adcov.com

zmiana opatrunku myc rane woda

Leczenie ran wodą z solą

Leczenie ran wodą z solą

Dlaczego Salt Water?

Słona woda jest od dawna uważana za naturalny środek antyseptyczny i pomaga oczyścić i wysterylizować otwarte rany. Chociaż znany wyraz "wprowadzenie soli w rany" ma negatywny wydźwięk, gdyż sól ma tendencję do żądło, gdy umieszczone w otwartej rany lub cięcia, sól jest korzystna w dłuższej perspektywie. Ponieważ sól wydaje się być ściernym, to najlepiej, aby rozcieńczyć w roztworze wodnym. Słona woda jest najbardziej efektywna, gdy 1 łyżki. z soli dodano do 1 kubka ciepłej wody. Wymieszać sól do wody, aż się rozpuści, a następnie zanurzyć w niej rany. Chociaż leczenie wodą morską nie jest idealny jako podstawowy leczenia wszystkich ran, jest to doskonały wstępnej obróbce do dezynfekcji rany.

Leczenie ran

Jeśli masz małą ranę na dłoni lub stóp, wypełnienia małą miskę z ciepłą wodą, dodać kilka łyżek soli i moczyć ranę na 15 minut. Następnie przemyć ranę w zimnej wodzie i dokładnie osuszyć. Dodaj nadtlenku wodoru lub alkoholu tarcie na skórze, jeśli chcesz. Jeśli masz większą ranę, może chcesz wziąć kąpiel z wodą morską. Napełnij wannę ciepłą wodą i dodać 1 szklankę słonej wody do kąpieli. Dokładnie wymieszać kąpielą z rękami do momentu całkowitego rozpuszczenia soli. Siedzieć w zlewce z wodą przez 15 minut, a następnie spłukać dokładnie pod prysznicem. Śledź z leczenia spot alkoholem lub nadtlenku wodoru do dalszego wysterylizować swoje rany.

Ostrzeżenia o leczeniu ran

Nie należy korzystać z kąpieli z wodą morską, jeśli rana krwawi. Możesz zimnica swoją ranę delikatnie wodą z solą, ale nie moczyć go aż do rana zakrzepła całkowicie. Jeśli rana krwawi obficie i jest obrzęk, do lekarza lub natychmiast udać się na pogotowie. Jeśli wydaje się, że złamana kość, nie moczyć ranę w słonej wodzie. Leczenia ran w słonej wodzie jest doskonałym środkiem zapobiegawczym przeciwko zarazków i infekcji, ale nie uleczy wszystkie rany. Twoja rana może wymagać szwów i innych pomocy medycznej przed moczenia swoje rany w słonej wodzie będzie skuteczna. W przypadku wątpliwości, zawsze skontaktować się z lekarzem i zapytać ją, co zrobić obrażeń.

Jak zmniejszyć ranę ceny infekcji

Rany mogą łatwo się zarazić, bez odpowiedniej opieki i konserwacji. Prawdopodobieństwo zarażenia się drastycznie wzrasta, gdy skóra jest przebite, otwierając okno na bakterie dostają się do organizmu. W przypadku wystąpienia na ścieranie lub przebicie rany, trzeba chronić organizm przed zakażeniem. Przy odrobinie wiedzy na temat leczenia ran, możesz pomóc go leczyć szybciej i zapobiec rozprzestrzenianiu się infekcji przez organizm.

Instrukcje

1 Umyj ręce mydłem antybakteryjnym przed każdym czasie dotykać obszaru rannych. Praktyka ta znacznie zmniejsza ilość bakterii powodujących zakażenia, które mają kontakt z rany.

2 wstępnie oczyścić ranę mydłem i ciepłą wodą przez co najmniej 15 minut. Delikatnie wytrzyj z myjki lub gazą, aby usunąć zanieczyszczenia.

3 Użyj czyste pincety delikatnie usunąć resztki brudu i zanieczyszczeń. Przemyć ranę pod wodą ponownie, jeśli mniejsze zanieczyszczenia nie skasuje się. Ważne jest, aby oczyścić cięcia dokładnie od początku, aby zapobiec zakażeniu później.

4 Zastosuj opatrunek na ranę, aby zapobiec żadnych przedmiotów lub bakterii do organizmu. Należy unikać stosowania antybiotyk maści. To nie pomaga, rany szybko wyleczyć i może również powodować oporność na antybiotyki.

5 Zmień bandaż czy zamoczenia lub zabrudzenia. Każdej zmianie bandaż przemyć ranę wodą z mydłem.

Wścieklizna nietoperzy i brąz

Wścieklizna nietoperzy i brąz


Istnieją dwa rodzaje brązowy nietoperz - Mała (Myotis lucifugus) i Big (Eptesicus fuscus). Oba gatunki występują w całej Ameryce Północnej, Little Brown Bat czym najbardziej popularne, aż od Alaski do Teksasu. Nietoperze najczęstszą przyczyną ludzkiej wścieklizny skurczu w US

Brązowe nietoperze

Brązowe nietoperze nocne ssaki żyjące w grupach tysięcy, zazwyczaj mieszka w jaskini, jak struktury, które mogą być naturalnie występujące lub człowieka. W Stanach Zjednoczonych, ich populacja wzrosła w synchronizacji z populacji ludzkiej, ponieważ zwiększyły dostęp do miejsc w całym kraju, które służą jako doskonałe domów, miejsc rozrodu i tereny łowieckie. Te nietoperze żyją długie życie, czasami nawet do 30 lat i są jednymi z najbardziej skutecznych drapieżników ssaków w Ameryce Północnej.

Human Kontakt

Ze wzrostem populacji przyjść większe prawdopodobieństwo kontaktu między ludźmi i nietoperzy. Nieporozumienia często prowadzi ludzi do przekonania, że ​​wszystkie nietoperze nosić wścieklizny i że powinniśmy się ich bać. Nietoperze mogą zawrzeć wścieklizny, ponieważ są ssaki jak my. Cierpią również objawy i umierają z powodu tej choroby, tak jak my. Tylko nietoperze, które zachowują się dziwnie należy traktować z dużą ostrożnością. Objawy obejmują pojawiające się sam w ciągu dnia, a nie latanie, jest nieustraszony ludzi, a nawet po prostu pokazuje się w nietypowych miejscach, takich jak budynki biurowe. Nietoperze zachowujące się jak to powinno się unikać i zgłaszane do organów kontrolnych zwierząt.

Wścieklizna

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, "wirus wścieklizny atakuje ośrodkowy układ nerwowy, powodując w końcu choroby w mózgu i śmierci." Jest nieuleczalna raz początek, ale jest to możliwe, aby zapobiec, jeśli ofiara jest zaszczepiona, gdy konkretne poważne objawy stają się widoczne. Po kontakcie z zakażonym zwierzęciem, objawy zakażenia często może potrwać kilka tygodni lub nawet miesięcy pojawiać. Pierwsze objawy są grypopodobne, ale w miarę postępu choroby osoby zakażonej może wykazywać dziwne objawy, takie jak histerii i maniakalnego zachowania. Jeżeli choroba jest wprowadzony do organizmu, okres inkubacji może być długi, ale jeśli ostatecznie trafia do układu nerwowego, wówczas staje się możliwe do leczenia i śmierć w ciągu krótkiego czasu jest nieuniknione.

Wścieklizna w Ameryce

Stany Zjednoczone mają znacznie mniejszą częstość występowania wścieklizny, niż w wielu innych miejscach, takich jak Afryka i Ameryka Południowa. To dlatego, że zwierzęta takie jak szopy uziemionych i psów - z powodu szczepień i kontroli - to bardzo mało prawdopodobne, by zarazić się chorobą, tutaj, podczas gdy w innych miejscach, te zwierzęta są główne przyczyny zakażenia ludzi. Nietoperze są trudne do kontroli i praktycznie niemożliwe do szczepienia, więc są one nadal nieco poza naszym zasięgiem.

Co zrobić, gdy Bitten

Jeśli ugryziony przez nieznanego zwierzęcia, czy to pies czy nietoperz, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem. Jeszcze przed pójściem do szpitala, mycie ranę wodą z mydłem może być bardzo skuteczne jako początkowego leczenia. Testy na infekcje są stosunkowo proste, a nie częściej niż wynik jest ujemny. Ponieważ wścieklizna jest chorobą śmiertelną, jednak nie ma powodu, by zaryzykować.

