adcov.com

Zapalenie odbytu streptococus

Jak rozpoznać zapalenie odbytu

Jak rozpoznać zapalenie odbytu


Zapalenie odbytnicy jest zapalenie błony śluzowej odbytnicy, określonej jako ostatnie 15 cm. okrężnicy. Jest również związany ze stanem zapalnym w lamina propria, na utratę komórek śluzówki, wrzody kwasochłonnych krypt i obrzęk tętniczki. Odbytnicy może przejść do niedokrwienia odbytnicy i produkować krwawienia, powstawanie przetoki, zwężenia i owrzodzenia. Poniższe kroki pokaże, jak zdiagnozować odbytnicy.

Instrukcje

1 Uzyskiwanie wspólnych prezentujących objawy zapalenie odbytnicy. Mogą one różnić się od odbytnicy ma wiele przyczyn, ale symptomes obejmują obecność krwi i śluzu w stolcu, okazyjnie przejście luźne stolce i silną nieskuteczne chęć ewakuacji jelit.

2 Sprawdź objawy charakterystyczne dla odbytnicy spowodowane przez zakażenie. Są często składają się z odbytu, świąd odbytu ból i stąd unikanie wypróżnień. Najczęstsze przyczyny odbytnicy to chlamydia, zakaźnego wirusa Herpes simplex (HSV) i rzeżączkę.

3 Przeprowadź badanie fizykalne, aby znaleźć oznaki odbytnicy, w tym zaczerwienienie śluzówki, grup pęcherzyków, które tworzą okrągłe owrzodzenia, bezbolesne chancres i węzłów chłonnych przetargu w obszarze pachwiny.

4 Wykonać ogólne badania laboratoryjne w celu określenia stopnia odbytnicy. Morfologia krwi należy zrobić, aby sprawdzić, utrata krwi i kolejnych siedmiu badań surowicy (SMA 7) może ocenić straty elektrolitów.

5 Run szczegółowe testy w celu określenia przyczyny odbytnicy. Podwyższony poziom białka C-reaktywnego jest wskaźnikiem intensywnych pancolitis. Wymazy odbytnicze mogą być stosowane do diagnozowania chlamydii lub rzeżączkę i płyn pęcherzykowy może być analizowany w celu zdiagnozowania HSV.

Objawy opryszczki odbytu

Zakażenie wirusem opryszczki narządów płciowych może prowadzić do pęcherzy opryszczki w innych obszarach zbliżonych do genitaliów, włączając udo i odbytu. Analiza infekcji opryszczki mogą prowadzić do powikłań, takich jak HSV, odbytnicy.

Objawy

Opryszczka powoduje czerwona wysypka z pęcherzami, które wzdłuż skorupy na raz złamali otwarte; w zakażeniach odbytu, mogą wystąpić odbytu, pośladków i ud. Przed ogniska, pieczenie, swędzenie lub mrowienie (zwany Prodrom) jest odczuwalny w obszarze, zgodnie z Mayo Clinic.

Skrzynia biegów

Seks analny z osobą zakażoną jest najczęstszym sposobem rozwijania opryszczka w okolicach odbytu.

Komplikacje

Anal opryszczki HSV może prowadzić do zapalenia prostnicy, która powoduje zapalenie odbytu i odbytnicy. Inne działania i problemy z oddawaniem moczu to objawy, ból odbytnicy, owrzodzenia i krwawe odchody lub odchody z ropy i śluzu.

Leczenie

Opryszczka narządów płciowych, w tym, co ma wpływ na anal i okolic, jest traktowane z leków, w tym acyklowir, valacyklowiru i famcyklowirem.

Powtarzające Ogniska

Ludzie, którzy mają częste wybuchy mogą być na codzienne supresyjnej terapii, w której leki przeciwwirusowe jest przyjmować codziennie, aby zmniejszyć liczbę ognisk. Zabieg ten może również zmniejszyć ryzyko przeniesienia wirusa na inną osobę.

Zapobieganie

Stosowanie prezerwatyw oraz unikanie seksu podczas wybuchu może zmniejszyć szanse na transmisję wirusa z innym wirusem. Jednakże, możliwe jest przesłanie wirusa, nawet w przypadku prezerwatywy, w nieobecności wybuchu.

Leczenie odbytnicy z promieniowaniem

Kiedy wyściółką odbytnicy zapalenia, jest znany jako odbytnicy. Zgodnie z Mayo Clinic, objawy roctitis to częste pragnienia do wypróżnienia, krwawienie z odbytu lub ból, ból w lewym dolnym brzuch lub niewielkie ilości częste biegunki. Chociaż choroby przenoszone drogą płciową są najczęstszą przyczyną zapalenia prostnicy, radioterapią w odbytnicy, takie jak działanie na raka prostaty lub raka szyjki powoduje również niezakaźny wersji odbytnicy.

Bez zabezpieczenia

Wiele łagodne przypadki niezakaźne zapalenie odbytnicy wymagają niewiele lub nie leczenia w ogóle. Mayo Clinic mówi te objawy często wyjaśnić na własną rękę, w krótkim czasie, jednak bardziej poważne sprawy dotyczące krwawienia wymaga dalszego leczenia.

Suplementy żelaza

Jeśli krwawienie staje się ciągłe problemy z odbytnicy, a następnie uzupełnienie żelaza może być konieczne aby zapobiec niedoboru żelaza i niedokrwistości. Narodowy Instytut Zdrowia zaleca, że ​​dorośli mężczyźni podejmują 8 miligramów żelaza dziennie, a dorosłe kobiety są zalecane, aby mieć 18 miligramów na dzień. Reżim suplementów żelaza może być konieczne tak długo, jak problem będzie się powtarzał. Objawy rozszerzone mogą wymagać leczenia ablacji jeśli nie wyjaśnić na własną rękę, w stosunkowo krótkim czasie.

Terapia ablacja

Ablacja służy do zatrzymania krwawienia nieprawidłowych tkanek i może wiązać się laser argonowy i koagulacji osocza, zgodnie z Mayo Clinic.
Termiczna ablacja laserowa terapia wykorzystuje laser fal radiowych o wysokiej częstotliwości do tworzenia intensywne ciepło, że będzie zamknąć ukierunkowanych naczynia krwionośne, zgodnie z Cleveland Clinic. Argon krzepnięcia osocza zatrudnia argonu i prąd elektryczny krzepli- krwi i zatrzymanie krwawienia bez dotykania źródła.

Lewatywy

Według WebMD, badania wykazały, że jeden z najskuteczniejszych sposobów leczenia odbytnicy popromiennej jest stosowanie lewatywy sukralfat stosowane dwa razy na dobę przez trzy miesiące. Sukralfat jest kompleks glinu, który chroni błonę śluzową odbytnicy z owrzodzenia, zgodnie z National Institutes of Health.
Steroidowe lewatywy, takie jak hydrokortyzon, są skuteczne, jak również, i są lepsze w łagodzeniu objawów zapalenie odbytu i krwawienie. Lewatywy maślanu, które są krótkołańcuchowych kwasów tłuszczowych, lewatywy są skuteczne wobec innych form zapalenia prostnicy, ale nie są zalecane, gdyż bardzo leczenia odbytnicy popromiennych.

