adcov.com

zadyszki po jedzeniu

Dlaczego mam krótki oddech po jedzeniu?

Dlaczego mam krótki oddech po jedzeniu?


Po pysznym posiłku pełne dań niektórzy ludzie doświadczają skrajnego wzdęcia, co powoduje trudności w oddychaniu. Jest to bardzo niewygodne, a załamujące tym, że to wystąpić, ale w większości przypadków jest to całkowicie nieszkodliwe.

Identyfikacja

Po jedzeniu, niektórzy ludzie doświadczają bycia zadyszki. To uczucie może przyjść na stopniowo lub od razu po jedzeniu. Możesz czuć, że jesteś bardzo pełny, a może nawet odbijać się kawałki jedzenia (refluksu kwasu).

Przyczyny

Główną przyczyną uczucie duszności po jedzeniu jest przejadanie się. Po ponad jeść żołądek distends do punktu, że zaczyna wywierać nacisk na przeponę, co z kolei wywiera presję na płucach.

Zabiegi

Tylko w tym przypadku leczenie jest zapobieganie. Jedzenie mniejszych ilości jedzenia z posiłków rozmieszczone dalej od siebie pomoże uniknąć nadmiernego wypełniania żołądka. Będzie to również pomocne, aby pozbyć się nadmiaru gazu, który może być również przyczyną duszności po jedzeniu.

Czasowych

Duszności po jedzeniu zazwyczaj ustępuje po trawieniu. Jeśli nie jadłem, a okazało się, że trudno jest oddech może trzeba iść trochę na trawienie.

Uwagi specjalne

W przypadku wystąpienia tego uczucia nawet po zmniejszeniu ilości spożywanych dolotowego w danym momencie należy natychmiast skontaktować się z lekarzem, ponieważ może masz alergię pokarmową.

Jakie są przyczyny duszności po jedzeniu?

Jakie są przyczyny duszności po jedzeniu?


Chociaż każdy może zadyszkę po wytężonej aktywności, duszność w trakcie lub następujące posiłki mogą wskazać konkretny problem medyczny. Duszność, uczucie trudności w oddychaniu, wynika z nieprawidłowości bodźce mechaniczne lub biochemicznych, które wysyłają sygnał SOS do ośrodkowego układu nerwowego, zgodnie z Merck. Wyzwala do duszności mogą obejmować choroby przewlekłe, reakcje alergiczne, toksyn w żywności lub uszkodzenie obiektów z wziewnych, choć w niektórych przypadkach mogą wystąpić objawy długo po posiłku.

Choroby

Duszność często występuje w połączeniu z zaburzeniami pracy serca lub płuc. Nawet najmniejszego wysiłku, takie jak zadania jedzenia, może spowodować trudności w oddychaniu u osób z chorobą płuc. Osoby cierpiące na przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, na przykład, doświadczenie niedostatku tlenu po jedzeniu, ponieważ dodatkowy wysiłek mięśni jedzenia zużywa dodatkowego tlenu, według badań przeprowadzonych przez Mount Sinai Hospital Center Cote Saint Luc, Kanada.

Reakcje

Ludzie mogą doświadczać trudności w oddychaniu po spożyciu w wyniku reakcji alergicznej. Niektóre produkty spożywcze zawierają substancje, które wywołują reakcję histaminy u osób wrażliwych, co powoduje obrzęk w obrębie układu oskrzelowego lub przełyku. Stan ten, zwany wstrząs anafilaktyczny, może okazać się śmiertelne, bez natychmiastowej pomocy lekarskiej. W bardziej umiarkowanych przypadkach jednak alergie mogą produkować tylko z przeciążenia oskrzeli świsty lub obrzęk nosa. Mayo Clinic ostrzega, że ​​reakcja alergiczna na żywność nie może wystąpić do godziny po jedzeniu.

Przeszkody

W niektórych przypadkach, kawałek jedzenia mogą uszkodzić lub zablokować przełyk. Nauka Links Japonia zgłaszane na pacjenta, który przypadkowo połknął kilka FishBones podczas jedzenia. W fishbones złożone w przełyku pacjenta, powodując krwiak w jego szyi i gromadzeniu się płynu w jego przełyku, powodując ciężką dusznością. Merck wskazuje, że nagła duszność i kaszel u dziecka lub dziecka może wskazywać wdychania obcego obiektu.

Toksyny

Niektóre produkty są toksyczne właściwości, które powodują powodować trudności w oddychaniu, a także inne poważne lub nawet śmiertelne objawy, zgodnie z University of Maryland Medical Center. Pokarmy skażone jadem kiełbasianym może powodować niewydolność oddechową, ogólny paraliż i śmierć. Pufferfish zawiera jad, który może prowadzić do trudności w oddychaniu lub połykaniu, ostatecznie prowadzi do śmierci. W zależności od zaangażowanych toksyny, zatrucie pokarmowe może pojawić się tak szybko jak 30 minut po jedzeniu lub maksymalnie cztery tygodnie później.

Rozważania

Charakter objawów może pomóc ustalić przyczynę ataku duszności. Historia choroby serca lub płuc, na przykład oznacza, że ​​duszność wynika z wysiłku fizycznego związanego w jedzeniu. Duszność towarzyszy uczucie szpilki-i-igieł w punkty obrzęk ust lub do reakcji alergicznej. Zawroty głowy lub impulsu wyścigi na szczycie tych objawów alergicznych sygnalizuje atak anafilaksji wymagających natychmiastowej pomocy medycznej. Przełyku, duszności wywołane przez uszkodzenia lub zatkania może wykazać swoją przyczynę po serii testów medycznych.

Objawy zmęczenia po jedzeniu

Objawy zmęczenia po jedzeniu


Wiele osób odczuwa uczucie zmęczenia lub senność po jedzeniu, które mogą obejmować zmęczenie psychiczne i fizyczne, ale mogą również obejmować osłabienie mięśni. Mimo, że od czasu do czasu na zmęczenie po posiłku jest OK, niektórzy czują zmęczenie po zjedzeniu każdego posiłku, co może stać się powodem do niepokoju. Inne objawy mogą towarzyszyć zmęczenie po jedzeniu.

Problemy żołądkowe

Problemy żołądkowe często towarzyszy uczucie zmęczenia po konsumpcji żywności i mogą obejmować ból lub skurcze brzucha, biegunka, wzdęcia i nudności. Może to być wynikiem typu pokarmów spożywanych lub ilości pokarmów spożywanych w danym posiłku. Słabe zdrowie przewodu pokarmowego może prowadzić do innych chorób, takich jak zespół jelita drażliwego.

Trudności z koncentracją

Zmęczenie po jedzeniu może również obejmować problemy z koncentracją, nerwowość, drażliwość i zamieszania. Ludzie mogą czuć się jak nie są w stanie funkcjonować prawidłowo po jedzeniu. Dla osób z hipoglikemią, mogą również wystąpić drgawki, bóle głowy, drażliwość i oznaki słabości, jak również.