O Wąż Bites

O Wąż Bites


Ukąszenia węża nie może być najbardziej bolesne, ale też najbardziej śmiertelne wszystkich ukąszenia zwierząt tylko. Dobrą wiadomością jest to, że większość ludzi ma większą szansę na uderzenie przez piorun niż umiera od ukąszenia węża. Pomimo rzadkości wąż zgryzu śmierci, jednak tylko to ma sens, aby dowiedzieć się kilka dobrych rad, jak zapobiegać i jak leczyć ukąszenie.

Zapobieganie

Ukąszenia węża są dość proste, aby zapobiec tego prostego powodu, że większość węży zaatakuje człowieka tylko wtedy, gdy zostały one nastąpić na lub bezpośrednio sprowokowane. Nawet w tych przypadkach, większość węże raczej po prostu uciec, niż dostać się do konfliktu z czymś tak dużym, jak człowieka. Ponieważ większość węże polują w nocy, niosąc latarkę podczas podróży przez tereny, które mogą być zarażone węży ma sens.

Jad

Dobra wiadomość: jest o wiele więcej niż jadowitych gatunków węży na ziemi niż jadowitych węży. Złą wiadomością jest to, że nawet jeśli wąż nie jest jadowity, to może jeszcze ugryźć i ukąszenie może być wyjątkowo bolesne. Poza tym jest bolesne ukąszenie węża z nie-jadowitego węża może się zarazić.

Uderzające Odległość

Ludzie mają tendencję do przesadnego poczucia akcie atakujący wąż od oglądania zbyt wielu powolnych uderzeń ruchu Snake w filmach przyrodniczych. Prawda jest taka, że ​​średnia uderzające odległość węża jest rzadko więcej niż połowa ich długości. Oznacza to, że nawet 10-metrowy wąż może tylko szybko wykreślić około 3 lub 4 stopy, bo już wąż, krótszy dystans. Węże mają korzyści z błyskawicznym refleksem, ale większość ludzi może łatwo uniknąć, jeśli strajki trochę węża, podczas gdy używasz.

Identyfikacja

Identyfikacja jadowity wąż jest dość proste, dopóki nie atakuje. Najbardziej jadowite węże zwykle mają trójkątny kształt głowy, zapinane uczniów i bardzo długie kły. Te kły będzie rany kłute na końcu każdego rzędu zębów węża. Natomiast nie jadowity wąż ma tendencję do opuszczenia ślady zębów po ukąszeniu, ale nie rany kłute na jadowitego węża.

Jad

Najgorszy scenariusz, jeśli chodzi o ukąszenia żmii jest coraz trochę przez jadowitego węża, ale mniej niż połowa wszystkich odnotowanych ukąszeń węży jadu spowodowało każdym faktycznie wtryskiwanego. Niemniej jednak, dopóki nie będzie można zidentyfikować rodzaj węża odpowiedzialnego za kęsem, to najlepiej, aby zaważyć na ostrożności i zakładamy jad wstrzykiwano. Pompa venom mogą być używane do zasysania truciznę, ale w większości przypadków zasysania go z ujściem (jak na wiele sekwencji wideo) okazuje się nieskuteczna.

Objawy

Objawy jadowitego ukąszenia są Powiedz Tell rany kłute, obrzęk i ból, a następnie ewentualnie nudności wymioty. Inne objawy to coraz większe trudności w oddychaniu i połykaniu. Jeśli ofiara okazuje się być szczególnie uczulony lub jeśli zbyt dużo jad dostał się do systemu, objawy mogą również zawierać osłabienie, utratę koloru twarzy i przebarwienia po okolicy ukąszenia.

Leczenie

Najlepsze możliwe leczenie ukąszenia węża jest wyjazd na pogotowie lub lekarza. Pierwsza odpowiedź powinna zawierać mycie ranę wodą z mydłem, jeśli to możliwe. Zastosuj lodu lub zimny pakiet i korzystać z uszkodzoną część ciała tak mało, jak to możliwe, jak może to spowodować opóźnienie wchłaniania jadu do organizmu. W większości przypadków, gdy ofiarą jadowitego węża ukąszenie trafia do szpitala, lekarze będą traktować go z antivenin, często mispronounced jako anty-jadu. Antivenin jest antidotum, które są wykonane z tych przeciwciał we krwi utworzone podczas koń wstrzyknięto jadu węża. Zabieg ten działa cuda w prawie wszystkich przypadkach. Wyjątkiem jest dla tych, którzy są uczuleni na koniach, ale nawet one zazwyczaj otrzymują antivenin z różnicą jest bardziej intensywne zarządzanie ich przypadku.

Najlepszy sposób, aby wyleczyć ranę

Najlepszym sposobem, aby wyleczyć ranę może wydawać się mylące, ze wszystkich produktów i technik, które są dostępne. Stare i nowe metody do leczenia ran nie mieszały się ze sobą tworząc galimatias teorii, leków i środków domu. Odpowiednie leczenie skóry można osiągnąć przy minimalnej materiałów lub sposobów fantazyjne.

Czyszczenie i Pielęgnacja ran

Właściwa konserwacja i czyszczenie są absoluty. Przez pierwsze kilka minut po otrzymaniu cięcia, skrobania lub zranienia są kluczowe w określaniu, jak długo potrwa do rana, aby prawidłowo leczyć. Cool, przepływa woda powinna być bezpośrednio stosowane na ranę. Mydła jest konieczne w tym pierwszym etapie; W rzeczywistości, jeśli mydło wprowadza się do rany, obszar może się stan zapalny. Światło mydła lub alkohol można stosować do czyszczenia wokół rany, pył i cząstki pozostały obrębie rany mogą być wyczyszczone za pomocą sterylnej pęsety. Po tej opieki rutyny zwykle wystarczy, by zwalczyć infekcję.

Krwawienie

Drobne skaleczenia i rany zazwyczaj zatrzymać krwawienie w ciągu kilku minut (choć może to potrwać dłużej, jeśli cięcie jest w obszarze o większej koncentracji naczyń krwionośnych, jak głowa). Od krwawienia dalej oczyszcza ranę, czasem najlepiej jest pozwolić rana krwawić przez minutę lub dwie. Jeżeli krwawienie nie ustępuje, ciśnienie powinno być stosowane od jałowej szmatki. Nie należy używać szmatki, które mogą być brudne --- będzie to przywrócenie możliwości zakażenia. Podnoszenie ramienia lub nogi powyżej poziomu serca często powolne krwawienie. Jeśli gazy lub szmatki przesiąka przez dodatkowe warstwy powinny być stosowane zamiast umieszczania nowej szmatki na rany. Gaza można usunąć raz krwawienie ustąpi.

Bandaże i Maść

Bandaże są stosowane do ochrony rany od elementów; Jednakże, wystawienie na działanie powietrza może przyspieszyć proces gojenia. Obszary, które zwykle nie stają się brudne lub ocierają odzieży może być wystawiona. Inne obszary powinny być objęte. Stosowania maści z antybiotykiem często korzystają proces gojenia. Takie maści działa jak bandaż na ranę w ochronie i utrzymaniu w czystości. Zmiana opatrunku często pomoże zapewnić, że uzdrowienie nastąpi szybko i minimalne blizny lub trwałego uszkodzenia.

Jak leczyć ranę Weeping

Jak leczyć ranę Weeping


Przy leczeniu ran ważne jest, aby pamiętać, że istnieje różnica pomiędzy dotkniętym obszarze, który jest płacz krwi i obszaru, który jest płacz ropą. Krwawienie jest naturalnym sposobem na ciało, aby pozbyć się bakterii z rany przez wydalenia go, podczas gdy ropa może rozładować lub często oznacza to, że rana jest zakażona. To może pojawić się jako płyn różowy, żółty lub żółto-zielony. Ropa płacz z septycznym rany może być również dość cuchnące. Ważne jest w leczeniu rany prawidłowo usunąć, aby umożliwić infekcję i rany goją.

