adcov.com

ziemia okrzemkowa działanie uboczne

Toksyczne działanie uboczne metoprolol

Metoprolol jest lek na receptę dostępne dla wysokiego ciśnienia krwi, a także ból w klatce piersiowej i niewydolności serca. Produkowany jest AstraZeneca pod markami Lopressor i Toprol XL. Metoprolol może być również stosowany w leczeniu i zapobieganiu zawałów serca. Metoprolol może powodować toksyczność pod wpływem przedawkowania, a dla pacjentów, którzy są w ciąży lub mają historię choroby wątroby. Objawy toksyczne są zawroty głowy, osłabienie, wyścigi czy walenie serca, czuje się słabo lub jest w głowie,

Dawkowanie

Metoprolol może być zapisane w postaci tabletek do przyjmowania doustnego, jak 25 mg, 50 mg lub 100 mg tabletki (w zależności od stanu). Do do poprawnego działania metoprololu należy podjąć zgodnie z zaleceniami. Nie należy pominąć dawkę. Jeśli pacjent zapomni przyjąć dawkę regularnego metoprololu, należy przyjąć ją tak szybko jak to możliwe. Lek należy przyjmować z posiłkiem, najlepiej posiłek w tym samym czasie każdego dnia.

Toksyczny Przedawkowanie

Bardzo ważne jest, że nigdy nie podwoi się w tym leków, jak Metoprolol może powodować toksyczne przedawkowania. Objawy toksycznego przedawkowania niebieskawy kolor zauważyłem w paznokcie i paznokcie, a także duszność lub trudności w oddychaniu. Inne objawy toksycznego przedawkowania należą zawroty głowy, osłabienie i nierówne bicie serca lub kołatania serca lub walenie.

Skutki uboczne

Niektóre efekty uboczne metoprolol mogą być toksyczne. Natychmiast poinformować o tym lekarza lub szukać pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jeśli wystąpi skórę żółknięcie lub oczy ciemniejące (żółtaczka), ciemno zabarwiony lub krew w moczu, wymioty, obrzęk stóp lub kostek, lub mają wolne nierówne bicie serca, czuje zawroty głowy lub wystąpić nagle słabe wrażenie.

Historia medyczna

Niektóre schorzenia mogą powodować dodatkowe objawy toksyczności, w tym ciąży (jak ten lek przechodzi przez łożysko i mieć negatywny wpływ na dziecko) i choroby wątroby. Metoprolol został powoduje toksyczność wątroby u osób z wcześniejszej historii medycznej choroby wątroby. Nie należy przyjmować leku, jeśli cierpią z powodu choroby wątroby lub jest w ciąży lub zamierza zajść w ciążę bez uprzedniego uzyskania zgody od ścisłej swoim lekarzem.

Ostrzeżenie

Nie należy nagle przerywać Metoprolol bez konsultacji z lekarzem, ponieważ nagle zatrzymując leki mogą spowodować fatalne skutki uboczne. Skutki uboczne Nagłe odstawienie leku to ból w klatce piersiowej i zawału serca. Jeśli planujesz mieć zabiegu chirurgicznego, ważne jest, aby pozwolić swojego lekarza o przyjmowaniu leku Metoprolol (nawet jeśli jest to zabieg stomatologiczny). Przed zastosowaniem tego leku dostarczyć lekarzowi o swojej pełnej historii medycznej.

Toksyczne działanie uboczne Magnez

Toksyczne działanie uboczne Magnez


Wszystkie środki chemiczne i leki mają pewne skutki uboczne na ludzkim ciele. Jednak, jakie skutki uboczne mogą manifestować się w to, co osoba po spożyciu, co medycyna nie może być całkowicie zdefiniowane i opisane, ponieważ różni się od konstytucji konstytucji. Według Urzędu suplementów diety, spożycie magnezu ma kilka skutków zdrowotnych.

Najczęstsze problemy zdrowotne

Niektórzy pacjenci mogą odczuwać senność lub nawet mieć jakieś zgaga biorąc salicylan leki magnezu lub phenyltoloxamine magnezu. Niektórzy pacjenci mogą także cierpieć z powodu suchości w jamie ustnej, nosa i gardła. Zdarzały się przypadki, gęstego śluzu w nosie w ludzi, którzy biorąc nadmiernego magnez. Pozostali pacjenci także skarżył rozstrój żołądka po spożyciu salicylan magnezu lub phenyltoloxamine magnezu. Te skutki uboczne nie są tak poważne, a nawet mogą odejść po upływie określonego okresu czasu.

Poważne efekty toksyczne

Niektóre poważne negatywne skutki spożywania magnez są pokrzywka, a nawet wysypka. Niektórzy ludzie mogą nawet zmierzyć się z bardziej poważnych objawów trudności w oddychaniu i ucisk w klatce piersiowej. Czasami opuchliznę wylotu może wystąpić, jak również zmniejszone wydalanie moczu i biegunkę. Czarne i krwawe stolce są również uważane za niekorzystne skutki magnezu. Czasami pacjenci mogą również zgłosić dziwne siniaki, a nawet krwawienie.

Niektórzy pacjenci również powiedział, że znudzi łatwo i niezwykle. Wymioty Stwierdzono także, jako jeden z niekorzystnymi skutkami zażywania magnezu jako część schematu leczenia medycznego. Są to poważne negatywne skutki, i zaleca się, aby pacjent konsultuje się z lekarzem, gdy doświadcza takich rodzajów skutków ubocznych.

Przedawkowanie magnezu

Magnez jest znany także obniżać ciśnienie krwi lub nudności i skurcze. Niektórzy pacjenci także opisane osłabienie mięśni podczas podejmowania magnezu na podstawie medycznych. Ponadto, jeśli występuje przedawkowanie magnezu może powodować zaburzenia rytmu serca, który jest nieodwracalny. Stan ten może być śmiertelne. Dlatego pacjenci powinni być bardzo ostrożni podczas przyjmowania magnezu.

Magnez jest składnikiem wielu leków, takich jak multiwitaminy i leków zobojętniających. Jest on stosowany jako środek przeczyszczający i jest dostępna w postaci zastrzyków.

Magnezu jest również składnikiem wielu typowych codziennych produktów spożywczych, takich jak kakao, przyprawy i herbata. Jednakże, ponieważ magnez jest stosowany w tak małych ilościach, że jest równie mało prawdopodobne, że osoba będzie cierpieć z powodu przedawkowania magnezu wyłącznie z żywności, że zużywa każdego dnia.

Jakie są działania niepożądane migreny lekami?

Jakie są działania niepożądane migreny lekami?


Migreny są często bolesne bóle głowy, które mogą osłabiać osobę, która ich doświadcza. Mogą wystąpić zaledwie raz na kilka miesięcy do kilku razy w tygodniu, w zależności od tego, jak poważne są. Gdy migrena ból jest zbyt przytłaczająca, wiele osób zwraca się do leków na migrenę, by radzić sobie z problemem. Jednak wiele migrena leki mogą powodować działania niepożądane, które należy rozumieć przed udaniem się na leki.

Rodzaje

Przed omówieniem działania uboczne, należy rozumieć, że istnieją dwa główne typy leków na migrenę: przeciwbólowe i zapobiegawcze. Uśmierzające ból migrena leczenie jest podejmowane po skutków migreny występują w celu zmniejszenia bólu. Leki zapobiegawcze migreny regularnie jest podejmowane, aby pomóc cierpiących na przewlekłe migreny pobyt z dala od migreny.

Nadużywanie

Pierwsze skutki uboczne leków na migrenę może pochodzić z nadużywania. Jest to szczególnie powszechne ze sobą onsteroidal leki przeciwzapalne (NSAID) takie jak aspiryna i ibuprofen. Jeśli podjęte przez zbyt długi czas, NLPZ może powodować wrzody przyczyny i inne rodzaje krwawienia wewnętrznego.

Tryptany

Tryptany to kolejny wspólny rodzaj leków stosowanych do łagodzenia bólu w czasie migreny odcinka. Te leki, takie jak Imitrex i Amerge, mogą powodować poważne skutki uboczne, takie jak nudności i zawroty głowy, a w niektórych przypadkach nawet było przyczyną udarów mózgu lub zawału serca.

