adcov.com

Zen szen i FibromiaLgia

Jak działa Fibromialgia Afekt związku?

Jak działa Fibromialgia Afekt związku?

Syndrom Enigmatic

Fibromialgia jest przewlekłą chorobą wpływających 2 do 4 procent populacji Stanów Zjednoczonych, według czerwca 2006 broszury z American College of Rheumatology. Głównie dotykających kobiety, osoby z atakami doświadczenia fibromialgii powszechnego bólu, zmęczenia i innych powiązanych objawów. Podręcznik zdrowotnej New York Times doniósł, że niektóre badania wykazały występowanie szczytów fibromyalgia około 35 roku życia, podczas gdy inni twierdzą, że choroba występuje najczęściej u kobiet w średnim wieku. Samo przypomnienie zdrowia cytowany jedno badanie, które wykazało przypadki fibromialgii wzrasta z wiekiem, osiągając częstotliwość ponad 7 procent wśród osób w wieku 60 i 70-tych.

Bez znanej przyczyny fibromialgii jest trudne do zdiagnozowania i leczenia. W wyniku tych czynników może mieć wpływ na stan praktycznie każdy aspekt życia człowieka - w tym relacje z przyjaciółmi i rodziną.

Straszliwe żniwo

American College of Rheumatology broszura wymienia najczęstsze objawy fibromialgii jak przewlekła powszechne zmęczenie mięśni, ból i tkliwość. Inne objawy mogą obejmować bóle głowy, zespół jelita drażliwego, drażliwość pęcherza moczowego, problemów poznawczych i pamięci, zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego, ból miednicy, zespół niespokojnych nóg, wrażliwość na hałas i temperatura, lęku i depresji.

Bo z tych objawów, pacjenci fibromialgii często trudno jest utrzymać istniejące przyjaźnie i poznać nowych ludzi. Ze względu na brak wiedzy i zrozumienia na temat stanu, bliskich może znaleźć się coraz bardziej sfrustrowani z osób cierpiących na fibromialgię. Emocjonalne zamieszanie i ból fizyczny związany z fibromialgii - a także niektórych leków stosowanych w jej leczeniu - także może obniżyć danej osoby popęd płciowy, dalszego wysiłku intymne relacje.

Strategie radzenia sobie

Eksperci twierdzą, że następujące wskazówki mogą pomóc osobom z fibromyalgia i tych, którzy są blisko nich poradzić sobie z chorobą:

Dostosować oczekiwania: Osoby z fibromialgii może znaleźć ich codzienne funkcjonowanie znacznie ograniczona ze względu na ból i zmęczenie. Małżonkowie i inni bliscy mogą pomóc, biorąc odpowiedzialność za prace domowe, takie jak sprzątanie i gotowanie. Umożliwia pacjentów fibromialgii wywierać mniej energii i dostać więcej odpoczynku.
* Poprawa komunikacji: Choroby tworzyć nacisk na rodziny i komunikacji często słabnie. Ważne jest dla osób z fibromialgii, aby wyrazić swoje uczucia, a także zwrócić się o pomoc w razie potrzeby. Członkowie rodziny powinni słuchać uważnie, wyświetlić empatii i zapewnienia pomocy pytany. Edukacja: Nauka o stanie i jego objawów jest pomocne nie tylko dla pacjentów, ale dla swoich przyjaciół i rodziny. Skontaktować się z lekarzem: Cierpienie w milczeniu z fibromialgii nie jest oznaką męstwa lub odwagi. Osoby z tym zaburzeniem powinny być pod opieką specjalisty reumatologii, kto jest zaznajomiony z kryteriami diagnostycznymi fibromialgii, badań i najnowszych metod leczenia. Znajdź grupę wsparcia: Krajowe Stowarzyszenie Fibromialgia stworzył sieć grup wsparcia w całej US Dzielenie problemów i rozwiązań z innych, którzy borykają się z podobnymi problemami może być szczególnie przydatne dla wszystkich uczestników. Bądź aktywny jak to możliwe: Według American Academy of Family Physicians, jeden z najlepszych rzeczy, które mogą zrobić pacjenci fibromialgii jest ćwiczenie. Są zalecane rozciąganie i niskiego wpływu działań, takich jak chodzenie, pływanie lub jazda na rowerze.

Fibromialgia jako zaburzenie neurologiczne

Fibromialgia jest chorobą, która charakteryzuje się rozległą ból w całym ciele, punktów przetargowych, zmęczenie i sztywność rano (wraz z wieloma innymi objawami). Zazwyczaj uważa się za związane z zapaleniem stawów, większa ilość informacji wskazuje, że przewlekła choroba może być w rzeczywistości zaburzenia neurologiczne.

Ból / Połączenie mózgu

Według artykułu opublikowanego w Neurologii Teraz, ból w sieci mózgów fibromyalgia pacjentów łatwiej wywołane niż pacjentów, którzy nie mają fibromyalgia.

Różnice na reumatoidalne zapalenie stawów

Reumatoidalne zapalenie stawów (które fibromialgii jest ściśle związana w przeszłości) charakteryzuje się bólem w układzie mięśniowo-szkieletowym. Według Neurologii teraz, pacjenci fibromialgii nie wykazują zaburzeń układu mięśniowo-szkieletowego takie same, jak u pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Zaangażowanie centralnego systemu nerwowego

Według Neurology teraz, trwające badania lekarskie wskazuje, że u pacjentów fibromialgii nieprawidłowych w ośrodkowym układzie nerwowym (OUN). W szczególności, wydaje się, że odchylenia w ścieżkach OUN, które są odpowiedzialne za ból przetwarzania.

Fibromialgia jako skutek zaburzeń neurologicznych

Według National Research Association fibromialgii, teorie wnoszą fibromialgii może, w rzeczywistości, być spowodowana przez zaburzenie neurologiczne, takie jak kompresja szyjnego rdzenia kręgowego.

Kiedy do neurologa

Należy skonsultować się z neurologiem, jeśli, oprócz bólu fibromialgii, wystąpić mrowienie i drętwienie w nogach i rękach, zawroty głowy podczas wstawania, lub doświadczenie zauważalne osłabienie mięśni. Również skonsultować się z neurologiem, jeśli wystąpią bóle głowy, drętwienie twarzy, bezdech senny, problemy z pęcherzem, omdlenia, niewyraźne widzenie, zespół jelita drażliwego lub zwiększone niezdarność.

Minerały i zioła w sprawie przeciwdziałania Fibromialgia

Minerały i zioła w sprawie przeciwdziałania Fibromialgia


Fibromialgia jest przewlekłą chorobą bez znanej przyczyny, że ma wpływ na 2 procent populacji USA - głównie kobiet - według MayoClinic.com. Osoby z fibromialgii odczuwać uporczywe zmęczenie i ból w całym ich ciał. Chociaż leki, takie jak niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ) - aspiryna i ibuprofen, a - na przykład antydepresanty zalecane są stanu, u niektórych pacjentów nie toleruje te dobrze. Dla tych osób, ziołowe suplementy i zabiegi oferują alternatywne podejście, zgodnie z WebMD.

