adcov.com

ziola na obniżenie kortyzolu

Sposoby na obniżenie kortyzolu z ziołami

Sposoby na obniżenie kortyzolu z ziołami


Stres jest często postrzegane jako główną przyczynę choroby i nieszczęścia. Blokowanie kortyzolu, hormonu, który jest często określany jako "hormonu stresu", może pomóc złagodzić niektóre z objawów, które wynikają z stresów życia. Kortyzol podnosi ciśnienie krwi i poziom cukru we krwi w reakcji na stres i niepokój. Choć ważne jest, aby pamiętać, że czasem stres jest to konieczne, istnieje wiele sposobów, aby złagodzić reakcje kortyzolu w organizmie.

B Witaminy

Wiele witamin i minerałów może pomóc organizmowi uporać się ze skutkami podwyższonego poziomu kortyzolu. Witaminy z grupy B, znane ze swych właściwości energetycznych, pomoc w odprężające jak również. W grupie, która działa współzależności, witaminy z grupy B pomagają w produkcji substancji chemicznych w mózgu, które zwiększają koncentrację i nastrój, że producenci nadnerczy hormonów i utrzymać się obudzisz. Wszystkie te funkcje pomagają zrównoważyć kortyzolu. Dr Joseph E. Pizzorno, Jr Bastyr Uniwersytetu zaleca B-kompleks witaminy formuły z 50 do 75 miligramów witaminy B6, 500 mikrogramów witaminy B12 i 100 do 500 mg kwasu pantotenowego.

Inne Witaminy i minerały

Po ćwiczenia aerobowe, suplementy magnezu może pomóc zmniejszyć poziom stężenia kortyzolu w surowicy. Kortyzolu wywołane przez stres mogą zostać obniżone przez Omega 3 kwasów tłuszczowych. W 3s Omega stłumić syntezę interleukiny-6 i interleukiny-1, które wspierają uwalnianie kortyzolu. Witamina C ma również zdolność do nudnym wydaniu kortyzolu w reakcji na stresora psychicznego. Chrom i wanad odnotowano również jako potencjalne obniżenie kortyzolu minerałów, badania kliniczne dotąd nieco ograniczona.

Zioła

Amerykanie wydać $ 120 do 400 milionów dolarów rocznie na żeń-szenia, które mogą być wykorzystane do zwiększenia energii, poprawić wydolność fizyczną i psychiczną, przywrócić witalność i chronić organizm przed negatywnymi skutkami stresu i kortyzolu. Według szanowany dziennikarz Michael Castleman zdrowia, żeń-szeń jest rzeczywiście znany utrzymanie i dźwięk zdrowia nadnerczy, co pierwszą reakcję organizmu na stres słabszy. Kava, zioło, stwierdzono w badaniu klinicznym 2001, aby pomóc ludziom wyciszenie i relaks mięśni, które są uczucie napięcia. Ziele zawiera związki chemiczne zwane kavalactones, które prowadzą do efektów anty-lękowe. Korzeń kozłka, ziele dziurawca zwyczajnego, zielonej herbaty i Święty Bazyli są również stosowane w celu zmniejszenia stężenia kortyzolu.

Te leki ziołowe nie badano, jak intensywnie, jak żeń-szenia i Kava. Przed ich zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Ostrzeżenie

Regulacji poziomu hormonów jest czymś, co powinno być omówione z lekarzem prowadzącym. Są to zarówno pozytywne jak i negatywne cechy, jakie kortyzolu i należy upewnić się, że obniżenie poziomu hormonu, jest to dobry pomysł dla danego stanu i okoliczności.

Strona główna zadośćuczynienie za Obniżanie kortyzolu

Kortyzol to hormon steroidowy. Kora nadnerczy, część nadnerczy wytwarza kortyzol. Kiedy poziom kortyzolu jest wysoka, może to prowadzić do pewnych nowotworów i innych chorób i stanów. Ważne jest, aby obniżyć wysokie poziomy kortyzolu utrzymać nadnerczach i korpus jako całość działa poprawnie. Od wielu tradycyjnych leki mogą powodować wiele skutków ubocznych, wielu ludzi zdecydować się na stosowanie środków domu do obniżenia poziomu kortyzolu. Choć wszyscy ludzie z wysokim poziomem kortyzolu powinien skonsultować się z lekarza i najprawdopodobniej wymagają pewnego rodzaju leczenia, domu środków na obniżenie poziomu kortyzolu może być korzystne uzupełnieniem tradycyjnych metod leczenia.

Święty Bazyli

Bazylia jest zioła, który może być stosowany jako środek do obniżania poziomu domowego kortyzolu. Zioło to pochodzi z Indii i ma kilka zastosowań. Kiedy stosowany codziennie, to mówi się, że korzystne obniżenie poziomu kortyzolu w organizmie. Kiedy poziom kortyzolu są obniżone, więc to poziom cukru we krwi. Bazylia może również przyczynić się do zmniejszenia stresu i zapobiegania stosowany do obniżenia poziomu kortyzolu.

Zarządzanie ból

Ból może powodować poziom kortyzolu wzrasta, nawet proste ból głowy. Jeśli cierpi na przewlekły ból i mają wysoki poziom kortyzolu, zarządzania, że ​​ból może prowadzić do obniżenia poziomu kortyzolu. Rzeczy tak proste, jak regularne, delikatne ćwiczenia mogą pomóc wielu rodzajów bóle mięśni i stawów. Niektóre rodzaje bólu powinny być traktowane przez lekarza.

Wyeliminowanie kofeiny

Kofeina może powodować poziom kortyzolu wzrasta więc wyeliminowanie kofeiny z diety może skutkować niższym poziomem kortyzolu. Uważa się, że kofeina jest zdolny do wzrostu poziomów kortyzolu we krwi o około trzydzieści procent. Nawet drastyczne zmniejszenie spożycie kofeiny może skutkować niższym poziomem kortyzolu.

Regularne ćwiczenia

Regularne ćwiczenia mogą pomóc obniżyć poziom kortyzolu. Pomaga również zmniejszyć stres. Nie musisz wykonywać forsownych ćwiczeń i jeśli nie wykonują często najlepiej jest zacząć powoli. Zacznij od łagodnego do umiarkowanego wysiłku, takich jak chodzenie, i zrobić to na około 15 minut i stopniowo budować do 30 minut co najmniej 4 do 5 dni w tygodniu.

Zdrowa dieta

Zdrowa dieta jest niezbędna dla zdrowego ciała, ale również pomaga obniżyć poziom kortyzolu. Jedzenie dieta bogata w produkty pełnoziarniste, nabiał, owoce i warzywa może pomóc obniżyć poziom kortyzolu. Pokarmy, które są pakowane z niezbędnych kwasów tłuszczowych, olejów rybnych, takich jak łosoś, są także uważane za korzystne obniżenie poziomu kortyzolu.

Techniki relaksacyjne do obniżenia ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest stanem, który może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym chorób serca, jeśli nie jest leczone. Stres, niepokój i nadwaga to niektóre przyczyny nadciśnienia tętniczego. Lekarz może przepisać leki na obniżenie ciśnienia krwi. Jednak techniki relaksacyjne mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi w sposób naturalny. Zapytaj lekarza, czy podejście relaks jest odpowiedni dla Ciebie.

Relaks autogenny

Za pomocą tej techniki relaksacyjne obejmuje obrazy wizualne, świadomość ciała i kontrolę oddechu. Usiądź lub połóż się w cichym miejscu. Zamknij oczy i wyobraź sobie spokojne miejsce. Niech twój umysł nadal dryfować w tym spokojnym miejscu, podczas gdy się skupić na kontrolowany, spokojny oddech. Kontrolowany oddech spowalnia tętno. Rozpocznij relaks mięśni po jednym na raz, zaczynając nogi i pracy swoje ciało. Kontynuować relaks, aż poczujesz, że każdy mięsień jest spokojny i tętno jest wolniejsze. Spróbuj ćwiczyć relaks autogenny co najmniej raz w tygodniu przez 30 minut.

Relaks mięśni pasywne

Pomyśl o rozluźniające mięśnie. Który wyśle ​​sygnał do mózgu, co z kolei wysyła sygnał do mięśni, mówiąc im, aby się zrelaksować. Pasywny rozluźnienie mięśni mogą być wykonywane w dowolnym momencie w cichym miejscu, w którym można skupić. Zamknij oczy i wyobrazić sobie mięśnie relaks. Oddychaj świadomie, biorąc kontrolowanych oddechów. Twoje mięśnie będą nadal zrelaksować bardziej sobie wyobrazić je w stanie relaksu. Więcej informacji na temat technik relaksacyjnych, czytać książki dr Herbert Benson Relaks odpowiedzi.

Masaż

Masaż to technika, która polega na relaksacji mięśni za pomocą masażu oleje, gorące skały lub aromaterapii lub kombinację. Masaż jest pomocny fizjologicznie, jak i psychicznie. Zaplanuj masaż dwa do trzech razy w miesiącu na 30 minut do godziny. Masaż pomaga obniżyć hormonów stresu, takich jak kortyzol i pomaga lęk, co z kolei obniża ciśnienie krwi.