Opiaty

W ciężkich cierpiących na migrenę, leki zawierające opiaty, takie jak kodeina mogą być przepisane do pomocy ciężkich epizodów bólu. Jednak opiaty łagodniejszych te same właściwości, jak heroina, i jako takie mają niektóre z tych samych problemów, efekt uboczny uzależnienia.

Rebound bóle głowy

Najczęstszym problemem z lekami migreny jest ból głowy odbicia. Obronie bóle występują, gdy korpus ma powodu bólu głowy zajmuje zbyt wiele leków przez pewien okres czasu. Najczęściej jest to widoczne w przeciwbólowych leków na migrenę i jest zwykle traktowane przez umieszczenie chorego na leki zapobiegawcze migreny zamiast przeciwbólowych.

Działania niepożądane Leki psychotropowe

Psychotropowe leki są zdefiniowane przez Medicine.net jak każdy lek może wpłynąć na umysł, emocje i zachowania. Ponieważ leki te zmiany składu chemicznego w mózgu, zazwyczaj powodują szereg działań ubocznych, które zależą od typu leku. Leki psychotropowe są podejmowane przez milionów ludzi na całym kraju z różnych powodów, a każdy ma swoje własne działania uboczne, niektóre bardziej poważne niż w innych. W związku z tym, ważne jest, aby znać skutki uboczne leków psychotropowych, które przyjmujesz.

Leki przeciwdepresyjne

Przez daleko, najczęściej określone leki psychotropowe są leki przeciwdepresyjne. W rzeczywistości, CNN.com donosi, że w 2005 roku z 2,4 mld leki przepisane na wizyty u lekarzy i szpitale były na 118 mln antydepresantów. Tak więc, środki przeciwdepresyjne są najczęściej przepisywanych leków w Stanach Zjednoczonych. Leki przeciwdepresyjne zmieniają chemię mózgu albo przez wpływ serotoniny, dopaminy i noradrenaliny. Serotonina jest zdecydowanie najczęściej dotknięte neuroprzekaźnika te leki działają na. Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny działać przez zwiększenie ilości serotoniny w mózgu, przez blokowanie receptorów podejmowania ponownie.

Chociaż skuteczne, leki te nie są pozbawione skutków ubocznych. Zgodnie z clinicaldepression.com efekty uboczne obejmują, ale nie są ograniczone do: suchość w ustach, niewyraźne widzenie, zaparcia, zatrzymania moczu, uspokojenie, zaburzenia snu, zwiększenie lub zmniejszenie masy ciała, ból głowy, nudności, mieszając, niezdolność do osiągnięcia orgazmu, zmniejszone libido i niepokój.

Używki

Kolejna rodzina psychotropowych przepisanych są powszechnie pobudzające, lub "stymulanty". Te silne leki są przepisywane na ADD, ADHD, narkolepsji i innych warunków określonych przez lekarza. U pacjentów ADD / ADHD, leki te działają poprzez stymulowanie mózgu stymulowane już tworząc "Anulowanie" efekt uzyskany w rzeczywistej uspokojenie umysłu. Leki te są również stosowane w leczeniu narkolepsji, zaburzeń, które stawia ludzi na ryzyko zaśnięcia w danym momencie. Z używek, mogą prowadzić i obsługiwać maszyn, bezpiecznie, bez obawy przed zaśnięciem.

Jednakże leki te nie są pozbawione skutków ubocznych. Psychdrugs.com listę skutków ubocznych związanych z tymi lekami, jak: niepokój, nerwowość, pobudzenie, bezsenność, utrata apetytu, przyspieszenie czynności serca, zaburzenia widzenia, nudności, zgaga, a w ciężkich przypadkach, sercowe problemy, które mogą spowodować konieczność zaprzestania ich wykorzystanie.

Leki przeciwpsychotyczne

Leki przeciwpsychotyczne, takie jak leki przeciwdepresyjne, działa na mózg, zmieniając chemię. W przeciwieństwie do leków przeciwdepresyjnych, jednak leki te stanowią bardziej poważne skutki uboczne i długotrwałe użytkowanie zostało udowodnione, aby spowodować trwałe uszkodzenie układu nerwowego. Stosowane w celu złagodzenia psychozy (halucynacje słuchowe i wzrokowe), leki te mogą stanowić poważne skutki uboczne, takie jak choroby serca, uspokojenie, zaburzenia ruchu, dystonia (skurcze mięśni), akatyzja (mimowolne ruchy mięśni nóg), Parkinsona, jak i późnych objawów, dyskinezy (nadmierne ruchy języka, warg i żuchwy (rethink.org). Leki te podjąć opłat na ciele, ale dla wielu schizofreników, może być mniejsze zło jak życie z halucynacji jest bardzo nieznośny i niebezpieczne.

Benzodiazepams

Innym bardzo często przepisywane leki psychotropowe są benzodiazepams. Leki Benzodiazepam są najstarszym rodziny psychotropowych i może tworzyć dość poważne skutki uboczne, jak również uzależnienie psychiczne i fizyczne. Ze względu na ten fakt, lekarze przepisują je z wielką obawą. Benzodizepams, środki uspokajające, stosowane w leczeniu bezsenności, stanów lękowych i szerokiego spektrum innych stanów psychicznych, nie mogą być zatrzymane bez odsadzenia od nich. Jeśli nagle przerywać, leki te powodują fizyczne objawy odstawienia, które mogą prowadzić do zajęcia. Centralny układ nerwowy staje się zależny od tych leków i nie może prawidłowo reagować na własną rękę, bez powoli zmniejszając dawkę, w celu zaprzestania korzystania ogóle. Leki te powodują także nadmierną senność, zawroty głowy, zaburzenia pamięci, depresji i uzależnienia.

Porady

Chociaż leki psychotropowe mogą stanowić poważne skutki uboczne, ich skuteczność jest silny i nie pomagają wiele osób się poprzez codzienności bez problemu. Jeśli przepisano leki psychotropowe z jakiegokolwiek powodu, jak w przypadku wszystkich leków, ważne jest, że badania i dowiedzieć się od skutków ubocznych tego konkretnego narkotyku potencjalnych. Edukacja jest kluczem, kiedy zaczynają się leków schematu dowolnego typu i psychotropowe, nie różnią się.

Jeśli jakiekolwiek skutki uboczne przyjmowania tych leków wpływa na twoje życie w sposób negatywny, konieczne jest, aby omówić je z lekarzem.

Działania niepożądane podczas przyjmowania Cipramil pozapiramidalne

Działania niepożądane podczas przyjmowania Cipramil pozapiramidalne


Lek citalopram nosi różne nazwy marek na całym świecie. Stany Zjednoczone sprzedaje go pod nazwą Celexa. Lista krajów, w tym Australii i Rosji, rynek leków jako Cipramil.

Cipramil Definicja

Cipramil należący do grupy SSRI lekami przeciwdepresyjnymi. Traktuje depresja, demencja, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, związane z cukrzycą i neuropatią.

Definicja pozapiramidowe

System organizmu pozapiramidowe ruchu, kontroli mięśni i stabilność. Niektóre leki, mianowicie środki przeciwpsychotyczne i przeciwdepresyjne, mogą powodować działania uboczne, które mają wpływ układu pozapiramidowego.

Objawów pozapiramidowych

Cipramil może powodować akathasia, pozapiramidowe działania ubocznego znamienny ciężkiego niepokoju, któremu towarzyszy ruch, takich jak na biegunach. Dyskinezy, lub skurcze, może również wystąpić.

Złośliwy zespół neuroleptyczny powoduje sztywność mięśni, gorączka ciężka i może spowodować śmierć.

Częstotliwość

Zgodnie z University of Maryland Medical Center, mniej niż 1 procent pacjentów stosujących doświadczenia Cipramil pozapiramidowe efekty uboczne.

Leczenie

Leczenie objawów pozapiramidowych dotyczy zaprzestania leczenia i ewentualnej przepisywania innych leków w celu złagodzenia objawów.

Jakie są działania niepożądane leku atenolol?

Jakie są działania niepożądane leku atenolol?


Atenolol jest stosowany głównie w leczeniu dławicy piersiowej i wysokie ciśnienie krwi. Znany jest także pod nazwą marki Tenormin.

Kobiety w ciąży nie powinny przyjmować atenolol.

Trudności w oddychaniu

Atenolol czasami powoduje trudności w oddychaniu w jego użytkowników. Jeśli pacjent przyjmuje atenolol i zaczynasz mieć trudności z oddychaniem, należy skonsultować się z lekarzem.

