adcov.com

ziolo na bol neuropatyczny

Ból neuropatyczny zaburzenia jamy ustnej

Ból neuropatyczny jest często wynikiem uszkodzenia zakończeń nerwowych lub ośrodkowego układu nerwowego w organizmie. Doustny ból neuropatyczny, zaburzenie jest specyficzne dla nerwobóli doświadczenie w ustach. Powody tego konkretnego zaburzenia są szerokie i mogą być przypisane do szerokiej gamy chorób i urazów do zakończeń nerwowych znajdujących się w jamie ustnej. Do doustnego leczenia neuropatycznych zaburzeń bólu obejmuje stosowanie leków.

O

Doustny ból neuropatyczny, zaburzenie jest bardzo specyficzny typ bólu w jamie ustnej. Według dr Mariella Padilla, dr Glenn Clark i dr Robert Merrill, pisząc w Journal of American Dental Association (Jada), ból neuropatyczny może być wynikiem wielu różnych dolegliwości i uszkodzenie zakończeń nerwowych. W rezultacie, stale zakończeń nerwowych wypalania i wysyłać bólu przez ośrodkowy układ nerwowy.

Przyczyny

Dr Padilla i jej koledzy wskazują, że istnieje wiele różnych chorób, które mogą prowadzić do zaburzenia neuropatyczny ból jamy ustnej. Są to nowotwory, cukrzyca, HIV / AIDS i toczeń układowy. Dodatkowo, uszkodzenie obszaru twarzy lub ust ustnej może wywołać ból neuropatyczny. Uszkodzenie zakończeń nerwów obwodowych może spowodować nerwów próbujących przywrócić do ścieżki neuronowe, które mogą prowadzić do bolesnych doznań. Dodatkowo, gdy organizm próbuje odmłodzenia przed szkodliwymi wynikami chorób, takich jak cukrzyca, toczeń, zakończeń nerwowych może wystrzelić losowo, co potencjalnie powoduje się silne bóle.

Objawy

Często objawy zaburzeń bólu neuropatycznym ustnej dzielą się na dwie kategorie - pieczenie i mrowienie i drętwienie. Według dr Padilla i jej kolegów, pieczenie doświadczenie jakby skóry lub błon śluzowych jamy ustnej zostały boleśnie spalone przez chemikaliów. Ten pieczenie może się rozszerzać na zewnątrz jamy ustnej do ust i skóry bezpośrednio przylegających do otworu wylotowego. Drętwienie i mrowienie może również w bezpośrednio w ustach lub na skórze bezpośrednio otaczającej usta i usta.

Leczenie

Według dr Padilla i jej kolegów, gdy diagnoza ustnej zaburzenia bólu neuropatycznego zostały wykonane, podstawową metodą leczenia jest przez leki. Istnieje kilka metod dostarczania leków, w tym przeciwbólowych, które miejscowo zagłuszyć ból w obszarze zagrożonym. Środki przeciwbólowe mogą być dostarczane poprzez plastry skórne, które są specjalnie zaprojektowane do stosowania w jamie ustnej lub kremów do stosowania miejscowego. Lecznicze gumy do żucia i cukierki są również inny sposób dostarczania leków, które dotyczą unikalną nerwobóle, zaburzenia neuropatyczne ustnej ból.

Rokowanie

Według dr Padilla i jej kolegów, leczenia i rokowania długoterminowego dla osób z zaburzeniami neuropatyczny ból jamy ustnej poprawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. W znacznej mierze wynika to z lepszemu zrozumieniu jak ból działa w organizmie i, co powoduje bolesnych objawów bólu neuropatycznego. Jak leki i systemy dostarczania leków poprawiły, więc ma długotrwałego leczenia tej bolesnej choroby.

Jak zrozumieć ból neuropatyczny

Ból neuropatyczny, bardziej znany jako neuralgia, jest spowodowany przez problemy z silnikiem lub sensorycznej, nerwów autonomicznych. Według raportu w czerwcu 2006 wydany przez The American Journal of Zarządzane Opieki (AJMC), ból może znacznie zmniejszyć jakość osoby życia i jest głównym powodem, dla którego Amerykanie pójść do swoich lekarzy. Co sprawia ból neuropatyczny, taki złożony problem jest to, że nawet jeśli fizyczna przyczyną bólu nie jest już obecny, nerwy nadal generują sygnały bólowe na mózg. Lepsze zrozumienie tego wieloaspektowy zespołem bólowym może być kluczem do bardziej skutecznego leczenia.

Instrukcje

1 scharakteryzowania różnych typów bólu. Ostry ból trwa mniej niż sześć miesięcy, podczas gdy przewlekły ból, czy nie ma to zidentyfikowania przyczyny, na ogół powoduje ciągły ból, który trwa dłużej niż sześć miesięcy. Kiedy osoba cierpi bólu neuropatycznego, chociaż fizyczne wyleczeniu urazu lub choroby rozwiązany, nerwy w organizmie nadal wysyłać wiadomości bólu do mózgu. Z tego powodu, ból neuropatyczny jest zwykle uważane za przewlekłą w przyrodzie, zwłaszcza ból może być dość wyniszczający.

2 rozróżnić między podstawowych źródeł bólu. Podczas gdy ból może mieć różne przyczyny, na ogół dzieli się na dwie grupy. Ból neuropatyczny jest z przyczyn fizycznych, takich jak przepuklina dysku. Układ nerwowy organizmu działa tak jak powinien. W przeciwieństwie ból neuropatyczny występuje, gdy ciało mówi mózg, że coś boli mimo że jest nie oczywiste przyczyny.

3 Uznają, że można czuć się więcej niż jeden rodzaj bólu. Rzeczywiście, większość ludzi, którzy cierpią na ból neuropatyczny często doświadczają kilku różnych rodzajów bólu jednocześnie. Ból może być opisana jako przeszywający, tępy, fotografowania lub uczucie pieczenia. Czasami osoba może nawet przesadną reakcję na konkretnego bólu bodźca.

4 Pomiar intensywności różnych rodzajów bólu. Wagi natężenia bólu pomaga służby zdrowia monitorować skuteczność niektórych zabiegów. Popularne numeryczna skala oceny (NRS) jest używany jako wskaźnik osoby subiektywnej oceny bieżącego natężenia bólu może on uczucie. NRS bazy natężenie bólu w skali od 0 do 10 z "0" reprezentującego żadnego bólu i "10", reprezentujący najostrzejsze ból możliwe.

5 Kontynuuj poszukiwania różnych zabiegów, czy konwencjonalnych terapii medycznych lub alternatywnych. Mimo, że zespół przewlekłego bólu może nie być w pełni odwracalne, wiele razy pewna poprawa jest możliwa przy odpowiednim leczeniu. Schemat leczenia może obejmować kombinację leków, terapii fizycznej, technik relaksacyjnych i innych alternatywnych metod leczenia, takich jak masaż, akupunktura, chiropraktyka czy biofeedback.

Wskazówki:

  • Powszechne rodzaje bólu neuropatycznego obejmują fibromialgii, zespołu jelita drażliwego i RSF (dystrofia odruchowa). Rozważyć różne możliwości leczenia, jak ból neuropatyczny nie zwykle dobrze reagują na konwencjonalne leczenie.
  • Wagi standardowe NRS jak ból nie zawsze są wiarygodne środki na ból neuropatyczny z powodu wielu różnych wymiarach ból może podjąć.

Jak działa Mięśnie bolą?

Przyczyny ból mięśni

Mięśnie bolą najczęściej dzień lub dwa po są narażone na więcej aktywności lub szczepu niż są przyzwyczajeni. To może być coś z ćwiczeń do ciężkiej pracy fizycznej do wypadku samochodowego. Bolesność mięśni jest najbardziej widoczne po działaniach mających pracować konkretne mięśnie. Podnoszenie ciężarów i innych form ćwiczeń fitness na ogół wywołuje najwięcej bolesność mięśni.

