adcov.com

złamane ramię okularow

Physical Therapy dla Złamane ramię

Łopatka struktury kostne, które znajduje się w górnej części pleców i łączy ramię do ściany klatki piersiowej. Jest również odpowiedzialny za formowania gniazda, które łączy przegub ramienia do ramienia. Najbardziej połamane ramiona są wynikiem bezpośredniego urazu powierzchni i wymagają dużej siły. Fizjoterapeutów są przeszkoleni, aby znaleźć braki w organizmie i posiadają wiedzę na temat urazów i cele leczenia. Program terapii fizycznej skierowany ramieniu i krawców ćwiczenia w celu wzmocnienia powierzchni i daje z powrotem pełny zakres ruchu.

Masaże lecznicze

Bo złamane ramię tworzy poważne sztywność w okolicy, masaże fizycznej terapeuta ramię stworzyć krążenie i poprawić przepływ krwi w okolicy. Dzięki zastosowaniu terapii masażu, fizjoterapeuta może poprawić elastyczność i zakres ruchu. Terapeuci użyciu rąk lub specjalistycznych narzędzi do rytmicznie skok, pocierać i ugniatać ramieniu, który stymuluje strefy i dostarcza tlen i składniki odżywcze. Ma to kluczowe znaczenie dla wyeliminowania kwasu mlekowego, które gromadzą się w ramię, powodując skurcze i ból.

Ćwiczenia rozciągające

Ćwiczenia rozciągające skupiają się na poprawie zakresu ruchu i walki sztywność. Bez pełnego zakresu ruchu nie można wykonywać codzienne zadania, takie jak czesanie włosów, wyboczenie pasów lub drapanie pleców. Rozciąganie jest kluczowe w uzyskaniu elastyczność powrotem stawów i mięśni i zapobieganie tworzeniu się blizny.

Połóż się na brzuchu na krawędzi stołu lub łóżka i niech rannych ramię wisi nad krawędzią. Powoli swing ramię iz powrotem, czując lekkie napięcie w barku. Rozpocząć wykonywanie tego ćwiczenia przez 15 sekund przed przejściem do odstępach trzy do pięciu minut, jak twoje ramię zaczyna się goić.

Trzymaj się solidnym krześle, stojąc. Zginać w talii i niech rannych ramię zwisają. Rozpocznij kołysząc ramię w małych kręgach przez 30 sekund. Jak twoje ramię zaczyna się poprawiać, aby większe kręgi na dłuższy okres czasu. W końcu, należy przejść do kręgów trzy do pięciu minut.

Ćwiczenia wzmacniające

Jak twoje ramię zaczyna się poprawiać, fizjoterapeuta ma wykonać ćwiczenia wzmacniające do poprawy funkcji mięśni i zwiększa siłę, wytrzymałość i zakres ruchu.

Stojąc z parą w dłoni hantle, podnosić je do wysokości barków. Twoje ręce powinny być odległość barków i trzymaj łokcie schowany pod nadgarstki. Wciśnij wagi w kierunku sufitu, aż ramiona są rozszerzone. Przytrzymaj przez pięć sekund, a następnie opuścić ciężar w dół. Wykonaj to ćwiczenie w trzech setach i 10 do 15 powtórzeń.

Trzyma dwa hantle po bokach, powoli unieś ramiona bez tworzenia zginać w łokciu. Gdy osiągnie poziom wagi ramię, przytrzymaj przez pięć sekund i dolnych. Wykonaj to ćwiczenie w trzech setach i 15 do 20 powtórzeń.

Terapia dla Złamane ramię

Ramię ludzkie ciało jest najbardziej ruchomy przegub, ale to może być narażone na dyskomfort i szkody wywołanej przez stan zapalny, obrzęk i łzawienie ścięgna. Uraz barku jest bardzo powszechne. Urazy mogą wynosić od wydzielonym ramieniu z powodu wypadku lub upadku, do łopatki lub złamania obojczyka.

Rodzaje urazów na ramię: Broken

Shoulder często obejmują złamania obojczyka lub obojczyk, najwyższą część ramienia (lub bliższej kości ramiennej) i łopatki (lub łopatkę). Większość rodzajów złamanych ramionach można leczyć chirurgicznie przez nie terapii fizycznej i innych rodzajów leczenia, unieruchomienia i rehabilitacji.

Terapie

Leczenie złamań obojczyka większości można przeprowadzić bez konieczności stosowania chirurgii. Operacja będzie wymagane tylko wtedy, gdy szkoda jest związek i złamań kości jest głęboko nie na miejscu i przebił się przez skórę. Operacja polega zwykle utworzenie złamania śrubami, prętów lub płyt w obrębie kości.

Złamań proksymalnej kości ramiennej można również poddać obróbce bez inwazyjnego zabiegu, tak długo, jak kości nie są przemieszczane z ich położenia. Jeśli fragmenty kości są przesunięte, będzie wymagana operacja. Operacja jest podobna do przetwarzania wykonywanego złamań złożonych będą obejmować ustalenie złamania z kołkami, płytek i śrub; czasami będzie zobowiązany barkowa.

Złamania łopatki mogą być również traktowane bez zabiegu. Zazwyczaj leczenie polega na sobie chustę lub immobilizer na ramieniu. Leki przeciwbólowe i stosowanie lodu są również wykorzystywane do leczenia.

Rehabilitacja

Po operacji lub leczenia, odtwarzania zajmie kilka tygodni do kilku miesięcy. Unieruchomienie jest często wymagana do zranionego obszaru, a następnie rehabilitacji.

Dla mniej poważnych obrażeń, zwrot może nastąpić od czterech do sześciu tygodni. Fizykoterapia udziałem ćwiczeń ramion będzie musiał odzyskać siły w kościach i mięśniach.

Terapia dla odzyskiwania Broken Ball ramię

Złamane ramię piłkę to termin używany do opisania złamanie górnej części kości ramiennej, który znajduje się wewnątrz stawu barkowego. Zwany także złamania bliższego odcinka kości ramiennej, przerwy w tym obszarze mogą pojawić się tuż pod piłkę przy bliższym szyi, a także w samej piłki. Odzyskiwanie z przerywaną kulki ramię zależy od stopnia uszkodzenia.

Stopnie Fracture

Zgodnie z Duke University w Wheeless "" podręcznik Ortopedii "złamania barku piłka spadnie w trzech ogólnych kategorii. Jeśli cierpisz stabilne złamania, swoją piłkę na ramię nie będzie przesunięty z pozycji wyjściowej. Zazwyczaj, w przypadku wystąpienia tego typu uszkodzenia, będzie można przenieść ramię przy minimalnym bólu i bez niezwykłego ruchu pomiędzy piłką na ramię i resztę kości ramiennej. Jeśli cierpisz minimalnie przesunięta złamania, twój piłka ramię zostanie przeniesiony z miejsca w niewielkim stopniu. Zazwyczaj ten rodzaj uszkodzenia powoduje większą ból i więcej ograniczeń w swoim normalnym ruchu. Jeśli cierpisz przesunięty złamania, twój piłka ramię zostanie przeniesiony więcej niż 10 mm od jego normalnego położenia, lub siedzieć pod kątem większym niż zazwyczaj. W zależności od stopnia obrażeń, swoją piłkę na ramię mogą być złamane w aż cztery fragmenty. W niektórych przypadkach, te fragmenty mogą również być oddzielone od siebie w Oprócz ogólnej objętości.