Problemy z krążeniem

Skutki uboczne atenolol czasami to mrowienie lub drętwienie nóg lub rąk. Może być również doznanie zimna w tych kończyn.

Zawroty głowy

Zawroty głowy i dezorientacja są również potencjalne skutki uboczne tego leku na receptę atenolol.

Większość niebezpiecznych skutków ubocznych

Nagły przyrost masy ciała mogą być spowodowane przez nagromadzenie płynu, który może doprowadzić do uszkodzenia serca lub nerek.
Nieregularne bicie serca lub ból w klatce piersiowej może być znak, że lek wywiera szkodliwy wpływ na serce. Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów.

Częstotliwość

Atenolol powoduje działania uboczne w niektórych, ale nie wszystkich pacjentów, którym to jest wymagane. Jest uważany za bezpieczny i skuteczny zabieg, który jest dopuszczony do konkretnego zastosowania. Nie należy niepokoić się, jeśli nie zaczną doświadczać poważnych skutków ubocznych, o których mowa powyżej.

Odwrócenie działania niepożądane statyn

Odwrócenie działania niepożądane statyn


Obniżenie poziomu cholesterolu zmniejsza ryzyko zawału serca lub udaru mózgu, a wiele osób może być przepisywany statyn na resztę ich życia, zgodnie z kliniki Mayo. Statyny, efekty uboczne mogą powodować to, aby wybrać ryzyka w dyskomfort, ale jest możliwe zmniejszenie, a nawet odwrócenie działania uboczne statyn.

Efekty uboczne statyny

Statyny działania niepożądane to bóle mięśni, uszkodzenie wątroby, problemy trawienne i wysypka lub zaczerwienienie.

Ból mięśni jest najczęstszym i kłopotliwy efekt uboczny stosowania statyn zgłaszano. Jego wpływ sięga od łagodnego dyskomfortu do utraty codziennych czynności, takich jak wchodzenie po schodach czy na spacerach. Uporczywe bóle mięśni i ciemne zabarwienie moczu może wskazywać na rabdomiolizy, stanu, które mogą powodować niewydolność nerek i śmierć.

Statyny mogą zwiększyć produkcję enzymów wątroby do niebezpiecznych poziomów; jeśli nie jest leczona, wątroba może być trwale uszkodzone.

Problemy trawienne, w tym nudności, biegunka i zaparcia są rzadkie działanie niepożądane statyn.

Wysypka lub zaczerwienienie jest możliwe skutkiem ubocznym stosowania statyn, zwłaszcza jeśli także wziąć niacyny.

Zmniejszając ból mięśni

Może słyszeliście, że koenzym Q10 może zmniejszyć lub zapobiec mięśni ból i dyskomfort może powodować statyny. Naukowcy są podzielone na ten temat, mówi, Mayo Clinic, dr Thomas Behrenbeck. Niektórzy uważają, że koenzym Q10 może zmniejszyć bóle mięśni i stawów, ale nie na tyle duże badania zostały przeprowadzone, aby to potwierdzić. Zwrócić się do lekarza o tym przed podjęciem koenzym Q10, aby sprawdzić, czy to może wchodzić w interakcje z innymi lekami, które zażywasz.

Zmiana wykonywania rutynowych lub będzie trochę łatwiej może zmniejszyć ból mięśni. Bóle mięśni, które są statyny objawy niepożądane nie zostanie zwolniony przez ponad-the-counter leki przeciwbólowe. W celu określenia, czy bóle mięśni są efektem ubocznym statyn, należy poprosić lekarza o przerwę od leków na 10 do 14 dni. Należy ustalić, czy jest to Twój recepty i nie inne czynniki, które powodują bóle mięśni przed dokonaniem zmiany leków.

Rabdomiolizy Leczenie

Lekarz powinien przetestować rabdomiolizy jeśli wystąpią uporczywe bóle mięśni i osłabienie wraz ciemny mocz. Kluczowym elementem leczenia rabdomiolizy agresywne nawodnienia, czasami towarzyszy im zastosowania środka moczopędnego opróżnienia nerki. Gdy leczenie rozpoczyna się na początku, efekty rabdomiolizy może być odwrócona przed wystąpieniem powikłań; Jednakże, gdy zaczynają dializy nerek lub jeszcze przeszczepu nerek może być konieczne.

Ochrona wątroby

Po rozpoczęciu przyjmowania statyn, lekarz powinien sprawdzić poziom enzymów wątrobowych około sześciu tygodni od początku, i powtórzyć sprawdzanie co trzy do sześciu miesięcy w pierwszym roku. Jeśli okaże się, niebezpiecznie podwyższony poziom enzymów, lekarz może zmniejszyć dawkę lub przełączyć na inną statyną.

Zmniejszając problemy trawienne

Jeśli masz problemy z trawieniem, biorąc statyny, biorąc leki z kolacją może zmniejszyć skutki.

Zmiana recepty

Porozmawiaj z lekarzem o zmianie dawkę, próbując innej statyny lub próbuje inny lek obniżający poziom cholesterolu. Prawastatyna i rouvastatin może powodować mniej skutków ubocznych niż inne statyn i innych leków obniżających poziom cholesterolu może być ważone pod względem ich skuteczności, potrzeb i skutków ubocznych. Może to zająć trochę eksperymentów, ale leki nie są jeden rozmiar dla wszystkich.

Interakcje, które mogą zwiększyć działania niepożądane statyn

Sok grejpfrutowy może nasilić działanie statyny; łącząc różne leki obniżające poziom cholesterolu mogą zwiększać ryzyko wystąpienia działań niepożądanych; i statyny mogą oddziaływać na antybiotyki leków.

Statyny działania niepożądane mogą zwiększyć jeśli wziąć statyny w połączeniu z lekami do nieregularnych rytmów serca leki przeciwdepresyjne lub leki, które hamują układ immunologiczny.

Porozmawiaj z lekarzem o identyfikacji możliwych interakcji, które mogą przyczyniać się do skutków ubocznych i wypracowaniu rozwiązań.

Działania niepożądane leków cholesterolu

Cholesterol jest rodzaj tłuszczu znajdują się w krwiobiegu i w całym organizmie. Zgodnie z Mayo Clinic, zbyt dużo cholesterolu we krwi może powodować gromadzenie się na ścianach tętnic i prowadzi do zawału serca. Lekarze często przepisują statyny w celu dostosowania poziomu cholesterolu pacjenta do normalnego poziomu.

Skutki uboczne

Mayo Clinic informuje, że statyny są bardzo skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu, ale może również powodować działania niepożądane, w tym bóle mięśni, uszkodzenia wątroby, zaburzenia trawienia i problemy neurologiczne.

Ryzyko

Kobiety, osoby 65 roku życia lub starsze, ludzie, którzy mają choroby wątroby lub nerek i chorych na cukrzycę są bardziej narażone na skutki uboczne z przyjmujących statyny, zgodnie z Mayo Clinic.

Interakcje

Mayo Clinic ostrzega, że ​​statyny, mogą powodować działania uboczne, gdy są stosowane w połączeniu z lekami przeciwdepresyjnymi i antybiotyków. Ponadto, grapefruit zawiera chemikalia, które sprawia, że ​​statyny silniejsze, zwiększenie stopnia nasilenia efektów ubocznych.

Leczenie Side Effects

Zgodnie z Mayo Clinic, istnieją sposoby, aby zmniejszyć dotkliwość skutków ubocznych, w tym dostosowanie dawki leków, zmiana na inny statyn i unikanie over-the-counter leki przeciwbólowe.

Rozważania

W 2009 artykuł na CNNhealth.com Kate Stinchfield mówi, że przyjęcie zdrowej diety mogą być skuteczne w obniżaniu poziomu cholesterolu i nie powoduje niepożądanych skutków ubocznych.

Działania niepożądane, które mogą wystąpić Przełączanie do CYMBALTA z Lexapro

Działania niepożądane, które mogą wystąpić Przełączanie do CYMBALTA z Lexapro


Depresja, która dotyka milionów Amerykanów na dzień, z różnym natężeniem. W związku z tym firmy farmaceutyczne stale formułowaniu i testowaniu nowych leków, które mogą leczyć depresję skuteczniej niż powszechnie stosowane leki z grupy SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny). Producenci zaczęli patrząc w kierunku innych neuroprzekaźników, takich jak norefinefrynę do bardziej efektywnego leczenia choroby. Przełączanie z SSRI, takich jak Lexapro do CYMBALTA może powodować niepożądane skutki uboczne.