Instrukcje

1 Zatrzymaj płacze krwią z rany, utrzymując zakażonego obszaru podniesione. Małe kawałki i otarcia szybko zatrzymać krwawienie na własną rękę. Delikatnie się do bardziej poważnej rany przy użyciu czystej ściereczki. Po 30 minutach stałym ciśnieniu rany należy powstrzymać krwawienia. Jeśli rana nadal krwawi, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

2 Oczyścić ranę czystą wodą lub roztworem soli fizjologicznej. Nie używać mydła, gdyż może to drażnić ranę. Alkohol może być także używany do czyszczenia ran w sytuacji awaryjnej. Wydobyć resztki brudu i fragmenty gruzu za pomocą pęsety. Jeśli nie jesteś w stanie całkowicie oczyścić ranę, należy skontaktować się z lekarzem tak szybko, jak to możliwe. Ważne jest, aby dokładnie oczyścić ranę, aby zapobiec zakażeniu. Po oczyszczeniu rany, stosować maść do utrzymania powierzchni wilgotnych, takich jak Neosporin.

3 Upewnij się, że skóra wokół rany jest razem, aby umożliwić jej leczyć. Kawałki, które mierzą dwa cale lub mniej może być zamknięty za pomocą taśmy klejącej, podczas dłuższych cięć i cięć, które mają więcej niż ćwierć cala trzeba Głębi szwów, aby zamknąć. Istotne jest, aby w zamkniętym rany, jak tylko możliwe, aby zapobiec szkodliwym dostanie się bakterii i powodując infekcję. Trzymaj ranę pokrytą pomocą bandaży. Opatrunek powinien być zmieniany, a rana sprzątane codziennie lub częściej, gdy zabrudzi.

4 Sprawdzić oznaki infekcji przy zmianie opatrunku. Jeśli rana jest płacz ropę, to musi być oczyszczone z rany za pomocą wody lub soli fizjologicznej rozwiązanie. Obrzęk, zaczerwienienie i ból są także zwiększone oznaki infekcji. Zwrócić się o pomoc medyczną, jeśli rana nadal płakać ropa pojawi zainfekowany lub w jakikolwiek sposób. Musisz przebieg określonych antybiotyków, a także tężec strzał do usunięcia infekcji i zapobiec jego rozprzestrzenianiu.

Jak korzystać z rana Vacuum

Jak korzystać z rana Vacuum


Około 10000000000 dolarów rocznie przeznacza na leczenia ran przewlekłych, według badań przeprowadzonych na Ohio State University. Rany te mogą występować w wyniku cukrzycy, wrzodów lub urazu. Próżnia rana lub wspomagane próżniowo maszyna zamknięcia, to urządzenie, które stosuje się w leczeniu przewlekłego, trudno gojących się ran. Opatrunek pianki umieszczony w ranie i poddano podciśnienie. Ciśnienie zwraca nadmiar płynu z rany i zwiększa dopływ krwi do wspierania gojenia rany. Proces oczyszczania obejmuje delikatne zmiany opatrunku i muszą być wykonywane przez wykwalifikowanego pracownika służby zdrowia.

Instrukcje

1 Sprawdź, wszystkie zamówienia na leczenie lekarza nadzorującego. Dotyczy to zamówień na podawaniu leków. Pre-lek należy przeprowadzić trzydzieści minut przed rozpoczęciem leczenia w celu zmniejszenia uczucia dyskomfortu przeżycia pacjenta.

2 Umieść urządzenie VAC na płaskiej równej powierzchni, w pobliżu pacjenta. Zbierz wszystkie materiały potrzebne do zabiegu. Umieść je w kolejności stosowania do płynnego przejścia pomiędzy krokami.

3 Umyj ręce mydłem i ciepłą wodą. Don para niesterylnych rękawic.

4 Wyjaśnić procedurę dla pacjenta, używając terminologii można je łatwo zrozumieć. Będzie to umieścić pacjenta na łatwość.

5 Usuń istniejący opatrunek. Pracować powoli i ostrożnie, aby uniknąć zakłócania ranę. Sprawdź opatrunek. Obecność zielonym i żółtym odprowadzania oznacza Zakażenie może być obecny. Jeżeli opatrunek jest nasączona krwi, bardziej częste zmiany opatrunek może być konieczne. Dysponowania odpowiednim opatrunku w naczyniu bioodpadów.

6 Sprawdź ranę. Obecność bólu, nieprzyjemnym zapachu, zaczerwienienie, obrzęk i mogą oznaczać infekcję jest obecna w ranie. Zmierzyć długość, szerokość i głębokość rany. Dokumentować stan łożyska rany i wielkości rany. Można porównać te wyniki po każdej zmianie opatrunku, aby ocenić skuteczność leczenia VAC.

7 Klip włosy, które otacza powierzchnię rany. Czyste i suche Okolica ranę solą fizjologiczną i sterylnej gazy. Przepłukiwać ranę sterylnym roztworze soli fizjologicznej.

8 Zdjąć zabrudzoną rękawice i umyć ręce. Umieść zestaw opatrunkowy VAC na płaskiej powierzchni. Otworzyć i wyjąć zestaw sterylny pakiet rękawice. Mankiet rękawicy będą wyginane do góry. Podnieś rękawice dotyka tylko tej części. Nosić rękawice. Nie dotykaj zewnętrznej powierzchni rękawicy.

9 cięcie opatrunek pianki aby odpowiadał w przybliżeniu rozmiar i kształt rany. Opatrunek powinien wypełnić ranę bez nakładania na nieuszkodzoną skórę. Nie ciąć opatrunek na ranie, bo bezpańskie kawałki mogą spaść krawędzie i opatrunku do rany.

10 miejsce pianki na rany. Kilka małych kawałków pianki mogą być wykorzystywane w celu wypełnienia wnęki rany, ale wszystkie z tych elementów muszą pozostawać w kontakcie ze sobą. Nie kładź części pianki do niezbadanych tuneli ran.

11 Tapicerka przejrzysty serwet tak, że rozciąga 04:57 centymetrów obok rany we wszystkich kierunkach. Ten sos musi zapewnić szczelne zamknięcie, aby podciśnienie do poprawnej pracy. Kiedy na miejscu, serweta nie powinny kompresji samej piany. Kilka elementów przezroczystej zasłona może być wykorzystywana do pokrycia obszaru tak długo, jak są w stanie utworzyć hermetyczne uszczelnienie. Podnieś serwet i wyciąć dwa centymetr okrągły otwór w środku. Otwór musi być okrągłe, a liniowa szczelina może zapaść pod podciśnienia urządzenia VAC.

12 Usuń osłonkę z podkładki TRAC. Umieścić środek podkładki na szczycie środkowego otworu można wyciąć w serwet. Delikatnie nacisnąć na krawędzi podkładki, aby w pełni przestrzegać pad do serwet. Możesz dodać więcej taśmę przezroczystą, ile potrzeba.

13 Wyjmij pojemnik odpływowy z opakowania i włożyć ją do urządzenia VAC. Zamknij wszystkie zaciski rurki. Podłączyć przewód opatrunku przewodu pojemnik.

14 Naciśnij zielony przycisk "Power" znajduje się na stronie urządzenia. Naciśnij przycisk "terapia", aby uzyskać dostęp do menu terapii. Naciśnij przycisk strzałki, aby zwiększyć lub zmniejszyć poziom podciśnienia w zależności od zamówień odebranych od lekarza. Należy zwiększyć ciśnienie w przypadku nadmiernego odwodnienia, dużej powierzchni rany, lub jeśli uszczelka pokrywy rana jest słaby. Ciśnienie powinno być zmniejszone w przypadku chorobami naczyń, lub nadmierne uszkodzenia periwound.

15 Wybierz tryb "Ciągła terapia". Wybierz poziom intensywności. Poziom intensywność jest szybkość zmiany ujemnego ciśnienia na sekundę. Zalecany poziom terapeutyczny jest 10 mmHg. Obniżyć poziom intensywności dla pacjentów, którzy doświadczają dyskomfortu podczas ciągnięcia w dół i zwolnić części leczenia.