Leczenie dla przemieszczonych złamań

Jeśli złamane ramię nie jest piłka przesunięty, będzie prawdopodobnie być traktowane przez opcje niechirurgicznych. Główną metodą w tym przypadku jest unieruchomienie barku poprzez użycie procy lub specjalistycznego urządzenia unieruchomienia. Utrzymanie ramion nadal pozwoli czas leczenia i znacząco zmniejsza szanse na przemieszczenie fragmentu po pierwotnym obrażeń. Lekarz może również przepisać zimne zabiegi i leki przeciwbólowe w tym okresie. Po uzdrowienie zaawansowanych wystarczająco, lekarz może polecić fizykoterapię, aby zmniejszyć sztywność w ramię i zachować siłę i elastyczność. Zazwyczaj leczenie rozpoczyna się, zanim w pełni naprawiony pęknięcie.

Leczenie przemieszczonych złamań

Jeśli fragmenty piłką ramię są minimalnie przesunięty, może to być możliwe, aby uzdrawiać ich z tych samych technik i terapii stosowanych do złamań bez przemieszczenia. Jednak znacznie przemieszczona lub rozdzielone fragmenty prawie na pewno wymaga interwencji chirurgicznej. Zazwyczaj chirurg położenie kawałki piłką na ramię, a następnie naprawić je na miejscu za pomocą śrub, kołków lub płyt. Jeśli piłka jest mocno rozdrobniony lub zmiażdżony, chirurg może zamiast tego wybrać, aby wykonać barkowa. W tej procedurze, uszkodzonych piłka ramię zostaną chirurgicznie usunięte i zastąpione syntetycznego substytutu, który ma swoje umocowanie w pozostałej części trzonu kości ramiennej swoim.

W następstwie operacji, twoje ramię będzie unieruchomiony przez okres czasu określony przez swoich lekarzy. Następnie poddawane terapii fizycznej, aby przywrócić normalny zakres ruchu i zmniejszyć sztywność po zabiegu chirurgicznym. W zależności od stopnia obrażeń, odzyskiwanie może potrwać kilka tygodni do kilku miesięcy.

Ból Cure ramię

MayoClinic.com mówi: "Twoje ramiona składają się z trzech głównych kości i nerwów oraz mięśni, ścięgien i więzadeł. Wszystkie są podatne na uszkodzenia lub szkody, które mogą powodować ból ramienia." Ból ramienia jest więcej niż irytację. Można go przerwać codziennych czynności życiowych. W rzadkich przypadkach może być objawem poważnej choroby.

Możliwe przyczyny

Istnieją setki możliwych przyczyn bólu ramienia. W wielu przypadkach, ból ramię jest spowodowane urazem. Inne przyczyny to powtarzające się urazy stresu, takie jak zespół cieśni nadgarstka oraz zapalenie kaletki, ścięgna lub szczepów. Zapalenie stawów jest kolejnym częstym powodem bólu ramienia. Choroby autoimmunizacyjne, takie jak fibromialgia może być również sprawcą.

Leczenie w domu

Do bólu, który można łatwo zidentyfikować jako nieistotne, MayoClinic.com zaleca środki cenie. "P" oznacza ochronę ramię. "R" dla odpoczynku od normalnych działań, dopóki nie poprawia. "I" oznacza umieścić okład z lodu na nim przez 15 minut trzy razy dziennie. "C" oznacza użyć bandaż kompresji na tym terenie, aby pomóc z obrzękiem. "E" jest dla podnosząc rękę, jeśli to możliwe.

Podczas gdy lekarze często zalecają fizykoterapię, aby pomóc w bólu ramienia i poprawić zakres ruchu do poszkodowanej ramię, nie próbować wykonywać lub rozciągnąć rękę na własną rękę bez zasięgania porady u lekarza specjalisty.

Bez recepty leki przeciwbólowe mogą być pomocne w zmniejszaniu bólu i opuchlizny. Ibuprofen lub paracetamol są popularne decyzje. Zawsze postępuj zgodnie z instrukcją na opakowaniu.

Ból stawów może być wspomagane przez zastosowanie poduszki lub jednorazowy okład ciepła do obszaru dotkniętego.
Na stronie internetowej medycznego WrongDiagnosis.com zaleca, aby zawsze skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.

Kręgarz Dr Scott Cady z Sunnyvale, Kalifornia podaje listę "zakazów" dla osób z bólem ramienia na jego stronie internetowej DrScottCady.com. Niektóre z nich to unikanie spania na stosie poduszce, nie niosąc ciężkie torby z paskiem na ramię na tym ramieniu, i jest sumienny o swojej postawy.

Skontaktować się z lekarzem

Często może być trudne wiedzieć, kiedy udać się do lekarza na ból ramienia. Jednym z pierwszych objawów zawału serca może być ból w lewym ramieniu. Jeśli masz silny ból, że pochodzi się nagle, wraz z uczuciem ciśnienia w klatce piersiowej, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

W przypadku wystąpienia szkody na twoim ramieniu, w którym słychać trzask, mają problemy z przesuwaniem ramię w normalny sposób lub mieć obrzęk, udać się do lekarza od razu. Jeśli podejrzewasz, że masz złamane ramię lub nadgarstek, stosować okłady z lodu i używać pasów do ustabilizowania go, aż dojdziesz do lekarza.

Jeśli warunek nie poprawiła się po tygodniu, jest to również wskazane, aby zobaczyć się z lekarzem rodzinnym.

Jak leczyć złamaną ręką

Jak leczyć złamaną ręką


Złamane ramię jest bardzo powszechne szkody, co stanowi około połowy wszystkich złamań kości u osób dorosłych. Przez unieruchomienie rękę prawidłowo i zgodnie z planem leczenia przez lekarza, należy po prostu wziąć odzyskiwania kilka tygodni, w zależności od ciężkości przerwie.

Instrukcje

Traktuj złamaną ręką

1 Umieść okład z lodu na powierzchni podejrzenia złamania aż można uzyskać pomoc lekarską. Utrzymać lód na powierzchni do 20 do 30 minut na raz. Należy unikać umieszczania lodu bezpośrednio na skórę przez owinięcie czysty ręcznik wokół ramienia pierwszy.

2 dodatkowo unieruchomić rękę poprzez zawiesia z ręcznikiem lub koszuli i wiązanie go na szyi. Można również unieruchomić rękę przez walcowanie grubą gazetę wokół niego i taping to zamknięte.

3 uzyskanie pomocy medycznej, jak tylko możliwe, w celu oceny nasilenia złamania. Rentgenowskie określi typ pękania oraz późniejsze leczenie.

4 Określ, który rodzaj unieruchomienia będzie zobowiązany do ramienia, aby uzdrawiać. Splint lub częściowe cast będą zazwyczaj stosowane do złamań do promienia i łokciowej (obu kości, które składają się na przedramię, łokieć poniżej). Ramię (kość ramienna) lub przerwa ramię może wymagać tylko szyny.

5 Spodziewaj hospitalizacji poważniejszych rodzajów złamań ramion, takich jak złamania złożonych (gdzie kość łamie skórę), liczne złamania, zwichnięcia łokcia i barku lub złamań, gdzie jest nerw lub naczynie krwionośne uszkodzenia.

6 Kontynuuj aby zastosować okłady z lodu, gdy wrócisz do domu w leczeniu obrzęków. Lekarz może przepisać leki na receptę w celu dalszego zmniejszenia bólu.