Identyfikacja

Ludzie są bardziej skłonni do dotknięty fibromyalgia starszych dostać. Stan wpływa nie tylko mięśnie, ale także więzadeł i ścięgien. Chorzy czują się składania ofert w całym, ale szczególnie w kluczowych obszarach ciśnienie-punktowych, takich jak łopatki, z tyłu głowy i po bokach bioder. Pacjentów fibromyalgia nigdy nie wydają się osiągnąć głęboki sen, więc są one zawsze zmęczony. Warunki, które wydają się występować w fibromialgii jest zapalenie stawów, zespół przewlekłego zmęczenia, depresji i układowy, między innymi, według MayoClinic.com.

Przyczyną fibromialgia jest w zasadzie nieznana, ale liczba czynników może powodować chorobę. Traumatyczne wydarzenie lub stres w połączeniu z zakażeniem i historia rodziny może zrobić osoba szczególnie podatne.

Minerały

Te dwa minerały wyróżnionych jako klucz do odzyskania równowagi w ciele wyrzucony przechylonym przez fibromialgii są wapń i magnez, według Zdrowe-Living.Org. Wapnia służy do usuwania kwasu mlekowego z organizmu, substancji, która cierpiących fibromyalgia posiadają w nadmiarze. Najlepsze postacie wapnia są dla źródeł biologicznych, takich jak roślinność lub wodorostów.

Magnez jest menedżer naturalny ból, zapobiega zbyt szybkiego wypalania nerwów. Według Elżbiety Wotton, ND, naturopatyczną lekarza w Compass Family Health Center w Plymouth, Massachusetts. Pacjenci fibromialgii są ubogie w magnez, który jest źródłem ich bólu przewlekłego. Magnez współpracuje z wapniem na relaks mięśni i złagodzić ból. Dr Wotton zaleca 200 mg trzy razy na dobę w ciągu sześciu miesięcy.

Zioła

Według Fibromyalgia zasobów informacji, ludzie wykorzystują szereg ziół w leczeniu objawów fibromialgii.

Dziurawiec może pomóc złagodzić fibromialgii stresu, lęku i może powodować problemy ze snem. Co więcej, zgodnie z WebMD, zioło może złagodzić depresję i ból, jak to wykazały zdolność do regulowania neuroprzekaźników dopaminy, noradrenaliny i serotoniny.

Olej z nasion czarnej porzeczki zawiera kwas gamma-linolenowy i kwas alfa-linolenowy. Aminokwasy te pomagają zmniejszyć ten rodzaj zapalenia stawów doświadczenia fibromialgii cierpiących.

Ponieważ Boswellia, wiązówka i kory wierzby białej są bogate w salicins, są skuteczne leki przeciwbólowe naturalne. Feverfew jest skuteczne przeciwko bóle głowy, które są powszechne wśród osób cierpiących na fibromyalgia. Pycnogenol łagodzi depresję przez podnoszące sklep organizmu serotoniny i zwiększenie przepływu krwi.

Kapsaicyna (z papryki chili), śmietana, counterirritant, można wcierać w skórę dotkniętych obszarów z celem tworzenia drobne podrażnienia, zmniejszając tym samym istniejący stan zapalny.

Żeń-szeń, wieków ziołowy, może pomóc w zwiększeniu poziomu energii i stres w chorych fibromyalgia. Chiński i amerykański żeń-szeń stosuje się do ogólnego stanu zdrowia, a żeń-szeń syberyjski jest stosowany w leczeniu stanów zapalnych.

Wytyczne Terapia alternatywne

Jak ludzie zwracają się do alternatywnych metod leczenia, w tym ziół i suplementów, na różnych warunkach, Kongres przyjął do wiadomości i utworzył Krajowe Centrum medycyny komplementarnej i alternatywnej (NCCAM), który jest pod patronatem Narodowego Instytutu Zdrowia. NCCAM jest oskarżony o opracowanie wytycznych dotyczących bezpiecznych terapii alternatywnych, które pomagają ludziom zarządzać ich objawów, według WebMD.

Interakcje

Pamiętaj, że tak jak recepty lub over-the-counter leków, preparatów ziołowych i suplementów mineralnych może mieć potencjalnie negatywny wpływ na organizm i interakcji z innymi lekami, zagrożenia dla zdrowia. Porozmawiaj ze swoim lekarzem przed próbą jakiejkolwiek zabiegów ziołowych i suplementów mineralnych. Można rozważyć widząc całościowych służby zdrowia, którzy wykorzystują do leczenia objawów fibromialgii kombinację leków alternatywnych i konwencjonalnych, mówi WebMD.

Jak Reverse Fibromialgia

Fibromialgia jest przewlekłą chorobą, która dotyka mięśni i tkanek miękkich. Pierwotny zarzut wśród osób żyjących z fibromialgii jest powszechne bóle mięśni i stawów. Jednak fibromialgii może także powodować szereg innych dolegliwości, takich jak problemy trawienne, depresja i skrajne zmęczenie. Nie ma lekarstwa na fibromyalgia, ale istnieją sposoby na odwrotnej lub poprawić kondycję.

Instrukcje

1 snu co najmniej osiem godzin noc, aby poprawić kondycję i wziąć okresowe przerwy, aby naładować swoje ciało i umysł. Zmęczenie jest powszechne w fibromialgii.

2 Ćwiczenie przez 30 minut dziennie - spacery, aerobik, pływanie lub jazda na rowerze. Regularna aktywność lub ruch może zwiększyć swój poziom energii i zwalczać zmęczenie i bóle mięśni.

3 Poznaj swoje ograniczenia. Do zwalczania zmęczenia, rozpoznać swoje ograniczenia, a jeśli to konieczne, delegowanie odpowiedzialności w celu łagodzenia stresu psychicznego i emocjonalnego. Eliminując chroniczny stres może również obejmować zmianę zatrudnienia lub cięcia z powrotem na pozalekcyjnych.

4 Rozważmy terapii masażu. Masaże poprawiają krążenie krwi, zrelaksować się napina mięśnie, zwiększyć mobilność i zachęcać produkcję naturalnych endorfin, które zmniejszają ból.

5 Przyjęcie zdrowszych nawyków żywieniowych. Niektóre pokarmy mogą nasilać fibromyalgia. Dokonać modyfikacji diety i zmniejszyć spożycie tłustych, smażonych, czerwonego mięsa, napojów gazowanych, alkoholu i kofeiny. Wybierz zdrowe owoce i warzywa, i ograniczyć spożycie cukru.

6 Eksperyment z leków przeciwbólowych. Aby zmniejszyć bóle mięśni i stawów, ma ponad-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak paracetamol lub aspirynę. Podjąć zgodnie z zaleceniami.

7 Porozmawiaj z lekarzem na temat leków przeciwdepresyjnych. Niska dawka może przeciwdepresyjny złagodzić objawy fibromialgii. Te leki zwiększają wytwarzanie serotoniny, co może zmniejszać ból i zmęczenie.

