. Niektóre osoby cierpiące wejść w świat obciążony wadami, z wielu ulegając stanie podczas ich 20s. Kości i szpiku komórek macierzystych zabiegi oferują pacjentom nadzieję na dłuższe życie.

Galaktozemia

Mleko zawiera rodzaj cukru o nazwie laktoza, który rozkłada się w prostszy cukrów, glukozy i galaktozy, przez substancje zwane enzymy. Osoby urodzone pod warunkiem, galaktozemii, brak enzymu znajdującego się na chromosomie 9, który zmienia galaktozy w formie organizm może wykorzystać. Noworodki odczuwają skutki najbardziej dotkliwie, ponieważ opierają się na mleku jako podstawowego pożywienia. Bez tego enzymu, niemowlęta rosną w opóźnionym tempie, wykazując nieprawidłowości w oczy, wątrobę i nerki. Kiedy galaktoza lub jego alternatywna forma gromadzi się w mózgu, powodują trudności w kalectwo i śmierci często występuje. Monitorowania i zarządzania spożycia mleka i przetworów mlecznych pomóc cierpiących prowadzić normalne życie.

Xeroderma barwnikowa

Ofiary xeroderma barwnikowa nigdy nie może czuć ciepło i światło słoneczne, ponieważ ich organizm nie może naprawić szkody wyrządzone przez promienie ultrafioletowe słońca. Osoby z zaburzeniami oka raport anormalnych warunkach, choroby skóry i raka skóry występujące przed 5 lat. Chorzy zabarykadowali się w ciemnych domów, stosować filtry przeciwsłoneczne ekstra wytrzymałości, zużycia restrykcyjne odzież i don okulary ochronne. Mimo tych środków ostrożności, wielu pacjentów umiera w okresie wczesnej dorosłości.

Testy na raka jajnika Gene

Chociaż rak jajników jest chorobą przerażające, więcej kobiet połowu raka jajnika wcześniej i reagowania na rozwój leczenia. Według statystyk American Cancer Society, 93 procent kobiet, które poławia raka jajnika we wczesnym stadium mieszkać przez co najmniej 5 lat od diagnozy. Jednym z narzędzi, które pomogły lekarze wskazać dziedzicznych form raka jajnika jest badanie genetyczne BRCA. Kobiety, które mają mutację w genie BRCA1 i BRCA2 są znacznie większe ryzyko rozwoju jajników, piersi, (i) raka. Tak więc, test daje Pacjenci i lekarze ważną przewagę w potencjalnej walce z rakiem.

Historia

W roku 1994 naukowcy odkryli dwa konkretne geny - BRCA1 i BRCA2-- że gdy zmutowany często prowadziło do raka piersi (Miki i inni, Science, 1994 i Wooster et al, Nature, 1995). Ponieważ badanie opracowano okazało się, że BRCA1 i BRCA2 doprowadziły również do zwiększenia szansy raka jajnika. Według badań, o których mowa na stronie Genetic Zdrowia, większość dziedzicznych przypadków raka jajnika może wynikać z mutacji BRCA1 i BRCA 2 genów.

Kto powinien otrzymać Testy

Ponieważ częstość występowania mutacji BRCA1 i BRCA2 jest bardzo niska (około 1 na 800 według Lab Tests Online), nie każdy powinien spieszyć się i dostać testy. Jeśli masz krewnego, który ma / miał raka piersi lub raka jajnika, jest to dobry pomysł, aby uzyskać test BRCA1 i BRCA2. Ponadto, jeśli należą do grupy wysokiego występowania mutacji BRCA1 i BRCA2 (jak Żydów aszkenazyjskich) należy rozważyć test. Jeśli mieszka krewnych z rakiem, zobaczyć, czy mają mutację i czy pasuje do Twoich genów BRCA1 i BRCA2. To daje lekarzom dobre poczucie swoimi ryzykiem rozwoju raka piersi i / lub raka jajnika.

Jak działa testowe

Test BRCA wykorzystuje próbkę krwi w celu określenia profilu genetycznego. Laboratorium, które przygotowuje profil będzie doskonalić się w genach BRCA1 i BRCA2 i szukać nieprawidłowości. Jeśli mutacja występuje mutacja będzie charakteryzował a wyniki będą wrócić do lekarza i doradcy genetycznego do dalszej analizy.

Biorąc Test

Administracja badania BRCA jest tak proste, jak każdy inny test krwi. Pielęgniarka zabierze małą próbkę krwi i wysłać go do laboratorium w celu analizy. Po 3 do 4 tygodni, lekarz skontaktuje się z wyników, a jeśli to konieczne, na podstawie wyników, sugerują dalsze badania w celu zapewnienia, jesteś wolna od raka.

Intepreting Test

Jeśli test wykaże mutacji BRCA, trzeba mieć profesjonalny porównać dokładny profil mutacji na historii rodziny i jeśli profili genetycznych ewentualnych innych członków rodziny. Centrum Kontroli Chorób szacuje, od 16 do 60 procent mężczyzn z BRCA1 lub BRCA2 rozwinie się rak jajnika. Przy takim szerokim zakresie, to ważne jest, aby zrozumieć, że mutacja jest automatyczne zwiastunem nowotworu. Historia rodziny pomoże lekarz określić ryzyko z większą dokładnością. Bez względu na to, czy masz mutację BRCA, należy zachować czujność i pozostać o krok przed rakiem. Regularne wizyty u specjalisty w celu ustalenia, czy wykazują żadnych objawów przedrakowe lub rakowe.

Czy choroba Alzheimera Gen dominujący?

Choroba Alzheimera jest postępującą chorobą mózgu, która powoli niszczy pamięć i umiejętności myślenia. Choroba Alzheimera często prowadzi do otępienia, co prowadzi do utraty funkcji poznawczych, takich jak myślenie, zapamiętywanie i rozumowania. Osoby dotknięte tą chorobą zazwyczaj wystąpić objawy po 60 roku życia.

Przyczyny

Chociaż naukowcy wciąż próbują dowiedzieć się dokładnych przyczyn choroby Alzheimera, badania opublikowane w British Medical Journal, że jeden na trzech pacjentów, którzy cierpią z powodu tej choroby mają podobny wpływ bezpośredni względem. To sugeruje, wzór zgodny z efektów gen autosomalny dominujący.

Inne czynniki

Mimo, że jest prawdopodobne, że przyczyny są genetyczne, czynniki środowiskowe i styl życia mają istotny wpływ na wydarzenia, które mają miejsce w mózgu. Zdrowa dieta, ćwiczenia i stymulujące aktywność psychicznie ludzie mogą pomóc zachować zdrowie.

Genetyka

Mutacje genu odziedziczona z wczesnym początkiem choroby Alzheimera rodzic przyczyny w kilku rodzin, które rozwijają stan w latach 30. przez 50s.

Geny czynnikiem ryzyka

Badania wspólne amerykańskich Narodowych Instytutów Zdrowia, wiodącego federalnego wysiłku badań nad starzeniem się, twierdzi, że badania związane gen o nazwie & # x3B5 APOE, 4 do późnym początku choroby Alzheimera. Około 40 procent wszystkich ludzi, którzy rozwijają późną postacią choroby Alzheimera nieść gen.