16 Naciśnij "Exit", aby powrócić do ekranu menu głównego.

17 Otworzyć zaciski na przewodach i naciśnij "terapii na" klucza, aby rozpocząć leczenie. Opatrunek piankowy należy rozpocząć do kompresji i mają wysuszonych wygląd. Sprawdź przewody i ułóż na nieszczelności, czy opatrunek nie kompresować. Dodaj więcej taśmę do pokrycia uszczelnić wszelkie wycieki.

18 Dokument data i czas leczenia, tolerancji pacjenta, wyglądu, rany i leków podawanych w leczeniu wszelkich zmian.

19 Zamknij zaciski i nacisnąć przycisk "Therapy Off" gdy leczenie zakończył. Odczekaj trzydzieści sekund opatrunkiem na pianki do ponownego puch. Podnieś róg serwety i delikatnie rozciągnąć poziomo, aby zwolnić kleju. Peeling pionie może pozbawić podstawowej skóry. Usunięcie pianki z rany. Zastosuj sterylny roztwór soli, aby usunąć kawałki, które utknąć w ranie. Wyrzucić ubieranie i przewody.

20 Wyjmij pojemnik leczenia i data. Pochłaniacz może być stosowany przez okres do siedmiu dni lub do całości. Zdjąć i wyrzucić rękawiczki. Myj ręce mydłem i ciepłą wodą.

Jak korzystać miód do leczenia ran

Miód może leczyć rany i oparzenia małych, zapobiec zakażeniu i zmniejszyć blizny, w niektórych przypadkach. Oto kilka wskazówek dla korzystania miód pomóc leczyć rany skóry.

Instrukcje

1 Oczyścić ranę. Użyj łagodnego mydła i wody, nadtlenek wodoru lub jakiegokolwiek rozwiązania oczyszczania zalecane przez lekarza lub farmaceuty, który nie podrażnia obszar rannego. Jeśli rana jest strup, myje delikatnie i nie staraj się usunąć strup. Osuszyć sterylną gazą.

2 Zastosuj miód, używając około uncji na 4 cali kwadratowych zranionej skóry. Może być łatwiej zastosować miodu zamiast opatrunku rany, ale nie jest to konieczne. Miodu może być bardziej płynna z lekkim ogrzewaniu. Nie róbcie miód gorący. Do ogrzania miód tylko tyle, aby ją do konsystencji syropu, wymieszać energicznie lub ustawić pojemnik w ciepłej wodzie.

3 Za pomocą wacika, czyste palców lub innego sterylnego narzędzia zastosować miód bezpośrednio na ranę, o powierzchni równomiernie. Miodu mogą być stosowane do gojenia wgłębienia, jak również. Staraj się nie dotykać rannego obszar realizacji. Tylko niech kroplówki miodu na skórę i przykryć obszar.

4 pokrywa się z czystym opatrunkiem z gazy lub Plaster dla mniejszych obszarów. Jeśli dodajesz miód z gazą najpierw nasycić obszar, który wejdzie w kontakt z raną.

5 Zmiana opatrunku co najmniej raz dziennie. Działanie przeciwbakteryjne miodu zapobiegający infekcji rany, opatrunek tak częste zmiany nie są zwykle konieczne, o ile rana jest "płacz" i miodu staje rozcieńczony. Przed zastosowaniem nowego opatrunku, kąpać lub powtórzyć proces oczyszczania ran.

Wskazówki:

 • Miód nigdy nie jest złe lub rozwija się pleśń. Bakterie nie mogą rozwijać się w miodu, ponieważ jest lekko kwaśny.
 • Do upłynnienia skrystalizowany miód, trzymaj pojemnik pod ciepłą, bieżącą wodą lub odstawić w naczyniu z wodą, aż zobaczysz go zawrócić do cieczy.

Wytyczne do leczenia ran w domu

Wytyczne do leczenia ran w domu


Rany są pęknięcia w skórze. Rany takie jak niewielkie skaleczenia i zadrapania mogą wpływać tylko naskórek, podczas gdy inne, takie jak przebicia, może go głęboko pod skórę do ciała. Choć rany mogą być traktowane inaczej w zależności do tego, jak poważne są, właściwa pielęgnacja rany jest zawsze zasadnicze znaczenie dla wspierania prawidłowego gojenia i minimalizuje ryzyko infekcji i blizn.

Czyste rany

Jeśli rana wymaga profesjonalnej pomocy medycznej, po prostu zawinąć go w coś czystego i spieszyć do szpitala. W przeciwnym razie, zacznij od czyszczenie rany. Uruchom rannych obszar pod zimną wodą przez kilka minut. Nie szorować ranę, gdyż może to spowodować dalsze krwawienie i stan zapalny. Być może jednak, wytrzyj obszar wokół rany, tak długo, jak to zrobić delikatnie. Jeśli pojawi się brud lub cząstki wewnątrz rany, stosowanie pincety czyścić alkoholem sprzątać resztki. Należy zmyć cztery razy dziennie przez 48 godzin, zgodnie z artykułem eMedicine Zdrowia. Po tym, przemywając rany kilka razy dziennie wystarczy. Upewnij się być delikatny, aby uniknąć ponownego otwarcia rany.

Zatrzymać krwawienie

Jeśli rana krwawi po oczyszczeniu go, dociskając zatrzyma przepływ krwi. Użyj czystej ściereczki, tkanki lub gazę do wywierania nacisku. Jeśli krew zaczyna moczyć przez, po prostu zastosować więcej materiału na górze, a nie usuwanie tego, co już istnieje i zastosowanie nowego materiału. Może trzeba zachować nacisk na ranę tak długo, jak 30 minut. Jeśli rana jest na ramieniu lub nodze, podnosząc kończynę powyżej serca pomogą zatrzymania krwawienia.

Przechowywać Bakterie Out

Utrzymanie strony rany sterylny ma kluczowe znaczenie dla uniknięcia infekcji. Po wyjęciu z rany pod bieżącą wodą, zawiń go w gazę medyczną lub, jeśli żaden nie jest dostępny, w czystą ściereczką. Kiedykolwiek zmyć rannego, należy użyć nowego opatrunku owinąć ranę. Kto zmienia opatrunek powinien upewnić się, że dobrze umyć ręce przed i po zmianie opatrunków, zaleca Szpitala Dziecięcego w Bostonie na swojej stronie internetowej. Jest również wskazane, aby ustawić się i otwierać nowe opatrunki przed podjęciem stare się rany, więc rana jest narażonych na działanie żywiołów na tak krótkim czasie, jak to możliwe.

Unikać drażniąco Wound

Niektóre rodzaje ran, takich jak oparzenia, wymagają, aby zwrócić szczególną uwagę na skórę. Burns uszkadzają gruczoły produkujące oleje, więc skóra może być szczególnie suche. Należy unikać stosowania produktów na obszarze rany, które zawierają alkohol, doradza CHB. Często zalecane jest masło kakaowe. Antybiotyki maści mogą przyspieszać gojenie przez uszczelnienie w ranie i utrzymując obszar wilgotne.

Jak do Field Dress ran

Jak do Field Dress ran


Piesze wycieczki, pole namiotowe i inne zajęcia na świeżym powietrzu może być dużo zabawy, ale powinien być zawsze przygotowany do wypadku. By wiedzieć, jak do pola ubierać ranę, może być bezpieczne i nadal bawić się w pustynię. Można również zastosować te same praktyki w domu lub w miejscu pracy. Będąc przygotowany jest klucz. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak się ubierać ranę pola.

Instrukcje

Zatrzymać krwawienie

1 Użyj nożyce do cięcia tkaniny z dala jeśli rana znajduje się pod ubraniem. Przeciąganie zabrudzone ubranie nad ran może potencjalnie spowodować infekcję.

2 Zastosuj gazę lub ręcznik bezpośrednio na ranę, aż przestanie krwawić. Jeśli gazy przesiąka przez, po prostu dodaj więcej.

3 Nie należy wyjmować gazę aż zatrzymaniu krwawienia. Jeżeli krwawienie nie ustępuje, nadal stosuje się stałe ciśnienie i próbować skontaktować się pomocy.

Oczyścić ranę

4 Używanie mydła lub soli fizjologicznej rozwiązanie wodą oczyścić ranę. Woda sama w sobie może być trudne na rany, więc starają się unikać dzieje tej trasie.