Joga

Joga to starożytny indyjski technika skupia się na różnych pozycjach postawy dla elastyczności i miłej oddychanie. Wykonujące różne techniki, takie jak postawy odcinkach barkowych, kota i pół rdzeń stanowią skręt obniża pobudzenie układu nerwowego współczulnego, ciśnienie krwi i kortyzolu, hormonu stresu. Znajdź w zajęciach jogi i dołączyć, uczestniczy co najmniej dwa razy w tygodniu przez 30 minut.

Co to jest obniżenie odcinka ST w lewym ramieniu?

Obniżenie odcinka ST jest stan serca, który jest z elektrokardiografii znaleźć. Gdy istnieje podejrzenie nieprawidłowości serca, aktywność elektryczna serca może być rejestrowane przez zewnętrzne EKG.

Przyczyny

Chociaż obecność obniżenia odcinka ST jest często spowodowana zawałem mięśnia sercowego (restrykcyjnym krwi do serca), może być również spowodowane przez szybki serca i elektrolitu nieprawidłowości.

Korzyści

Podczas próby wysiłkowej, obniżenie odcinka ST jest także używany jako czynnik prognostyczny choroby wieńcowej.

Co jest normalne odcinka ST?

Normalny odcinka ST jest płaska. To rozciąga się od końca fali S i krzywe górę do początku fali T.

Identyfikacja

Obniżenie odcinka ST jest opisany jako "poziomy", "w górę pochyłej" lub "pochyłej w dół."

Ciekawostka

Ból pochodzący z problemem serca często promieniuje przez lewe ramię.

Oczywiście obniżenie trójglicerydów

Stracić na wadze

Triglicerydy są zasadniczo sypki tłuszcze, które znajdują się we krwi. Gdy masz nadwagę lub otyłość, stężenie trójglicerydów mają tendencję do wyższego. Ograniczyć dzienne spożycie kalorii, aby promować utrata masy ciała i obniżenie stężenia triglicerydów.

Przechowywać Cukry w Zatoce

Dietę, która jest bogata w cukier jest bezpośrednio związane z wysokim poziomem trójglicerydów. Jest to skutkiem jest podwyższony poziom insuliny, który może zwiększać stężenie trójglicerydów. Unikaj żywności, które są wysoko przetworzone i rafinowane. Niektóre przykłady tych produktów są wyroby z białej mąki. Ograniczyć również spożycie słodkich, wysokokalorycznych napojów, takich jak napoje gazowane.

Wytnij Cholesterol

Podwyższony poziom cholesterolu iść w parze z podwyższonym stężeniem triglicerydów. Zgodnie z Mayo Clinic, powinieneś dostać nie więcej niż 300 mg cholesterolu dziennie. Istnieją produkty, które są w sposób naturalny bogata w cholesterol i powinny być one unikać. Niektóre przykłady są to czerwone mięso, jaja i produkty mleczne tłuszcz całe.

Tłuszcze trans

Często, oleje ogrzewa się do wysokiej temperatury, gdzie wodór jest zmuszony do nich. To sprawia, że ​​trwały, a także powoduje zmianę składu kwasów tłuszczowych w olejach. Rezultatem jest trans kwasów tłuszczowych. Pokarmy, które są smażone w głębokim tłuszczu, a stwierdzone w sklepach piec są wysokie w tłuszcze trans. Unikać ciasteczka, ciasta, ciastka, krakersy i żywności, które zostały smażone w oleju. Skonsultować się z etykiety składników przy zakupie produktów i upewnij się, że są wolne od uwodornionych lub częściowo utwardzonych olejów.

Ćwiczenie

Ćwiczenia mogą pomóc zmniejszyć poziom trójglicerydów, a jako dodatkowy bonus, może pomóc obniżyć poziom cholesterolu, jak również. Cel na 30 minut ćwiczeń na większość, jeśli nie wszystkie dni tygodnia. Niektóre przykłady są spacery, bieganie, trening siłowy, jazda na rowerze, pływanie czy schody krokowy. Jeśli czas jest problem, a następnie przełamać swoje sesje ćwiczeń się w odstępach. Czy 10 minut ćwiczeń wcześniej, a następnie 10 minut w porze lunchu i 10 minut ponownie po powrocie do domu.

Obniżenie poziomu triglicerydów u dzieci

Obniżenie poziomu triglicerydów u dzieci

Wprowadzenie

Wysokie numery trójglicerydów są zazwyczaj coś u dorosłych z niezdrowych nawyków ćwiczeń i jedzenia. Dorośli mogą numery trójglicerydów poprzez zmiany stylu życia lub leków. Jednak coraz więcej dzieci z objawami wysokich trójglicerydów. Stwarza to wyjątkowe wyzwanie dla lekarzy i rodziców, aby te numery z powrotem do zdrowego poziomu.

Co to są trójglicerydy?

Triglicerydy są typem tłuszczu w organizmie człowieka. Tłuszcze te znajdują się w krwiobiegu, a także w komórkach ciała. Twoje ciało tworzy triglicerydy, gdy nie może korzystać z węglowodanów można konsumować jako energia. Twoje ciało zamienia resztki węglowodanów na trójglicerydy, które może następnie zapisać jako tłuszcz.

Poziomy

Trójglicerydów Twojego dziecka są mierzone w mg / dl. Jeśli badanie dziecka wraca z poziomu powyżej 150 mg / dl, a następnie lekarz może podjąć środki, które pomogą Ci uzyskać poziom w dół do zdrowego stanu. Jeśli HDL (dobry) poziom cholesterolu Twojego dziecka są zbyt niskie, lub ich poziom LDL (zły cholesterol) są zbyt wysokie, lekarz może również rozważyć bardziej intensywne działania w celu uzyskania ich tam, gdzie trzeba być.

Zdrowe odżywianie

Pierwszą linię obrony dla obniżenia stężenia triglicerydów dziecka je poprawnie. Wiele dzieci są karmione diety, które są pełne smażonych, fast foodów i fast food na wynos. Lekarz zazwyczaj zaleca obniżenie spożycia tłuszczów nasyconych dziecka, zmniejszające wchłanianie cholesterolu, zwiększenie spożycia błonnika i zmniejszenie całkowitej ilości kalorii.

Ćwiczenie

Innym sposobem na obniżenie trójglicerydów u dziecka polega na kojarzeniu nowych nawyków żywieniowych z ćwiczeń. Dzieci powinny być coraz od 30 do 60 minut "energiczne" wykonywania co najmniej 5 dni w tygodniu (Szpital Dziecięcy Boston). To ćwiczenie nie musi być w siłowni. Po prostu zwiększenie ilości czasu dziecko spędza w sporcie lub w plenerze mogą pomóc zmniejszyć ilość masy dziecko bilansowej, przy jednoczesnej poprawie jego numery trójglicerydów.

Leki

W ciężkich przypadkach lekarz może przepisać leki tymczasowy należy stosować, dopóki liczba triglicerydów osiągnie dobry poziom. Najczęstsze leki dla dzieci są Cholestyramina, statyny i leki Ezetimib.

Leptyna Obniżenie Dieta

W 1994 roku, naukowcy z University of Michigan i Harvard Medical School odkryli brakujące ogniwo między otyłością i cukrzycą. Badali myszy i odkryli leptynę, który jest hormonem wydzielanym przez tkankę tłuszczową. Badanie potwierdziło, że białe ciałka tłuszczowe wytwarzać podobnie jak inne hormony gruczołów wydzielania wewnętrznego, takie jak tarczycy lub nadnercza. Leptyna jest kluczem do dlaczego niektórzy ludzie stają się nadwagę lub otyłość, ale aż naukowcy odblokować jak ją kontrolować, dieta nastawiona na obniżenie leptyny jest najlepszym rozwiązaniem.

Jak roboty leptyny

Leptyna jest związana z kontrolą insuliny, przyrost masy ciała i cukrzyca. Leptyna działa na korpusie dwa sposoby. Po pierwsze, reguluje apetyt i określa odkładanie tłuszczu. Kieruje się na wątrobę podczas przechowywania glukozy. To także wpływa wiele swoich autonomicznych funkcji, takich jak ochrona zdrowia reprodukcyjnego, a nawet temperaturę ciała.

Badania wskazują, że jeśli coś zakłóca właściwą równowagę leptyny, kontroli apetytu zamyka, ponieważ organizm nie otrzymuje komunikat: "Jestem pełna" w odpowiednim czasie. Ponadto organ przechowuje także tłuszcz nie trzeba zbyt dużo i komunikatów za każdym razem pożywkę osoba zjada. Zbyt duża ilość glukozy powoduje, że korpus do licznika zwalniając coraz większe ilości insuliny. Wiele osób końcu wyczerpuje ich trzustki, lub po prostu się insulinooporność oraz opracowanie cukrzycy typu II.

