adcov.com

zatkanie nosa tamponem

Jak wyeliminować zatkanie nosa

Duszno, katar są powszechne w całym roku. Alergeny, które często występuje w domu, jak i na zewnątrz, to główną przyczyną ich. Przy pomocy jakiegoś over-the-counter medycyny i pułku programu sprzątanie, może być w stanie zmniejszyć ten problem bez profesjonalnej pomocy medycznej.

Instrukcje

Przygotowanie domu

1 Umyj wszystkie swoje arkusze dokładnie i zrobić swoje łóżko, gdy są czyste. Spanie w brudnych arkuszy pozostawia otwarte na dłuższy atak alergenów całej nocy.

2 Oczyść swój dom dokładnie. Zwróć szczególną uwagę na zasłony, wentylatory i filtry klimatyzacji. Kurz, sierść i inne alergeny mogą osiedlić się w tych miejscach w ilości obfitą i spowodować przekrwienie błony śluzowej nosa.

3 Zakup nawilżacza i ustawić go w domu. Pozwoli to zachować nosowych nawilżona, które pomogą zapobiec przekrwienie błony śluzowej nosa.

Leczenie zatkanego nosa

4. Pij dużo wody. Utrzymanie nawilżona pozwala organizmowi zwalczyć skutki alergeny lub co jest przyczyną zatkanego nosa. Herbata, naturalne soki i napoje elektrolitowe są dobrymi substytutami wody, jak również.

5 Użyj neti pot spłynie nadmiar śluzu z nosa na dodatkowe ulgi.

6 Kup over-the-counter leki obkurczające błonę śluzową nosa, a także niektórych leków przeciwzapalnych, aby pomóc zmniejszyć zaczerwienienie i stan zapalny nosa.

7 Szukajcie profesjonalnej pomocy lekarza lub alergologa jeśli rozładowanie nosa utrzymuje.

Naturalne sposoby, aby usunąć zapchany nos

Boli głowa, oczy są czerwone, ale dla wielu najgorszych części zimnej lub alergii jest zatkanie nosa. Nie możesz jeść, nie możesz spać, nie możesz nawet myśleć, jesteś tak pochłonięty tym zatkany nos. Over-the-counter leki obkurczające błonę śluzową może powodować podpity, a poza tym, nie każdy chce dodać więcej substancji chemicznych do ich ciał. Na szczęście istnieją naturalne środki do unclog że nos i Ci oddychanie i znowu uczucie normalny.

Naturalne substancje drażniące

Chociaż nie może być najbardziej atrakcyjną opcją, krojenie cebuli i trzymając ją pod nozdrza mogą stymulować swój nos i go uruchomić. Pikantne żywności zrobić to samo, więc wychodzi na curry, sushi z wasabi, lub kanapki z pikantnym musztarda.

Steamy żywność

Rosół jest od dawna znany jako lekarstwo na przeziębienia. Oprócz podnoszenia na duchu i daje bardzo potrzebną siłę, gorący bulion, można także bieg nos i odblokowują zatoki. W jaki sposób? Pary. Herbata jest kolejnym świetnym rozwiązaniem dla nie tylko rozjaśniając swój nastrój, ale rozluźnienie śluzu, jak również.

Więcej pary

Gorący prysznic może nie tylko złagodzić bóle mięśni, ale rozluźnić śluz. Ponownie, jest to para wodna w pracy. Jeśli prysznic nie jest dostępny, wisegeek.com proponuje wypełnienie miskę z eukaliptusa, skórki pomarańczy, olejek miętowy i ciepłej wody. Pochylić się nad miskę i powiesić ręcznik z tyłu głowy do pułapki pary, następnie oddech głęboko. Nawilżacz też może zdziałać cuda. Utrzymać go w czystości, choć, czy będzie to rozłożone w powietrzu zanieczyszczenia. Uruchom mieszankę octu i wody przez nawilżacza raz w tygodniu, aby ją oczyścić.

Inne opcje

Witaminy takie jak cynk i witaminy C są pomocne w skracając żywotność przeziębienia. Spróbuj wypracowanie; może po prostu przepychają stracisz śluz i pomaga opróżnić go. Podnieś głowę łóżku z dodatkowe poduszki, aby zapobiec śluz z łączenia w swoich zatok podczas snu. Over-the-counter roztwory soli są bezpieczne w użyciu i często pomaga rozbić śluz.

Rzeczy, aby uniknąć

Trzymaj się z dala od alkoholu, jeśli masz alergie lub zimna; wina i piwa są znane powodować zatorów. Należy również unikać pszenicy i nabiału; wiele osób ma alergię na tych nieznanych żywności, co może powodować uczucie zatkanego nosa.

Zadośćuczynienie zatkanego nosa Alergie ziołowe

Zadośćuczynienie zatkanego nosa Alergie ziołowe


Alergia może powodować wiele objawów, takich jak swędzenie łzawienie oczu, bóle głowy i zatkany nos. Nie musisz zejść z tych objawów podczas sezonu alergicznego. Może być to alergię na kurz lub domowych. Niezależnie od przyczyny, będziemy chcieli, aby traktować zatkany nos, tak szybko jak to możliwe. W przeciwnym razie trudno będzie oddychać, spać, a nawet połykać jedzenie. Istnieje kilka preparatów ziołowych można użyć, aby uzyskać pewne ulgi.

Witamina C

Witamina C na szczycie listy preparatów ziołowych dla zatkanego nosa. To dlatego, że witamina C ma prawo do zmniejszenia stężenia histaminy i otworzy swoje nosa i zatok, dzięki czemu można swobodnie oddychać ponownie. Regularne dawki witaminy C nie wystarczy jednak. Jeśli masz zatkany nos trzeba wziąć dużą dawkę witaminy C, aby zobaczyć żadnej poprawy. Zalecana dawka w tym przypadku wynosi 1000 mg trzy razy dziennie. Weź go z posiłków tak, aby nie zapomnieć, a więc to, że nie zdenerwowany żołądek.

Eucalyptus Oil

Olejek eukaliptusowy jest wystarczająco silny, aby otworzyć swoje nosowych, jak oddychać w. Najprostszym sposobem na to jest, aby zagotować garnek wody. Dodać dziesięć kropli oleju eukaliptusowego do wody. Połóż ręcznik na głowę i powiesić na garnku z wodą. Spędzić co najmniej pięć minut oddychania w pary. Śluz w Twojej nosowe staną się jak ciecz i zaczynają wypływać. Można to zrobić tak często, jak trzeba.

Kwercetyna i bromelaina

Kwercetyna i bromelaina są dwa ziołowych suplementów, które są sprzedawane razem w jednym pakiecie dla osób cierpiących na alergie. Kwercetyna działa zablokować histaminę powodując zatkanie nosa. Bromelaina łagodzi obrzęk i zapalenie swoimi nosowych i zmniejsza śluz. Dwie kapsułki dziennie, aż do wyzdrowienia. Możesz też nadal korzystać z tego produktu, jeśli twój pozostają wokół spustu alergii.

Używa do liści oliwnych aerozole do nosa

Używa do liści oliwnych aerozole do nosa


Oliwa z liści nosa jest w pełni naturalny lek na bazie roślin przeznaczone do łagodzenia i leczenia zatok warunki. Spray składa się z trzech komponentów: ekstrakt z liści oliwek (Olea europa), baptisia (baptisia tinctora) i ekstraktu z nasion grejpfruta. Produkty firmy Seagate liści oliwek spray do nosa jest dostępna on-line, lub może być w stanie dostać w sklepie z homeopatii. Zapewnia tymczasową ulgę na przeziębienie i grypę objawów, zatoki i przekrwienie błony śluzowej nosa i podrażnień skóry. Zgodnie z badaniem laboratoryjnym Seagate, wyniki wskazują, sprayu zabija bakterie i innych niepożądanych mikroorganizmów, takich jak grzyby i pleśnie (patrz odnośnik literaturowy 1).

