adcov.com

zatrucie farbami objwy

Jak rozpoznać zatrucie pokarmowe

Jak rozpoznać zatrucie pokarmowe


Zatrucie żywności odnosi się do choroby, która jest przenoszona głównie przez spożycie zakażonego żywności. Jest to poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego i obejmuje klasyczne bakterii produkujących toksyny, takie jak zatrucie jadem kiełbasianym, trucizn chemicznych i patogenów, takich jak Salmonella. Żywność są choroby może również być spowodowane przez zoo z zbiornik zwierzęcego tylko dotyka ludzi w minimalnym stopniu. Poniższe kroki pokazują, jak rozpoznać przypadek zatrucia pokarmowego.

Instrukcje

1 Spodziewaj wystąpienie zatrucia pokarmowego być nagłe i ostre z początkowych objawów składających się z ciężkimi wymiotami i biegunką jelita. Jest przede wszystkim zaburza pokarmowego (GI), ale chemiczne roślinne i owoce trucizny może powodować znaczne zaburzenia ośrodkowego układu nerwowego.

2 Odczytać niedawne kontakty pacjenta. To jest najlepszy sposób ustalania etiologii dla zatrucia pokarmowego, ponieważ sprawy te zazwyczaj nie stanowią specyficzny obraz kliniczny. Zatrucia żywnością jest rozpoznać klinicznie w większości przypadków.

3 Ogranicz listę możliwych czynników sprawczych na podstawie podejrzenia o okresie inkubacji. Bardzo krótkie okresy inkubacji z mniej niż 16 godzin, są zdominowane przez metali, roślin lub owoców morza zatruć.

4 Patrz na choroby biegunkowe, takie jak zatrucia jadem kiełbasianym, cholery, Campylobacter, Salmonella i Shigella spraw mających krótki okres inkubacji od jednego do trzech dni.

5 Rozważmy enterokrwotocznych Escherichia coli lub Yersinia jako prawdopodobnych przyczyn zatrucia żywności przez długi okres inkubacji od trzech do pięciu dni.

6 podejrzane pasożytnicze W przypadkach dłuższy okres inkubacji od jednego do czterech tygodni.

Co to jest Zatrucie Zatrucie jadem kiełbasianym Jedzenie?

Zatrucie jadem kiełbasianym jest silnie toksyczny, rzadki rodzaj zatrucia pokarmowego (średnio 110 przypadków rocznie w Stanach Zjednoczonych), spowodowane przez bakterie Clostridium botulinum. Jest to najczęściej znaleźć w niewłaściwie konserwowanych produktów żywnościowych lub w puszkach produktów spożywczych.

Objawy u dorosłych

Objawy zatrucia jadem kiełbasianym zatrucie pokarmowe może obejmują suchość w ustach, nudności, wymioty, skurcze żołądka, osłabienie mięśni (zwłaszcza w twarz) i ewentualnie paraliż, podwójne widzenie, trudności w oddychaniu, mówieniu i połykaniu.

Objawy u niemowląt

Jest specyficzny, nieco inny zestaw objawów u dzieci z jadem kiełbasianym. Mogą to być zaparcia (często pierwszy pojawiają), zmęczenie, słaby krzyk, trudności ssania, opadające powieki, problemy z oddychaniem i osłabienie mięśni lub paraliż.

Inkubacji

Objawy zatrucia jadem kiełbasianym zatrucia pokarmowego zazwyczaj prezentują się w dowolnym miejscu od 8 do 36 godzin po skażone jedzenie jest spożywane.

Leczenie

Zatrucie jadem kiełbasianym wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Leczenie antytoksyny botulinus podawany dożylnie. Niektórzy pacjenci wymagają pomocy oddychania mechanicznego tymczasowej. Ponadto, rehabilitacja może być konieczne do przeciwdziałania szkody wyrządzone funkcji połykania i mowy.

Rokowanie

Nieleczona, zatrucie jadem kiełbasianym jedzenie jest zazwyczaj śmiertelne. To może być nawet śmiertelne z leczenia, ale zwykle natychmiastowa pomoc lekarska może zapobiec śmierci.

Jak Fałszywy zatrucie pokarmowe

Możesz mieć wiele powodów, aby chcieć fałszywe zatrucia pokarmowego. Możesz użyć fałszywego walkę z zatruciem pokarmowym, aby wyjść z testu lub może zakończyć złą datę na początku. W każdym razie, trzeba wiedzieć, jak wiarygodnie przedstawić, że jesteś cierpiących na zatrucie pokarmowe.

Instrukcje

1 Dowiedz się objawy zatrucia pokarmowego wcześniej. Żeby było wiarygodne, trzeba wiedzieć, jaki rodzaj objawów, które powinny być. Chociaż przypadki są różne, zazwyczaj powoduje zatrucie pokarmowe biegunka, wymioty i bóle brzucha.

2 Zacznij od wspomnieć, że jedzenie, które podobno zjadł. Przypadki zatruć pokarmowych są często spowodowane przez mięs, które nie zostały dokładnie ugotowane. Porozmawiaj o tym, jak nie czuje się dobrze i myślę, zjadł trochę niedogotowanego kurczaka.

3 Chwyć żołądek często. Chcesz pokazać, że masz bóle brzucha, gdy udaje zatrucie pokarmowe. Rzut w jakiś jęki dźwięki Dla zwiększenia efektu.

4 Uruchom do łazienki często. Jeśli naprawdę chcemy, aby było wiarygodne, należy dokonać dźwiękowy odruch wymiotny, gdy wewnątrz.

5 Zachowaj podstęp wiarygodne. Nie można wydoić zatrucie pokarmowe zbyt długo, ponieważ zwykle następuje w ciągu kilku dni.

Wskazówki

 • Nie wydaje się też objawy przerażające. Nie chcesz, rodzice lub przyjaciele, aby zmusić cię do udać się do szpitala.
 • Unikaj jedzenia przed nikim, kiedy udajesz zatrucie pokarmowe. Nikt ci nie uwierzy, jeśli jesteś złapany chowing na cheeseburgera i frytki.

Jak rozpoznać i leczyć Zatrucie Słońce

Jak rozpoznać i leczyć Zatrucie Słońce


Podczas gdy wiele osób wie o oparzeniu słonecznym, odwodnienia i wyczerpania ciepła, nie wiele osób zdaje sobie sprawę z zagrożeń wynikających z zatrucia słonecznym. Zatrucie słońce jest bardziej ekstremalne niż normalnego poparzenie słoneczne, i musi być traktowany po zidentyfikowane, aby zapobiec jego staje się coś gorszego, jak słońce udar. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak zarówno zidentyfikować i leczyć, zatrucie słońce.

Instrukcje

1 Pierwszy wskaźnik zatrucia słońce jest ciężkie oparzenie słoneczne. Oprócz normalnych wskaźników dla opalenizny, ludzie, którzy są dotknięci zatrucia słońce często również nudności, bóle głowy, migreny, gorączka, zawroty głowy i biegunkę. Osób poszkodowanych przez zatrucie słońce nie może mieć każdy z tych objawów, ale on / ona będzie najprawdopodobniej mało i może często opisują siebie jako "po prostu nie czuje się dobrze."