Wskazówki

  • Lyrica jest pierwszym lekiem zatwierdzonym przez FDA w leczeniu fibromialgii. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby sprawdzić, czy Lyrica jest właśnie dla Ciebie. Terapie alternatywne, takie jak medytacja, akupunktura, aromaterapia i chiropraktyka może uchylić lub poprawić fibromyalgia.

Jak Omów Fibromialgia ze współmałżonkiem

Fibromialgia jest złożona, przewlekła choroba charakteryzująca się szerokim bólu, wielu punktów przetargowych na ciele, sztywność mięśni i stawów, przerwanego snu i ciągłe zmęczenie. Fibromyalgia dotyka ludzi fizycznie, psychicznie i społecznie. Oprócz bólu i zmęczenia, fibromyalgia cierpiących psychologiczne mogą cieszyć wyniszczające cierpienie (Zobacz też: 1). Przyczyny fibromialgii nie została ostatecznie ustalona; Nie wszyscy pracownicy służby zdrowia są w pełni wykształcone o stanie; i pacjenci fibromialgii może "wyglądać zdrowo." Wszystkie te cechy sprawiają, że trudno dla osób z fibromialgii, aby wyjaśnić swoją chorobę do innych, w tym współmałżonka lub partnera (patrz odnośnik 2).

Instrukcje

1 Korzystania pomocy lekarza. Czy Twoja diagnoza jest nowy (lub pogorszenie), lub masz nowego partnera, po prostu wyjaśniając co fibromialgii jest i jak wpływa na twoje życie może być trudnym zadaniem. Lekarz lub inny pracownik służby zdrowia może pomóc wyjaśnić zawiłości fibromyalgia, i odpowiedzieć na pytania współmałżonka. Otrzymania tej informacji z wiedzą i obiektywnej osoby trzeciej pomoże zwiększyć zrozumienie współmałżonka swojego stanu.

2 Należy używać materiałów online, aby dalej kształcić współmałżonka. Krajowe Stowarzyszenie Fibromialgia zapewnia materiały, w tym informacje o nowo zdiagnozowanym pacjentem. Centrum Pain Management zapewnia również dobre, jasne informacje na temat fibromialgii może wpłynąć na twoje życie.

3 Dokonaj udział małżonka planu leczenia. Gdy małżonek został wykształcony na diagnozy, on lub ona będzie czuć się bardziej użyteczne i konstruktywne, gdy pomaga rozwiązać swoje objawy. Na przykład, regularne i umiarkowane ćwiczenia rutynowe (Krajowe Stowarzyszenie Fibromialgia sugeruje 20 minut, trzy razy w tygodniu) jest coś, co możesz zrobić ze swoim współmałżonkiem (Zobacz odniesienia 1).

4 Znajdź grupę wsparcia. Nawet najbardziej sympatyczny małżonek nie będzie w stanie zapewnić Państwu wszystko, czego potrzebujesz wsparcia. Niech twój małżonek wiedzieć, że masz inne miejsce do dyskusji i wsparcia. Krajowe Stowarzyszenie Fibromialgia stanowi katalog grupy wsparcia. Możesz również skontaktować się z Centrum zmęczenia i Fibromialgia najbliższy więcej zasobów.

Fibromialgia Problemy z oczami

Fibromialgia Problemy z oczami


Fibromialgia, przewlekłe, wyniszczające, autoimmunologiczne zespołu, powodując ogromne bóle mięśni i tkanek, a także zmęczenie w ponad 6 milionów osób w samych Stanach Zjednoczonych, często powoduje wiele innych problemów, w tym oczu i wzroku problemy. Fibromialgia wpływ na układ nerwowy, a zatem może wpływać na wzrok. To może spowodować, że oczy stają się wrażliwe na światło i dotyk, zarówno i może wywoływać suchość oczu, zaburzenia widzenia, a nawet ślepoty.

Czułość światła

Czasami ci, którzy cierpią z powodu fibromialgii się nadmiernie wrażliwe na różne źródła światła. Na przykład, niektórzy mogą uznać za niemożliwe do pracy w blasku lamp jarzeniowych lub oglądać TV lub komputera jasny ekran. Niektórzy nawet uważają, że jest niemożliwe, aby oglądać na żywo wydarzenia sportowe w polu jasno oświetlonej lub być w jasnym świetle słonecznym bez ciemnych okularach.

Suche oczy

Cierpiących fibromyalgia może odkryć, że nie mogą już nosić soczewek kontaktowych, ponieważ soczewki powodować ból i dyskomfort. Wrażliwość ta jest często spowodowana zespołem spojówki, ściśle związanych autoimmunologicznego zespołu, który prowadzi zespół suchego oka, a także suche usta i nos.

Czułość klawiatury

Kilka osób cierpiących na fibromialgię nie może tolerować noszenie okularów, ponieważ ciężar okularów na nosie wywołuje nerwy czuciowe w twarz i szyję, a te bóle mogą promieniować do uszu, zębów i nosa.

Niewyraźne widzenie

W pewnych przypadkach może powodować fibromialgii cierpiących z wytworzeniem gęstej wydzieliny na oczach. Ta gruba powłoka utrudnia widzenie i może dokonać pewnych działań, takich jak jazdy w nocy, niebezpieczne. Podwójne widzenie i nieostre widzenie są również objawy typowe w tych, którzy mają fibromyalgia, i te objawy często są powiązane z innymi objawami, w tym zawroty głowy i postawy zawroty głowy.

Ślepota

U niektórych pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów, fibromialgią może spowodować zapalenie tętnic, zapalenie tętnic jednej lub obu czasowych. Bez szybkiego leczenia dużymi dawkami sterydów, zapalenie może rozprzestrzenić się do nerwu wzrokowego i spowodować częściową lub całkowitą ślepotą na chorego oka.

Różnica między Fibromialgia i zespół bólu wielomięśniowego

Polimialgia reumatyczna i fibromialgia zarówno powodować ból i dyskomfort. Jednakże różnią się one w różnych sposobów. Polimialgia ogół dotyka osób starszych, podczas gdy fibromialgii mogą wpływać różne grupy wiekowe. Polimialgia reumatyczna jest stan stosunkowo krótkim okresie, który wpływa na pewne części ciała, ale fibromialgii jest przewlekłą chorobą, która wpływa na całe ciało.

Wiek zachorowania

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, polimialgia reumatyczne ogół dotyka tylko osoby powyżej 50 roku życia.

PZH informuje, że fibromialgia jest najczęściej u kobiet w wieku od 20 do 50.

Dotyczy części ciała

Polimialgia reumatyczna zazwyczaj tylko wpływ na mięśnie bioder i ramion. Ponadto, polimialgia reumatyczna może występować wraz z tętnicy skroniowej, który jest zapalenie naczyń krwionośnych w obszarze głowy i szyi.

Fibromyalgia wpływa mięśnie, stawy i ścięgna na całym ciele. Może to wystąpić, oraz toczeń rumieniowaty lub reumatoidalnego zapalenia stawów.

Objawy

Objawy polimialgia reumatycznych chodź bardzo nagle i to gorączka, niedokrwistość, utrata masy ciała, zmęczenie, ból twarzy, złe samopoczucie, ból w ramionach i biodrach i ból szyi. Szyi, ramion i bioder mogą czuć się sztywne, jak również.