Paradoksalnie, zakłócenie leptyny może również powodować brak łaknienia, utratę masy kostnej i problemy żołądkowo-jelitowe. Wydaje się natomiast, że sam hormon mogą powodować otyłość lub anoreksję, lecz powodem jest to, że skutki różnią się wśród osobników. Jeśli Leptyna wysyła wiadomość "Jestem pełna" w niewłaściwym czasie, zanim człowiek zjadł ilość żywności rzeczywiście potrzebne, spowoduje to utratę wagi poprzez tłumienie apetytu. Jeśli naukowcy mogą ustalić dokładnie, jak kontrola apetyt jest wyłączone i powinny one być w stanie stworzyć tak, aby go wyłączyć przed pełnej sytości u osób otyłych, lub przełączyć go z powrotem do tych, którzy mają niedowagę.

Strategie Minimalizacja Lépin prasowy

Najlepsza dieta dla kontroli Leptyna jest jeden, który podkreśla dobrą kontrolę cukru we krwi wraz z zdrowych tłuszczów. Ponieważ ciało może stać się odporne na leptynę, ważne jest, aby jeść tylko trzy razy dziennie, bez przekąsek, ponieważ organizm uwalnia leptyny każdym jedzenia. Im więcej razy jedzenia dziennie, bardziej Leptyna jest produkowane, co prowadzi ostatecznie do Leptyna odporności (tak jak oporność na insulinę).

Unikaj jedzenia po kolacji, ponieważ organizm potrzebuje tak dużo czasu, jak to możliwe, aby rozbić jedzenie spożywane w tym dniu. Jeśli nie masz wystarczającej ilości kalorii konsumowane, twoje ciało zacznie podział rezerwy tłuszczu do dostarczania dodatkowego paliwa.

Jest również ważne, aby je mniejsze porcje, nawet jeśli tylko jedzenie trzy razy dziennie. Żuć dokładnie i jeść powoli, tak, że organizm ma czas, aby uznać, że jest ona pełna. Im mniej kalorii można konsumować, więcej wagi stracisz.

Inne strategie minimalizacji uwalniania leptyny mają jeść białko do każdego posiłku, zwłaszcza śniadanie i zmniejszyć - nie wyeliminować - węglowodany.

Najlepsze jedzenie w celu zmniejszenia poziomu leptyny jest ryba. Badania z kilku plemion afrykańskich, dr Mikołaj Winnicki z Uniwersytetu w Padwie we Włoszech wykazały, że osoby z najwyższym spożyciem ryb miał najniższy poziom leptyny.

Jakie są prawidłowe stężenie kortyzolu u mężczyzn?

Jakie są prawidłowe stężenie kortyzolu u mężczyzn?


Kortyzol jest hormonem się w gruczołach nadnerczowych. To pomaga organizmowi radzić sobie ze stresem, reguluje ciśnienie krwi i metabolizmu tłuszczów i cukrów. Wysoki lub niski poziom kortyzolu w obu krwi lub moczu może wskazywać na pewne problemy zdrowotne. Normalne zakresy są takie same zarówno dla mężczyzn jak i kobiet.

Testy kortyzolu we krwi

Do testu kortyzolu we krwi, może być konieczne, aby zapewnić dwie próbki krwi? Jeden rano i jeden po południu. Według WebMD.com, normalnego zakresu porannego stężenia kortyzolu we krwi u dorosłego człowieka wynosi od 5 do 23 mikrogramów na decylitr (mcg / dl) lub od 138 do 635 nanomoli na litr (nmol / l). W godzinach popołudniowych, normalny zakres wynosi od 3 do 13 mcg / dl lub 83 do 359 nmol / l.

Badanie kortyzolu w moczu

Do testu kortyzolu w moczu, należy zebrać wszystkie moczu podczas dokładnie 24-godzinnego okresu. Według WebMD.com, normalny zakres poziomów kortyzolu w 24-godzinnej próbki moczu dorosłego człowieka wynosi mniej niż 100 mikrogramów (mcg) lub mniejszą niż 276 nanomoli (nmol).

Czynniki wpływające wyników testów

Dla uściślenia przy wyszukiwaniu, unikać wysiłku, stresu emocjonalnego, biorąc pigułki antykoncepcyjne lub amfetaminy, lub jedzenia bezpośrednio przed testem.

Poziom kortyzolu Vary od rana do nocy

Poziomy kortyzolu wzrost i spadek w ciągu dnia. W normalnym cyklu, poziom jest najwyższy we wczesnych godzinach porannych, a najniższe zaraz po zaśnięciu.

Implikacje wysoki lub niski poziom kortyzolu

Nienormalnie wysoki poziom kortyzolu może wskazać zespół Cushinga, gdy nadczynność nadnercza wytwarzają zbyt dużo kortyzolu, co powoduje zwiększenie masy ciała, zmęczenie, cukrzyca czy depresja. Nienormalnie niski poziom kortyzolu może wskazywać na uszkodzenie nadnerczy lub przysadki mózgowej.

O obniżenie ciśnienia krwi

Metody do obniżenia ciśnienia krwi stały się bardzo ważne w ciągu ostatnich kilku lat. Wysokie ciśnienie krwi, nadciśnienie znane w medycynie jako znany jest również jako cichego zabójcy, ponieważ prawie żadnych objawów. Około 65 mln dorosłych w Stanach Zjednoczonych ma nadciśnienie, a kolejne 59 milionów ma pre-nadciśnienie.
W przeszłości, lek został przepisany, ale to nie zawsze działa, a skutki uboczne mogą być nieprzyjemne. Teraz, medycyna nadal może być jedną z odpowiedzi na obniżenie ciśnienia krwi, ale istnieje wiele innych rzeczy, można spróbować zamiast leków.

Cechy

Wysokie ciśnienie krwi jest stanem, który pompuje krew przez ciało z siłą, która jest zbyt wysoka. Jedynym sposobem, aby powiedzieć, czy ciśnienie krwi jest zbyt wysoki jest poprzez medycznego sprawdzić, czy poprzez odczyt na monitorze ciśnienia krwi w domu. Monitor daje dwa numery. Pierwsza liczba to ciśnienie skurczowe, który mówi, ile ciśnienie serce używa do pompowania krwi przez tętnic. Druga liczba to ciśnienie rozkurczowe, które mówi, że wysokość ciśnienia w tętnicach, kiedy serce jest w stanie spoczynku, lub pomiędzy uderzeniami. Jeśli odczyt jest 140/90 lub więcej, masz wysokie ciśnienie krwi. Jeśli odczyt jest 120/80 do 139/89, masz pre-nadciśnienie. Tak czy inaczej, należy dołożyć starań, aby obniżyć ciśnienie krwi, zanim będzie wyższa i naraża swoje życie. Jedynym sposobem na to jest, aby zmienić swój styl życia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Chociaż są przyczyny wysokiego ciśnienia krwi, że nie można nic na temat, takich jak dziedziczność, rasę i starzenia się zrobić, jest o wiele więcej, że można coś zrobić. Jeden prosty sposób, że pracuje dla 60 procent ludzi jest ograniczenie spożycia soli. Unikać natychmiastowy płatki, zupy w puszkach, mięsa, ser, warzywa w puszkach obiad, kolacje i mrożonych słone przekąski. Zamiast korzystania z przetworzonej żywności, kupić świeże lub mrożone mięso, warzywa i owoce. Zamiast przypraw solą, użyć przyprawy, zioła i mieszanki wolnych od soli przyprawy.
Ograniczyć ilość alkoholu pić. Kobiety mogą mieć jeden 12 uncji Szklanka piwa lub 5 uncji kieliszek wina dziennie. Mężczyźni mogą mieć dwa. Jeśli jesteś palaczem, to powinieneś wiedzieć, że palenie buduje złogów tłuszczowych w tętnicach, które blokują krew i zwęża tętnice. Palenie jednego papierosa podnosi ciśnienie krwi za pół godziny, i palił paczkę dziennie będzie utrzymywać ciśnienie krwi wysoki większość dnia. Rzucić palenie i obniżyć poziom stresu poprzez medytację lub stosując techniki relaksacyjne.
Utrata wagi i dodanie do wykonywania codziennej rutyny obniża ciśnienie krwi. Pół godziny dziennie z działań, takich jak chodzenie, jazda na rowerze, ogrodnictwo, grabienie liści, strzelanie kosze lub szybki taniec może stanowić ogromną różnicę. Piętnaście minut dziennie z schodów wspinaczki, pływania, skakanka, gra w koszykówkę, i odgarnianie śniegu może dokonać spadek poziomu ciśnienia krwi. Pierwsze 3500 mg potasu codziennie obniża ciśnienie krwi. Potas pomaga organizmowi pozbyć się sód. Możesz również korzystać poprzez zwiększenie ilości wapnia, magnezu i oleju lnianego w diecie. Głóg jagody mogą rozszerzyć naczynia krwionośne, który zmniejsza opór przepływu krwi. Liści pietruszki poprawia przepływ krwi przez tętnice i żyły.

