adcov.com

za niski poziom testosteronu u mezczyzn

Ziołowe suplementy na niski poziom testosteronu

Ziołowe suplementy na niski poziom testosteronu


Nie może być wiele powodów, że ludzie doświadczają niski poziom testosteronu. Dla wielu myśl o dodatkowych leków w celu zwiększenia poziomu testosteronu, nie jest rozwiązaniem powitanie lub pocieszające. Dzisiaj, wielu ludzi decyduje się na pierwsze próby i podnieść ich poziom testosteronu we własnym zakresie w naturalny sposób pierwszy.

Ziołowe suplementy na niski poziom testosteronu

Kiedy ludzie doświadczają niedobory testosteronu, wielu będzie zdecydować się na naturalne i ziołowe lekarstwo na podniesienie ich poziomu testosteronu. Wielu mężczyzn wybrać, aby pewne zmiany w diecie przed wybiera tradycyjne metody leczenia tego problemu.

Ziołowe suplementy używać które

Żeń-szeń oraz dziurawiec zdecydowanie powinien być zawarte w zapory suplementów ziołowych. Te dwa suplementy ziołowe daje trochę więcej energii, a jednocześnie promowanie prawidłowe krążenie krwi.

Dodatkowe Ziołowe suplementy używać

Peruwiańska Maca i niektóre kwasy tłuszczowe Omega 3 są znane naturalnie podnosząc poziom hormonów, zwłaszcza testosteronu. Sprawiają one, że można trawić jedzenie szybciej. W rezultacie może to również zwiększyć poziom testosteronu w sposób naturalny.

Inne Ziołowe suplementy do rozważenia

Brak cynku i selenu może spowodować niski poziom testosteronu. Biorąc dobry cynk i selen organiczny zachęci i zwiększyć poziom testosteronu.

Rozwiązania inne naturalne

Podejście na pierwszej linii za pomocą ziołowych suplementów na niskim poziomie testosteronu jest też spróbować diety zmiany. Web MD sugeruje, że ludzie spożywać co najmniej 5 porcji dziennie surowych owoców i warzyw.

Ostrzeżenie

Przed rozpoczęciem przebiegu terapii zarządzania niedoborem testosteronu, powinieneś mieć dyskusję z lekarzem na temat suplementów ziołowych. Zapytaj, czy wpłyną one żadnych leków aktualnie przyjmujących.

Jak leczyć niski poziom testosteronu naturalnie

Jak leczyć niski poziom testosteronu naturalnie


Niski poziom testosteronu może powodować wiele problemów zdrowotnych mężczyzn, w tym depresja, niskie libido, zmęczenie i brzydki nadwagi. Podczas gdy wielu ludzi spróbować zwiększyć poziom testosteronu poprzez kosztownych zastrzyków testosteronu i innych androgenów suplementów, niewiele sobie sprawę, że w wielu przypadkach ich brak równowagi homone można przywrócić naturalny. Jeśli cierpisz z niskim poziomem testosteronu, oto kilka skutecznych sposobów, może być w stanie zwiększyć poziom. Przed konsultacją ze służby zdrowia nie rozpocznie żadnej diety, suplement lub program ćwiczeń. Jeśli podejrzewasz, że hormony są w równowadze, zasięgnąć porady lekarza.

Instrukcje

1 Uzyskiwanie większej ilości cynku w diecie jest jednym ze sposobów na zwiększenie poziomu testosteronu niskie. Cynk jest jednym z kluczowych elementów w składzie chemicznym tego męskiego hormonu. Pokarmy bogate w cynk naturalnie to czerwone mięso, jaja i nabiał. Można również uzyskać więcej cynku, biorąc multiwitaminowy.

2 Żeń-szeń i Saw Palmetto są dwa zioła, które zostały wykorzystane przez wieki, aby poprawić działanie męskiego. Żeń-szeń i Saw Palmetto są niedrogie, ale skuteczne w leczeniu niski poziom testosteronu.

3 Naukowcy odkryli, że ludzie, którzy jedzą jednonienasycone kwasy tłuszczowe, takie jak te znajdujące się w orzechach i oliwa z oliwek, oraz nasyconych tłuszczów, takich jak te znalezione w czerwone mięso i całość mleka produktów mleczarskich, miał z natury wyższych poziomów testosteronu. Wybierz z mięsa i nabiału, karmionego trawą wypasu zwierząt hodowanych w humanitarnych warunkach najwyższej jakości składników odżywczych.

4 boostery testosteronu oprócz dodanie do swojej diety, są też fizyczne metody zdolności do zwiększania testosteronu męskiego hormonu i przywracania równowagi. Jedną z aktywności jest ćwiczenie z ciężarami. Odporność szkolenia jak podnoszenie ciężarów i treningu siłowego zwiększa niski poziom testosteronu w czasie.