Wiedząc, kiedy Twoje mięśnie bolą

Podczas wykonywania lub wykonywania intensywnej pracy fizycznej, pieczenie jest odczuwalne w mięśniach. Że spalanie jest napinając mięśnie, aby sprostać zwiększonej pojemności. Jeśli czujesz, że palić przez dłuższy okres czasu, prawdopodobnie będzie ból w następny dzień lub dwa. Dzieje się tak również w przypadku mięśni są narażone na intensywne nagłe zaostrzenie, w wyniku urazu. Wypadków ofiar i tych, którzy angażują się w nagłym przypływie wzmożonej aktywności bolesność mięśni, jak również doświadczenie.

Opóźniona bolesność mięśni Początek

Nie ma powodu, nie czujesz się bolesność mięśni aż do dzień lub dwa po napinać mięśnie. Lekarze nazywają to "opóźnione bolesność mięśni" lub DOMS. Gdy włókna mięśniowe są napięte, ale oderwać się na poziomie mikroskopowym. Te małe łzy są bóle mięśni czujesz, gdy jesteś obolały. To zazwyczaj trwa co najmniej 8 godzin, a czasami znacznie dłużej, zanim twoje ciało zdaje sobie sprawę, co się stało. Ważne jest, aby te łzy leczyć zanim ponownie napinając mięśnie. Kiedy leczyć, będą one większe i silniejsze niż przedtem.

Co ból mięśni Średni

Gdy mięsień jest obolały, twoje ciało mówi ci, że mięsień jest uszkodzony. Istnieje istotna różnica między byciem ból i jest w bólu. Jeśli pojawia się ból, może być rozdarty mięsień. Jest to poważna choroba wymagająca uwagi lekarza i być może operacji. Bolesność jest dyskomfort, że rozprasza się po kilku dniach. Jest to sposób organizmu z ostrzeżeniem, aby zwolnić i odpocząć. Należy pozwolić organizmowi się naprawić. Nie wypracować ból mięśni ponownie, aż ból zniknie. Nawet światowej klasy sportowcy wykonują ciężkie treningi tylko raz lub dwa razy w tygodniu.

Ból mięśni fałszywe wyobrażenia

Przez lata ludzie myśleli, że kwas mlekowy spowodowana bolesność mięśni. Naukowiec teraz powiedzieć, że nie jest to prawdą. Kwas mlekowy nie ma nic wspólnego z co mięśnie ból. Nagrzewa się i rozciąganie są powszechnie uważa się, że pomaga zmniejszyć bolesność mięśni. Oni pomagają usuwać kwas mlekowy z mięśni, ale ponieważ kwas mlekowy nie ma mięśni ból, ale nie zmniejszają bolesność mięśni. Jedyną rzeczą, która zmniejsza bolesność mięśni jest czas.

Dlaczego żołądek boli po wysiłku

Dlaczego żołądek boli po wysiłku


Ćwiczenie jest dobre dla ciebie, więc dlaczego boli? Ból brzucha po treningu jest ogólnie podzielić na dwie kategorie: bóle mięśni i zaburzenia żołądkowo-jelitowe. Ani jeden jest przyjemny, w większości przypadków, nie jest szczególnie niebezpieczne dla zdrowia. Nawilżona i odżywiona pobyt ze zdrowej żywności, jedzenia odpowiednio swój czas i dostosować intensywność treningu, aby zapobiec żołądek przed krzywdzeniem po ćwiczeniach.

Odwodnienie

Odwodnienie może spowodować silny ból brzucha, według badań opublikowanych w 2004 numerze "Journal of Kolegium Lekarzy i Chirurgów Pakistanie." Pocenie się podczas treningu chłodzi cię, ale także zwiększa ryzyko odwodnienia, jeśli nie zastąpić utracone płyny. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku wykonywania w czasie upałów. Zapobiec odwodnieniu pijąc 16 do 20 uncji wody na kilka godzin przed rozpoczęciem treningu. Nadal pić wody podczas ćwiczeń i śledzić swoją aktywność fizyczną w kilku płynów. Amerykańska Rada na ćwiczenia doradza 16 do 24 uncji dla każdego funta wody utraconej podczas wysiłku.

DOMS i przetrenowania

Opóźniona bolesność mięśni początek to rodzaj dolegliwości mięśni, które występuje po wysiłku. DOMS związane ból brzucha mogą nie pokazać się dopiero dzień lub dwa po tym, jak zaangażowane mięśnie brzucha podczas treningu, jak robi situps. Zapalenie mięśni spowodowane przez mikroskopijne łez jest przyczyną żołądek boli. Dzieje się tak najczęściej, gdy pracowałeś mięśni przeszłości normalnej pojemności. Kurcze mięśni - mimowolny skurcz mięśni - może być również wskazanie przepracowania. Jeśli stale rozwijać ból w jamie brzusznej, zmniejszenie intensywności treningu lub przełącznika do innego ćwiczenia na chwilę.

Dieta

Twoja dieta może przyczynić się do bólu brzucha po treningu. Jedzenie dużych posiłków lub ciężkich produktów, które są smażone, wysokiej zawartości tłuszczu lub tłuste trwać dłużej do strawienia i mogą zostawić Ci uczucie wzdęcia, gazowy i mdłości w trakcie i po treningu. Żywności, które nie są przyzwyczajone do, niezależnie od tego, kim są, może także zniszczyć spustoszenie w przewodzie pokarmowym po wysiłku. MayoClinic.com zaleca jedzenie kombinację węglowodanów pełnoziarnistych i białka w celu uzyskania energii do działania. Banany i inne owoce, krakersy, energii lub muesli jogurt i bary przekąskowe są idealne opcje, które są mało prawdopodobne, aby zostawić z rozstroju żołądka po ćwiczysz.

Razem, Gastronomia

Zbyt dużo jedzenia prawo przed wykonywania lub nie jeść nic przed treningiem może spowodować żołądek boli. Zaplanować duże posiłki na co najmniej trzy godziny przed rozpoczęciem ćwiczeń. Spożywać mniejsze posiłki i przekąski około dwie godziny przed treningiem, aby dać Ci energii bez groźby niestrawność.

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back

Kajakarstwo, że nie bolało Your Back


Kajakarstwo może być najlepsze z obu światów dla outdoorsy entuzjastów fitness. Możesz cieszyć się naturalnej scenerii, jednocześnie wzmacniając mięśnie i angażowanie się w energicznego treningu cardio. Ból pleców, określane jako "jaka powrotem". jest najczęściej uraz u KANADYJKARZY, skutkiem siedzi przez długi czas i przy użyciu nieprawidłowych technik paddling. Właściwa postawa i brodzik może pomóc cieszyć się kajakiem bez ranienia się plecami.

Postawa

Prawidłowa postawa na kayaker siedzi wyprostowany z tyłu dociśnięciu do siedzenia. To stanowisko utrzymuje kręgosłup wyrównane i ramiona do kwadratu, co zmniejsza ryzyko bólu pleców. Ból, jednak często w KANADYJKARZY powodu nadrzędnego na dolnej części pleców, które zdarza się podczas siedzenia prosto. Umieścić zwinięty ręcznik pomiędzy plecami a oparciem w celu złagodzenia presji. Rozciągnąć ścięgna przed dostać się do kajaka, żeby nie bolą plecy. Tight ścięgna Marka siedzi prosto trudniejsze. Rozluźnić napięte mięśnie pleców przez jakiegoś lekkiego kołysania miednicy lub przechylanie podczas posiedzenia w kokpicie.