Jakie są przyczyny krwawienia biegunkę?

Jakie są przyczyny krwawienia biegunkę?


Biegunka jest objawem udziałem luźne i / lub częste wypróżnienia. Krwawa biegunka może mieć wiele potencjalnych przyczyn, które mogą być określone tylko przez lekarza.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą autoimmunologiczną, obejmujący zapalenie odbytu i jelita grubego. Według Mayoclinic.com, krew w stolcu jest poważnym objawem związanym z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego, które wymaga szybkiej pomocy lekarskiej.

Zatrucie pokarmowe

Zatrucie pokarmowe występuje, gdy pokarmy skażone wysokim poziomem bakterii spożycia. Według wrongdiagnosis.com, zatrucia pokarmowego spowodowanego przez E. coli, Salmonella i Shigella bakterie mogą wywołać krwawą biegunkę.

Choroba Crohna

Choroba Crohna, która powoduje stan zapalny w układzie pokarmowym. Zapalenie może wystąpić w dowolnym miejscu od ust do odbytu, chociaż zwykle jest ograniczony do jelit. Krwawą biegunką jest możliwy objaw choroby Crohna.

Uchyłków

Uchyłków jest stan spowodowany przez zapalenie spęcznionych woreczków (uchyłków) w ściankach jelit. Według Webmd.com krwawienie może wystąpić podczas perforacji rozwija między naczyniem krwionośnym i uchyłkowa woreczka.

Ostrzeżenie

W rzadkich przypadkach, krwawienie biegunka może sygnalizować poważne schorzenie, takie jak rak jelita grubego. Niezwłocznie zwrócić się o pomoc, zwłaszcza jeśli inne objawy takie jak wysoka gorączka, wymioty lub bóle brzucha występują.

Lekarstwem na Anal szczelin

Anal szczelin charakteryzują się łza w Twojej delikatnej błony śluzowej kanału odbytu. Może to być spowodowane przez szereg czynników, takich jak wysiłku, zaparcia, przechodząc dużej i ciężkiej stolca, zapalenie odbytu (co może być wynikiem choroby zapalnej jelita grubego) i sprzęgającą seksu analnego. Około 90 procent szczelin odbytu leczyć na własną rękę lub z pomocą jednego lub więcej z poniższych środków zaradczych.

Strona główna zadośćuczynienie

Diety zmiany mogą przyczynić się do złagodzenia, napinanie i zaparcia, które powodują i nasilają pęknięcia odbytu.

Dodawanie błonnika do swojej diety złagodzi swój stołek i pomagają regulować układ pokarmowy. Zwiększyć spożycie warzyw, owoców i produktów pełnoziarnistych. Zgodnie z Mayo Clinic, zalecane dzienne spożycie błonnika wynosi od 20 do 34 gramów. Uzupełnienie diety z dodatkiem włókien jak psyllium może pomóc złagodzić niektóre z bolesnych objawów i pozwalają na płynniejsze ruchy jelit.

Unikaj produktów zawierających cukier, biały ryż lub mąki, ponieważ mogą one nasilać zaparcia. Słodkie pokarmy mogą wyczerpać sklep organizmu witaminy B, która poprawia funkcje jelit.

Picie odpowiedniej ilości płynów także łagodzić i zapobiegać zaparciom. Jeśli mocz jest prawie bezbarwny lub lekko żółty, prawdopodobnie wystarczająco dużo płynów. Jeśli nie, należy dążyć do co najmniej sześć do ośmiu szklanek dziennie.

Wykonywania przez 30 minut dziennie może pomóc uregulować wypróżnienia. Zwiększony przepływ krwi pomaga również do wspomagania gojenia.

Zanurzyć się w ciepłej wodzie przez około 10 lub 20 minut po dziennie. To pomaga złagodzić ból i zrelaksować okolicy odbytu.

Spróbuj powstrzymać się od wysiłku przy wypróżnieniu. Podwyższone ciśnienie może utworzyć nową łzę lub ponownie ten, który uzdrawia.

Specjalne potrawy

Szybko przez pięć dni na surowej diecie soku. Sok może być wykonane z ananasa, pomarańczy i marchwi. Pić sok zmieszany z równą ilością wody co dwie godziny.
Daj sobie codziennie lewatywę z ciepłej wody, aby pomóc oczyścić jelita.

Przez następne pięć dni, włączyć wszystkie diety owoców. To może składać się z dowolnej soczystych, świeżych owoców, jak papaja, gruszki, brzoskwinie, jabłka, ananasy, pomarańcze i winogrona. Zjedz owoc wasz co pięć godzin.

Po tym okresie 10 dni, powrót do dobrze zbilansowanej diety. Skoncentruj się na zdrowych, niewybredny żywności, takich jak figi, daktyle, mango, gruszek, papai, melasy, soczewica, produkty pełnoziarniste, warzywa, miód i produkty mleczne.

Opieka medyczna (nie chirurgiczne)

Jeśli zmiany w diecie nie pomagają, lekarz może przepisać krem ​​leczniczych polecam produkt lub over-the-counter, jak Anusol, przygotowanie-H lub Cortaid pomóc złagodzić stan zapalny.
Maść nitrogliceryna, stosowana bezpośrednio do okolicy odbytu, pomoże poszerzyć naczynia krwionośne, zwiększa przepływ krwi do miejsca rozdarcia i wspomagania gojenia.
Botox skierowane do swojego zwieracza odbytu będzie paraliżować mięśnie, pozwalając skurcz zaprzestać.
Leki określone ciśnienie krwi (takie jak nifedypina i diltiazem) są obiecujące w leczeniu szczeliny odbytu przez zmniejszanie niektórych ciśnieniem.

Leczenie chirurgiczne

Jeśli próbowałeś wszystkie inne opcje, a szczelina odbytu jest nadal problematyczne, po ośmiu tygodniach, może być konieczne w celu zbadania możliwości chirurgicznych. Chirurgia naprawić szczeliny odbytu zazwyczaj odbywa się w warunkach ambulatoryjnych. Chirurg wyciąć mały obszar zwieracza w celu zmniejszenia skurcze mięśni i zachęcić do szczeliny, aby uzdrawiać. Inną opcją jest usunięcie szczeliny całkowicie.

Anal Powikłania Fissure

Anal szczeliny są dzielone lub rozdarcie w podszewce błony odbytu, zwane również błony śluzowej odbytu. Anal pęknięcia nie są hemoroidy; choć mają niektóre z tych samych objawów. Szczelina odbytu może oderwać do wewnętrznego zwieracza odbytu, co powoduje skurcze zwieracza i opóźnia proces gojenia.

Przyczyny

Przyczyny w szczeliny odbytu są zaparcia, mijając duże, suche stolce, biegunka, uszkodzenie odbytu lub raka. Anal szczeliny mogą zaprezentować się w czasie ciąży i po urodzeniu dziecka, jak zaparcie jest częste. Biegunka powoduje zapalenie odbytu, co podatne na pęknięcia.