Objawy przeziębienia i grypy

Przeziębienia są spowodowane przez wirusa, co powoduje objawy takie jak przekrwienie błony śluzowej nosa, kichanie i sniffles, stwierdza, University of Pennsylvania Biura Edukacji Zdrowotnej. Grypa jest spowodowane przez wirusa i może spowodować przeciążenie, ból gardła i kaszel. Według stronie Seagate Spray liści oliwki nosa stwierdzono zabicia 99,9 procent zarodków bakterii w ciągu 60 sekund i nie stanowi terapię przeciwbakteryjną antybiotyków zabijania bakterii. Wyciąg z liści oliwek jest odpowiedzialny za właściwości przeciwdrobnoustrojowe w sprayu. Połączenie tych dwóch składników daje okresową ulgę od objawów przeziębienia i grypy.

Zatkanie nosa i zatok

Infekcje zatok może wynikać z alergii lub choroby. Objawy zwykle pojawiają się, ponieważ organizm walczy z infekcją bakteryjną. Antybakteryjne właściwości aerozolu do nosa liści oliwek walczyć złych bakterii. Baptisia składnik jest używany do jamy ustnej, zatok, ból gardła, infekcje migdałków i zapalenie i ekstraktu z nasion grejpfruta służy do nosa i gardła podrażnień. Istnieje wiele różnych rodzajów infekcji zatok mogą być traktowane z liści oliwek spray do nosa, takie jak zatok czołowych w czoło, zatok szczękowych za kości policzkowe, sitowych zatok między oczami i zatok klinowych za oczami. Spray pomoże wyjaśnić bóle głowy i twarzy, wywołanych przez ciśnienie zakażenia zatok.

Podrażnienie skóry

Spray do nosa liści oliwek alternatywnie można stosować jako miejscowe sprayu do łagodzenia i leczenia podrażnienia skóry i wysypki spowodowane przez bakterie lub grzyby, według strony internetowej Karakia. Dodatkowo do zabijania bakterii, oliwa z liści spray do nosa stwierdzono zabicia 99 procent i 97 procent grzyby pleśni w ciągu 60 sekund, w zależności Seagate.

Saline nosa vs. Afrin

Zatłoczonych nos, czy z alergią lub zimno, jest coś łatwo ustalony po prostu sięgając po butelkę over-the-counter, aerozol do nosa na nocnym stoliku. Leki te są łatwo dostępne w sklepach, ale należy zwrócić uwagę, do którego aerozoli, roztwór soli lub braku soli fizjologicznej, jest kupowany.

Składniki

Afrin zawiera składniki, takie jak chlorowodorek oksymetazoliny, glikolu, chlorek i soli. Roztwór soli w sprayu do nosa składa się z soli i wody. Oba Afrin i soli aerozole do nosa są dostępne na recepty w aptekach i sklepach spożywczych i mogą być używane przez dzieci i dorosłych.

Funkcja

Afrin jest pompa cieczy zmniejszający przekrwienie kiść używane wyczyścić zatłoczonych nosa. Działa poprzez zwężenie naczyń krwionośnych i żył w nosie, które stały się powiększone, blokowanie dróg oddechowych, a tworząc ten zatkany nos uczucie. Roztwór soli spray do nosa jest również płyn pompa-natryskowy, stosowany w leczeniu suchego nosa. Roztwór soli w sprayu do nosa jest również stosowany do leczenia skutków nadużywania Afrin (i innych solance) sprejów do nosa. Oba spraye zapewniają niemal natychmiastowe ustąpienie objawów nadziewane-nos.

Stosowanie

Zarówno Afrin i roztwór soli w sprayu do nosa stosuje się przez wprowadzenie końcówki butelki wewnątrz nosa, ściskając butelkę, a następnie, po głęboko wąchania ciecz osiąga nosa. Użytkownicy mogą stosować lek, ustalając jednocześnie, lub siedzi w pozycji pionowej.

Rozważania

Afrin nie jest wskazany do stosowania długotrwałego (tradycyjne stosowanie jest trzy do pięciu dni), z maksimum dwóch zastosowań dziennie. Nadużywanie Afrin może prowadzić do "odbicia zatorów" - efekt, w którym poszkodowany ciężkie doświadczenia zatkanie nosa po zaprzestania stosowania leku po dłuższym okresie użytkowania. Roztwór soli w sprayu może być stosowany bez końca.

Skutki uboczne

Najczęstsze skutki Afrin to podrażnienie nosa takich jak suchość, pieczenie lub palenie i kichanie. Mniej częste działania mogą obejmować nieregularne bicie serca, zajęcie lub halucynacje. Afrin jest przeciwwskazane z kofeiną. Nie są znane żadne skutki uboczne lub interakcje związane z korzystaniem z aerozolu soli fizjologicznej do nosa.

Jak unikać zatkanego nosa

Przekrwienie nosa występuje, gdy naczynia krwionośne w nosowych dochodzi do stanu zapalnego. To prowadzi do spęcznienia błony, które powodują uczucie zatkany nosa. Chociaż istnieje wiele leków dostępnych w leczeniu zatkanego nosa, zapobiegając może pomóc uniknąć dolegliwości związanych z tą chorobą. Możesz uniknąć zatorów nosa poprzez unikanie żywności i napojów, które zagęszczają śluz, zwiększenie wilgotności w domu i unikanie alergenów i substancji drażniących.

Żywność i napoje

Niektóre produkty powodują, że organizm produkuje więcej śluzu zacząć, co może wywołać lub zaostrzyć uczucie zatkanego nosa. Zgodnie z Memorial Hospital w Towanda, Pensylwania, wyroby czekoladowe, kawowe i mleczne mogą zwiększyć produkcję śluzu. Unikaj tych produktów, jeśli mają tendencję do spowodować przekrwienie błony śluzowej nosa. Rozrzedzenie wydzieliny z nosa może zapobiec nieprzyjemne uczucie zatkanego nosa. Pij co najmniej osiem szklanek płynów każdego dnia, na zalecenie pracowników służby zdrowia z Shippensburg University. Najlepszym wyborem jest woda, naturalne soki owocowe, bulion z kurczaka i herbata ziołowa.

Wilgotność

Zwiększenie wilgotności w suchym pomieszczeniu może zapobiec przekrwienie błony śluzowej nosa. Zgodnie z Memorial Hospital, istnieje kilka sposobów, aby zwiększyć wilgotność w pomieszczeniu. Wziąć gorący prysznic i wdychać pary, aby pomóc rozluźnić zatorów i cienkie wydzieliny z nosa. Jeśli chcesz dodać wilgoci do pomieszczenia, takie jak sypialni lub salonu, kupić parownik, który uwalnia wilgoć w powietrzu. Jeśli jesteś w pracy i nie może wziąć gorący prysznic lub dodać nawilżacz do pokoju, aby gorący napój, takich jak herbaty lub bulionu. Puchar ręce nad kubkiem i wdychać pary.

Alergeny i substancje drażniące

Lekarzy z University of Rochester przytoczyć alergie jako jeden z głównych przyczyn zatkania nosa. Żywność, chemikalia i drażniące w powietrzu powoduje, że organizm wytwarza zbyt dużo histaminy, która powoduje katar i łzawienie oczu. Jeśli masz alergie, unikać substancji, które powodują reakcję alergiczną. Jeśli twój zawód naraża się chemikaliów przemysłowych, kurzu lub innych zanieczyszczeń, nosić maskę podczas pracy, aby zapobiec alergenów powoduje przekrwienie błony śluzowej nosa. Codziennie alergii leki mogą być konieczne, aby zapobiec zatkanie nosa związane z alergicznym nieżytem nosa i alergiczne zapalenie zatok. Według dr Alan Greene, kliniczny profesor pediatrii w Stanford University School of Medicine, leki przeciwhistaminowe mogą być podjęte w celu zapobiegania i łagodzenia przekrwienie nosa innych objawów alergii. Nazwa marki przeciwhistaminowe obejmują Benadryl, Allegra, CLARITIN i Tavist.

Pracowników służby zdrowia Shippensburg University poinformować, że każdy, kto ma problemy z zatkanego nosa rzucić palenie natychmiast. Dym jest drażniący, który może prowadzić do naczyń krwionośnych w nosowych do pęcznienia, co prowadzi do niewygodnej uczucie zatkanego nosa. Narzędzia takie jak zaprzestanie palenia gum i plastrów nikotynowych może być pomocna, jeśli znajdziesz rzucenie trudno na własną rękę. Przedyskutować swoje opcje z lekarzem, dzięki czemu można wybrać technikę rzucania, które jest odpowiednie dla Twojego stanu zdrowia.