Brodzik

W idealnym scenariuszu Kajakarstwo, kręgosłup musi być stabilizowany podczas każdego suwu wiosła. Według New England Kayak Fishing, Inc, brodzik wymaga aktywacji nie tylko swoimi łatów - szerokich mięśni w plecach i po bokach - ale także abs i mięśnie nóg. Dokręcić żołądka i naciśnij nogi w dół na pedałów do stabilizacji kręgosłupa i zapobiec nadmiernej rotacji tułowia. Ograniczenie zginanie w miarę możliwości, w razie potrzeby, ale jest rotacja obrotu od bioder zamiast pasa.

Pozycja nóg

Pozycjonowanie swoich nóg i stóp w kajaku odgrywa rolę w zapobieganiu bólu pleców. Umieść swoje nogi mocno pedałów, nazywane również podnóżki, wewnątrz kokpitu. Pozwala to wydłużyć nogi niemal całkowicie; kolana zgięte tylko nieznacznie. Jeśli nie jesteś w stanie wyprostować nogi, przyciskając na podnóżki, dostosować swoją pozycję. Jodi Bigelow, autorka "Spływy kajakowe dla Fitness: Program 8-tygodniowych, aby dopasować i Have Fun", wyjaśnia, że ​​proste nogawki pomaga przenieść górną część ciała bardziej naturalnie, bez niezręcznej skręcanie, które mogą zranić plecy.

Przenoszenia kajaka

Podnosić i przenosić kajak prawidłowo, aby uniknąć ranienia plecy, zanim pojawi się na wodzie. Jeśli kajak jest zbyt ciężki, aby sobie poradzić, poproś o pomoc. Zegnij kolana, utrzymując plecy tak prosto jak to możliwe, jak można podnieść kajak na udzie. Rzuć łodzi wprost do siebie, jeśli jest zbyt trudne podnoszenia. Kokpicie powinna być skierowana w kierunku od siebie w pierwszej fazie dźwigu. Posuwanie kajak w stronę klatki piersiowej z kolanem. Jak chwycić dalszą krawędź łodzi z dłoni, rzuć go na ramieniu z kokpitu tyłem.

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains

Jak radzić sobie z nogi bolą dziecka: Growing Pains


Dzieci się rosnące bóle kończyn dolnych, zazwyczaj w górnej części ramienia (na przykład, w pobliżu uda). Powszechnie uważa się, że wśród lekarzy ból jest wynikiem "męczącym-out" swoich mięśni poprzez różne czynności obejmujących bieganie, skakanie, itp Jako dorosły, nadal się to raz na jakiś czas. Tak, wiem, co moje dziecko przechodzi, gdy wskazuje, że jej nogi boli. To NIE jest skurcze mięśni. To jest po prostu wszystko wokół ból, że dziecko czuje się w nogach. Więc, co można zrobić, aby pomóc złagodzić ten ból? Oto kilka porad ...

Instrukcje

1 Bez wątpienia najlepszą rzeczą do zrobienia jest "masaż" nóżki Twojego dziecka, zwłaszcza w górnej części. Ta nie obejmuje typowe techniki masażu. To po prostu polega na ściskanie. Włóż jedną lub obie ręce na nogi dziecka i delikatnie, ale stanowczo wycisnąć. Czy to ciągle przez około 10-15 minut. W przeważającej części, ból powinien odejść i powinien umożliwić dziecku do snu, lub przynajmniej chwilową ulgę od bólu.

2 Można także wesprzeć niektóre poduszki pod spodem nogi dziecka, aby je podnieść. To wydaje się pomóc, ale wymaga trochę czasu zanim to ma jakiekolwiek objawy.

3 Jeśli ból wydaje się na tyle złe, można także umieścić nogi dziecka w ciepłej wodzie lub mieć go / ją wziąć ciepłą kąpiel.

4 Podobnie, można również umieścić poduszki wokół nóg, aby chronić je przed zimnem. Zimne nogi wydaje się ból gorsze.

5 Można również dać dziecku ból leku (na przykład ibuprofen), ale nie polecam go, i tylko w ostateczności, z zgody lekarza.

T-Bol Side Effects

T-Bol Side Effects


T-Bol to inna nazwa dla sterydów anabolicznych Turinabol. Turinabol został pierwotnie opracowany w Niemczech Wschodnich w 1960 roku. To jest w zasadzie zmodyfikowaną wersją wcześniejszego Dianabol steryd, również opracowanej przez niemieckich naukowców Wschodniej, i jest stosunkowo popularny wśród kulturystów, dla wielu różnych powodów. T-BOL spożywane doustnie, jak i w większości doustne steroidy, istnieje wiele efektów ubocznych, z których niektóre mogą być bardzo niebezpieczne, jeżeli nie odparował z właściwego leczenia i pielęgnacji.

Wpływ na wątrobę

Jako steroidu doustnego T-BOL ulega proces alkalizacji tak, że ma zdolność do przeżycia pierwsze przejście przez wątrobę, to organizm może wchłonąć do krwiobiegu do stosowania w organizmie w celu promowania wzrostu mięśni i wytrzymałości. Proces ten jest opodatkowania do wątroby, a jeśli nie zostaną podjęte działania, może doprowadzić do poważnego uszkodzenia wątroby, niewydolność wątroby iw końcu do śmierci. Często ostropestu lub inne produkty są podejmowane w porozumieniu z Turinabol pomóc zmniejszyć skutki ewentualnego uszkodzenia wątroby spowodowane zalkalizowanie związku.

Wpływ na naturalnego testosteronu

Jak w przypadku większości sterydów, przy podejmowaniu T-Bol, naturalna produkcja testosteronu zmniejsza się w czasie. Dłuższe cykle bez właściwego leczenia w trakcie i po podaniu leku może spowodować ciała zaprzestać produkcji testosteronu, co prowadzi do wielu innych skutków ubocznych, w tym zaburzeń czynności seksualnych. Mimo możliwości opóźnionego zaburzeń gdy odczepienie długi cykl jest ogólnie dysfunkcja seksualna nie występuje podczas użytkowania.

Innych efektów fizjologicznych

Podobnie jak w innych doustnych sterydów, T-Bol może obniżyć poziom cholesterolu HDL (często zwany "dobry" cholesterol) i podniesienie poziomu cholesterolu LDL (znany jako "złego" cholesterolu "), tak spójne monitorowanie krwi powinny być wykonywane w celu zapewnienia poziomów obu don ' t niebezpiecznie niski spadek lub wysoki. jednym z przypadków raka jąder opisywano, lecz pacjent trwało Turinabol od ponad pięciu lat w bardzo wysokich dawkach. Stosując Turinabol, podobnie jak inne sterydy mogą również prowadzić do wystąpienia objawów takich jak zahamowanie wzrostu u młodszych użytkowników łysienie u osób wrażliwych w kierunku łysienia męskiego wzorca i trądziku.

Psychologiczne skutki uboczne

Psychologiczne skutki sterydów, takich jak T-Bol są zwykle przesadził według doniesień mediów. Podczas gdy niektórzy użytkownicy mogą wystąpić wzmożone skłonności do przemocy, agresji, manii i, w niektórych przypadkach, psychoza, według wielu badań, częstość występowania zwiększonej agresji lub "ROID wściekłości" w zakresie od 0 procent do 5 procent, a zazwyczaj występuje tylko u osób z już agresywna osobowość lub cechy.

Efekty u kobiet

Wiele sterydy mają skutki wirylizacji na kobiety, które z nich korzystają. Oznacza to, że kobiety mogą rozwijać "męskość", takich jak nadmierne włosy ciała, powiększonej łechtaczki i pogłębienie głosu wokalnego wzrostu ze względu na akord. T-BOL stosunkowo dobrze znane dają doskonałe wyniki kulturystycznych u kobiet w bardzo małej dawce, jednak długotrwałe stosowanie i wykorzystywanie można prowadzić do efektów ubocznych.