5 Uważnie na rany. Jeśli zaczyna znowu krwawić, zastosowanie czystej, sterylnej gazy, aż się zatrzyma. Krwawienie to powinno być niewielkie, a to wynika z raną jest czyszczona.

Ubierz się rany

6 Niewielką ilość antyseptycznego maści bezpośrednio na ranę. To pomoże ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków i infekcji.

7 Zastosuj bandaż kleju, jeśli rana jest mała. Jeśli jest większa, stosuje się czysty kawałek gazy, a następnie owinąć występ w taśmy sportowe.

8 Zmiana opatrunku co najmniej raz na 12 godziny, ponownie zastosować maść każdym razem. Czyste opatrunki są ważne nie tylko w minimalnym blizn, ale również w celu zapewnienia, że ​​ryzyko zakażenia jest utrzymywane na niskim poziomie.

Wskazówki:

 • Zachować spokój w każdej chwili. Steady nerwy będą pomocne dla Ciebie i pomoże również uspokoić osobę, której rana staramy się ubierać.
 • Zawsze staram się mieć apteczkę z tobą. Możesz kupić dobre zestawy pierwszej pomocy przez Johnson & Johnson w Amazon. Patrz rozdział zasobów dla łącza.
 • Użyj opaski tylko w najbardziej beznadziejnych sytuacjach. Podczas gdy oni zatrzymać krwawienie, mogą również znacznie zwężają przepływ krwi. Opaski uciskowe są znane jako przyczyna amputacji, z powodu swojego związana zbyt mocno w lewo i na zbyt długo w dziedzinie.
 • Nie ważne jak dobry sos pole jest, to jest bardzo prawdopodobne rozwiązanie prowizorka. Upewnij się, aby nosić telefonu komórkowego w każdym czasie, i dostać się do szpitala jak najszybciej.

Jak zmierzyć Line PICC opatrunkiem zmian

Jak zmierzyć Line PICC opatrunkiem zmian


PICC linia - obwodowo dodaje cewnika - włożeniu do żyły łokciowej i przewleczony przez pierś, aż osiągnie ona dużą żyłę pobliżu serca. Linia PICC służy do podawania leków dożylnych, takich jak antybiotyki i chemioterapii przez okres tygodni lub miesięcy. Eliminuje to konieczność stosowania wielu igłą i umożliwia kontynuowanie terapii lekowej w domu. Wykonaj kilka kroków do pomiaru długości części zewnętrznej linii PICC z każdej zmianie opatrunku do monitorowania migracji. Zwiększona długość może wskazywać, że linia PICC wychodzi.

Instrukcje

1 Umyć ręce wodą z mydłem. Umieścić na parę jałowych rękawiczek. Delikatnie usunąć opatrunek z witryny wstawiania linii PICC.

2 Trzymając zewnętrzną linię PICC i znaleźć znaki wycinające uruchomione wraz najcieńszej części rury. Są one umieszczone 1 cm.

3 Hrabia i rejestruje liczbę narażonych znaków poziomie. Jeśli rura nie ma wycięcia, użycie środka taśmy w celu oceny długości przewodu zewnętrznego. Porównaj tę liczbę do miary odniesienia podjętych w czasie PICC umieszczenia linii.

4 przykryć miejsce PICC sterylną gazą i taśmę w miejscu. Zmieniać opatrunek codziennie i nagrywać długości rury za każdym razem. Niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli zmienia się długość, jak rury mogły migracji.

Różne rodzaje ran

Różne rodzaje ran


Rany są szkody poniesione w zrazy, spada i innych wypadków, jak i nacięć chirurgicznych. Istnieje kilka typów ran. Zrozumienie typów ran ułatwia właściwą opiekę i leczenie. Niektóre rany wymagają specjalistycznej opieki i uwagi. Można je klasyfikować według ich wyglądu na cztery grupy.

Otarcia

Otarcia są rany, które są powszechnie określane jako zarysowaniami. Te rany nie są zwykle bardzo poważne i nie wymaga operacji lub szwów. Rany się zdarzyć, gdy ktoś spadnie. Skóra jest starta na twardej powierzchni, takich jak beton lub drewno. Warstwy powierzchniowe skóry zeskrobuje. Krwawienie i utrata krwi są minimalne.

Ponieważ górna warstwa skóry jest usuwany w ranach ścieranie, infekcja jest problemem. Rana powinna być oczyszczona delikatnie, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i brud. Maść przeciwbakteryjną stosowania na powierzchni rany utrzymuje ranę wyraźne bakterii powodujących zakażenie.

Nacięcia

Nacięcie jest rana często tworzone przez cięć dokonanych w czasie operacji. Rany te pojawiają się z czystych, jednolitych krawędzi. Są one utworzone przez noża lub innego przyrządu chirurgicznego cięcia. Nacięcia są głębsze niż powierzchniowych poziomie skóry. Stwarza to ryzyko infekcji.

Pierwszym zadaniem dla nacięcia jest zamknięcie brzegów rany. Rany mogą być zamknięte za pomocą kilku technik. Szwy zamknięcie rany za pomocą nici. Może być to dokonane albo z absorbowalnego nieabsorbowalnego materiału. Wchłanialne szwy rozpuszczają się, a w końcu staje się niewchłanialny szwy muszą być usunięte. Należy uważać, aby zachować nacięcie czyste.

Klamry chirurgiczne są również nacięcia. Mogą one być wykonane z metalu klasy medycznej. Według encyklopedii chirurgii są usuwane po okresie siedmiu do 10 dni i nie powodują infekcji tak często, jak szwów.

Rany szarpane

Rany są tworzone przez rany cięte lub podarte skóry. Rany tworzy przerwę w skórze. Krwawienie jest zwykle objawem, podobnie jak ból. Zaproszenie do pomocy w nagłych wypadkach, jeśli krwawienie jest szybkie i dotkliwe. Jeśli cięcia nie jest ciężka, self-care może uzasadnione.

Przed dotknięciem rany, mycie rąk wodą z mydłem zmniejsza ryzyko infekcji. Oczyść ranę wodą. Ciśnienie powinno być stosowane, jeżeli rany wciąż krwawią. Zastosuj niestrzępiącą bandaż na pokrycie rany.

Przebicia

Przebicia przenikają rany. Wiążą się one z wielu warstw skóry i może to być spowodowane ostrymi krawędziami elementów, takich jak noże lub gwoździ. Rana może powodować krwawienie i ból.

Tego typu rany mogą być poważne. Choć może wydawać się niewielkie rany, krwawienie wewnętrzne niebezpieczeństwo. Szukać pomocy pilnej opieki lub centrum opieki zdrowotnej zespołu. Jeśli zardzewiały element spowodował ranę, leczenie tężcowi można zamówić.

Zastosowanie Wilgotne w ranie Opatrunki Bed

Zastosowanie Wilgotne w ranie Opatrunki Bed


Przez wiele lat, rany teorię opieki obracał się wokół idei, że łóżko rany powinny być suche. Myśl, że wilgotne środowisko wyniosła zwiększoną szansę na zakażenie. Dzięki badaniom George'a Zimowej w 1960 roku, wilgotne, gojenie się ran stała się podstawą w leczeniu ran dziś.

Historia

George Winter, lekarz urodzony w Wielkiej Brytanii, jest znany jako pionier wilgotne, gojenie się ran. Jego badania wykazały, że rany, które były utrzymywane wilgotne uzdrowił szybciej niż rany, które były suche i pozwoliły na parcha ponad. Wykonywał swoje badania, tworząc rany na plecach świń, i starał się uleczyć je albo przez metody wilgotne lub suche. Jego badania nadal prawdziwe dzisiaj, jak wilgotne, gojenie ran jest nadal preferowaną metodą leczenia dla lekarzy i ekspertów pielęgnacji rany na całym świecie.

Korzyści

Istnieje wiele korzyści z wilgotnym, gojenie się ran, z oczywiście najważniejsze jest skrócenie czasu i ryzyko zakażenia ran. Osiąga się to przez umożliwienie nowo utworzone komórki skóry, aby poruszać się na ranie swobodniej. Nie tylko wilgotnym środowisku ważne, gojenie temperatura złoża jest również ważnym czynnikiem. To jest, gdy nowy wiek opatrunków są tak istotne. Są one zaprojektowane tak, aby pozostawić na rany do siedmiu dni, co pomaga utrzymać temperaturę złoża wysokiej ran i optymalne warunki gojenia.