2 Po określeniu zatrucie słońce, następnym krokiem jest leczenie. Pierwszym krokiem jest, aby natychmiast uzyskać osoby z słońca, najlepiej w chłodnym, zacienionym miejscu. W pomieszczeniu z klimatyzacją i chłodnej lub ciepłej prysznicem jest dobry początek. Opakowanie lodu lub zimny kompas jest dobry pomysł, jeśli większość bólu w jednym obszarze (jak czoło i ramiona).

3 Korzystanie z aloesu do leczenia spalone obszary skóry. Unikaj tłustych lub oleistych płyny.

4 Weź dwie aspiryny. Nie ibuprofen, nie Aleve, ale aspiryny wykazano, aby pomóc w bólu, bez negatywnych skutków ubocznych, w ogóle pomógł obrzęk i uczucie bólu. Oprócz kwasu acetylosalicylowego, beta-karoten suplementy wykazano w testach laboratoryjnych, aby złagodzić stan zapalny, który pochodzi z poparzeniem słonecznym i zatrucia słonecznym.

5 Pij dużo wody, ale robić to powoli. Musisz się ponownie nawilżona, ale nie chcesz, aby zwiększyć odwodnienie, rzucając się.

6 Jeśli jest to możliwe, pobyt kryty przez kilka dni, dopóki nie są w pełni sprawny. Jeśli nie, użyj silną ochronę przed słońcem i zatuszować.

7 Jeśli w dowolnym momencie masz bardzo wysoką gorączkę i nie może kontrolować wymioty, iść na pogotowie natychmiast.

Wskazówki

 • Pobyt w domu, z klimatyzacją, jeśli to możliwe, dopóki nie są w pełni sprawny, jeśli jest to możliwe,
 • Nie iść na plażę lub spędzają dużo czasu na słońcu, jeśli masz zatrucie słońce
 • Aspiryna, AC, i beta-karoten są świetne połączenie

Skąd mam wiedzieć, czy mam zatrucie pokarmowe?

Zatrucie pokarmowe jest wspólna choroba spowodowana przez spożycie skażonej żywności lub napojów. W większości przypadków objawy zatrucia żywności przypominają grypę, i potrwa tylko kilka dni. W cięższych przypadkach, jednak zatrucie pokarmowe może być śmiertelne. Jeśli nie jesteś pewien, że masz zatrucie pokarmowe lub coś innego, tutaj jest kilka informacji, które pomogą Ci zrobić lepszą diagnozę.

Objawy

Osoby dotknięte przez zanieczyszczoną żywność lub napoje zazwyczaj wystąpić następujące objawy grypopodobne w ciągu 48 godzin od spożycia: nudności, wymioty, biegunka i skurcze żołądka.
W zależności od ciężkości zatrucia, może również wystąpić odwodnienie, gorączka, dreszcze i krwawe stolce.

Statystyki

Według Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), szacuje się, że 76 milionów osób dotkniętych chorobami żywność każdego roku. Z tych, 300,000 wymaga hospitalizacji i około 5,000 spowodować śmierć. Wiele przypadków zatrucia pokarmowego nie dostać podano jednak, ponieważ objawy są łagodne i rozpraszają w ciągu kilku dni.

Przyczyny

W wielu przypadkach, gdy występuje skażenie żywności z żywnością angażować się w niehigienicznych praktyk, takich jak nie mycie rąk po skorzystaniu z toalety lub obsługi surowe mięso. Według CDC, nie było więcej niż 250 różnych rodzajów chorób przenoszonych przez żywność zidentyfikowanych do tej pory (od 2009), wywołanych przez różne bakterie, wirusy i pasożyty.

Rodzaje

CDC opisuje najczęściej dostrzega i infekcji przenoszonych przez żywność, jak te spowodowane przez grupę wirusów zwanych kaliciwirusem (wirusy Norwalk) lub Campylobacter, Salmonella i E. coli 0158: H7.
Chociaż chorób jest spowodowana przez różne bakterie, jej objawy są zazwyczaj podobne i obejmuje wysoką skurcze brzucha, biegunkę i gorączkę. Ciężkie przypadki mogą doprowadzić do infekcji zagrażających życiu i wymagają pomocy medycznej.

Medyczną

Jeśli nie jesteś pewien, czy masz zatrucie pokarmowe, zgłosić się do lekarza, jeśli objawy nie lepiej w terminie trzech dni od wystąpienia lub, jeśli wystąpi którykolwiek z następujących: wysoka gorączka (powyżej 101,5 ° F), krwawe stolce, odwodnienie (w tym zmniejszenie urinations, suchość w jamie ustnej i gardle i zawroty głowy), biegunki dłużej niż trzy dni lub nasilone wymioty.

Jak jest Zatrucie jadem kiełbasianym Przesyłane?

Przenoszoną wraz żywnością Choroba

Przenoszoną wraz żywnością zatrucie jadem kiełbasianym jest rzadkie, ale mogą być poważne, a niekiedy zagrażające życiu choroby. Bakterie Clostridium botulinum znany jako toksyna, które wytwarza wpływ na ośrodkowy układ nerwowy w organizmie. Jeśli nie potraktowano natychmiast po wystąpieniu objawów, może wystąpić paraliż i niewydolność układu oddechowego. Mimo, że objawy mogą wystąpić kilka godzin po spożyciu skażonej żywności, osoby zazwyczaj zaczynają się chory w ciągu 18 do 36 godzin, jak toksyna krąży w krwiobiegu. Jednakże, w niektórych przypadkach, osoba może nie zachorować na okres do dziesięciu dni później. Przenoszoną wraz żywnością zatrucie jadem kiełbasianym nie jest zaraźliwa i może być przekazywane tylko poprzez spożywanie skażonej żywności.

Żywność w puszkach w domu

Większość przypadków zatrucia jadem kiełbasianym pokarmowych są sięgają do domowych w puszkach żywności o niskiej zawartości kwasu. Mogą to być zielona fasola, kukurydza, buraki i szparagi, które nie są gotowane lub konserwowane, jak być powinny. Bakterie odpowiedzialne za choroby przenoszonej przez żywność mogą przetrwać nawet w dobrze zamkniętych słoikach. Większe ogniska botulizm zostały przypisane do pomidorów, papryki chili i pieczonymi ziemniakami, które nie zostały prawidłowo gotowane lub schłodzonych przed jedzeniem. Ludzie, którzy jedzą skażoną żywność może cierpieć objawów, w tym słabych mięśni, trudności w połykaniu, niewyraźną mowę i podwójne widzenie. Nawet w przypadku diagnostyki i leczenia w czasie pełny zwrot może trwać kilka tygodni lub miesięcy, w zależności od ciężkości danego przypadku.

Niemowląt Zatrucie jadem kiełbasianym

Niemowląt botulizm jest zakaźna postać choroby, która występuje, gdy Clostridium botulinum wytwarza toksyny w jelicie grubym dziecka zarodniki botulizm po połknięcia. Niemowlę może połknąć cząstki kurzu, które zawierają zarodniki lub spożywać miód zawierający zarodniki botulinum. Artykuł opublikowany w 01 kwietnia 2002 wydanie "American lekarza rodzinnego" wskazuje, że gleba i miód wydają się być dwa najczęstsze źródła zarodników Clostridium botulinum odpowiedzialnych za spowodowanie zatrucia jadem kiełbasianym niemowląt. Gdy zarodniki są połykane, bakterie zaczynają się mnożyć, rozkładanie toksyny. Niemowlęta są szczególnie podatne na botulizm w wieku od dwóch do czterech miesięcy, chociaż są potencjalnie narażone na ryzyko, aż do ich około 11 miesięcy. Jednym z pierwszych objawów botulizm niemowląt są zaparcia.