Objawy

Anal pęknięcia są bolesne przechodząc wypróżnienia, powodując krew pojawia się na zewnętrznej części z kałem. Krew może być również obecny na papier toaletowy lub obserwowano w toalecie następującym wypróżnienia. Odbytu i odbytnicy będzie bolesne, aż szczelina goi.

Powikłania

Chociaż rzadko, możliwe są powikłania ze szczeliny odbytu. Przewlekła szczelina odbytu jest rozdarcie, które nie leczą się, co powoduje gromadzenie się tkanki bliznowatej w miejscu szczeliny. Anal przetoki są tunele, które rozwijają się i dołączyć do ściany odbytu do innych części jelita. Anal jest, gdy zwężenie jamy analny jest niezwykle zawężony od skurcze odbytu tych skurczów zwieracza lub tkanki blizny. Powikłania szczeliny odbytu wymagają procedury chirurgicznej, która przecina część zwieracza odbytu, zmniejszenie skurczów. W niektórych przypadkach, szczelina może być usunięty. Operacja jest zwykle wykonywane w poradni i rzadko powoduje utratę kontroli jelit.

Leczenie

Większość szczelin uleczy poprawnie; Należy jednak dołożyć starań, aby pomóc w procesie leczenia. W trakcie leczenia, należy podjąć działania, aby uniknąć zaparć. Jedz dieta bogata w błonnik i luzem do utrzymania jelit ruchu regularnym. Środki przeczyszczające mogą być podjęte, jeśli zaparcie jest obecny. Pij dużo wody, zazwyczaj osiem 8-oz. szklanki dziennie. Oczyścić obszar analny delikatnie mydłem na bieżąco. Kąpiel Sitz zwalnia ból w okolicy odbytu i składa się z gorącej kąpieli z lub bez dodania leku. Miejscowe nakładanie kremu będzie uśmierzyć ból i zmniejszyć stan zapalny.

Zapobieganie

Najprostszym sposobem, aby zapobiec szczeliny odbytu jest zapobieganie zaparciom. Jeść zdrową dietę, która jest bogata w błonnik i wody. Jeśli zaparcia jest wspólne, to dzienny dodatek włókien w diecie. Nie męczy podczas wypróżnień, ponieważ kładzie nacisk na niepotrzebne odbytu i zwieracza. Delikatnie umyć odbytnicy i odbytu po wypróżnienia, aby utrzymać go w czystości i wilgotne. Osoba z poprzedniej szczeliny odbytu jest bardziej prawdopodobne, aby jeden w przyszłości.

Oczyszczanie odbytnicy

Chociaż może nie dokładnie, spędzają dużo czasu codziennie myśli o jelita grubego i odbytnicy, nie należy przyjmować na zdrowie tych narządów za pewnik; i kluczem do utrzymania ich zdrowy jest regularne oczyszczanie. Ponieważ organy te są odpowiedzialne za wydalanie odpadów z organizmu i są podłączone do układu pokarmowego, ustanowić procedury w celu ich oczyszczenia i zachować je zdrowe.

Żywność do czyszczenia

Poza tym pije dużo wody (idealna jest 8 szklanek dziennie), zwrócić uwagę na to, co jesz, w celu utrzymania czystego odbytnicy. Unikaj pokarmów oleistych i tłustych. Ponadto, świeże owoce i warzywa są dobre dla Twojej odbytnicy, ponieważ zawierają składniki mineralne, a niektóre naturalne przeciwutleniacze, które pomagają pozbyć się z ciała toksyn i odpadów.

Niektóre inne zioła, które należy podjąć są siemię lniane i imbir. Siemię lniane pomaga jelit przenieść przetworzonej żywności dużo szybciej i bardziej płynnie, który pomaga w trawieniu i ruchu przez jelit. Imbir pomaga zmniejszyć wzdęcia i zapalenie odbytu oraz stymulowanie procesów twojego rectumâ € ™ s. Aloes liść, również doskonały dla oczyszczenia odbytnicy, mogą być używane do detoksykacji odbytnicy, lub używane jako środek przeczyszczający - i nie ma skutków ubocznych.

Lewatywy / Colonics

Lewatywa i płukanie okrężnicy są procedury medyczne, które oczyścić jelita grubego i odbytnicy. Nie rzeczywista operacja jest zaangażowany, ale oba są wykonywane zazwyczaj w gabinecie specialista € ™ s, a czasem są umieszczane śpi procedury, ponieważ może to być niewygodne. Mała rurka jest włożona w odbytnicy, a woda jest przeforsował jelit ostatecznie oczyścić swoje jelita. Colonics są zwykle bardziej skuteczne, ponieważ są one być jednorazowy, który odpycha od 30 do 50 litrów wody z przewodu pokarmowego do oczyszczenia go. Gdy to zrobisz, nie musisz wrócić ponownie na rok lub więcej. Lewatywa używać dużo mniej wody, a zwykle trzeba powtarzać 3 razy lub tak, aby mieć pełne oczyszczenie wypełniony.

Problemy z stringi bielizna

Problemy z stringi bielizna

W dzisiejszym Victoria's Secret orzekł świata bielizny stylu skąpy stringi są w linii majtek są obecnie. Oczywiście ledwo tam koronkowe bielizna może być uwielbiony rajstopy kobiecość tych dni, ale sexy bieliznę doprowadzić do niektórych problemów zdrowotnych bardzo unsexy? Zgodnie z Niektórzy ginekolodzy oni na pewno można.

Infekcje pęcherza

Z różnych zdrowie problemy, które mogą wystąpić osoby noszące stringi, pęcherza moczowego i infekcje dróg moczowych są wśród najbardziej poważne. Dr. Manny Fox News raportów, "istnieje wiele rodzajów bakterii czai się w pochwie i w okolicach odbytu [i] kobiet cewka moczowa jest bardzo krótki. Dzięki obecności tego cienki pasek tkaniny w tej dziedzinie może zwiększyć prawdopodobieństwo wymiany bakterii do pęcherza moczowego kobiet."

Infekcje pochwy

Chuda ciąg stringi słynie działa również jako nieco autostrady kiełków, zapewniając trasa dla bakterii do podróżowania po nether regionów. Kiedy bakterii z odbytu sprawia, że jego droga do pochwy - miejsce gdzie na pewno nie należą - zakażenia jest prawdopodobny wynik.

Pas i podrażnienie

Fartuch i skóry podrażnienia, który występuje podczas noszenia bielizny stringi to kolejna wpadka medycznych. Nie tylko jest ocieraniu niewygodne, ale stałe podrażnienie może prowadzić do zapalenia, pozostawiając skórę surowego i otwarte na zakażenie.

Hemoroidy

Zapalenie odbytu również może spowodować hemoroidy, jak są one spowodowane przez obrzęk odbytu żył. Kiedy hemoroidy mogą powodować krwawienie, obrzęk, lub nawet twardy guzek w okolicach odbytu, noszenie bielizna sexy, odsłaniając tyłek prawdopodobnie będzie ostatnią rzeczą, którą chcesz zrobić.