5 Pierwsze wyspać i seks będzie również stymulowanie organizmu naturalną produkcję testosteronu.

6 Eliminacja nadmiaru tłuszczu pomaga również poprawić równowagę testosteronu. Gdy człowiek niesie zbyt dużo tłuszczu, pobudza produkcję estrogenów, który skutecznie niweluje efekty testosteronu.

7 cięcia z powrotem na alkoholu i palenia znane jest również mieć pozytywny wpływ na poziom testosteronu. Jeśli twoje ciało musi spędzić dużo energii czyszczenia toksyn, są mniej zasobów przeznaczyć na produkcję testosteronu.

Niski poziom testosteronu skutki uboczne

Niski poziom testosteronu może być spowodowany problemami z gruczołów przysadki lub płciowych, wiekiem lub chorób genetycznych, takich jak zespół Klinefeltera u mężczyzn. Skutki uboczne niskim poziomem testosteronu mogą być bardziej nasilone u mężczyzn, którzy zwykle mają dużo wyższy poziom niż kobiety. Uciążliwe działania niepożądane mogą być leczone suplementów hormonalnych lub zabiegów leczniczych, lub może rozwiązać na własną rękę w czasie.

Libido

Zgodnie z Cleveland Clinic, niski poziom testosteronu może zmniejszyć zainteresowanie aktywnością seksualną zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Zaburzenia seksualne

Niski poziom testosteronu u mężczyzn może powodować zaburzenia wzwodu. U kobiet może to spowodować problemy z suchością pochwy i podniecenia seksualnego.

Rozwój piersi

Mężczyźni, którzy doświadczają niski poziom testosteronu może wystąpić wzrost piersi lub rozwoju nazywa ginekomastia, podobny do rozwoju piersi u kobiet w okresie dojrzewania.

Utrata mięśni

Utrata wytrzymałości na fizyczną i masy mięśni, wraz ze zwiększeniem ilości tłuszczu w ciele, są efektami ubocznymi niskiej testosteronu.

Utrata kości

Utratę wzrostu i utraty masy kości w całym organizmie jest efektem ubocznym o małej testosteronu u mężczyzn, i może prowadzić do osteoporozy.

Neurologiczne

Zgodnie z Mayo Clinic, problemy z koncentracją, utrata pamięci i zmniejszonej sprawności umysłowej są neurologiczne skutki uboczne niskim poziomem testosteronu.

Zdrowie psychiczne

Mężczyźni z niskim testosteronem mogą wystąpić działania niepożądane, takie jak depresja, utrata pewności siebie i zmniejszenie motywacji i energii.

Niski poziom testosteronu u kobiet

Testosteron w funkcji kobiet pobudzać zainteresowanie aktywnością seksualną i pomaga uczynić aktywność seksualna bardziej przyjemna. Przyczyny niskiego poziomu testosteronu u kobiet to zmiany hormonalne po porodzie i menopauza, choroby, takie jak cukrzyca i leków, takich jak chemioterapia i kontroli urodzeń. Kobiety z niskim poziomem testosteronu mogą korzystać z wykorzystaniem metod leczenia zmniejszenie objawów problematyczne.

Libido

Kobiet z niskim poziomem testosteronu może mieć niski lub brak zainteresowania aktywnością seksualną (libido), który jest wspólny po porodzie oraz podczas menopauzy.

Suchość pochwy

Suchość pochwy jest objawem niskiego testosteronu u kobiet i może powodować problemy z aktywnością seksualną, samodzielnej opieki i higieny.

Bolesne współżycie

Niski poziom testosteronu może powodować problemy z utrzymanie podniecenia seksualnego i może prowadzić do bolesnego współżycia seksualnego kobiet.

Brak orgazmu

Niezdolność mieć orgazm podczas stosunku płciowego jest objawem niskiego poziomu testosteronu u kobiet.

Osteoporoza

Zgodnie z Mayo Clinic, niski poziom testosteronu może być czynnikiem rozwoju osteoporozy u kobiet.

Psychologiczny

Kobiet z niskim poziomem testosteronu może wystąpić depresja lub niezadowolenie zwłaszcza jeśli problemy seksualne związane z niskim testosteronem są obecne.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Zabiegi dla niskich poziomów testosteronu u kobiet m.in. plastry, maści i leki, a może rozwiązać objawy, ale nie są zalecane dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią i kobiet z chorobami wątroby.

Co powoduje niski poziom testosteronu?

Nadwaga

Jeden duży współczynnik niskiego testosteronu jest nadwaga lub otyłość. Powodem tego jest w bilansie estrogen i testosteron. Gdy masz nadwagę, testosteron i estrogen idzie w dół idzie w górę.