Rodzaje wykończeniowe

Istnieje wiele rodzajów opatrunek, tam, które albo nawilżają suchej ranie lub absorbować nadmiar odwadniania przy zachowaniu wilgotnych ranie, więc tylko podstawowe będą pokryte

Hydrożele: Są nasączone arkusze żeli polimerowych utworzonych wyłącznie w celu nawilżania łóżko rany. Mogą one być używane do poluzowania i oczyszczeniu Slough i / lub strupa, ale nie jest traumatyczne dla łatwo kruchy ziarninę, która jest niezbędna do zamknięcia rany.

Alginiany: Są bardzo chłonne opatrunki rzeczywiście składa się z elementów z wodorostów. Kiedy wysięk zetknie się z tym opatrunku, okazuje się żel, który można w dalszym ciągu wchłaniać odwadniania utrzymując ranie wilgotne.

Hydrokoloidy: Są one podobne do alginiany, że mogą one pochłaniać umiarkowaną ilość odwadniania przy zachowaniu wilgotnych ranie. Korzyści z korzystania z tego typu opatrunku jest, że są one zazwyczaj samo spójne i nie trzeba wtórny opatrunek do utrzymania go w łóżku rany.

Teorie / Spekulacje

Badania wykazały, że częściej opatrunek jest zmieniony, bardziej temperatura złoża ran (pamiętać, skóra może zwykle utrzymania temperatury ciała, a raną jest w zasadzie otwór w skórze) obniża się, w zależności journalofwoundcare.com. Nowsze opatrunki mogą absorbować umiarkowaną ilość odprowadzania, zachowując ranie wilgotne w tym samym czasie. Eliminuje to konieczność stosowania wielu zmian opatrunku na dzień, dzięki czemu temperatura ranie, aby pozostać podwyższone. Stwarza to optymalne warunki dla gojenia się ran i dać najlepszą szansę na wyleczenie.

Rozważania

Głównym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego opatrunku do rany łóżko utrzymać wilgotne to ilość drenażu rany produkuje. Na przykład, hydrożel nie powinien być umieszczony w ranie, które produkuje umiarkowanej do dużej ilości drenażu. Łóżko rana będzie wilgotny, ale tak będzie podmiejskich rany, które mogą zwiększyć rozmiar rany i może zwiększyć ryzyko zakażenia. Hydrożele powinien być stosowany tylko wtedy, gdy istnieje niewiele do odwodnienia. Alginiany / Hydrokoloidy należy rozważyć jest umiarkowana ilość odwodnienia pochodzi z rany. Jeśli próbowałeś tych opcji, a rana wciąż maceracji z wieloma zmianami opatrunku na dobę, a następnie inne opcje należy rozważyć, takie jak terapia ujemnego ciśnienia. Zapewnia to albo ciągłe lub przerywane ssania na ranie, odwadniania i usuwania zanieczyszczeń z łożyska rany i ułatwia zamknięcie rany szybciej niż przy tradycyjnych opatrunków.

Jak zmienić post-op opatrunek na ranę

Opieka pooperacyjna rana jest niezbędne do udanej rekonwalescencji po zabiegu. Rana jest punktem wejścia do ciała i trzeba ją chronić bardzo ostrożnie, aby uniknąć zakażenia. Dbanie o rany może również zminimalizować blizny. Opatrunki stworzyć barierę dla bakterii z zewnątrz. Po powrocie do domu po zabiegu, należy zmienić opatrunek co jednego do dwóch dni, zgodnie z zaleceniami lekarza. Utrzymanie najwyższą sterylność przy tym tak jest najlepiej dla szybkiego powrotu do zdrowia.

Instrukcje

1 Usuń stary opatrunek. Umyć dokładnie ręce mydłem antybakteryjnym do usunięcia zarazków. Podnieś róg opatrunku i huk ją uważnie. Rzuć używany sos do plastikowego worka. Ponownie umyć ręce.

2 Oczyścić ranę. Przepłukać ranę wodą z kranu i mydłem lub mycia rany, aby wypłukać resztki. Wykorzystywać gazy, wycieranie z centrum rany na zewnątrz, w celu dalszego oczyszczenia. Każdorazowe wytrzeć rany, należy użyć nowego gazika. Rzuć używany gazę do plastikowego worka.

3 Sprawdzić, czy ranę. Minor obrzęk i zasinienie są wspólne i powinny ustąpić po trzy do czterech dni. Nadmierne krwawienie, które nie kończy się po 20 minutach mocnego ucisku jest nieprawidłowe i należy natychmiast skontaktować się z chirurgiem. Zobacz także objawy zakażenia, w tym zielony lub żółty ropy, zaczerwienienie wokół ból i zły zapach z rany. Skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz infekcję, jak będzie to powolny proces gojenia.

4 Zastosuj nowy opatrunek. Dotykać tylko krawędzi opatrunku i umieścić go bezpośrednio na ranę, uszczelnienie go. Myć ręce po raz kolejny.

Jak Heal Głęboką Ranę

Leczenie małą ranę jest zazwyczaj w większości naszych umiejętności, ale głębokie rany mogą wymagać pomocy medycznej, takich jak szwy lub zabiegów chirurgicznych w celu usunięcia martwego lub uszkodzonego naskórka. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć proces gojenia.

Instrukcje

Jak Heal Głęboką Ranę

1 Unikaj leków, które hamują proces gojenia. Są to leki przeciwzapalne, gdyż wolno komórek układu odpornościowego. Obejmuje to również antyseptyczne kremy i maści. Mogą one spowodować uszkodzenie komórek, które pomagają w naprawie ran. Zapytaj swojego lekarza, jakie leki należy podjąć lub uniknąć.

2 jeść zdrową żywność. Zdrowa dieta utrzymuje dobrze ciała i stymuluje proces gojenia. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo białka i niezbędne tłuszcze, które znajdują się w chude mięso, ryby i produkty mleczne. Dostarczają one organizmowi zdolności do budowy nowych tkanek i przyspieszenia procesu gojenia.

3 Pobierz dużo witaminy C. Witamina C jest bogate w kolagen, który jest niezbędny do regeneracji tkanek. Posiada także naturalne właściwości antyseptyczne i antybiotyczne pomóc ustrzec organizm przed zakażeniem.

4 Zmień swoją ranę opatrunek tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Rany goją się szybciej, gdy są przechowywane w cieple, zgodnie z Better Health Channel. Zmiana opatrunku tylko wtedy, gdy zostanie on uszkodzony lub zabrudzony - i zrobić to tak szybko, jak to możliwe.

5 Utrzymanie regularne ćwiczenia. Utrzymuje krwi krążącej, który promuje gojenie. Zapytaj swojego lekarza, jakie rodzaje ćwiczeń można zrobić ze swoim rodzaju szkody.

Wskazówki:

 • Dodanie świeżych owoców w diecie daje organizmowi sporą dawkę witaminy A, miedzi i cynku. Wszystkie one są ważne dla dobrego zdrowia i może również gojenie się ran.
 • Nie palić podczas rana goi. Spowalnia przepływ krwi powoduje uszkodzenia komórek i spowolnienia procesu gojenia.

Jak zrobić palcem gras Tiul opatrunku

Jak zrobić palcem gras Tiul opatrunku

Wszystkie rany wymaga właściwej opieki i bandażowanie zapewniające szybkie gojenie i aby zapobiec zakażeniu. Tiul gras palec sos pochodzi z Francji i oznacza "tłustej tiulu." W tego typu bandażowanie miękkich tkanin jest używany z balsam peruwiański i oliwy z oliwek, które uniemożliwiają tkaniny przyklejaniu się do rany. Jednakże Tiul gras ma zostać używany rezygnować inny sos, bo to nie jest chłonny. Tiul gras sosy są zazwyczaj używane z płótna gazy zawierające parafiny w przypadku absencji, lub z antyseptyczne do zapobiegania lub leczenia infekcji.