Objawy, przyczyny i czynniki ryzyka śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego

Śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego jest chorobą, która dotyka pęcherza. Jest to przewlekła choroba, która uderza o 1 miliona osób w Stanach Zjednoczonych. Jest to o wiele bardziej powszechne u dorosłych kobiet niż u mężczyzn i dzieci. Ponieważ nie ma lekarstwa, większość środków cel leczenia objawowego. Objawy śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego i schyłku wosku, ale naprawdę nigdy nie będzie sam się nie rozwiąże.

Objawy

Każda osoba z śródmiąższowe zapalenie pęcherza doświadcza różnych objawów. Typowe objawy to silne parcie na mocz często, oddawanie moczu nawet do 60 razy dziennie, ale tylko małych ilościach, ból w miednicy, ból w mosznie lub pochwy, odbytu i ból podczas stosunku płciowego. Osoby z śródmiąższowym zapaleniem pęcherza ma objawy podobne do tych o infekcje dróg moczowych, z wyjątkiem testów są negatywne dla bakterii. Czynniki, takie jak stres i objawy alergii mogą się bardziej dotkliwe.

Przyczyny

Uważa się, że osoby z śródmiąższowym zapaleniem pęcherza problem w błonie śluzowej pęcherza moczowego. Jeżeli istnieje wyciek moczu może rozpalać ścianę pęcherza i może to prowadzić do owrzodzenia wykładziny. Nerwy są również zaangażowane, ponieważ wywołują chęć oddania moczu. Przyczyny choroby nie są znane, ale lekarze, że podobnie może być dziedziczne część odpowiedzi autoimmunologicznej lub reakcji alergicznej.

Czynniki ryzyka

Osoby najbardziej narażone na rozwój śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego są ludzie w wieku 30 czy 40 lat, osób, które są aktywne seksualnie i osób z innymi chorobami przewlekłymi, takimi jak fibromialgię, zespół jelita drażliwego i zespołem bólowym myofascial. Nieleczony, śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego może obniżyć jakość życia, zmniejsza pojemność pęcherza i spowodować trudności emocjonalnych. Sen przerywany, a osłabiony układ odpornościowy są częste działania uboczne choroby.

Diagnoza

Ponieważ nie istnieje jeden ostateczny test na śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego, urolog wykluczyć inne warunki przed dokonaniem diagnozy. Egzamin będzie zawierał historię choroby, egzamin miednicy i badanie ogólne moczu. Ponieważ ludzie z śródmiąższowe zapalenie pęcherza moczowego są wrażliwe na obecność potasu, lekarz może umieścić potas do pęcherza, aby sprawdzić bólu. Osoby z normalnym pęcherza nie czuje żadnego bólu. Cytoscopy mogą być również wykonywane tak, lekarz może zobaczyć obraz błony śluzowej pęcherza.

Medycyna

Większość zabiegów ma na celu łagodzenie objawów. Lekarz może przepisać tabletki, aby pomóc w bólu, leki przeciwdepresyjne, aby pomóc w relaksacji pęcherza lub leki przeciwhistaminowe, aby zmniejszyć oddawanie moczu. Jeden lek, Elmiron służy do leczenia śródmiąższowego zapalenia pęcherza moczowego. Uważa się, że aby naprawić okładzinę pęcherza. Inne możliwości leczenia obejmują wstawianie leku bezpośrednio do pęcherza, stymulacja nerwów i chirurgii. Operacja jest wykonywana tylko w najpoważniejszych przypadkach i ma na celu naprawy pęcherza lub wypalanie wrzodów, które rozwinęły się tam.

Idzie, biorąc pod uwagę zapalenie gruczołu krokowego?

Zapalenie gruczołu krokowego występuje częściej niż inne choroby prostaty, łagodnego rozrostu gruczołu krokowego, w tym (BPH) i rak prostaty, skutki dla oszacowanych 8 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych. Osoby cierpiące na bóle raportu gruczołu krokowego w nogach, pleców, wokół odbytu i siedząc i stojąc.

Ćwiczenia aerobowe, takie jak chodzenie może złagodzić ból gruczołu krokowego. Jeśli jesteś zbyt silny ból, kilka krótkich spacerów dziennie może być również skuteczne.

Ćwiczenia aerobowe

W podwójnie zaślepionym, randomizowanym badaniu na aktywność fizyczną mężczyzn z przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / przewlekłym zespołem bólowym miednicy, ludzie doświadczyli znaczącej poprawy po ćwiczeniach aerobowych.

Naukowców zatrudnionych 231 ochotników w wieku od 20 do 50, który cierpiał na przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / przewlekłym zespołem bólowym miednicy, które były na tyle zdrowe, aby umiarkowanie ćwiczyć i którzy nie odpowiedzieli na leczenie.

Uczestników podzielono losowo na dwie grupy po 18-tygodniowym badaniu. Pierwsza grupa wykonywane ćwiczenia tlenowe, natomiast druga grupa przeprowadza typowy ruch rozciągania i ćwiczenia.

Ćwiczenia aerobowe grupa z pewnym rozgrzany powolnym tempie chodzenia i ćwiczenia wzmacniające, a następnie energicznie tempie przez 40 minut spacerem na torze, trzy razy w tygodniu.

Rozciąganie / grupa ruch wykonywane na tym samym poziomie intensywności i zostali poinstruowani w odpowiedni sposób do wykonywania ćwiczeń.

Po zakończeniu badania, 75 procent grupy ćwiczeń aerobowych zakończeniu programu 18 tygodni, w porównaniu do 40 procent w grupie wzmocnienie / ruchu. Ulepszenia w tlenowej grupy ćwiczeń były tak znaczne, że naukowcy doszli do wniosku, że ćwiczenia aerobowe powinny być dalej badane w odpowiednim leczeniu przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego / przewlekłym zespołem bólowym miednicy.

Proste Spacery

Przy tak wielu ludzi pracuje przy komputerze przez osiem godzin, a następnie wraca do domu, aby usiąść i oglądać telewizję, nie poruszać się tak jak kiedyś.

Nawet jeśli jesteś zbyt silny ból chodzić w szybkim tempie, wstając od biurka i biorąc w odległości krótkiego spaceru, co najmniej co pół godziny, może zapewnić ulgę od bólu gruczołu krokowego. Weź swój obiad na zewnątrz, a kiedy skończysz jeść, chodzić wokół budynku lub parkingu.

Jest łatwy do włączenia dodatkowych czynności w ciągu dnia. Zaparkować dalej od miejsca przeznaczenia, i chodzić na resztę drogi. Twój pies lubi chodzić na spacer, i oddychania świeżym powietrzem, dzięki czemu można cieszyć wykonywania razem. Im więcej ruchu, mniej bólu, będziesz miał z gruczołu krokowego, i szczęśliwsze życie będzie.

Co Zapalenie prostaty uczucie?

Co Zapalenie prostaty uczucie?