Co to jest SSRI?

Zgodnie z Mayo Clinic, selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny takie jak Lexapro charakteryzują kierowania tylko jednego z neuroprzekaźników w mózgu związanych z depresją, serotoniny. Leki z tej pracy klasowej poprzez blokowanie receptorów w mózgu serotoniny z przyjęcia z powrotem, powodując bardziej jest obecna w mózgu. Uważa się, że w ten sposób nastrój jest podwyższony. Leki z tej rodziny, nie są jednak gwarancją, że depresja będzie złagodzony jak istnieje duża liczba osób, które mają "depresji opornej na leczenie." Dla tych osób, są inne leki dostępne.

Cymbalta

Cymbalta jak Lexapro, działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego serotoniny. W przeciwieństwie Lexapro jednak Cymbalta działa jako inhibitor wychwytu zwrotnego neuroprzekaźników, innego norefinefrynę, co SSNRI. Noradrenalina, według drugs.com, jest podobny do adrenaliny i bezpośrednio wpływa na poziom nastroju i energii. Czyni to przez "zwężenie naczyń krwionośnych i zwiększa ciśnienie krwi i poziom glukozy (cukru) we krwi poziom". Tak więc leczenie, które obejmuje zapobieganie wychwyt zwrotny tego neuroprzekaźnika zwiększy poziom energii i pomaga poprawić nastrój, dla tych, którzy nie reagują na leczenie serotoniny sam.

Przełączanie z Lexapro

Od Lexapro jest ściśle SSRI, nie wpływa w żaden sposób poziomu norefinefrynę. Jeżeli lekarz zalecił włączenie do CYMBALTA, istnieje kilka działania niepożądane, które mogą wystąpić, które mogą być uciążliwe. Jeśli zostały przy Lexapro przez ponad miesiąc, są szanse, twój poziom serotoniny są już wyższe niż normalnie, więc przejście na CYMBALTA nie będzie najprawdopodobniej powoduje żadnych skutków ubocznych SSRI. To będzie jednak powodować działania niepożądane związane z dodania inhibitora wychwytu zwrotnego noradrenaliny do leków schematu.

Możliwe SSNRI Side Effects

Drugs.com, że działania uboczne związane ze wzrostem poziomu norepinefryny obejmują, ale nie są ograniczone do: drżenie, nerwice, lęku, trudności w zasypianiu, gniewu, zmiany nastroju lub zachowania, szlifowanie zębów, nadczynności i innych. Te działania niepożądane są łatwe do zrozumienia, jak norepinehphrine jest bezpośrednio związany z poziomem energii. Efekty te znikną po zażyciu leku przez dłuższy okres czasu, ale dla wielu powodem do przerwania stosowania leku.

Radzenie sobie ze skutkami ubocznymi

Jak zostały biorąc Lexapro, to najprawdopodobniej nie czują wspólne skutki uboczne powiązanych z inhibitorami wychwytu zwrotnego serotoniny, takie jak suchość w ustach i zwiększonej potliwości. Ważne jest, aby pamiętać, że działa inaczej niż CYMBALTA Lexapro i może powodować uczucie kilka skutków ubocznych SSRI, choć zwykle na słabszym poziomie.

Porady

Skutki przejścia na środka antydepresyjnego, który działa na dwóch neuroprzekaźników w przeciwieństwie do nich jest korzystne, jeśli nie doświadczyło żadnej pomocy od Lexapro. Cymbalta może trzymać odpowiedź do depresji, jeśli jesteś gotów poświęcić niezbędną ilość czasu na ten lek do pracy. Jeśli skutki uboczne są uciążliwe lub negatywnie wpływające swoje życie, mówi do lekarza natychmiast, ponieważ może on chce zmienić ci inny lek lub połączenie SSRI (takich jak Lexapro) w połączeniu z innym lekiem, który działa wyłącznie na noradrenaliny, takich jak Wellbutrin. W przypadku niektórych, przy dwóch osobnych wyniki Leki w mniejszej ilości skutków ubocznych.

Działania niepożądane dla Levoxyl

Levoxyl, ogólnie znalezione lewotyroksyny jest lek stosowany w celu zastąpienia wyraźnie niezbędne zazwyczaj przez hormon tarczycy. Jako lek na receptę, Levoxyl może powodować szereg łagodnych do poważnych skutków ubocznych, które różnią się w oparciu o jednostki i innych czynników.

Co to jest Levoxyl?

Levoxyl jest lek na receptę przydatna dla osób cierpiących na niskich poziomów hormonu tarczycy oraz przerostu gruczołu tarczowego. Można go leczenia lub zapobiegania wole spowodowane przez hormony niezrównoważonych. Jest on często stosowany w połączeniu z innymi lekami w celu zarządzania przypadków raka tarczycy. Chociaż tarczycy kontroluje metabolizm w organizmie, Levoxyl nie jest odpowiednie do leczenia otyłości.

Poważne działania niepożądane

Według Drugs.com, Levoxyl nie wiadomo, że powodują częste działania uboczne, przy czym wiele osób zawierająca wystąpienia bez lub z drugorzędnych efektów ubocznych. Levoxyl, jednak może powodować następujące ciężkie działania niepożądane: ból w klatce piersiowej, biegunka, apetyt i zmiany menstruacyjne, gorączka, nieregularne bicie serca, zmiany nastroju, bóle stawów, silne bóle głowy, drgawki, zmęczenie, skurcze żołądka, bezsenność, drgawki, wymioty i niezwykłe przyrost masy ciała. W przypadku żadnego z tych poważnych działań niepożądanych, należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Rzadko Side Effect

Chociaż mniej poważne niż inne efekty uboczne, łagodne łysienie nastąpiło w wyniku biorąc Levoxyl. To rzadkie działanie niepożądane występowały zwykle w ciągu pierwszych kilku miesięcy od objęcia Levoxyl. W większości przypadków ta strata jest tylko tymczasowe. W przypadku kontynuacji lub ciężką utraty włosów, natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Korzystanie Levoxyl

Levoxyl należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami, aby przez lekarza. Nigdy nie odbiegają od recepty przez dostosowanie dawki lub czasu trwania tego leku. Levoxyl zazwyczaj przyjmować na czczo pół godziny przed śniadaniem. Tabletkę należy połknąć, popijając dużą (8 uncji) wody. Leki na ogół działa bardziej efektywnie, jeśli podjęte w tym samym czasie każdego dnia. Nawet po kilku tygodniach stosowania, lek nie może być w pełni adresowania objawów. Nie należy przerywać, jednak bez skontaktowania się z lekarzem.

Ostrzeżenie

Nie stosować Levoxyl jeśli doznał niedawno zawał serca. Nigdy nie należy przyjmować dwóch dawek Levoxyl zrekompensować pominiętej dawki. Zastosowanie Levoxyl w starszych powinny być dokładnie monitorowane mogą być bardziej podatne na powikłania serca.

Jakie działania mogą Ludzie przestałem Zanieczyszczenie Take Ziemia?

Jakie działania mogą Ludzie przestałem Zanieczyszczenie Take Ziemia?


Nowy Świat Encyklopedia definiuje zanieczyszczenia gruntów jako "degradację powierzchni lądowych Ziemi często powodowanych przez działalność ludzką i jej nadużycia." Rząd i grupy mandat środowiska i zachęcić konsumentów do angażowania się w działania, które zmniejszają usuwania odpadów, aby utrzymać zdrowe, naturalne siedliska dla wszystkich stworzeń, aby cieszyć. Każda osoba może angażować się w prostych działań, które przyczyniają się do zdrowszego, oczyszczarki ziemi.

Kampanie przeciw śmiecie

Miot, że nie może znaleźć swoją drogę do odpowiednich składowisk szkodzi stworzeń i gleb piękno tego kraju. Na przykład, plastikowe torby, niedopałki papierosów i pierścienie six-pack stanowią zagrożenie dla dzikich zwierząt. Społeczności na terenie Stanów Zjednoczonych wprowadziły kampanii anty-śmieci. Można zorganizować jeden w swoim sąsiedztwie, inicjując wolontariuszem śmieci dni odbiór raz w miesiącu.