Korzyści

Istnieje wiele korzyści z obniżania ciśnienia tętniczego. Wysokie ciśnienie krwi może spowodować choroby serca, udar mózgu, niewydolność nerek i problemy z oczami. Według specjalisty nadciśnienie dr Samuel J. Mann, autor "Healing Hypertension: Rewolucyjna nowego podejścia", jednego z 11 zgonów u osób z nadciśnieniem tętniczym można zapobiec poprzez obniżenie ciśnienia krwi o 12 punktów i utrzymanie go tam przez co najmniej 10 lat . Obniżenie ciśnienia krwi może zmniejszyć ryzyko wystąpienia niewydolności serca, w połowie i ryzyko zawału serca o 25 procent. Ryzyko wystąpienia udaru mózgu może być zmniejszona o 40 procent, jeśli obniżyć ciśnienie krwi.

Nieporozumień

Zbyt wiele osób korzysta z samym do obniżenia ciśnienia krwi, ponieważ nie chcą, aby zmienić swój styl życia leków. Z drugiej strony, wiele osób zalicza innych sposobów na obniżenie ciśnienia krwi gdy rzeczywiście trzeba leku. Ciśnienie krwi może być obniżona w obie strony, ale trzeba regularnie kontrolować ciśnienie tętnicze krwi, aby zobaczyć, co działa.

Beta-adrenolityki obniżają ciśnienie krwi poprzez serce bić wolniej iz mniejszą siłą. Blokery kanału wapniowego, aby ciśnienie krwi niższe o utrzymanie wapń przed przedostaniem się do komórek mięśniowych usłyszeć i naczyń krwionośnych. To rozluźnia naczynia krwionośne. Alfa-blokery niech przepustkę krwi przez naczynia krwionośne łatwiejsze poprzez zmniejszenie impulsów nerwowych. Alfa-beta-blokery zrobić to samo, ale również spowolnić bicie serca, takich jak beta-blokery. Lek może powodować działania niepożądane, takie jak zawroty głowy, niskie potasu, wzdęcia, ból głowy, zaparcia, suchość w ustach, senność, depresja, i problemów z erekcją.

Expert Insight

Najnowsze badania kliniczne testowano skutki odżywczych w żywności na wysokie ciśnienie krwi. Dietary Approaches to Stop Hypertension, lub DASH, jedzenie Plan obniżone ciśnienie krwi u osób, które jadły mniej czerwonego mięsa, Gat i cukier i jadły więcej owoców, warzyw, o niskiej zawartości tłuszczu nabiał, produkty pełnoziarniste, drób, ryby i orzechy. Ludzie, którzy używali plan DASH jedzenie w drugim badaniu, a także obniżone spożycie soli do 1500 mg dziennie lub mniej miał nawet niższe ciśnienie krwi. Eksperci zalecają, aby powoli zmieniać planu DASH uniknąć wzdęć. Dodaj do warzyw i owoców na obiad i kolację, użyj połowę ilości masła, używać ziół i jeść owoce jako deser i przekąski. Stopniowo dodawać inne elementy programu.
W 21 marca 2008 Science Daily artykuł, Brigham Young University badania wykazały, że dorośli szczęśliwym małżeństwem mają niższe ciśnienie krwi niż osoby samotne. Samotne osoby powyżej 50 czytań ciśnienie krwi mają 30 punktów wyższy niż osób w wieku powyżej 50, którzy nie są samotni.

Virginia Commonwealth University eksperymentuje z urządzenia, które mogą obniżać ciśnienie krwi poprzez stymulowanie nerwów w tętnicach szyjnych. Mają nadzieję wykorzystać w przyszłości wyeliminować potrzebę medycyny.

Fakty o obniżenie ciśnienia krwi

Fakty o obniżenie ciśnienia krwi


Ciśnienie krwi, który jest wysoko może zwiększać ryzyko wystąpienia choroby wieńcowej serca. Znajduje się w dorosłych, jak i dzieci. Jednak wysokie ciśnienie krwi jest przeważnie w Afroamerykanów, regularnie pijących alkohol, osób z nadwagą oraz te, które mają w rodzinie ciśnienia krwi, który działa na wysokim poziomie. Jest to ważne w celu obniżenia ciśnienia krwi do zapobiegania ataku serca lub udaru. Normalny zakres ciśnienia krwi 120/80 lub niższe. Ciśnienie krwi, który ma poziom wysoki 140/90 lub więcej.

Wykonywania

Wykonując regularnie może pomóc rzucić niechcianych kilogramów, a także obniża ciśnienie krwi. Chodzenie na dobę przez 15 minut może zwiększyć częstość akcji serca i przyspieszyć metabolizm. Pływanie, kolarstwo i niski wpływ aerobik może również pomóc tym, że trzeba stracić kilka kilogramów w celu obniżenia ciśnienia krwi. Aktywność fizyczna regularnie, nawet trzy lub cztery dni w tygodniu, może przynieść pozytywne rezultaty i pomóc w utrzymaniu zdrowego stylu życia.

Tytoń

Rzucić palenie papierosów. Nikotyny w papierosach może powodować naczynia krwionośne osoby do zaostrzenia, co sprawia, że ​​serce bije szybciej. Serce bije szybciej, może podnieść ciśnienie krwi. Rzucenia palenia lub używania wyrobów tytoniowych, może obniżać ciśnienie krwi, a także może zmniejszyć ryzyko chorób serca, a nawet zawału serca. Zapytaj lekarza o dostępnych produktów i technik, które pomogą Ci rzucić palenie. Czasami trwa stopniowe podejście do zaprzestania używania nikotyny.

Sodu

Sodu nie jest dobre dla osoby, która ma wysokie ciśnienie krwi. Chociaż niektórzy nie wpływa sodu, niektórzy dotyczy, zwłaszcza gdy nadciśnienie jest powszechne. Ogranicz spożycie sodu w diecie. Czytaj etykiety przy zakupie żywności i być pewien, że nie przekracza 2400 mg na dzień. Zamiast dodawania soli do żywności, posypać pieprzem lub użyć dodatkowych ziół i cytryny na pikantny smak.

Zdrowa dieta

Zdrowej diety i unikanie tłustego jedzenia jest ważne do obniżenia ciśnienia krwi. Jedz dużo owoców i żywności, które są bogate w substancje odżywcze, takie jak orzechy, rośliny strączkowe, surowe warzywa i chude mięso. Zamiast chwytając paczkę chipsów ziemniaczanych na przekąskę, Munch na talerz marchwi i selera z niskiej zawartości tłuszczu ubieranie się na stronie. Wybierz jeść pszenicy lub chleb pełnoziarnisty zamiast białego. O niskiej zawartości tłuszczu mlecznego jest zdrowsza, ponieważ zawiera mniej tłuszczu niż zwykłe produkty mleczne.

Leki

Diety i ćwiczeń może nie pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Niektórzy ludzie muszą polegać na leki, aby utrzymać ciśnienie krwi w normalnym zakresie od 120/80 lub mniej. Leki mogą mieć różne stopnie skutków ubocznych, takich jak bóle głowy, zmęczenie, dolegliwości żołądkowe, suchość w ustach, zawroty głowy, zaparcia i depresji. Ważne jest, aby mieć ustaloną wysokość i tylko zatrzymać lub zmniejszyć dawkę, po konsultacji z lekarzem.

Leki obniżenie ciśnienia

Wysokie ciśnienie krwi, znany również jako nadciśnienie, zwiększenie ryzyka zawału serca i udaru. Jeśli masz nadciśnienie, twoja krew musi pompować mocniej, kładąc większy wysiłek na sercu. Szanse są, jeśli mieszkasz poza wieku 55 lat, w końcu mają problemy z wysokim ciśnieniem krwi. Możesz ułatwić nadciśnienie przez zmianę diety, ćwiczeń i przyjmowania leków.

Diuretyki

Większość lekarzy przepisywania diuretyk wraz z co najmniej jednym innym lekarstwa na obniżenie ciśnienia, zgodnie z Mayo Clinic. Te tabletki są powszechnie nazywane "pigułki wody" i są dostępne zarówno over-the-counter i przez recepty. Leki moczopędne pomóc nadciśnienia poprzez zwiększenie oddawania moczu, co pomaga pozbyć się ciała dodatkowej wody i sodu.

Inhibitorów konwertazy angiotensyny (inhibitory ACE)

Inhibitory ACE blokują wytwarzanie hormonu, który zwęża się naczyń krwionośnych. Jednym z najbardziej powszechnych inhibitory ACE Altace, chemicznie znany jako remipril. Leków, podjęte w formie kapsułek, ma takie objawy niepożądane, jak suchość w ustach i zawroty głowy. W rzadkich przypadkach, inhibitory ACE może prowadzić do niebezpiecznie niskiego poziomu cukru we krwi.

Beta blokery

Beta blokery zmniejszają nadciśnienie tętnicze poprzez zmniejszenie sygnałów nerwowych do naczyń krwionośnych i serca, zgodnie z Mayo Clinic. Jednym z najczęstszych beta-blokery przewidzianych w Stanach Zjednoczonych jest Levatol, znana chemicznie jako siarczan penbutolol. Najczęstsze działania niepożądane pigułkę za obejmują biegunkę, impotencja, nudności, nadmierne pocenie się i bezsenność. W rzadkich przypadkach, wywołuje reakcję alergiczną.