7 Skonsultuj zasobów internetowych, takich jak eMedicineHealth na dalsze wskazówki, jak leczyć złamaną rękę (patrz źródła poniżej).

8 Trzymaj opatrunku czy szyny czyste i suche przez cały czas.

9 Trzymaj rękę na wzniesieniu, korzystnie powyżej poziomu swojego serca, aby zmniejszyć obrzęk.

10 Postępuj zgodnie z lekarzem po zalecanym czasie sprawdzić, czy ramię uzdrowił i jeśli jest czas na usunięcie opatrunku czy szyny.

Wskazówki:

  • Złamania związek, gdzie kości faktycznie przebija skórę, wymaga natychmiastowej pomocy lekarskiej i ewentualnego leczenia szpitalnego, ponieważ ofiara będzie krwawienia i może iść w szoku. Ustabilizować rękę i zastosować delikatny ucisk na ramieniu, aby zatrzymać krwawienie, i zadzwonić pod numer 911 natychmiast.

Jak ubiegać oddanych do złamaną ręką

Termin "prawidłowe ramię" wskazuje na pęknięcie jednej lub większej liczby kości ramienia. Zwykle, łamane ramię jest spowodowana przez uraz, choć może również wystąpić jako wynik długotrwałego naprężenia nałożonej na kości. W badaniu klinicznym, objawy złamaną ręką to ból, stan zapalny, zniekształcenie i ograniczona ruchomość kończyny. Zastosowanie lodu na tym terenie może złagodzić ból i obrzęk w pewnym stopniu przed dotarciem do gabinetu lekarza. Nieuniknione traktowanie odpowiednim gojenia złamania jest stosowanie obsady złamanej ramieniu.

Instrukcje

1 Sprawdź pacjenta położyć prosto na jego / jej plecami i umieścić ramię w 90-stopniowym kątem równolegle do ziemi.

2 bandaża całej długości ramienia z gazą. Zaczynając w nadgarstku, roll gazę wokół ramienia w górę, lekko nakładających poprzedni gazę, i zatrzymać się kilka centymetrów powyżej łokcia. Tuck w luźnym końcu gazą zabezpieczyć.

3 Zanurzyć gipsu bandaże Paryżu w wodzie przez 5 sekund, a następnie rozpocząć owijając ramię w ciasnych spirale. Upewnij się, że nakładają się na siebie warstwy bandaży przez co najmniej pół cala. Nie owinąć rękę zbyt mocno. Owinąć rękę w czterech do pięciu warstw tynku bandaży Paryżu.

4. Odczekaj co najmniej 15 minut, aby pozwolić bandaże gipsowe suche i stabilizacji ramienia. Zwolnij, aby wznowić aktywność pacjenta.

Wskazówki:

  • Log z drewna lub zwinięte czasopisma mogą być używane do szyna ramię skażoną tymczasowo, jeśli gabinet lekarski jest niedostępny w pobliskim regionie.

Jak naprawić uszkodzone plastikowe okulary

Plastikowe oprawy okularowe mogą zostać uszkodzone i połamane. Większość ramki są trwałe, ale w miarę starzenia tworzyw sztucznych staje się bardziej kruchy i podatny na pękanie. Uderzenie lub kompresja może spowodować plastikowa ramka złamać również. Kroki można podjąć, aby naprawić złamaną plastikową ramkę.

Instrukcje

1 Zetrzyj wszelkie luźne kawałki ramy lub pozostałości z poprzednich napraw. Czynność delikatnie, aby nie przerwać dalsze ramki.

2 Umyj ramka z mydłem i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Wytrzeć ręcznikiem. Istotne jest to, że rama jest całkowicie suchy, więc odczekać co najmniej pięć lub 10 minut po praniu.

3 Włóż soczewki w ramce, jeśli część ramy, która jest uszkodzona jest eyewire, część, która utrzymuje soczewki w miejscu.

4 Umieść jedną lub dwie krople superglue na najbardziej wewnętrznej części jednej stronie złamanego elementu ramy.

5 linii i zastosować drugą stronę złamaną ramą do elementu, który ma już na superglue na nim; przytrzymać dwa kawałki razem przez co najmniej dwie minuty, aby umożliwić ustawienie kleju. Jeśli to możliwe, owinąć gumką wokół sekcji jesteś naprawy trzymać ramkę razem jako klej wyschnie.

6 Powtórz kroki, jeśli pierwsza próba nie działa. Ale najpierw zeskrobać wszelkie suszone kleju z pierwszym razem.

Wskazówki

  • Zapobiec kapie umieszczając kilka papierowych ręczników na powierzchni roboczej oraz r ramek i kleju na ręczniki w trakcie pracy.
  • --Be Uważać, aby nie dostać superglue na soczewek podczas pracy.
  • --Some Przerwy są zbyt duże na super glue na zorganizowanie naprawy.

Jak wymienić Eyeglass Frames

Jak wymienić Eyeglass Frames


Jeśli chcesz założyć nowy styl oprawek do okularów, można wymienić klatki starych okularów, bez konieczności zakupu nowych soczewek odwiedzając sprzedawcę receptę okularów lub zamawiania parę z internetu. Ponieważ soczewki okularowe mogą być drogie, ważne jest, aby wybrać nową ramkę, która będzie zgodna z aktualnym soczewek. Jeśli jesteś po prostu zastępując złamaną ramę na identyczny proces jest dość prosty. Jednakże, jeśli przejście do zupełnie nowego stylu ramki, istnieje kilka kroków, które należy pamiętać.

Instrukcje

1 Udaj się do lokalnego sprzedawcy okularów. Sklep, który rzemiosła soczewek na miejscu jest korzystne. Mogą zaoferować okulary dostosowane i mają kompetentny personel na miejscu, które regularnie zajmują się soczewkami i ramkami. Upewnij się, aby zabrać ze sobą aktualne okulary i kopię recepty do sklepu okularów.

2 Wyszukiwanie witryn internetowych, które sprzedają oprawy okularowe dla ramki, która jest odpowiednia dla stylu soczewek masz. Od oprawy okularowe są relatywnie tańsze w Internecie, może czuć, że warto kupić parę klatek w Internecie, a następnie przyjąć receptę i nowych klatek do sklepu okularów gdzie można wyciąć parę soczewek, który będzie pasował do nowych ramek.

3 Poszukaj nowych klatek, które są mniejsze lub bardzo podobne wielkością do obecnych ram. Jeśli zdecydujesz klatek, które są większe niż na aktualnym te, nie będą pasować, ponieważ soczewki można wyciąć tylko mniejsze i nie większa,. Chociaż może będziesz miał szczęście i znaleźć ramkę, która spełni Twoje soczewki dokładnie, najlepiej jest ciążą ku klatek, które są tylko nieznacznie mniejsze niż swoimi dotychczasowymi. Korekty, które będzie łatwe.

4 Wybierz klatek plastikowych zamiast metalowych nich. Ramki plastikowe łatwiej dopasować soczewki do, dzięki czemu proces szybkie i mniej kosztowne. Metalowe klatki może wymagać soczewki jest zeszlifowany, ewentualnie z udziałem soczewki są wysyłane do laboratorium.