Zmniejsz Opakowania

Kenneth Berger, adiunkt w Instytucie Żywności i Nauk Rolniczych Uniwersytetu Florydy w Gainesville, szacuje się, że około jedna trzecia śmieci napełniania składowisk w USA składa się z materiałów opakowaniowych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie konsumentów i wpływu rządowej, producenci odkryli różne sposoby ograniczania opakowań, takich jak wyeliminowanie opakowań z tektury zewnętrznej, zapewniając wielokrotnego napełniania pojemników i przy użyciu materiałów pochodzących z recyklingu opakowań. Konsumenci mogą zrobić, aby zmniejszyć swój udział wyparcia składowisk opakowania kupując przesyłki masowe, zakup towarów pakowane w pojemniki do recyklingu i za pomocą wielokrotnego użytku torby na zakupy.

Kosz

Recykling zmniejsza ilość śmieci przeniesiony na składowiska. Elementy, recyklingu, po okresie przetwórstwa, stają się użyteczne ponownie. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) opisuje cztery metody odzyskania przedmiotów do recyklingu, w tym naczynia i Curbside odkupu ośrodków. Pozycje można recyklingu obejmują papieru, aluminium lub puszek, szkła i plastikowych butelek.

Zakup Produkty Recyklingu

Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska wynika, że ​​można zachować śmieci gromadzeniu się na składowiskach poprzez zakup przedmiotów, które zostały poddane recyklingowi. Wybierając produkty oznaczone "recyklingu" symbol, konsumentów motywuje i wspiera programy recyklingu. Producenci będą reagować na wzrost popytu na produkty recyklingu poprzez produkcję wyższej jakości recyklingu przedmiotów. Producenci mogą ponownie przetworzyć surowce w pozycji nadających się do recyklingu, takich jak papier i aluminiowych puszek do tworzenia makulatury i aluminiowych puszek.

Reuse

Używane elementy, które zazwyczaj kończą się na wysypiskach może służyć innym celom. Możesz przekazać używane --- ale poręczny --- buty i ubrania, aby sklepach oszczędności. Niektóre strony społeczności przyjmować darowizny kolekcja starych okularów. Oklepany tee koszulki i skarpetki mogą dostarczyć Państwu asortyment szmaty do czyszczenia. Program CalRecycle od stanu Kalifornia wskazuje, że nauczyciele są stale na poszukiwania starych czasopism i gazet w celu uzupełnienia planów lekcji i projektów artystycznych.

Działania niepożądane baklofenu

Baklofen jest lek na receptę. Jest on powszechnie stosowany w leczeniu stwardnienia rozsianego. Funkcjonuje poprzez rozluźnienie mięśni szkieletowych. Zarządza skurcze, które mogą prowadzić do bólu, sztywności i klonus mięśni - wszystko to objawy stwardnienia rozsianego. Kilka nieprzyjemne skutki uboczne powodowane poprzez baklofenu według eMedTV.

Częste działania niepożądane

Użytkownicy baklofenu często doświadczają skutków ubocznych, w tym osłabienie mięśni, bóle pleców, biegunka, zaparcia, ślinić więcej, wyczerpanie, senność, zawroty głowy, swędzenie, trudności w oddawaniu moczu, nudności oraz dodatkowe oddychanie. Jeżeli którykolwiek z tych objawów, stać się bardziej problematyczne, czy też, że nie odejdzie szybko, należy skonsultować się z lekarzem.

Poważne działania niepożądane

Poważne skutki uboczne baklofenu są stosunkowo rzadkie, lecz możliwe. Jeśli wystąpią działania niepożądane, takie jak dreszcze, nie jest w stanie oddać mocz, pobudzenie, zmniejszenie napięcia mięśni lub drgawki, należy uzyskać opieki medycznej.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne na Baclofen są również możliwe. Niektóre objawy należy zwrócić uwagę są ucisku w klatce piersiowej, pokrzywka, wysypka, świąd, trudności w oddychaniu, a wargi, języka, jamy ustnej i twarzy obrzęk. Jeśli wystąpi którykolwiek z tych objawów, należy uzyskać pomoc medyczną w nagłych wypadkach.

Przestroga

Musisz być bardzo ostrożny, gdy rozważa podjęcie baklofenu. Ci, którzy są uczuleni na tym nie powinno się używać tego leku. Należy poinformować lekarza o swojej historii medycznej, zwłaszcza w odniesieniu do padaczki - lub wszelkie inne warunki, które dotyczą seizures-- oraz choroby nerek. Jeżeli wystąpiły skrzepy krwi lub udaru w przeszłości, lekarz również musi zostać zgłoszona.

Przedawkowanie

Przedawkowanie Baclofen może prowadzić do potencjalnie niebezpiecznych objawów, takich jak rzucanie się, senność, osłabienie mięśni, wskazać lub rozszerzone źrenice, rozdawanie, spłycenie oddechu lub wchodzących w śpiączkę. Wszystkie te objawy wymagają natychmiastowej pomocy medycznej.

Działanie progesteronu

Progestagen jest syntetyczna wersja hormonu żeńskiego progesteronu. Jest on używany do wielu celów medycznych z najczęściej będącego antykoncepcji hormonalnej i do zwalczania skutków hormonalnej terapii zastępczej estrogenami u kobiet. Wszystkie leki powodować pewne skutki uboczne, ale jeśli skutki uboczne są poważne, że należy niezwłocznie zgłosić się do swego lekarza.

Skutki progestagen Gel

Progestagen żel forma Progesteron stosowany w leczeniu bezpłodności u kobiet. Częste działania niepożądane to wzdęcia, skurcze, zaparcia lub biegunki, zawroty głowy i zaburzenia upławy. Rzadsze działania niepożądane, takie jak zakłócone oddychanie, jednostronne osłabienie mięśni lub bolesny obrzęk, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Tego typu objawy mogą być objawy udaru mózgu lub krwi skrzep, który może wystąpić u kobiet, które suplementy progesteronu i dym. Ponadto, każdy z historii nieprawidłowych krwawień z pochwy, brakowało aborcji lub raka powinny unikać tego rodzaju suplementów.

Progestynowe Wkładki

Wkładki progestyny ​​są wykorzystywane jako wspornik wszczepionych zarodków i we wczesnej ciąży jako przeciwdziałania poronienie. Wkładki te działają zagęścić błony śluzowej macicy i tworzenia środowiska bardziej odpowiedni dla zarodka. Efekty uboczne to wzdęcia, upławy, tkliwość piersi i przyrost masy ciała. Wkładki progesteronu nie powinien być stosowany przez kobiety, które miały niewyjaśnione krwawienia z pochwy, krwawienie w mózgu lub raka piersi.

Oleje progesteronu

Progestagen oleju jest po prostu wtrysk progestagen w oleju sezamowym stosowany w leczeniu nieobecny lub nieregularne miesiączki. Jego działanie polega na regulowaniu cykli własne organizmu tak, że tworzy hormony na własną rękę i reguluje krwawienia z macicy. Każdy z alergią do progesteronu lub jego syntetycznych, sezamem lub olejów, lub alkohol benzylowy powinny unikać progestynowy olej jak gdyby ktoś z historii zakrzepów lub udaru mózgu, jak i kobiet w ciąży.

Progesteronu pigułki antykoncepcyjne

Progesteronu tylko tabletki antykoncepcyjne, znane również jako "mini pigułki" są często przepisywany dla matek karmiących i kobiet, które chcą uniknąć skutków ubocznych estrogenów i progesteronu tradycyjne pigułki antykoncepcyjne, ponieważ mają mniej skutków ubocznych i nie "wysychają" mleko matki. Skutki uboczne tych tabletek obejmują zwiększenie głodu, przyrost masy ciała, delikatne piersi, plamienia między miesiączkami i trądziku. W przeciwieństwie do zwykłych pigułek antykoncepcyjnych, jeśli pominięcia dawki o więcej niż trzy godziny, należy użyć drugiego formularza antykoncepcji do końca tego cyklu aż do okresu lokowania. Nie można "podwoić" dawkę, jak można z innymi.

Implant progestagen

Implant progestagen (znany również jako Implanonu) jest stosunkowo nowy na rynku w porównaniu z innymi środkami o działaniu progesteronu. Implanty działają w celu zapobiegania ciąży, powoli uwalniając hormony progesteronu w organizmie przez okres trzech lat. Implant Implanon jest niewielka, o wielkości zapałki i umieszczony jest w środku górnego ramienia przez lekarza. Po trzech latach, implant musi zostać usunięty przez lekarza. Skutki uboczne są niewielkie i obejmują krwawienie lub plamienie pochwy, przyrost masy ciała, bóle i pewne sporadyczne wokół miejsca wprowadzania.