Czy to boli, aby utrzymać otwarte oczy Podczas Lasik?

Czy to boli, aby utrzymać otwarte oczy Podczas Lasik?


LASIK jest procedurą medyczną, która służy do prawidłowego widzenia i zmniejszyć zapotrzebowanie na ludzi do korzystania z okularów lub soczewek kontaktowych. Niektórzy ludzie obawiają się, czy to boli, aby ich oczy otwarte podczas operacji. Podczas procedur przed rozpoczęciem pracy, chirurg potraktuje oczy tak, że to nie boli, aby utrzymać je otwarte podczas LASIK.

Historia

LASIK oznacza Laser-Assisted In Situ Keratomileusis. Laser jest używany do zmiany kształtu rogówki tego oddziaływania punktu, w którym trafi do siatkówki.

Chirurgia

To jest wspólne dla lekarzy, aby dać pacjentom środek uspokajający przed zabiegiem. Ponadto paraliżujący kropli stosuje się do oka lub oczu, które są obsługiwane na. Zazwyczaj operacja będzie trwać 30 minut lub mniej, aby zakończyć.

Korzyści

Korzyści z LASIK jest poprawa wzroku, które można usunąć i / lub zmniejszyć potrzebę okularów lub soczewek kontaktowych.

Nieporozumień

Chociaż nie ma gwarancji, że operacja będzie całkowicie wyeliminować potrzebę okularów lub soczewek kontaktowych, większość pacjentów, że ich wizja nie poprawia.

Rozważania

LASIK staje się coraz bardziej powszechne, ale to nadal nie jest dostępny dla każdego. Wieku i może mieć wpływ na pewne warunki, czy jesteś dobrym kandydatem na to. Twój okulista może dostarczyć szczegółowe informacje dotyczące własnej sytuacji.

Jak korzystać z bolący guz Brace

Jak korzystać z bolący guz Brace


Wiele dodatków ortopedyczny może być stosowany w celu zmniejszenia podrażnienia i bólu spowodowanego bolący guz. W-obuwniczych pomocy, takich jak szelki Zespół cieśni kanału nadgarstka, mogą być bardzo skuteczne w zarządzaniu stan jak czekać albo próbować uniknąć operacji. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak korzystać z klamra Zespół cieśni kanału nadgarstka.

Instrukcje

1 Zrozum, co klamra bolący guz jest i jak to działa. Bolący guz klamra jest pomoc stóp, ze specjalnym uchwytem do swojego palucha, że ​​klocki do owalu bolący guz na jednej stronie i pasuje do kształtu buta, z drugiej. Zapewnia warstwę ochronną, aby zmniejszyć podrażnienie podczas spaceru. Specjalistyczne szelki Zespół cieśni kanału nadgarstka do użytkowania bez obuwia są również.

2 Zmierzyć szerokość stopy, aby zapewnić, że zakup klamrach Zespół cieśni kanału nadgarstka, który będzie pasował prawidłowo. To jest dobry pomysł, aby wiedzieć, szerokość w obu cm i calach, w przypadku, gdy zdecydujesz się na zamówienie z międzynarodowej firmy, która korzysta z systemu metrycznego.

3 wybrać klamra wykonana z oddychającego materiału syntetycznego, takiego jak neopren. Pozwoli to zminimalizować nagrzewanie się stopy i buta podczas noszenia klamra bolący guz wewnątrz obuwia.

4 Ustaw swój Zespół cieśni kanału nadgarstka klamra w przedniej części stopy. Wsunąć nogę do klamry i poprowadzi swój duży palec u nogi do specjalistycznego uchwytu dołączony do wypełnienia.

5 Wsuń stopę bolący guz z klamrą do buta. To nie powinno zakłócać wiele z dopasowanie buta, czy buty, które nosisz są odpowiedni rozmiar dla Twoich stóp.

6 Spacer normalnie. Należy zauważyć znaczny spadek ilości drażniących tarcie przeciwko bolący guz. Zanotuj ciężkości i lokalizacji każdej nowej dyskomfortu wywołanego przez klamry buta i zgłosić go do podiatry.

7 Za pomocą specjalistycznego Zespół cieśni kanału nadgarstka klamra na stopy w nocy. Podiatrę można polecić model, który będzie delikatnie rozciągnąć swoje ścięgna i mięśnie, pomaga przeciwdziałać pogorszeniu swojej bolący guz i łagodzeniu bólu długoterminowego poprzez zarządzanie stanie. Należy pamiętać, że operacja jest rozwiązaniem dla pacjentów w ekstremalnych dyskomfort lub dla osób, które chcą poprawić defekty kosmetyczne wywołane bunions.

Wskazówki:

  • Suplement korzystania z zabiegów ortopedycznych z ćwiczeń. Choć fizjoterapeuta jest najlepszym źródłem sugestii specyficznych dla danego przypadku, strona internetowa Dr Stopa oferuje użyteczną listę ćwiczeń, które można wykonać, aby zatrzymać bolący guz z pogorszeniem. Patrz rozdział zasobów dla łącza.

Ból neuropatyczny Wytyczne

Ból neuropatyczny, znany również jako neuropatia, ból pojawić, gdy nerwu rannych lub uszkodzone. Ból nerwu może być krótkotrwałe lub stać się przewlekły w zależności od nerwów i rodzaj uszkodzeń. Nerwy wysyłać sygnały bólowe do iz mózgu, a gdy uszkodzona, sygnały nerwowe będą działać nieprawidłowo.

Przyczyny

Ból neuropatyczny może być spowodowane chorobą, takich jak półpasiec, AIDS, cukrzycy i stwardnieniu rozsianym. Inne warunki przyczyniające się do uszkodzenia nerwów to alkoholizm, chirurgii kręgosłupa, chemioterapii, pleców, bioder i nóg, problemy i amputacji.

Objawy

Objawy bólu neuropatycznego obejmują mrowienie, drętwienie, pieczenie lub ból fotografowania. Ból może przyjść i odejść lub pozostać przez dłuższy czas. Szczypta może poczuć się jak ból przeszywający lub może czuć ból z czymś tak miękkie jak piórko lub chłodnym wietrze. Sensacje uczucie może być również zagrożona i obejmują nie czując intensywne ciepło lub zimno.

Diagnoza

Lekarz zbada bolesnych obszarów i zadawać pytania dotyczące rodzaju bólu doświadczył. Może poprosić o badanie krwi, aby sprawdzić, czy schorzenie, takie jak cukrzyca powoduje uszkodzenie nerwów.

Leki

Leczenie bólu neuropatycznego będzie obejmować leczenie choroby, w przypadku, który jest przyczyną uszkodzenia nerwu, albo przy leczeniu objawów, ponieważ nie ma lekarstwa na neuropatii. Środki przeciwdrgawkowe, takie jak Lyrica i Neurontin zostały przepisane na ból nerwów. Leki przechwycić sygnały bólowe z mózgu i może poprawić sen i usunąć ból. Tricyliczny antydepresyjne takie jak Elavil zostały przepisane do pomocy przy nerwobólach i depresji. Recepty leki przeciwbólowe mogą być przepisane do krótkotrwałego stosowania tylko ze względu na ryzyko uzależnienia.

Zastrzyki

Zastrzyk blokada nerwu jest strzał znieczulającego w lub wokół uszkodzonego obszaru nerwów. Ten rodzaj bólu blokuje wiadomości z mózgu leczenie. Lekami przeciwbólowymi, mogą być dostarczone bezpośrednio do kręgosłupa z serii iniekcji lub w sposób ciągły za pomocą wszczepionej pompy.