Objawy zatkanego nosa

Zatkanie nosa dotyka wszystkich w pewnym momencie. Twoje objawy mogą pomóc określić, jak najlepiej leczyć choroby.

Rodzaje Congestion

Istnieją trzy główne sposoby, że przekrwienie nosa prezentuje się. Możesz mieć katar, zatkany nos lub zablokowany nos. Poszkodowany może być w stanie oddychać, ale mamy do czynienia ze stałym śluzu wyładowania zatkany nos jest częściowe zablokowanie bez wyciek śluzu. Pacjent może oddychać przez nos, ale z trudem. Zatkany nos nie pozwala na przepływ powietrza przez kanały nosowe.

Objawy takie jak zimno

W przypadku zatkanego nosa towarzyszą objawy grypopodobne, takie jak ból gardła, przekrwienie klatki piersiowej lub kaszel, objawy sugerują traktowanie na podstawową zimno w celu łagodzenia objawów nosowych.

Objawy grypopodobne

Jeśli również doświadcza uogólnione bóle ciała, gorączka lub nudności, podejrzewam, że objawy ze strony nosa są spowodowane grypą i traktować odpowiednio.

Objawy alergii związane

Zatkanie nosa towarzyszy swędzenie łzawienie oczu, niekontrolowane kichanie, wysypka, nerwowość i chęć do zera może wskazywać na atak alergii. Alergie są traktowane inaczej niż przeziębienia lub grypy. Objawy wywołane przez alergie mogą negatywnie reagować na leki na przeziębienie i grypę. Zatory mogą być również spowodowane przez środki drażniące, takie jak dym tytoniowy, opary chemicznego lub wdychania substancji toksycznych.

Blokady fizyczne

Zwłaszcza u dzieci, objawy ze strony nosa zatorów może być przyczyną przez obiekty fizyczne, które zostały wepchnął się nos. Jeśli nie ma żadnych innych objawów przeziębienia, grypy lub alergii, sprawdzić przeszkód fizycznych. Dla obiektów złożonych daleko nosa, skonsultować się z lekarzem. Połowy obiektu może zmusić obiekt w głąb głowy. Nosa może również być fizycznie zablokowane przez zranienia samego nosa i uzyskaną spęcznienia. Traktuj obrzęk z leków przeciwzapalnych i lodu lub zimne opakowaniach.

Jak zrobić nosa Z Wintergreen Oil

Drażniący objaw w sezonie alergii, przeziębienia lub grypy jest nadziewane się nos. Zgodnie z Mayo Clinic, zapalenie tkanki powoduje to zatkanie nosa, zatkany uczucie. Możesz używać sprayów do nosa, które można kupić w drogeriach, aby złagodzić ten stan zapalny. Albo można zrobić z oleju, aerozol do nosa wintergreen który zapewni tymczasową ulgę za ułamek ceny.

Instrukcje

1 Wlać 1 szklanka ciepłej wody destylowanej do miski. Unikaj używania wody z kranu, ponieważ zawiera minerały, które mogą podrażniać zatok nawet więcej. Zimna woda może spowodować ból lub ból głowy.

2 Umieścić 1 kroplę strzęślowego, 1 łyżeczka. sól morska i 1 kropla oleju z oregano w misce. Mieszaj, aż sól morska całkowicie się rozpuści.

3 Stań nad zlewem. Wypełnij czyste strzykawki żarówki wintergreen sprayu.

4 Umieść końcówkę żarówki strzykawki do jednego nozdrza. Delikatnie wycisnąć roztwór do zatok.

5 powtarzają się drugiego nozdrza, w razie potrzeby.

6 Użyj sprayu do nosa strzęślowy dwa razy dziennie przez okres do pięciu dni.

Jak naczynioruchowy nieżyt nosa i kaszel

Jak naczynioruchowy nieżyt nosa i kaszel


Naczynioruchowy nieżyt nosa może być wyzwaniem w leczeniu. Być może lekarz testowane za alergie lub zastanawiasz się, dlaczego zawsze wydaje się, że zimno. Możesz mieć naczynioruchowy nieżyt nosa, znany również jako non-alergicznym nieżytem nosa. Najczęstszym objawem jest chroniczny katar i zatkany nos. Według szacunków, ponad 17 milionów dzieci i dorosłych dotkniętych naczynioruchowego nieżytu nosa w Stanach States.Find co wyzwala naczynioruchowy nieżyt nosa. Dowiedz się, czego unikać i jakie zabiegi działają.

Instrukcje

1 Wiem, że naczynioruchowy nieżyt nosa dzieje się, gdy naczynia krwionośne wewnątrz nosa rozwinąć, a podszewka z nosa puchnie. Może to być trudne do oddychania, a objawy stałej katar może zakłócać codzienną działalność. Objawy naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa jest uciążliwe i może mieć wpływ na jakość życia. Należą do nich: kichanie, katar, kroplówkę po nosa, a nawet nadmierne wysuszanie, takie same objawy jak katar sienny i przeziębienie. Badania alergii jest ważne, aby wykluczyć alergie środowiskowe, które mogą być skutecznie leczone. Gdy przyczyna nie jest wynikiem pyłki, zwierzęta, roztocza i inne alergeny staje się ważne, aby dowiedzieć się, co wywołuje naczynioruchowy nieżyt nosa i podjąć działania w celu zarządzania objawy.

2 Należy pamiętać, że niealergiczne zapalenie śluzówki nosa, naczynioruchowego nieżytu nosa Uważa się, że skutkiem zbyt delikatnych naczyń krwionośnych nóg. Osoby wrażliwe szybko się symptomatyczne ze zmianami temperatury, ciśnienia barometrycznego, narażenia na aerozole, perfumy, aerozole, dym papierosowy, a nawet zanieczyszczenia ozonem. Autonomiczny układ nerwowy kontroluje skurcz i rozszerzenie naczyń krwionośnych, co dysfunkcji autonomicznego układu nerwowego, to możliwe przyczyny. Wiosna i jesień to najgorszy czas w roku dla tych, którzy cierpią z powodu naczynioruchowego nieżytu nosa, bo skrajności w temperaturach zewnętrznych. Jedzenia niektórych pokarmów może nawet wywołać zbyt katar tym produktów, które są bardzo gorące lub zimne, co może przyczynić się do tego problemu. Niektórzy ludzie doświadczają ból głowy, zawroty głowy, ból gardła i zmęczenie.

3. Dowiedzieć się, dlaczego tak się nie było tak proste. Naukowcy nie są pewni, dlaczego występuje naczynioruchowy nieżyt nosa. Kobiety są częściej dotknięte niż mężczyźni, co prowadzi do spekulacji, że hormony odgrywają rolę. Jest to możliwe, aby doświadczyć mieszankę alergicznego nieżytu nosa na przemian z nie-alergicznego nieżytu nosa, co możliwości leczenia jeszcze trudniejsze.

4 Sterowanie naczynioruchowy nieżyt nosa zajmuje trochę prywatnego śledztwa. Unikanie ekspozycji na sprawy, gdy jest to możliwe, jest najważniejsza. Kiedy nie jest to możliwe, na przykład podczas zmiany pogody, leki mogą być stosowane profilaktycznie.