Fakt

Choroba Alzheimera dotyka około 4,5 miliona Amerykanów, zgodnie z Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego.

Dieta Foods Genie

Podobny do innych diet oczyszczających, Genie Dieta jest oparta na połączeniu detoksykacji i niskokaloryczne jedzenie. Za niecałe $ 30, członkowie tej diety otrzymać środek czyszczący, aby nadać tempa procesu, jak również pomysły żywności i menu. Raporty o pomoc osoby z nadwagą tracą od 10 do 15 kilogramów w ciągu dwóch tygodni mają sceptycy mówią, ale jest możliwe, aby przestrzegać planu żywienia i diety podobny do tego w domu, bez wszystkich hype.

Detox

Możesz powtórzyć pierwszą fazę, detoksykacja, w domu. Spożywać głównie pokarmy bogate w wodę, takich jak ogórki, seler, spadzi, kantalupa i sałaty. Unikaj ciężkich białka, przetworzonej żywności, konserwanty i najbardziej gotowanych potraw.

Inne środki określały w celu ułatwienia oczyszczania można dodać do domowej soki, woda i herbatę. Składniki obejmują cayenne pieprz, liść aloesu, błonnika, imbir i miód, z których wszystkie mogą być połączone do picia mieszanki, która promuje Oczyszczenie toksyn z organizmu.

Niskokaloryczne przekąski

Genie Dieta zachęca członków do przestrzegania skromny 1000 kalorii w diecie przez krótki okres po fazie detoksykacji.

Dopuszczalne pokarmy zawierają płatki owsiane, cukier lub niskiej niskowęglowodanowej owoców, produktów mlecznych tłuszczu, kawę i herbatę, zielone warzywa i małe porcje ziaren. Diecie powinny unikać awokado, czerwone mięso, cukier, orzechy i większość cieczy innych niż woda, kawa i herbata. Rafinowane węglowodany, takie jak pieczywo, niektórych zbóż i ryżu białego, nie powinny być spożywane.

Wyższej kaloryczności żywności

Przeprowadzka z 1000 kalorii dziennie do około 1700 kalorii jest kolejnym krokiem w Genie Sejmu. 1700 dzienne spożycie kalorii jest uważane za zdrowe i racjonalnie znaczny. Żywienia i Żywności Archiwum sieci Web (patrz link w zasoby) zapewnia kompleksowe plany, aby pomóc diecie stosować się do tej liczby kalorii ze świeżych, obfitych i różnorodnych potraw.

Dietetyków zachęca do spożywania białka, takie jak chude kurczaka, ryb, jaj i sera o niskiej zawartości tłuszczu. Bogatsze owoce i warzywa, takie jak squash, bakłażan, jabłka, grejpfruty i brokuły mogą być teraz zintegrowany z codziennym wyżywienie. Warzywa liściaste, takie jak szpinak i kapusta są zalecane w większych porcjach, a niewybredny węglowodany, ziemniaki, zboża i orzechy mogą być użyte z umiarem.

Ciecze

Oprócz cieczy detox, kawy i herbaty, na pobyt uwodniony czystek, niskokaloryczna dieta jest niezbędna. Wiele płynów spożywanych są leki moczopędne i mogą opuścić czujesz się pusty i ospały. Pij dużo wody, a pod tym dodatku dla wzmacniającej elektrolitów w całym procesie diety.

Dopuszczalne Nagrody Foods

Chociaż Genie Dieta przeznaczona jest na ramie 14 dni, wielu dietetyków łatwiej trzymać się takiego wysiłku planu, gdy włączone są nagrody.

Niektóre pokarmy nagrody m.in. dopuszczalne 100 kalorii przekąska pakiety deser bez cukru, sorbet i mrożony jogurt, mrożone owoce, bezcukrowe wypieki bez cukru, gorącą czekoladę, jeden lub dwa cukierki i 94% bez tłuszczu popcorn. Sensible podjadanie i nagradzanie się za przestrzeganie diety jest kluczem do pobytu na torze.

Lista vs dominujący genów recesywnych

Lista vs dominujący genów recesywnych


Dominujące i recesywne geny, aby każdy z nas inaczej. Nasze cechy fizyczne i nasza podatność na choroby zależy od złożonej tkania DNA. Niezależnie od tego, czy jest dominująca cecha recesywna w zależności od części genu, które są powszechne. Cechy genów określić wiele cech, w tym włosy, wizji, rysy twarzy i naszych przydatków.

Charakter dominujący i Recesywny

Kombinacja genów wyraża się w cechach osoby. Są 23 pary chromosomów w pojedynczej komórce zapłodnionego jaja. Na każdej pary chromosomów, geny - jeden który jest dominujący i który jest recesywnym - są obecne. Połączenie określa cechy osoby. Geny recesywne przejawiać się tylko wtedy, gdy inny gen recesywny, jak również. Obecność genu dominującego oznacza dominować cechy wynikną.

Wizja

Wizja ma jednoznacznych różnic w cechach dominujących i recesywnych. Brązowe oczy są dominującą cechą w szarym, zielonym, leszczyny i niebieskich oczach. Wizja ma również podłoże genetyczne. Normalna wizja dominuje na krótkowzroczność, ślepota i ślepoty barw.

Włosy

Cechy w włosów zależy od genu dominującego lub recesywny. Ciemne włosy zawsze dominuje na blond i rude włosy. Kręcone włosy dominuje prosty. Pełna czupryna jest bardziej powszechne i dominujące, podczas gdy łysienie jest recesywny. Szczyt włoskowate wdowy dominuje prostą linię włosów.

Cechy twarzy

Rysy twarzy są często mieszanką genów dominujących i recesywnych od naszych rodziców. Dołeczki dominują gładkie policzki. Płatki uszu, które są oddelegowani do głowy są również dominantę. Rzymski nos i szerokie usta są wskazania dominujących genów, podczas gdy prosty nos i wąskie usta stanowią geny recesywne.

Przydatki

Istnieją pewne dominujące geny, które często nie wypowiadają się. Dodatkowe palce są dominujące, ale nie są powszechne. Palce, które nie posiadają wspólnej, dodatkowe palce, skondensowane i krótkie palce palce są również dominujące. Prosto dominuje natomiast kciuk kciuk A "Autostopem" jest recesywny. Wygięty mały palec pokazuje gen dominujący, podczas gdy prosty mały palec charakteryzuje recesywny jeden.

Chiński Leczenie gen Kryzysu

Chiński Leczenie gen Kryzysu


Serotonina jest neuroprzekaźnikiem nastroju i wzmacniacz lub "posłaniec chemiczny", wydany przez gen, który kontroluje stabilność emocjonalną. Serotonin krąży w mózgu i jest połączony z centralnym systemem nerwowym. Według zachodnich lekarzy, awarie poziomu serotoniny prowadzi do depresji, które traktują za pomocą leków na receptę, takich jak Prozac, Lexapro i Zoloft naśladować działanie serotoniny w mózgu. Chińscy lekarze z drugiej strony, z powodzeniem traktować depresję przez naturalnych środków.