Chirurgia

Chirurgia dla bólu neuropatycznego mogą obejmować dekompresji chirurgicznej, która polega na usunięciu tkanki, która jest kompresji nerwu. Stymulacja rdzenia kręgowego wymaga chirurga wkładając mały przewód w pobliżu rdzenia kręgowego. Przewód jest połączony z urządzeniem, które będą wysyłać małe ilości energii elektrycznej uszkodzonych nerwów blokujących sygnały bólowe do mózgu.

Jak leczyć się boli ścięgno udowe

Zwany tradycyjnie ścięgno w rzeczywistości grupa trzech oddzielnych mięśni, które łączą miednicę do dolnej części nogi. Te trzy konkretne mięśnie mięsień dwugłowy uda, i półbłoniasty półścięgnistego, które razem stanowią mięśni zginaczy na kolana. Mięśnie te mogą być uszkodzone, a obrażenia są szczególnie powszechne wśród sportowców, którzy uczestniczą w zajęciach sportowych, które wymagają nagłego przyspieszania lub zwalniania lub sportowe z udziałem dużo biegania. Jeżeli ścięgno boli, jest kilka zabiegów można spróbować.

Instrukcje

1 Zastosuj okład z lodu, aby zmniejszyć obrzęk.

2 Elevate poszkodowanej nogi do pozycji nieco powyżej serca, jeśli można to zrobić wygodnie.

3 Weź jakąś formę leków przeciwzapalnych, takich jak ibuprofen, i lodu obszaru zarządzania ból i utrzymać obrzęk w dół.

4 Zastosuj okład kompresji, takie jak bandaż Ace, aby zapewnić dodatkowe wsparcie dla mięśni, gdyż odzyskuje.

5 Rozpocznij program ćwiczeń rozciągających, gdy ból i obrzęk ustępują. Ułatwi to mięśni w procesie odzyskiwania.

6 odbudować siłę w uszkodzonej nodze wykorzystując program rehabilitacyjny. Zacznij delikatnie i stopniowo zwiększać ci schematu po konsultacji z lekarzem lub fizycznej terapeuta. Program wzmocnienie, wraz z rozciąganiem, pomoże zapobiec ponownemu wystąpieniu szkody.

7 Bądź mięśni przez co najmniej dwa tygodnie po urazie, zanim udział w wytężonej działalności. Pozwoli to na mięśniowej odpowiedni czas powrotu do zdrowia i regeneracji.

Wskazówki:

  • Te ogólne zabiegi są zalecane tylko w przypadku łagodnych urazów ścięgno, jak drobnych pociągnięć lub skręcenia. W przypadku poważniejszych urazów, należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarza jest.

Ból neuropatyczny CYMBALTA &

Ból neuropatyczny CYMBALTA &


Cymbalta, wersja marka duloksetyny z lekami, ma US Food and Drug Administration, zatwierdzonego wskazania do zarządzania cukrzycą obwodowego bólu neuropatycznego. Pacjenci muszą brać leki każdego dnia, aby otrzymać jak największe korzyści z niego. Podejmując CYMBALTA, pacjenci mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak nudności. Pacjenci mogą również mieć negatywne zmiany nastroju.

Co to jest ból neuropatyczny

Lekarze używają terminu "ból neuropatyczny", aby opisać każdy rodzaj bólu, że pacjenci doświadczenie, ponieważ ich nerwy uległy uszkodzeniu. Pacjenci, u których ból neuropatyczny z powodu cukrzycowej uszkodzenia nerwów może czuć silny dyskomfort i ostre pieczenie i mrowienie. Obwodowej neuropatii cukrzycowej u ból najczęściej pojawia się w dłoniach i stopach. Cukrzyca Sterowanie może spowolnić uszkodzenie nerwów i zmniejszyć zaostrzenia bólu neuropatycznego, ale uszkodzone nerwy nie może być naprawiony.

Dawkowanie CYMBALTA

Przepisując informacje dla CYMBALTA zaleca podjęcie jednej kapsułki 60 mg dziennie w leczeniu cukrzycowej obwodowego bólu neuropatycznego. Pacjenci, u których nerki uległy uszkodzeniu przez ich cukrzycy mogą wziąć mniejszą dawkę dzienną. W tym samym czasie u pacjentów ze zdrowymi nerkami i ostrego bólu neuropatycznego może korzystać z dziennej dawce wyższej niż 60 mg.

Częste działania niepożądane

Dane z badań klinicznych przedstawiono w przepisując informacje CYMBALTA wskazują, że nudności, zawroty głowy, senność i zmęczenie były najbardziej często zgłaszane skutki uboczne biorąc leki w leczeniu cukrzycy obwodowego bólu neuropatycznego. Pacjenci przyjmujący CYMBALTA w leczeniu innych problemów zdrowotnych odnotowano również przeżywa suchość w ustach, zaparcia, zmniejszenie apetytu i nadmierne pocenie się.

Ostrzeżenia

Przepisując informacje CYMBALTA niesie pogrubionego na wersję pudełkową wzrosła ostrzeżenie o depresji i myśli samobójczych wśród pacjentów przyjmujących leki. Pacjenci w wieku poniżej 24 roku życia wydaje się mieć największe ryzyko dla tych negatywnych zmian nastroju. Inne poważne problemy pacjenci i ich lekarze muszą zwrócić uwagę podczas pacjent przyjmuje Cymbalta obejmują uszkodzenie wątroby, omdlenia spowodowane nagłym spadkiem ciśnienia krwi, gdy pacjent wstaje, krwawienia z nosa i inne przypadki niekontrolowanego krwawienia i stan potencjalnie zagrażający życiu nazwie zespół serotoninowy. U pacjentów z zespołu serotoninowego mają zbyt wiele chemicznych zmieniających nastrój w krwioobiegu. Powoduje to pobudzenie, halucynacje, bardzo wysokiej temperatury ciała, wyścigów serca, sztywność mięśni, utrata koordynacji, aw skrajnych przypadkach śpiączkę.

Którzy nie mogą przyjmować CYMBALTA

Ludzie z niekontrolowaną jaskrą z wąskim kątem nie może CYMBALTA. Ludzie, którzy nie mogą obecnie brać leki klasyfikowane jako inhibitory monoaminooksydazy lub inhibitorami MAO. Stosowany w leczeniu depresji i lęku, klasa IMAO leków obejmuje izokarboksazyd (np Marplan z Validus), phenylzine (np Nardil z Pfizer) i tranylcypromina (np Parnate z GlaxoSmithKline). Przed rozpoczęciem stosowania leku CYMBALTA, pacjenci muszą przerywać ich stosowania IMAO przez co najmniej dwa tygodnie.

Czy jest coś umieścić na żylaki to boli?

Żylaki są powiększonymi a spęcznione żyły, które są podniesione ponad powierzchnię skóry. Mogą być ciałem kolorowe, ciemny niebieski lub fioletowy. Miejscowe leczenie homeopatyczne i ziołowe są dostępne na żylaki, że ból.

Homeopatia

Lek homeopatyczny jest formą opieki zdrowotnej utworzone w Niemczech i praktykowane w Stanach Zjednoczonych od początku 19 wieku. Celem homeopatii jest stymulowanie organizmu własną odpowiedź naturalnego gojenia.

Hamamelis

Hamamelis jest homeopatycznym, że pochodzi od gatunku Oczar native do wschodniej Ameryki Północnej. Chodzi w śmietanie, nalewki lub postaci płynu. Hamamelis krem ​​jest stosowany w leczeniu ból żylaki, które są posiniaczone lub niebieskawe.

Kupalnik

Arnica jest homeopatycznym, który jest pochodną wieloletnich ziół należących do rodziny słonecznika. Arniki może być stosowany miejscowo w postaci kremu, maści, mazidła lub maści; jest on stosowany w celu zmniejszenia stanu zapalnego.