Rany Zatrucie jadem kiełbasianym

Podczas botulizm jest zazwyczaj związane z żywności domowych w puszkach, które są skażone bakteriami, to nie tylko choroba PRZENOSZONE DROGĄ POKARMOWĄ. Szczep bakterii powszechnie w glebie i może być transmitowany przez ran. W przeciwieństwie pokarmowych zatruć jadem kiełbasianym, gdzie toksyny przyjmowanej, jeśli osoba jest zainfekowany gojenia botulizm, toksyna jest nadal produkowany do zakażoną ranę uzdrowiony. Według artykułu opublikowanego w 02 listopad 2002 wydanie "British Medical Journal" gojenia botulizm staje się coraz bardziej powszechne wśród osób przyjmujących narkotyki drogą dożylną z ponad 90 procent znanych przypadków zgłaszanych w USA bakterii dostaje się do organizmu w w miejscu wstrzyknięcia.

Jak przywrócić żywności po zatrucie pokarmowe

Według Centers for Disease Control, chorób przenoszonych przez żywność, często zwane zatrucie pokarmowe, wpływa 76 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych rocznie. Zatrucie żywność składa się zazwyczaj z 24 do 48 godzin, nudności i wymioty w wyniku pasożyty, bakterie i wirusy. Niewłaściwe techniki obsługi żywności na każdym etapie produkcji i przygotowywania żywności to główne przyczyny dolegliwości, a w wielu przypadkach poważne odwodnienie może prowadzić. Skonsultować się z lekarzem w przypadku trwających dłużej niż 48 godzin, szczególnie u małych dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

Instrukcje

Przywrócić żywności po zatrucie pokarmowe

1 Daj żołądku trochę czasu na aklimatyzację. Po to robi, rozpocząć ponowne płynów. To pomoże zapobiec odwodnieniu.

2 Take małe łyki wody lub ssać kawałki lodu. Usunąć napoje gazowane, napoje sportowe i rozcieńczone bulion może być spożywane w uzupełnieniu lub zamiast wody.

3 Jedz niewielkie ilości łagodnych pokarmów, poprawia twój stan żołądka. Krakersy, ryż, chleb i banany są zwykle zaproponował jako żywności, które są łatwe w żołądku.

4 Dodaj mdłe, chude mięso, takie jak kurczak, do swojej diety jak nasilenie zmniejsza.

Wskazówki

 • Idealnie, dotknięte osoby powinny nadal spożywać ośmiu do 16 szklanek wody dziennie, aby zapobiec odwodnieniu.
 • Woda w dół napojów słodkich sportowych bo nadmiar cukru może nasilać objawy.
 • Skonsultuj się z lekarzem, jeśli objawy są szczególnie nasilone lub trwają dłużej niż 48 godzin.

Skutki toksyczne zatrucie pokarmowe

Skutki toksyczne zatrucie pokarmowe


Toksyczne zatrucie pokarmowe jest rodzaj choroby przenoszonej przez żywność. Jest to spowodowane przez spożycie żywności, które zostały skażone przez toksyny uwalniane przez organizmy zakaźne. Skutki toksycznego zatrucia pokarmowego występują zwykle w ciągu kilku godzin po spożyciu, a może to biegunka, nudności, wymioty i odwodnienie. Jednakże stopień, w jakim zatrucie dotyczy osobnika zależy od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia, jak również wieku i stanu zdrowia człowieka.

Biegunka

Według WebMD, biegunki lub napady luźnego stolca, typowo jeden z pierwszych objawów toksycznych zatrucie żywności. W zależności od rodzaju organizmu wywołującego stan, podstawa może zawierać krew i śluz i towarzyszy łagodny do ciężkiego skurcze brzucha.

Biegunka spowodowana przez choroby przenoszonej przez żywność trwa zwykle 12 do 48 godzin i postanawia się bez interwencji medycznej. Jednak ci, którzy doświadczają biegunki dłużej niż dwa lub trzy dni, powinni skontaktować się z lekarzem.

Nudności i wymioty

Pewne rodzaje bakterii wytwarzają toksyny, które reagują z ośrodkowego układu nerwowego do spowodowania nudności i wymiotów. Jak biegunka, wymioty, która trwa od jednego do dwóch dni, nie jest powodem do niepokoju na ogół, choć trwalsze objawy mogą wymagać pomocy medycznej.

Dr John P. Cunha na eMedicineHealth.com zaleca, że ​​ludzie, którzy wystąpić wymioty jako skutek uboczny zatrucia pokarmowego należy unikać spożywania pokarmów stałych, a zamiast tego, utrzymać stały spożycie płynów.

Odwodnienie

Mayo Clinic, że odwodnienie jest jedną z najczęstszych efektów toksycznych zatrucie żywności. To ma miejsce, gdy osoba traci płynów szybciej niż może być zastąpiony, w wyniku braku wody i niezbędnych soli i minerałów. Niedobór ten może zakłócić lub zakłócić normalne funkcje organizmu i mogą być śmiertelne, jeśli nie jest leczone.

Zatrucie żywności dehydratacji związane jest zwykle wynikiem nadmiernej gorączki i wymioty, biegunka i pocenie się. W celu uniknięcia tych komplikacji, ważne jest, aby uzupełnić utraconych płynów do picia duże ilości wody. Napoje sportowe i doustne roztwory nawadniające, takie jak Pedialyte, może być pomocny, jak również. Jednak ciężkie odwodnienie wynikające z rozszerzonym niezdolności do zastąpienia utraconych płynów wymaga szybkiej pomocy lekarskiej.

Odwodnienie może mieć wpływ na ludzi w każdym wieku, choć małych dzieci, osób starszych i osób cierpiących na choroby lub warunki, które sprawiają wymiana płynu trudniejsze są na większe ryzyko powikłań.

Paraliż

Według WebMD, porażenie wynikające z zatrucia jadem kiełbasianym przez żywność jest rzadko efekt toksycznego zatrucia pokarmowego. Jest to spowodowane przez toksyny nerwu wytwarzanej przez bakterie Clostridium botulinum. U osób dorosłych objawy zatrucia jadem kiełbasianym to podwójne lub niewyraźne widzenie, niewyraźną mowę i osłabienie mięśni, podczas gdy dzieci z botulizm obecne objawy, które obejmują senność, zaparcia i słabe napięcie mięśniowe.

Objawy zatrucia jadem kiełbasianym zazwyczaj pojawiają się od czterech godzin do 10 dni po spożyciu skażonej żywności i powinny być zgłaszane natychmiast. Nieleczony tego typu zatrucia powoduje paraliżu kończyn i tułowia i może prowadzić do awarii układu oddechowego, śpiączkę i śmierć.

Jak leczyć zatrucie pokarmowe bez narkotyków

Jak leczyć zatrucie pokarmowe bez narkotyków


Zatrucie pokarmowe występuje, gdy jesz skażonej żywności. To jest najbardziej prawdopodobne po zjedzeniu mięsa, jaj i produktów mlecznych, które zawierają szkodliwe bakterie, takie jak E. coli.

Jeśli masz zatrucie pokarmowe, to mogą wystąpić co najmniej jeden z następujących nieprzyjemnych objawów nudności, niestrawność, biegunka, dreszcze, wymioty i gorączka.