Objawy fibromialgii to na całej powierzchni ciała, ból punktów przetargowych, zmęczenie, problemy z pamięcią, zespół jelita drażliwego, mrowienie, drętwienie, bóle głowy i problemy ze snem.

Czas trwania

Polimialgia reumatyczna zazwyczaj sprowadza się w około 1 do 4 lat po wystąpieniu objawów.

Fibromialgia może poprawić i pogorszyć w czasach, ale często jest to stan na całe życie.

Leczenie

Polimialgia reumatyczne leczy się zazwyczaj z kortykosteroidami.

Fibromialgia może być traktowane z zarządzania stresem, zmiany stylu życia, w tym zdrowej diety i regularne ćwiczenia fizyczne, fizjoterapia i leki, takie jak CYMBALTA i Lyrica.

Jak wykluczyć Diagnoza Fibromialgia

Fibromyalgia lub FMS, zespół fibromialgii, otrzymał wiele uwagi w ostatnim społeczności medycznych i farmaceutycznych. Jednak, nawet w tym nowym uwagi, stanem jest nadal bardzo źle, a tym samym trudna do zdiagnozowania. Jednym z powodów, fibromialgii jest trudny do wykrycia, ponieważ jest naśladuje wiele innych chorób i stanów, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane oraz choroby z Lyme. Główne objawy fibromialgii są powszechne zmęczenie i ból w całym ciele w mięśni, ścięgien i stawów. Niektórzy pacjenci zgłaszają także uczucie drętwienia, mrowienia lub pieczenia w zakresie bólu. Istnieje również wiele współistniejących warunków w fibromylgia, takie jak depresja, niepokój, zespół jelita drażliwego i migrenowe bóle głowy.

Instrukcje

Wykluczając Fibromialgia

1 Należy rozważyć inne możliwości przed oferując diagnozę FMS. Obecnie nie istnieją żadne badania krwi, zdjęcia rentgenowskie i inne badania diagnostyczne w celu potwierdzenia diagnozy. Oznacza to, że FMS jest diagnoza wykluczenia. Wszystkie inne możliwości należy wykluczyć przed rozpoznaniem FMS jest.

2 Zwróć uwagę na objawy pacjenta. Objawy różnią się znacznie między FMS pacjentów, choć większość zgłosi powszechne ból i zmęczenie. Dokładna historia pacjenta należy określić czas trwania i rodzaj objawów, aby zobaczyć, które choroby i schorzenia można wykluczyć, natychmiast i wymagające choroby i stany dalsze badania. Istnieje wiele szczegółowych projekcje, które mogą być wykonane, aby wykluczyć albo niektóre, ale nie wszystkie, choroby naśladujące FMS, takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i stwardnienie rozsiane.

Czy egzamin 3-punktowy przetargu. Choć FMS objawy mogą różnić się u poszczególnych pacjentów, jeden cechą FMS jest obecność bólu i czułości w co najmniej 11 z 18 określonych punktów przetargowych na ciele. Punkty te znajdują się w obszarze szyi, piersi, pośladki, kolana i łokcie. Odpowiednie szkolenie jest konieczne położenie tych punktów, a także stosuje się odpowiednią ilość nacisku w celu określenia stopnia bólu i tkliwości. Tylko wykwalifikowany lekarz powinien wykonać ten egzamin.

4 Użyj wyniki badań laboratoryjnych, skanów i egzaminu przetargu-punktowej, wraz z historią pacjenta w celu ustalenia, czy pacjent rzeczywiście ma FMS. Gdy wszystkie inne możliwości zostały wykluczone, dopiero potem diagnoza FMS powinno zostać uznane. Jeżeli nadal niepewność FMS lub inny trudno diagnozowania stanu, to taki jak toczeń i choroby z Lyme, to może być niezbędne, aby czekać na inne objawy pojawiają zanim wszystkie inne możliwości można wykluczyć FMS może być potwierdzona.

Wskazówki

  • Bądź na bieżąco z aktualnymi FMS badawczych dotyczących. Więcej badań jest wykonywana obecnie niż w przeszłości. Jak długo trwają badania, więcej może być lepiej dowiedziałem się o procedurach diagnostycznych i planów leczenia.

Fibromialgia Pomocy żywności

Fibromialgia Pomocy żywności


Fibromialgia jest zaburzeniem, które powoduje ból, dyskomfort i zmęczenie. Jest to często bardzo trudne w diagnozowaniu i leczeniu. Nie jest znane lekarstwo na fibromialgię, ale są kroki, które można podjąć, aby złagodzić niektóre objawy. Dokonywanie zmian w stylu życia i odżywiania może złagodzić niektóre objawy związane z fibromyalgia.

Pokarmy usunąć

Usuń czekolady, napojów gazowanych, alkoholu i kawy z diety, jeśli masz fibromialgii. Żaden z nich oferuje korzyści dla zdrowia, które nie mogą być wytwarzane przez zdrowszych produktów spożywczych i napojów.

Pokarmy, których należy unikać

Unikać mlecznych produktów bogatych w tłuszcze, smażonych potraw, żywności śmieci, sól, konserwanty, cukier biały i mąkę. Mary Moeller, autor fibromialgii Cookbook i The Fibromyalgia Nutrition Guide, sugeruje wycinanie i suszony sól wędzone czerwone mięso dla najlepszych rezultatów.

Pokarmy, Focus On

Jeść chude mięso, takie jak kurczak, indyk i ryby. M.in. w diecie małych ilości niskotłuszczowych produktów mlecznych lub odtłuszczonym mlekiem. Mary Moeller sugeruje jedzenie świeżych jaj, niesolone orzechy, fasola, surowe warzywa, całe ziarna, niewielkie ilości owoców, oraz oleje bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe i omega-3 kwasy tłuszczowe.

Lifestyle Sugestie

Pić osiem lub więcej szklanek wody dziennie. Rozciągać i wykonywać codziennie, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji. Śledzić, co jesz na co dzień, aby połączyć swój wybór żywności o statusie objawów fibromialgii.

Leki stosowane w leczeniu Fibromialgia

Leki stosowane w leczeniu Fibromialgia


Fibromialgia jest przewlekłą chorobą, która powoduje, że osoby cierpiące na bóle całego ciała lub piekący ból i zmęczenie. Lokalizacja, nasilenie i intensywność mogą się różnić od osoby do osoby i z dnia na dzień. Nie ma żadnych leków specjalnie utworzonych w leczeniu tej choroby, ale leki stosowane do leczenia innych dolegliwości, wykazano, złagodzenia objawów fibromialgii.

Leki przeciwbólowe

Niesteroidowe leki przeciwzapalne lub NLPZ, pomogły cierpiących na fibromialgię, choć nie jest to choroba zapalna. Zakres, w jakim te leki łagodzi różna. Korzyść jest zależna od wagi pacjent odczuwa ból. Środki przeciwbólowe stosuje się do leczenia bólu i ogólną sztywność, aby leki te nie jest najlepsza dla osób z lekkim do umiarkowanego dyskomfort.