Chiński Leczenie

Skonsultować się z lekarzem i akupunktury certyfikatem rozpoczynają biorąc zabiegi akupunktury i ziół w leczeniu wątroby i zrównoważyć "Shen" lub "budzi świadomość." Medycyna chińska przypisuje przyczyny depresji do wątroby qi stagnacji i zakłóceń lub braku równowagi w osoby Shen, który znajduje się w sercu. W medycynie chińskiej, Qi jest energią lub siłą życia, który zapewnia żywotność do naszych organów. Manipulowanie punkty akupunktury podłączone do konkretnych narządów, takich jak wątroba sprzyja odpowiedniej cyrkulacji Qi ciała i zmniejsza objawy depresji u pacjenta.

Licencjonowany Acupuncturist

Kontakt z Państwową Komisję Certyfikacji dla Akupunktura i Medycyny Orientalnej znaleźć licencjonowanego lekarza w danym stanie. Twój przebieg zabiegu akupunktury powinien trwać co najmniej 10 sesji.

Terapia ziołowa

Obejmują ziołowe zabiegi terapeutyczne wraz z terapii akupunktury. Chińskie zioła, Jia Wei Xiao Yao Wan, był używany od wieków przez chińskich lekarzy w leczeniu depresji i zaburzeń psychicznych. Zioło Bupleurum (chai hu), znajduje się w Jia Wei Xiao Yao Wan i jest szczególnie przydatna w leczeniu zaburzeń nastroju.

Zioła i toniki

Zioła jak Dong Quai regulować prawidłowe funkcjonowanie wątroby. Weź codzienne toniki jak Astragalus, żeń-szenia syberyjskiego i lukrecji. Są to dobrze znane zioła, które pomagają w prawidłowym obiegu serotoniny w mózgu. Zioła te są w postaci płynnej i tabletu, więc zapoznać się z instrukcjami na etykiecie właściwej dawce.

Herbata

Dodać herbatę za pomocą fo-ti-Tiếng liście, który odmładza mózg i system nerwowy, i pić codziennie.

Healing Sounds

Praktyka gojenie dźwięków dobę do stymulowania przepływu Qi w wątrobie i sercu. Istnieje sześć lecznicze dźwięki, które są związane z narządów ciała. Te dźwięki aktywować odpowiedni przepływ qi i odżywia narządy. Dźwięku lekarstwo w wątrobie jest "shhhhhh" i dźwięku gojenia dla serca jest "hawwwww".

Styl życia

Znaleźć pozytywne sposoby wyrażania swoich emocji, zamiast złościć lub sfrustrowany.
Unikaj kofeiny, alkoholu i smażonych potraw podczas przyjmowania ziół i akupunktury.

Jedz pokarmy bogate w składniki odżywcze, takie jak wodorosty, nasiona sezamu i warzyw, takich jak kapusta, cebula i ogórki, które przyczyniają się do zmniejszenia zastoju qi. Wykonywania lub jeździć na rowerze i długie spacery codziennie.

Jak leczyć mukowiscydozy Gene Therapy

Jak leczyć mukowiscydozy Gene Therapy


W 1989 roku naukowcy odkryli gen CFTR, który powoduje mukowiscydozę (CF). Terapia genowa jest wciąż w fazie eksperymentalnej, ale naukowcy mają nadzieję, że badania dostarczy odpowiedzi na temat leczenia przyczyny mukowiscydozy, a nie objawy. Badania Terapia genowa koncentruje się na komórkach płuc, ponieważ niewydolność oddechowa stanowi większość zgonów zwłóknienie torbielowate, ale naukowcy mają nadzieję, aby móc korzystać z tego, co nauczyłem się traktować wszystkich dotkniętych geny.

Instrukcje

Użyj Gene Therapy leczyć mukowiscydozy

1 Dowiedz się o transbłonowych Mukowiscydozy regulator (CFTR), który powoduje CF. Do rozwoju choroby, jeden wadliwy gen musi być dziedziczone od każdego z rodziców.

2. Dowiedz się, że u zdrowych ludzi, białko CFTR znajduje się w wyściółce głównych narządów i kontroluje transport chlorku, soli i wody przez błony komórkowe. Sól rozregulowanie w CF pacjentów skutkuje nagromadzeniem nadmiaru śluzu, który promuje rozwój bakterii, blokuje gruczoły i zakazuje przemieszczania enzymów trawiennych.

3 Badanie leczenia mukowiscydozy w przypadku eksperymentalnych terapii genowej poprzez wstawienie kopii normalnych genów do okładzin narządów. Podczas terapii genowej jest wciąż w fazie eksperymentalnej, jest obecnie możliwe, w leczeniu objawów torbielowate zwłóknienie, takie jak zakażenia bakteryjne, schorzenia dróg oddechowych i płuc, trudności z wymianą genów poprzez płuca i serca.

4 Wymień oba płuca u osób z poważnie ograniczoną zdolnością płuc spowodowane przez mukowiscydozę. Przeszczep płuc jest rzadkie, bo ryzyko jest tak duże, ale udane przeszczepy mogą dodać lat do życia ludzi.

5 Nie należy spodziewać się wyleczyć poprzez przeszczep. Przeszczep płuc nie leczy mukowiscydozę ponieważ CF geny w innych narządach nie są zastępowane.

6 Rozwój badań studyjne w terapii genowej, która zbadać sposoby realizacji normalnego materiału genetycznego do komórek CF w okładzinach dróg oddechowych. Naukowcy są również poszukiwania sposób modyfikacji białka CFTR, aby mógł on prawidłowo regulują transport chlorku między komórkami.

Kombajny Terapie w leczeniu objawów mukowiscydozy

7 Leczenie mukowiscydozy czyszcząc infekcje płuc z antybiotyków i leków rozrzedzenie śluzu.

8 Zmniejszenie stanu zapalnego tkanki płuc przez zastosowanie leków przeciwzapalnych, takich jak leki przeciwbólowe.

9 Poprawa absorpcji pożywienia i przyrost masy ciała u pacjentów z mukowiscydozą przez zastosowanie enzymów trawiennych.

10 pogodnie zatory płuc za pomocą technik oddechowych, oskrzeli-melioracyjnych, w tym klatki piersiowej Physical Therapy (CPT).

11 Utrzymanie zdrowia chorych na mukowiscydozę poprzez regularne ćwiczenia.

Wskazówki:

  • Skonsultować się z doradcą genetycznym jeśli ty i twój małżonek są nosicielami genu CF. Dziecko rodzi się z rodzicami, którzy są zarówno nośniki ma 25 procent szans na rozwój CF.

P53 supresorowych genów

Komórki ulegają naturalny cykl podziału, wzrostu i śmierci. Uszkodzenie DNA w jądrze komórkowym mogą zakłócać tego sposobu, co w komórkach rakowych, które rosną i oddzielają się zbyt szybko. Zdrowe komórki zawierają również geny powstrzymania procesu po wykryciu nieprawidłowego wzrostu. Jeśli te geny supresorowe nowotworu są uszkodzone, jednakże komórka traci swoją zdolność do zatrzymywania wzrostu nowotworów.