Zawroty głowy

Tacy, którzy doświadczają zmęczenia po jedzeniu również zawroty głowy, które mogą być oznaką zbyt dużo jedzenia cukru, zatrucie pokarmowe lub alergie pokarmowe lub znak innym stanie zdrowia. Tych, którzy są zmęczeni po jedzeniu może mieć problemy z układu słuchowego, zapalenie kości i stawów, zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby serca lub chorobami nerek, które wybuchają po jedzeniu.

Przyczyny

Jednym z najbardziej powszechnych powodów uczucie letargu po posiłku jest wynikiem cukry i węglowodany konsumpcji. Cukry zapewnić krótkoterminową energii, ale raz, że energia jest zużywana, to jest wspólne odczuwać spadek energii. Przyczyny alternatywne mogą obejmować stres, brak pobudzenia, brak snu i innych kwestii. Inne potencjalne problemy zdrowotne, które powodują senność po jedzeniu to syndrom chronicznego zmęczenia, depresja, bezsenność, problemy autoimmunologiczne, niedokrwistość i inne choroby.

Zapobieganie i leczenie

Zmęczenie i senność po jedzeniu można rozwiązać poprzez zmianę codziennych nawyków, takich jak unikanie ostrych przypraw, pokarmy bogate w cukier i wysokie węglowodany. Zamiast posiłków, które mają duże porcje, kilka mniejszych posiłków w ciągu dnia. Wzdęcia i niestrawność można uniknąć poprzez odpowiednią ilość wody i produktów spożywczych o wysokiej zawartości włókna, takich jak owoce i warzywa. Jeśli człowiek ma ciągłe zmęczenie po jedzeniu, ważne jest, aby zwrócić się do lekarza, aby wykluczyć inne problemy zdrowotne.

Co powoduje zawroty głowy po jedzeniu?

Co powoduje zawroty głowy po jedzeniu?


Lekarze doradzają zdrowej diety dla wielu przyczyn niezależnych profilaktyki nadwagi. Kiedy jeść, nasz organizm do dogrywki do trawienia żywności i wchłanianie niezbędnych substancji odżywczych i witamin. Brak równowagi hormonalnej lub problem medyczny któregokolwiek z narządów związanych z trawieniem może powodować komplikacje po posiłku, w tym skrajnym wodnym.

Przyczyny

Istnieje wiele stanów chorobowych, które mogą powodować zawroty głowy po jedzeniu tym zapalenie błony śluzowej żołądka, choroby zwyrodnieniowej stawów i choroby serca. Najczęstszą przyczyną zawrotów głowy po jedzeniu jest hipoglikemia.

Funkcja

Węglowodany konwersji do glukozy w krwiobiegu. Trzustka wydziela hormon zwany insuliny w odpowiedzi na glukozę we krwi. Obligacje insuliny z glukozy we krwi, który następnie przekształca się w energię, aby nakarmić ciało.

Opis

Po zjedzeniu posiłku, szczególnie posiłku o wysokiej zawartości węglowodanów, trzustki przechodzi do pracy w godzinach nadliczbowych do wytwarzania wystarczającej ilości insuliny, aby nadążyć za wzrostem poziomu glukozy we krwi. Często wydziela zbyt dużo insuliny poziom glukozy we krwi wysyłania poniżej normy.

Rodzaje

Hipoglikemii, która występuje dopiero po zjedzeniu posiłku w skądinąd zdrowej osoby nazywa reaktywne hipoglikemia. Według National Diabetes Information Clearinghouse, hipoglikemia związanych z cukrzycą może powodować zawroty głowy po jedzeniu.

Leczenie

Jeśli poziom glukozy we krwi spada poniżej 70 mg / dl (miligramy glukozy do deciliters krwi), spożycia węglowodanów prostych, takich jak soki, twarde cukierki lub regularnego sody wymagana. Skonsultuj się z lekarzem do egzaminu dogłębnej i planu leczenia.

W jaki sposób zwiększyć ciśnienie krwi po jedzeniu?

W jaki sposób zwiększyć ciśnienie krwi po jedzeniu?

Zrozumienie ciśnienie krwi

Ciśnienie krwi jest miarą ciśnienia wywieranego ciągu tętnic przez krew jest pompowana i ciśnienie w tętnicach, kiedy serce odpoczywa. Pompy krew z serca do ciała i krew płynie z powrotem do serca.

Normalne ciśnienie krwi wynosi 120/80, brzmi "120 na 80" Pierwsza liczba jest numerem skurczowe. To ciśnienie w tętnicach, gdy twoje serce i kontrakty pompuje krew z. Druga liczba jest numerem rozkurczowe, reprezentujący ciśnienie, gdy twoje serce jest w spoczynku.

Jedzenia i ciśnienie krwi

Podczas jedzenia posiłku, organizm trawi jedzenie, łamiąc go na rozproszenie. Jeżeli zawartość posiłku jest w dużej mierze tłuszcz i węglowodany, twój system trawienny będzie rozpraszać tłuszcze i węglowodany.

Wpływ na ciśnienie krwi po jedzeniu

Jeśli lepkość krwi - jego grubość - zwiększa się z powodu nadmiernego tłuszczu przechowywane w całym ciele, a które krwi podnosi w swoich podróżach, Twój przepływ krwi jest spowolniony. To zmusza serce do cięższej pracy, co zwiększa ciśnienie w obrębie tętnic, podnosząc w ten sposób ciśnienie krwi.

Badanie na City University w Osace w Japonii wykazały znaczny wzrost ciśnienia krwi u młodych, zdrowych mężczyzn, 5 godzin po spożytych pokarmów mieli wysokiej zawartości tłuszczu. Ci sami ludzie otrzymali posiłki niskotłuszczowe i po upływie 5 godzin testowane: nie było zwiększenie ciśnienia krwi. Niskotłuszczowe pokarmy niższe ciśnienie krwi

Dieta czyni różnicę

Maleńkie naczynia krwionośne, które dostarczają krew bogatą w tlen do serca niekorzystny wpływ mają zbyt wiele niewłaściwych rodzajów tłuszczów. Jedzenia i ciśnienie krwi są bezpośrednio związane z lepkości krwi. Lepkość krwi, wpływa na przepływ krwi w organizmie w zależności od zawartości tłuszczu. Jeśli ciśnienie krwi zwiększa się zbyt wiele po jesz, może być jedzenie niewłaściwych rodzajów tłuszczów i zbyt wielu węglowodanów.

Dieta uboga w tłuszcze nasycone i bogate w błonnik, w owocach i warzywach, zmniejsza ilość tłuszczów znajdujących się w organizmie, a tym samym obniżenie lepkości krwi i utrzymanie ciśnienia krwi w ryzach.

Dlaczego moje Spadek poziomu glukozy po jedzeniu?

Dlaczego moje Spadek poziomu glukozy po jedzeniu?


Jak jeść, energia w naszej żywności jest rozprowadzany w całej komórek w naszym ciele. W tym stanie, wiele sygnałów może odbywać się w organizmie, co prowadzi do wzrostu lub spadku poziomu cukru we krwi.

Początkowy wzrost poziomu glukozy w

Gdy cukry i węglowodany z posiłku są podzielone, są one prowadzone przez krwiobieg i wątroby, a poziom glukozy wzrasta.