Gruczołu krokowego jest chorobą, która powoduje, prostata mężczyzny do stanu zapalnego. Choroba ta może nie mieć żadnych objawów lub mogą powodować nieprzyjemne objawy, które mogą powtarzać. Poszczególne objawy pacjenta powinno być omówione z lekarzem.

Typowe objawy

Gruczołu krokowego często obejmuje ból w narządach płciowych i okolicy miednicy, problemy oddawania moczu i trudności z wytryskiem, zgodnie z Mayo Clinic. Oddawanie moczu może stać się bolesne, częstsze i niezdecydowany.

Ostre bakteryjne gruczołu krokowego

Osoby z ostrym zapaleniem gruczołu krokowego bakteryjnej mogą wystąpić nudności, wymioty lub wysoką gorączkę z powodu nagłej infekcji.

Przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

Mężczyzn z przewlekłym zapaleniem gruczołu krokowego mogą rozwijać nawracające zakażenia układu moczowego, które przeplatają się z okresami mało lub bez objawów zapalenia gruczołu krokowego.

Bezobjawowe zapalne gruczołu krokowego

Zapalenie gruczołu krokowego może wystąpić bez objawów lub objawy mogą być odkryte i tylko poprzez analizę dla innego schorzenia.

Testowanie

Lekarz może przeprowadzić egzamin cyfrowego, w którym wstawia jego palec w rękawiczce do odbytu pacjenta i czuje powierzchni prostaty do identyfikacji zapalenie lub powiększenie. Moczu i badania nasienie może zostać użyty do wyszukania bakterii i innych komórek, które są obecne w przypadku, zapalenie gruczołu krokowego.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i choroby Leśniowskiego-Crohna

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa i choroby Leśniowskiego-Crohna


Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa jest chorobą, która polega na ból i stan zapalny stawów pomiędzy kośćmi kręgosłupa i stawów między kręgosłupa i miednicy. Choroba Crohna jest zapalną chorobą jelit. Podobne objawy mogą wystąpić z jelita obu chorób.

Zapalenie jelit

Zgodnie z Mayo Clinic, osoby z zaawansowanym zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa mogą rozwijać zapalenie jelit. U pacjentów z chorobą Crohna, mogą wystąpić obrzęk i stan zapalny w ściankach jelit i bliznowacenia.

Objawy zesztywniającego zapalenia stawów kręgosłupa

Ludzie z zesztywniającym zapaleniem stawów kręgosłupa może zauważy ból i sztywność w dolnej części pleców, które mogą ograniczać ruchomość kręgosłupa i klatki piersiowej, zmęczenie i zapalenie oczu, według amerykańskiej Narodowej Biblioteki Medycznej. Utrata apetytu, utrata masy ciała i lekkim gorączka może wystąpić z tego stanu.

Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa Leczenie

Lekarze mogą przepisać leki przeciwzapalne w celu łagodzenia bólu i zapalenia. Ludzie z silnym bólem lub uszkodzenia stawów mogą wymagać operacji.

Objawy choroby Crohna

Osób cierpiących na chorobę Leśniowskiego-Crohna może wystąpić ból brzucha, bolesne wypróżnienia i wodnistą biegunkę. Zaparcia, ból stawów i przetoki wokół odbytu mogą występować w takim stanie.

Leczenie choroby Leśniowskiego-Crohna

Lekarze mogą zalecić aminosalicylan leków w leczeniu stanów zapalnych lub kortykosteroidy.

Jak leczyć zapalenie jelita grubego z antybiotykami

Jak leczyć zapalenie jelita grubego z antybiotykami


Chociaż niektóre antybiotyki zabijają bakterie w okrężnicy i powodować epizody zapalenia okrężnicy, są antybiotyki stosowane do łagodzenia objawów zapalenia okrężnicy w kilku postaciach. Stosowanie antybiotyków do leczenia zapalenia okrężnicy zależy od typu okrężnicy - alergicznego zapalenia jelit, rzekomobłoniaste zapalenie jelita grubego, zapalenie okrężnicy wrzodziejące zapalenie okrężnicy lub bakteryjnego.

Instrukcje

Identyfikacji antybiotyków do leczenia zapalenia jelita grubego

1 Zarządzanie colitis bakterii z trimetoprim-sulfametoksazol (TMP-SMZ, Bactrim, Septra). Sulfametoksazol jest sulfonamid, które stosuje się w celu zapobiegania rozwojowi bakterii w organizmie.

2 Zastanów antybiotyki skategoryzowane jako fluorochinolony opcję w leczeniu zapalenia okrężnicy. Typowe marki fluorochinolonów obejmują Avelox, Cipro Floxin, Levaquin, Maxaquin, noroxin i techin.

3 Dodaj szerokim spektrum cefalosporyny jako opcja w leczeniu bakteryjnego lub wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Ceftriakson (Rocephin) jest antybiotykiem powszechnie stosowane, ponieważ można je podawać przez iniekcję lub dożylnie.

4 obejmują powszechnie stosowane nazwy marek z cefalosporyny takie jak Ancef, Ceclor, Cefotan, Duricef, Keflex, Kefzol, Mandol, Omnicef ​​i Zinacef jak antybiotyki w leczeniu bakterii związanych z zapaleniem jelita grubego.

5 Użyj antybiotyki w połączeniu z lekami przeciwzapalnymi w leczeniu wrzodziejącego zapalenia jelita grubego. Terapia antybiotykami jest używany do usuwania nieprawidłowy wzrost bakterii, gdy leki przeciwzapalne zmniejsza obrzęki i podrażnienia okrężnicy.

6 Oczekiwać celu wankomycynę lub metronidazol jeśli Zapalenie okrężnicy wywołane przez stosowanie innych antybiotyków. Niektóre antybiotykoterapia zabija bakterie w okrężnicy, co pozwala szkodliwych bakterii w celu sterowania i spowodować infekcję. Tego rodzaju infekcji leczonych różnych klas antybiotyków.

Wskazówki

  • Niektóre antybiotyki mogą powodować epizod zapalenia jelita grubego. Należy poinformować lekarza, jeśli pacjent przyjmuje każdy rodzaj terapii antybiotykowej, aby mógł określić prawidłową linię leczenia.
  • Zobaczyć się z lekarzem opieki zdrowotnej, jeśli wystąpią jakiekolwiek objawy wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, takie jak niedokrwistość, zmęczenie, krwawienie z odbytu, utrata masy ciała i bóle stawów. Wczesne wykrycie jest krytyczny w opóźnianiu lub unikając potrzeby chirurgii jelita grubego w latach przyszłych.
  • Podczas sulfonamidy do zabijania bakterii, powiązanych z niektórymi typami zapalenia okrężnicy, może również powodować wzrost biegunki. Niezwłocznie powiadomić lekarza, jeśli twój stan się pogarsza lub masz poważne wykwity wokół ust lub oczu, duszność lub ból stawów.
  • Szukajcie natychmiastowej pomocy lekarskiej, jeśli wystąpi obrzęk warg, zamknięcie gardła lub dziwne krwawienie lub zasinienie.
  • Należy poinformować lekarza, jeśli przyjmuje inne leki, ponieważ niektóre leki mogą mieć działanie niepożądane w połączeniu z fluorquinolones.