Pozostaje to w kontraście do tolerancji żywnościowej lub alergii pokarmowej, który jest specyficzny dla niektórych osób ze względu na brak enzymów lub hormonów w organizmie i powoduje ich system immunologiczny w odpowiedzi na żywność lub substancji ujemnie. Na przykład, reakcja alergiczna na żywność może powodować osoba, aby wyrwać się z uli lub mieć trudności z oddychaniem.

Drugs, nawet przeciw mdłościom lub leków przeciwbiegunkowych, są praktycznie bezużyteczne przeciwko zatrucia, które jest zasadniczo zakażenie bakteryjne. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się, co można zrobić, aby pomóc złagodzić te objawy.

Instrukcje

1 Bądź nawodniony. Skutki zatrucia pokarmowego będzie odwodnić i czujesz się gorzej. Pić wody i innych płynów, ale unikać kofeiny, która działa jako środek moczopędny i poprosi, aby częściej oddawać mocz. Pić tylko jasne cieczy, takich jak kurczaka lub warzywnego bulionu. Jaśniejsze ciecz, zawiera więcej wody. Twoim celem jest, aby zastąpić płyny utraty przez biegunki lub wymiotów.

2 Eat. Prawdopodobnie nie będzie chciał, bo nie czuję się dobrze, ale trzeba jeść, aby podtrzymywać energię. Jedz pokarmy, takie jak suche suche tosty lub krakersy. Łagodniejsze jedzenie, tym bardziej prawdopodobne, będziesz w stanie utrzymać go w dół. Nie należy jeść ostrych przypraw lub owoców, które wil być trudne do strawienia, gdy jesteś chory.

3 Weź kilka suplementów probiotycznych lub zjeść jogurt z żywych kultur. Probiotyki to żywe mikroorganizmy, które są korzystne dla organizmu i może pomóc w zapobieganiu lub leczeniu objawów wywołanych przez szkodliwe bakterie, w tym rodzaju, które powodują zatrucie pokarmowe. Są także reklamowany na ich zdolność do pobudzenia układu odpornościowego i zapobiec infekcji. Można je znaleźć w postaci pigułki lub kapsułki, ale są one również w jogurtu zawierającego żywe kultury niego. Markowych jogurty zawierające żywe kultury zazwyczaj określają je na etykiecie i mrożonych jogurtów tendencję do sklepów takich informacji na temat wyświetlania znaków. Staraj się trzymać z dala od tego rodzaju, który zawiera dużo cukru, ponieważ może to podrażniać żołądek dalej.

4 Bądź cierpliwy. To może potrwać kilka dni, aby usunąć toksyny z zatruciem pokarmowym. Uzyskać jak najwięcej odpoczynku, jak można powstrzymać się od forsownych ćwiczeń, dopóki nie są dobrze ponownie. Przeczytaj poniższe ostrzeżenia.

Wskazówki

 • Daj elektrolity ustne do dziecka lub dziecka, który boryka się z objawami zatrucia pokarmowego. Można je znaleźć w większości aptek.
 • Udać się do lekarza, jeśli którykolwiek z poniższych warunków zastosowania.
 • 1. Twoje objawy trwają dłużej niż pięć lub sześć dni lub wydają się być coraz gorzej.
 • 2. Masz krew lub śluz w stolcu. Możesz mieć krwawienia jelitowego. To może wyjaśnić na własną rękę, ale to najlepiej udać się do lekarza.
 • 3. Twoje stolce są czarne i smoliste. Oznacza to, że są poważnie odwodniony.
 • 4. Masz gorączkę, które trwają dłużej niż trzy dni.
 • Można również zdecydować się na bezpiecznej stronie i natychmiast szukać pomocy medycznej, jeśli dziecko lub niemowlę ma zakontraktowaną zatrucie pokarmowe. Dzieci i osoby starsze, których układ odpornościowy są zazwyczaj słabsze, są bardziej narażone na anemię, a nawet paralysism mięśni w wyniku ciężkich przypadków zatrucia pokarmowego

Jak działa Alkohol Zatrucie występuje?

Jak działa Alkohol Zatrucie występuje?

Przyczyna

Zatrucie alkoholowe pojawia się, gdy ktoś pije zbyt dużo alkoholu w zbyt krótki czas. Często jest to spowodowane przez nadmierne spożywanie alkoholu, który jest zdefiniowany w środowisku medycznym, jak szybko pić pięć lub więcej drinków z rzędu. Spożywania dużej ilości alkoholu, tak szybko ma poważne konsekwencje dla organizmu. Twoje serce zaczyna szybko bije, oddech staje się utrudnione. Można stracić odruchu gardłowego, co może doprowadzić do dusić na własne wymiociny. Zatrucie alkoholowe może prowadzić nawet do śmierci.

Efekty

Alkohol jest depresyjne. Kiedy duże ilości alkoholu spożywane są szybko, alkohol obniża system nerwowy. To pierwsze wpływa na nerwy, które kontrolują mimowolne funkcje organizmu, takie jak odruch wymiotny, a nawet oddychanie. Zbyt dużo alkoholu powoduje te funkcje, aby całkowicie zaprzestać. Alkohol podrażnia także żołądek, co może powodować osoba wymiotować. Jeśli jest nieprzytomny, mógłby zadławić się na śmierć z własnej wymiocin.

Ponadto, stężenie alkoholu we krwi w krwioobiegu człowieka nadal wzrasta w czasie po osoba zamknąć spożyciu alkoholu. Z tego powodu osoba, która przestała pić lub śpi nadal na ryzyko poważnych powikłań związanych z zatruciem alkoholowym.

Objawy i czynniki ryzyka

Jeśli zobaczysz, że ktoś szybko i nadmiernie pije, a on występuje choć jeden z następujących cech, trzeba się go do lekarza jak najszybciej. Cechy te obejmują powolny oddech, wymioty, atak, dezorientację, niebieski lub bladość skóry i niską temperaturę ciała. Utrata przytomności należy również traktować jako oznakę niebezpieczeństwa, a nie jako kogoś "odsypia".

Zatrucie alkoholowe pojawia się zwykle u mężczyzn, którzy są w wieku pomiędzy 45 i 55. Choć ma wystąpić również w kolegium wieku mężczyzn, jest bardziej powszechne w średnim wieku mężczyzn, którzy są już uzależnionych od alkoholu. Zatrucie alkoholowe jest bardziej zagrożone, jeśli ofiara nie jadł, jeśli ofiara jest z lekkim produkcji, a jeśli ofiara bierze narkotyki wszelkiego rodzaju.

Jak gotować ryż Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe

Jak gotować ryż Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe


Ryż jest czysty, stosunkowo bezpieczna żywność. Niewielka ilość Bacillus cereus, bakterii potencjalnie powoduje zatrucie żywności, znajduje się w ryż nieprzetworzonego i nie ginie podczas gotowania. Będzie to miało żadnego efektu jeśli ryż utrzymuje się na gorąco, która odbyła się w mniej niż 2 godziny, i schładza się szybko do przechowywania. Dopiero wtedy, gdy ryż utrzymuje się w temperaturze pokojowej w ciągu dłuższego czasu, zarodniki wzrostu i powoduje nieprzyjemne objawy zatrucia. Zapobieganie zatruciom pokarmowym przez gotowanie i przechowywanie ryż properly.If używasz ryżu uprawianych amerykańskiej, nie ma potrzeby, aby przepłukać ryż przed przejściem z jednego z poniższych sposobów: na kuchenkę, w kuchence mikrofalowej, w ryżu elektrycznym parowiec lub w piekarniku. Wszystkie techniki są na 4 porcje.