5 Zadaj pracownikom, aby pracować w sklepie, który otacza działa najlepiej z bieżącymi soczewek. Mogą one przejść przez style, które są łatwo włączane, a także przedstawić swoje możliwości, jeśli chodzi o dostosowanie soczewek w celu uczynienia ich dopasowanie w nowej ramce.

O Prescription Safety Glass Frames

O Prescription Safety Glass Frames


Narodowy Instytut Bezpieczeństwa i Higieny Pracy szacuje, że 2000 osób dziennie w Stanach Zjednoczonych utrzymać miejsca pracy urazy oczu tyle poważne, aby wymagać pomocy medycznej. Z tych urazów, więcej niż jedna trzecia wynika z latania gruzu uderzające niezabezpieczonego oka. Wiele z pozostałych urazów wystąpić z chemikaliów lub cieczy rozpryskiwania oczy. Wszystkie z tych urazów można uniknąć poprzez zastosowanie okularów ochronnych, w tym z recept.

Funkcja

Okularów do użycia okularów ochronnych, soczewki muszą być umieszczone w odpowiedni receptę oprawek. Wytyczne w sprawie ram szkła bezpieczeństwa recepty są ustalane przez OSHA.

Rodzaje

Recepta oprawy okularowe bezpieczeństwa są dostępne w różnych stylów, materiałów i rozmiarów. Większość z nich jest wykonany z tworzywa sztucznego typu nazywa zyl lub metalu. Są one zaprojektowane z myślą o trwałości, ale dostępne są w różnych stylach, zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Wszystkie oprawy okularowe bezpieczeństwa, niezależnie od materiału i stylu, musi przejść wysokiej masy i wpływu prędkości i testowanie wytrzymałości. Przymocowane na stałe lub ruchome osłony boczne dostępne są na klatkach bezpieczeństwa receptę.

Identyfikacja

American National Standards Institute (ANSI) zapewnia normy dla okularów bezpieczeństwa receptę w Stanach Zjednoczonych. Normy te, podane w publikacji o nazwie ANSI Z87.1, w tym specyfikacje znaków identyfikacyjnych ramki i soczewki. Soczewki, które przeszły testy wysokiego wpływu i są zatwierdzone do użytku bezpieczeństwa są z wygrawerowanym znak "+". Wszystkie części ramki okularów na receptę muszą być na stałe oznaczone stemplem "Z87-2", tak, że mogą one być odpowiednio zidentyfikowane.

Ostrzeżenie

Recepta klatki bezpieczeństwa muszą pasowały do ​​zapewnienia odpowiedniej ochrony. Ramki te mogą być zakupione tylko od zatwierdzonego dostawcy oko opieki. Dobór i montaż klatek powinny być wykonywane przez wykwalifikowanego optyka. Złamane oprawy okularowe bezpieczeństwa receptę muszą być naprawione przy użyciu wyłącznie oryginalnych części oznaczonych "Z87-2" stempla. Nie próbować naprawiać klatki bezpieczeństwa receptę w domu, ponieważ będzie to kompromis zdolność ramki ', aby chronić oczy.

Rozważania

American Academy of Ophthalmology szacuje się, że do 90 procent uszkodzenia oka można zapobiegać przy użyciu odpowiednio wyposażonego ochrony oczu przed zużyciem. Recepta bezpieczeństwa oko-wear muszą być dostarczone przez poszczególne miejsca pracy, jeśli jest na ryzyko kontuzji. Klatki bezpieczeństwa montowane z soczewkami korekcyjnymi mogą być świadczone przez wielu świadczeniodawców oczu do stosowania w domu.

Jak ubiegać gipsie Arm

Jak ubiegać gipsie Arm


Złamane ramię może być bolesne i uciążliwe, szkoda, że ​​wymaga czasu, aby uzdrawiać. Gdy ramię jest uszkodzony należy zastosować opatrunek gipsowy, aby umożliwić przerwa leczyć prawidłowo. Często jest to wykonywane przez lekarza lub pielęgniarki, ale gdy nie jest dostępny gips może być stosowany każdy wyposażony w odpowiednie materiałów i wiedzy.

Instrukcje

1 Ustaw dłoni, nadgarstka i ramię w zgodzie z sobą. Ramię powinien być ustawiony w pozycji funkcjonalnej.

2 Owiń miękkiej bawełny bandaż ruchem okrężnym wokół ramienia. Zacznij od strony i rozciąga się poniżej łokcia, zapewniając, że bandaż jest gładka i nawet gdy opakowanie. Zapewniają dodatkową amortyzację po okolicy nadgarstka owijając bawełnę wokół nadgarstka kilka razy.

3 Otwórz rolki 3-calowy tynku i zanurzyć go w lekko ogrzanej misce z wodą. Gips całkowicie zanurza się w wodzie w sposób pionowy. Masaż zanurzone tynku, aby woda równomiernie wchłaniają do niego.

4 Weź zmiękczonej gipsu z wodą i wycisnąć nadmiar płynu.

5 Zastosuj tynk pierwszy przedramienia, wykonując ruchy okrężne. Rozwinąć rolkę tynku równomiernie, wygładzania tynku na miękkiej bawełny bandaż.

6 Powtórz krok 3, z drugiej rolki tynku.

7 Drugą rolkę tynku na górze pierwszej, jeszcze wilgotne, aplikacji tynku. Stosując drugą rolkę gipsu krotnie luźnych krawędzie bandaża bawełnianej pomiędzy pierwszą a drugą warstwą tynku.

8 Smooth warstwy tynku z mokrymi rękami, aby upewnić się, że zachowuje kształt z ramieniem.

9 z obciąć nadmiar tynku wokół kciuka z nożyczkami.

10 Pozwól tynk wyschnie.

Czynniki ryzyka samobójcze

Czynniki ryzyka samobójcze


Według Narodowego Instytutu Zdrowia Psychicznego, ponad 33.300 Amerykanów popełnił samobójstwo w 2006 roku ofiar samobójstw czasami wykazywać oznaki i objawy, które są pomijane przez osoby najbliżej nich. Poprzez rozpoznanie czynników ryzyka samobójcze, rodzina i przyjaciele mogą być bardziej świadomi potrzeby interwencji zawodowej i ewentualnie zrobić różnicę między życiem a śmiercią.

Poprzednie doświadczenia życiowe

Niektóre czynniki ryzyka samobójstwa wiążą się wydarzenia, które miały miejsce wiele lat wcześniej. Mogą to być (ale nie tylko) problemy ze szkoły, kłopoty z prawem, nadużycia, historii prób samobójczych i stresującym życiu domowym. Interwencja Professional jest często niezbędne, aby pomóc osobom samobójcze przez te trudne czasy i do radzenia sobie z ich uczuć i myśli samobójczych.

Kryzys major Życie

Często życie nie idzie tak jak planujemy. Niespodziewane wydarzenia takie jak nieplanowanych ciąż, utrata bliskiej osoby, rozwód lub nawet złe oceny mogą sprawić, że czują, że nie mogą żyć. Niektórzy ludzie uważają, że trudno jest rozmawiać o swoich kłopotach z innymi i zachowa je dla siebie, co czasami może prowadzić do depresji lub innych schorzeń psychicznych, które zwiększają ryzyko wystąpienia tendencji samobójczych.