Jak leczyć zapalenie okrężnicy Z przeciwbólowych

Jak leczyć zapalenie okrężnicy Z przeciwbólowych


Grubego jest pojęciem ogólnym dla zapalenia okrężnicy (jelita grubego). Istnieje wiele procesów chorobowych, które powodują różne rodzaje (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, choroba Crohna, niedokrwiennych i kolagenowych). Niezależnie od typu lub przyczyny przeciwbólowe są częścią schematu lek.

Instrukcje

Wybierz przeciwbólowe leczyć zapalenie jelita grubego

1 uzyskania miary ulgi, gdy leczenie obejmuje leki przeciwzapalne. Chociaż leki przeciwzapalne nie są określone jako przeciwbólowe w okrężnicy, zmniejszenie zapalenia wyniki w zmniejszaniu ilości bólu podczas flareup.

2 sterydy aby zmniejszyć stan zapalny, co zmniejsza ilość bólu podczas epizodu zapalenia jelita grubego. Sterydy są do krótkotrwałego użytku, jako kontroli bólu w zapaleniu jelita grubego.

3 Zaproś paracetamol (Tylenol) w leczeniu zapalenia okrężnicy łagodnym bólu.

4 Znajdź przeciwbiegunkowe leki jako część schematu przeciwbólowych do leczenia odcinek jelita grubego. Biegunka podrażnia jelita, co powoduje zwiększenie bólu. Kontroli biegunki zmniejsza jedno źródło bólu.

5 Użyj środków przeczyszczających, aby zmniejszyć zaparcia efekt opuchniętych jelit. Gdy rozwija się wrzodziejące zapalenie jelita grubego, obrzęk jelit utrudnia mieć normalne ruchy jelit. Od czasu do czasu potrzebny jest środek przeczyszczający łagodzenia bólu.

6 Rozważmy cordicosteroid lewatywę, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego i odbytnicy. Zmniejszenie obrzęku w jelitach jest konieczne, aby osiągnąć stopień opanowania bólu w zapaleniu jelita grubego.

7 Weź udział w badaniu klinicznym w Mayo Clinic na wrzodziejące zapalenie jelita grubego (patrz źródła poniżej). Badania trwa przeciwbólowe i leczenie zapalenia jelita grubego.

8 Treat przyczyna zapalenia jelita grubego oraz leki przeciwbólowe. Jeśli antybiotyk spowodował podrażnienie błony śluzowej jelita, powodując flareup z zapaleniem jelita grubego, należy zwrócić się do lekarza, aby zmienić antybiotyk.

9 Rozważmy operację usunięcia jelita grubego w ostateczności w kontroli bólu na wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Jest to rodnik środek, który wymaga albo stomię lub procedury do połączenia jelita cienkiego i odbytu.

Wskazówki

  • Łączyć leki przeciwbólowe ze zdrowym stylem życia, który zawiera dużo odpoczynku i umiarkowanej aktywności fizycznej.
  • Jesteś w grupie podwyższonego ryzyka rozwoju wrzodziejące zapalenie jelita grubego, czy jest w rodzinie choroby lub, jeśli są pochodzenia żydowskiego.
  • Znajdź grupę wsparcia w Twojej okolicy przez Fundację Crohna i Colitis strony internetowej Ameryki (patrz źródła poniżej).
  • Uniknięcie stosowania niesteroidową leków przeciwzapalnych (NLPZ), takie jak ibuprofen i naproksen. Te leki przeciwbólowe m.in. marki takie jak Advil, Motrin i Aleve. NLPZ mają potencjał wytwarzania objawy zapalenie okrężnicy gorzej.

Jak się badanie krwi na zapalenie jelita grubego

Jak się badanie krwi na zapalenie jelita grubego


Zapalenie okrężnicy jest przewlekłą chorobą zapalną jelit (IBD), wpływając na śluzówkę okrężnicy. To często powoduje krwawe biegunki i krew w stolcu z towarzyszącym bólem brzucha i utrata masy ciała. Objawy te sprawiają pacjenci narażeni na niedokrwistość i witaminowe braki, które mogą zostać poddane kontroli przez uzyskanie zarówno tradycyjne badania krwi i kału testu okultystyczną. Bardziej zaawansowane badania krwi mogą także ustalić, czy przeciwciała przeciwko białku jądrowej (element normalnych komórek) są obecne. Przeciwciała te są ostateczne marker diagnostyczny z wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego.

Instrukcje

Uzyskaj badanie krwi na zapalenie jelita grubego

1 Pobierz zamówienie na pobraniu krwi od lekarza i przynieść go do laboratorium. Technicy zbada krew dla objawów niedoborów żelaza i witamin, jak również jakichkolwiek oznak aktywnego zapalenia.

2 Porozmawiaj z lekarzem, czy objawy gwarantuje specjalistyczne badania krwi szukasz markerów serologicznych zapalenie jelita grubego. Dla celów terapeutycznych mogą być konieczne w różny diagnozowania okrężnicy, a jej objawy są bardzo podobne do tych z innych IBD. Specjalistyczne badania, które wyglądają na pANCA, ASCA, ompC i CBir1 Flagelin markerów są wykonywane wyłącznie przez Prometheus Laboratories, Inc (patrz źródła poniżej).

3 Zadaj kontaktów ubezpieczeniową w gabinecie lekarskim lub centrum medycznym, które pomogą Ci skontaktować się z firmą ubezpieczeniową w zakresie ubezpieczenia w odniesieniu do specjalistycznych badań krwi. Zbadaj procedurę mającą ponownego rozpatrzenia, jeżeli roszczenie nie jest automatycznie próba objęte swojej polityki.

4 Skontaktuj Prometheus Laboratories, Inc, o posiadanie zbadamy IBD serologii wykonywane na krwi. Musisz porozmawiać z biura lekarza koordynować szczegóły mające krew wyciągnąć i wysłany do Prometheus Labs.

Uzyskaj Blood Test Dla utajoną w kale jelita grubego

5 Porozmawiaj z lekarzem o tym, jak wiele dni, że chciałby cię do pobierania próbek kału i dokonać uzgodnień w celu uzyskania zestawu próbek i powrócić.

6 Postępuj zgodnie z zalecaną dietę na 72 godzin przed egzaminem. Należy unikać żywności, takich jak wołowina, jagnięcina i innych czerwonych mięs, a także surowych owoców i warzyw, ponieważ mogą one spowodować fałszywy wynik pozytywny. Potrzebny będzie również zmniejszyć spożycie witaminy C nie więcej niż 250 mg na dobę.

7 Należy poinformować lekarza, jeśli masz aktywne krwawienie z hemoroidów i szczeliny odbytu, mieć krew w moczu lub masz miesiączki. Są one również mogą dać fałszywy wynik pozytywny i może oznaczać, trzeba będzie zmienić termin egzaminu.