Instrukcje

1 Przygotuj ryż na kuchenkę. Przynieś swój wybór płynów, ryżu, soli i masła do wrzenia w rondlu 2 do 3-kwarta. Zmniejszyć ogień, przykryć i gotować na wolnym ogniu zgodnie z czasem podanym na opakowaniu ryżu (czasy będą się różnić w zależności od rodzaju i ilości ryżu). Jeśli ryż nie jest jeszcze przetargu po umocowanego czasie gotowania, zamknąć pokrywę i gotować trochę dłużej. Dodaj więcej płynu, jeśli nie jest ryż przetargu i cały płyn jest wchłaniany. Po przetargu, delikatnie mieszamy widelcem i podawać na gorąco.

2 Gotować ryż w piekarniku. Połączyć ryż, sól i masło w 2 do 3-kwarta żaroodpornego naczynia z pokrywką. Doprowadzić wodę do wrzenia W osobnej patelni na kuchenka lub w kuchence mikrofalowej i polać inne składniki. Wymieszać, przykryć szczelnie i piec w temperaturze 350 stopni F przez 25 do 30 minut dla białego ryżu długoziarnistego, 30 do 40 minut dla "przekształcone" ryż i 1 godzinę do brązowego ryżu. Dodaj więcej płynu, jeśli nie jest ryż przetargu ale płyn jest wchłaniany po prawidłowym czasie gotowania. Po przetargu, delikatnie mieszamy widelcem. i podawać na gorąco.

3 Użyj kuchenki do gotowania ryżu prawidłowo i uniknąć zatrucia pokarmowego. Kombajny cieczy, ryż, sól i masło (w razie potrzeby) w naczyniu do pieczenia kuchence mikrofalowej 2 do 3-kwarta. Przykryć szczelnie mikrofalowa jakości folią lub pokrywą przeznaczony do gotowania w kuchence mikrofalowej. Dla średnich lub długoziarnistego białego ryżu, mikrofalówka na wysokiej na 5 minut lub do momentu wrzenia cieczy. Zmniejszenie ustawienie nośnika lub 50 procent mocy i kontynuować gotowanie w ciągu 15 minut lub aż woda jest wchłaniana. Niech przed wyjęciem z pieca z izolowanymi mitts i zdejmując plastik covering.For zamienione ryżu, mikrofalówka składniki o wysokiej na 5 minut lub do momentu wrzenia cieczy stać 5 minut. Zmniejszyć do średniej mocy i kuchenką mikrofalową przez 20 minut lub do czasu, woda jest wchłaniana. Ponownie, niech przed wyjęciem z pieca i zdejmując plastikową osłonę stać 5 minut. Na całe ziarna ryżu brązowego, mikrofalówka na wysokiej na 5 minut, a następnie zmniejszyć do średniej mocy. Kuchenka mikrofalowa 20 minut więcej, aż woda jest wchłaniana. Niech przed wyjęciem z pieca i zdejmując plastikową osłonę stać 5 minut. Dla wszystkich rodzajów ryżu, dodać ryż bardziej płynny, jeśli nie jest przetargu i cały płyn jest wchłaniany. Po przetargu, delikatnie mieszamy widelcem i podawać na gorąco.

4 Spróbuj gotowania ryżu. Gotowanie ryżu automatycznie gotować ryż, aż zmięknie, a następnie zmniejszyć ogień i trzymać ryż w bezpiecznej temperaturze. Spray lub przetrzeć powierzchnię gotowania oraz z oleju roślinnego. Dodaj wodę, ryż, sól i masło. Gdy automatyczny zegar gaśnie, sprawdzić ryż. Dodaj więcej płynu, jeśli nie jest ryż przetargu i cały płyn jest wchłaniany; inaczej, delikatnie mieszamy widelcem i podawać na gorąco.

Wskazówki

 • Przechowywać resztek ryżu w płytkich pojemnikach w lodówce przez 3 do 4 dni.
 • Zamrozić ryż w płytkich pojemnikach przez okres do 1 miesiąca.
 • Podgrzać aż ryżu jest bardzo gorąco przez cały sposób przez dodanie wody lub innej cieczy w zależności od potrzeb.
 • Podgrzać ryż nie więcej niż jeden raz.
 • Po zdjęciu pokrywy lub folią z puli, naczynia mikrofalowej, kuchenka ryżu lub żaroodpornego naczynia, być bardzo ostrożnym, aby uniknąć oparzenia od pary. Podnieś krawędź pokrywy od ciebie najpierw, pozwalając parowy do zwolnienia.
 • Kuchenki mikrofalowe różnią się w mocach, tak jak je czasy są tylko wytyczne.

Jak przechowywać Leftovers Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe

Z rosnących cen żywności, nikt nie lubi marnować jedzenia, więc jest to ekonomiczne, aby dobrze wykorzystać resztki. Jest to także ekonomiczne wykorzystanie czasu i energii do gotowania dużych ilości pokarmu w jednym czasie do pracy w ciągu tygodnia. Kilka prostych środków ostrożności pomoże Ci przechowywać resztki prawidłowo, aby zapobiec zatruciu pokarmowemu.

Instrukcje

Jak przechowywać Leftovers Prawidłowo zapobiegać zatrucie pokarmowe

1 Wyjmij gorące jedzenie z garnka lub patelni i umieścić w pojemnikach lodówce. Użyj małych pół kwarty pojemniki lub worki plastikowe mocne zgrzewalne dla pokarmów płynnych lub przestrzennych. Użyć podwójną warstwę folii aluminiowej do pakowania przedmiotów, takich jak ryby i mięso. Przechowywać pojemniki małe, tak aby cyrkulacja powietrza może szybko schłodzić je. Jeśli jest tylko niewielka ilość, aby być w stanie schłodzonym (2 litrów lub mniej, lub jednego funta lub mniej mięsa lub ryby) szczelnie przylegać, należy zwrócić uwagę na treść i datę pojemnika lub dziennika lodówki i umieścić w lodówce lub 40 F 0 F zamrażarce. Miejsce to zimne powietrze przepływa wokół pojemnika.

2 Jeśli przechowywania więcej niż 2 litrów żywności płynnej lub wielkogabarytowych lub więcej niż funt mięsa lub ryby, doprowadzić gorące jedzenie do temperatury pokojowej najpierw otaczając go, szczelnie zapakowane, z lodu. Obracać żywności i lodu, aż temperatura w pomieszczeniu jest przez przed oddaniem go w lodówce.

3 Użyj resztki w ciągu kilku dni. Jeżeli przechowywanie resztki ryb, należy w ciągu jednego dnia.

4 W przypadku żywności, które serwowane są schłodzone lub w temperaturze pokojowej, takie jak ser, twaróg, jogurt, budyń, salsa, sałatki i innych potraw, usuń kwotę potrzebną na jeden posiłek i umieścić resztę natychmiast z powrotem w lodówce, szczelnie zamknięty.