Niedobór

Wytwarzanie testosteronu w organizmie zależy od prawidłowego funkcjonowania podwzgórza, gruczołów przysadki i jąder. Każdy rodzaj choroby lub uszkodzenia, które jest cierpiał na tych obszarach może spowodować niski poziom testosteronu. Gdy wytwarzanie testosteronu jest niska i nie jest odpowiednio zwolniony, to nazywa hipogonadyzm. To również wpływa na funkcje seksualne.

Snu i stres

Sen jest bardzo ważne dla prawidłowego funkcjonowania mózgu, odzyskiwanie i regeneracja komórek mięśni. Jest także czas, w którym poziom testosteronu jest zwolniony. Gdy pojawi się na brak snu i są bardzo zestresowani, organizm produkuje substancję chemiczną o nazwie kortyzol. To nie tylko zmniejsza wytwarzanie testosteronu, ale również przyczynia się do zwiększenia masy ciała.

Kobiety

Kobiety mogą również cierpieć z niskim poziomem testosteronu. W organizmie kobiety testosteronu wytwarzana jest w mózgu, gruczołach nadnerczowych i jajników. Jeśli którykolwiek z tych obszarów się chore lub uszkodzony, wówczas poziomy testosteronu może być obniżona. Dobrym przykładem jest sytuacja, gdy usunięto jajniki.

Styl życia

Są pewne rzeczy, które mogą zbierać swoje żniwo na poziom testosteronu, które dotyczą stylu życia. Niektóre z nich to nadmierne używanie alkoholu, złe nawyki żywieniowe i stosowanie niektórych leków, takich jak morfina i sterydów.

Andropauzy

Kobiety przechodzą przez zmiany hormonalne, kiedy przestać miesiączkować zwaną menopauzę. Mężczyźni przez podobny stan zwany andropauzy gdzie jąder wytwarzania nie optymalne poziomy testosteronu. Jest to produkt uboczny w procesie starzenia.

Przyczyny niski poziom testosteronu u mężczyzn

Testosteron jest hormon wytwarzany naturalnie w organizmie ludzkim, i jego niedobór cechuje szereg fizjologicznych i psychicznych skutków ubocznych. Podczas gdy niektóre wrodzone warunki powodują niski poziom testosteronu, może również wynikać z urazu, choroby, infekcji, a proces starzenia się. Lekarze mogą leczeniu tej choroby przez podawanie testosteronu farmaceutycznej.

Czym jest testosteron?

Testosteron jest naturalnie występującym steroidowy hormon produkowany w jądrach u mężczyzn (odpowiednio, gdzie wytwarza nasienia) w małych ilościach jajników u samic, w nadnerczach obu płci. To wiąże się do receptorów androgenowych w tkance mięśniowej stymulują wzrost mięśni, zwiększenie syntezy białek wewnątrz komórki mięśni. Testosteron promuje także gęstość kości i produkcję krwinek czerwonych. W okresie dojrzewania, testosteron powoduje cechy męskie, takie jak pogłębienie głosu i wzrost włosów twarzy i ciała.

Objawy niedoboru

Brak lub spadek naturalnej produkcji testosteronu może powodować wiele szkodliwych skutków ubocznych, w tym zmniejszenie masy mięśni szkieletowych, o małej gęstości kości (osteoporoza), niska liczba krwinek czerwonych (niedokrwistość) łagodny. Mężczyźni mogą również wystąpić wyższy procent tkanki tłuszczowej lub redystrybucji tkanki tłuszczowej. Może również wystąpić zmniejsza libido zaburzenia erekcji, ginekomastii (rozwój męskich piersi), zmęczenia, depresji, osłabienia pamięci i koncentracji.

Mężczyźni z niedoborami testosteronu może również cierpią z powodu wysokiego ciśnienia krwi, zwiększone ryzyko zawału serca, miażdżycy (odkładanie się płytki nazębnej w i twardnienie tętnic), a zmiany w cholesterolu w osoczu krwi.

Wrodzone przyczyny

Dwa zaburzenia genetyczne mogą spowodować niski poziom testosteronu u mężczyzn. Zespół Klinefeltera występuje gdy mężczyzna posiada dodatkowy chromosom X; ludzie z tą chorobą często brakuje cech męskich. Zespół Kallmana wyniki przy podwzgórze wytwarza niskie poziomy hormonu uwalniającego gonadotropinę, który jest prekursorem potrzebne do produkcji testosteronu. Mężczyźni urodzeni bez jąder mogą również cierpieć niski poziom testosteronu.

Alkohol i stres

Alkohol może wywoływać aż 20 procent zmniejszenia stężenia testosteronu w surowicy (ilości znalezionej we krwi). Z biegiem czasu, uszkodzenie wątroby naliczone przez alkoholików może zmniejszyć to do 50 procent. Okresami intensywnego naprężenia mogą powodować niską testosteronu.