Reakcja organizmu

Z tego powodu podwyższenia poziomu glukozy, twoje ciało będzie reagować poprzez podniesienie poziomu insuliny, spada poziom cukru we krwi z powrotem do normalności w celu zbilansowania systemu.

Stale wysokiej dla diabetyków

Diabetycy mogą nadal mają wysoki poziom glukozy po posiłku, ponieważ nie ma wystarczającej ilości insuliny lub nie produkuje wymaganej kwoty, aby zmniejszyć poziom cukru we krwi.

Niskiego poziomu glukozy powodu hipoglikemii

Gdy nie ma zbyt dużo insuliny we krwi, z powodu reaktywną hipoglikemię z diety bogatej w węglowodany, na czczo, niedożywienie, ograniczenie funkcji wątroby, lub z innych przyczyn, poziom glukozy we krwi może pozostać niska, nawet po jedzeniu.

Niski w porównaniu z wysoka

Według eMedicine poziom hipoglikemii może być obecny, gdy stężenie glukozy jest poniżej 70 mg / dl. Wszystko o pokonując diabetyków mówi diabetycy mają wysoki poziom cukru we krwi po spożyciu 200 mg / dl lub więcej. Jeśli obawiasz się, należy sprawdzić, czy poziom glukozy jest mniejsza niż 140 mg / dl po posiłku.

Dlaczego zasypiam po jedzeniu Węglowodany?

Dlaczego zasypiam po jedzeniu Węglowodany?


Napełniania na dużą miskę makaronu lub palowania ogromną porcję puree na talerzu prawdopodobnie wydawało się dobrym pomysłem na czas. Ale potem resztę dnia spada rur. Wysokiej węglowodanów posiłek może być odprowadzanie na poziom energii, co trzeba, aby się zdrzemnąć na krótko po jedzeniu.

Wybijanie Blood Sugar

Twój organizm potrzebuje węglowodanów do paliwa. Skrobi i cukru, węglowodanów przejść przez wiele reakcji i ostatecznie tworzą cząsteczki glukozy, które są preferowanym źródłem energii dla komórek. Problem polega na tym, że cukier metabolizuje się znacznie szybciej niż skrobia. Więc kiedy coś zjeść wysokiej zawartości cukru - lody, pieczywo, soki owocowe, a nawet sosy, takie jak sos pomidorowy - okazuje się glukozy szybko, co potem skoki poziom cukru we krwi. Gdy tak się stanie, Twoje komunikatów systemowych dużo insuliny, aby umożliwić komórkom podnieść wszystkie dodatkowe glukozy. Cukru we krwi spada szybko w tym momencie, odwodnienia organizmu energii.

Odkładanie aminokwasów

Tryptofan, który jest aminokwasem, ma wpływ na opróżniania poziomu energii. To się sławny z powodu indyka, bogatym naturalnym źródłem tryptofanu i typowym przyczynę senności po zjedzeniu kolacji Dziękczynienia. Węglowodany są znane ułatwić mózg wykorzystać tryptofan. Zwiększone wchłanianie tryptofanu może zrelaksować i zostawiają cię uczucie senności. To dlatego to na ogół zaleca się na przekąskę przed snem, który zawiera białka i węglowodany. Twój organizm metabolizuje białka do różnych aminokwasów, w tym tryptofanu, i węglowodanów, aby Twój system wykorzystać ten tryptofan dla dobrze przespanej nocy.

Przetwarzania węglowodanów nieefektywnie

Każdy rodzaj węglowodanów ma swój unikalny enzym poświęconą przełamanie tego konkretnego węglowodanów. Na przykład, enzym laktaza ma za zadanie trawienie laktozy, rodzaj węglowodanów cukru znaleźć w mleczarni. Jeśli twoje ciało jest brak pewnego enzymu lub ma niewystarczającą ilość, że zwłaszcza węglowodanów idzie niestrawione. Oprócz uczucie zmęczenia po jedzeniu, prawdopodobnie będziesz mieć problemy żołądkowo-jelitowe, w tym biegunka i wzdęcia. Śledzenia żywności, które regularnie powodują te problemy. Lekarz będzie musiał ocenić cię do właściwego planu diagnostyki i leczenia.

Zapobieganie katastrofie

Możesz nie być w stanie zatrzymać tej sennej uczucie martwego w jego utworów, ale można zazwyczaj zminimalizować zmęczenie spowodowane przez jedzenie węglowodanów. Upewnij się, że każdy posiłek zawiera wszystkie trzy makroelementy: węglowodany, białka i tłuszczu. Zwykły makaron i sos do makaronu stanowią bogate węglowodanów posiłek, jako przykład. Dodać trochę mielonej wołowiny lub kurczaka białko lub tofu, jeśli jesteś wegetarianinem. Mżawka oliwy z oliwek dla zdrowego dawce korzystnych tłuszczów. Idealnie powinieneś mieć jakieś włókna z każdego posiłku lub przekąski. Fiber spowalnia trawienie ogólnie, tak jak białka i tłuszczu. Plus, rozpuszczalnego błonnika z owsa i owoców opóźnia wchłanianie cukru, stabilizujący poziom cukru we krwi, jak również energię.

Co powoduje nudności po jedzeniu?

Co powoduje nudności po jedzeniu?


Czy kiedykolwiek coś zjeść na kolację, myśląc, że smakował bardzo dobrze - po prostu sobie sprawę, nieco później, że obiad nie podoba Ci się jak się podobało?
Nie jesteś sam. Prawie każdy doświadczył tego. Problem może być bardzo niewielki, lub może to być oznaką czegoś poważniejszego.

Czy niektóre pokarmy sprawiają, że jest chory?

Czasami, nudności po jedzeniu pochodzi z żywności, która nie zgadza się z tobą. Na szczęście, większość ludzi wie, co żywności są dla nich trudne, a zatem z dala od nich.
Oczywiście, jedzenie, które nigdy nie sprawiło, że chory zanim cię zaskoczyć i sprawić, że chorzy w takim czy innym czasie.
Kiedy nie możesz uniknąć żywności, które sprawiło, że mdłości w przeszłości, czasem najlepiej jest wziąć over-the-counter leków zobojętniających to albo przed jedzeniem lub tuż po.

A jeśli coś nie jest jasne proste go?

Dla większości ludzi, over-the-counter lek pomoże z mdłości, które mogą przyjść po posiłku.
Jednak, jeżeli nadal mdłości, może to być wskazanie bardziej istotną.
Przyczyny nudności jest wiele, a jeśli jesteś chory po każdym posiłku, należy udać się do lekarza.
Po tym wszystkim, nudności może być wskaźnikiem ciąży, wrzodów, kamieni żółciowych i wiele więcej - i to są warunki, które powinny być obserwowane i leczone przez lekarza.

Co jeśli będziesz coraz bardziej chory?

Czasami, nudności i wciąż dzieje, dopóki nie jest to już tylko mdłości. Jesteś wręcz chory.
Jeśli zaczniesz wymiotów po jesz, możesz mieć coś bardzo poważnego dzieje. Zatrucie pokarmowe powoduje nudności na początku, a następnie wymioty.
A jeśli nudności jest potęgowany przez uli w organizmie, może masz alergię pokarmową, podobnie jak wielu innych ludzi zrobić.