Wskazówki

 • Użyj termometru lodówkę od czasu do czasu, aby upewnić się, że lodówka jest 40 C lub mniej, a zamrażarka 0 C lub mniej.
 • Nie próbuj do schłodzenia żywności w temperaturze pokojowej przed umieszczeniem żywności w lodówce. Bakterie rosną w ciepłym otoczeniu.
 • Nie należy umieścić dużych ilości gorącego żywności w lodówce w tym samym czasie. Potrwa zbyt długo do schłodzenia i zapewnić ciepłe środowisko dla rozwoju bakterii. Będzie to również wpływ na temperaturę wewnątrz lodówki, powodując inne pokarmy, by stać się cieplejsze niż jest bezpieczny.

Co to jest Zatrucie jadem kiełbasianym toksyna?

Tworzącymi przetrwalniki bakterii Clostridium botulinum naturalnie w glebie, polega uśpione aż narażone na warunki wzrostu nośne. Po spożyciu, wdychania lub wchłonięcia w ranie, bakterie wytwarzają toksyny działające na ośrodkowy układ nerwowy i powodują rozluźnienie mięśni w punkcie zastoju (zatrucie jadem kiełbasianym są związane tężca --- zarówno powodować paraliż, ale z tężca mięśni uciskać). Nieleczony, botulizm może spowodować śmierć.

Przenoszoną wraz żywnością Zatrucie jadem kiełbasianym

Przenoszoną wraz żywnością zatrucie jadem kiełbasianym jest spowodowane przez jedzenie skażonej toksyną botulinową. Toksyny mogą być lub mogą nie wydzielają nieprzyjemny zapach lub smak, tak że nie zawsze jest to widoczne, gdy żywność jest zanieczyszczona. Bakterie są podatne na niewłaściwie zrealizowane w domowych żywności konserwowanej (puszkowane warzywa lub dżem, na przykład), ale może również wpłynąć na rynku żywności przygotowane i restauracji, jak również. Objawy pojawiają się zwykle zatrucie jadem kiełbasianym pokarmowych 12 do 36 godzin po spożyciu skażonej żywności, i to nie jest zaraźliwe.

Rany Zatrucie jadem kiełbasianym

Gojenie botulizm jest spowodowana przez toksyny wytwarzane z rany zakażone toksyny botulinowej. Ludzie, którzy podzielają igieł są szczególnie narażone na rany botulizm. Rany powinny być leczony w szpitalu. Operacja jest zwykle wykonywane w celu usunięcia źródła bakterii produkujących toksyny, i że jest po kuracji antybiotykowej.

Niemowląt Zatrucie jadem kiełbasianym

Niemowlęta mogą wpływać botulizm zużywających się, że toksyny jadu kiełbasianego następnie odtwarza i uwalnia toksyn w jelitach. Niemowlęta z botulizm mają apetyt, są zaparcia, i pojawiają się ospały (o słabej krzyk i słabe napięcie mięśniowe).

Objawy i leczenie

Osoby dotknięte botulizm może pojawić się pijany, mając niewyraźną mowę, podwójne widzenie i opadanie powieki. Mogą też mieć trudności w połykaniu, suchość w ustach i ogólne osłabienie mięśni. Zatrucie jadem kiełbasianym jest zawsze awaryjne i musi być leczona w szpitalu z antytoksyny; odzyskiwania może trwać miesiące. Zatrucie jadem kiełbasianym jest szczególnie niebezpieczne, gdy wpływa na mięśnie oddechowe, co może prowadzić do niewydolności oddechowej.

Botox

Istnieje siedem rodzajów botulizm (oznaczone od A do G), i tylko cztery rodzaje powodują choroby u ludzi: A, B, E i F. Botox jest wykonana z białkiem A. Jest botulinowej wstrzykuje się pod skórę w celu wygładzenia zmarszczek. Działa on przez tymczasowo "paraliżuje" mięśnie pod skórą. Trwają zabiegi z botoksu, ale są uważane za szybszą i łatwiejszą alternatywą dla chirurgii plastycznej.

Detox Od Aspartam Zatrucie

Zatrucie aspartam jest dobrze ukryta w tajemnicy od 1980 roku. Aspartam jest niebezpieczny chemiczny substytut cukru, który powoduje choroby i reakcji toksycznych w organizmie człowieka. Uwalniając ciało z toksyn chemicznych jest to pozytywny krok w kierunku zdrowego ciała.

Struktura chemiczna

Struktura chemiczna aspartamu trucizny składa się z dwóch aminokwasów, fenyloalaniny i kwasu asparaginowego i metanolu. Pięćdziesiąt procent aspartam składa się z fenyloalaniny, czterdzieści procent kwasu asparaginowego. Pozostały procent jest metanol, który rozpada się na kwas mrówkowy i formaldehyd, który jest Balsamowanie płyn.

Objawy

Duży procent tych aminokwasy grupuje się niebezpieczna i trujące wolnorodnikowy powoduje uszkodzenia wielu narządów. Objawy obejmują bóle głowy, zmęczenie, wrażliwość chemiczne, zaburzenia immunologiczne, zaburzenia czynności wątroby i zaburzenia neurologiczne.

Detoksykacja

Sprawdź etykiety żywności dla zawartości aspartamu dokładnie przed zakupem produktów. Wymienić lub usunąć ponad-the-counter i recepty, które zawierają aspartam. Jedz warzywa, takie jak brokuły, kapusta, brukselka, kalafior. Zakupy w sklepie ze zdrową żywnością, aby uniknąć toksycznych substancji słodzących i pić więcej wody oczyszczonej, a napoje bezalkoholowe, kawę i inne napoje.

Zalecana Suplement

W tym dodatek magnezu zapobiega uszkodzeniom komórek z excitotoxins od zatrucia aspartamu.

Przestroga

Objawy odstawienia może trwać od kilku dni do kilku tygodni.

Heavy Metal Zatrucie związku z Ryby

Ryby są bogate w kwasy omega-3 i białko, które organizm ludzki potrzebuje, aby zachować zdrowie. Jednak potencjalnie niebezpieczne metale ciężkie są wchłaniane do tkanek ciała ryb, które są przenoszone na ludzi, kiedy ryby są zjadane.

Metale ciężkie

Metale ciężkie występują naturalnie w środowisku i są dodawane do przez zanieczyszczenia przemysłowe z fabryk i elektrowni. Formularz zatrucie metalami ciężkimi, takie jak rtęć wpływa na rozwój mózgu i układu nerwowego.

Objawy

Objawy ciężkiego zatrucia metalami, takie jak zatrucia rtęcią, to zaburzenia widzenia, mowy, słuchu i osłabienie mięśni.

Zaburzenia psychiczne

Obok efektów fizycznych ciężkiego zatrucia metalami, na psychikę człowieka może mieć wpływ ciężkiego zatrucia metalami. Skrajne zmiany nastroju i utrata pamięci są typowe objawy.

Ciąża

US Food & Drug Administration (FDA) zaleca spożycie ryb jest ograniczona w czasie ciąży, z niektórych ryb, takich jak miecznik i Płytecznik być całkowicie uniknąć.

Badania

Naukowcy z University of Vadiz w Hiszpanii studiował poziomy metali ciężkich w wodzie i ryby w Huelva ujścia Hiszpanii, znalezienie cynku, kadmu i miedzi obecne w rybach i cynku, miedzi i ołowiu obecne w wodzie ujścia.

Bezpiecznego poziomu

FDA wyznacza bezpieczną granicę ciężkiego metalu rtęci jako jedna część na milion, badania z Zatoki Meksykańskiej w 1978 roku odnotowano średnie stężenie rtęci 1,45 części na milion w Płytecznik z regionu.