Instrukcje

• Wybrać odpowiednie Tiul gras opatrunku. Istnieje kilka rodzajów Tiul gras Opatrunki: Bactigras, Jelonet i Cuticerin. Bactigras wykonana jest z Leszno splot z miękkich i zawiera 0,5 procent chlorheksydyny octan. To jest używane aby zmniejszyć prawdopodobieństwo zakażenia ran chirurgicznych, traumatyczne i wrzodziejące i powinien być stosowany na zainfekowane rany z miejscowego lub antybakteryjne rozwiązań. Bactigras opatrunek gras Tiul jest kojący i pozwala rany spłynąć do chłonny opatrunek wtórny. Jelonet jest nonmedicated Leszno splot Tiul gras sos wykonane z miękkich. To również jest kojący i pozwala na rany swobodny odpływ. W przeciwieństwie do Bactigras Jelonet nie jest lekiem i dlatego mogą być łączone z miejscowym antyseptycznym lub antybiotyk. Może służyć na drobne oparzenia i rany skóry straty. Cuticerin jest opatrunek z octanu gładkie tkaniny z powłoką hydrofobowa maść. Minimalizuje ból po zmianie opatrunków i przepuszcza powietrze swobodnie przejść opatrunku. Cuticerin jest stosowany w leczeniu rozległe rany, oparzenia i otarcia.

• Oczyścić ranę na palec z wacików bawełnianych zanurzone w alkoholu tarcie. To może żądło, ale ważne jest, aby oczyścić i zdezynfekować ranę przed ubieranie go.

• Usunąć opatrunek gras tiulu z jego pole lub pakiet. Tiul gras sosy są w różnych rozmiarach i mogą zawierać niezbędne leki, aby pomóc leczyć rany. Są one umieszczone między dwa arkusze cienkie papieru lub folii z tworzywa sztucznego; nie usuwaj tego papieru lub folii jeszcze.

• Cięcia trawy tiulu opatrunku nożyczkami, chyba, że to jest docięte, tak, że pasuje do rany i krąży wokół palca, co najmniej raz.

• Zastosować antyseptyczny do rana, w razie potrzeby, zgodnie z zaleceniami lekarza lub w paczce instrukcja. Zwykle tylko cienką warstwą pokrycie rany będzie wystarczające.

• Usunąć ochronną papieru lub folii z jednej strony opatrunku gras tiulu. Nosić rękawice lub wyleczonych pincety i szczypce do miejsce opatrunku gras Tiul delikatnie na rany stronie nieopakowanych na rany. Zawiń opatrunku wokół palca za pomocą dłoni, z lub bez rękawic jako pożądany, a potem odkleić kliszy lub papieru od strony owinięty. Rany będą widoczne przez to. Nie kumam brudu i bakterii na opatrunku.

• Gazy owinąć wokół palca do rana pokryta jest całkowicie i aż czuje się na dłoni. Wyciąć gazę, jeśli to konieczne, nożyczkami i zabezpieczyć taśmą pierwszej pomocy chyba klocki Gazy są kleju.

• Zmiana opatrunku, zlecone przez lekarza, codziennie lub mniej często. Za każdym razem Tiul gras sos jest usuwany, skóry muszą być czyszczone i dezynfekowane, a nowy zestaw Opatrunki muszą być używane.

Ocena i pielęgnacja ran ostra

Ocena i pielęgnacja ran ostra


Przerwy w skórę ułatwiają bakterie dostają się do krwiobiegu, pozostawiając pacjenta na ryzyko zakażenia. Dbanie o rany może zapobiec zakażeniu. Duże, szerokie rany powinny być traktowane przez lekarza lub innego pracownika medycznego, ponieważ prawdopodobnie będą musiały być szyte na kłódkę. Zainfekowane rany powinny być postrzegane bezpośrednio przez lekarza. Zakażone rany może mieć oznaki ropy i teren wokół nich mogą być czerwone, gorące i miękkie. Pacjent z zakażonej rany może mieć gorączkę.

Instrukcje

1 Zatrzymanie krwawienia stosując stały nacisk na ranę. Prasa czyste gazy lub szmatki na ranie przez 20 minut. Podnosząc rannych obszar może przyspieszyć ten proces.

2 Oczyścić ranę poprzez przepłukanie czystą wodą. Usunąć brud lub obiekty, które mogą być wprowadzone do rany. Jeśli nie jesteś w stanie usunąć wszystkie ciała obce, należy zasięgnąć pomocy medycznej.

3 Czyszczenie obszaru otaczającego ranę wodą z mydłem, uważając, aby nie dostać mydła do rany.

4 stosuje się maść antybiotyku w postaci cienkiej warstwy na powierzchni rany, w celu ochrony przed infekcją.

5 Okładka rany z czystym opatrunkiem. Nad nimi leżał gazę, a następnie skleić krawędzie lub zastosować czysty bandaż. Zmienić opatrunek, co najmniej raz dziennie.

Wskazówki:

 • Zwrócić się do lekarza w przypadku poważnych, głębokich i dużych, lub zakażonych ran.

Jak leczyć ranę Mouth

Usta są ważną częścią ciała, ponieważ jest to brama do zapewnienia pożywienia dla ciała, i, oczywiście używać go do komunikacji. Kiedy utrzymać ranę w ustach, chcesz znaleźć leczenie szybko. Jeśli chcesz leczyć rany w jamie ustnej, są sytuacje, w których można wykonać leczenie w domu. Jednak w czasach, trzeba się na leczenie od lekarza.

Instrukcje

Leczenie w domu

1. Zachować spokój. Płacz może spowodować rany krwawić więcej.

2 Umyj ręce przed dotknięciem można także ranę.

3 Za pomocą czystej ściereczki lub bandaż i wywierania nacisku na ranę na kilka minut, aby pomóc zatrzymać krwawienie.

4 Oczyścić ranę wodą z mydłem, czy to na wardze lub zewnętrznej powierzchni jamy ustnej. Jeśli rana jest wewnątrz jamy ustnej, przemyć powierzchnię zimną wodą przez kilka minut.

5 ssać kostkę lodu, aby zmniejszyć obrzęk. Czy to co dwie godziny w ciągu pierwszych 24 godzin po utrzymać ranę.

6 Zastosować antyseptyczne maści na rany na ustach bądź zewnętrznej krawędzi końcówki wylotowej w celu zapobiegania zakażeniu.

7 wypłukać usta zimną wodą po każdym posiłku i przed pójściem do łóżka.

Leczenie od lekarza

8 Zadzwoń do lekarza, jeśli rana krwawi mocno, espeically Po zastosowaniu bezpośredniego nacisku na ranę przez pięć do 10 minut.

9 Spójrz na rozmiar cięcia. Jeśli masz dużą ranę na twarzy, czy rana jest głębsza lub usta dłużej niż 1/2 cala, lekarz powinien ją traktować.

10 Rozważmy przyczynę rany. Jeśli zardzewiały przedmiot, ugryzienie człowieka lub zwierzęcia spowodował ranę, lub jeśli już pięć lat od ostatniego tężec strzał, skontaktuj się z lekarzem.

11 Zbadaj obszar wokół rany. Jeśli jest gruz osadzone w skórze, w razie podejrzenia urazu głowy, który towarzyszy ranę usta, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

12 Monitorowanie rany na objawy zakażenia. Zadzwoń do lekarza, jeśli zauważysz zwiększone ciepło, obrzęk, zaczerwienienie lub drenaż w obszarze rany w jamie ustnej.

Jak dbać o ranę skóry

Jak dbać o ranę skóry


Rany skóry w wielu formach - rany kłute, w którym coś przebija skóry, skaleczenia i otarcia, w których skóra jest wyciąć lub ociera i rany chirurgiczne, spowodowanych nacięć lub zabiegów chirurgicznych. Chociaż istnieje wiele rodzajów ran skóry, opiekę nad nimi wiąże się podobnych kroków. Skonsultuj się z lekarzem, jeśli jednak twoja rana wydaje zainfekowany, lub jeśli masz rany chirurgicznej, która nie jest uzdrowienie, jest bolesne lub ma objawy infekcji.

Instrukcje

1. Określ, jaki rodzaj rany masz, takie jak rany przebicie, uszkodzenie, cięcia lub zeskrobać. Sprawdź ranę zabrudzony lub jakichkolwiek obcych substancji, takich jak szkło czy metal, które mogą być wewnątrz rany.