Bromek ipratropium 5 Spróbuj (Atrovent), spray do nosa. To może być używany krótkoterminowe kontrolować nadmiernie katar ze względu na jego anty-cholinergiczne, lub "suszenia" działanie. Lekarz może być w stanie przepisać nosa sterydów do kontroli stanu zapalnego. Wykorzystanie puli Neti razie bardzo korzystne do nawadniania nosa i zmyć drażniące. Saline spraye do nosa może pomóc w tym samym fashion.Over recepty zawierają pseudoefedrynę (Sudafed), które mogą spowodować niewłaściwych skutków ubocznych i należy unikać, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi lub choroby serca. Ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, jeśli pseudoefedryna jest bezpieczny dla leków zmniejszających przekrwienie you.Nasal raczej pogorszy sprawę i naprawdę powinno się unikać. Doustne leki przeciwhistaminowe mogą powodować senność i generalnie pomocne naczynioruchowego nieżytu nosa. Asteline jest antyhistaminowy spray do nosa, który wymaga recepty, ale było wiadomo, że help.Consulting nos lub ENT, może być zalecane specjalista. Odeszły przegrody nosa lub obecność polipów nosa są znane współpracowników do naczynioruchowy nieżyt nosa, a czasem operacja może help.Drink dużo płynów i używać nawilżacza w domu. Para z wbudowaną zamrażarką lub gorący prysznic może pomóc złagodzić zatkanie nosa. Nie zniechęcaj się przez naczynioruchowego nieżytu nosa. Po znalezieniu tego, co działa dla Ciebie, kontynuować schemat samopomocy wiernie. Im więcej wiesz o tym, co produkuje swoje konkretne objawy, można bardziej efektywnie zarządzać swoją kondycję.

Wskazówki:

  • Dowiedz się, jak wykonać płukanie nosa:
  • http://www.mayoclinic.com/health/nasal-lavage/MM00552
  • Dowiedz się więcej o Neti Pots:
  • http://www.mayoclinic.com/health/neti-pot/AN01755
  • W przypadku wystąpienia gorączki oprócz swoich "normalnych" objawów, skonsultować się z lekarzem. Konieczne może być leczenie antybiotykiem.

Co to jest uczucie zatkanego nosa?

Co to jest uczucie zatkanego nosa?


Czy to alergia na sezon lub pora przeziębienia i grypy, przekrwienie błony śluzowej nosa może być zarówno niewygodne i nieszczęśliwy. Przekrwienie nosa mogą w większości przypadków mieć łagodny. Jednak poważne przekrwienie błony śluzowej nosa może powodować problemy rozwoju mowy u dzieci, a nawet może być zagrożeniem życia dla osób z poważnymi chorobami układu oddechowego.

Definicja

Przekrwienie nosa niedrożność jamy nosowej nadmiaru śluzu nie jest w stanie wyjść z nosa typowych środków. Powoduje to tworzenie kopii zapasowych ciśnienia na jamy nosowej i do przynosowych. Przekrwienie nosa może powodować uczucie zatkanego "i" ciśnienie wewnątrz zatok.

Przyczyny

Przekrwienie błony śluzowej nosa jest zwykle spowodowane przez wirusa (takich jak wirus przeziębienia lub grypy) lub drażniące alergii. Oba wirusy i alergie spowodować zatkanie nosa przez obrzęk naczyń krwionośnych i tkanek nosa. Obrzęk bloki nosa i powoduje nadmiar śluzu budować za zablokowaniem. To powoduje uczucie przepełnienia. Mimo, że główne przyczyny przekrwienia błony śluzowej nosa są zimne i grypę i alergenów, przekrwienie błony śluzowej nosa może również wystąpić z narkomanii, ciąży i chorób takich jak różyczka, zespół DiGeorge i ospę wietrzną.

Leczenie

Leki obkurczające naczynia i leki przeciwhistaminowe są dwa najczęstsze formy leczenia przekrwienia błony śluzowej nosa. Zmniejszające przekrwienie zmniejszyć obrzęk naczyń krwionośnych w nosie, co pozwala śluz, aby jego sposób się i zmniejszyć ciśnienie za nim. Leki przeciwhistaminowe zmniejszyć ilość produkowanego śluzu, który również pomaga zmniejszyć przekrwienie. Inne metody naturalne to picie dużej ilości płynów i stosowanie wbudowaną zamrażarką lub nawilżacza.

Dzieci

Z dziećmi trzeba być szczególnie ostrożnym z przekrwienie błony śluzowej nosa. Niemowlęta karmiących piersią są szczególnie podatne na poważne problemy, jeśli chodzi o zatkanie nosa. Dzieci z przewlekłą niedrożność nosa może mieć trudności uczenia się mówić poprawnie. Korzystanie z pompkę, może pomóc złagodzić niektóre z ciśnieniem podczas przekrwienia błony śluzowej nosa, bez narażania dziecka na szkodliwe leki.

Pomoc medyczna

Większość przypadków przekrwienia błony śluzowej nosa może być pod opieką w domu. Jednak istnieje kilka objawów, które można powiedzieć, że nadszedł czas, aby udać się do lekarza. Objawy te obejmują: obrzęk czoła i oczu, kaszel trwający dłużej niż osiem dni, lub białe lub żółte plamy na migdałków lub gardła. Żółtawy lub szary śluz jest również znak, aby zobaczyć się z lekarzem, ponieważ jest to zwykle oznaką infekcji.

Zwolnienie z zatkanego nosa podczas snu

Zatkanie nosa zazwyczaj pojawia się, gdy wirus, alergia lub infekcja powoduje nosa do stanu zapalnego. Zatkany nos jest zwykle gorzej, gdy są w pozycji leżącej i mogą sprawić, że trudno jest uzyskać dobry sen w nocy. Podczas oczekiwania na przyczyny swojego nosa zatorów do przejść, są kroki można podjąć, aby złagodzić swoje nocne duszności.

Pozostawać w pozycji pionowej

Użyj poduszki trzymać głowę i górną część ciała podwyższone przez noc, aby złagodzić uczucie zatkanego nosa. Pozycji pionowej umożliwia odprowadzenie nadmiaru śluzu, a nie do tworzenia zatorów gorzej.

Zwiększenie wilgotności

Nawilżacze są urządzeniami, które zwiększają ilość wilgoci w powietrzu, a oni mogą pomóc złagodzić uczucie zatkanego nosa, zgodnie z Mayo Clinic. Umieść przenośny nawilżacz w sypialni, aby poprawić zatorów podczas snu. Wybierz fajny nawilżacz mgła nad różnymi pary w celu uniknięcia poparzeń, jeśli masz dzieci w domu. Należy dokładnie przestrzegać instrukcji czyszczenia jak brudne nawilżacze może spowodować więcej podrażnienie.

Cienki Śluz

Rozważ używanie soli spray do nosa przed snem, aby pomóc cienkich śluzu i zmniejszyć tłok. Pij dużo płynów, aby utrzymać śluzu cienkie, i unikać dymu papierosowego i innych substancji drażniących.

Zastanów Leki

Jeśli przekrwienie błony śluzowej nosa jest znacznie zakłóca sen, za pomocą over-the-counter leków w nocy. Leki obkurczające naczynia i leki przeciwhistaminowe mogą pomóc złagodzić uczucie zatkanego nosa, według amerykańskiego National Library of Medicine. Leki zmniejszające przekrwienie poprawy zatorów kurczeniem opuchnięte naczyń krwionośnych w okolicy nosa i antyhistaminy mogą zmniejszyć ilość śluzu. Zmniejszające przekrwienie aerozole do nosa są również dostępne, ale mogą one zatory gorzej, jeśli stosowane dłużej niż trzy dni.

Ostrzeżenie

Należy przestrzegać wszystkich wskazówek na opakowaniu przy użyciu leków do leczenia przekrwienie błony śluzowej nosa. Skonsultować się z lekarzem, jeśli masz przekrwienie błony śluzowej nosa na więcej niż dwa tygodnie, wysoka gorączka, obrzęk twarzy, zaburzenia widzenia, ból gardła lub zwiększone kaszel, który trwa dłużej niż dziesięć dni lub produkuje żółto-zielone lub szare śluzu. Mogą to być objawy zakażenia lub innej choroby, która wymaga leczenia.

Pomoc ciężkie przekrwienie błony śluzowej nosa

Przekrwienie nosa występuje, gdy nosa tkanki i naczyń krwionośnych w jamie zatok obrzęk z nadmiarem płynu (patrz Odnośnik 3). Ciężkie zatkanego nosa mogą mieć wpływ na codzienne życie człowieka, w tym wzorców spania i spowodować wielki dyskomfort. Choć poważne przekrwienie błony śluzowej nosa może być trudne do leczenia, istnieje kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby złagodzić dyskomfort, że pochodzi z niego.