Zioła

Terapie ziołowe to zastosowania maści z oczaru wirginijskiego i aloe vera żel, aby uspokoić swędzenie i podrażnienia żyły. Aplikacje zewnętrzne z innymi ziołami może być również korzystne. Są to rumianek, żywokost, oatstraw i biały dąb kora.

Ostrzeżenie

Kwalifikacje homeopatyczne powinny być konsultowane w celu ustalenia korzystnych metod leczenia bolących żylaków. Niektóre aplikacje mogą powodować miejscowe niewielkie podrażnienie skóry.

Co to jest ból neuropatyczny?

Ból neuropatyczny (NEP) jest terminem medycznym na nerwobóle. Nerw ból jest trudny do zdiagnozowania i leczenia. Ból neuropatyczny jest bardzo różni się od innych rodzajów bólu u pacjenta opis doznania. Istnieje wiele przyczyn bólu neuropatycznego, a jest to często trudne część diagnozy. Neurolog jest specjalistą, który specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu problemów nerwowych.

Znaczenie

Ból neuropatyczny dotyka od 5 do 10 procent populacji. Jednak ból neuropatyczny underdiagnosed, więc liczba pacjentów cierpiących na ból nerwu może znacznie wyższa.

Identyfikacja

Ból neuropatyczny przedstawia jako pieczenie, mrowienie i shocklike wrażeń. Ból z neuropatią czasami przeszywający. Inne częste objawy to ból od lekkiego dotyku, przesadzone reakcje na dotyk lub ból, ból, wrażenie utrzymuje się zbyt długo, i mrowienie lub "mrowienie".

Rodzaje

Ból neuropatyczny jest wynikiem urazu lub choroby układu nerwowego. Cukrzycowa neuropatia obwodowa jest bolesne, powikłania cukrzycy, która powoduje ból nerwu. Neuralgia, nerwoból (PHN) jest powracającym lub przewlekły ból po zakażeniu półpaśca. Neuralgia nerwu trójdzielnego polega ból nerwu twarzy. Neuropatie uciskowe spowodować znaczny ból nerwów z powodu ucisku nerwu. Amputacja może opuścić ból fantomowy kończyny, co jest ból neuropatyczny. Wiele atakuje rozsiane powodują znaczne nerwobóle na podstawie tego, gdzie choroba atakuje mózg. Leki, takie jak te stosowane w chemioterapii, może wywoływać bóle nerwów. Zespół algodystroficzny jest stan neurologiczny, który powoduje znaczny ból nerwów.

Rozważania

Ból nerwów nie reaguje na leki przeciwbólowe. Standardowe leczenie nie kierować ból pochodzący z nerwów, więc ten rodzaj bólu jest bardzo trudne do wyleczenia.

Zabiegi

Leki przeciwdepresyjne mogą traktować psychologiczne problemy związane z bólem neuropatycznym. Ból, lekarze przepisują coś z leków przeciwzapalnych z opioidami. Środki przeciwdrgawkowe, są często skuteczne w leczeniu bólu neuropatycznego. FDA nie zatwierdziła wiele z tych leków do leczenia bólu neuropatycznego.

Efekty

Nerw ból jest trudny do leczenia. Jest to często długoterminowe i pogarsza się z czasem. Ból neuropatyczny może spowodować trwałe kalectwo. To często powoduje problemy ze snem, co powoduje ciągłe zmęczenie, zaburzenia koncentracji i senność. Odzież może powodować silne bóle u osób, które mają problemy z bólem od lekkiego dotyku. Często, zaburzenia nerwowe prowadzić do depresji, co prowadzi do dalszej obróbki i lekarstw. Członkowie rodziny i opiekunowie cierpią także z wysokim stresem z konieczności opieki dla kogoś z takim zaburzeniem mylące i trudne do wyleczenia.

Ostrzeżenie

Nerw ból jest zazwyczaj wskazuje na poważny problem bazowego. Umówić się z lekarzem w celu oceny, czy ból neuropatyczny jest problem.

Dlaczego to tak bardzo bolało chodzić z powięzi podeszwy?

Dlaczego to tak bardzo bolało chodzić z powięzi podeszwy?


Wkładka ortopedyczna powięzi jest najczęściej w prowadnicach, ale jest jedną z najczęstszych przyczyn bólu pięty. Pacjenci z tej kontuzji powinien odpocząć i uniknąć działań, które pozwoliłyby bardziej obciążenie do stóp. Nawet chodzenie może nawet drażnić ten warunek.

Definicja

Cierpią ból z powodu zapalenia powięzi podeszwy zapalenia powięzi podeszwy. Powięzi podeszwy jest grube pasma tkanki, które biegnie w dolnej części stopy, podłączając kość pięty na palce.

Walking Ból

Rozcięgna podeszwowego rozciąga się z każdym kroku. Boli, kiedy idziesz, bo tkanka jest już nadmiernie i podrażniona lub stan zapalny.

Czynniki ryzyka

Normalnie, twój powięzi podeszwy wspiera łuk w stopy. Jednak powtarzające się rozciąganie i rozrywanie może spowodować uszkodzenie powięzi. Dlatego podeszwowe zapalenie powięzi jest najczęściej u osób, które angażują się w ćwiczenia, które stawiają dużo stresu na pięcie, takie jak bieganie i pieszej.
Inne czynniki ryzyka są między 40 a 60, w wieku, otyłość, zaburzenia stopy i płci, a kobiety są bardziej narażone na wpływ.

Ćwiczenia

Zamiast chodzić do ćwiczeń, spróbować innych ćwiczeń fizycznych, które umieścić mniejszy wpływ na stopy, takich jak pływanie i joga. Czy ćwiczenia, aby rozciągnąć swoją powięzi podeszwy, która pomoże tonu i wzmocnienia dolnej mięśni nóg. Przyczyni się to do stabilizacji kostki i pięty oraz zapobiec przyszłym urazom.

Leczenie

Spoczynku, polewa, łagodne rozciąganie i stosowanie leków przeciwzapalnych są zwykle bardzo efektywne w leczeniu zapalenie powięzi podeszwy. Nosić buty z odpowiedniego wsparcia i amortyzację dla pięty aby chronić je od napięcia i uderzenia. Noszenie odpowiedniego obuwia również jest dobrym sposobem, aby zapobiec stan.

Jak zapobiec Rozwój bolący guz

Jak zapobiec Rozwój bolący guz


Bunions są jedną z najczęstszych dolegliwości pacjentów zgłaszających się do podiatrists według Paul Langer, DPM. Jeśli nie właściwie leczone we wczesnych stadiach rozwoju, bolący guz (palucha koślawego) może się rozwijać w bardzo bolesnych jak i osłabiających zaburzenia stóp. Wczesna interwencja zapobiega dalszemu rozwojowi bunions lub ból bolący guz i konieczności zabiegu bolący guz lub bunionectomy.

Instrukcje

Zapobieganie

1 Bunions rozwijać się w czasie, a czasami bez bólu bolący guz, więc uważaj na fizyczne oznaki bolący guz. Wczesne objawy obejmują duży palec u nogi w ruchu w kierunku mniejszych palcach, czerwony zapalenia i bump na podstawowego stawu dużego palca oraz inne deformacje stóp, takich jak hammertoe i pazur palca.

Dyskomfort z bolący guz może być usztywnienie w wielkim podstawy palców stawów (zapalenie stawów) lub ból na szczycie lub z boku dużego palca od nacisku okładziny. Jednak ogólnie rzecz biorąc, ból bolący guz jest głęboki, tępy "we wspólnym" bólu i że może kolidować z codziennych czynności.