Urazy i choroby

Mężczyźni mogą również wystąpić spadek testosteronu spowodowanych marskością wątroby, niewydolność nerek, nadciśnienie tętnicze (wysokie ciśnienie krwi), AIDS, sarkoidoza (choroba, która powoduje zapalenie płuc i narządów i tkanek), urazów, do jąder podwzgórza, lub przysadki mózgowej.

Kiła, zapalenie opon mózgowych, a świnki są wszystkie infekcje, które mogą spowodować niski poziom testosteronu. Ponadto, niektóre leki, chemioterapii i leczenia promieniowaniem może spowodować spadek stężenia testosteronu.

Otyłość i zarówno typu I i cukrzyca typu II może również powodować obniżenie testosteronu.

Starzenie

Naturalne produkcja mężczyzny testosteronu zaczyna spadać po 25 w tempie około dwóch procent rocznie. Przez 80 lat, mężczyzna produkuje tylko około 20 procent swoich szczytowych poziomów testosteronu.

Leczenie

Lekarze mogą podawać ludzką gonadotropinę kosmówkowej (hCG), hormonu uwalniającego gonadotropiny lub do leczenia zespołu Kallman. Wszystkie inne przyczyny niskiej testosteronu są traktowane przez zewnętrznie wytworzonego (endogennego) testosteronu syntetycznego. Gdy jest stosowany do leczenia lub łagodzenia niskie cofania objawów testosteronu spowodowane przez proces starzenia, leczenie to dalej hormonalnej terapii zastępczej.

Leczenie za niski poziom testosteronu

Według WebMD pisarza dr Matthew Hoffman, poziom testosteronu zaczynają się systematycznie zmniejszać o 1 do 2 procent rocznie po wieku 40. Lekarz może określić, jeśli masz niski poziom testosteronu poprzez badanie krwi, jeśli masz objawy, w tym napęd niski płeć, zmiany nastroju lub problemy, zmęczenie, zaburzenia erekcji i problemy ze snem. Większość z tych objawów zmniejszyć lub całkowicie znikają, gdy podjąć kroki, aby podnieść poziom testosteronu. Omówić dostępne możliwości leczenia z lekarzem, aby ustalić, co trasa jest dla Ciebie najlepszy (patrz odnośnik 1).

Metody nie-Lek

Może chcesz spróbować wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia, aby podnieść poziom testosteronu przed podjęciem terapii zastępczej testosteronem. Porozmawiaj ze swoim lekarzem, aby można było wymyślić zdrowego podejścia razem. Jeśli są nieaktywne lub nie dostać dużo ćwiczeń, spróbuj zwiększyć codzienną aktywność obejmuje 30 minut ćwiczeń aerobowych. Zawsze należy omówić zmiany w rutynowych ćwiczeń z lekarzem przed rozpoczęciem.

SeekWellness.com pisarz dr Chris Steidle, że rezygnując z alkoholu lub przynajmniej zmniejszenie ilości można konsumować może przyczynić się do podniesienia poziomu testosteronu u niektórych mężczyzn. Zmniejszyć ilość mięsa i drobiu spożywać tak długo, jak lekarz przyjmuje tę zmianę diety. Jeśli nosisz obcisłą bieliznę, przejść do mniej restrykcyjnych bokserki. Znaleźć sposoby, aby obniżyć poziom stresu, takie jak medytacja, joga czy po prostu uchylenie czasu każdego dnia na relaks działalności cieszyć, takich jak czytanie lub biorąc w odległości krótkiego spaceru (patrz odniesienia 2).

Testosteron terapia zastępcza

Jeżeli zmiana stylu życia nie podnosić poziom testosteronu do normalnego, zdrowego zakresie, lekarz może zalecić terapię zastępczą testosteronem. Leczenie testosteronem są w kilku sposobów podawania, w tym iniekcji, tabletki, pigułki, plastry i żele.

Zastrzyki są zazwyczaj podaje się co dwa do czterech tygodni i są tańszych opcji. Poziomy testosteronu często kolec gwałtownie zaraz po iniekcji, ale zazwyczaj spada poniżej normalnego poziomu pod koniec cyklu wtrysku. Może to spowodować nastroju i seksualne wzloty i upadki, że niektórzy ludzie mają trudności w radzeniu sobie z.

Granulki wymagają procedury chirurgicznej, aby wstawić je w skórę. Są one potrzebne tylko raz na trzy do sześciu miesięcy i powodować powolny wzrost poziomu testosteronu.

Pigułki zamienne testosteronu są wygodnym rozwiązaniem dla niektórych ludzi, ale niektóre wzory mogą powodować uszkodzenia wątroby.

Plastry testosteronu są wygodne, wymagające jeden lub dwa plastry dziennie. Plastry mogą powodować podrażnienia skóry, a kosztują więcej niż inne opcje. Żele powodują mniej podrażnień niż plastry, ale nadal są droższe niż inne metody i żele mają potencjał, aby zetrzeć na innych (patrz odnośnik 2).