Czy jesz zbyt szybko?

Kiedy usiądziesz do jedzenia, zjeść posiłek. Poświęć trochę czasu, aby go żuć, a nie tylko łykać go. Wydaje się to proste, ale niesamowite, liczba osób po prostu wilk swe obiady bez nawet poświęcenie czasu, aby spróbować tego, co jesz - i to one w końcu ponownie mieszka znowu i znowu, że kolacja. Nie dużo zabawy!

Dostać mdłości pod kontrolą

Nudności mogą być bardzo nieprzyjemne, ale istnieją sposoby, aby spróbować, aby poczuć się lepiej. Popijając Coca-Cola może pomóc, jak będzie jeść jakieś krakersy. Over-the-counter leki zobojętniające - nawet coś tak prostego jak Tums - często pomaga wyjaśnić mdłości.

Jeśli proste lekarstwo nie pomaga po pewnym czasie, i zachować coraz bardziej chory, być ostrożny, aby pozwolić jej odejść zbyt daleko. Możesz mieć coś, co wymaga sprawdzenia się dalej.

Jeśli jesteś przewlekle mdłości po jedzeniu, to też coś się zaniepokojony.

Kiedy należy udać się do lekarza?

Nudności skomplikowane lub wymioty ból jest zawsze powodem do niepokoju. Jednak zazwyczaj nie trzeba iść do lekarza, chyba że jest to przewlekła lub masz bolesne objawy.
Na przykład, jeśli masz nudności oraz ból w prawej górnej części brzucha i trudności z tłustego jedzenia, można mieć kamienie żółciowe.
Czy masz ból w dolnej prawej stronie? Natychmiast udać się do lekarza. Możesz mieć zapalenie wyrostka robaczkowego, twój dodatek może pęknąć w ciągu 24 godzin lub mniej, powodując sytuację zagrażającą życiu.
Jak o aa piekący ból brzucha między klatką piersiową a pępkiem? Można mieć wrzody.

Co powoduje nudności i ból brzucha po jedzeniu?

Łagodne i rzadko nudności i bóle brzucha po jedzeniu jest zwykle spowodowane przez alergie pokarmowe lub zatrucie pokarmowe. Jednakże ponownie pojawiła nudności i ból brzucha po jedzeniu jest zazwyczaj znak lub objaw choroby medycznego, takiego jak zespół nadwrażliwości jelita grubego lub choroba Crohna. Leczenie nudności i ból brzucha obejmuje leki, zmiany diety, aw niektórych przypadkach, chirurgii.

Ból brzucha

Pojęcie bólu brzucha jest stosowany w celu opisania dowolnego dyskomfort w jamie brzusznej części ciała rozpoczynając od piersi i rozchodzące się do pachwiny. Następujące organy tworzą brzucha: przełyku, żołądka, jelit, wątroby, pęcherzyka żółciowego, trzustki, nerki, śledzionę i dodatek. Ból brzucha może być spowodowany z tych organów lub mózgu, jak to ma miejsce w przypadku choroby lokomocyjnej. Ból brzucha może być krótki lub długoterminowe o różnym stopniu nasilenia. Najczęstsze przyczyny bólu brzucha to nadmiar gazów spowodowanych trawienia, zatrucia pokarmowego, alergii pokarmowej i choroby wpływające na narządy jamy brzusznej, takich jak zapalenie wyrostka robaczkowego, według MedlinePlus Encyklopedii Medycznej.

Nudności

Określenie nudności jest stosowany do opisania dolegliwości żołądka w połączeniu z parcia na wymioty. Sam nudności nie jest choroba, ale objaw innej choroby. Najczęstsze przyczyny nudności obejmują alergię pokarmową, zatrucia pokarmowe, choroby lokomocyjnej, alkoholizm lub choroby medyczny z udziałem układu pokarmowego takich jak GERD, według MedicineNet. Dodatkowo, nudności mogą towarzyszyć ciąży lub być skutkiem ubocznym leków.

Przyczyny

Uczucie nudności i bóle brzucha po jedzeniu są najczęściej spowodowane przez alergie pokarmowe, takie jak nietolerancja laktozy lub zatrucia pokarmowego. Zatrucie powstaje w wyniku jedzenie zanieczyszczone bakteriami, takimi jak E. coli.

Nudności, bóle brzucha, może być również znaku lub objawu bardziej poważną chorobą, takich jak alkoholizm, żołądka grypy, zespół jelita drażliwego, choroby Crohna, wrzodów żołądka, zawroty głowy i zapalenie wyrostka robaczkowego i (tj jelita grubego).

Leczenie

Łagodne i odizolowane przypadki nudności i ból brzucha mogą być traktowane z leków zobojętniających i ponad-the-counter leków w połączeniu z płynami i odpoczynku. Unikanie tłustych potraw, przetworzonej żywności, kwaśnych pokarmów, napojów zawierających kofeinę i alkohol może pomóc w zapobieganiu nudności i ból brzucha. Ponownemu leczenia i długotrwałe nudności i ból brzucha jest zwykle za pomocą leków na receptę, diety, a w niektórych przypadkach zabieg chirurgiczny.

Expert Insight

W większości przypadków nudności i ból brzucha nie gwarantujemy opiekę w nagłych wypadkach. Jednakże osoby, które doświadczają objawów krwawe ruchy jelit, krwawa biegunka lub nieznośny ból powinien natychmiast skontaktować się z lekarzem. Nawracające lub długotrwałe nudności i ból brzucha powinien być omówione z lekarzem specjalistą.

Najlepsze leczenie wzdęcia i biegunkę po jedzeniu

Najlepsze leczenie wzdęcia i biegunkę po jedzeniu


Właśnie zakończył smaczny posiłek w doskonałej restauracji i teraz jest dudnienie w jelitach, a twój brzuch jest rozdęte gazem. Take over-the-counter leki jak Peptol-Bismol lub wybrać kilka innych zabiegów.

Expert Insight

Według Narodowego trawienia Chorób Informacje Clearinghouse (NDDIC), najlepsze leczenie biegunki i wzdęcia po jedzeniu jest do picia wody, aby zapobiec odwodnieniu. Wymień elektrolity (sole i minerały) od razu jedząc zupę zawierającą sód ", soki owocowe, owoce miękkie, lub warzywa, które zawierają potas ..." Daj dziecko z over-the-counter elektrolit i płyn nawodnienie jak Pedialyte.

Leki

Możesz znaleźć ulgę w biegunce z ponad-the-counter leków, takich jak Pepto-Bismol, ale ich uniknąć, jeśli przyczyną jest pasożyt lub infekcja bakteryjna lub jeśli pacjent przyjmuje leki przeciwzakrzepowe takie jak warfaryna (Coumadin).