Opioidy

Zazwyczaj przepisywane w ostateczności, gdy inne metody leczenia nie poprawiły jakości pacjenta życia, środki odurzające, takie jak Vicodin, Oxycontin, Percocet i Darvocet zaleca. Są one stosowane w leczeniu ostrej flare-up i przebicia ból fibromyalgia. Środki przeciwbólowe mogą być wchłaniane przez skórę i do krwiobiegu z plastra bólu. Leki te mogą być bardzo wciągająca, a także musi być monitorowane przez lekarza.

Zastrzyki

"Przetarg punkt bólu" odnosi się do obszarów na ciele, że boli tak bardzo, że nie można dotknąć. Te mięśnie "węzłów" może być czasami leczone zastrzykami spust-punktowych. Miejscowe środki znieczulające lub kortykosteroidy stosuje się do ostrego bólu.

Leki przeciwdepresyjne

Selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego seratonin lub SSRI, pracy poprzez zwiększenie poziomu tej seratonin chemicznej i utrzymanie go w systemie dłużej. To pomaga pacjentom kontrolować ból, lepiej spać i złagodzić depresję. Powszechnie stosowane leki są trazodon, sertralina, citalopram i doksepinę.

Zwiotczających

Zwiotczające mięśnie pomóc zminimalizować skurcze mięśni i ból. Ponieważ są one uspokajające leki, są one najlepiej podawać przed snem. Najczęściej przepisywany zwiotczający mięśnie jest Flexeril. Klonopin jest lekiem anty-niepokój i jak Valium, działa zwiotczających mięśnie. Mogą one być określone, aby pomóc pacjentom fibromyalgia czuję się spokojniejszy, a tym samym lepiej radzić sobie z bólem.

Znaki i objawy zainfekowanego Ukąszenie pająka

Znaki i objawy zainfekowanego Ukąszenie pająka


Spider bites spowodować duży obszar zaczerwienienia na skórze ze znakiem zgryzu w centrum czerwonej skóry, zgodnie z Szpitala Dziecięcego w Filadelfii. Antybiotyk na rany zapobiega zakażeniu. Jeśli zgryz ma zostać zainfekowany, nie będzie dodatkowych objawy. Szpital Dziecięcy w Filadelfii zaleca zapisanie pająka identyfikacji, jeśli to możliwe.

Zwiększona Zaczerwienienie

Obszar zgryz pozostanie czerwony, a nawet rozłożone dalej w ukąszenia pająka, który się zarazić. Zaczerwieniona skóra może być ciepły w dotyku, a nawet gorące. Ukąszenia spider spowodować większy obszar zaczerwienienia niż w innych ukąszenia owadów, co zwiększa ryzyko infekcji, według AskDrSears.com.

Obrzęk

Spider bites są często opuchnięte natychmiast po ukąszeniu, ale gdy nie ma infekcji, obszar będzie pęcznieć i bardziej bolesne. Początkowe objawy Ukąszenie pająka pogorszyć jako zestawy infekcji w. Spider bites może być bardzo bolesne, według AskDrSears.com.

Spuszczanie ropy

Spuszczanie ropa jest oznaką infekcji, ponieważ organizm próbuje zwalczyć infekcję. Obecność ropy na ukąszenia pająka oznacza, że ​​ukąszenie jest się zarazić. Utrzymania powierzchni zgryzu czyste i pokryte. Pacjenci z zainfekowanego Ukąszenie pająka, który nadal się pogarsza, powinien niezwłocznie skontaktować się z lekarzem. Gorączka i czerwone pasy biegnące od ukąszenia są oznaką poważnej infekcji, która wymaga antybiotyków w leczeniu.

Jadowite pająki

Ukąszenie pająka z jadowitego pająka należy traktować natychmiast. Objawy ukąszenia od jadowitego pająka może zacząć się w ciągu godzin od ukąszenia i to pocenie się, nudności, wymioty, bóle brzucha, dreszcze, gorączka i ból głowy. Natychmiast skontaktować się z centrum kontroli zatruć lub lekarza, jeśli jadowity pająk jest odpowiedzialny za kęsem.

Fibromialgia & Narcotic Leczenie bólu

Fibromialgia & Narcotic Leczenie bólu


Fibromialgia (FM) jest nieuleczalna, ale w zarządzaniu stanem, który powoduje jego cierpiącym odczuwać ból w swoich mięśni i stawów, a także szereg innych nieprzyjemnych objawów. Jest mało prawdopodobne, aby lekarz natychmiast przepisać narkotyki ból FM, ponieważ dostępne spróbować wiele innych opcji. Jest prawdopodobne, że lekarz będzie z wami, aby znaleźć odpowiedni schemat leczenia bólu dla Ciebie.

Leczenie pierwszego rzutu

Dla niektórych pacjentów, over-the-counter paracetamol lub Advil będzie złagodzić ból. Jeśli nie jest to przypadek, jest kilka leków na receptę zatwierdzone przez FDA do fibromialgii, które okazały pomoc z bólu. Są to leki przeciwdepresyjne Cymbalta i Savella i przeciwdrgawkowe Lyrica. Zwiotczające mięśnie, Flexeril jest również skuteczny na jakiś ból.

Narkotyki

Narkotyki, które mogą być przepisane na ból fibromialgii to Darvocet-N, Vicodin OxyContin, fentanyl i morfina. Mogą być bardzo skuteczne, ale u niektórych pacjentów, którzy ich potrzebują, nie może być ich uzyskanie. Według artykułu "Pokonywanie bólu przewlekłego" substancje te nie są nadmiernie przepisywane jak niektórzy wierzą, aw rzeczywistości może pomóc więcej osób cierpiących na ból, jeśli lekarze byli mniej niechętne do przepisywania.

Kontrowersje trwają

Wprawdzie z stronie fibromyalgia-symptoms.org, badania wykazały, że opioidy są skuteczne przeciwbólowo FM, niektórzy lekarze nie przepisują im z powodu ich skłonności do powodować uzależnienia. Jednak badacz David Jorensen okazało się, że nie było wzrost uzależnienia pomimo wzrostu narkotyczne recept 1990/96.

Ultram

Ultram (tramadol) został niedawno zatwierdzony przez FDA do leczenia bólu fibromialgii. Jest to uważane za bezpieczniejsze niż opiatów i może być dopuszczalną alternatywą dla niektórych lekarzy i pacjentów.

Niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ)

Recepty NLPZ takich jak Celebrex i Vioxx może być skuteczne w przypadku niektórych pacjentów, bez powodowania żołądka cierpienie. Recepta NSAID może być połączony z Ultram silniejszego bólu.

Zabiegi dla narkotyków

Dla tych, którzy chcą uniknąć leków całkowicie, alternatywnych metod leczenia, takich jak gabinet masażu, akupunktury, dziesiątki jednostek (wykorzystujących impulsy elektryczne do kontroli bólu) i podkładki grzewcze mogą być skuteczne.