Blokery kanału wapniowego

Blokery kanału wapniowego niższe ciśnienie krwi poprzez zatrzymywanie wapnia z podróży do komórek serca i naczyń krwionośnych, zgodnie z Mayo Clinic. Pozwala to takie komórki na relaks, zmniejszenie nadciśnienia. Jednym z najbardziej powszechnych blokerów kanału wapnia Norvasc, chemicznie znany jako besylan amlodypiny. Skutki uboczne leków obejmują bóle głowy, obrzęki, zmęczenie i zawroty głowy.

Blokery receptora angiotensyny II

Blokery receptora angiotensyny II rozszerzają naczynia krwionośne, zgodnie z Mayo Clinic. Takie leki działają uniemożliwiając hormonu angiotensyny od wpływu na naczynia krwionośne. Jednym z najbardziej powszechnych leków tej klasy jest Diovan, chemicznie znany jako walsartanu. Lek nie jest zalecany dla osób z chorobami nerek. Użytkownicy leku mają też być czujnym na ewentualne spadki ciśnienia krwi. Inne możliwe działania niepożądane to objawy grypopodobne, bóle głowy, zawroty głowy i ból brzucha.

Najszybszym sposobem na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi

Choć nie ma szybkie poprawki do obniżania ciśnienia krwi, wiele leków może zmniejszyć nadciśnienie w stosunkowo krótkim czasie. Artykuł będzie podkreślać znaczenie poprawy nawyków z długoterminowym celem wyeliminowania leków.

Cichy zabójca

Czy zdajesz sobie sprawę, że może być jednym z milionów Amerykanów, którzy nie zdają sobie sprawy, że mają wysokie ciśnienie krwi? American Heart Association, mówi jeden na trzech dorosłych w USA cierpi na nadciśnienie, a jedna trzecia z nich nie zdaje sobie sprawy, że mają chorobę. Ponieważ nadciśnienie nie ma objawów, wiele osób nieświadomie żyć z potencjalnie śmiertelnym warunku lat. Gdy nie jest leczone, tak zwany "cichym zabójcą" może spowodować uderzeń, ataków serca, niewydolności serca lub niewydolności nerek.

Atakując wysokie ciśnienie krwi

Istnieje wiele sposobów, aby obniżyć wysokie ciśnienie krwi, z których wiele obejmują zmiany stylu życia, które na dłuższą metę są najlepsze metody, aby utrzymać zdrowe nie tylko poziomu optymalnego ciśnienia krwi, ale ogólny stan zdrowia. Ale w trakcie pracy, aby poprawić żywieniowych spożycia i inne zmiany stylu życia, które mogą obniżać ciśnienie krwi, istnieje kilka leków dostępnych na przyspieszenie procesu i uzyskać numery ze strefy zagrożenia. Ale należy pamiętać, że nie jest "szybkie poprawki", a na dłuższą metę zdrowszy styl życia jest ostatecznym receptę.

Szybkie Leki odpowiedzi

Narodowy Instytut Zdrowia przedstawił listę leków, ciśnienia krwi, które atakują swoją kondycję na różne sposoby. Diuretyki są powszechnie określane jako "pigułki wody", ponieważ działa w celu usunięcia nadmiaru wody i sodu z organizmu. Beta-blokery pracy zwolnić impulsy nerwowe do serca; Ciśnienie krwi jest obniżona z powodu serca nie musi tak intensywnie działać.
Inhibitory ACE są inną opcję leczniczy do obniżenia ciśnienia krwi ze względną szybkością. Pracują sumiennie na relaks naczyń krwionośnych i ciśnienie krwi w sposób naturalny w dół. Bloki wapnia kanału lub CCB, praca w podobny sposób. Zapobiegają one wapń przed przedostaniem się do komórek mięśnia serca i naczyń krwionośnych. Naczynia krwionośne odpowiedzi rozluźniające i ponownie ciśnienie krwi zmniejsza się.
Możesz też rozważyć inhibitory układu nerwowego, które kontrolują impulsy nerwowe; naczynia krwionośne reagują poprzez relaks i coraz szerszy. To także powoduje obniżenie ciśnienia tętniczego krwi.
Twój lekarz może omówić najlepsze lekarstwa dla swojej sprawy. Tymczasem istnieje kilka proaktywne kroki można podjąć, aby zmniejszyć ciśnienie krwi i ostatecznie utrzymać optymalny poziom jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia.

Popraw swoje nawyków żywieniowych i ruszaj

Rozwijanie zdrowszej diety jest to świetny sposób, aby rozpocząć. NIH mówi badania wykazały, że w następstwie plan zdrowego odżywiania mogą nie tylko zapobiec wysokie ciśnienie krwi, ale może poprawić istniejący stan. W "Dietary Approaches to Stop Hypertension," menu (DASH) zawiera wiele pełnoziarniste, drób, ryby i orzechy. Pokarmy znane przyspieszyć poziom ciśnienia krwi to słodycze, tłuszcze i czerwone mięso.
Kolejnym długoterminowym rozwiązaniem na obniżenie wysokiego ciśnienia krwi jest regularne ćwiczenia. NIH mówi, aktywność fizyczna jest kluczowym krokiem do zapobiegania lub kontrolowania nadciśnienia. Możesz czerpać korzyści z zaledwie 30 minut ćwiczeń, takich jak chodzenie w szybkim tempie lub rowerem cztery lub pięć dni w tygodniu.

Monitorować postępy

Jak rozwijać zdrowszego stylu życia, może w końcu być w stanie zmniejszyć lub wyeliminować leki ciśnienie krwi. Nie próbuj tego robić na własną rękę. Upewnij się, aby skonsultować się z lekarzem, który powinien być monitoring wpływu tych leków na ciśnienie krwi.

Holistyczne Rozwiązanie do obniżenia ciśnienia krwi

Wysokie ciśnienie krwi jest poważną chorobą, ponieważ jest podstawowym czynnikiem prognostycznym osoba cierpi na choroby serca w późniejszym życiu. Wiele rzeczy może spowodować, że poziom rośnie, w tym złej diety, braku aktywności i stresu. Choć tak wielu Amerykanów cierpi na tę dolegliwość, większość można znaleźć całościowe środka do obniżenia ciśnienia krwi bez użycia leków.

Seler

Jedzenia seler był używany jako środek do obniżenia ciśnienia krwi i innych problemów z obiegu przez wieki. Roślinny działa poprzez rozluźnienie mięśni w artykułach, które przyczynia się do poprawy przepływu krwi. Jedzenie 03:57 łodygi dzień będzie mieć wpływ na swoich odczytów wysokie ciśnienie krwi.

Czosnek

Czosnek jest używany od lat w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, wysoki poziom cholesterolu i wysokie stężenie triglicerydów. Czosnek jest dokładna przyczyna nie jest jeszcze znana korzystne, ale badania dowiodły prace żywności przed czynnikami, które mogą prowadzić do chorób serca. Jeść jeden ząbek dziennie może pomóc obniżyć ciśnienie krwi i inne poziomy. Jeśli nie lubisz smaku, czosnek kapsułki są tak samo skuteczne jak świeże jedzenie.

Ćwiczenie

Ćwiczenie jest skuteczny w obniżaniu ciśnienia tętniczego krwi, gdy odpowiednie czynności są wykonywane. Ćwiczenia aerobowe skupić się na zdrowie układu sercowo-naczyniowego i są korzystne dla pomiarów ciśnienia krwi. Jednak podnoszenie ciężarów (ćwiczenia izometryczne) może rzeczywiście spowodować wzrost ciśnienia krwi z powodu działań zaciskając i gospodarstwa wagi. Wykonywania przez godzinę dziennie, trzy do czterech dni w tygodniu polecane jest, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Śmiech

Stare powiedzenie, "śmiech jest najlepszym lekarstwem," mogą być prawdziwe w odniesieniu do leczenia wysokiego ciśnienia krwi. Śmiech często w dzień jest znana jako skuteczny wobec stresu, jeden z czynników, które mogą powodować ciśnienie krwi wzrasta. Każdy śmiech pomaga zmniejszyć produkcję kortyzonu i adrenaliny, które to mieć negatywny wpływ na przepływ krwi.

Naturalne sposoby na obniżenie ciśnienia krwi i cholesterolu

Podwyższony poziom cholesterolu (hipercholesterolemia) oraz wysokie ciśnienie krwi (nadciśnienie) są warunki, które często występują w organizmie ludzkim. Chociaż większość rozpoznań nadciśnienia nie są znane przyczyny, stosunki między hipercholesterolemii i nadciśnienia są dobrze znane i udokumentowane. Wiele naturalnych sposobów zmniejszenia jeden z powyższych warunków może również pomóc w ograniczeniu inny stan też.