Przyczyny

Wzdęcia i biegunkę po posiłku mogą być spowodowane przez przejadanie się, nietolerancja laktozy, pokarmowe (takie jak gluten), zanieczyszczenie żywności i wody, lub syndromu jelita drażliwego.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Aby zapobiec wzdęcia i biegunkę, autorzy Mehmet Oz i Michael Roizen polecam wziąć probiotyki (zdrowych) stwierdzono bakterii w jogurcie lub w suplementach. Ćwiczenia i pić dużo wody dziennie.

Przyszłość leczenia

Na nietolerancję laktozy, wyeliminować wszystkie nabiał. Pokarmowe wymagają identyfikacji i unikając wszelkich pokarmów powoduje wzdęcia i biegunkę.

Ostrzeżenie

Choć cierpi na biegunki, unikać kofeiny, nabiału, tłustych potraw, słodyczy i produktów bogatych w błonnik.

Udać się do lekarza, jeśli biegunka trwa ponad trzy dni lub jeśli jest krew w stolcu.

Zadzwoń do lekarza, jeśli dziecko jest odwodnione na biegunkę.

Idealny Poziom cukru po jedzeniu

Większość ludzi jest w stanie przetwarzać żywności jedzą z kilku problemów, ale osoba z cukrzycą ma problemy z przetwarzaniem cukrów w jej jedzenie. Mogą trzeba używać insuliny, diety i ćwiczeń, aby kontrolować poziom cukru we krwi po jedzeniu.

Twój idealny poziom cukru we krwi po jedzeniu

Według American Diabetes Association, poziom cukru we krwi nie powinien być wyższy niż 180 dwie godziny po rozpoczęciu posiłku. Jest to liczba należy omówić z lekarzem.

Metody kontroli cukru we krwi

Diabetycy mogą kontrolować poziom cukru we krwi z dbałością o dietę i ćwiczenia. Wielu chorych na cukrzycę potrzebują insuliny, aby pomóc kontrolować poziom cukru we krwi. Cukrzycy typu 2 często kontrolować poziom cukru we krwi, bez użycia insuliny. Lekarz może pomóc podjąć decyzję, że najlepszym sposobem, aby kontrolować cukrzycę.

Korzyści z cukrzycą kontrolującego

Cukrzyca Sterowanie może być wymagający, ale może uniknąć poważnych chorób oczu, nerek i nerwów. Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Diabetyków, ludzie, którzy ściśle kontrolują swoje cukrzycy było o połowę ryzyko rozwoju choroby nerek, dwie trzecie mniej narażone na rozwój choroby nerwów i 75 procent mniej narażone na rozwój choroby oczu związane z cukrzycą.

Przekąski, słodycze i smakołyki

Diabetycy kontrolowania poziomu cukru we krwi po części przez jedzenie żywności, które są o niskiej zawartości cukru i węglowodanów, ale mogą mieć także słodycze, jeśli jesteś ostrożny. Amerykańskie Stowarzyszenie sugeruje diabetyków Diabetic może mieć niewielką ilość cukierków kochają jeśli mniej jeść coś innego lub ćwiczeń. Sugerują one również przy użyciu ulubionego cukierka w leczeniu niskiego poziomu cukru we krwi.

Podejmowanie decyzji, co jeść

Wiele różnych planów posiłków może pracować dla diabetyków. Możesz liczyć węglowodany lub zmierzyć indeks glikemiczny żywności. Organizacje takie jak American Diabetes Association i US Food and Drug Administration ma bezpłatne przewodniki planowaniu posiłków dostępnych online.

Ból brzucha po jedzeniu w czasie ciąży

Ból brzucha po jedzeniu w czasie ciąży


Wiele kobiet w ciąży skarży się na bóle brzucha po jedzeniu. Ból ten może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Istnieje wiele powodów, kobiety w ciąży mogą wystąpić bóle brzucha po jedzeniu.

Zaparcie

Trawienie w czasie ciąży jest wolniejszy. Żywność może trwać dłużej, aby wyjść z ciała, co prowadzi do zaparcia i bóle brzucha.

Nietolerancja pokarmowa

Jedzenie żywności, które nie są dobrze tolerowane przez niektórych, takich jak produkty mleczne, mogą powodować bóle brzucha po jedzeniu w czasie ciąży.

Pęcherzyka żółciowego

Problemy z pęcherzyka żółciowego są powszechne podczas ciąży. Zwiększone hormony mogą przyczyniać się do powstawania kamieni żółciowych, które mogą spowodować silny ból, zwłaszcza po jedzeniu.

Gaz

Wyższy poziom progesteronu może spowodować nadmiar gazu w czasie ciąży. Jedzenie może przyczynić się do gazu, które mogą powodować ból brzucha.

Zgaga

Zgaga pojawia się, gdy kwas cofa się do żołądka. Często czuje się lubi uczucie pieczenia. Kobiety w ciąży często cierpią z powodu zgagi z powodu ciśnienia w jamie brzusznej spowodowany rosnącą płodu i macicy.

Co powoduje, że wjazd po jedzeniu?

Co powoduje, że wjazd po jedzeniu?


Istnieje kilka popularnych typów korków, nosa i gardła, będące najczęściej. Przekrwienie błony śluzowej nosa charakteryzuje się ilością duszności lub obrzęk nosa, czasami towarzyszy katar. Przekrwienie gardła najczęściej kaszel lub ból lub trudności w połykaniu. Osoby te objawy po jedzeniu, i mogą one mieć wiele przyczyn, niektóre z nich podłączone do żywności, a inne nie.

Alergia pokarmowa

Alergia pokarmowa jest jedną z głównych przyczyn zatorów po jesz. Wskaźnik oznaką alergii pokarmowej występuje podczas wystąpienia ograniczeń godzinę lub szybciej po jedzeniu. Możesz być uczulony na dowolnej ilości żywności, więc prowadzić dziennik żywności. Napisz, co jadł, co razem, gdy go zjadł, jak czułeś się podczas jedzenia i jak czułeś się w odstępach półgodzinnych po jedzeniu.

Przewlekła infekcja gardła

Według dr Douglas Hoffman iVillage w gardle "struktury Powszechnie zakażonych obejmują migdałków, językowe migdałków i migdałki. Każda struktura jest przykładem tkanki limfoidalnej, zbiory komórek, które są rzekomo do zwalczania zakażenia. Jako pierwszej linii oddziały Struktury te mogą stać się przewlekłym zapaleniem na skutek infekcji wirusowych lub bakteryjnych. " Możliwe jest, że kiedy jesz jesteś po prostu irytujące zakażenie, które już masz, a co sprawia, że ​​czują się bardziej spuchnięte i zaognione. Tak więc, co możesz mieć to infekcja maskarady jako alergii pokarmowej.

Twój Środowisko

Co może pojawić się zatory spowodowane z jedzenia niektórych pokarmów może być w rzeczywistości wynikiem środowiska, gdzie spożywanego jedzenia. Zapylonych pomieszczeniach z dużą ilością pyłku lub pleśń wokół może łatwo produkować rodzaje zatorów. Jest możliwe, że jesteś spożywania żywności jest w porządku, a środowisko, że jesteś w to wywołania reakcji alergicznej.

Co należy Bądź stężenia glukozy 2 godziny po jedzeniu?