Zmiany osobowości

Niektóre czynniki ryzyka to te, które mogą być postrzegane tylko przez innych, gdy osoba działa inaczej niż zwykle lub zmienia nawyki nagle. Na przykład, jeśli ktoś nie ma poprzedniej historii myśli samobójczych i nagle zaczynają często omawiając go, należy rozważyć ryzyko prób samobójczych. Fascynacja lub uzależnienie od idei śmierci jest również czynnikiem ryzyka Sever. Inne czynniki ryzyka czynienia z osobowością mogą zawierać poważne beznadziejności, depresja, utrata bezpieczeństwa i utraty odsetek w codziennych rutynowych czynności.

Medycyna kontuzji lub choroby

Czasami, gdy ktoś zostaje ranny lub rozwija śmiertelną chorobę, może powodować, że czują się wyizolowane i oddzielone od reszty rówieśników. Nie zawsze mogą uczestniczyć w tych samych czynności, które kiedyś. Czy to złamane ramię, ból pleców lub raka, może powodować depresję, poczucie bezużyteczności i izolacji. Czasami prosty fakt depresji może prowadzić ludzi do zranić siebie lub innych osób w celu uwolnienia ich uczucia. Osoby z tym problemem może stać się niebezpieczne bardzo szybko i musi być postrzegane przez psychiatrów w celu zapobieżenia samobójstwa.

Ostrzeżenie

Jeśli Ty lub ktoś, kogo teraz jest uczucie depresji lub myśli samobójcze lub próby, natychmiast szukać pomocy. Istnieje samobójcze gorące linie i lekarze, którzy są chętni do pomocy 24/7.

Jak uzyskać Zarządzania Ból zasługująBól jest obecnie uważany za "piątą istotnym znakiem" dla wszystkich pacjentów. Innymi słowy ból jest tak ważne, jak twój temprature, ciśnienia tętniczego i innych parametrów standardowych rutynowo sprawdzane w gabinecie lekarskim lub w szpitalu. Jednak nadal brakuje wielu clinicans ból umiejętności manamgent, Poznanie i doświadczonych. Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć, wzmocnić ból, swoje prawo do leczenia i jak uzyskać najlepszą możliwą ulgę stanu.

Instrukcje

1 Niech pielęgniarka lub lekarz wie, że jesteś w bólu. Opisz, gdy ból zaczął, oceń intensywność bólu (1- bezbolesne do 10 silny ból). Poinformuj lekarzowi o naturze bólu; jest stała? pulsujący? przeszywający? spowodowane przez niektórych działań? zmniejszona przez niektórych działań. Wreszcie, szczerze wyrazić, jak ból jest wpływ swoje życie w domu, w pracy i społecznie. Nie bój się mówić głośno, ale było jasne, rzetelny, dokładny, a poziom na czele o swoich obawach.

2 Upewnij lekarz bada ból. Większość tego, co pacjenci mówią lekarzom jest stanowiącymi podstawę egzaminu. Jednak upewnij się, że masz zrobić wszelkie niezbędne badania, takie jak RTG, tomografii, fizycznego badania bolesnego obszaru (ów).

3 Zapytaj lekarza lub pielęgniarkę o wyjaśnienie Ciebie możliwości leczenia bólu. Ból jest zazwyczaj oceniane przez To nasilenia i wpływu na życie. Wiele organizacji, takich jak Światowa Organizacja Zdrowia, American Medical Association i American Association of Pain Zarządzania opracowali klinicznych opartych na dowodach naukowych wytyczne i zalecenia w leczeniu bólu. Po prostu leczenia bólu opiera się na nauce, badaniach i badaniach klinicznych. To nie jest kwestia "rzucania lotkami na problem i zobaczyć, co działa." Leczenie bólu jest dobrą praktyką medyczną.

4 Zapytaj o różnych typów kontroli bólu dostępne. Może wymagać "dookoła zegara" (ATC) leki przeciwbólowe na dłuższą metę lub przewlekłych stanów taki ból pleców, ból nowotworowy, lub ból z jakiejkolwiek innej choroby przewlekłej (HIV / AIDS, osteoporoza, itp)

Twój ból może wymagać przerywany jako niezbędnego leczenia bólu, który sędziował jako PRN (tłumaczenia: tylko w razie potrzeby), kontroli bólu. Niektóre przykłady chorób, które mogą zmieścić pod nazwą PRN są łamane ramię, skręcone kostki, migrena i bóle głowy, takie.

5 Zapytaj o skutki uboczne, takie jak leki senność, zaparcia lub niemożności prowadzenia pojazdów mechanicznych lub pracy. Nie wolno pić alkoholu podczas jakiegokolwiek programu zarządzania ból.

6 Czy lekarza przeglądu "umowę" z tobą w bólu. Umowa ból, stosowane przede wszystkim do długoterminowego leczenia bólu, które wymagają narkotyków, jasno precyzuje oczekiwania lekarza 's, w jaki sposób można leczyć ból z ich wskazówek, twoje obowiązki, aby przejąć kontrolę nad swoimi leków przeciwbólowych, i co zrobić, gdy leczenie bólu nie działa. Większość klinik będzie pewny, że podpisanie umowy o kopię ich ból i zapewnić Państwu jego kopię w swoim archiwum.

7 Ból powinien być oceniany często przez świadczeniodawcę. Ważne jest, aby pamiętać, że raport bólu jest kluczem do ich oceny.

8 Zarządzanie Ból jest prawo i elementem dobrej medycyny klinicznej. To nie jest "luksusem" lub coś, co jest "ładne zrobić." Ponadto, jeśli ból jest dobrze kontrolowany będzie goją się szybciej, czuć się lepiej i być w stanie uczestniczyć w swoim własnym opieki i gat z powrotem do zwykłych codziennych czynności.

Wskazówki:

  • Wszyscy pacjenci mają prawo do odpowiedniego leczenia bólu.
  • Pacjenci nie powinni wahać się poprosić ich ból kontrolowane i być informowany o rodzaje leków, które idą do wykorzystania i dlaczego.
  • Należy również zapytać i ustalić, co można oczekiwać od planu zarządzania twój ból, do kiedy ból będzie kontrolowane, jak długo może trwać ulga, a ewentualne skutki uboczne.

Jak korzystać z bandażem trójkąt

Jak korzystać z bandażem trójkąt

Bandaż trójkąt to narzędzie wielofunkcyjne pierwszej pomocy. Standardowe trójkąt bandaże wykonane są z muślinu i są około 40 cali; Jednakże możesz zrobić własne z dowolnego silny tkanina (bawełna, na przykład). Bandaże trójkąta są istotną częścią każdej apteczki. Mogą, między innymi, zapewnić poparcie złamane kończyny, pomóc w kontroli drobne krwawienia z cięcia i zadrapania i działać jako procy ramię.

Instrukcje

Za złamane ramię

• Ułożyć trójkąt bandaż na ziemi w kształcie trójkąta. Złóż punkt trójkąta w poziomych krawędzi bandaż. Złóż bandaż, dwa razy, więc masz 2 - 3-calowy pas tkaniny. Powtórzyć z innym trójkąt bandaż, więc masz dwa paski.

• Należy poinstruować osoby z podejrzeniem złamaną rękę do miejsca jej rękę z jej strony, jeśli to możliwe. Użyjesz jej tułów jako szyna pomóc zapobiec dalszym szkodom do ramienia. Ta technika jest skuteczna dla złamania łokcia i barku.