Podstawy

Świadczeniodawcy, dietetycy i naukowcy we wszystkich sferach medycyny zgadzają się na dwóch ważnych rzeczy każda osoba może zrobić, aby obniżyć ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Pierwszy jest jeść odpowiednią dietę, odżywczym dźwięku, który zapewnia tylko ilość kalorii potrzebnych do utrzymania masy ciała. Drugi jest na indywidualne dostać odpowiedniej aktywności fizycznej przez większość dni w tygodniu, z 30 minut umiarkowanej aktywności fizycznej dziennie średnią rekomendacji.

Obie te metody na obniżenie i kontrola nadciśnienia i hipercholesterolemii są naturalne, ale być może najczęściej bez skutku zaleceń służby zdrowia daje, biorąc pod uwagę stawkę otyłości w Stanach Zjednoczonych.

Dieta

Mayo Clinic zaleca podejść żywieniowych przestałem nadciśnienie tętnicze (DASH) dietę, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi. DASH dieta ma wiele tych samych zaleceń, jak dieta porady udzielonej przez Mayo Clinic w celu obniżenia poziomu cholesterolu.

Dieta bogata w owoce i warzywa, produkty pełnoziarniste i produkty mleczne o niskiej zawartości tłuszczu są wspólne czynniki zaleceń żywieniowych do obniżenia zarówno ciśnienie krwi i poziom cholesterolu.

Ogranicza dzienne spożycie soli 1,500mg do 2,400mg jest zalecane przez Mayo Clinic, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Aby kontrolować poziom cholesterolu, Mayo Clinic przypomina, że ​​za dzień, 200 mg cholesterolu w diecie jest zalecane celem dla osób z chorobami serca. Dla osób bez choroby serca, ale którzy są zainteresowani w obniżaniu lub zapobieganiu wysoki poziom cholesterolu, 300mg z dziennego spożycia cholesterolu jest celem.

Aby obniżyć zarówno ciśnienie krwi i poziom cholesterolu zaleca się, że osoby z nadwagą powinny tracić na wadze. Nawet utrata wagi 5 funtów do 10 funtów może mieć pozytywny wpływ na zdrowie.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna --- ćwiczenia - to kolejny naturalny sposób do obu dolnych poziomów ciśnienia krwi i cholesterolu. Na minimum, zaleca się 30 minut dziennie umiarkowanej aktywności.

Jeśli ćwiczenie nie jest częścią codziennej rutyny przez jakiś czas, działa do 30 minut po sprawdzeniu z lekarzem na temat bezpieczeństwa aktywności fizycznej.

Działań, takich jak chodzenie, jazda na rowerze lub taniec w odstępach 10 minut trzy razy dziennie równa się codziennie łącznie 30 minut i może być mniej stresująca dla ciała, dopóki jesteś przyzwyczajony do aktywności fizycznej.

Sposoby obniżenia ciśnienia krwi bez leków

Sposoby obniżenia ciśnienia krwi bez leków


Wysokie ciśnienie krwi, znany również jako nadciśnienie, kiedy ciśnienie w organizmie wyższego niż normalny. Według American Heart Association, jeden na trzech dorosłych osób w Stanach Zjednoczonych ma wysokie ciśnienie krwi. Wysokie ciśnienie krwi może być z przyczyn genetycznych, dieta, brak ruchu, otyłość lub po prostu starzeje. Jeśli nie chcesz lub nie możesz podjąć wysokie leki ciśnienie krwi, są inne sposoby, aby obniżyć ciśnienie krwi w tym ćwiczenia, zmiana diety i utraty wagi.

Ćwiczenie

Ćwiczenie jest koniecznością, jeśli chcesz obniżyć ciśnienie krwi bez leków. Siedzący tryb życia jest jednym z powodów ludzie mają wysokie ciśnienie krwi w młodym wieku. Zacznij od ćwiczeń trzy razy w tygodniu, wykonując lekką aktywność cardio jak chodzenie czy jazda na rowerze szybko. Zwiększyć do bardziej intensywnych ćwiczeń cardio jak aerobik lub przy użyciu maszyny eliptyczne, co najmniej trzy razy w tygodniu, jeśli czujesz się znudzony pierwszego rutynowego treningu. Jeśli już wykonywać więcej niż trzy razy w tygodniu, aby podnieść tętno przez co najmniej 30 minut dziennie, skonsultować się z lekarzem na temat tego, czy wykonywanie bardziej obniża ciśnienie krwi.

Dieta DASH śledzić

Dieta DASH, albo przestałem podejścia żywieniowe Nadciśnienie dieta, jest wysoki ciśnienie krwi dieta, która zawiera odżywcze owoce, warzywa i chude białko szybko obniżyć ciśnienie krwi. Według strony internetowej Dieta DASH plan jedzenia, dieta zostały udowodnione klinicznie do obniżenia ciśnienia krwi w ciągu zaledwie 14 dni. Dieta sugeruje 7 do 8 porcji zboża dziennie, od 4 do 5 porcji owoców, 4 do 5 porcji warzyw, 2 do 3 beztłuszczowe przedmioty mleczne, 2 lub mniej porcji chudego mięsa i białka, i 4 do 5 porcji tygodniowo orzechy i rośliny strączkowe. Podczas gdy po diecie DASH, pomaga ćwiczyć regularnie i utrzymywać dietę przez gotowanie potraw w domu, aby uniknąć dodatkowego dodatku oleju i tłuszczu.

Schudnąć

Niektóre osoby, które rozwijają nadciśnienie może być zdiagnozowana, ponieważ ma nadwagę. Jeśli lekarz zdiagnozował cię jako mające nadciśnienie z powodu nadwagi, on lub ona będzie się plan diety, aby przestrzegać, aby pomóc Ci schudnąć, lub polecam do dietetyka. Dietetyk może kontrolować swoją wagę i ustalić cele odchudzania poprzez stworzenie diety, które są wygodne i smaczne. Jeśli nadal masz problemy z utratą wagi, spróbuj dieta DASH powyżej, lub ograniczyć spożycie słodyczy, tłuszczów i olejów, bez zwiększenie spożycia żywności, która wciąż pomogą obniżyć ciśnienie krwi.

Dieta na obniżenie ciśnienia krwi

Dieta na obniżenie ciśnienia krwi


Dietę na obniżenie ciśnienia krwi jest skutecznym sposobem, aby kontrolować nadciśnienie dla wielu ludzi. National Institutes of Health zaleca podejść żywieniowych przestałem nadciśnienie tętnicze (DASH) planu odżywiania. Badania w ostatniej dekadzie wykazały tej diety, który zawiera chude białko, niskotłuszczowy nabiał, węglowodany złożone i mniejsze sodu, jest istotnym elementem w kontrolowaniu ciśnienia krwi.

Zdrowej żywności

Dieta DASH do obniżania ciśnienia krwi podkreśla chudego białka, takie jak mięso kurczaka i ryby. Produkty mleczne, takie jak o niskiej zawartości tłuszczu lub bez tłuszczu mleka, jogurtu i zachęca. Złożone węglowodany stanowią ponad połowę wszystkich spożywanych kalorii, i pochodzą głównie z pełnego ziarna, owoce i warzywa. Plan DASH jedzenie ogranicza czerwone mięso, które jest bogate w tłuszcze nasycone. Zaleca się również zmniejszenie lub ograniczenie przetworzonego cukru, takie jak słodycze i napoje gazowane.

Spożycie sodu zegarek

Dwa duże badania i późniejsze badania przeprowadzone przez National Heart, Lung, and Blood Institute (NHLBI) wykazały, że obniżenie spożycia sodu oprócz wykonując inne zalecenia dietetyczne był krytyczny dla uzyskania wyników z dietą w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Większość Amerykanów spożywać 4500 mg. sodu na dzień. Dieta DASH zaleca limit 2300 mg. dla osób zdrowych i 1500 mg. dla tych, którzy już doświadczają nadciśnienia tętniczego lub prehypertension. Badania przeprowadzone przez Rutgers University pokazują, że sodu wpływa na zdolność naczyń krwionośnych i zwężania jak pompować krew do i od serca, która podnosi ciśnienie krwi. Sodu zwiększa objętość płynu w organizmie, co dodatkowo podkreśla, układu sercowo-naczyniowego.

Fat Wymagania żywieniowe

Kalorie z tłuszczu stanowi 27 procent dziennego spożycia żywności w planie DASH jedzenia. Jednak rodzaj tłuszczu zużywane jest krytyczna. Mayo Clinic ostrzega przed tłuszczów nasyconych i trans kwasów tłuszczowych. Tłuszczów nasyconych pochodzi z produktów zwierzęcych. Kwasy tłuszczowe trans występują w częściowo uwodornionych produktów i pieczone i smażone jedzenie. Tłuszcze te podwyższają poziom cholesterolu. Zdrowe tłuszcze pochodzą z oliwek i olej rzepakowy, orzechy i nasiona, i ryb, takich jak łosoś. Łosoś ma dodatkową zaletę. Zawiera kwasy omega-3 kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu, a nie podniesienie go w sposób tłuszcze nasycone zrobić.