8 Napisz wszelkie niezbędne informacje identyfikacyjne na zestawie próbek kału i zjeżdżalnią zbiórki.

9 spłukiwania toalety co najmniej dwa razy przed użyciem go, upewniając się, nie ma środków do czyszczenia muszli klozetowej w użyciu. Zebrać próbkę stolca, używając jednego z przewidzianych drewnianych patyczków i stosować go ostrożnie do slajdu.

10 Sklep slajdów w ciemnym, chłodnym miejscu i przykryć szczelnie.

11 Seal wszystkie zjeżdżalnie i odesłać wypełniony zestaw do lekarza.

Wskazówki

  • Dokładne badania krwi i diagnoza może oznaczać różnicę między zarządzaniu choroby i leczenia go. W przeciwieństwie do innych IBD, wrzodziejące zapalenie jelita grubego można utwardzać z usuwaniem części okrężnicy.

Chirurgia wrzodziejące zapalenie jelita grubego Recovery Time

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego (UC) - postać zapalnej choroby jelit, które powodują ból brzucha, krwawienie z odbytu, biegunkę - jest przewlekłą chorobą, która nie pozostawia te wpływa wiele opcji. Chociaż zazwyczaj nie zagrażających życiu, jest zmienianie życia na wiele sposobów.

Przeglądaj wszystkich opcji

Operacja jest uważana za ostatnią opcją, po wszystkie inne metody leczenia, takie jak leki, preparatów ziołowych i specjalnych diet nie. Skonsultować się z lekarzem, aby upewnić się, że są przygotowane do opcji chirurgicznych i badań czas rekonwalescencji po zabiegu.

Chirurgia konieczne w przypadku ciężkiego zakażenia w wrzodziejącego zapalenia jelita grubego (nadmierne krwawienie, śluz, ból) jest. W niektórych przypadkach, może się zdecydowaną infekcji (ropnie w jelitach, odbytnicy), a operacja kolektomia się koniecznością. Jeśli nie można wprowadzić okres remisji, może trzeba rozważyć operację.

Opcje chirurgiczny: proktokolektomia z ileostomii

Procedura ta składa się z dwóch oddzielnych operacji: usunięcie odbytnicy, odbytu i okrężnicy i dodanie torbie kolostomii przymocowana do korpusu zewnętrznego usuwania odpadów. To "starszych" procedurą w tym sensie, że jest wykonana przez wiele lat jako alternatywa dla operacji wrzodziejące zapalenie jelita grubego. To pociąga za sobą pobyt w szpitalu oraz zmieniony diety.

Odzysku: proktokolektomia z ileostomii

Kiedy proktokolektomia z chirurgii ileostomia jest kompletny, należy założyć worek na odpady na zewnątrz cały czas do zbierania odpadów z jelit. Można spodziewać się w hosptial przez około 1-2 tygodni z tej procedury. Będzie ona trwać od 4-6 tygodni, aż poczujesz w pełni odzyskać od zabiegu i czują się gotowi do pracy lub normalnej diety. Po uzyskaniu worek kolostomii, musi być opróżniony kilka razy dziennie. Jest mały, w zasadzie niezauważalne dla każdego, kto nie wie, masz, i nie powoduje żadnych nieprzyjemnych zapachów.

Opcje chirurgiczny: Restorative proktokolektomia

Restorative proktokolektomia jest nowsza i bardziej powszechnie używane, procedura. Procedura ta nie wymaga użycia zewnętrznego worka kolostomii usunąć odpady. Odpady mogą być przekazywane, jak to zwykle robi przez korpus z odbytnicy. Procedura dotyczy utworzenia J-etui w organizmie jako obejście do konieczności okrężnicy usunięty. Na proces ten jest kompletny, są wymagane 03:57 operacje.

Odzysku: Restorative proktokolektomia

Czas powrotu z tej procedury może faktycznie trwać dłużej niż osoby, które mają worek kolostomii. Jest tak, ponieważ narządy wewnętrzne dłużej leczyć po utworzeniu w postaci torebki ciała. Masz torebkę tymczasowej kolostomii a twoje jelita leczyć i torebka staje się gotowa do użycia.

Czas powrotu zmienia. Podczas pobytu w szpitalu jest zwykle pięć dni okres rekonwalescencji może być do czterech miesięcy (z powodu wielu zabiegów, aby stworzyć torebkę). Wielu pacjentów UC warto rozważyć ten czas, bo wskaźnik sukcesu jest wysoka i drastycznie zmniejszyć objawy UC. Na przykład, osoba, która korzystała z łazienki 15 do 20 razy dziennie może przejść tylko cztery razy dziennie i nie wystąpić niekontrolowane pragnienie tak często.

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego Leczenie Opcje

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest chorobą, która wpływa na wyściółkę jelit i odbytnicy. Wrzodziejące zapalenie jelita grubego jest rodzaj choroby jelita drażliwego. Choroba ta powoduje zapalenie, rozwoju wrzodów żołądka, ból brzucha oraz częste biegunki. Choroba może się osłabiające bez leczenia. Zabiegi będą się różnić, ponieważ choroba powoduje różne objawy u każdego człowieka. Lekarz zapewni schemacie leczenia, w zależności od złożoności choroby.

Zmiany żywieniowe

Dietetyczne zmiany mogą pomóc wydłużyć czas między zaostrzeń oraz zmniejszenia objawów choroby. Kiedy już zdiagnozowano wrzodziejące zapalenie jelita grubego, lekarz może chcesz wypróbować zmiany w diecie przed agresywnie leczenia choroby. Gotowanie na parze, pieczenia lub duszenia warzyw może być łatwiejsze na brzuchu zamiast jedzenia warzyw na surowo. Picie więcej płynów może pomóc oczyścić jelita grubego i pozbyć ciała odpadów. Należy pić co najmniej osiem pełnych szklanek wody dziennie. Płyny mogą zawierać soki owocowe, które nie mają wysoką zawartość cukru.

Unikaj wyzwalaczy

Niektóre produkty mogą przyczynić się do stanu; produkty mleczne i mleko może nasilać objawy. Podczas gdy włókna mogą być dobrym źródłem pokarmu w diecie, jedząc błonnik gdy masz stan IBD może ataki biegunki bardziej problematyczne. Popcorn, orzeszki, kofeina i alkohol może spowodować, że biegunka, co gorsza, jak również gaz bo gdy masz IBD. Zgodnie z Mayo Clinic, o wrzodziejące zapalenie jelita grubego może utrudniać wchłanianie organizmu składników odżywczych. Możesz dyskutować biorąc preparatów wielowitaminowych z lekarzem.

Leki

Pierwszym krokiem w terapii leków jest stosowanie leków przeciwzapalnych. Leki przeciwzapalne mogą zmniejszać objawy. Niektóre leki zawierają mesalamina balsalazyd i olsalazyna. Zgodnie z Mayo Clinic, mesalamina jest skuteczny w leczeniu powyżej 90 procent chorych, którzy mają łagodny formy wrzodziejące zapalenie okrężnicy.