Zastrzyki z progesteronu (zdjęcia)

Progesteronu zastrzyki, jak Depo-Provera, są popularne wśród kobiet, które preferują metody antykoncepcyjne, które nie kolidują z spontaniczność seksualnej. Jest również szeroko stosowany u kobiet, które mają niedokrwistość sierpowatokrwinkowa, ponieważ kobiety mają mniej problemów z ich warunkami, gdy używane są strzały. Aby były skuteczne, kobiety muszą otrzymać kolejną szansę na trzy miesiące. Bóle głowy, nudności, nieregularne cykle miesiączkowe, a przyrost masy ciała są powszechne zastrzykami progesteronu.

Działania niepożądane metotreksatu wstrzykiwań

Metotreksat jest lekiem stosowanym w leczeniu niektórych nowotworów, przewlekłych chorób Remitująco skóry (takich jak łuszczyca) i reumatoidalnego zapalenia stawów. Tryb działania jest poprzez hamowanie enzymów biorących udział w metabolizmie zasadniczego składnika odżywczego (foliowego). Cele metotreksat komórek zapalnych i komórek nowotworowych, ale może uszkodzić zdrowe tkanki, które mają wyższe wymagania kwasu foliowego. Ten artykuł skupia się na efektach metotreksatu na metabolizm kwasu foliowego, które mogą wytwarzać efekty uboczne związane z zastrzykami metotreksat.

Skutki uboczne

Najczęściej zgłaszanymi działaniami niepożądanymi metotreksatu są owrzodzenia, nudności i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Krwinki białe niskie mogą spowodować zwiększoną podatność na zakażenia. Inne skutki uboczne są wskazane poniżej poprzez toksyczności w narządach. Te toksyczne efekty uboczne i są wytwarzane przez hamowanie niezbędnych dróg biochemicznych. Metotreksat jest antymetabolity kwasu foliowego i hamuje enzym (reduktaza dihydrofolianowa), który metabolizuje związki kwasu foliowego. Przez zahamowanie tego enzymu obniża się rodzaj i ilość folianów dostępnych dla reakcji biochemicznych. Reakcje te obejmują syntezę kwasów nukleinowych (na przykład DNA i RNA) i komórkową przetwarzania białek. Synteza kwasu nukleinowego hamuje depresję podział komórek, które zakłóca proliferację różnych komórek nowotworowych. Aktywność ta nie jest skierowany wyłącznie na komórkach nowotworowych, a skutki uboczne metotreksat powodują zakłócenia innej aktywności komórkowej związane folanu-. Ogólnie toksyczność metotreksatu jest funkcją hamowania proliferacji komórkowej w normalnych komórkach i tkankach z wysokimi obrotami i zakłóceń sygnałów komórkowych.

Hematologiczne

Szpik kostny jest stale wytwarzania nowych komórek. Komórki te są istotne w transporcie tlenu, funkcji układu immunologicznego i gojenia się ran. Metotreksat można hamować produkcję krwinek w szpiku kostnym i powodować depresję stężenia czerwonych krwinek (RBC), krwinek białych (WBC) i wytwarzania płytek. To może ostatecznie prowadzić do niskiego RBC (niedokrwistość), niskie WBC (leukopenia) oraz wzrost ryzyka wybroczyn lub krwawień z powodu niskich płytek krwi, które są niezbędne w tworzeniu parcha.

Uszkodzenie wątroby

Ostre i przewlekłe uszkodzenie wątroby jest zgłaszane najczęściej z powodu dużych dawkach lub długotrwałej ekspozycji na metotreksat. Toksyczność przewlekła może być śmiertelne i musi być uważnie monitorowane. Ryzyko zwiększa się toksyczność używania alkoholu, cukrzyca, otyłość i starości. Może spowodować uszkodzenie wątroby z powodu zmniejszyła reakcji komórkowych (czyli metylacji) w wątrobie i proliferacji tłumione.

Odpornościowego i płuc

Metotreksat należy stosować z dużą ostrożnością, gdy aktywne zakażenie wystąpiło. Może to spowodować uodpornienie się nieskuteczne. Potencjalnie śmiertelnego zakażenia oportunistyczne (na przykład zapalenia płuc), może również wystąpić z powodu tłumionego aktywacji białych krwinek i produkcji.

Neurologiczne

Uszkodzenia nerwów (neurotoksyczność) zgłaszano u pacjentów leczonych metotreksatem dożylnym. Działania niepożądane są zgłaszane jako leukoencefalopatii, czyli istota biała (leuko-) mózg (-encephalo) uszkodzenia (-pathy) i występuje jako niektórych typów napadów. Mózgu i płynu rdzeniowego mają wysoki poziom kwasu foliowego, który funkcjonuje w utrzymaniu produkcji neuroprzekaźnika i naprawy aminokwasów. Zakłócenie tych procesów są podane w produkcji napadów i neurotoksyczność.

Nerki (nerek)

Metotreksat może powodować uszkodzenie nerek i niewydolność nerek. Toksyczność dla nerek jest spowodowany dużą koncentrację metotreksatu, które naturalnie jest filtrowany z krwi. Te wysokie stężenia mogą prowadzić do powstawania kryształów w nerkach, powodując uszkodzenia lub awarii.

Skóra

Poważne i czasami śmiertelne reakcje skórne są zgłaszane z metotreksatem. Reakcje miejscowe obejmują świąd, zmiany w pigmentacji, pokrzywka, wysypki i owrzodzenia. Reakcje ciężkie to śmierć komórek tkanek i zespół Stevensa-Johnsona. Takie warunki mogą wynikać z powodu zakłóceń układu immunologicznego, co prowadzi do zakażenia, a przerwanie replikacji i naprawy tkanek w miejscach iniekcji lub zwijanych.

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci

CLARITIN Działania niepożądane u dzieci


Dzieci z alergią nie muszą cierpieć z powodu objawów. Jeden lek na rynku, Claritin, zapewnia niezawodną, ​​bezpieczną ulgę. Działania niepożądane pojawiają się rzadko i zwykle są łagodne, zwłaszcza w porównaniu do nędzy reakcji alergicznej. Mimo to, opiekunowie mogą oferować komfort podczas ich wystąpienia. W wyjątkowym przypadku poważniejszej reakcji, świadomości i właściwej opieki medycznej może zapewnić dzieciom bezpieczne.

O Claritin

Claritin, marka Schering-Plough na loratadynę narkotyków, to leki przeciwhistaminowe drugiej generacji. W przeciwieństwie do starszych leków przeciwhistaminowych, leków przeciwhistaminowych drugiej generacji, takie jak loratadyna ogół nie powodują senność. Dostępny bez recepty w Stanach Zjednoczonych, lekarze zalecają go do reakcji alergicznych, które mogą obejmować przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie, swędzenie oczu i pokrzywkę. Claritin dostępne dla dzieci w postaci tabletek do żucia, w postaci syropu, a jako "Reditab" - pigułki, które rozpuszcza się szybko w ustach.

Jak to działa?

U osób uczulonych, układ odpornościowy uruchamia reakcje substancji inaczej nieszkodliwe. Te reakcje alergiczne - łzawienie oczu, kichanie i swędzenie - stanowią wysiłki w celu wypędzenia co organizm mylnie postrzega jako zagrożenie.

Reakcja ta wyzwala z komórek odpornościowych hormon zwany histaminy. Loratadyna jest lekiem przeciwhistaminowym; blokuje histaminę wiązaniu się z receptorami, które to powodują objawy alergii.

Przydatność dla Dzieci

Dzieci w wieku powyżej 2 lat może podjąć Claritin. Normalna dawka dla dzieci w wieku od 2 do 5 lat wynosi 5 mg. Dzieci w wieku 5 i starszy może wziąć 10 mg na dobę.

Bez zalecenia lekarza nie należy podawać loratadynę do dziecka z zaburzeniami czynności wątroby lub nerek. Negatywne interakcje z loratadyny są niezwykle rzadkie. Jednak zrobić przed podaniem dziecku stosujących inne leki skonsultuj się z farmaceutą lub lekarzem.