Co należy Bądź stężenia glukozy 2 godziny po jedzeniu?


Wzrost poziomu glukozy we krwi jest normalne po zjedzeniu posiłku, szczególnie posiłek załadowany węglowodanów. Ludzie, którzy mają cukrzycę mają wyższe skoki glukozy we krwi - i przez dłuższy czas.

Funkcja

Węglowodany konwersji do glukozy w krwiobiegu. Trzustka wydziela insulinę, która więzi z glukozy we krwi do dostarczania organizmowi energii. Ktoś z cukrzycą albo ma niewystarczającą podaż insulinę lub organizm nie przetwarza insuliny skutecznie, co prowadzi do zbyt dużej glukozy we krwi.

Normalnego poziomu

Poziom glukozy we krwi są normalnie 70 mg / dl do 120 mg / dl (miligramy glukozy do deciliters krwi). Poziom glukozy we krwi powyżej 120 mg / dl może doprowadzić do stanu zwanego hiperglikemii - wysoki poziom cukru we krwi.

Poziomy poposiłkowej

Poposiłkowe poziomy glukozy we krwi lub poziom glukozy we krwi po spożyciu posiłku powinna wynosić 120 mg / dl po dwóch godzinach od rozpoczęcia posiłku dla zdrowych ludzi. Diabetes Information Narodowego Clearinghouse, że ktoś może zobaczyć z cukrzycą poziomy glukozy we krwi, jak wysokie jak 180 mg / dl jednej do dwóch godzin po rozpoczęciu posiłku.

Przyczyna

Wzrost poziomu glukozy we krwi po jedzeniu jest bezpośrednio związana z ilością i rodzajami węglowodanów zawartych w posiłku.

Implikacje

Jeśli po posiłku poziom glukozy we krwi jest stale wyższa niż 120 mg / dl może być wskazane dwie godziny po posiłku, cukrzyca, przedcukrzycowym lub insulinoopornością. Skonsultuj się z lekarzem do testowania i diagnostyki.

Co powoduje skrajne zmęczenie po jedzeniu?

Skrajne zmęczenie może spowodować nie być w stanie zadbać o siebie i iść o normalnej aktywności życiowej. Zmęczenie jest również określana jako letarg i zmęczenie, zmęczenie, i obejmuje zarówno psychicznego i fizycznego straty energii. Według National Library of Medicine i Mayo Clinic, przyczyny skrajnego zmęczenia po jedzeniu to przejadanie się i niektórych przewlekłych schorzeń.

Depresja

Kliniczna depresja może spowodować poczucie zmęczenia po posiłku, zwłaszcza jeśli mają także zaburzenia odżywiania, takie jak anoreksja.

Choroby serca

Jeśli masz choroby serca, organizm może nie być w stanie wysłać wystarczającej ilości krwi do żołądka i jelit przetworzyć dużą lub tłusty posiłek, w wyniku zmęczenia po jesz.

Choroba nerek

Skrajne zmęczenie po jedzeniu może być spowodowany chorobą nerek, zwłaszcza, jeśli jeść żywności wysoko przetworzonej lub słone.

Leki

Biorąc leki, takie jak leki moczopędne, medycyny ciśnienia krwi, leki przeciwhistaminowe lub zwiotczających mięśnie wraz z posiłków może powodować zmęczenie.

Przejadanie

Jedzenie zbyt dużo jedzenia lub jedzenia jedzenie zbyt szybko może spowodować poczucie skrajnego zmęczenia i może towarzyszyć gazu i niestrawność.

Choroby tarczycy

Zapalenie tarczycy (niedoczynność tarczycy) lub (niedoczynność tarczycy) może spowodować, że poczujesz skrajne zmęczenie po jesz.

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony po jedzeniu spaghetti sos?

Dlaczego moja twarz zmieni kolor na czerwony po jedzeniu spaghetti sos?


Jedzenie jest codzienna praktyka, choć dla niektórych, niepożądane skutki przyjść po zjedzeniu niektórych pokarmów. Jeśli wystąpi zaczerwienienie twarzy lub uderzenia gorąca po spożyciu pokarmów, takich jak spaghetti, może masz problem medyczny, który wymaga uwagi. Jednak nie wszystkie zaczerwienienie twarzy jest ze względu na obawy medycznych, więc powinieneś być świadomy podczas wystąpienia takich problemów.

Alergia pokarmowa

Alergie pokarmowe, a nawet wrażliwość żywności, może prezentują się poprzez zmiany w skórze. Jeśli wystąpi zaczerwienienie twarzy lub nawet niewielkiego płukania po spożyciu potraw, może masz alergię pokarmową związane z tym elementem. Jeśli zauważyłeś zaczerwienienie po jedzeniu spaghetti sos, może masz alergię na pomidory. Możesz skontaktować się z lekarzem lub alergologa mieć wykonywane badanie alergia pokarmowa lub utrzymać dziennik żywności, aby zobaczyć, czy można zauważyć zaczerwienienie po jedzenia innych pokarmów na bazie pomidorów.

Too Hot (Temperatura)

Zaczerwienienie twarzy może pojawić się, kiedy jeść żywności, które są zbyt gorące temperatury. Jeśli jeść hot-off-kuchenka talerz spaghetti, może wystąpić zaczerwienienie twarzy, jak wzrost temperatury w ustach powoduje naczyń krwionośnych w twarz, aby wypełnić się krwią. Ten typ zaczerwienienie twarzy po jedzeniu spaghetti jest tymczasowy i ustępują po usta i twarz zostały znormalizowane w temp.

Too Hot (pikanterii)

Pikantne żywności może powodować zaczerwienienie twarzy, jak organizm reaguje na pikantnych składników ze zwiększonym przepływem krwi do naczyń włosowatych i naczyń krwionośnych. Sos spaghetti, które jest ostre, takie jak wersje wykonane z płatków czerwonej papryki, może powodować zaczerwienienie twarzy ze względu na pikanterii naczynia. To też jest przejściowe i znika z upływem czasu. Możesz zapobiec tego typu spłukiwania, jeśli są podatne na to, decydując się na mniej pikantnych sosów i dań.

Warunki medyczne

Jedną z przyczyn, za zaczerwienienie twarzy po zjedzeniu kwaśnych pokarmów, takich jak sos do spaghetti może być spowodowane lub przewlekły stan skóry rozwijających, takich jak trądzik różowaty. Zaczerwienienie, który występuje z trądzikiem różowatym jest nieco się różni w porównaniu z typowym alergii. Różowaty może być wywołany przez kwas sosu wraz z dodatkowymi węglowodanów makaronu, a obie są przyczyną wyprysków na trądzik różowaty.

Co to jest normalny poziom cukru we krwi po jedzeniu?

Co to jest normalny poziom cukru we krwi po jedzeniu?


Cukier jest niezbędny dla zdrowia. Żywi mózgu i zapewnia organizmowi paliwa. Cukier zbyt dużo lub zbyt mało może prowadzić poważne zagrożenie dla zdrowia. To normalne, że ciało wasze doświadczenie kolce i spadki poziomu cukru w ​​swoich zależności od bieżącej działalności. Twoje ciało ma wbudowany mechanizm zwany trzustki, który pomaga zapobiegać poziomu cukru z wybijanie zbyt wysokie lub zbyt niskie zanurzenie.