2 Określenie dotkliwości bolący guz przed leczeniem, odnosząc się do skali Manchester, który mierzy przyśrodkowej odchylenie śródstopno (MTP) przegubu względem dużego palca. Skala składa się z standardowych fotografii stóp z czterech klas palucha koślawego: Brak-mal-pozycjonowanie jest mniej niż 20 stopni; łagodny - nieprawidłowego pozycjonowania jest pomiędzy 20 a 30 stopni; umiarkowane-mal-pozycjonowanie jest od 30 do 50 stopni; ciężka - mal-pozycjonowanie jest więcej niż 50 stopni.

3 interweniować wcześnie, jeśli mal-pozycjonowanie jest łagodny (poniżej 30 stopni), nosząc elastyczną szynę i ćwiczenia nóg codziennie. Nosić szynę Zespół cieśni kanału nadgarstka, który stabilizuje łuk śródstopia i ściąga na duży palec u nogi od mniejszych palcach, najlepiej podczas spaceru, więc korekta bolący guz występuje w całym zakresie ruchu. Według Dynamiczny Chiropraktyka, stopy, która rozwija się bolący guz musi mieć dobre wsparcie dla łuku podłużnego przyśrodkowego i umożliwić zginanie stawu śródstopia podczas chodzenia. Amerykańskie stopy i kostki ortopedyczne Towarzystwo zaleca częste, proste ćwiczenia stóp, aby uniknąć typowych schorzeń stóp, takich jak bunions i hammertoes.

4. Skonsultuj się z lekarzem przed noszenie szyny Zespół cieśni kanału nadgarstka, jeśli stopień nasilenia jest umiarkowany. Aby pomóc złagodzić ból Zespół cieśni kanału nadgarstka, noszą wsparcie łuku stopy do połowy stabilizację śródstopia i kości śródstopia pad redystrybucji ciśnienia dala tworząc bolesne bolący guz podczas noszenia butów.

5 Jeśli bolący guz jest ciężka, należy skonsultować się z lekarzem na temat różnych rodzajów operacji i związanych z tym zagrożeń. Jeśli operacja bolący guz (bunionectomy) przeprowadza się, nosić szynę Zespół cieśni kanału nadgarstka dla rehabilitacji pooperacyjnej i na bieżąco, aby zapobiec powtórzeniu się bolący guz.

Wskazówki:

  • Amerykański Foot & Ankle Ortopedyczno Towarzystwo odradza noszenie obuwia z zaostrzonymi palcach i wysokie obcasy, ponieważ ścisnąć palce i zwiększyć presję na duży palec u nogi, znacznie przyczyniając się do dalszego rozwoju bolący guz. Noszenie szeroko toe zapakowane buty z obcasami mniej niż 1-1 / 2 cali jest niezbędna do zapobieżenia dalszym rozwoju bolący guz, niezależnie od stopnia zaawansowania.

Ból neuropatyczny nerwów

Ból neuropatyczny jest nerw, który jest odczuwany dyskomfort po nerwowych jest rannych. Ból nerwu może być krótkoterminowy lub długoterminowy, a to może być stałe lub okresowe. Ból może rozpocząć godzin lub tygodni po szkody, zgodnie z Narodowej Fundacji Pain.

Objawy

Objawy mogą obejmować mrowienie lub "mrowienie" uczucie, elektryczne drętwienie, ból przeszywający, pieczenie, ból i drętwienie, według Amerykańskiego Stowarzyszenia przewlekłego bólu.

Przyczyna

Przyczyną bólu neuropatycznego nie zawsze jest znane. Prowadzi do uszkodzenia nerwów ból może być spowodowany przez alkohol, niedobory witamin, narażenie na toksyny, urazy rdzenia kręgowego i chorób takich jak cukrzyca.

Leczenie

Leki przeznaczone do leczenia innych chorób, takich jak leki przeciwdrgawkowe i leki przeciwdepresyjne, mogą być pomocne w leczeniu bólu nerwów. Lekami przeciwbólowymi, mogą również być użyteczne. Fizykoterapia, bloki nerwowe, a operacja w celu zmniejszenia ciśnienia na nerw są inne możliwości leczenia. Urządzenia stymulacja nerwów mogą być chirurgicznie wprowadzić pod skórę w celu zmniejszenia bólu.

Znaczenie

Ludzie z bólu neuropatycznego mogą mieć problemy ze snem i będzie o codziennych czynności. Silny ból może prowadzić do depresji.

Perspektywy

Nie ma lekarstwa na większość bólu neuropatycznego, ale leczenie może przynieść ulgę i zrobić warunek łatwiej żyć.

Ból neuropatyczny Zespoły

Ból neuropatyczny jest szerokie pojęcie, które obejmuje różne warunki wpływające na układ nerwowy organizmu. Chociaż nie ma jednego sposobu leczenia bólu neuropatycznego, bólu neuropatycznego niektóre oferują lepszą prognozę niż inne.

Identyfikacja

Ból neuropatyczny, ból dotyczy filcu wzdłuż obwodowego lub ośrodkowego układu nerwowego, które mogą uderzyć każdą część ludzkiego ciała. Objawem bólu neuropatycznego jest pieczenie lub ból piekący, które mogą uczynić osobę niezdolną do ruchu.
Ból neuropatyczny może być wynikiem choroby, które wpływają na układ nerwowy, takich jak cukrzyca. To również może być wynikiem urazu ciała po wypadku, lub efektem ubocznym leków stosowanych w chemioterapii w leczeniu nowotworów. Oto niektóre z najbardziej popularnych zespołów bólu neuropatycznego.

Dystrofię odruchową

Jednym rodzajem bólu neuropatycznego znane jako syndrom dystrofii odruchu współczulnego, znany również jako zespół złożonego regionalnego bólu.
Zespół wieloobjawowego bólu miejscowego typu charakteryzuje się plaster zaczerwienienie skóry w obszarze, który jest uszkodzony. Jest to zwykle wynikiem jakiegoś uszkodzenia pourazowe i ból może czasami rozprzestrzeniać się na inne części kończyny lub obszaru, który jest uszkodzony.

Ischias

Rwa kulszowa to kolejny zespół bólu neuropatycznego, występujące, gdy ciśnienie jest umieszczony na nerwu kulszowego, głównym nerwem w organizmie, która działa od połowy powrotem do obu nóg. Rwa kulszowa może być skutkiem nadmiernej masy lub złej postawie, lecz wspólną przyczyną stanu jest przepuklina dysku kręgosłupa, który wywiera nacisk na nerwu kulszowego.

Zwężenie kanału kręgowego

Zwężenie kanału kręgowego jest zespołem bólu neuropatycznego, który wpływa na kręgosłup. To zwężenie kręgosłupa, że ​​zaznaczona, będzie wywierać presję na rdzeniu kręgowym i spowodować znaczny ból.
Bardziej umiarkowane przypadki kręgowego są czasem traktowane na receptę lub over-the-counter leki przeciwbólowe.
Dla bardziej zaawansowanych i bolesnych przypadkach zwężenie kanału kręgowego, operacja może być zalecana w celu zmniejszenia presji na rdzeniu kręgowym.

Centralny Zespół bólu

Jednym z bardziej szerokich dotarcia zespołów bólu neuropatycznego jest zespół centralny ból. Warunek ten może być osiągnięty przez jakiekolwiek uszkodzenie ośrodkowego układu nerwowego w związku z chorobą lub urazem mózgu i rdzenia kręgowego.
Zespół centralny ból może być wynikiem nowotworu, choroba Parkinsona, udar lub epilepsja.
Warunek jest zazwyczaj traktowany schematu leków przeciwbólowych oraz fizykoterapii. Nie ma obecnie leczenia, które może całkowicie łagodzenia bólu związanego z zespołem bólu centralnego, jednak.