2 przepłukać ranę wodą w celu usunięcia wszelkich zanieczyszczeń i wypłukać bakterie powierzchni. Przepłukać ranę sterylną wodą, jeśli są dostępne. Pat nadmiar wody z czystym, suchym ręcznikiem i pozostawić ranę do wyschnięcia.

3 natychmiast skonsultować się z lekarzem jeśli masz nakłucia lub ranę, że wonâ € ™ t zatrzymać krwawienie lub pojawia głęboko. Umieszczenie płótna chłonnym na rany. Powstrzymać się od wiązania bandaży szczelnie wokół rany.

4 Treat ścieranie lub drapać rany, oczyszczanie dobrze wodą i stosując miejscowo krem antybiotyk potrójne do rany. Lekko przykryć gazą i nonstick pad. Zmienić opatrunek i ponownie antybiotyk krem ​​dwa razy dziennie. Uniknąć rany mokre lub suche bezpośrednio z czystym, suchym ręcznikiem, czy wilgoć nie występuje.

5 Sprawdzić, czy rana dwa do trzech razy dziennie do objawów zakażenia. Uważaj na zaczerwienienie wokół rany, skórę wokół rany, że czuje się gorąca w dotyku, ropy, czy drenaż cuchnącej. Natychmiast skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy zakażenia występują.

6 Traktuj swoje rany chirurgicznej zgodnie z zaleceniami służby zdrowia podczas wypisu ze szpitala. Odwołaj się do instrukcji udzielania absolutorium informacji na temat zmiany opatrunków i pielęgnacji rany. Skontaktować się z lekarzem, jeśli masz wątpliwości co do dbania o rany operacyjnej.

Wskazówki:

 • Głębokie rany, lub te, które nie zatrzymać krwawienie w ciągu kilku minut po występującym na ogół wymagają szwów. Nie czekaj, aby zobaczyć się z lekarzem. Niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.
 • Możesz wymagają szczepień tężcowi po kontuzji, które powoduje rany na skórze. Skonsultuj się z lekarzem, aby zobaczyć, jeśli chcesz otrzymywać booster tężcowi.
 • Rany przebijające mogą zarazić łatwo, zwłaszcza tych spowodowanych ukąszeniami zwierząt. Zobacz się z lekarzem za ewentualne antybiotykoterapii następującym rany przebicie.
 • Zawsze myj ręce przed i po dotykania rany.
 • Wszystkie rany chirurgiczne powinno być starannie zarządzany przez lekarza.

Jak zatrzymać krwawienie i leczyć rana

Jak zatrzymać krwawienie i leczyć rana


Istnieje sześć różnych sposobów pocięte lub w inny sposób zranienia w ciągu dnia. Więc jest szansa, że ​​będziesz wiedzieć, jak zatrzymać krwawienie z rany w pewnym momencie w stosunkowo niedalekiej przyszłości. Rany krwawienia może być przerażająca, zwłaszcza jeśli krwawienie nie zatrzyma od razu. Ale te wskazówki, aby zatrzymać krwawienie i aby uniknąć zakażenia, obrzęk i inne dolegliwości z rany.

Instrukcje

1 Aby zatrzymać krwawienie z rany, zacząć od stosowania silnego nacisku z czystym ręcznikiem papierowym, gaziki lub innego czystego chłonnym materiałem.

2 Elevate ranę krwawiącą powyżej poziomu serca. Może to wymagać siedzi lub określenie i umieszczenie poduszki pod nogi lub dolnej części tułowia.

3 Jeśli krwawienie trwa nadal po kilku minutach się okład z lodu lub wypełnić woreczek zip-lock z kostkami lodu i trochę wody (double bag to). Zastosuj okład lodu nad papierowym ręcznikiem lub gazą która jest absorbujący krew rany w. Zimno pomoże zwężenie naczyń krwionośnych, spowalniając krwawienia. Nadal stosować ciśnienia do rany i utrzymywać ranę podwyższone.

4 krwawienie rany powinny spowolnić, a nawet zatrzymać się w ciągu dziesięciu minut. To może trwać 15 minut lub więcej do krwawienia do całkowitego zatrzymania, więc uzbroić się w cierpliwość. Dopóki sytuacja się poprawia, jesteś w dobrej formie. Jeśli rana obficie krwawi lub jeśli pojawiają się w krew tryska, to jest stanem zagrożenia życia. Numerem 911.

5 Po zatrzymaniu krwawienia, przemyć ranę z mydłem antybakteryjnym. Przemyć ranę wodą z mydłem dla dwóch pełnych minut

6 przepłukać ranę przez kolejne dwa pełne minut, aby usunąć bakterie i mydła. Gdy mamy do czynienia z raną Ugryzienie lub przebicie rany, przepłukać ranę dla pięciu pełnych minut.

7 Pat Rana sucha czystym ręcznikiem papierowym lub gazikiem. Unikać ręczniki. Ręczniki zazwyczaj bardzo skutecznie siedliskiem bakterii, więc nie używać ręcznik do osuszania terenu wokół rany.

8 Wlać Betadine (nie-chirurgiczne-klasy żądło antyseptyczne rozwiązanie, dostępne w większości sklepów z narkotykami) na ranie i zastosować jakiś Betadine wokół rany (w średnicy 1 cala) sterylnym gazikiem do dezynfekcji rany ciała i obrażeń miejsce. Pozwalają na Betadine do wyschnięcia.

9 Zastosuj odrobiną antybiotyk maści lub Neosporin do rany, aby zapobiec zakażeniu.

10 Opatrunki ran przy użyciu plaster, gaza konsoli lub zwiniętą gazę. Unikać kontaktowania część sterylnego bandaża, które wchodzą w bezpośredni kontakt z raną.

11 Zastosuj zimne okłady w formie lodu opakowanie kompres lub wypełnić torbę z kanapkami z kostkami lodu i trochę wody (podwójna torba to, aby uniknąć przecieków). Zastosować zimne okłady na co najmniej 20 minut na raz. Zimne okłady zmniejsza obrzęk wokół rany i uszkodzenia. W ten sposób przyczyniają się do zmniejszenia ilości bólu związanego z raną, a wiele bólu jest rezultatem obrzęku.

12 Aby pomóc ograniczenie obrzęku, brać przeciwzapalne leki przeciwbólowe jak ibuprofen lub Tylenol. Unikaj aspiryny! Aspiryna rozrzedza krew, promowanie krwawienia i siniaki (co jest krwawienia pod skórą).

13 Powtórz kroki od 5 do 10 razy dziennie, aż do rana uzdrowiła. Jeśli rana jest ciężka, należy natychmiast udać się do szpitala pogotowie lub biurze lekarza. Podczas procesu gojenia, poszukaj objawów zakażenia, takich jak zaczerwienienie, ropa i rozładowania, a dodatkowe (i często pogorszenie) ból i obrzęk.

Wskazówki:

 • Na rany kłute i ugryzienia zwierząt, pozwala bez przeszkód rana krwawić przez kilka minut. Krew będzie wylewać małe kawałki gruzu i bakterii z wnętrza rany przebicie lub zwierząt zgryzu rany. Rany kłute i rany Ugryzienie, jak ugryzienia psa, są szczególnie podatne na zakażenia.
 • Nigdy nie należy przyjmować aspiryny lub innych rozrzedzające krew, kiedy masz znaczny rana. Pozwoli to na krwawienie!
 • Sprawdzić oznaki nagłych krwawień. Jeżeli duża ilość krwi staje w "tryska" lub, jeśli krwawienie jest obfite, numerem 911 i szukać natychmiastowej pomocy medycznej.
 • Jeśli przepisano krzepliwość krwi, numerem 911, jeśli utrzymać poważny rana. Krwawienie może być niekontrolowane u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, ponieważ hamuje zdolność krwi do prawidłowego krzepnięcia.
 • Rany muszą być czyszczone i dezynfekowane natychmiast po szkoda wystąpi w celu ograniczenia ryzyka zakażenia.
 • Jeśli rana jest duża, głęboka czy "klapa" skóry został stworzony, szwy będą zobowiązane do promowania gojenia i graniczną blizny raz leczy rany.