Poziom glukozy we krwi

Wiele produktów, które jedzą zawierają cukier istotny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Słodycze, takie jak cukierki, ciasta i ciasteczka, zawierają przetworzony cukier. Owoc zawiera naturalny cukier. Organizm przetwarza węglowodany na cukier. Kiedy spożywamy cukier z któregokolwiek z tych źródeł, to dostanie się do krwiobiegu i staje się to, co jest znane jako glukozy lub cukru we krwi.

Możesz sprawdzić poziom glukozy we krwi, umieszczając niewielką ilość krwi na małym skrawku papieru, który traktowany następnie włożyć do glukometru. Normalne poziomy cukru we krwi w zakresie 70 mg / dl do 120 mg / dl (miligramach glukozy we krwi na decylitr krwi).

Hiperglikemia jest, gdy stężenie glukozy we krwi jest wyższy niż normalnie. Poziomy glukozy we krwi poniżej normalnego może spowodować stan zwany hipoglikemię.

Gdy cukier wnika do krwi, trzustka jest wyzwalany produkować hormon zwany insuliną. Wiązania insuliny z glukozy we krwi, co pozwala karmić swoje ciało energię, której potrzebuje. Trzustka stale monitoruje poziom glukozy we krwi i produkuje wystarczającej ilości insuliny do paliwa ciała i utrzymać poziom glukozy we krwi w normie.

Wysokie stężenia glukozy we krwi po zjedzeniu posiłku

Istnieje wiele działań, które mogą powodować poza normalne wahania w normalnym zakresie w glukozy we krwi. Najczęściej jedzą posiłek, ćwiczeń i stres.

Kiedy jeść posiłek zawierający dowolne źródło cukru, organizm jest zalany glukozy we krwi. Trzustka nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości insuliny, aby pomieścić cukru, a więc stężenie glukozy we krwi wzrośnie powyżej normalnego poziomu do około jednej do dwóch godzin. Możliwe jest, że w czasie tej pierwszej godzinie, poziom glukozy we krwi może być tak wysoka jak 180 mg / dl.

Skok po posiłku stężenia glukozy we krwi może być zmniejszone poprzez zdrową dietę, która jest bogata w białko i uboga w węglowodany. Unikanie przetworzonego cukru pomoże również utrzymać poziom glukozy we krwi jest bardziej stabilny.

Wahania stężenia glukozy we krwi z ćwiczeń

Jeśli krwiobiegu zawiera więcej glukozy we krwi, niż potrzebuje, insulina działa do przechowywania nadmiaru się w postaci tłuszczu. Twój organizm potrzebuje dużo energii podczas ćwiczeń. Twoje trzustki stworzy więcej insuliny niż normalnie, aby dostarczyć organizmowi potrzebnych paliwa. Gdy poziom glukozy we krwi zbyt niski, twoje ciało będzie zasilić dostaw tłuszczu, które były przechowywane z dala.

Po zatrzymaniu wykonywania, zajmuje trochę czasu dla trzustki, aby dostosować podaż insuliny wraca do normy, więc nie jest rzadkością doświadczenie prawo wysoki poziom glukozy we krwi po treningu. Gdy trzustka nie dostosowania podaży insuliny, poziom glukozy we krwi poniżej normy może zanurzyć czasu wymiany glukozy we krwi poprzez jedzenie lub picie.

Niski poziom glukozy we krwi przed stresem

Kiedy stają się podkreślić lub lęk, organizm przechodzi do tego, co jest znane jako syndrom "walki lub ucieczki". Nawet jeśli nie mogą być ćwiczenia, organizm wymaga więcej paliwa niż normalnie. Trzustka reaguje tworząc nadmiar insuliny, co powoduje, poziom glukozy we krwi, aby zanurzyć.

Warunki medyczne

Jeśli poziom glukozy we krwi stale wzrasta wyższy niż 180 mg / dl po jedzeniu każdy rodzaj posiłku, można mieć chorobę znaną jako "cukrzyca" lub "oporności na insulinę." Cukrzyca jest chorobą, w której trzustka nie działa prawidłowo i czy nie stwarza zbyt mało insuliny lub insulinę.

Insulinooporność jest stanem, w którym trzustka nie stworzyć odpowiednią ilość insuliny, ale organizm nie jest w stanie pozwolić na insulinę do łączenia się z glukozy w krwiobiegu, a więc nie może tworzyć energię.

Trwałe hiperglikemia może spowodować poważne problemy medyczne, w tym utraty wzroku, zaburzenia krążenia, choroby serca, problemy z nerkami, śpiączki, a nawet śmierci. Według Narodowego Instytutu Zdrowia Narodowego Diabetes Information Clearninghouse, jeśli cierpią z powodu utrzymującej się hiperglikemii, jesteś w tym samym ryzyko związane z wystąpieniem zawału serca, jak ktoś, kto już miał atak serca.

Co powoduje, że głównym gazem i wzdęcia po jedzeniu?

Co powoduje, że głównym gazem i wzdęcia po jedzeniu?


Wzdęcia jest poczucie, że twój żołądek jest opuchnięte i większe niż zwykle i często mogą towarzyszyć gazu. Jeśli czujesz, nadęty i dużo gazu po jesz może być kilka rzeczy, w pracy. Najczęstsze przyczyny to rodzaje żywności, że jesteś spożywających i połykania powietrza podczas jedzenia.

Nietolerancja pokarmowa

Za każdym razem, jeść pokarmy bogate w węglowodany i nabiał, a znajdziesz się do czynienia z wzdęcia i gazu, może cierpieć na nietolerancję pokarmową. Jeden wspólny nietolerancja pokarmowa jest celiakia, która oznacza, że ​​ciało nie może przetworzyć gluten prawidłowo. Włączanie do diety bezglutenowej może pomóc pozbyć się gazów i wzdęcia po jedzeniu. Innym jest nietolerancja laktozy. Eliminacja nabiału z diety złagodzi objawy czy nietolerancja laktozy jest winowajcą.

Połykanie powietrza

To normalne, że połknąć trochę powietrza podczas chow w dół. Jeśli ciągle znaleźć się nękane przez gaz i wzdęcia, to może być przyczyną. Odbijanie jest zdrowy sposób, aby pozbyć się połkniętego powietrza. Jeśli nie czkawka, twoje ciało będzie pozbyć się połkniętego powietrza przez przepuszczenie gazu. Uniknąć wzdęcia i gazy, nie walcząc z pragnieniem czkawka. Ważne jest również, aby wziąć swój czas podczas jedzenia. Ludzie mają tendencję do połykania więcej powietrza podczas jedzenia w pośpiechu.

Różne rodzaje żywności i napojów

Nawet jeśli jesteś całkowicie zdrowy i może jeść wszystkie rodzaje żywności, niektóre pokarmy powodują więcej gazu i wzdęcia niż inne. Soda może być główną przyczyną wzdęć. Jeśli zużywa kilka szklanek dziennie, cofać i powinieneś zobaczyć zmniejszenie wzdęcia. Nawet jeśli jesteś na bardzo zdrowej diety, nadal można doświadczyć ekstremalnych bóle gazu. Niektóre z najbardziej pożywnych warzyw spowodować ciała do produkcji gazu, który zawierają brokuły, ogórki i kapustę.