Biologia raka

Niekontrolowany wzrost określa przeciwieństwie do zdrowych komórek rakowych, komórki rakowe mogą zastąpić normalnej kontroli regulujące wzrost, podział i naturalne śmierci komórek lub apoptozy, zgodnie z American Cancer Society. Ponieważ komórki nowotworowe nadal rosnąć i rozmnażać, gromadzą się w nowotworach.

Geny supresorowe nowotworu

Organizm naturalnie produkuje geny, które zatrzymują komórki od podziału, jeśli wykazują oznaki nienormalnego zachowania. Te geny supresorowe produkować białka zamrozić komórki w fazie spoczynku, zatrzymując proces podziału i wyłączanie wzrost guza, zgodnie z biologii Kimball. Mutacje lub wady genów supresorowych guza upośledzać produkcję odpowiednich białek i wzrostu komórek nowotworowych przebiega nieprzerwanie. Mutacje genu supresji guza oznaczonego p53 występuje w ponad połowie wszystkich nowotworów, zgodnie z biologii Kimball.

Mechanizm p53

Gen p53 składa się z czterech łańcuchów ułożonych w gwiazdę, według Davida S. Goodsell, PhD, w artykule w onkologa. Domenę aktywującą na końcu każdego ramienia aktywuje ekspresję genu. Ramiona spotykają się w środku w formacji węzeł podobny, który wiąże się z miejscem docelowym. P53 wiążą się z uszkodzonym DNA, który stymuluje produkcję białka zwanego p21, zgodnie z National Institutes of Health. Białko p21 łączy się z białkiem trzecie białko podziału komórkowego pobudzającego. Gdy dołączył, dwa białka zamrozić komórki i zapobiegania podziału. W przypadkach, gdy wada DNA ciężkich, p53 uruchamia proces apoptozy lub śmierci komórki.

P53 aktywny w Raku

Większość mutacji w genie p53, które wynikają z rakiem występuje w domenie wiążącej środkowej. Zmutowane p53 jest w stanie wiązać się z DNA, zgodnie z NIH. Ponieważ początkowy proces wiązania jest osłabiona, komórka nie produkować p21 niezbędne, aby powstrzymać proces podziału komórek. Bez mechanizmu zatrzymania uszkodzonego komórkę z reprodukcji raka rośnie. Minutę zmiana w sekwencji aminokwasowej jest wystarczające do dezaktywacji p53 według Goodsell. Zmianie składu chemicznego genu zniekształca sygnały z p53 iw konsekwencji kaskady białek.

Skutki leczenia

Ponieważ mutacje p53 są powszechnie stosowane w wielu nowotworów, naprawy tych mutacji jest przedmiotem badań, zgodnie z OZW. Wczesne badania laboratoryjne włożony normalnie funkcjonujących genów p53 w wirusy, które zostały następnie wstawione do komórek nowotworowych. Komórki nowotworowe zakażone wirusami p53 ładowane rosły wolniej niż zakażonych komórek nowotworowych. Niestety, ogólne wyniki eksperymentu były nieskuteczne, a dalsze badania z załadowanych wirusami zostały przerwane.

Korzyści z klonowania genów

Korzyści z klonowania genów


Zgodnie z genomem Ludzki gen występuje, gdy cloning "fragment DNA będący przedmiotem zainteresowania z jednego organizmu [przenosi się] w celu samoreplikująca elementu genetycznego, takiego jak plazmid bakteryjny", którym może być kopiowane. Gene Klonowanie ma wiele zalet, z pozwalając naukowcom zwalczania chorób do tworzenia bardzo potrzebnych narządów dla pacjentów oczekujących na przeszczep do poprawy smaku i jakości spożywanych pokarmów, aby nawet odbudową populacji zagrożonych populacji zwierząt.

Badanie zaburzeń genetycznych

Naukowcy mogą używać klonowania genów do zwalczania chorób poprzez izolowanie gen wywołujący chorobę. Po naukowcy studiują i pobrać próbki z różnych rodzin, którzy mają podobną chorobę genetyczną, naukowcy mogą dowiedzieć się, który gen jest odpowiedzialny za wywołanie choroby. Klonowanie genu technologii może następnie prowadzić do odkrycia wyleczenia choroby przez co pozwala naukowcom na zastąpić zdrowych geny niepożądanych nich.

Wymiana narządów

Postępy w klonowania genów pozwala naukowcom wniknąć głębiej w nauce narządów produkujących. Jest nadzieja, że ​​w końcu gen klonowanie pozwoli naukowcom rozwijać poszczególne narządy mają być stosowane u pacjentów wymagających transplantacji. Według gen School, w Wielkiej Brytanii, naukowcy znaleźli sposób, aby wstawić ludzkiego DNA w ryb, królików, świń, owiec, krów i myszy. Ponieważ wielu lekarzy zaczęło studiować za pomocą przeszczepów narządów wieprzowych, wprowadzenie ludzkiego DNA w narządach świń może oznaczać, bezpieczniejszych i bardziej efektywnych z silniejszych przeszczepów narządów. Badania nad komórkami macierzystymi, jak (zbioru komórek z tkanki embrionalnej) zaliczki, naukowcy mogą w końcu być w stanie rozwijać poszczególne narządy.

Lepsze jedzenie

W rolnictwie, gen klonowanie pozwala rolnikom replikować ich najsilniejsze upraw i zwierząt gospodarskich, a nie uciekać się do krzyżowania, które mogą zmniejszyć ryzyko choroby. Klonowanie ma też zgadywanie rozmnażania zwierząt. Zamiast hoduje krowę z meatiest build do krowy z budowy drugiej meatiest w nadziei na produkcji trzeci duży krowa, rolnik może po prostu sklonować największy krowę i zagwarantować jakość jego zasobów.

Ponowne zasiedlenie zwierząt

Według Human Genome Project, reprodukcyjnego klonowania genetyczna może również doprowadzić do odnowienia populacji zagrożonych gatunków. W 2001 roku dziki wół zwany gaur był pierwszym zagrożone dzikie zwierzę być klonowane. Chociaż młody wół nazwie "Noah" zmarł zaledwie 48 godziny po urodzeniu od krowy "matka", który odbył się zarodek, to inspirowane ekspansję badań klonowania dzikich zwierząt. W tym samym roku we Włoszech, zagrożone dzikie owce nazywa muflon został pomyślnie sklonowano i od grudnia 2009 jeszcze żył. Na początku 2009 roku brytyjscy naukowcy byli nawet w stanie wskrzesić to wymarły gatunek koziorożca przez klonowanie jej DNA. Chociaż koziorożec nie żyją dłużej niż kilka miesięcy, okazało się, że jego narodziny naukowcy są bliżej znalezienia sposobu, aby przywrócić, a nawet zagrożonych zwierząt wymarłych.

Gene Therapy i choroba Huntingtona

Chociaż nie ma lekarstwa na choroby zwyrodnieniowej mózgu znanej jako choroba Huntingtona, istnieje kilka opcji leczenia, które mogą uczynić życie bardziej komfortowe dla pacjenta i jego rodziny. Leki są obecnie stosowane do leczenia skutków choroby Huntingtona, ale terapia genu będącego przedmiotem badań w nadziei, że może być on w stanie przywrócić czynność mózgu, a może odwrócenia skutków choroby.