Wszystkie opcje zamienne testosteron nieść ryzyko. Według wytycznych klinicznych Endocrine Towarzystwa, mężczyźni z rakiem prostaty lub piersi nie powinny przyjmować preparatów testosteronu, ponieważ może to spowodować tego typu nowotworów do wzrostu. Mężczyźni z bezdechem sennym, zastoinowej niewydolności serca i dużych czerwonych krwinek powinny skonsultować się z ich lekarzy przed podjęciem decyzji na testosteronu terapii zastępczej, jak testosteron może zaostrzyć te warunki (patrz odnośnik 1).

Jakie są przyczyny niski poziom testosteronu u młodych mężczyzn?

Jakie są przyczyny niski poziom testosteronu u młodych mężczyzn?


Niski poziom testosteronu, lub "," hipogonadyzmu u mężczyzn w wieku poniżej 30 są wynikiem chorób genetycznych lub nieprawidłowości; brak równowagi hormonów; zakażenie, uraz lub choroba; narkomania; lub stres. Normalne poziomy testosteronu są przedstawione powyżej 240 ng / dl.

Warunki genetyczne

Takich jak zespół Cushinga, zespół Klinefeltera oraz zespół Kallmann wszystko może prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu. Żylaki powrózka nasiennego i wady anatomiczne, takie jak niezstąpionych jąder może prowadzić do obniżenia poziomu testosteronu.

Brak równowagi hormonów

Depresja, otyłość, cukrzyca typu II, hiperprolaktynemii i zaburzeń tarczycy, przysadki i może zmniejszyć lub zwiększyć testosteronu antagonistów testosteronu jak estrogen.

Infekcji, urazu lub choroby

Urazy fizyczne, infekcje, raka, nowotwory, niedożywienie, anemia sierpowata, AIDS, niewydolność nerek i marskość wątroby może prowadzić do słabej funkcji jąder i niższych poziomów testosteronu.

Drug Abuse

Długotrwałe stosowanie narkotyków, takich jak marihuana, kokaina, oksykodon i alkoholu i papierosów można wcisnąć zarówno poziom testosteronu i plemników, pozostawiając mężczyzn bezsilne i bezpłodne.

Stres

Chroniczny brak snu lub stresu emocjonalnego lub fizycznego może zwiększyć poziom kortyzolu, co prowadzi do zmęczenia, otępienie umysłowe i niski popęd płciowy.

Jak Reverse niski poziom testosteronu

Jak Reverse niski poziom testosteronu


Niski poziom testosteronu może być przyczyną wielu problemów w życiu człowieka, a w niektórych badaniach wykazuje wzrost śmierci i illnesss wyniku. Każdy człowiek powinien wiedzieć, różnych, naturalnych sposobów na zwiększenie ich ogólnej produkcji testosteronu, aby pomóc sobie szczęśliwe życie.

Instrukcje

1 Jeden prosty sposób na zwiększenie produkcji testosteronu jest przez trening siłowy. Jak twoje mięśnie rosną tak robi swoje potrzeby testosteronu. Na prawdziwy zastrzyk testosteronu, spróbuj zrobić złożonych ćwiczeń jak przysiady i wyciskania, które wykorzystują więcej niż jedną grupę mięśniową.

2 stracić trochę na wadze. Jeśli masz facetów brzuch piwo, trzeba zacząć odchudzanie kilka kilogramów. Badania pokazują, że nadmiar tkanki tłuszczowej więcej masz niższe poziom testosteronu. Pokazują one także, że utrata tkanki tłuszczowej może pomóc zwiększyć poziom testosteronu. Więc się na bieżni i rozpoczęcie wprowadzenie w niektórych kilometrów!

Uwaga do pierwszych dwóch etapach 3 strony. Nie sprawuje się trudne, lub głodzić, aby schudnąć. Kiedy twoje ciało jest w trybie głodu, to faktycznie wstrzymuje produkcję testosteronu (co jest całkowitą przeciwieństwo tego, co chcesz dzieje). Staraj się trzymać kilka funtów tygodniowo najwyżej.

4 snu 8 godzin noc. Twoje ciało jest w najlepszym, gdy ma odpowiednią ilość odpoczynku, więc postarać się o co najmniej 8 godzin snu na dobę. Kiedy twoje ciało jest w najlepszym, więc jest twoja produkcja testosteronu.

5 Z dala od pijaństwa. Jeśli masz więcej niż 3 drinki Twoja produkcja testosteronu cierpi w rezultacie zmniejszając stężenie w organizmie.

6 Jedz awokado, banany, jajka i szparagi. Wszystkie te żywności wykazały zdolność do zwiększenia produkcji testosteronu w organizmie.