Przyczyny

Istnieją różne przyczyny przekrwienia błony śluzowej nosa. Najczęściej są sezonowe lub zwierzęce alergie, przeziębienia, suche powietrze i zapalenie zatok. Inne powody obejmują, ale nie są do nich ograniczone, stres, ciąża, perfumy, zmiany hormonalne, temperatury zimnej, dym tytoniowy i problemów tarczycy. Większość z tych przyczyn są tymczasowe i złagodzi leczenia i czasu. Istnieje kilka przyczyn ciężkiej przekrwienie błony śluzowej nosa, które nie są dla środowiska. Należą odchylonym przegrodę i astmy. Skrzywioną przegrodę występuje, gdy cienka ściana, zwana przegroda nosowa, wewnątrz twój nos jest przesunięty na bok, dzięki czemu przejście jednego nosa mniejsze. W niektórych przypadkach może to zablokować jedną stronę nosa i zmniejszenia przepływu powietrza (patrz odniesienia 3).

Objawy

Zatkanie nosa obejmuje zwykle kilka objawów, które mogą być bardzo niewygodne. Ciśnienie, tkliwość i ból nad brwiami i powyżej górnych bocznych zębów to tylko niektóre z objawów, które mogą towarzyszyć uczucie zatkanego nosa. Zapchanego nosa towarzyszy niekiedy grubą żółtym lub zielonym wyładowania. Zazwyczaj zaduch zwiększa podczas leżenia. Postnasal kroplówka, nieświeży oddech i irytujące, suchy kaszel może być również obecny.

Nosa nawadniania

Nawadnianie nosa jest jedną z najbardziej skutecznych terapii dla domowych przekrwienie nosa. Irygacji nosa polega płukania zagęszczone śluzu i substancji drażniących z nosa roztworem słonej wody. Zastosowanie neti puli to korzystne podczas przeprowadzania płukania nosa. Przeznaczony do płukania jamy nosowej, neti puli jest mały pojemnik, który wygląda jak czajnik. Dr James T. Li, pisząc do Mayo Clinic, mówi najpierw wypełnić neti garnek z ciepłą słonej wody lub roztworem soli fizjologicznej do nosa. Pochyl głowę nad zlewem i umieścić dziobek puli neti w górnej nozdrza. Morskich popłynie przez jamie nosowej i się nozdrza. Powtarzanie tego procesu na drugiej stronie. Neti garnki są dostępne w Internecie, w większości aptek i sklepów ze zdrową żywnością. Oni z reguły kosztują mniej niż 20 dolarów (patrz odniesienia 3). Irygacji nosa można zrobić w każdej chwili. W rzeczywistości, regularne korzystanie z neti puli mogą być bardziej skuteczne dla nosa i zatok objawy alergii niż over-the-counter leków.

Zabiegi medyczne

Over-the-counter leki mogą pomóc złagodzić niektóre dolegliwości związane z przekrwieniem błony śluzowej nosa. Leki znane jako środki przeciwbólowe zmniejszają ból spowodowany przez ciśnienie zatok. Leki te obejmują aspirynę, ibuprofen i paracetamol. Leki przeciwhistaminowe mogą wysuszyć nadmiar śluzu. Wykrztuśne leki obkurczające naczynia pomoc w usuwaniu nadmiaru śluzu z zatok, płuc i uszu. Over-the-counter aerozole do nosa może również zmniejszyć tłok zatokowego. Jednak, nie powinny one być używane dłużej niż kilka dni, ze względu na niebezpieczeństwo zależności.

Istnieje kilka recepty wytrzymałości zabiegi medyczne można omówić z lekarzem. Przeciwbólowe, takie jak ibuprofen, naproksen i paracetamol są w mocnych receptę. Lekarz może również przepisać doustne antybiotyki, czy zapalenie zatok jest przyczyną Twojej zatorów. Kortykosteroidów, aerozole do nosa może być również stosowany do redukcji zapalenia nosa (patrz referencyjny 1).

Środowisko i Dieta

Niektóre środki na przekrwienie błony śluzowej nosa obejmują zmiany środowiska, w tym swoich żywieniowych wyborów. Parowniki są zalecane do nosa zmniejszenia zatorów. Kondensacja w powietrzu ułatwia otwarcie nosa. Dodatki mentol w parowniku może zwiększyć jego skuteczność.

Niektórzy ludzie uważają, że jedzenie pikantnych potraw może pomóc wyczyścić nosa. Etnicznych żywności znane z pikanterii są także popularne środki do domu. Znalezienie ulgę po zjedzeniu pikantnego meksykańskiej, dania chińskie i indyjskie zawierające ostra papryka nie jest rzadkością (patrz odniesienia 2).

Chirurgia

Operacja może być ostatnią deską ratunku dla kogoś, kto cierpi z powodu przewlekłego przekrwienia błony śluzowej nosa, ale byłoby przydatne tylko dla osób, których przekrwienie błony śluzowej nosa wyniki skrzywioną przegrodę. Chirurgiczna naprawa skrzywioną przegrodę nazywa Septoplastyka, a jest to jedyny sposób, aby naprawić skrzywioną przegrodę. Podczas Septoplastyka Twoja przegroda jest przeniesiony na środek nosa. Może to wymagać chirurga wyciąć i usunąć części swojej przegrody przed ponownym włożeniem go w odpowiedniej pozycji (patrz odniesienia 3). Zwiększony przepływ powietrza poprawia nosa objawy przeciążenia.

Jak pozbyć z nosa i gardła Congestion

Często występujące w wyniku zimno, grypy, alergii lub jako reakcja na czynniki drażniące, przekrwienie nosa i gardła mogą być poważne u małych dzieci i niemowląt, ale u dorosłych to zwykle jest bardziej irytujące. Przy odrobinie wysiłku, będziesz oddychał jasne w żadnym momencie.

Instrukcje

1 Użyj nawilżone chusteczki do wydmuchać nos. Dmuchanie nosa regularnie pomoże zmniejszyć tłok i zapobiec nadmiernemu odwodnienie i przekrwienie gardła. Gdy wieje do tkanki nie używać nadmiernej siły, to nie jest konieczne i nie będzie szybciej wyjaśnić zatorów.

2 Spróbuj lek przeciwhistaminowy. Leki przeciwhistaminowe mogą pomóc wyjaśnić przekrwienie nosa i gardła z alergiami i drażniące. Również może okazać się pomocne, aby uniknąć sytuacji, w których będzie narażony na czynniki drażniące, takie jak dym papierosowy, kurz i pyłki, z których wszystkie mogą przynieść na zatkanie nosa i uczynić i gardła gorzej.

3. Pij dużo wody. Woda pomaga zachować kanały nosa i gardła wilgotne, łagodzenia zatorów. Nawilżacz może pomóc poprzez utrzymywanie powietrza w domu lub sypialni wilgotnym. Użyj jednego w nocy, aby złagodzić dyskomfort podczas snu.

4 Użyj over-the-counter, aerozol do nosa. Istnieje kilka opcji, które mogą pomóc, aby rozluźnić przekrwienie błony śluzowej nosa. Możesz czuć się drenaż w dół z tyłu gardła, podczas gdy przy użyciu aerozolu do nosa.

5 Jeśli problem nadal występuje, skontaktuj się z lekarzem, zwłaszcza jeśli przeciążenie towarzyszy gorączka.

Wskazówki:

  • Jeśli dziecko ma przekrwienie nosa lub gardła, porozmawiać z pediatrą.

Ulga dla alergików nosa

Jeśli cierpisz na alergie nosa (alergiczny nieżyt nosa), wiesz o drażniących objawów, przekrwienie nosa, od post-nosa kroplówki i kichanie na infekcje zatok (zapalenie zatok). W zależności od rodzaju i stopnia nasilenia objawów, lekarz może zalecić lub alergolog szereg zabiegów. Niektóre z nich mogą być zakupione bez recepty w swojej aptece, a dla innych będzie trzeba recepty. Zapytaj swojego lekarza o wszystkich tych opcji.