Tłumiki układu odpornościowego

Tłumiki układu immunologicznego poprzez ukierunkowanie pracy układ odpornościowy. Tłumiki układu immunologicznego są przewidziane, gdy inne leki okazały się nieskuteczne. Zgodnie z Mayo Clinic, uważa się, że gdy bakterie lub wirus dostanie się do organizmu, wyniki uszkodzenie tkanek układu pokarmowego z powodu reakcji układu odpornościowego do walki z inwazją. Tłumiki układu immunologicznego są podane w celu powstrzymania reakcji organizmu na uszkodzenia tworzone do tkanek trawiennych, które następnie także zmniejsza stan zapalny.

Innych leków

Inne opcje obejmują antybiotyki, leki, może anty-biegunkowych leków, leki przeciwbólowe i suplementacji żelaza. Jeśli wystąpi gorączka, kiedy masz wrzodziejące zapalenie jelita grubego, antybiotyki są przepisywane w celu zapobiegania lub kontrolowania zakażenia. Psyllium kapsułek lub proszku, lub Citrucel mogą być dostarczane jako przeciwbiegunkowych w celu utworzenia bulkier stolce. Jeśli odczuwasz ból, Tylenol może pomóc złagodzić łagodnego do umiarkowanego bólu. Suplementy żelaza mogą być określone, jeśli często masz prezent krwi w kale, ponieważ może to być oznaką anemii.

Chirurgia

Lekarz nie zaleci operację, chyba że wszystkie inne metody leczenia nie pracował dla Ciebie. W procedurze zwanym proktokolektomii, jelita grubego i odbytu mogą być usunięte. W wyniku tej procedury, nie będziesz już w stanie wyeliminować odpady, jak kiedyś. Lekarz będzie musiał opracować woreczek z jelita cienkiego. Ta torebka zostanie przyszyty do odbytu, co stworzy nowy kanał, aby mieć wypróżnienia. Zgodnie z Mayo Clinic, będziesz miał więcej wypróżnienia niż zwykle. Wynika to z faktu, że okrężnica jest już nieobecna, i nie są w stanie wchłonąć wodę w celu utworzenia twardsze stolce.

Zapalenie uchyłków i jelit

Zapalenie uchyłków i jelit


Istnieje wiele różnych typów chorób zapalnych. Zapalenie uchyłka i choroba jelit, często nazywany chorobą zapalną jelit, a IDB są dwa rodzaje zaburzeń trawiennych.

Uchyłków

Rozwijać uchyłków gdy małe woreczki, zwane uchyłki, rozwijać i stać się stan zapalny lub zakażenie. Choroba ta występuje najczęściej w jelito grube, ale może rozwijać się w dowolnym miejscu układu pokarmowego.

Objawy

Ból brzucha, wzdęcia brzucha, zaparcia, biegunka, nudności, krwawienie z odbytu i wymioty mogą być objawy zapalenia uchyłków.

Przyczyny

Twoje ciało rozwija te małe woreczki (uchyłków) przy słabych miejsc w okrężnicy "Upadek pod presją", zgodnie z Mayo Clinic. Dokładna przyczyna nie jest znana. Jedna z teorii głosi, że małe otwory w uchyłków może pułapki i trzymać kał, powodując infekcję.

Jelit

Choroba zapalna jelit jest, gdy jest po jelitach dochodzi do stanu zapalnego i obrzęk. Będzie wielokrotnie wracać i nie odejdzie szybko.

Objawy

Skurcze brzucha, ból, biegunka i spadek masy ciała są typowe dla zapalnej choroby jelit.

Przyczyny

Podobnie jak w przypadku uchyłków, przyczynę choroby zapalnej jelita grubego jest nieznana. Może to być spowodowane z problemu z układem odpornościowym lub z kiełków, według lekarza rodzinnego.

Jak leczyć zapalenie tkanki łącznej

Jak leczyć zapalenie tkanki łącznej


Cellulitis jest poważne infekcje skóry spowodowane przez bakterie. To zazwyczaj rozwija się z braku strat, lecz może także wystąpić w miejscu cewnika dożylnego. Zapalenie tkanki występuje najczęściej w nogach i stopach, gdzie jest mały przepływ krwi lub istniejącego stanu, jak na zakażenie grzybicze. Może to być spowodowane przez prawie wszystkie bakterie, ale Streptococcus jest najczęstszą źródła.

Instrukcje

1 Treat cellulitis antybiotykami. Łagodne przypadki są zwykle traktowane w domu z ogólnie antybiotyki doustnie, takie jak penicyliny lub dikloksacylina. Inne antybiotyki, takie jak cefalosporyny, erytromycyna lub wankomycyny może być przewidziane dla pacjentów uczulonych na penicylinę. Należy poinformować lekarza, jeśli infekcja nie poprawi, jak przewidywano.

2 próbkę krwi, skóry, płynu do identyfikacji poszczególnych gatunków bakterii powodujących infekcję. Specyficznego antybiotyku konieczne może być podana w przypadku cellulitis nie reaguje z ogólnymi antybiotyków.

3 Zastosuj sterylnej soli fizjologicznej kompres i podnieść zainfekowanych kończyn poprawić krążenie. To może zmniejszyć ból i pomóc w leczeniu.

4 Idź do szpitala natychmiast do leczenia cellulitis twarzy u dzieci. Antybiotyki, takie jak cefalosporyny, lewofloksacyna i nafcyliną będą zwykle podawane dożylnie i innej obróbki będzie zależeć od wieku dziecka lub zainfekowanym części ciała. Zapalenie tkanki łącznej wokół odbytu mogą być leczone miejscowo mupirocyna.

5 Reagowanie na ciężkich przypadkach przechodząc do szpitala i odbierania antybiotyki dożylnie. Pobyt w szpitalu jest czasami konieczne.

Crohna i zapalenie jelita grubego Objawy

Choroby Crohna i zapalenia okrężnicy są zarówno zaburzenia jelitowe, które występują na skutek zapalenia błony śluzowej jelit. Mimo, że mają podobne objawy, są różne warunki i może być rozpoznane przez fakt, że choroba Crohna wytwarza płaty zapalenie całego jelita. Zapalenia związane z zapaleniem jelita grubego rozwija się w jednym obszarze stężonej. Oba są klasyfikowane jako zapalnych chorób jelit (IBD), a także nie ma jeszcze lekarstwa na obu warunkach.

Skurcze brzucha

Skurcze brzucha jest objawem, dla obydwu pacjentów z zapaleniem okrężnicy i chorobą Crohna. To skurcze mogą występować w całym jelicie lub w odosobnionych miejscach.

Biegunka

Pacjenci z obu IBDs wystąpić biegunka jako objaw.

Nieprawidłowe krwawienie

Osoby cierpiące wyniku chorób Crohna lub zapalenia jelita grubego może wystąpić krew w stolcu lub krwawienie z odbytu jako objawu.

Odchudzanie

Z uwagi na zapalenie błony śluzowej jelita, składniki odżywcze pożywienia nie mogą być prawidłowo wchłaniany. Powoduje niezamierzona utrata masy ciała, a potencjalnie odwodnienia.

Zmęczenie

Zarówno choroby Crohna i zapalenia okrężnicy, osobniki mogą wystąpić zaburzenia zmęczenie jako objaw.