• Delikatnie położyć jeden trójkąt bandaż pasek na ramię, nieco powyżej ból. Przynieść bandaż wokół ciała pacjenta w kierunku innych ramię. Związywać opaska wokół ciała pod dobrą rękę. Upewnij się, że opaska jest wygodny, ale nie zbyt mocno. Powtórzyć z drugą bandaż poniżej ból na kontuzji ramienia.

• Skontrolować palce strony poszkodowanej ramię pacjenta. Sprawdzić, aby upewnić się, że palce są jeszcze kolor różowy lub normalne; niebieski lub Blade palce ściągnięty są oznaką, że bandaże są zbyt mocno. Poluzować Bandaże, w razie potrzeby i ponownie sprawdzić palcami.

Za drobne krwawienia

• Aby kwadrat bandaż. Miejsce bandażem trójkąt na czystą powierzchnię. Złóż punktu bandaż ku krawędzi poziomych, dopóki nie dotykają. Wchodzisz na lewej stronie długa opaska w aż do końca dotyka środka bandaż. Powtarzaj z prawego końca. Złóż bandaż na pół wzdłuż. Wchodzisz w szerokości do kwadratu.

• Umieścić bandaż składany trójkąt nad źródłem krwawienia. To działa dobrze na drobne kawałki i zadrapania na ramion, nóg, tułowia, tyłu lub głowy. Zastosować delikatny ale przestał stały nacisk na cięcie przez pięć minut lub do momentu można podejrzewać krwawienie.

• Złożyć kolejny trójkąt bandaż do taśmy przez walcowanie bandaż. Delikatnie Umieść pasek nad kwadrat bandaż i krawat luźno trzymać kwadratowych bandaż w miejscu. Krawat taśmy bandaż tylko tyle aby zabezpieczyć kwadratowych bandaż. Wsunąć dwa palce pod bandaż taśmy do upewnij się, że to luźne; często to sprawdzić.

Jak chusta

• Miejsce kontuzji ramienia w środku trójkąta bandaż, z punktem trójkąta w obliczu łokieć pacjenta. Wprowadzają na długim końcu bandaż najbliżej klatki piersiowej swojego pacjenta na ramieniu obrażeń ramię.

• Doprowadzić na drugim końcu bandaż na ramieniu kontuzji ramienia. Delikatnie krawat luźne końce bandaż za szyi pacjenta. Ramię powinno być teraz tuli w bandaż trójkąt. Technika ta działa dobrze dla złamania niższe urazów rękę lub ramię.

• Upewnij się, że ramię pacjenta jest jak najbardziej komfortowy. Obniżenia lub podwyższenia procy przez poluzowanie lub dokręcenie końcówki procy za szyi pacjenta.

Jak stwierdzić, czy złamany obojczyk

Jak stwierdzić, czy złamany obojczyk

Wyobraź sobie, że grają piłki nożnej z nastoletnim synem. Możesz wpaść bezpośrednio na ramieniu. Kiedy wstajesz, istnieje silny ból. Może mieć złamane swoim obojczyk (obojczyk). To jest bardzo powszechne szkody, często spowodowane przez Sport, upadki i wypadki samochodowe. Z drugiej strony użytkownik może mieć tylko posiniaczone kości. Trzeba sprawdzić dla określonych objawów i podjęcia określonych działań w celu ustalenia, czy faktycznie złamany obojczyk.

Instrukcje

• Ocenić twój poziom bólu. Złamany obojczyk boli dużo. W skali od jednego do 10, ze jeden jest bez bólu w ogóle określają swój poziom bólu. Jeśli jest jeden do trzech, następnie obojczyk chyba nie jest zepsuty. Ale 5 do 10 w skali bólu może oznaczać złamania. Dotknij obszaru bólu. Jeśli określonego punktu na obojczyk naprawdę boli, to potencjalnie złamanie witryny.

• Sprawdź guz niezwykłe ramię. Może być kark lub protusion widoczne ramię. Oprócz silny ból jeśli można zaobserwować, odsłonięte kości lub twardy guzek, może to oznaczać złamania obojczyka.

• Wygląd na ramieniu w lustro. Jeśli wpływ ramię wydaje się opadaniu lub sag, American Academy of Orthopaedic Surgeons twierdzi, że jest to objaw złamane ramię. Jednak może być również kwestia ustawienie kręgosłupa. Zauważyć jakiekolwiek przebarwienia skóry lub zasinienie wokół w miejscu bólu.

• Próba przeniesienia wpływ ramię. Jeśli ból nasila się przy ruchu lub nie można go przenieść w ogóle, obojczyk może być zerwana. Zgodnie z Mayo Clinic ruch, który zwiększa ból barku lub niemożność poruszania się to są objawy złamania obojczyka. Dodatkowo szlifowania lub trzaskający dźwięk na ramię podnoszenia jest kolejna wskazówka, złamany obojczyk.

• Uzyskać X-ray. Jest to Najlepsza i najbardziej jednoznaczne test dla złamany obojczyk, i będzie ustalić, jeśli pęknięcie jest obecny i dokładnie, gdzie znajduje się.

Skutki bezruchu w systemach ciała

Skutki bezruchu w systemach ciała

Niektóre urazy i choroby wymagają, aby osoba pozostaje w łóżku i nieruchome aż on jest lepszy. Nie tylko można to emocjonalnie trudne dla osoby, szczególnie taki, który jest zazwyczaj bardzo aktywny, to może również żniwo na ciele. Każdy system ma wpływ inaczej przez długi okres bezruchu.

Układu sercowo-naczyniowego

Układu sercowo-naczyniowego jest odpowiedzialny za transport krwi poprzez swoje ciało, aby przynieść tlenu i substancji odżywczych do wszystkich części ciała. Gdy są nieruchome, Twoje serce musi pracować ciężej, aby wykonywać swoje zadania, niż gdybyś aktywne. Ryzyko wystąpienia zakrzepu tworzących w strumieniu krwi, blokując potencjalnie ważne czynności w organizmie, jest wyższa, gdy nie są już aktywne. Ponadto brak ruchu spowalnia krążenie w ogóle jak naczynia krwionośne działanie mięśni, aby pomóc przenieść krwi przez organizm.

Układu oddechowego

Można by pomyśleć, że układ oddechowy mają łatwiej, kiedy nie są aktywne. Jednak nie jest to przypadek. Płyn ma większe prawdopodobieństwo budowania w płucach, gdy jesteś nieruchome, bo mięśnie nie pracują aby usunąć nadmiar płynów z organizmu. Twój oddech staje się również bardziej płytkie, wynikające w obszarach płuc nie jest już używany. Gdy to się dzieje, te obszary, które nie są już używane może zwinąć i stają się bezużyteczne. Skutkuje to także mniej tlenu/węgla Dwutlenek wymiany w płucach.

Układu mięśniowo-szkieletowego

Mięśni i układu kostnego w organizmie są jednym z obszarów najbardziej dotkniętych przez bezruch ciała. Gdy nie używasz mięśnie, zaczynają się osłabić i pogorszeniu. Mięśnie są także skrócony ponieważ nie są one wykorzystywane. Oni zaczynają tracić ich elastyczność. Kości także zaczynają tracić ich gęstość, ponieważ brak ciśnienia na kości zmniejsza ilość wapnia, które wchłaniają. Dlatego wielu ludzi, którzy cierpią z powodu warunku, że wyniki w bezruchu, czy jest to nieruchomość całego ciała lub tylko jednej strony, jak złamane ramię, musi przejść przez fizjoterapii, gdy one są uzdrowieni.