Leki przeciwhistaminowe

Zapytaj lekarza, czy należy użyć lek przeciwhistaminowy w celu złagodzenia objawów. Leki przeciwhistaminowe blokują uwalnianie histaminy, która powoduje objawy alergii nosa swoich. Są one dostępne w formie tabletek, recepty, jak Sudafed lub Benadryl. Mogą one powodować senność, więc nie powinny być podejmowane, jeżeli należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn. Albo można kupić leki przeciwhistaminowe nie uspokajającego jak Claritin lub Zyrtec bez recepty. Niektórzy ludzie również użyć uspokajające leki przeciwhistaminowe nie Allegra, który wymaga recepty. Ponadto, należy poprosić lekarza o receptę leki przeciwhistaminowe spray do nosa o nazwie Astelin.

Zmniejszający przekrwienie Spraye i Tablety

Spróbuj użyć leki obkurczające błonę śluzową, aby złagodzić swoje zatkanie nosa. Użyj jednego można kupić bez recepty. Niektórzy trwać przez 12 godzin. Jednak zmniejszające przekrwienie aerozole nie powinny być stosowane dłużej niż trzy dni, a efekt odbicia, który może spowodować zatkanie spowoduje jeszcze bardziej nosa. Zmniejszające przekrwienie tabletki jak Sudafed mogą być podjęte i dostępne bez recepty są również. Zmniejszające przekrwienie pigułki mogą zachować budzisz się w nocy, więc nie brać je przed snem. Nie należy stosować, jeśli masz wysokie ciśnienie krwi.

Aerozole i nosa Saline Myjnie

Użyj nosa soli fizjologicznej (sól wody) spraye lub myje codziennie, aby usunąć alergeny i śluz z waszych nosowych. Są one pomocne przed użyciem sprayu do nosa, aby oczyścić swoje nosowych i zwiększenie osadzania leku w zatok. Zakup soli fizjologicznej do nosa z każdej drogerii. Zrób swój własny roztwór soli w domu z 1 pkt. wody destylowanej, 2 łyżeczki. koszernego soli i 1 łyżeczka. sody oczyszczonej.

Zapytaj swojego lekarza o Kortykosteroidy lub kromoglikan sodu aerozole do nosa

Zapytaj swojego lekarza o kortykosteroidów spray do nosa, jak Flonase, Rhinocort lub NASONEX. Z biegiem czasu będą one złagodzić stan zapalny nosa, mimo że muszą one być stosowane na co dzień. Nie będzie widać poprawę dopiero po kilku tygodniach. Więc musisz być cierpliwy i nadal z nich korzystać zgodnie z zaleceniami lekarza. Kortykosteroidy nie są takie same jak sterydy anaboliczne, że sportowcy używają.

Kromoglikan sodu płaszcze nosa spray nosa i zapobiega alergii od powodując objawy. Muszą być uruchamiane i wykorzystywane regularnie, zanim zacznie się sezon alergii życie. Są one przydatne dla osób z sezonowych alergii nosa jak katar sienny. Spray do nosa jest w ponad-the-counter formie.

Dowiedzieć się o modyfikator leukotrienów

Zapytaj lekarza, czy modyfikatory leukotrienów, takie jak Singulair warto spróbować. Zatrzymują się ciało od wytwarzania komórek tucznych, które uwalniają histaminę; chemiczny, który powoduje obrzęk nosowych, katar i kichanie. Singulair wymaga recepty i regularne stosowanie, aby były skuteczne.

Alergia Shots

Jeśli są poważne alergie nosa, może być konieczne, aby strzały alergii (immunoterapię). Zanim to zrobisz, lekarz lub alergolog będzie test, aby dowiedzieć się dokładnie, co jesteś uczulony. W ciągu kilku miesięcy będziesz otrzymywać zastrzyki tych alergenów i będzie w końcu rozwinąć odporność im. To powinno złagodzić Twoje objawy alergii nosa.

Będę miał zatkanego nosa na grypę?

Rozpoznawanie objawów grypy, może pomóc indywidualnie rozpoczęcia kuracji wcześniej, co prowadzi do zmniejszenia czasu regeneracji. Ważne jest, aby zrozumieć, że objawy, w tym zatoru nosowego, mogą zmieniać się dla każdego osobnika i leczenia lekarza szukać należy w razie potrzeby.

Nieżyt nosa i inne objawy grypy

Pierwszym krokiem w leczeniu choroby jest sprawdzenie jej objawów. Według Centers for Disease Control, objawy grypopodobne mogą różnić się w poszczególnych osób, ale są standardowe znaki, które mogą być uznane. Wysoka gorączka jest niemal zawsze obecny na grypę, a czasem chory może wystąpić bóle głowy, zmęczenie, suchy kaszel i ból gardła. Katar lub zatkany nos, lub uczucie zatkanego nosa, mogą towarzyszyć objawy grypy, jak również. Bóle mięśni są często, ale nie zawsze, zgłaszane z objawami grypy. CDC stwierdza, że ​​problemy żołądkowe, takie jak nudności, wymioty lub biegunka może być również obecny z objawów grypy, ale objawy te są bardziej powszechne u dzieci, zamiast dorosłych.

Powikłania grypy

Chociaż powyższe objawy nie zawsze są niebezpieczne z powodu grypy, CDC ostrzega, że ​​mogą pojawić się komplikacje z grypą z niektórych ludzi. Kontynuując gorączka lub uczucie zatkanego nosa na grypę może być jednym znakiem cięższym komplikacji, w tym zakażenia zatok, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, zapalenie ucha lub ciężkich napadów astmy. CDC szacuje, że około 36.000 osób w Stanach Zjednoczonych każdego roku umiera z powodu powikłań grypy sezonowej.

Objawy te nie zawsze zawierają grypy. Według CDC, inne choroby układu oddechowego, może powodować takie same objawy grypopodobne opisanych powyżej. Również niektóre objawy grypy, takich jak ból gardła i zatkanie nosa, są takie same objawy, które są obecne w niskich temperaturach. Grypy mogą być diagnozowane przez pod opieką lekarza w celu zapewnienia właściwego leczenia.

Leczenie zatkanego nosa i grypa

Większość ludzi, którzy cierpią z powodu grypy może odzyskać dużą ilością odpoczynku, ponad-recepty leki przeciwbólowe i dodatkowych płynów. Zimno jak objawy, takie jak ból gardła i przekrwienie błony śluzowej nosa, mogą być złagodzone z ponad-the-counter leków przeciw przeziębieniu. CDC radzi kontynuowanie leczenia do czasu gorączka została już przez ponad 24 godzin bez pomocy ponad-the-counter medycyny. Skontaktuj się z innymi ludźmi, powinny być ograniczone i najlepiej unikać, ponieważ grypa jest bardzo zaraźliwa.

Każda osoba, która wykazuje silne objawy powikłań należy niezwłocznie zwrócić się o opiekę w nagłych wypadkach. Wszystkich tych, którzy należą do grupy wyższego ryzyka, takich jak kobiety w ciąży, osoby z przewlekłymi chorobami oraz osoby powyżej 65 roku życia są zobowiązane do poszukiwania leczenia objawy grypopodobne z lekarzem. Niektóre leki przeciwwirusowe, takie jak Tamiflu i Relenza, lub innych form leczenia może być zalecane przez lekarza.

Porady nosa nawadniania

Porady nosa nawadniania


Nawadnianie nosa jest technika wykorzystywana do spłukiwania wnętrza nosa i zatok fragmentów. Nawadnianie nosa osiąga się poprzez zastosowanie urządzenia do nawadniania z nosa, które może być tak proste, jak miseczkowate strony stosowanego do parsknąć wody do nosa, do pompy elektronicznego, który zmusza wodę do nosa w kontrolowany sposób pulsacyjny. Nawadnianie nosa może być korzystne u ludzi cierpiących na zatkanie nosa, lecz nie mogą być stosowane w stanie ostrej choroby bakteryjnej. Przed przystąpieniem do irygacji nosa w domu zawsze skonsultować się z lekarzem.

Instrumenty nawadniania nosa

Nosowe instrumenty nawadniania ułatwiają płukania roztwór do nosa, i działać jako system dostarczania do przygotowanego płynu nawadniającego. Niektóre instrumenty nawadniania obejmują wspólne teapot-jak sztywne ścianach garnki, butelki z wodą, lub pompy elektroniczne. Wyciskane butelki są najtańsze i najprostszy w użyciu w domu. Pompy elektroniczne pozwalają opcja pulsacji, aby zwiększyć skuteczność oczyszczania śluzu.