Zbyt dużo jedzenia

Przejadanie się może również prowadzić do wzdęć i gazów. Lepiej jest jeść kilka małych posiłków dziennie, niż jeść jeden lub dwa duże posiłki. Gdy jesz za dużo na jednym posiedzeniu, system trawienny musi pracować ciężej, aby strawić znaczną część żywności. Umieszczenie mniej jedzenia na talerzu może prowadzić do zmniejszenia wzdęcia i gazu w perspektywie długoterminowej. Należy także wybrać małe porcje po spożyciu bardzo słodkich słodyczy, takich jak ciasto czekoladowe i cukierki.

Jak leczyć gorąca po jedzeniu

Uderzenia gorąca są wspólne dla kobiet, które przechodzą przez menopauzę. Chociaż objawy różnią się od kobiety do kobiety, najczęściej doświadczają wrażenia ciepła całej twarzy, szyi i klatki piersiowej. Czasami gorąca powodować pocenie się, zwiększenie częstości akcji serca i różowy, skóry z przebarwieniami. Hot miga po jedzeniu są bardzo powszechne, szczególnie, gdy kobieta spożywane pikantne jedzenie, alkohol lub inne dodatki. Nawet duży posiłek może powodować uderzenia gorąca. Poniższe kroki pomogą w leczeniu tej niewygodnej warunek.

Instrukcje

1 Jedz dobrze wyważony, odżywcze diety. Staraj się unikać przetworzonej żywności, ponieważ zawierają one wiele dodatków do wzmocnienia smaku. Trzymaj się świeżym, naturalnej żywności, takich jak warzywa, owoce i całych zysków. Ogranicz spożycie mięsa czerwonego, jak wykazano nasilać uderzenia gorąca. Zamiast zdecydować się na ryby i drób.

2 Take multiwitaminowy codziennie. Menopauza i uderzenia gorąca, może wyczerpywać organizmowi niezbędnych składników odżywczych, zwłaszcza witamin z grupy B, C i E. Wybierz multiwitaminowy przeznaczony dla kobiet w okresie menopauzy, ponieważ będzie ona zawierać wyższe dawki tych ważnych witamin.

3 Bądź aktywny. Wykonywanie przez co najmniej 30 minut, trzy do czterech razy w tygodniu. Wykazano, że regularne wykonywanie zmniejszenie występowania uderzeń gorąca, w szczególności te, które występują po jedzeniu.

4 Wypij szklankę zimnej wody w przypadku wystąpienia uderzeń gorąca po jedzeniu. Pomoże to zarówno ochłodzić temperaturę ciała i nawodnić ty.

5 warstw odzieży bawełnianej zużycia. Tkaniny syntetyczne nie pozwalają skórze oddychać i puszka pułapki ciepło przy ciele. Zamiast zdecydować się na lekkie, odzieży bawełnianej, która jest oddychająca. Jeśli występują uderzenia gorąca, usunąć wierzchnie warstwy, aby pomóc schłodzić swoje ciało.

6 Oddychaj głęboko i powoli. Równomiernie wdychać jak liczyć do pięciu. Wydech w tym samym tempie, ponownie liczy pięć. To powolne, mierzona oddech wykazano, aby zatrzymać się i uniknąć uderzenia gorąca.

7 Należy unikać ostrych przypraw, kofeiny i alkoholu. Wszystkie zostały pokazane powodować uderzeń gorąca u kobiet.

8 Sprawdź żywności jadłeś przed gorącym odcinku flash. Należy pamiętać, że cokolwiek może zużywana spust. Staraj się unikać tych konkretnych potraw.

9 Jedz tylko do punktu, w którym czujesz pełny. Przejadanie się może powodować uderzenia gorąca.

Wskazówki:

  • Ważne jest, że u kobiet po menopauzie uzyskać odpowiednie spożycie wapnia.
  • Skonsultować się z lekarzem, jeśli gorąca nie poprawi.

Co Zabójstwa Hunger po jedzeniu?

Co Zabójstwa Hunger po jedzeniu?


Jeśli właśnie zjadł obfity posiłek w domu, powinien czuć się zadowolony. Jeśli nadal czujesz się głodny, są rzeczy, które możesz zrobić. Nie jest niczym niezwykłym problem. W niektórych przypadkach może to być spowodowane stanem chorobowym, takim problemem tarczycy. Jeśli martwisz się o swojego głodu, udać się do lekarza i wykonanie badań w celu zapewnienia, że ​​jest normalny. Istnieje sporo żywności, które tłumią głód i pomagają przekąskę wiele mniej.

Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy stosowany jest w wielu produktach odchudzających. To nie jest do końca jasne, jak to działa, ale wydaje się działać jako tłumiące apetyt. Rozcieńczyć 1 do 2 łyżeczek octu jabłkowego w szklance 8 uncji wody i dodać 1 do 2 łyżeczki surowego miodu do słodzenia. To powinno być pijany przed każdym posiłkiem. Uważa się, że ocet jabłkowy cydr może także zwiększyć tempo przemiany materii, zmniejszenie retencji wody i daje poczucie dobrego samopoczucia.

Woda

Picie wody jest dobrym sposobem, aby tłumić apetyt. Jeśli nadal jesteś głodny po posiłku, pić się 8-uncji szklanki wody i odczekaj 10 minut. Twój głód powinien zniknąć lub znacznie zredukowane. Woda sprawia, że ​​twój żołądek czuje pełna. Picie dużej ilości wody jest dobre dla ciebie i tak, pomaga, aby był nawodniony. Zamiast picia wody z jedzeniem jest łatwe i może być wykonane w dowolnym miejscu.

Jabłka

Jabłka są dobrym zamiennikiem dla worki wiórów lub innych niezdrowych przekąsek. Jabłka sytości, a nie będzie zużywa dużo kalorii. Tłumią one apetyt, ponieważ są wykonane z włókien, które wypełnia wielkogabarytowych do żołądka, dzięki czemu czujesz się pełen. To aktywuje hormony apetytu-kontrolnych na przed przejadać. Jabłka są bardzo zdrowe, zawierające różne składniki odżywcze, witaminy, minerały i kwas foliowy.

Sosnowe

Spróbuj posypania kilka sosnowe na sałatki lub na głównym posiłkiem. Sosnowe dają mózgu sygnał, że są pełne i spowalniają opróżnianie żołądka, więc faktycznie pełniejsze dłużej. Świadczenia te są spowodowane przez silny hormon zwany cholecystokinina lub CCK. Orzechy sosny zawierają więcej białka niż inne nakrętki lub nasion i są pełne witamin E, B1, B2 i B3, beta-karoten (prowitamina A), niezbędne aminokwasy, miedź, jod, żelazo, magnez i cynk. Jeśli czujesz się głodny po posiłku, schrupać kilka orzechów sosny.