Układu nerwowego

Sposób, w jaki Twoje ciało czuje jest dotknięte przez dłuższy czas w bezruchu. Gdy jesteś nieruchome na dłuższy okres czasu, Twoje ciało konsekwentnie doświadczeń ciśnienie na niektórych częściach ciała. Że ciśnienie będzie zaczynają powodować ból, ale z czasem będzie zauważyć nowe doznania, takich jak mrowienie i ostatecznie w ogóle nic nie czuć. Może także wystąpić nietypowe skurcze w nerwach.

Przewodu pokarmowego

Trawienie odbywa się również przez bezruchu, zwłaszcza w przypadkach gdzie nie można wziąć w żywności w sposób normalny. Spadek aktywności także zmniejszy apetyt, wywołując w ten sposób możesz jeść mniej. Układ pokarmowy spowalnia, wynikające w żywności są trawione wolniej. Może to spowodować fecal zderzanie i zaparcia.

Układu moczowo-płciowego

Układu moczowo-płciowego jest odpowiedzialny za utrzymanie poziomu płynów w organizmie prawidłowy. Gdy są nieruchome, system staje się mniej skuteczne, powodując swoje ciało, aby zachować więcej płynów. Ryzyko zakażenia pęcherza moczowego i kamieni nerkowych również zwiększyć z bezruchu. Gdy są nieruchome, wszystkie mięśnie osłabić, włączając pęcherz. Może to powodować niepełne opróżnianie, co przyczynia się do zwiększonego ryzyka zakażenia pęcherza moczowego.

Metabolizm

Metabolizm jest częścią układu hormonalnego, który kontroluje, jak żywność jest trawiona, wśród innych rzeczy. Metabolizm spowalnia znacznie, kiedy są unieruchomione. Może to spowodować elektrolitów w organizmie, aby stać się asymetrycznie, co może powodować problemy w całym organizmie. Wymiany gazów i substancji odżywczych w organizmie wpływa także zmiany w metabolizmie. Niektóre skutki uboczne te zmiany metabolizmu to nudności, niestrawność i gazu.

Powłoka

Twoja skóra sprawia, że Powłoka systemu i może być negatywny wpływ unieruchomienia. Odleżyny są częstym skutkiem ubocznym jest w stanie przenieść z łóżka. Miejsce, które ma spójny ciśnienie jest narażone na te rany. Wszelkie rany lub inne kawałki skóry się już leczyć, gdy Twoje ciało jest nieruchomy. Obrzęk jest również problem dla tych, którzy są nieruchome, głównie spowodowane przez zwiększenie płynów w organizmie z powodu niewydolności układu moczowo-płciowego.

Jak długo trwa leczenie złamanej ręki?

Jak długo trwa leczenie złamanej ręki?

Złamane ramię nie tylko powoduje bardzo silny ból, ale również utrzymuje osobę z wykorzystaniem jego ramię przez tygodnie a czasem miesięcy w czasie. Ogólnie rzecz biorąc odzyskiwanie czas zależy od nasilenia przerwie, w miejscu przerwy i jak dobrze pacjent następujące zlecenia lekarza do leczenia. Istnieje kilka rodzajów złamanych kości (znany również jako złamania): kompletne, gdzie kość została złamana w dwóch; greenstick, gdzie kości nie ma kompletnie zepsuty ale jest pęknięty po jednej stronie; pojedyncze, gdzie kości są dzielone w tylko jednym miejscu; rozdrobnione, gdzie kości zostały zachwiane lub uszkodzony w kilku kawałkach; i otwarte, gdzie kość jest tak poważnie uszkodzony, że trzyma przez skórę.

Proces gojenia

Złamania kości jest bardzo traumatyczne dla ciała, kości są naturalne uzdrowicieli i w czasie produkcji nowych komórek i naczyń krwionośnych, które go odbudować. Ostatecznie rosnące komórki zamknąć się zerwać, ale ważne jest, aby upewnić się, że kości zostały poprawnie ustawione i unieruchomione tak, że leczy kości prosto. Obsada jest zazwyczaj noszone na cztery do sześciu tygodni, a następnie rehabilitacji do wzmocnienia ramię jest zalecane. Podczas gdy kości jest uzdrowienie, ważne jest, aby spożywać budowania kości wapnia i witaminy D (od źródeł żywności, takich jak szpinak, mleko i sok pomarańczowy wzbogacone w wapń).

Rehabilitacji

O rękę w gipsie mogą osłabić ramię podczas to jest unieruchomione na uzdrowienie. W celu zapewnienia osiągnie pełną moc i aby zapobiec ponownie łamać, lekarz może zalecić ćwiczenia rehabilitacyjne lub sesji fizykoterapii. Te mogą trwać od dwóch do ośmiu tygodni po usunięciu oddanych.

Jak leczyć

Te sesje rehabilitacyjne podkreślają elastyczność w ręku, nadgarstka i łokcia wspólne przy jednoczesnym wzmocnieniu mięśni, które zostały niewykorzystane, a rękę w gipsie. Tego typu ćwiczenia są często ostatnim krokiem w uzdrowienie złamania ręki i przywrócenie funkcji.

Złamane Leczenie ramię

Złamania kości ramion są często związane z urazów, które są nasilone w naturze. W wyniku tego, należy wziąć szybki, zdecydowane działanie.

Natychmiastowe leczenie

Pierwszy zabieg na złamanym ramieniu ogół polega na umieszczeniu na tym terenie na temblaku, aby zapobiec dalszym szkodom, jak ramię jest najbardziej wrażliwe na tym punkcie. Stosując zimny kompres do obszaru poszkodowanej również pomaga zmniejszyć obrzęk i ból.

Unieruchomienie

Przeciwbólowe i unieruchomienie na okres od trzech do czterech tygodni, jest na ogół wystarczająca do złamań do kości łopatki (łopatka).

Chirurgia

Złamań na łopatki, które wpływają na szyi lub barku gniazdo zwykle wymaga operacji. Konsultacji ortopeda może pomóc jeden wiedzieć, czy jest potrzebne takie traktowanie.

Ćwiczenia i Fizjoterapia

Ćwiczenia i fizykoterapia może przyczynić się do poprawy mobilności złamanym ramieniu. Takie leczenie może być rozpoczęte jak najszybciej po tygodniu od chwili urazu.

Kontynuacji leczenia

Ortopedów i specjalistów medycyny sportowej zazwyczaj leczyć złamane ramiona w sposób ciągły w celu wspomagania gojenia. W pierwszych etapach windykacji, mogą być potrzebne leki przeciwbólowe i unieruchomienie.

Jak Soczewki okularowe Are Made

Materiały

Istnieje wiele różnych materiałów stosowanych do wytwarzania soczewek okularowych, w tym rzeczywistych okrągłe kawałki tworzywa sztucznego, które są rozdrabniane do konkretnych kształtów dopasowanych oprawek do okularów; taśma klejąca; Płyn ze stopu ołowiu bazowej; metalu i różne barwniki i odcienie. Każdy z tych materiałów jest ważna w produkcji soczewek okularowych od uziemienia obróbce barwiących.