Jak rozpoznać ukąszenie Deer Tick

Jak rozpoznać ukąszenie Deer Tick


Deer kleszcze, znany także jako czarny nogami kleszczy, są w kolorze ciemno-kleszcze o wielkości główki zapałki, że gospodarz na bielik jelenie, małych ssaków i ptaków. Oni również znane gryźć ludzi. Ludzie mogą zarazić się chorobą z Lyme ukąszenia kleszcza jelenia. Najprostszym sposobem identyfikacji kęs kleszcz jeleni kleszcz jest natomiast jelenie wciąż jest naklejona na skórze. Może on również być zidentyfikowane po wystąpieniu kęs, a jeśli dodatkowe objawy choroby z Lyme występuje z zainfekowanej przekąskę. Skontaktować się z lekarzem, jeśli uważasz, że masz boreliozę.

Instrukcje

1 Sprawdzić, czy każdy obszar skóry, który jest narażony na kleszcze. Chwyć głowę kleszcza z pęsetą pary tak blisko skóry, jak to możliwe, jeśli kleszcz został ugryziony i nadal jest podłączony do ciała. Pociągnij pęsety powrotem powoli, aż usuniesz kleszcza.

2 Sprawdzić wysypki przypominającej dziesiątkę, który występuje w miejscu ukąszenia kleszcza jelenia. Wysypka jest zwykle czerwone, okrągłe, wypukłe i ma blady centrum; jest to pierwszy wskaźnik choroby z Lyme. Wysypka zwykle rozszerza na zewnątrz, jeśli choroba nie będzie leczona. Sprawdzić szorstkiej wysypki na brzuchu, które mogą wystąpić zamiast lub dodatkowo do wysypki dziesiątkę oczu.

3 Objawy grypopodobne może wskazywać, że ukąszenie kleszcza nastąpiło jelenie i osoba została zarażona boreliozą. Objawy te są szerokie i mogą obejmować ból głowy, gorączka, obrzęk węzłów chłonnych, ból gardła, nudności i wymioty. Mogą wystąpić trzy dni do kilku tygodni po ukąszeniu kleszcza jelenia.

4 Sprawdź, czy wystąpiły ciągłe, długoterminowe komplikacje z zainfekowanego kleszcza jelenia zgryz. Te warunki to poważne problemy neurologiczne, zapalenie stawów i zmęczenie.

Wskazówki:

  • Natychmiast skontaktować się z lekarzem, jeśli wystąpi wysypka przypominająca dziesiątkę lub rozwinąć objawy grypopodobne w kilka dni po spędzeniu czasu na świeżym powietrzu.

Co testu podano do Diagnoise Fibromialgia?

Fibromialgia jest bolesne warunkiem, że jest trudna do zdiagnozowania. Polega ona na ból w czterech kwadrantach ciała, który powinien być obecny w co najmniej trzech kolejnych miesięcy. Ból może być na ogół w 11 z 18 określonych punktach ciała. Ból jest niewytłumaczalne przez innych przyczyn.

Testowanie za stan

W testach na stanie, lekarze zwykle musi wykluczyć warunki w celu osiągnięcia zawarcia fibromialgii. Początkowo badania krwi są podane, aby wykluczyć podobnie bolesne warunki. Badania krwi wykonywane są na hypothyrodism, infekcje, polimialgia, reumatyczny, reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń.

Dalsze badania

Jeżeli wszystkie badania krwi wrócić negatywne, lekarz może zlecić dodatkowe badania laboratoryjne i badania obrazowe. Te badania obrazowe, takie jak MRI nie są uważane za bardzo niezawodne w diagnostyce i wtórnie wykorzystywane z tego powodu.

Leczenie

Często trudno jest znaleźć lekarza do leczenia fibromialgii ze względu na trudności w diagnostyce. Przez wiele lat, były traktowane jako kondycji psychicznej, ale teraz raczej jako stan neurologiczny. Były ostatnie zmiany leków, które wydają się pomóc pacjentom radzić sobie z bólem, ale ze względu na trudności ze znalezieniem lekarza do leczenia za stan, pacjenci muszą być bardzo trwałe w poszukiwaniu leczenia.

Dwuznaczność

Pacjenci muszą być gotowe do czynienia z dużą ilością niejasności, ponieważ czekają na diagnozę. Ponieważ warunek ten jest diagnozowany przez proces eliminacji, może to zająć dużo czasu, aby uzyskać odpowiedzi, które są potrzebne. Chorzy muszą być aktywne w poszukiwaniu leczenia, ale musi być cierpliwy, jak potrzebne są liczne testy do zrobienia.

Wsparcie

Rodziny i przyjaciele chorych musi wspierać nie tylko oni czekają na diagnozę, ale także, gdy warunek jest dignosed pewne. Fibromialgia jest warunkiem ciągłego bólu, który może wnieść ruch trudne. Rozmawiać z innymi pacjentami i po wspierających rodziny i przyjaciół może pomóc pacjentowi radzić sobie z chorobą.

Ukąszenie pająka Zapobieganie i leczenie

Mimo, arachnofobia, lęk przed pająkami, jest powszechne, najczęściej jest to nieuzasadnione. Pająk zwykle nie gryzą, chyba że czuje się zagrożony. Większość ukąszenia pająka są nieszkodliwe, a często nawet nie wiedzą, jeśli już ugryziony przez jednego. Jeśli nie wystąpi reakcja, w miejscu ukąszenia mogą mieć miejscowy obrzęk, zaczerwienienie i ból.

Reakcje

Większość gatunków 30.000 pająków nie może gryźć ludzi, ponieważ ich usta są po prostu zbyt małe. Wdowa pająk jest jeden wyjątek. Ukąszenia wdowa pająk może spowodować skurcze mięśni i sztywność. Zgryz Pustelnik pająka mogą rozprzestrzeniać się wrzodziejący dermonecrosis. Pająki nie przenoszą chorób, ale niektóre pająki jad, który może wywołać zmiany skórne, produkcji neurotoksyczność i chorób ogólnoustrojowych.

Leczenie

Jeśli zdarzy ci się być ugryziony przez co wydaje się być ukąszenie pająka, zmyć wodą z mydłem. Zastosuj coś zimnego, takiego jak okład z lodu lub zimny kompres do ukąszenia. Jeśli jest duży guz, należy lek przeciwhistaminowy zmniejszenie opuchlizny. Take over-the-counter leki przeciwbólowe, jeśli ból jest obecny. Jeśli objawy są nasilone, szukać profesjonalnej pomocy medycznej.

Zapobieganie

Większość ukąszenia pająka wystąpić w ciągu dnia w okresie wiosenno-letnim. Ukąszenia można zapobiec poprzez noszenie rękawic i koszule z długimi rękawami. Tuck spodnie język skarpetki podczas gdy w obszarach zalesionych lub zbieranie drewna na opał. Zastosuj środek odstraszający owady, który zawiera DEET. Usuń pajęczyn i ocieplić dom. Jeśli złapiesz pająka na swoim ciele, przesuwaj ją palcem. Jeśli należy spróbować go zmiażdżyć, że spowoduje pająk otworzyć usta i gryźć odruchowo.