Wskazówki

  • Sprawdź dodatkowe zasoby w sieci, żywności i diety, które pomogą zwiększyć poziom testosteronu

Jak zwiększyć niski poziom testosteronu

Niskie poziomy testosteronu mogą powodować bezpłodność, niskie libido, zaburzenia erekcji, utraty masy mięśni, spadek gęstości kości oraz ginekomastię u mężczyzn. U kobiet może powodować wiele tych samych objawów, wraz z uderzenia gorąca, problemy ze snem i rozdrażnienie. Niski poziom testosteronu może być zwiększona o otrzymaniu terapii zastępczej testosteronem lub zmieniając swój styl życia i nawyki.

Instrukcje

1 Poddaj hormonalnej terapii zastępczej. Testosteron można stosować w wielu różnych postaciach, w tym iniekcje domięśniowe, żeli, plastrów, pigułki i tabletki w jamie ustnej. Ponieważ testosteron jest kontrolowany substancja, trzeba recepty przejść hormonalną terapię zastępczą.

2 Zwiększ ilość tłuszczu jeść. Jeśli nie jesz wystarczająco dużo tłuszczu, organizm zwiększa ilość SHBG produkuje. Oznacza to, że twoje ciało będzie mieć mniej wolnego testosteronu, co skutkuje niższym poziomie.

3 Noś luźną bieliznę, aby umożliwić większą produkcję testosteronu u mężczyzn.

4 Ćwiczenie codziennie. Podnoszenie ciężarów okazał się być najbardziej skuteczne ćwiczenia na podniesienie poziomu testosteronu.

5 Zmniejsz poziom stresu. Robić rzeczy, które pomogą Ci się zrelaksować, takich jak joga, ćwiczenia i słuchania muzyki.

6 uśpienia co najmniej osiem godzin w nocy, aby upewnić się, że twój organizm może produkować testosteron, jak powinien.

Osteoporoza Ze względu na niski poziom testosteronu u mężczyzn

Mężczyźni mogą cierpieć z powodu osteoporozy, która jest wynikiem zmian w gęstości kości, które mogą prowadzić do zmian w kościach, które powodują kruchych, słabych kości, że złamania łatwo. Obniżony poziom testosteronu u mężczyzn, może przyczynić się do osteoporozy, zgodnie z Seekwellness.com.

Andropauzy

Zgodnie z wiekiem mężczyzn, przejść przez coś w rodzaju menopauzy nazwie andropauzy, w czasie których ich poziom testosteronu spada. Objawy andropauzy to utrata popędu płciowego, energii i sprawności fizycznej; zmiany nastroju; i zmęczenie. Słabe kości (osteoporoza) może rozwijać.

Gęstość kości

Testosteron odgrywa ważną rolę w utrzymaniu równowagi w organizmie człowieka, w tym utrzymania masy kostnej i wytrzymałości. W wieku od 40 do 70, mężczyzna może ponieść stratę gęstości kości do 15 procent, według Andropause.com. Jeśli człowiek ma niski poziom testosteronu jest on uważany za hipogonadyzmu.

Zagrożony

Mężczyźni, których testosteron jest w najniższym kwartylu są 2,5 razy bardziej prawdopodobne, aby utrzymać złamania kręgosłupa, według Courses.washington.edu.

Wpływ

Złamań szyjki kości udowej występuje znacznie częściej u mężczyzn w podeszłym wieku niż u młodych mężczyzn. Inne obszary ciała, które są podatne na złamania kręgosłupa, to żebra i nadgarstków.

Funkcje

Zaokrąglenie barków, pleców oraz utrata wysokości ostatecznie wystąpić, gdy mężczyzna, czy kobieta, ma osteoporozę.

Jakie są przyczyny i leczenie niski poziom testosteronu?

Jakie są przyczyny i leczenie niski poziom testosteronu?


Według badań opublikowanych w "Journal of Clinical Endocrinology," aż 5 do 6 milionów ludzi w Ameryce cierpi z powodu niskiego testosteronu, nie wiedząc o tym. Chociaż objawy od łagodnego do niezauważalne, niski poziom testosteronu może przyczynić się do innych zagrożeń dla zdrowia. Niski poziom testosteronu może być spowodowane przez kilka różnych czynników, zazwyczaj traktuje się w hormonalnej terapii zastępczej.

Objawy

Nie wszyscy mężczyźni wykazują objawy niskiego poziomu testosteronu, znane także jako niedoboru androgenów. Jeśli pojawią się objawy, obejmują one niższy poziom libido, zaburzenia wzwodu, kruche kości lub utracie tkanki kostnej i inne objawy, takie jak depresja i bezsenność.