Czym jest choroba Huntingtona?

Choroba Huntingtona lub HD jest chorobą mózgu, które powoduje degeneracje genetycznie zaprogramowanych neuronów. Zwyrodnienie występuje w niektórych obszarach mózgu, szczególnie w tych obszarach, które kontrolują wywiadu, reakcje emocjonalne i ruch.
Wiek wystąpienia i progresji choroby Huntingtona może zmieniać się od osoby do osoby.

Przyczyny i objawy

Choroba zazwyczaj przekazywane z rodzica dziecka za pomocą mutacji normalnego genu. Około 30.000 osób w Stanach Zjednoczonych dotkniętych chorobą Huntingtona, a dzieci rodziców HD mają 50 procent szans na odziedziczenie genu HD. Dziedziczenie genu oznacza, że ​​dana osoba będzie rozwijać choroby, prędzej czy później.
Wczesne objawy choroby Huntingtona są depresja, huśtawka nastrojów, drażliwość i problemy z jazdy, przypominając fakty, uczenia się nowych rzeczy i podejmowania decyzji. Ponieważ choroba chwyta i postępuje, zdolność koncentracji na zadaniu w intelektualnych trudności wzrasta. Osoba HD może mieć również trudności z połykaniem i żywienia się.
W październiku 2009 roku, nie ma lekarstwa na chorobę Huntingtona. Nie ma sposobu, aby odwrócić bieg lub zatrzymanie go to całkowicie. Jednakże, leczenie i terapii genowej może pomagać w regulacji wielu z problemów związanych z chorobą.

Co to jest terapia genowa?

Terapia genowa jest sposób wstawiania genów do specyficznych komórek jednostkowej w celu leczenia choroby. Terapia genowa jest zazwyczaj stosowany do leczenia chorób dziedzicznych, takich jak choroba Huntingtona. Jego celem jest dostarczenie genu wadliwej lub zdegenerowanej alternatywne geny, które są jeszcze w pełni funkcjonalne. W październiku 2009 roku, terapia genowa jest jeszcze w bardzo wczesnej fazie rozwoju, choć wykazały sukces z niektórych chorób dziedzicznych.

Leczenie choroby Huntingtona w terapii genowej

Terapia genowa jest atrakcyjne dla pacjentów ze względu na jego potencjał choroba Huntingtona zastąpić umierające neurony z zdrowych, poprawiając w ten sposób, a nawet przywrócenia funkcji mózgu. Zwierząt oraz badania pilotażowe człowieka wykazały sukces z wykorzystaniem embrionalnych komórek macierzystych. W badaniach, przeszczepione komórki nie tylko przetrwała, ale rozwinęła się w nowym środowisku przez uprawy i nawiązywania połączeń z innymi neuronami. Jednakże stosowanie ludzkich komórek zarodkowych jest kontrowersyjne, a budzi wątpliwości etyczne. Sugeruje się, że niektóre naukowcy HD będą musiały znaleźć inne źródło komórek nerwowych.

Inne możliwości leczenia

Podczas gdy terapia genowa jest nadal badane, lekarze i zespoły medyczne korzysta leki, aby pomóc zarządzać skutki choroby Huntingtona. Ponieważ depresja, urojenia, wybuchy przemocy i wahania nastroju są wspólne skutki uboczne choroby, leki anty-psychotyczne, antydepresyjne, uspokajające i stabilizatory nastroju są używane. Tego typu leki często mają poważne skutki uboczne, więc większość lekarzy przepisywania najniższą możliwą dawkę.
Ponieważ pacjenci HD może mieć problemy z posiłków ze względu na problemy ruchowe, trudności w połykaniu i szczękościsk, zaleca się, że żywność należy pokroić na małe kawałki, lub zmiękczona lub puree. Pacjenci powinni unikać produktów mlecznych z powodu ich tendencji do zwiększania wydzielania śluzu. Witaminy i suplementy są zalecane dla pacjentów, którzy mają trudności zużywa tyle kalorii.
W miarę postępu choroby i zginalnych słomki do picia może być konieczne, a także rury zasilające może należy rozważyć.
Ponieważ nie ma lekarstwa na chorobę Huntingtona, będzie nadal rozwijać, i zwykle uruchomić swój pełny kurs w 10 do 30 lat. W końcowej fazie choroby pacjent często się przykuty do łóżka, i najprawdopodobniej umrze na niewydolność serca, zapalenie płuc lub pokrewnej komplikacji. (Zobacz też: 4)

Cryptic Cancer Gene Therapy Plazmidowe

Chociaż istnieje wiele nowych i innowacyjnych technik opracowywane pomóc w walce z rakiem, terapia genowa jest chyba jednym z najbardziej ekscytujących. Składa się z grupy docelowej przebudowy kodu genetycznego organizmu, aby pomóc powstrzymać rozprzestrzenianie się raka, terapia genowa zapewnia precyzyjne podejście do tego, co obecnie jest raczej niechlujny nauki.

Rak

Rakiem występuje, gdy organizm nie zawierają odpowiednio zniszczyć nieprawidłową mutację w komórce. Jeśli nie jest zaznaczone, te nienormalne komórki dzielą się i w końcu rozprzestrzenia się do takiego stopnia, że ​​zwykłe procesy biologiczne, takie jak jedzenie, oddychanie, trawienie są tak upośledzenia że śmierć jest nieunikniona. Objawy raka to poty nocne, utrata masy ciała, gorączka i dreszcze.

Podstawy

Według National Cancer Institute, terapia genowa (przez tajemnicze plazmidów lub za pomocą innej metody) polega na wstrzykiwaniu organizmowi materiału genetycznego. Materiał ten stosuje się do zmiany kodu genetycznego komórek, co sprawia, ich odporność na choroby lub lepiej zwalczać zagrożenia chorobą. W badaniach nad rakiem, terapia genowa jest często używany, aby przekonać układ odpornościowy organizmu do walki z komórkami nowotworowymi.

Cryptic plazmidy

Plazmid ten jest przenoszone część DNA, materiału genetycznego, który znajduje się wewnątrz komórki. Zgodnie z Mondofacto.com, online słownika medycznego punktu widzenia, kryptyczne plazmidy Nie jest znany wpływ na komórki, w której się znajduje, a także nie posiadają dodatkowy materiał genetyczny poza wymagany dla komórki do dalszego odtworzenia. W istocie, tajemnicze plazmidy są typ nieznany, w tym, że nie wydaje się służyć użyteczną funkcję i istnieć tylko do replikowania się.

Cryptic Teoria Plazmidowe

Chociaż pozornie bez celu w stanie pierwotnym, tajemnicze plazmidy są przydatne jako mechanizm transportu do nowego materiału genetycznego podczas terapii genowej. Ponieważ istnieją jako rodzaj "czystej karty", że idealnie nadają się do być udoskonalone zawierać dodatkowy materiał genetyczny. Dwie główne trudności w terapii genowej są: (1) co właściwą manipulację i (2) engineering urządzenie podające w celu umożliwienia zmodyfikowany materiał genetyczny do wprowadzania i zmiany istniejących komórek. Cryptic plazmidy czynienia z drugiej emisji, służąc jako skuteczny mechanizm transportu do dostarczenia nowych modyfikacji genetycznych.