Znaki i objawy pustelnik brunatny Ukąszenie pająka

Znaki i objawy pustelnik brunatny Ukąszenie pająka


Oznaki i objawy brązowym samotnik lub "skrzypce z powrotem" Ukąszenie pająka może różnić się od łagodnego do ciężkiego, jak jad porusza całym ciele ofiary.

Początkowe objawy

Strona z Pustelnik brunatny ukąszenia mogą być początkowo czerwone, a nawet mogą ujawnić fang znaki.

Znaki wizualne

Wizualne oznaki Pustelnik brunatny ukąszenia są obrzęk, powstawanie pęcherzy i zaczerwienienie w okolicy ukąszenia pająka na skórze.

Rama czasowa

Obrzęk ból i inne objawy Pustelnik brunatny ukąszenia potrwa od 24 do 48 godzin.

Ból

Ofiarami Pustelnik brunatny ukąszenia mogą czuć swędzenie i ból w miejscu ukąszenia. Ból może być ciężkie i trwają około czterech godzin.

Objawy fizyczne

Dwóch do ośmiu godzin po ukąszeniu przez Pustelnik brunatny, można wykazywać objawy fizyczne, które mogą obejmować nudności, wymioty, gorączka i bóle mięśni.

Ostrzeżenie

Narodowe Instytuty Zdrowia zaleca natychmiast będzie pogotowiu, jeśli czujesz, że został ugryziony przez Pustelnik brunatny. Pamiętaj, aby wziąć pająka w torbie do szpitala z Tobą w celu identyfikacji.

Jak jest Fibromialgia Podobne do nawodnienia?

Organizm ludzki potrzebuje wody, aby przetrwać. Podstawowe składniki organizmu ludzkiego, kości, mięśnie i krew wszystkie składać się z wody. Woda wspomaga także płukania układu z toksyn, które normalnie nagromadzenie, gdy nie ma wystarczającej ilości wody zużywane. Nagromadzenie toksyn może powodować objawy fibromialgii na flare-up. Nawodnienia w stosunkach z fibromialgii jest ważne, aby zmniejszyć tworzenie się tych toksyn.

Co to jest fibromyalgia?

Fibromialgia jest zaburzeniem, które jeszcze kilka lat temu uważano, że istnieją tylko w umysłach ludzi, którzy skarżyli się jej objawów. Problem fibromialgii jest to, że nie można zobaczyć na podstawie standardowych testów. Standardowy wygląd, gdy test na zapalenie związane z bólem stawów i więzadeł. Dla cierpi zapalenia fibromialgii nie została znaleziona. Dla jednej osoby, objawy mogą być niezauważalne i traktowane jako normalnych codziennych bólów. Podczas gdy dla innej osoby ból jest nie do zniesienia, on lub ona nie może funkcjonować w swoim codziennym życiu. Objawy tej choroby może zacząć wpływać na sen, fizyczne, poziom energii, zdolność do poruszania się i nastroju. Obecnie nie ma lekarstwa na fibromialgię i pacjenci są zachęcani, aby znaleźć sposoby radzenia sobie z chorobą.

Odwodnienie i fibromialgii

Fibromialgii jest bezpośrednio związana z tym, że uwodnienie jej objawy są zapalone, gdy organizm jest bez wody. Kiedy korpus bez hydratacji, to jest odwadniano i może zacząć rozkładać na poziomie komórkowym. Według Leona Chaitow i Judith Delany, autorów zastosowanie kliniczne technik nerwowo-mięśniowej, odwodnienie powoduje zauważalne zmiany w osobowości i może spowodować śpiączkę, a nawet śmierć. Zauważają także niezawodnej korelację między fibromyalgia i odwodnienie.

Uwodnienie

Surowych owoców i warzyw może dostarczyć co najmniej 20 procent wody potrzebnej dla organizmu. Zjedzenia pozostałej ilości 80 procent wody pitnej w ciągu dnia. Pij wodę w nocy, aby pomóc w zmniejszeniu odwodnienie i płukania toksyn przechowywane przez noc. Umieść galon wody na biurku obok komputera, jako przypomnienie, aby pić więcej wody.

Unikać kofeinę i gazowanych napojów takich jak kawa, herbata i napoje gazowane, które działają na zmniejszenie zawartości wody w organizmie, zamiast prowadzenia jej. Jeśli pijesz napoje alkoholowe musisz pić jeszcze więcej wody, aby zrekompensować straty. Unikaj napojów alkoholowych, ponieważ pozbawia organizm płynów.

Jak wyjaśnić Fibromialgia do ukochanej

Fibromialgia jest chorobą, która wymyka nauk medycznych, ponieważ charakteryzuje się powszechnym bólem mięśni, więzadeł i ścięgien, a także zmęczenie i wielu punktów przetargowych, gdzie nawet niewielki nacisk powoduje ból. Ale jego przyczyną jest trudne do ustalenia. Jako takie, to staje się bardzo łatwe dla innych odpisać jako problem psychologiczny, czy nerwicy. Prawda jest taka, fibromialgii jest prawdziwe, a ludzie, którzy cierpią z tego potrzebują wsparcia. Ze względu na znamiona związanych z fibromyalgia, tłumacząc go do bliskich może być trudne, ale z pewnym cierpliwości i wytrwałości, można zyskać ich zrozumienie i akceptację.

Instrukcje

Zrozumienie Warunek

1 Dowiedz się więcej o fybromyalgia siebie. Bez solidnego zrozumienia własnej kondycji, masz niewielkie szanse tłumacząc go innym.

2 Zbierz materiały, które wyjaśniają fybromyalgia w łatwym do zrozumienia języku. Złożone teksty medyczne są bezużyteczne, gdy próbujesz pomóc innym zrozumieć stan.

3 Rozpocznij rozmowę wyjaśniając, że rozumiesz ich brak znajomości stanu. Niech wiedzą, robisz to, aby mogli lepiej zrozumieć objawy.

4 Pozwól im zadać mnóstwo pytań i jak najlepiej odpowiedzieć na ich dokładnie. Jeśli nie znasz odpowiedzi, a następnie znaleźć informacje w Internecie i starają się natychmiast na nie reagować.

5 Niech przeczytać informacje zostały zebrane i należy ich nie spieszyć. Niech widzą dla siebie rzeczywistość fibromialgii, jako materiały pisane przez profesjonalistów, prawdopodobnie mają bardziej znaczący wpływ niż cokolwiek można powiedzieć.

6 Dołącz do grupy wsparcia i ich udziału z tobą na spotkanie lub dwa. Widząc innych, którzy cierpią z podobnym problemem będzie przejść długą sposoby kierunku pomagając im zrozumieć.

7 Przynieś je ze sobą na wizytę następnego lekarza. Są one częścią odzysku i powinny być tam, aby usłyszeć z pierwszej ręki, co działa a co nie.

8 Dyskusja na temat fibromialgii z najbliższymi często i pomóc im zobaczyć, co czujesz. Jeśli są ciche w swoim cierpieniu, jest im łatwo zapomnieć, co stoją.