Starzenie się

Zgodnie z wiekiem mężczyzn, produkcja testosteronu spada. To zmniejsza się o około 1 procent rocznie po ukończeniu 30. Warunek ten jest czasem nazywany andropauzy. Dodatkowo, poziom testosteronu nie wahać w ciągu dnia, jak w młodszych mężczyzn. Większość przypadków zdiagnozowano niski testosteron, że są na tyle poważne, aby uzasadnić hormonalnej u mężczyzn w wieku powyżej 70 lat.

Problemy z jąder

Niski poziom testosteronu może być również spowodowane przez błąd jąder, takich jak bezpośrednie uraz obszaru kastracja w przypadku raka jąder, zapalenie jąder z powodu choroby lub zakażenia, nowotwory w jądrach lub leczenia raka, takiego jak chemioterapii.

Przysadka / Podwzgórze

Niski poziom testosteronu może być wynikiem defektu w przysadki lub podwzgórza gruczołów, które produkują hormony, które powodują wytwarzanie i uwalnianie testosteronu. Takie wady mogą wynikać z nowotworów, lub mogą być skutkiem ubocznym niektórych lekarstw lub hormonów przez pacjenta, takich jak steroidy i opiatów. W rzeczywistości, nadużywanie dowolnego rodzaju leku może znacznie niższy poziom testosteronu. HIV i innych chorób autoimmunologicznych, także wpływają na gruczoły i obniżają wytwarzanie testosteronu. Wreszcie, choroby przysadki, takie jak choroba zapalna mózgowej może zaszkodzić gruczoły przysadki lub podwzgórza.

Genetyka

Często człowiek może dziedziczyć stan, który powoduje niski poziom testosteronu. Warunki te mogą być zarówno na bazie genetycznie lub chromosomów. Na przykład, u 1 na 400 ludzi cierpi z powodu dodatkowego chromosomu X, zwany zespół Klinefeltera, co powoduje niskie wytwarzanie testosteronu, między innymi, objawów. Hemochromatoza, często zaburzenia genetyczne, wpływ na przysadkę mózgową, co skutkuje niskim poziomem testosteronu. Istnieje wiele innych, mniej znane warunki, które wpływają na produkcję testosteronu, jak również.

Leczenie

Leczenie polega na hormonalnej terapii zastępczej, która jest stosowana w postaci tabletek należy przyjmować doustnie (trzy razy dziennie), iniekcje (co 2 lub 3 tygodnie), plastry (zastąpił na dobę) lub żelu (stosowanej na dobę). Tabletki są drogie i muszą być trzy razy na dzień. Zastrzyki nie wymaga tak dużego zaangażowania i są najtańsze, ale może być bardzo bolesne. Naszywki i żele działają bardzo dobrze.

Naturalne Leczenie za niski poziom testosteronu dla mężczyzn

Naturalne Leczenie za niski poziom testosteronu dla mężczyzn


Mężczyźni z niskim poziomem testosteronu mogą wystąpić problemy z obniżonego popędu płciowego i zaburzeń erekcji, depresji i wahania nastroju i utraty mięśni. Naturalne środki mogą być wykorzystane w celu wzmocnienia poziomu tej kluczowej męskiego hormonu.

Muira Puama

Muira puama jest Amazońskiego roślin, które zostały przedstawione, aby działał jak testosteronu w organizmie, zwiększenie agresywności erekcji, libido i masy mięśni.

L-arginina

Aminokwas w żywności, takie jak brokuły, kalafior, L-arginina leczy zaburzenia erekcji, objaw niski poziom testosteronu przez zwiększenie efektów tlenku azotu, który reguluje przepływ krwi do i od penisa.

Sarsaparilla root

Męskość rosnąca lekarstwem na wieki, korzeń Sarsaparilla zawiera steroidowe saponiny, które mogą naśladować funkcje testosteronu.

Tribulus Terrestris

Badania kliniczne wykazały, że Tribulus Terrestris, znany również jako przebicie winorośli, może zwiększyć produkcję testosteronu u mężczyzn.

Korzeń Maca

Korzeń Maca, Ameryki Południowej zioło, pobudza układ hormonalny, który z kolei może wzmocnić jąder do produkcji testosteronu.

Jak wyobrazić Z Mężczyzna niski poziom testosteronu

Gdy pojawiają się problemy niepłodności, często obciążenie jest na kobietę. Wiele osób nadal zakładamy, że zdrowie i żywotność jaj kobiety są podstawowym składnikiem udanej ciąży. Jednakże, jeśli poziom testosteronu danego człowieka są niskie, to może być problem. Ostatnio, medycyna reprodukcyjna ma pochodzić z wielu osiągnięć przezwyciężyć ten niedobór hormonalne i pomoc w pomoc parom w ciążę.