Skutki uboczne

Loratadyna oferuje niezawodną ulgę objawów alergii z kilku skutków ubocznych. Jego bardziej powszechne skutki uboczne wydają się być łagodne, zwykle maleje z dalszego użytkowania. Najczęstszą z nich to senność, brak energii, bóle głowy i suchość w ustach.

Cięższe reakcje na loratadynę wystąpić z niezwykłą rzadkość, ale wymaga natychmiastowej pomocy medycznej, gdy się one pojawią. Mogą one wskazywać na bardziej poważny stan niż alergii podczas leczenia. Są to trudności w oddychaniu, świszczący oddech, omdlenia, drgawki, mała liczba płytek krwi i toksyczność wątroby.

W sumie, lekarze i farmaceuci uważają loratadynę być bardzo bezpieczny lek z minimalnym ryzykiem.

Dla wygody

Podczas Claritin może zająć dokuczliwych objawów alergii, może czasami powodować uciążliwe skutki uboczne. Przy odrobinie staranności, jednak ich doświadcza dziecko może znaleźć ukojenie.

Na ból głowy, umieścić ciepłe, wilgotne szmatki nad czole dziecka. Jeśli ciepło nie pomoże, spróbuj fajne szmatki zamiast.

Na sennym lub zmęczenie dziecka, pozwolić mu odpocząć, aż objawy ustąpią, być może oferując relaksujące działania, takie jak książki czy puzzle Uderzenie nudy.

Jeśli dziecko ma suchość w ustach, często oferują swoje napoje i rozważyć więcej nowych płynów, takich jak pop lodu lub o smaku owoców żelatyny.

Należy pamiętać, że skutki uboczne wydają się zmniejszać już dziecko przyjmuje leki. W międzyczasie, małe środki komfort może przejść długą drogę.

Działania niepożądane makrolidów

Makrolidy są klasą antybiotyków stosuje się do leczenia różnych przyczyn infekcji. Makrolidy wykazują aktywność wobec Staphylococcus organizmu zazwyczaj odpowiedzialne za zakażenia skóry i tkanek miękkich. Makrolidy wykazują także aktywność przeciw górnych i dolnych dróg oddechowych, takich patogenów, jak Streptococcus, Haemophilus, Moraxella, mykoplazmami i Bordetella. Chlamydia i Neisseria, organizmy związane z niektórymi chorobami przenoszonymi drogą płciową, są także odpowiedzią na leczenie makrolidów. Makrolidy mogą być również stosowane w schematach skojarzonych do leczenia wrzodów trawiennych i niektóre oportunistycznych infekcji u pacjentów zakażonych wirusem HIV.

Mechanizm działania

Antybiotyki makrolidowe zakłócać genetycznego makijażu wrażliwych bakterii przez hamowanie ważny krok w rozwoju szczepu i reprodukcji.

Skutki uboczne

Najczęstszym skutkiem ubocznym antybiotyki makrolidowe jest niestrawność. Nudności, wymioty, biegunka, zgaga i niestrawność występują u 10 procent pacjentów. Zaburzenia smaku i łagodne bóle brzucha zostały również odnotowane. Wysypka, ból głowy, osłabienie i zmiany w funkcji wątroby lub zwiększenie aktywności enzymów wątrobowych rzadziej występują.

Reakcja alergiczna

Jak w przypadku każdego leku, może wystąpić reakcja alergiczna. Objawy alergii mogą obejmować wysypkę, swędzenie, trudnością w oddychaniu lub połykaniu, obrzęk --- w szczególności obrzęk warg, twarzy lub języka. Pacjenci, którzy doświadczają żadnych objawów potencjalnej reakcji alergicznej, należy powiadomić lekarza lub natychmiast udać się do lekarza.

Specjalne środki ostrożności

Antybiotyki makrolidowe mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, zwłaszcza serca, doustne środki antykoncepcyjne lub leki przeciwgrzybicze. Oddziaływania te mogą powodować nieprawidłowe rytmy serca, powodować wyższe niż pożądane poziomy leku lub wpływać na aktywność innych leków. Pacjenci, którzy są przewidziane na antybiotyki makrolidowe powinny skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą, aby mieć pewność, że jest bezpieczny do podjęcia wraz z ich innymi lekami.

Dostępne produkty

W 2009 roku trzy główne produkty makrolidowe są zatwierdzone do użytku przez US Food and Drug Administration i dostępne na rynku amerykańskim. Azytromycyna lub Zithromax służy najczęściej. Według Pharmacy Times Magazine, azytromycyna plasuje się wśród 200 najlepszych leków wydawanych każdego roku. Klarytromycyna, lub Biaxin i erytromycyna, najstarsza z trzech, rzadziej stosuje się ze względu na wzrost efektów ubocznych. Wszystkie trzy leki są obecnie dostępne w formie ogólnej.

Expert Insight

Biorąc antybiotyki makrolidowe z pełną szklanką wody i posiłku lub przekąski mogą pomóc zmniejszyć dolegliwości żołądkowe. Kobiety, które są za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych może chcieć zatrudnić dodatkową metodę antykoncepcji w trakcie cyklu miesiączkowego okolicy leczenie. Zaburzenia smaku mogą być sterowane z twardych cukierków, cukierków miętowych lub gumy. Kontynuuj pełnej kuracji antybiotykowej jako skierowany przez lekarza, nawet jeśli objawy się nie cofną. Pomaga to zapobiegać rozwojowi oporności bakteryjnej na antybiotyki.

Działania niepożądane kwasu klawulanowego

Kwas klawulanowy jest antybiotyk, lek stosowany do leczenia zakażeń na całym ciele. Lek, w szczególności, zwalcza zakażenia bakteryjne, które są często odporne na inne rodzaje antybiotyków. W przeszłości nie były stosowane do leczenia dróg moczowych, stawów, kości, żołądka, i infekcje pochwy. Podobnie jak w przypadku większości leków antybiotycznych, nie są liczbę efektów ubocznych z zastosowaniem leków.

Częste działania niepożądane

Skutki uboczne tego leku to ból brzucha, gazy, biegunka, wymioty, nudności, bóle mięśni i stawów, wysypka skórna, świąd, ból głowy, ból i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia i infekcje pochwy drożdży. Są one uważane za najbardziej typowe efekty uboczne i dotyczą tylko niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, istnieje również szereg poważnych skutków ubocznych związanych z użyciem tego leku. Efekty uboczne to krwawa biegunka, obecność krwi w moczu, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, nietypowe osłabienie, łatwe krwawienie i siniaki, splątanie, suchość w ustach, zwiększone oddawanie moczu, dreszcze, bóle mięśni, gorączka, ból gardła, ból głowy, drgawki, ból w klatce piersiowej i nieregularne bicie serca. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą ilość użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Jeśli jesteś uczulony na potas, tikarcyliny klawulanowym lub innych produktów penicyliny, nigdy nie powinno się brać z kwasem klawulanowym z jakiegokolwiek powodu. Zawsze należy stosować tego leku w całym przebiegu leczenia, aby upewnić się, że twoje ciało jest pozbyć się infekcji bakteryjnej. Skonsultować się z lekarzem, jeśli u pacjenta występuje którykolwiek z następujących dolegliwości: zaburzenia krzepnięcia krwi, choroby nerek, wszelkiego rodzaju alergie, zaburzenia równowagi elektrolitowej lub jeśli jesteś na diecie, która ogranicza spożycie soli.

Wykorzystanie

Kwasem klawulanowym należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza i nie w dawkach, które przekraczają to, co jest zalecane na etykiecie. Preparaty podaje się w formie wtryskowej przez igłę, która jest umieszczona bezpośrednio do żyły. Wstrzyknięcia powinno być wykonywane przez lekarza lub pielęgniarkę w profesjonalnym otoczeniu medycznym. Lek podaje się zwykle przez 10 do 14 dni, w zależności od ciężkości infekcji.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Kwas klawulanowy jest przeznaczony do leczenia jedynie zakażeń bakteryjnych i nie powinny być stosowane do leczenia dowolnych innych stanów medycznych o ile wyraźnie nie jest to zalecane przez lekarza.