Cele projektu i Leczenia

Soczewki okularowe są mielone na konkretnych kształtów. Krzywa soczewki, w zależności od stopnia i kąta wzmacnia normatywne optyczne. Przed soczewka wyposażona jest w swojej ramce, jest zabarwiony, proces, w którym obiektyw jest zanurzona w ogrzewanych pojemników metalowych, które są wypełnione leczenia lub odcieniach. Barwienia jest konieczne do wytwarzania soczewek ocznych z wielu powodów. To wpływa nie tylko odcień lub kolor soczewki, ale również pomaga chronić oczy przed promieniami UV, sprawia, że ​​obiektyw wrażliwe na światło i trwała i odporna na zarysowania i inne formy oddziaływania.

Produkcja soczewek okularowych

Soczewek okularowych są wytwarzane w różnych etapach. Po pierwsze, obiektyw jest umieszczony w lensometer, który znajdzie i tagi "centrum optyczne", który jest, gdy uczeń przez użytkowników będą patrzeć z obiektywu. Taśma klejąca jest przymocowana do przedniej części każdej pustej (soczewek, które nie zostały zmielone lub barwionego). Taśma zabezpiecza blokadę, gdy jest on umieszczony w urządzeniu blokującym. Po soczewek usuwa się z lensometer, jest następnie umieszczany w urządzeniu blokującym. Urządzenie blokujące jest wypełniony stopem ołowiu, który łączy ogrzewany blok do przedniej soczewki. Bloki w zasadzie trzymać soczewki w pozycji podczas procesu szlifowania i polerowania.

Polerowanie

Teraz soczewki są gotowe do polerowania. Formę, która pasuje do określonej recepty soczewki jest wybrany. Forma ta jest nazywana lap metalu soczewki. Soczewki umieszcza się następnie w urządzeniu klarowania, przy kolanach przymocowanej do tyłu soczewki. Z przodu soczewki są polerowane w kilku etapach. Po pierwsze, podkładka klarowania, która jest wykonana z miękkiego papieru ściernego rozciera się na przedniej soczewki. Dwa kolejne metody ustalania grzywien wkładki wykonane są z tworzywa sztucznego o gładkiej, a następnie umieszcza się na wierzchu pierwszej podkładki ścierny i soczewki ponownie wypolerowane. Maszyna klarowania przełączy klocki w mimośrodowo ruchu, natomiast woda jest jednocześnie wylewa na soczewkach. Po zakończeniu tego procesu, klocki są wyrzucane, a okrążenia metalu soczewki są moczone w gorącej wodzie i zamocowane z tyłu soczewki ponownie. Trzecia wkładka jest przymocowana do szkła, które następnie zawraca się do urządzenia klarowania więcej polerowania. Tym razem, związek z tlenku glinu, wody i polimery dodaje się do urządzenia.

Po soczewki są polerowane i usuwane z urządzenia klarowania bloki są starannie usuwane z młotkiem. Taśma jest również usuwany. Okrążenia następnie sterylizowane przed są używane do przechowywania soczewek razem. Każdy obiektyw jest oznaczone "L" i "R" na lewo i prawo. Następnie są one zwracane do lensometer do określenia dokładności "centrum optyczne" i krzywe. Mały, okrągły metalowy uchwyt zwane podkładki skok jest przymocowany do tylnej części każdej soczewki.

Szlifowanie soczewek okularowych

Krawędzie szkła są uziemione w celu dopasowania parę ram. Proces ten ma miejsce, przepływy wody na soczewkach w celu utrzymania ich gładki kształt. Dodatkowe szlifowanie może być konieczne, jeśli soczewki są wyposażone w ramkach, które są wykonane z metalu lub nie mają felgi. To dlatego, że te typy ramek wymagają bardziej szczegółowych skosy. Po soczewki są polerowane i uziemione, są następnie barwione lub leczyć. Po barwienia odbywa się, soczewki suszy się, a następnie dodaje się specjalnie wybranych ramek.

Jak zmierzyć szerokość ramy okularowe

Oprawy okularowe są w wielu stylów, kształtów i rozmiarów. Wymiary ramki odgrywają ważną rolę w doborze, co gwarantuje, że rama pasuje właściwie i działa z recepty. Pomiar szerokości ramki, lub poziomą odległość pomiędzy zewnętrznymi krawędziami ramy, daje wyobrażenie o tym, co będzie pasować rozmiar ramki wygodnie. Producenci ramy i optycy używać milimetry jako jednostkę miary powszechnego dokonywania okulary.

Instrukcje

1 Skieruj ramkę na stole lub równej powierzchni z broni (słuchawki) zamknięte i soczewki do góry. Lub otworzyć ramiona i umieścić ramki z dolnej krawędzi spoczywającej na stole.

2 Umieścić linijkę metryczną na stole i wyrównać koniec linijki z prawej strony ramy na zewnętrznej krawędzi, gdzie znajduje się zawiasa.

3 Pomiar odległości od zewnętrznej krawędzi lewego boku.

4 Zanotuj numer na miarce: jest to Twoja szerokość ramki. Większość klatek średnio 130mm do 150mm, czyli około 5-1 / 2 cala.

5 Użyj tego pomiaru szerokości do rozmiaru głowy do opraw okularów, i rozważając nowe ramki.

Wskazówki

  • Jeśli wiesz, szerokość ramki, masz pomysł, w jaki sposób będzie pasować przez pomiar odległości pomiędzy zewnętrznymi świątyń twarzy, a następnie dodać kilka milimetrów po każdej stronie.

Jak skleić pękniętej ramki okularowe

Plastikowe oprawy okularowe są lekkie i wytrzymałe. Materiał tego typu ramki jest komfortowy i stylowy wybór, ponieważ ramki plastikowe są wykonane z wielu kolorów. Jednak czas i ekspozycja na światło słoneczne ostatecznie osłabić plastikowych ramek i materiał pęka i złamać. Należy uważać, aby naprawić pęknięcia używając kleju.

Instrukcje

1 Fold stary ręcznik na pół i położyć go na powierzchni roboczej, aby zapobiec kleju lub zmywacza do paznokci z kapiącą lub rozlania.

2 Umyj i dokładnie wysuszyć stare ramki okularów. Jeśli jakiekolwiek wcześniejsze naprawy zostały wykonane w ramce, należy zeskrobać lub wybrać się resztki kleju z suszonego śrubokrętem.

3 Umieść jedną lub dwie krople szybkoschnącego kleju epoksydowego na pęknięty kawałek ramy. Line up kawałki, które oddzielone i delikatnie trzymać je z kleju. Mocno trzymać kawałki, uważając, aby nie dostać się klej na dłoni, co może prowadzić do ręki utknięcie do ramy.

4 owijane gumki wokół części ramy, w którym nie przykleja się, jeśli jest to możliwe. Działa to szczególnie dobrze, gdy część ramy, która jest krakowanego jest eyewire, część, która utrzymuje soczewki w miejscu. Pozwalają klej do całkowitego wyschnięcia, przez co najmniej pięć do dziesięciu minut.

5 Zdejmij gumki dokładnie i sprawdzić, czy klej trzyma. Klej będzie trzymać małe pęknięcia i przerwy, ale jeśli rama jest stare i kruche lub pęknięcia jest zbyt duży, Super Glue będzie bardzo tymczasowym rozwiązaniem i nie mogą posiadać długie.

6 Wyjmij i kroplówek lub nadmiar kleju za pomocą acetonu zmywacz do paznokci na wacikiem. Szybko wytrzeć suszone kleju, ale nie pozwól, polski paznokci zmywacz stykają się z ramą na więcej niż kilka sekund, ponieważ może usunąć wykończenie ramki.