Cryptic Badania plazmidu

Według badań z Chiny opublikowanym w październiku 2007 roku w czasopiśmie "Cancer Gene Therapy," tajemnicze jak plazmidy pokazać obiecać pojazdy dla skutecznej terapii genowej. W badaniu kryptyczne plazmidy stosowane w połączeniu z Bifidobacterium longum (rodzaj bakterii), aby spowolnić wzrost nowotworów wątroby u myszy. Plan był efektywny, wskazujący, że plazmidy stabilny sposób transportowania przeciwrakowego materiału genetycznego do organizmu.

Cechy, które dziedziczone są kontrolowane przez par genów?

Cechy, które dziedziczone są kontrolowane przez par genów?


Zrozumienie, które odziedziczył cechy są kontrolowane przez pary genów jest ważną częścią badań genetycznych. Zgodnie z University of Utah Genetic Science Learning Center, cechy fizyczne są określane przez poszczególne segmenty genów DNA nazywa. Cechy podlegające więcej niż jednej pary genów są znane jako wielogenowych cech, stwierdza strona McGraw-Hill Higher Education.

Oczu, włosów i koloru skóry

Oczu, włosów i kolor skóry są wszystkie wielogenowe cechy. Genetycy uważają, że kolor skóry jest rzeczywiście regulowane przez trzy pary genów składających się z trzech genów od każdego z rodziców. Dziecka kolor skóry będzie jednym z sześciu różnych odcieniach, w zależności od których wersje genów lub alleli, dziecko dziedziczy od rodziców. Podobnie, oczu i kolor włosów będzie inny kolor i inny odcień tego koloru, takie jak ciemny brąz jasny brąz, a nie w zależności od alleli, które są dziedziczone od rodziców.

Wzrost, waga, kształt i przemiana materii

Danej osoby kształt ciała, takich jak wzrost, wagę i masę mięśniową, kształt i tempo przemiany materii, są również wielogenowe cechy odziedziczone od obojga rodziców. Każda z tych cech podlega kumulacji efektów wielu genów. Czynniki środowiskowe mają także wpływ na te cechy.

Płatki uszu i naturalnie kręcone włosy

Niektórzy naukowcy uważają, chociaż kształt płatka ucha, wielkość i mocowanie do głowy, są kontrolowane przez jeden gen inne naukowców uważa, właściwości te są kontrolowane przez pary genów. Naturalnie kręcone włosy kiedyś myślałem być kontrolowana przez jeden gen, ale najnowsze badania doszli do wniosku, że jest to cecha odziedziczona wielogenowe.

Grupa krwi

Jak z koloru skóry, genetycy uważają, że grupa krwi jest regulowane przez trzy pary genów składających się z trzech genów od każdego z rodziców. Dziecka krwi będzie jednym z sześciu różnych odmian grup krwi ABO zależności od wersji genów dziecko dziedziczy po rodzicach.

Uzależnienie od alkoholu

Uzależnienie od alkoholu uważa się dziedziczonej cechy spowodowały parami genów. W badaniu przeprowadzonym przez Johns Hopkins University, bracia i synowie mężczyzn poważnie alkoholowych miał ryzyka 25 do 50 procent dożywotnią alkoholizmu.

Temperament i osobowość

Behawioralne cechy, takie jak inteligencja, temperament i osobowość są dziedziczone i są kontrolowane przez wiele genów.

Choroby i warunki

Genetyka odgrywa rolę w leczeniu wielu chorób i warunków. Takie jak nowotwory jelita grubego, piersi, jajnika, czerniaka i raka prostaty są dziedziczone wielogenowych cech. Inne stany i choroby wpływają wielogenowe dziedziczenia takich jak wysokie ciśnienie krwi, choroby serca, wysoki poziom cholesterolu, cukrzyca późna życia Alzheimera, schizofrenia, zaburzenia dwubiegunowe, zaburzenia reumatyczne zapalenie stawów, osteoporozę, łuszczyca, egzema, mole, astmy, alergii i rozedma płuc.

Badania genów raka piersi i Terapii

Rak sutka jest złośliwą wzrost, który rozpoczyna się w tkance piersi. Rak piersi jest bardziej powszechne u kobiet, choć mężczyźni mogą dostać też. Po rak skóry, rak piersi jest drugim najczęściej diagnozowanym rakiem u kobiet, zgodnie z Mayo Foundation Medical Edukacji i Badań Naukowych.

Jeśli jesteś kobietą w znacznym ryzykiem z powodu historii rodzinnej, należy rozważyć badania genetyczne.

Po Geneting testy przeprowadzone?

Znaczna rodzinie tego typu raka jest definiowany jako osoba, która ma dwa lub więcej bliskich członków rodziny, którzy mieli raka piersi: matka, ojciec, siostra, brat, dziadkowie, ciotki i wujkowie. W rodzinie raka piersi nie musi oznaczać będzie rozwijać raka piersi; to nie narazić Cię na większe ryzyko, zgodnie z National Cancer Institute.

Co jest testowana pod kątem?

Lekarze przeanalizować swoje geny do poszukiwania specyficznych mutacji. W przypadku raka piersi, mutacje te występują w BRCA-1 i BRCA-2 genów, które mogą być przekazywane z jednej matki lub ojca. Jeśli mutacja występuje, pacjent jest monitorowany z mammografii i badań piersi, aby złapać raka piersi w jego najwcześniejszych stadiach. Nie wszystkie osoby, które mają te mutacje zachoruje na raka piersi. Niektóre z nich są po prostu nosicielami mutacji, co oznacza, mogą przejść zmutowane geny na potomstwo. Mutacje w tych genach powodują około 5 do 10 procent wszystkich raków sutka, zgodnie z American Cancer Institute.

Inne mutacje

Inne mutacje genu powodują raka piersi, też. Mutacje w genach TP53, PTEN, STK11 / LBK1, CDH1, CHEK2, bankomat, MLH1 i MSH2 również predysponują do raka sutka, jednak mutacje w tych genach są odpowiedzialne za mniejszą liczbę przypadków raka piersi niż genów brac (American Cancer Society, 2009 ).

Koszt badania genetyczne

Testy genetyczne mogą wahać się w kosztować od kilkuset dolarów do tysięcy dolarów. Wydajność zależy od ubezpieczyciela i polityki. Pacjent zidentyfikowane jako posiadające gen BRAC potencjalnie mogą płacić wyższe składki na ubezpieczenie, choć legalność to nie zostało ustalone lub testowane od 2009 r.

Badanie i terapia genowa

Kobiety, które nie mają obecnie oznaki lub objawy raka piersi, ale mają istotny historię raka w rodzinie powinny zostać poddane badaniom genetycznym. Chociaż może to być przerażające wiedzieć, masz te zmutowane geny, z rak to zawsze lepiej wiedzieć wcześniej niż później. Rak jest często nieuleczalne, w późniejszych etapach, ale w swoich wcześniejszych etapach jest uleczalna z zabiegów, zgodnie z American Cancer Society.

Jakie są plusy i minusy testowanego dla Breast Cancer Gene?