Jak zminimalizować działania niepożądane antybiotyków

Jak zminimalizować działania niepożądane antybiotyków


Antybiotyki są jednym z najważniejszych narzędzi współczesnej medycyny, łatwo zatrzymać w ich utworów wielu zakażeń bakteryjnych, które w minionych wiekach mogło być śmiertelne. Lekarze przepisują antybiotyki na potwierdzonych infekcji, ale również do osób, które uważane są w grupie zwiększonego ryzyka wystąpienia ciężkich zakażeń, takich jak te z niedoborów immunologicznych. Możliwe działania niepożądane antybiotyków należą reakcje alergiczne, a także różnorodne problemy żołądkowo-jelitowe, takie jak nudności i biegunka. Czasami te skutki uboczne są nieuniknione, ale można wziąć kilka działań, aby zminimalizować ryzyko.

Instrukcje

1 Należy poinformować lekarza o wszelkich przeszłości ty co do reakcji na antybiotyki. W szczególności, lekarz musi wiedzieć, jeśli kiedykolwiek wystąpiła reakcja alergiczna na antybiotyk. Dzięki tej informacji, lekarz może uniknąć przepisywania antybiotyków, które mogą powodować problemy.

2 Należy poinformować lekarza o wszelkich innych leków lub suplementów ziołowych, które są obecnie przyjmujących. Czasem antybiotyki mogą wchodzić w interakcje z innymi lekami, nasilenie się niepożądanych skutków antybiotyków (lub innych leków).

3 Zapytaj farmaceutę o właściwą czasu na kiedy wziąć antybiotyk, że przepisaną przez lekarza. Niektóre antybiotyki mają być podjęte z jedzeniem, a inne powinny być podjęte na pusty żołądek. Stosując sposób opisany antybiotyk zmniejsza ryzyko skutków ubocznych i zwiększa prawdopodobieństwo, że antybiotyk będą działać jak wskazano.

4 Dodaj świeże jogurt do diety lub wziąć probiotyczny suplement. Niektóre alternatywne ekspertów w dziedzinie zdrowia uważają, że zwiększenie spożycia zdrowych bakterii w trakcie i po kuracji antybiotykowej zapobiegnie zdrowych bakterii w jelitach z wyczerpania. Pewne dowody naukowe wskazują również, że stosowanie probiotyków zmniejsza ryzyko wystąpienia biegunki związanej z leczeniem antybiotykami i mogą zapobiec zakażeniu niebezpiecznej bakterii zwanym C. difficile.

5 Należy poinformować lekarza o jakichkolwiek skutków ubocznych wystąpić podczas leczenia antybiotykami. Zadzwoń do lekarza od razu, jeśli wystąpi wysypka lub doświadczenie problemy z oddychaniem podczas stosowania antybiotyku, ponieważ te objawy mogą oznaczać, masz alergię na ten antybiotyk.

Wskazówki

  • Jeśli jesteś zainteresowany pomocą suplementów probiotycznych, pamiętaj, aby usunąć tę sprawę z lekarzem, ponieważ może być przeciwwskazany u osób z określonych warunków zdrowotnych. Jogurt jest prawie zawsze bezpieczny, chyba że masz alergię na nabiał.

Rzadkie działania niepożądane Losec

Rzadko Losec, znany również jak omeprazol, to lek stosuje się do leczenia stanów chorobowych, w których występuje zbyt dużo kwasu w żołądku. Lek jest stosowany głównie w leczeniu chorób żołądka i wrzody dwunastnicy użytkowników. Podobnie jak w przypadku większości leków żołądka, istnieje szereg skutków ubocznych związanych ze stosowaniem leku.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane z zastosowaniem leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą krwawienie warg, dreszcze, obecność krwi w moczu, gorączka, ogólne złe samopoczucie, zaparcia, biegunka, gazy, utrata głosu, kichanie, katar, uczucie senności i zawroty głowy. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego leku, tylko one wpływają na małą ilość użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, istnieje również szereg poważnych skutków ubocznych, które mogą pochodzić na skutek stosowania tego leku. Niektóre z tych działań niepożądanych należą: ból brzucha, ból pleców, zaparcia, ból w klatce piersiowej, biegunka, kaszel, ból głowy, zgaga, uczucie zatkanego nosa, katar, wymioty, nietypowe krwawienie lub zasinienie, wrzody lub owrzodzenia na narządach płciowych i bólu stawów. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie i nie wpływają na dużą ilość użytkowników.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Rzadko Losec został znany powodować zawroty głowy i senność niezwykły w użytkowników. W rezultacie, zaleca się użytkownikom nie wykorzystuje dowolny typ maszyn (samochody włącznie), a za pomocą tego leku. Należy poinformować lekarza, jeśli kiedykolwiek miał każdy rodzaj reakcji alergicznej do żywności lub leków przed rozpoczęciem leczenia tym lekiem. Lek ten jest również znany być wydzielana do mleka matki, dlatego należy postępować z najwyższą ostrożnością przy użyciu tego leku.

Wykorzystanie

Zawsze należy stosować ten lek dokładnie tak, jak to zostało przepisane przez lekarza i nie w dawkach przekraczających zalecane, co zostało na etykiecie. Lek może być podawany w jednej pigułki lub sproszkowanej postaci i mogą być przyjmowane z posiłkiem lub na czczo. Zawsze należy połknąć w całości kapsułki i nie żucia, kruszenia lub zerwać leku, jak to podawania zbyt dużej ilości leku w tym samym czasie.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z miejscowym lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania, należy skontaktować się z lokalnym centrum zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Rzadko Losec jest przeznaczona do leczenia tylko w powyższych dolegliwości i nigdy nie powinny być wykorzystywane rekreacyjnie lub bez recepty.

Jakie są działania niepożądane do próby tuberkulinowej?

Tuberkulinową oczyszczona pochodna białkowa używane do ustalenia, czy osoba ta została wystawiona na tuberkulinę białka (bakterie, które powoduje, gruźlica). Test jest podawany w celu określenia, czy osobnik ma już przeciwciał bakterii Mycobacterium, poprzez iniekcję lub w poprzednim czynników środowiskowych. Podobnie jak w przypadku większości testów bakteryjnych, istnieje pewne skutki uboczne związane ze stosowaniem.

Częste działania niepożądane

Jak wspomniano, istnieją pewne skutki uboczne związane ze stosowaniem tego testu. Są to ból w miejscu wstrzyknięcia, ból głowy, nudności, wysypka, swędzenie, gorączka, zawroty głowy, senność, ogólne poczucie choroby, wymioty i biegunkę. Podczas gdy są one uważane za najczęstsze działania niepożądane związane ze stosowaniem tego testu, ale dotyczą tylko niewielkiej liczby użytkowników.

Poważne skutki uboczne

Niestety, są również mało prawdopodobne, ale możliwe poważne działania niepożądane związane z zastosowaniem tego testu. Należą do nich reakcje alergiczne, zamknięcie gardła, wysypka skórna, pokrzywka, trudności w oddychaniu, zaostrzenie klatki piersiowej i obrzęk warg, jamy ustnej, języka i gardła. Te działania niepożądane są bardzo rzadkie.

Ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa

Ten test nie powinien być podawany, jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią, ponieważ związki chemiczne obecne w iniekcji mogą mieć negatywny wpływ na nienarodzonego lub noworodka. Swędzenie, podrażnienie i obrzęk w miejscu wstrzyknięcia jest normalna reakcja. Jeśli jesteś uczulony na wszelkiego rodzaju żywność lub leki, poinformować lekarza przed wstrzyknięciem, aby ustalić, czy jest to bezpieczne dla Ciebie.

Zastosowanie

Testu tuberkulinowego jest podawany w postaci wstrzyknięcia powinno być przeprowadzane przez personel medyczny w warunkach medycznych. Test jest wtryskiwany do przedramienia osobnika i będzie wytwarzał wysypkę ko jak w miejscu wstrzyknięcia. Gdy to nastąpiło, zostaniesz poproszony, aby wrócić do lekarza po 72 godzinach do określenia wyników. Wyniki określono według niniejszego podrażnienia po 72 godzin upłynął.

Ostrzeżenie

W przypadku wystąpienia któregokolwiek z wyżej wymienionych objawów, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.

Jeśli istnieje podejrzenie przedawkowania należy skontaktować się z centrum kontroli zatruć i udać się bezpośrednio do najbliższego pogotowie.

Próba tuberkulinowa jest przeznaczona do badania jedynie na gruźlicę i nie powinny być wykorzystywane do żadnych innych celów medycznych lub bez zgody lekarza.