Jak sprawdzić dla Aspartam Zatrucie

Aspartam jest sztuczny środek słodzący stosuje się w różnych produktach spożywczych i napojów. FDA dopuściła stosowanie aspartamu i stwierdza, że ​​jest bezpiecznie dodatek do żywności. Aspartam zawiera kwas asparaginowy i fenyloalanina, które są zarówno aminokwasy zakłada w białkach. Ludzie, którzy wierzą wykorzystanie aspartam jest niebezpieczny, tak dr Janet Hull, twierdzi, że aspartam jest toksyczny i może zatruwać organizm. Obecnie najłatwiejszym sposobem zbadania wrażliwości na aspartam jest przez następujące diety eliminacyjnej.

Instrukcje

Jak testować dla Aspartam Zatrucie

1 Omów swoje obawy dotyczące konsumpcji aspartamu z lekarzem. Fenyloketonuria (PKu) jest chorobą, w której pacjent nie jest w stanie metabolicznym fenyloalaniny procesu, który znajduje się aspartam. Jeśli wykazują objawy PKU, lekarz może zlecić badanie krwi, aby sprawdzić, na choroby.

2 Uzyskanie badanie krwi, aby sprawdzić na PKU i omówić wyniki z lekarzem. Rozpoznanie PKU obejmuje diety i zmiany trybu życia wyeliminowanie aminokwasy, które nie są metabolizowane.

3 Pacjenci z PKU lub pacjentów, którzy wierzą, warunki zdrowotne są wynikiem stosowania aspartamu powinno wyeliminować aspartam z ich diety. Aspartam występuje w wielu produktach dietetycznych, bezcukrowych produktów spożywczych i farmaceutyków. To może być wprowadzane do obrotu pod kilkoma różnymi nazwami handlowymi.

4 Kontynuuj wyeliminowanie aspartamu przez co najmniej 60 dni. Dr Janet Hull sugeruje, że 60 dni eliminacji są konieczne przed pacjent będzie zobaczyć pełne wyniki i ustąpienie objawów.

5 Uzyskanie analizę włosów, w razie potrzeby. Analiza włosów identyfikuje chemikaliów i metali przechowywanych w ciągu białka włosów. Dr Janet Hull zaleca analizę włosów jako część eliminacji aspartamu tak, że pacjent jest świadomy toksyczności w jego ciele.

6 Zrób detox suplement, w razie potrzeby. Dr Janet Hull sugeruje suplementów detox po wyeliminowaniu aspartamu z diety, aby w pełni pozbyć się ciała aspartamu i chemicznych pozostałych po użyciu aspartamu.

Wskazówki

 • Omówić objawy i stosowanie aspartamu z lekarzem przed dokonaniem zmiany diety lub przyjmowania suplementów diety.

Jaka jest różnica między żołądka wirusom i zatrucie pokarmowe?

Czujesz skurcz w żołądku. Potem kolejny. Dość szybko, utkniesz w łazience z biegunka i wymioty, które wydają się trwać wiecznie. To oczywiste, że jest coś nie tak, ale skąd wiesz, czy nędza jest spowodowane przez zakażenie wirusowe lub przez pół zielonego mięsa trzeba było na obiad? Objawy między dwoma dolegliwości są podobne, ale z trochę pracy detektywa może być w stanie zmusić dokładnie to, co dzieje się w twoim żołądku.

Podstawy żołądek wirusów

Przypadłość znana jako wirusa grypy żołądka lub żołądka jest rzeczywiście wirusowe zapalenie żołądka i jelit. To zawarte po kontakcie z wirusem, takich jak adenowirus, astrowirusy, norovirus lub rotawirusa. Ta infekcja jelitowa jest zwykle niewielkie, a ludzie, którzy są w inny sposób odzyskać zdrowy zwykle bez powikłań, w ciągu jednego do 10 dni.

Objawy żołądek wirusów

Objawy wirusa żołądka nie pojawiają się natychmiast po zjedzeniu niektórych pokarmów; mogą trwać kilka dni, aby rozwijać po jesteś narażony na zakażenie wirusem. Wirusowe zapalenie żołądka charakteryzuje się wieloma różnymi objawami, a nie wszyscy pacjenci przeżyją wszystkich z nich. Niektóre z najczęstszych objawów są: biegunka, że ​​nie zawierają krwi, wzdęcia, bóle brzucha, nudności, wymioty, bóle mięśni i stany podgorączkowe.

Należy udać się do lekarza?

Niewiele można zrobić, wirusowego zapalenia żołądka i jelit o; to minie z czasem, więc najlepszym rozwiązaniem jest po prostu pozwolić mu iść swoją drogą. Jeśli jednak rozwijać wysoką gorączkę, krew w stolcu lub wymiotach, lub nagle się znacznie gorzej, to jest czas, aby udać się do lekarza. Twój stan może być bardziej poważne niż w przypadku zwykłej grypy żołądka. Również zobaczyć się z lekarzem, jeśli nie można trzymać żadnych płynów przez ponad 24 godziny, zaczynają doświadcza objawów odwodnienia.

Podstawy zatrucia pokarmowego

Zatrucie pokarmowe występuje, gdy spożywamy coś zanieczyszczone organizmy zakaźne. Wirusy, bakterie i pasożyty są wspólne przestępców. Zatrucie żywności waha się od bardzo drobnych do potencjalnie śmiertelne w zależności od rodzaju zanieczyszczeń i ogólnego stanu zdrowia.

Objawy zatrucia pokarmowego

Objawy zatrucia są podobne do tych, wirusa zapalenia żołądka i jelit, a dwa są często mylone. Zatrucie pokarmowe obejmuje również nudności, wymioty, biegunka, wzdęcia, niska gorączka i ból brzucha i skurcze. Zatrucie pokarmowe może również obejmować osłabienie i drżenie i czasami omdlenia.

Należy udać się do lekarza?

Wirusowego zapalenia żołądka i jelit, jak, zatrucie pokarmowe nie zawsze wymaga wizyty u lekarza. Jednakże, jeśli istnieje podejrzenie, że jest to powód do objawów, to lepiej dmuchać na zimne. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż kilka dni lub uzyskać nagle gorzej, jeśli gorączka wzrośnie powyżej 102 stopni Celsjusza, widzisz krew w stolcu lub wymiotach, lub jeśli wystąpią objawy odwodnienia, umówić się na spotkanie, aby zobaczyć się z lekarzem.

Jak odróżnić

Jest to bardzo trudne do odróżnić wirus żołądka i zatrucia pokarmowego w domu. Jeżeli obawiasz się o objawy, albo jeśli nie lepiej po kilku dniach, należy skontaktować się z lekarzem. Potrafi przeprowadzić kilka testów, aby sprawdzić, czy przyczyną objawów jest rozpoznawalne.

Lekarz zapyta o wybiegiem z objawów, wraz ze specyfiką kiedy zaczęli i jak poważne były one. Jeśli pamiętasz, co jedli tuż przed zachorował, że informacje mogą pomóc lekarzowi określić, co cierpi. Jeżeli wymagane są dalsze testy, lekarz może pobrać próbkę krwi w celu określenia pewnych wirusów lub poprosić o próbki kału, aby sprawdzić pasożytów.