Rozwiązanie nosa nawadniania

Roztwór powinien być izotoniczny nawadniania lub mieć takie samo stężenie rozpuszczonych elektrolitów, jak organizm. Kiedy roztwór do nawadniania ma temperaturę ciała i izotonicznych, nie powoduje bólu podczas nawadniania. Rozwiązanie nawadniania mogą być wytwarzane przez mieszanie filiżankę ciepłej wodzie z 1/4 łyżeczki soli i 1/4 łyżeczki sody oczyszczonej.

Techniki nosa nawadniania

W zależności od irrigator użytkowane, nosa techniki nawadniania różnić. Najprostsza metoda jest przechylenie do jednego boku i wylanie roztworu nawadniającego do górnego otworu nosowego podczas oddychania przez usta. Powinien to być powolna i celowe, umożliwiając przepływ roztworu z drugiego nozdrza.

Wskazania do nosa nawadniania

Jest to najlepiej skonsultować się z lekarzem przed przystąpieniem do wykonywania irygacji nosa w domu. Irygacji nosa może być korzystne i kojące dla osób cierpiących na alergiczny zatok, przeziębienia lub zderzanie pyłu w nosie. Nawadnianie po prostu pomaga organizmowi wyraźne gęstego śluzu z rzęsek lub drobnymi włoskami, które są wewnątrz nosa. Nawadnianie oferuje również leczeniu objawowym.

Jak zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa przed odlotem

Zmniejszenie zatłoczenia nosa przed lataniem może utrzymać cię bardziej wygodne podczas podróży. Podróż samolotem może powodować znaczne przekrwienie nosa i ucha oraz łagodzenia swoje uczucie zatkanego nosa, zanim podejmie się, poczujesz się lepiej. Skonsultować się z lekarzem przed podróżą samolotem z obawy o zatkanie nosa. Po dokładnym badaniu lekarskim, może określić przyczynę swojej zatorów, i sugerują możliwości leczenia. Istnieją rozwiązania do swojej przekrwienie błony śluzowej nosa, które mogą dostać się do oddychania jaśniejsze.

Instrukcje

1 Idź do lekarza. Należy poinformować lekarza, jeśli w ostatnim czasie przeziębienia lub grypy, lub jeśli masz alergię, że może nie być świadomy. Po badaniu fizykalnym, lekarz może zalecić rentgenowskie zatok w celu wykrycia przeszkód. Lekarz opracuje plan leczenia po tym jak zdiagnozowano przyczynę swojej przekrwienie błony śluzowej nosa.

2 Zapytaj o antybiotyki. Jeśli masz infekcję bakteryjną, trzeba będzie antybiotyk. Zakażenia górnych dróg oddechowych może spowodować, aby mieć znaczący przekrwienie nosa. Antybiotyk będzie zlikwidować zakażenie i po to jest rozwiązany, przekrwienie błony śluzowej nosa zostanie zmniejszona. Należy rozwiązać infekcji przed odlotem.

3 Zapytaj o leków steroidowych. Przekrwienie nosa mogą być spowodowane przez zapalenie zatok i fragmentów tkanki nosa. Doustnych sterydów lub spray do nosa sterydów może pomóc zmniejszyć stan zapalny i zapewnić jasne nosowych, które pomogą Ci lepiej oddychać przed rozpoczęcia podróży.

4 Spróbuj się decongestant ustnej. Over-the-counter zmniejszający przekrwienie może pomóc złagodzić swój zatorów. Będzie to również pomóc, gdy jesteś w samolocie, aby złagodzić ucha popping. Skonsultuj się z lekarzem przed podjęciem decongestant, ponieważ leki obkurczające błonę śluzową może powodować działania niepożądane, takie jak szybkim tempie serca i bezsenności.

5 Spróbuj spray do nosa. Over-the-counter, aerozol do nosa może działać tymczasowo zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa przed odlotem. Działają one bardzo szybko. Nie należy jednak używać ich na co dzień, ponieważ mogą one mieć efekt odbicia, gdzie zatory mogą się nasilić. Zapytaj lekarza, czy może to być dobry wybór dla Ciebie.

Wskazówki:

  • Parownik w swoim pokoju może pomóc wyczyścić zatorów. Użyj go na kilka dni przed rozpoczęciem lotu, a to może pomóc wyczyścić zatoki i pomóc łatwiej oddychać.
  • Jeśli przekrwienie nosa towarzyszy wysoka gorączka, ból głowy, ból twarzy lub słabości, skonsultować się z lekarzem. Może masz infekcję lub przeszkody w swoim nosowych.

Co powoduje alergii nosa przekrwienie?

Przekrwienie błony śluzowej nosa, cechą powietrzu alergii, może być drobny kłopot. Ale jeśli nosa się zarazić, objawy są coraz gorsze. Przekrwienie nosa często wskazuje, że coś w powietrzu jest przyczyną problemów - zarówno na zewnątrz lub w środowisku wewnętrznym. Zrozumienie powód dla zatkanego nosa wiąże się wiedząc, co powoduje alergii, aż do identyfikacji cząstek, które powodują taką reakcję.

Co powoduje alergie?

Alergie są wynikiem wadliwego systemu odpornościowego, że błędnie identyfikuje pewne białka znajdujące się w substancje nieszkodliwe jak szkodliwych najeźdźców. W odpowiedzi na ekspozycję tych białek, układ odpornościowy wytwarza własne białka, zwanych przeciwciał IgE. W normalnych warunkach te przeciwciała chronią przed szkodliwymi substancjami, które wywołują infekcje i choroby. Jednakże, jeśli masz alergie, układ odpornościowy wysyła przeciwciała do substancji inaczej nieszkodliwe, powodując uwalnianie histaminy, które powodują szereg nieprzyjemnych objawów, w tym przekrwienie błony śluzowej nosa.

Dlaczego Alergie Przyczyna zatkanego nosa?

Jesteśmy również jednym z pierwszych odpowiedzi dróg oddechowych nosa i chusteczki w zatok, będąc w powietrzu alergenu pierwszy punkt kontaktu. Nosa i zatok staje się podrażniona i stan zapalny jak przeciwciała walki z alergenem, co powoduje zatory i inne objawy. Przekrwienie nosa jest również znany jako "alergicznego nieżytu nosa" w terminologii. Kolejna wspólna nazwa dla błony śluzowej nosa, która wynika z alergii jest "gorączka sienna", w ten sposób nazwany z powodu objawów, które powstały podczas siana sezonu. Jeśli u pacjenta występuje niedrożność nosa, może czuć się inne skutki kataru siennego, jak również, w tym swędzenie, łzawienie oczu i zablokowanych uszu.

Kiedy przekrwienie nosa występuje?

Jeśli alergia jest wynikiem pyłku, przekrwienie nosa często będą występować wiosną, latem i jesienią, gdy drzewa, trawy i chwasty, odpowiednio, produkujących najwięcej pyłków. Jeden z najgorszych alergenów jest ambrozja, która kwitnie od późnego lata aż do mrozów. Ale możesz być również uczuleni na substancje w środowisku gospodarstwa domowego. Inne powszechne alergeny unoszące się w powietrzu są roztocza, zarodniki pleśni, sierść zwierząt, pierze i niektórych zanieczyszczeń chemicznych. Podczas zatkanego nosa jest zazwyczaj związane z narażeniem na pył, można również cierpią z powodu przekrwienia błony śluzowej nosa, jeśli jesteś uczulony na konkretnych środkach spożywczych, jadów owadów i niektórych leków.

Identyfikacji źródła zatkanego nosa

Aby ustalić, czy zatkanie nosa jest wynikiem alergii, lekarz może zalecić pewne procedury testowania. Podczas badania skóry, nakłuwa skórę i wystawia na działanie białek występujących w poszczególnych alergenów. Pozytywna reakcja na skórze - podniósł czerwony Welt - oznacza reakcję alergiczną. Badanie krwi również identyfikuje wrażliwość na alergeny mierząc ilość przeciwciał IgE we krwi. Oba testy pomoc w zawężanie listy winowajców, które mogą spowodować przekrwienie błony śluzowej nosa. Szczegółowy dziennik, kiedy nie możesz się przeszłości przekrwienie błony śluzowej nosa, a także rodzaj i nasilenie objawów, jest również pomocny do lekarza.