Wskazówki:

  • Poznaj każdą drogę dostępną do walki swój fibromyalgia. Rodzina będzie Cię wspierać szybciej jeśli wspieranie się. Otwórz swój plan leczenia do swoich bliskich i pozwolić im pomóc, jeśli to możliwe.
  • Ograniczyć rozmowy do tych członków rodziny, którzy rozumieją, jak tych, którzy odmawiają zrozumienia może zaszkodzić swoje postępy. Ostatecznie, nie wahaj się porozmawiać z ukochaną osobą, jeśli czujesz się ciężkiej depresji.

Czułości i Fibromialgia chemiczna

Fibromialgia jest stan znany powodując ból kości i łączenia tkanek. Osoby z tą chorobą cierpią na przewlekłe bóle i są wrażliwe na nacisk, jak również. Fibromialgia może powodować objawy bólowe, które nie obejmują zmęczenie, trudności ze snem i sztywności stawów u niektórych ludzi. Co więcej, niektórzy ludzie doświadczają fibromyalgia zgłaszało również sensitives do niektórych chemikaliów.

Znaczenie

Cierpiących fibromyalgia często doświadczają wrażliwość na chemikalia i zapachy. Sensitives chemiczne mogą powodować zawroty głowy, nudności lub gdy osoba jest wokół chemicznej, takie jak te w zapachowego. Często zdarza się, to dlatego, że ludzie z fibromyalgia także Multiple Chemical Sensitivity Syndrome lub mcss. Syndrom chronicznego zmęczenia, fibromialgii, & Chemical Sensitivity Koalicja Chicago (CFCCC) wyjaśnia, że ​​istnieją elementy nałożenie się dwóch warunków (jak i zespół przewlekłego zmęczenia), w tym uporczywe zmęczenie, zaburzenia funkcji poznawczych, takich jak trudności z koncentracją i pamięcią strata, ból węzłów chłonnych, ból głowy, zawroty głowy, nieprawidłowe ciśnienie krwi i wrażliwość do żywności lub leków.

Identyfikacja

Podczas fibromialgię może spowodować sensitives chemicznych, MCSS jest wyjątkowy, reakcja organizmu na substancje chemiczne jest wywołane narażeniem na działanie substancji chemicznych, które swoje ciała wcześniej tolerowane. Dodatkowo MCSS może powodować wrażliwość na światło. MCS Skierowanie i zasoby, organizacja non-profit, zajmującą się "profesjonalną pomoc, wsparcie pacjentów oraz rzecznictwo publicznej poświęconej diagnozowania, leczenia, zakwaterowania i profilaktyki wielu chorób Czułość chemiczny", tłumaczy, że dwie trzecie chorych fibromyalgia również mcss i że nie istnieje żaden wyjątkowy test dla kondycji. Jednak "immunologiczne, porfiryny, EEG, SPECT równowagi i zaburzenia skanowania są wspólne."

Objawy

Objawy fibromialgii stronie internetowej wymienia szereg objawów, które mogą wystąpić: w czasach wrażliwości chemicznej, w tym nudności, biegunka, skurcze żołądka, ból ucha, ból głowy, trudności w oddychaniu, migreny lub bóle głowy i trudności z koncentracją. Chorzy mogą wystąpić objawy, które wskazują na wrażliwość na środowisko i te objawy mogą przejawiać wrażliwość na hałas, światło, pogodę lub pól elektromagnetycznych. Wrażliwość środowiska może także powodować utratę równowagi.

Zapobieganie

Pacjentów fibromialgii mogą zapobiec lub zmniejszyć wrażliwość chemicznych poprzez kontrolowanie ich środowiska i ograniczenie ekspozycji na znanych producentów reakcji. Na przykład, możesz przełączyć się do nie-pachnące kosmetyki lub produktów do prania lub rozważyć naturalne alternatywy dla chemicznych środków czyszczących, jak wybielacz.

Rozwiązanie

Jeśli masz fibromialgii i chemiczne wrażliwości, które mogą lub nie mogą być związane z MCSS, ty i twój lekarz uważa leczeniu żadnych dysproporcji w endokrynnych, systemów neurologicznych i immunologicznych. Lekarz może również zalecić leki w celu łagodzenia bólu i poprawę jakości snu. CFCCC zaleca zmiany w stylu życia, w tym planu żywieniowego, aby zmniejszyć reakcje chemiczne do żywności. Koalicja przypomina, że ​​pacjenci zwerbować członków rodziny i rówieśników wpływa na te zmiany w pracy i szkole, a także w domu.

Jak siedział w trakcie medytacji zen

Jak siedział w trakcie medytacji zen


Zen jest sekta buddyzmu, że jest przekonany, że dzięki medytacji można zobaczyć bezpośrednio do natury rzeczy. Osadzona jest typowa pozycja do medytacji. Trzymaj prosto postawy i prawidłowe, jak umysł stwierdza stan spokoju i pustki. Ta praktyka medytacji ma wpływ na zmniejszenie stresu w życiu praktykującego.

Instrukcje

1 Ułóż poduszkę na podłodze w górnej części maty. Środowisko powinno być ciche i sprzyja medytacji. Pozycji ciała na przedniej części poduszki i zakładają swoje medytacyjny postawę. Umieść nogi w jednej z czterech pozycji: pełne lotosu, pół lotosu, birmański lub krzesło pozycji. Niezależnie od pozycji wybierzesz, upewnij się, że są wygodne i że są stabilne.

2 Trzymaj prosty kręgosłup i rozszerzony. Wyrównaj kręgosłupa najlepiej jak potrafisz, sięgając w kierunku sufitu z kręgosłupa. Pchnięcie miednicy nieznacznie i niech twój brzuch wypchnąć nieco. Twój kręgosłup powinien pozostać wbijając w kierunku sufitu. Podbródek powinien pozostać w zgodzie z brzucha i uszu w linii z ramionami.

3 Bądź ręce w stanie relaksu na kolanach z rękami opartymi jedna na drugiej. Obie dłonie powinny spoczywać w kierunku sufitu z kciukami lekko dotykając. Dłonie i kciuki tworzą luźne owalny kształt. Ten kształt utworzony przez Twoich rękach jest kosmiczna mudra.

4 Trzymaj głowę prosto, nie odbyło się przechylać na jedną lub drugą stronę. Twoje oczy w stanie pół-zamknięte powinny pozostać poszukuje około 45 stopni z przodu ciała. Powinny one pozostać nieaktywne. Pozwala to na swój umysł, aby rozpocząć, aby oddzielić od otoczenia i stać zajęty wewnętrznych części, kim jesteś. Jeśli czujesz niepokój na początku medytacji, zamknij oczy na kilka minut do centrum myślenia i zdobyć swoją uwagę. Jeśli znajdziesz się coraz senny podczas medytacji, otwórz oczy szeroko, aby pomóc zwalczać senność.

5 Rozpocznij medytacji tylko po umieścisz swoje ciało tak, że pragnienie to być. Sprawował tę funkcję jak nadal medytować. Trzymaj swoje ciało jak najbardziej nieruchomo podczas medytacji. Zaczynają się zaledwie 10 minut, a pracować tam.