Dokonać drobnych zmian

Jeśli plan DASH jedzenie oznacza istotne zmiany w swoich obecnych nawyków żywieniowych, rozpocząć stopniowe zmiany. Skupiamy się tylko na redukcję tłuszczu, na przykład, przy użyciu mniejszej ilości masła i przygotowuje posiłki z kurczaka lub ryby zamiast czerwonego mięsa. Gdy zmiany te stały się wygodne, wybrać nowy cel, takie jak zmniejszenie sodu poprzez zmianę wyboru i zakupu wersji przekąska niskosodowej gotowej karmy. Małe zmiany dodać do znacznych wyników w czasie, i stopniowe wprowadzanie nowych nawyków ułatwia ich włączenie.

Dodatkowe zalecenia

Jedna na trzy Amerykanów ma wpływ na nadciśnienie, według NHLBI oraz nawet te o normalnym ciśnieniu krwi w wieku 50 lat na 90 procent prawdopodobieństwo zachorowania w późniejszym życiu. Aby dokonać właściwego wyboru diety wykazano zmniejszenie ryzyka nadciśnienia, jak również do sterowania istniejących warunków. Zdrowa dieta jest tylko jednym z elementów w obniżaniu ciśnienia krwi. Równie ważne jest, aby kontrolować wagę, pozostać aktywni i ograniczyć spożycie alkoholu. Jeżeli lekarz przepisał lek, aby kontrolować ciśnienie krwi, nadal używać go zgodnie z przeznaczeniem.

Natural Strona główna zadośćuczynienie do obniżenia ciśnienia krwi

Jednym z nich jest uważany za wysokie ciśnienie krwi, gdy ciśnienie skurczowe przekracza 130 mm Hg i czytania dla ciśnienia rozkurczowego wynosi ponad 90 mmHg. (Czytaj mmHG jest milimetr słupa rtęci.) Większość lekarzy w leczeniu pacjentów, którzy mają wysokie ciśnienie krwi z różnych leków. Naturalne środki do domu może pomóc utrzymać ciśnienie krwi w zakresie zdrowego.

Zioła, witaminy i suplementy

Wiele naturalnych ziół, suplementów i witamin pomaga w obniżaniu ciśnienia krwi. Według Narodowego Instytutu Zdrowia, witaminy E, magnezu, wapnia i pomoc obniżenia ciśnienia krwi. Inne zioła i suplementy, które pomagają w poprawie krążenia krwi i rozszerzanie tętnic obejmują ginkgo biloba, korzeń imbiru, CoenzymeQ10 i kurkuma.

Styl życia i ćwiczeń

Codzienne ćwiczenia są doskonałe na obniżenie ciśnienia krwi. Chodzenie jest łatwe i ogólnie dostępne i powinny być sobie na regularnie. Radzenia sobie ze stresem jest ważne dla utrzymania prawidłowego ciśnienia krwi, co może być osiągnięte poprzez związki uzupełniające, utrzymując pozytywne nastawienie i uprawiania hobby. Medytacja, tai chi i jogi relaks w ramach tworzenia i pomocy w regulowania sposobu oddychania. Unikanie palenia i ograniczenie alkoholu, pomaga obniżyć ciśnienie krwi, jak również.

Dieta DASH

DASH dieta jest jednym z najbardziej popularnych diet dla obniżenia wysokiego ciśnienia krwi, zgodnie z Mayo Clinic. Uważa się również, zdrowe i lecznicze dieta dla chorób serca i cukrzycy. DASH to skrót od "podejście diety zatrzymać nadciśnienie." (Nadciśnienie tętnicze jest inne słowo na wysokie ciśnienie krwi.) Dieta sugeruje duże ilości całych ziaren, owoców, warzyw, niskokalorycznych produktów mleczarskich oraz niską białka tłuszczu. Jest mało tłuszczów nasyconych i sodu oraz bogaty w magnezu, potasu i wapnia. DASH dieta wywołała przez umożliwienie 05:55 porcji tygodniowo słodyczy, w tym niewielką część ciemnej czekolady.

RESPERATE urządzenia

Urządzenie RESPeRATE jest stosunkowo nowym w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Wykorzystuje skomputeryzowany urządzenia elektronicznego do prowadzenia oddechu. RESPeRATE ma trzy części: skomputeryzowane urządzenia, czujnik w klatce piersiowej i słuchawki. Jest indywidualną melodię stworzony przez oddychaniu. Strap czujnik do klatki piersiowej, a następnie podjąć głębokie, powolne oddechy. Twoje naczynia krwionośne rozszerzają się zacznie i relaks, a krew przepływa swobodniej, tworząc niższe ciśnienie krwi. To urządzenie jest tylko jeden akceptowane przez system opieki zdrowotnej w Kanadzie.

Olej do obniżenia ciśnienia krwi Naturalnie

Wysokie ciśnienie krwi ma wpływ na miliony ludzi. Jest chorobą, która nieleczona, może mieć ponure konsekwencje. Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do udarów mózgu i zawałów serca i powinny być traktowane poważnie. Istnieją leki, które mogą być przepisane do pomocy w leczeniu nadciśnienia tętniczego, jak i naturalnych metod leczenia i zmiany stylu życia. Jeden naturalne leczenie oleju. Istnieją pewne oleje grzewcze, które mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek stwierdzono znacząco zmniejszyć ciśnienie krwi. Poszczególne badania zostały przeprowadzone na grupie osób z wysokim ciśnieniem krwi, aby monitorować wpływ oliwy z oliwek. Badania te wykazały, że oliwa z oliwek, a jego właściwości odgrywają istotną rolę w obniżaniu ciśnienia krwi. Oliwa z oliwek jest złożony z mononasycone kwasów tłuszczowych i polifenole. Polifenole są to substancje chemiczne, które znajdują się w roślinach i są uważane zawierają cechy antyoksydacyjne i oferują dobre korzyści zdrowotne nawet silniejsze niż witaminy. Wiadomo także do ochrony naczyń krwionośnych. Oliwa z oliwek jest możliwość zmniejszenia złego cholesterolu LDL, bez zakłócania dobrego cholesterolu HDL. Mimo, że oliwa z oliwek ma swoje korzyści, istnieją pewne okoliczności, które przy użyciu oliwy z oliwek jako środek w celu kontroli ciśnienia krwi. Oliwa z oliwek powinny być zakupione w niewielkich ilościach, aby upewnić się, że niewykorzystane oliwek nie siedzieć zbyt długo i zepsuć. Powinna ona także być przechowywane w niskich temperaturach oraz na światło słoneczne, ponieważ te dwa elementy zwiększają również prawdopodobieństwo zepsucia. Zaleca się, aby spożywać około dwóch łyżek oliwy z oliwek dziennie, aby uzyskać jego korzyści zdrowotne.

Oleje z ryb

Oleje rybne są od dawna uznawane za zdrowe oleje. Mają wiele korzyści zdrowotnych, z jednym z głównych korzyści jest, że pomagają obniżyć ciśnienie krwi. Oleje rybne są znane jako niezbędnych kwasów tłuszczowych, które zostały wykryte w sposób naturalny zmniejsza stan zapalny. Stan zapalny jest jedną z kluczowych problemów związanych z nadciśnieniem tętniczym. Może stać się stan zapalny tętnic i mają potencjał do stracenia ich elastyczność. Łączy te dwa problemy zwiększa ryzyko wysokiego ciśnienia krwi. Czerwone krwinki mają również potencjał do stracenia ich elastyczność i powodować problemy z zapaleniem, wpływając ciśnienie krwi. Oleje rybne starań, aby tętnic i czerwonych krwinek bardziej elastyczny, co z kolei pomaga utrzymać ciśnienie krwi.

Olej lniany

Olej lniany jest olejem, który został znaleziony w naturalny sposób obniżyć poziom cholesterolu LDL, które są lipoproteiny o niskiej gęstości. Są to niebezpieczne lipoproteiny, które zwiększają ciśnienie krwi. Olej lniany jest bogatym źródłem kwasu alfa-linolenowego i kwasów omega-3, które są zarówno znane w celu obniżenia ciśnienia tętniczego krwi. Badania na olej lniany ustaliła, że ​​osoby, które zawarte olej lniany jako część ich diety, miał znaczne obniżenie ciśnienia krwi. Badanie próby przeprowadzono na 59 mężczyzn z wysokim ciśnieniem krwi miały 8 g oleju lnianego dziennie. Większość badanych miała ich rozkurczowe ciśnienie zmniejsza się o 5-10 mm Hg, a ich skurczowe ciśnienie zmniejsza również 5-10 mm Hg po spożyciu oleju lnianego w ciągu 12 tygodni.

Naturalne lekarstwa na obniżenie ciśnienia

Wysokie ciśnienie krwi może prowadzić do innych problemów zdrowotnych, takich jak problemy z sercem i uderzeń, więc najlepiej jest kontrolować ten stan przed kontroluje ciebie. Istnieją leki przepisane do obniżenia ciśnienia krwi i utrzymać na normalnym poziomie, jednak lekarze wolą najpierw spróbować i niższe ciśnienie krwi w sposób naturalny. Istnieje kilka naturalnych sposobów, aby pomóc obniżyć ciśnienie krwi i utrzymać ją w dół.