Leczenie Congestion Podobne nosowej alergików

Najbardziej skutecznym sposobem na zmniejszenie nosa zatorów związanych z alergią jest unikanie substancji, które wywołują tę reakcję. Prowadzenie gospodarstwa domowego wolne od kurzu, pleśni i innych alergenów środowiskowych może znacznie zmniejszyć przekrwienie błony śluzowej nosa. Jednakże może to nie być całkowicie możliwe, gdy alergenów pyłków. Lek ten jest stosowany w celu zmniejszenia odpowiedzi układu odpornościowego i łagodzić objawy. Leki stosowane może być ponad-the-counter lub przepisane przez lekarza, a może przyjść w postaci leku doustnego, spreje do nosa i krople do oczu. Jeśli przekrwienie błony śluzowej nosa jest ciężka i wszechobecne, można rozważyć immunoterapię, alergii, w którym podane są zastrzyki w serii lat znieczulać się od niektórych alergenów.

Przygotowani na przekrwienie nosa alergii

Jeśli alergia jest przyczyną przez pyłki w powietrzu, jest to często, by wiedzieć, kiedy może wystąpić przekrwienie błony śluzowej nosa. Amerykańska Akademia Otolaryngic Alergii dostarczył sezonowy wykres w linku poniżej, które mogą powiedzieć, kiedy ambrozji i pyłki drzew i traw są w rozkwicie (kliknij na "mapie" pod pyłku Zasobów pacjenta).

Leczenie Uraz nosa

Leczenie Uraz nosa


Bezpośredni wpływ na nosie może go zranić. Spowodowanych przez walki, gry sportowe, lub przez przypadek, takie uszkodzenie może złamania kości w nosie i spowodować krwawienie, kontuzji lub uszkodzenia przegrody nosowej. Celem leczenia urazu nosa, aby zatrzymać krwawienie, zmniejszyć obrzęk i złagodzić ból. Podczas podróży do lekarza mogą być wymagane bardziej poważnych obrażeń, zabiegi pierwszej pomocy może być udzielona na miejscu dla drobnych urazów nosa.

Uciskać

Prawie wszystkie urazy nosa powoduje krwawienie, a pierwszy zabieg podana jest go zatrzymać. Sposób, aby zatrzymać krwawienie jest zastosowanie ciśnienia. Pinch nozdrza, a starannie unikając nosowe kości i oddech przez usta. Nos może się odbyć tak przez około 10 do 12 minut. Zastosowanie lodu będzie spowolnić krwawienie, a także zmniejszyć ból i obrzęk.

Czasami, jeśli szkoda jest ciężka, stosowane ciśnienie może nie działać i gazy mogą być pakowane są do wewnątrz nozdrzy. Należy uważać, że osoba poszkodowana nie pocierać ani dmuchać nos po ustaniu krwawienia, ponieważ może to spowodować krwawienie ponownie rozpocząć. Jeśli poszkodowany jest dzieckiem, starają się powstrzymać od płaczu dziecka, gdyż pogorszy krwawienie.

Uniknąć obrażeń drażniących

Nie forma leku przeciwzapalnego, w tym aspiryny, należy przez co najmniej dwa dni po urazie, ponieważ może to spowodować kolejne krwawienia z nosa. Przecież obrzęk zniknął, stosowanie ciepła do obszaru rannych zmniejszy ból. Należy uważać, że ręcznik lub ogrzewanie podkładka nie jest zbyt ciepła, ponieważ ciepło rozrzedza krew i sprawia, że ​​każdy krwawienie trudniejsze do kontrolowania.

Jama nosowa i membrana są bardzo delikatne i wrażliwe po kontuzji. Wszystko, co podrażnia jamy nosowej, takim jak palenie lub picia alkoholu, ma ryzyka ponownego rozpoczęcia krwawienia. Palenie hamuje również proces gojenia, ponieważ ogranicza dopływ krwi. Właściwa cyrkulacja jest niezbędna, gdy każda tkanka jest uzdrowienie.

Urazy powoduje zatkanie nosa w jamie nosowej, i osoby doznają zatkanie w nosie. W takich przypadkach, te wydzieliny w nosie powinna być cienka, do picia dużo płynów. Osoba nie powinna oddychać suche powietrze; nawilżacz pomoże utrzymać powietrze wilgotne.

Szukać profesjonalnej pomocy

Jeśli nos jest złamany lub patrzy krzywo, powinna być traktowana tylko przez licencjonowanego lekarza. Operacja może być również wymagane, aby go wyprostować prawidłowo lub skorygować skrzywioną przegrodę. Niezastosowanie się do szukania odpowiedniego leczenia w przypadku poważnych urazów nosa może prowadzić do deformacji fizycznych lub problemów z oddychaniem.

Jak zapobiec nos zatkany

Gdy okładziny wewnątrz nosa tkanki obrzęk lub stan zapalny staje się, może nastąpić przeciążenie. Naczynia krwionośne mogą stać się stan zapalny lub obrzęk przez cząsteczek w powietrzu, reakcje alergiczne na leki, jest w stanie, który pozwala wprowadzić nadmiar krwi do głowy, choroby związane ze wspólnymi zimnych lub infekcji zatok. Zatłoczonych nozdrza nie są groźne dla życia, ale mogą być poważne niedogodności. Objawy ze strony nosa przekrwienie obejmują drenaż śluzu przez cały dzień, nie jest w stanie oddychać i częste kichanie. Czas objawem może trwać pięć do siedmiu dni. Naturalne środki i procedury zmniejszające przekrwienie może pomóc zapobiec zatkanie nosa.

Instrukcje

Zapobieganie śluzu atak

1. Pij dużo wody. Spożywa zalecane 64 uncja dziennie. Podczas nawodnienie jest kluczem do walki od infekcji, ale również rozrzedza śluz po nosa, eliminując skupiska śluzu w płucach i nosowych.

2 Prowadzenie nawilżacz nawilża suche powietrze, które jest trudne na płucach i nosowych. Według dr Alvin Katz, otolaryngologa Nowym Jorku, należy stosować wody destylowanej. Dezynfekcji jednostką co siedem dni za pomocą kombinacji pół wody i pół octu destylowanej. Mieszaninę pozostawia się ocet i wodę, przetwarzanie przez nawilżacz przez 15 minut. Po 15-minutowego odstępu minął, ocet i opróżnić z wody mieszankę nawilżaczy i napełnić system wodą destylowaną. Nawilżacz może być uruchamiany tylko na jeden tydzień przed ponownym wymagane warunki sanitarne.

3 Peel cała cebula, i powąchać od dwóch do trzech minut. Zapach cebuli powoduje podrażnienie nosa i odblokowuje śluzu w nosowych. Przekrwienie nosa, leki zawierające mentol mają ten sam efekt.

4 Relax biorąc piękny gorący prysznic przez 15 do 20 minut. Zamknąć drzwi do łazienki do pułapki pary. Wdychanie pary może odblokowują śluzu z nosa i płuc i spowodować nos uruchomić. To jest dobre.

Wskazówki:

  • Jeśli wybierzesz, aby nie wąchać cebulę, spróbuj zmniejszającą przekrwienie błony śluzowej nosa i dróg oddechowych, takich jak Vicks krem ​​VapoRub. Jeśli nie chcesz stać w prysznic przez 15 minut, zagotować trzy szklanki wody na kuchence i wdychać parę z gotującej się wody.
  • Nie należy spożywać więcej niż zalecanej dziennej dawki wody. Przedawkowanie wody jest możliwe, i okazało się śmiertelne. Podczas używania octu do dezynfekcji nawilżacza, otworzyć okno, aby umożliwić zapach ucieczki. Po dotknięciu cebulę, umyj ręce. Unikaj dotykania oczu. Jeśli to zrobisz, przepłukać oczy zimną wodą przez 10 minut, aby wyeliminować podrażnienia i pieczenie.