Jak wyjaśnia Mayo Clinic, badania genetyczne raka sutka może ustalić, czy kobieta ma mutację w jednej z tych dwóch genów, które są odpowiedzialne za dziedzicznej raka sutka. Testy genetyczne jest daleko od ostateczne ustalenia, czy będzie rzeczywiście dostać raka; większość nowotworów piersi nie są dziedziczone i nie wszystkie kobiety z zmutowanego genu kończy się zachorowania na raka. Z tego powodu ważne jest, aby wziąć pod uwagę wady i zalety badań raka piersi, przed podjęciem decyzji, aby przejść próbę.

Kandydaci do testowania

Zgodnie z Mayo Clinic, badania genetyczne w kierunku raka piersi, jest dostępna tylko dla kobiet, które mają wysokie ryzyko zachorowania na raka piersi w wyniku osobistej lub rodzinnej historii raka piersi lub raka jajnika. Jak wyjaśnia National Cancer Institute, masz znaczącą historię rodziny, jeśli masz co najmniej dwa bliskich krewnych z rozpoznaniem raka piersi lub raka jajnika, lub jeśli masz bliskich krewnych, u których zdiagnozowano raka piersi przed ukończeniem 50. Rozmowa z doradcą genetycznym możliwe pomóc określić, czy w rodzinie gwarantuje badań genetycznych.

Znaczenie

Nie więcej niż 10 procent przypadków raka sutka są wynikiem odziedziczonych mutacji w BRCA1 lub BRCA2, geny raka piersi, zgodnie z National Cancer Institute. Więc nawet, jeśli wyniki badań dotyczące genów raka piersi są ujemne, to może jeszcze zachoruje na raka piersi. Jeśli test genetyczny określa, że ​​mają zmieniony gen, jesteś na większe ryzyko niż w populacji ogólnej rozwoju raka, ale nie ma gwarancji, że będzie rzeczywiście dostać raka piersi, jak również dodatkowe czynniki mają wpływ na ryzyko zachorowania na raka.

Plusy Testing

Jak Mayo Clinic wskazuje, przechodzi testy genetyczne mogą pomóc określić, czy masz na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi. Jeśli wyniki badań są pozytywne, można podjąć kroki zapobiegawcze, takie jak przechodzi wcześniej lub częstsze pokazy raka, takich jak mammografia, kliniczne egzaminów piersi i egzaminy na własny piersi. Przyjmowania leków lub po operacji zapobiegawczej może zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Jeśli wyniki badań są ujemne, to może przynieść Ci komfort wiedzieć, że ryzyko zachorowania na raka nie jest wyższy niż normalnie i że nie przejdzie na zwiększone ryzyko zachorowania na raka piersi dla dzieci.

Minusy Testing

Jak wyjaśnia National Cancer Institute, w trakcie badania genetyczne na raka piersi niesie także pewne potencjalne wady. Jeśli wyniki badań są pozytywne, możesz mieć problemy czynienia z podwyższonym ryzykiem zachorowania na raka. Może również być trudno zdecydować, czy należy powiedzieć członków rodziny, ponieważ mogą one mieć wpływ na wyniki tych badań. Jeśli wyniki badań są negatywne, mogą wystąpić fałszywe poczucie bezpieczeństwa, myśląc, że nie można rozwijać raka piersi, gdy w rzeczywistości nie jesteś bardziej odporny niż w populacji ogólnej.

Przed badaniem

Ważne jest, aby zastanowić się, jak będzie reagować na każdą wyniku przed podjęciem decyzji, do poddania się badaniu na gen raka piersi, American Cancer Society podkreśla. Jeśli zdecydujesz, że nie jesteś gotowy do czynienia z wyników, zawsze można opóźnić test lub podejmuje decyzję, by go zabrać.

Techniki klonowania genów

Nauka genetyki stara się wyjaśnić mechanizmy dziedziczenia i ewolucji oraz lmany innych problemów praktycznych. Transfer genów między organizmami oferuje wiele ciekawych perspektyw. Naukowcy mają teraz możliwość podjęcia pojedynczych genów i tworzenia wielu kopii nich; nazywa się to klonowanie genów.

Mechanizm

Geny można mnożyć w probówce, ale często jest to o wiele łatwiejsze do wprowadzenia genu lub fragmentu DNA do innych organizmów, takich jak bakterie, które będą następnie przyjąć nowe DNA jako własne i skopiować go dla Ciebie.

Korzystanie wektory do transferu genów

Geny człowieka są często przenoszone do bakterii i drożdży, gdyż mikroorganizmy te mnożą się szybko. W bakteriach tworzą ogromną populację, która wyraża gen i powstają duże ilości produktu genu.

Mikropociski

Strzelanie mikropociskami dotyczy fragmentu DNA do komórki gospodarza. Co ciekawe, niektóre z komórek odzyskać i przyjąć obcy DNA.

Elektroporacji

Technikę elektroporacji obejmuje wystawianie komórki gospodarza szybkiemu krótkimi impulsami energii elektrycznej, które tworzą czasowe przerwy w powierzchni komórki za pomocą którego można wprowadzić obce DNA.

Liposomy

Liposom (tj sztuczny pęcherzyk) jest korzystną metodą przemycie DNA do komórek. DNA jest wstawiany do liposomów. Liposomy ulegają fuzji z błoną na powierzchni komórki gospodarza i wprowadzenie DNA do cytoplazmy.

Fosforan wapnia opadów

Plazmidów miesza się z fosforanem wapnia. A wytrąca się fosforan wapnia, ziarna są wykonane, że zawierają DNA. Ziarna te mogą dostać się do komórek na drodze endocytozy (czyli włączenia substancji do komórki).

Co to jest Bt Gene?

Co to jest Bt Gene?


Bacillus thuringiensis lub Bt jest typem bakterii w glebie. Bakterii Bt wytwarzają kryształy białka znane jako toksyczne dla kilku odmian larwy owadów, w tym motyli, chrząszczy, komarów, meszek, nicienie i płazińce. Gen Bt jest mały odcinek DNA z chromosomem Bt, który koduje wytwarzanie tych kryształów białkowych. Davidson College twierdzi, że zarówno bakterii Bt i produkty genu Bt są używane jako środki owadobójcze w USA, Kanadzie, Argentynie, RPA i części Europy.

Historia

Bakterii Bt zostały odkryte w 1901 roku w Japonii, i zostały przywiezione do USA w 1958 roku do pracy w rolnictwie. Początkowo, bakterie hodowano i zbierano do oprysku roślin i pyłów według Davidson College. W dziedzinie inżynierii genetycznej ewolucji i zidentyfikowano gen Bt i izolowane, stało się jednym z pierwszych genów być wprowadzony bezpośrednio do konstrukcji lub dziedzicznej genomu upraw roślin genetycznie modyfikowanych upraw tworzenia Bt. W ten sposób te same rośliny były w stanie wyprodukować toksyczne kryształy białka, a zatem stają się oporne na Bt dotyczy owadów bez konieczności rozpylania.