Niektóre przyczyny zatrucia pokarmowe nie są identyfikowane. Nie zdziw się, jeśli lekarz wysyła cię do domu z zaleceniami odpoczywać i pić dużo płynów, aż objawy poprawy.

Jak leczyć zatrucie pokarmowe Objawy

Możesz dostać zatrucia pokarmowego z jedzenia mięsa, które nie jest w pełni ugotowany, że jest zanieczyszczona przez bakterie, lub że jest zepsuty, a także z wykorzystaniem nieczyste naczynia. Objawy zatrucia pokarmowego to kurcze ciężkie brzucha, gorączka, nudności, biegunka i dreszcze, zwykle w ciągu dwóch dni ekspozycji na przyczyny choroby. Zatrucie pokarmowe może czujesz się nieszczęśliwy i doprowadzić do odwodnienia. Ważne jest, aby znaleźć szybką i skuteczną pomoc, aby pomóc leczyć objawy.

Instrukcje

1 Napełnić termofor z ciepłą wodą i umieścić go na brzuchu, gdzie czujesz skurcze, do pomocy w ich łagodzeniu.

2 Zdobyć jakiś węgla aktywowanego. Można go pobrać ze sklepu ze zdrową żywnością w postaci kapsułek i podjąć dwie kapsułki z wody co godzinę, aż objawy złagodzić lub zgodnie z zaleceniami na etykiecie. Aktywowane kapsułki węgiel pomoże przenieść toksyny i szkodliwe bakterie z systemu. Trzymając butelkę tego środka w domu byłoby mądre rzeczy do zrobienia w przypadku trawienia katastrofy. Skonsultować się z lekarzem na temat korzystania z węgla aktywnego, jeśli są na wszelkie leki na receptę lub są w ciąży lub karmiących piersią.

3 Trochę komfort z kilkoma kawałkami zwykłego białego chleba. Jednak powstrzymać się od wprowadzenia jakichkolwiek polewa na nim. Chleb będzie sop się toksyn, które spowodowały zatrucie pokarmowe i swój pomóc pozbyć się objawów.

4 zjeść banana lub dwa. Banany są zdrowe ilości potasu, który masz prawdopodobnie stracił dużo przez biegunkę i wymioty. Mash up kilka bananów i jeść przez cały dzień, aby pomóc twój żołądek czuje mniej mdłości.

5 ograniczyć swoją dietę do mdłych potraw. Nawet jeśli uważasz, że zaczynają się złagodzić objawy, należy powstrzymać się od jedzenia żywności, które są słone, ciężkie, tłuste, ostre, bardzo doświadczonym, czy bogaty. Jeść rzeczy takie jak płatki owsiane, rosół, niesolone krakersy, i jogurt, które są bardzo lekkie.

6. Pamiętaj, aby zatrzymać odpowiednio nawodniony. Biegunka, że ​​pochodzi z zatruciem pokarmowym może spowodować twoje ciało staje się odwodniona i osłabiona. Z tego powodu, sączyć płyny, takie jak woda, bulion, napoje sportowe, sok jabłkowy, imbirowego, albo odkofeinowanej herbaty w temperaturze pokojowej. Należy unikać picia żadnych napojów zawierających kofeinę.

Wskazówki

 • Unikaj pozycji menu restauracji, jak surowe jajka, surowe ryby i surowe mięso. Upewnij się, że gotować, aż to się robi. Umyj ręce i wszystkie naczynia dokładnie podczas obsługi surowe mięso, aby uniknąć zanieczyszczenia krzyżowego. Do lekarza od razu, jeśli wystąpią objawy, które nie poprawiają w ciągu jednego dnia lub że to krwawy stolec lub trudności w oddychaniu lub połykaniu.

Jak długo żywności Zatrucie trwa?

Zatrucie pokarmowe występuje, gdy jesz skażoną żywność. Zatrucie pokarmowe najczęściej jest wynikiem nieprawidłowego jedzenia mięsa i gotowanych zepsute produkty mleczne. Zatrucie pokarmowe mogą przypominać grypę, więc następnym razem masz mdłości, uruchomić szybkie inwentaryzacji psychicznego wszystkiego, co jadłem w ciągu ostatnich kilku dni, aby zawęzić przyczynę choroby.

Przyczyny

Escherichia coli (E. coli) jest powszechne zatrucie pokarmowe winowajcą. Inne złe bakterie, które mogą powodować zatrucia pokarmowe są salmonella, listeria, Staphylococcus aureus i Campylobacter jejuni (C. jejuni). Najbardziej niebezpieczne jest Clostridium botulinum, które jest w stanie żyć w środowisku beztlenowym i jest często w niewłaściwy żywności konserwowanej.

Objawy

Nudności i wymioty, gorączka i dreszcze, biegunka, osłabienie i zmęczenie, bóle i kurcze brzucha są objawy zatrucia pokarmowego.

Leczenie w domu

Trzymać się dietę płynną aż biegunka pozwala się. Pij dużo płynów, takich jak woda i napoje zawierające elektrolity. Unikaj produktów mlecznych i sody. Po biegunka przechodzi powoli przywrócić organizm do pokarmów stałych. Start z krakersami i tosty i swój sposób pracy.

Czas trwania

Większość objawów zatrucia pokarmowe przechodzą w ciągu 12 do 28 godzin. Niektóre odmiany trwać do 10 dni.

Rozważania

Dzieci i osoby starsze są szczególnie narażone na ryzyko zatrucia pokarmowego. Mają one również zwiększone ryzyko rozwoju powikłań w wyniku choroby.

Objawy zatrucie pokarmowe Vs. Grypa żołądka

Objawy zatrucie pokarmowe Vs. Grypa żołądka


Szacuje się, że od 6 do 33 milionów osób w Stanach Zjednoczonych kontrakt zatruć pokarmowych każdego roku, zgodnie z Milton S. Hershey Medical Center Penn State College of Medicine. Niestety, zatrucie pokarmowe jest trudna do zdiagnozowania, ponieważ jej objawy przypominają grypę żołądka wspólnego.

Podobne objawy

Porównywalne objawy zatrucia pokarmowego i grypą żołądkową to zmęczenie, bóle brzucha, biegunka, wymioty i gorączka.

Różne przyczyny

Zarówno zatrucie pokarmowe i upadek grypa żołądkowa pod klasyfikacji żołądka i jelit, ale ich przyczyny są różne. Food zanieczyszczone bakteriami, takimi jak E. coli i Salmonella, jest najczęstszą przyczyną zatruć pokarmowych. Wirus grypy żołądka jest związane z osobą i wysyła do osoby lub obiektów do ludzi.

Diagnoza

Objawy i dokładne badania lekarskie określić pozytywną diagnozę grypę żołądkową. Zatrucie pokarmowe wymaga dalszych metod diagnostycznych, takich jak próbki kału i badania krwi.

Objaw Relief

Objawy zatrucia pokarmowego i grypę żołądkową może być zwolniony z podstawowych środków, self-care. Pij dużo płynów, aby uniknąć odwodnienia i jeść żywności, które są nijakie i łatwe w żołądku, takie jak tosty lub jabłkowym.

Ostrzeżenia

Unikaj aspiryny i innych przeciwbólowe, gdy cierpi z żołądka i jelit. Jeśli objawy nasilą się, takich jak skok w gorączka, zwiększone lub krwawej biegunki, wymioty, należy natychmiast szukać pomocy w nagłych wypadkach.