Ryby

Tak, ryby może obniżać ciśnienie krwi. Nie je jedzenia, choć zdrowa dieta z ryb jest dobre dla ludzi, ale oglądając ryby może obniżać ciśnienie krwi. Siedzi spokojnie i oglądać ryby pływać w wodzie okazał się obniżyć ciśnienie krwi. Mając małe akwarium w domu lub małego akwarium w biurze, które jest łatwe do zobaczyć, kiedy stres staje się lepszy od Ciebie jest jeden sposób, aby szybko doprowadzić poziom ciśnienia krwi z powrotem do normy.

Jedzenie

Oglądanie ryb pływanie może pracować dla krótkich przejazdów, ale zmiana stylu życia jest niezbędne, aby utrzymać ciśnienie krwi niski. Sól jest jednym z głównych problemów z ciśnieniem krwi i może wysłać go wystrzelił w niebo wielu ludzi. Sól substytuty nie zawsze są dobrym wyborem, zarówno ze względu na ich składniki. Sól morska jest dobrą alternatywą, ponieważ ma mniej sodu niż zwykła sól kuchenna, jednak nie jest to opcja, gdy jedzenie. Tłuszcze i cholesterol pokarmy bogate w nasycone również zwiększyć ciśnienie krwi. Owoce, warzywa i całe ziarna chleba są lepsze dla pomaga zmniejszyć wysokie ciśnienie krwi.

Ćwiczenia i relaks

Ćwiczenie jest dobrą metodą na zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi, a to może również pomóc schudnąć, co może pomóc w obniżeniu ciśnienia krwi. Każdy rodzaj robót ćwiczeń i ile spala kalorie i zwiększa częstość akcji serca. Techniki relaksacyjne zmniejszyć stres i spowalnia tętno. Gdy jesteś spokojny, ciśnienie krwi jest często obniżona. Oddychaniu relaks jest jedną z metod. Wystarczy skoncentrować się na głębokich wdechów, które są wdychane i powoli. Oddychanie jest również używany z innymi metodami relaksacji, takich jak joga. Postępująca technika koncentruje się na relaks relaks jednej części ciała w czasie, aż całe ciało jest rozluźnione. Zazwyczaj zacząć relaks nogi, pracować do nogi, biodra, talia, i tak dalej. Każda część ciała jest złagodzone w głowie przed przejściem. Po zakończeniu techniki, całe ciało powinno czuć się mniej zestresowani.

Medycyna niekonwencjonalna Sposoby obniżenia ciśnienia krwi

Osoby z wysokim ciśnieniem krwi borderline może zmniejszyć ryzyko zawału serca i udaru mózgu, poprzez wykonywanie coraz częściej, nie palenia, zmniejszenie masy ciała, obniżenie spożycia sodu i pakowania ich posiłki z kilku składników odżywczych. Niektórzy dietetycy sugerują, układając swój talerz z owoców i warzyw, pełnoziarniste pieczywo i zboża, a nawet orzechów i ziaren. Wapnia, magnezu i potasu, wszystkie zostały obniżał ciśnienie krwi.

Odżywianie się

Jeśli odczyty ciśnienia krwi są wysokie, ale nie na tyle poważne, aby wymagało leku, lekarz może zalecić zmniejszenie masy ciała, ćwiczenia, rzucenie palenia, ograniczenie sodu i spożywanie niektórych pokarmów.
Jak pozbyć się tego spreadu w średnim wieku i dodanie pokarmy bogate w potas, magnez i wapń może obniżyć ciśnienie krwi. Unikanie soli i alkoholu są zalecane, ponieważ jest odprężające.
American Heart Association zatwierdziła podejść żywieniowych przestałem nadciśnienie, lub dieta DASH. Z 28 dni plany posiłków, przepisy kulinarne, porady dotyczące odchudzania i porady na jedzenie, dieta może obniżać ciśnienie krwi w ciągu 14 dni, według autorów "Dieta DASH planu działania."
Książka zaleca jedzenie przynajmniej trzy pełnoziarniste pokarmy codziennie; jedzenia 05:56 porcji każdy z obu owoców i warzyw; posiadające 03:58 porcji niskotłuszczowych lub beztłuszczowych produktów mlecznych; ograniczenie chude mięso, ryby i drób do dwóch i pół porcji lub mniej; jedzenie orzechów, nasiona, rośliny strączkowe, takie jak fasola, 05:57 razy w tygodniu; oraz ograniczenie tłuszczów i słodyczy do 03:58 porcji, albo nawet mniej niż dwa, codziennie.
Bo się, że wiele owoców i warzyw może być trudne do żołądka, można również się ubijając porcje produktów bogatych w wapń, potas i magnez.

Potasu, proszę

Większość z nas nie otrzymuje wystarczającej ilości potasu w naszej diecie. W roku 2008, badanie w Journal of Clinical Hypertension okazało się, że jedzenie pokarmów bogatych w potas może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Sprawdzić receptur z ziaren soi, konserwy, sos pomidorowy i pasta, zieleni buraków, szpinak, halibuta, fasola lima i soczewicy.
Chociaż ziemniaki zostały zepchnięte większość menu ze względu na węglowodany, ale także są pełne potasu i kukoamines substancję raz znaleźć tylko w chińskiej medycynie. Jeśli oglądasz węglowodanów, jeść pomidory zamiast. Zawierają one również kukoamines, ale mniejszą intensywnością.
W innym badaniu z 11.000 ludzi, podano w American Journal of Clinical Nutrition, dieta bogata w sód było bezpośrednio związane z wysokim ciśnieniem krwi. Można kupić mniejszą sodu sól w sklepie spożywczym i cofać się na chipsów ziemniaczanych, precli i innych słonych przekąsek.

Więcej Magnez

Znaleźć sposoby, aby dodać magnez do posiłków. Mineralnych może również pomóc ci serce, a jedno badanie łączy spożycie magnezu do zmniejszenia ryzyka udaru i nadciśnienia indukowanego ciążą. Najlepsze źródła to otręby zbożowe, brązowy ryż, migdały, orzechy laskowe, fasola lima, szpinak i mleko.
Mleko zawiera również wapń, inny minerał zmniejszają nadciśnienie. Amerykański Departament Rolnictwa zaleca 1000 mg do 1200 mg wapnia dziennie lub 02:58 8-uncji szklanek mleka. Jeśli nie jesteś fanem mleka, poszukaj jogurt, ser, tofu, kapusta, brokuły, szpinak i kapusta włoska.
Stewia jest słodkie zioło, które może również obniżyć ciśnienie krwi. Zioło to jest sprzedawane jako suplement diety w Stanach Zjednoczonych; to nie ma kalorii i węglowodanów i niewielki lub żaden wpływ na poziom cukru we krwi. Chociaż smakuje słodko do większości ludzi, niektórzy uważają, że to gorzka, zwłaszcza w dużych ilościach. Niektóre sklepy naturalnej żywności rozdać próbki.
Wiele zdrowych zjadacze wiedzieć, że kwasy tłuszczowe omega-3 są dobre dla serca. Łosoś, tuńczyk, śledź, makrela i halibuta są wzbogacone w te kwasy, które również mogą pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Jeśli owoce morza nie jest twoja sprawa, próbki wzbogacone omega-3 jaja, margaryna lub masło orzechowe. Lub omówić biorąc kapsułki oleju z ryb z lekarzem.
Orzechy włoskie, orzechy włoskie, zwłaszcza angielskiego ma również jeden z tych kwasów. Kwasy te są również obecne w siemię lniane i tofu lub siemię lniane, soja, orzech włoski i olejach kanola.

Spice It Up

Badacze odkryli, że żywność oferują wiele innych korzyści. Należą do nich przyprawy, takie jak koper, oregano, pieprz, bazylia, estragon, a nawet szafran. Ząbki czosnku i proszek zawierają allicyny, kolejny składnik, który może pomóc obniżyć ciśnienie krwi. Szpinak i inne pokarmy o zwiększonej kwasu foliowego, zwłaszcza ciemny zielony, warzywa liściaste; roślin strączkowych; i szparagi, również opakowanie pobić.
A na deser lub jako nagroda treningu, jeść małe ilości ciemnej czekolady. Badania wykazują, że pomaga na ciśnienie tętnicze krwi i chroni serce. Endorfiny mogą również podnieść najciemniejsze duchy.

Metody nieżywnościowe

Stres ma wpływ na ciśnienie krwi i wysiłku, rozluźnienie mięśni, medytacja, słuchanie muzyki i podobnej działalności można wszystko zmniejszyć ryzyko. Stowarzyszenie Serce sugeruje 30 minut ćwiczeń dziennie.
Picie alkoholu z umiarem, co oznacza, że ​​jeden drink dziennie dla kobiet i dwa dla mężczyzn, może również zmniejszyć ciśnienie krwi. Z drugiej strony, badania wykazały, że przy ciężkich poidła chłonąć mniej kropli ciśnienia krwi. Napoje alkoholowe są ubogie w substancje odżywcze i kaloryczne, więc diecie powinny ich unikać.