Zastosowania

Dziś gen Bt została włączona do różnych uprawach uprawiane i sprzedawane na całym świecie, w tym kukurydza, ziemniaki, brokuły, kalafior, bawełny i tytoniu. Całe bakterii Bt nadal są odkurzane amerykańskich lasów do kontroli budworms świerkowe i ciem cygańskie, zgodnie z Iowa State University. Bt jest w powszechnym użyciu domowych środków owadobójczych przeznaczonych do użytku w ogrodzie.

Korzyści

Bt jest zmyta z roślin z wody lub deszczu, i to jest w podziale na działanie promieni słonecznych. Te właściwości przekazać korzyści dla środowiska. Jednak, jak należy jeść Bt przez owady, aby być skuteczne, jest to cecha sprawia, że ​​Bt mniej silnego środka owadobójczego, niż niektórych tworzyw sztucznych, które zabijają w kontakcie. Przez genetyczne roślin zawierają gen Bt i być stale produkuje toksynę Bt własnego, roślin odpornych na owady będą niezależnie od wzorców pogodowych. Rośliny Bt może zabić owady nawet po inwazji tkanek roślinnych, jak donosi Iowa State University.

Bezpieczeństwo

Obie rośliny Bt i produkowane komercyjnie owadobójcze Bt są klasyfikowane jako "powszechnie uważane za bezpieczne" (GRAS) przez Agencję Ochrony Środowiska. Kryształ białka który jest toksyczny dla owadów jest bezpieczne dla ludzi, jak ludzie nie posiadają enzym trawienny wymagane do konwersji białka na jego toksyczne formy, w zależności od Davidson College. Badania wpływu na zwierzętach BT przyniosły sprzeczne wyniki, i to jest zabójcze dla motyli monarchy.

Rozważania

Jeden koszt produkcji upraw Bt jest to, że odporność na owady będą nadal występować, najprawdopodobniej na poziomie wyższym niż miałoby to miejsce w przypadku upraw innych niż Bt. Bt zabije większość danego gatunku owada, ale nigdy nie wszystkie z nich. Z tych, które przetrwają, wysoki procent z nich będzie naturalnie Bt odporna, stając się z rodzicami przyszłych pokoleń. Drugi problem z roślin modyfikowanych genetycznie wiąże przepływ genów, niezamierzonego transferu genów z jednego gatunku roślin, do drugiego, zgodnie z Davidson College. Może to nastąpić poprzez zapylanie roślin Bt uprawianych w bezpośredniej bliskości geograficznej do innych upraw, a tym samym wprowadzanie genów Bt na inne rośliny.

Jak zostać generał armii

Jak zostać generał armii


Zajmuje czterogwiazdkowy generał armii nad generała broni, ale poniżej pięciogwiazdkowym Generalnego. Jednak ogólne rangi Army jest używany tylko w czasie wojny. Według Kodeksu Stanów Zjednoczonych nie może być tylko 302 aktywnych generałów celne w jednym czasie. Generałowie muszą przejść na emeryturę po 40 latach służby.

Instrukcje

1 Uruchom na dole, werbowanie do armii jako prywatny lub zrobić ROTC szkolenia w uczelni (a nawet Junior ROTC w liceum) w celu zdobycia doświadczenia i rangę przed poznanie. Wstaw godzin i podjęcia odpowiedzialności i możliwości, aby przesuwać się do góry.

2 Przygotuj się do ciężkiej pracy. Wojsko szuka ludzi, którzy mogą prowadzić i obsługiwać ciśnienie również. Mimo, że szkolenie, aby stać się w ten sposób, to wypada, czy jesteś koncentrował się na tych cechach Przed wstąpieniem do wojska.

3 szybko i dokładnie Podejmuj decyzje. Życie ludzi zależy od podejmowania decyzji i ogólnym okazują się ci, którzy decydują się na promocję do stopnia generała muszą czuć, że jesteś w stanie podejmować decyzje.

4 Zysk doświadczenie polecenia. Ogólne prowadzi żołnierzy i nie kilka, ale tysiące. Dlatego, delegowanie i upewniając się, pracy pod ręką jest zrobione i wykonane prawidłowo to więcej niż niedoszacowanie jaką pracę ogólny jest całkowita.

5 Zostań ekspertem we wszystkich dziedzinach armii, takich jak personel, inteligencja, działalności lub Logistics. Ogólne nie tylko musi wiedzieć, co musi zrobić, ale to, co robi wojsko jako całość.

Genie podnoszenia bezpieczeństwa

Windy towarowe Genie wykorzystywane są w miejscu pracy do podnoszenia i przemieszczania ciężkich materiałów, instalacji i komponentów oraz w transporcie i wydziały otrzymujących naprawy. Operatorzy muszą zapoznać się z instrukcją producenta i instrukcji bezpieczeństwa przed uruchomieniem windy Genie.

Środki ostrożności

Przed uruchomieniem windy Genie, inspekcji maszyny do poprawnego działania. Nie używaj urządzenia, jeśli jest uszkodzony lub nieprawidłowe. Nie należy używać urządzenia, jeśli kabel jest uszkodzony, zużyty lub postrzępiony.

Rozważania

Obie stopy muszą być mocno na platformie i piętro wolne od bałaganu. Nie siedząc, stojąc lub wspinania się na ściany wiadra. Trzymać dłonie i palce z dala od kół i wagonów. Nie opieraj drabiny przed windą Genie. Nie należy pozostawiać urządzenia bez dozoru, gdy załadowany.

Znaczenie

Unikać stoi pod windą Genie gdy wiadro jest podniesiony. Upewnij się, że nie ma żadnych przeszkód poniżej podczas opuszczania wiadro. Nie korzystać z windy do podnoszenia ciężkich ładunków i urządzeń nie przekracza nośność 300 funtów. Nie regulować podpory z podniesionym lub okupowanej platformy.

Ostrzeżenie

Należy unikać korzystania z windy w ciężkich Genie poza wiatrem, śniegiem i deszczem. Jeżeli dźwig Genie zaczyna się kołysać, natychmiast opuść wiadro. Nie należy używać w pobliżu lub w niskich linii elektrycznych.

Jak zaadresować list do generała brygady

Jak zaadresować list do generała brygady

Skill ważne dla autorów listu jest etykieta. Zapewnia prawidłową formą adresu podczas pisania listu do kogoś z tytułu lub stopnia, ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia, że list odbiera poprawne uwagi, lub nawet dociera do odbiorcy. Podczas gdy "sir" zazwyczaj wystarcza w adres mówiony w kręgach wojskowych, który wszedł do służby personelu wojskowego powinny być kierowane przez ich poprawne rangi w pisemnej komunikacji. Formie adres dla generała brygady różni się od adresowanie listu na powitanie.

Instrukcje

• Zawierać adres adresata listu po stronie lewej. W przypadku generała brygady, służący w United States army prawidłową formą adres jest próba Gen.(name), US Army.

• Wypełnić pozostałe części adresu. Napisz generała brygady tytuł/stanowisko poniżej. Na przykład; "Dowódca, Fort Richardson, AK." Napisz adres pocztowy.

• Napisać pozdrowienia na generała brygady. W takim przypadku można pominąć ich nazwę i pełny tytuł cennej do: Drodzy ogólne (nazwisko.)