Jak ocenić skalę bolący guz

Ocena nasilenia bolący guz (palucha koślawego), czy przez lekarza lub samodzielnie, jest konieczne przed prawidłowo traktując go. Ciąg dalszy ocena pomaga w ocenie, czy leczenie zachowawcze z powodzeniem prostowania palca. Do niedawna stosowane tylko lekarze Manchester skalę do mierzenia przyśrodkowej odchylenie śródstopno (MTP) przegubu względem dużego palca. Jednak, jak wynika z badania 2010, dokładność pacjentów za pomocą skali do samooceny nasilenia bolący guz jest dopuszczalne.

Instrukcje

1 Drukuj każdy znormalizowany fotografię czterech klasach palucha koślawego na prawej lub lewej stopy lub obu stóp (patrz odniesienia 2).

2 Umieść każdy obraz obok niewyrównany palca lub palców i określić, które z czterech gatunków najbardziej koreluje z pozycjonowaniem. Mark z "X"

3 skupić swoje wysiłki na utrzymanie zdrowych nóg, jeśli umieszczony znak "X" na "nr deformacji = 0." Unikaj butów, w tym niewłaściwie dopasowane buty spiczasty-toe i obcasy większej niż jeden i pół cala. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Zapobiec rozwojowi nadmiernej pronacji w stopach (spadł łuki lub płaskie stopy) przez świadomość dobrej postawy i zrównoważonego dostosowania miednicy i kolanach.

4. Utrzymuj zdrowe nogi i zapobiec dalszej progresji deformacji, jeśli umieszczony znak "X" w obu "Mild deformacja = 1" lub "umiarkowane zniekształcenia = 2". Jak w przypadku wszystkich etapach bolący guz, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia. Rozciągnąć ścięgna i wzmocnienie więzadeł mięśni poprzez rozciąganie i ćwiczenia stóp codziennie. Idealnie, nosić szynę Zespół cieśni kanału nadgarstka, który stabilizuje łuk śródstopia i ściąga duży paluch od mniejszych palców podczas chodzenia, więc korekta bolący guz występuje w całym zakresie ruchu.

5 Skonsultuj medycznego przed wykorzystaniem szyny Zespół cieśni kanału nadgarstka, jeśli umieszczony znak "X" na "Zaawansowane deformacja = 3". W międzyczasie, nosić szerokie buty toe-box z odpowiedniego wsparcia i nosić wsparcie łuku stopy lub średniej nawias, w celu stabilizacji kości śródstopia i wziąć ciśnienie od bolesnej bolący guz podczas noszenia butów.

6 Powtórz tę ocenę po sześciu do ośmiu tygodni codziennego leczenia do pomiaru czy odchylenie przyśrodkowej zmniejszyło. Jeśli tak, to gratulacje i kontynuować leczenie niechirurgiczne. Jeśli nie ma poprawy, należy skonsultować się z lekarzem w celu uzyskania porady medycznej.

Przewlekły ból neuropatyczny

Przewlekły ból neuropatyczny


Ból neuropatyczny, ból, który jest spowodowany przez uszkodzenie ośrodkowego lub obwodowego układu nerwowego. Uszkodzenie to może się zdarzyć, ponieważ w procesie z powodu choroby lub urazu i może pochodzić z ośrodkowego układu nerwowego (CNS) lub obwodowego układu nerwowego (PNS). Podczas gdy "normalne" ból, gdy coś się dzieje (jak kontakt z gorącą powierzchnią) pobudza receptory bólowe organizmu, ból neuropatyczny dzieje się bez wyraźnego powodu. To może stać się przewlekły, a może poważnie zakłócać zdolności cierpiącego na funkcjonować.

Cechy

Zgodnie z Merck Manual, ból neuropatyczny jest zazwyczaj spalanie lub kłujący rodzaj bólu, ale może to być również głęboki ból. Czasami może być wywołane przez miejscach, które nie powinny być bolesne, takich jak lekki dotyk - nazywa allodynia. Ból może być bardzo silny i nieproporcjonalny do sytuacji - jest to tzw przeczulica. Ból może towarzyszyć dziwne, nietypowe odczucia, takie jak mrowienie, stan zwany dysethesia. Ból neuropatyczny jest długotrwałe i będzie nawet po oryginalnego problemu, takie jak uszkodzenia ciała, nie ma.

Ból OUN

Ból neuropatyczny może być wynikiem problemu z ośrodkowego układu nerwowego, który obejmuje mózg i rdzeń kręgowy. Wydaje się, że u niektórych osób, CNS może "zapamiętać" poprzedni ból, dwa i zreorganizować się powtórzyć percepcję bólu. Te dwa główne rodzaje bólu neuropatycznego OUN są bóle deafferentation i starannie utrzymane ból.

Ból Deafferentation jest spowodowany przez brak informacji wysyłane na CNS. Przykładem tego rodzaju bólu jest "zespół bólu kończyny fantomowej", w którym osoba odczuwa bólu kończyny, która została Mamputated. Instrukcja Merck wymienia także ból poopryszczkowy (po infekcji jednego z wirusów herpes) i uszkodzenia centralnego układu nerwowego, takich jak uraz rdzenia kręgowego, a przykładami bólu deafferentation.

Innym typem bólu neuropatycznego OUN współczulny bólu. Współczulny układ nerwowy kontroluje reakcję organizmu na uraz, i może brać udział w bólu neuropatycznym, jeśli nie działa prawidłowo. Zgodnie z Merck Manual, Zespół algodystroficzny (CRPS, zwany także dystrofię odruchową i kauzalgii) może mieć składnik współczulnego układu nerwowego. Zespół ból pooperacyjny może mieć także składnik OUN.

PNS Pain

Obwodowego układu nerwowego (PNS), który zawiera nerwy w organizmie na zewnątrz mózgu i rdzenia kręgowego może być także zaangażowana w przewlekły ból neuropatyczny. Według podręcznika Merck urazy pojedynczych nerwów ("mononeuropatie"), takie jak zespół cieśni nadgarstka i radikulopatia i urazy nerwów do kilku ("plexineuropathies"), tak jak w przypadku płyt, przepuklina neuromas, nowotwory i uciskania nerwu, są przykładami neuropatii obwodowej. Polineuropatie, takie jak neuropatia cukrzycowa, są także przykładami PNS bólu neuropatycznego.

Zabiegi

Według podręcznika Merck, podczas gdy ból neuropatyczny może być wspomagane przez nieco leków opioidowych, takich jak hydrokodon i oksykodonu, zwykle pomocne są leki, które działają odmiennie niż typowych przeciwbólowe. Leki te mogą obejmować baklofen, leki przeciwdepresyjne, takie jak amitryptylina lub duloksetyny, leki przeciwdrgawkowe, takie jak gabapentyny lub fenytoiny lub innych rodzajów leków. Osób z przewlekłym bólem neuropatycznym mogą czasami korzystać z terapii fizycznej i specjalistycznej opieki psychologicznej, aby poradzić sobie ze stresem spowodowanym przez ból. Wiele klinik Specjalizujemy się w leczeniu bólu przewlekłego.

Rozważania

Każdy rodzaj bólu przewlekłego może poważnie zakłócić wszystkich aspektach swojego życia. Przewlekły ból jest złożonym problemem, który może być trudne do leczenia. W przypadku wystąpienia przewlekłego bólu, to jest dobry pomysł, aby skontaktować się z lekarzem, który specjalizuje się w leczeniu bólu i leczenia bólu, ponieważ będzie ona posiadać gruntowną wiedzę na wszystkie opcje w leczeniu bólu. Jeśli ból nie ulegnie poprawie, należy poinformować o tym lekarza, i nie bój się dostać drugą opinię. Należy pamiętać, że naukowcy medyczne są zawsze odkrywając kolejne sposoby leczenia bólu neuropatycznego.