Instrukcje

Wyjaśniając przyczyny i Znalezienie rozwiązania

1 hipogonadyzmu, gdy jądra nie produkują wystarczającej ilości hormonów, ma wiele przyczyn. Od czasu do czasu, to może być wynikiem urazu jąder, niektóre choroby, nowotwory przysadki lub w wielu przyczyn, promieniowanie i chemoterapii. Czasami wiele frustracji pacjenta, przyczynę po prostu nie jest znany.

2 Przede wszystkim, ważne jest, że człowiek poddany kompletnej i kompleksowej analizy testosteronu tak, że przyczyną hipogonadyzmu może być ustalona. Osiąga się to za pomocą pobrania krwi z żyły łokciowej. Badania jego poziomie jest nazywane testu testosteronu.

3 W przypadku wielu przypadkach niewyjaśnionego hipogonadyzmu jest często zalecane leczenie testosteronem (TRT). TRT jest znany w wielu przypadkach, w celu ułatwienia problemów płodności męskiej. Inne leczenie, które okazały się skuteczne jest stosowanie cytrynianu klomifenu (Clomid). Podczas gdy jest to lek, który jest zwykle stosowany przez kobiety regulować owulacji, to wiadomo, że pomaga w regulowaniu wytwarzanie prolaktyny hormonów, które są niezbędne do regulacji siły nasienia. Prolaktyna może mieć negatywny wpływ u niektórych pacjentów z guzami przysadki.

4 Jeśli testosteron mężczyzny może być wniesiona do normalnych poziomów, silny-wystarczająco plemniki mogą mogą być produkowane. Jeśli to się uda, nie ma nic stałego w drodze inicjowania udanej koncepcji.

5 Przy założeniu, że problem jest rozwiązany niskim testosteronem i koncepcja wciąż nie doszło, para może wybrać do poddania technologii wspomaganego rozrodu (ART). Jedną z technik w sztuce nazywa ICSI (intracytoclasmic iniekcja plemnika). W istocie, sperma samca jest włożona poprzez igły podskórnej bezpośrednio do dojrzałej komórki jajowej. Jest to często stosowane, jeżeli ma niską ruchliwość plemników, które jest zasadniczo brak plemników do pływania w kierunku jaj oczekiwania.

Wskazówki

  • Sugeruje się, że diety o niskiej zawartości węglowodanów przyczynia się do niskiego testosteronu i należy go unikać. Kolejna propozycja do zwiększenia stężenia testosteronu jest do zaangażowania się w dużych mięśni budowy ciała. Jeśli ciało jest rozpoczęta budowa, ważne jest również, aby dać mięśniom wystarczająco dużo czasu na regenerację po treningu, aby uniknąć potencjalnego spadku testosteronu w surowicy o 40 procent, do nieskończoności.
  • Jest to niezwykle ważne, że jeśli terapia hormonalna jest usiłowanie, zwłaszcza wykorzystanie cytrynian klomifenu, że się to odbywać pod opieką lekarza. Podczas gdy mężczyzna terapia Clomid wykazały pewną stopę sukcesu, to jeszcze formalnie zatwierdzony przez FDA.

Zabiegi za darmo niski poziom testosteronu

Miliony Amerykanów cierpi z powodu niskiego poziomu wolnego testosteronu, hormonu endogennego naturalnie produkowanego przez mężczyzn i kobiet. Przede wszystkim dotyczą wpływu na zdrowie mężczyzn, niski wolnego testosteronu występuje naturalnie w miarę starzenia się organizmu, lub z powodu urazu jąder, według Biblioteki Medycznej.

Istnieją różne sposoby leczenia niską wolnego testosteronu u mężczyzn, zarówno lekarze i dietetycy. Zbadanie korzyści każdego i jak one działają pomaga i lekarz decyduje, które jest dla Ciebie.

Terapia testosteronem (TRT)

Terapia zastępcza testosteronem lub TRT, może poprawić zainteresowanie seksualne, nastroju, funkcji seksualnych, gęstości kości i masy mięśniowej, według Biblioteki Medycznej. Dodatkowo, National Institute on Aging informuje, że wyższy poziom wolnego testosteronu wśród starszych mężczyzn poprawia zarówno zdolność myślenia (poznania) i pamięć.

TRT podnosi poziom wolnego testosteronu w organizmie mężczyzny. Według magazynu Life Extension, poziom testosteronu może być zwiększona przez leków przepisanych przez lekarza, a także może być podniesiona przez różnych naturalnych suplementów znaleźć w lokalnej aptece.

TRT medyczny

Testosteron, raporty Bibliotekę medyczny można podawać przez cztery FDA sposobami: przez wstrzyknięcie, plastrów, kremów, żelu lub dopoliczkowego (poprzez błony śluzowe jamy ustnej). Każda z tych metod dostarcza rzeczywisty hormon lub syntetycznej wersji bezpośrednio do korpusu, podnosząc niskie poziomy wolnego testosteronu po prostu przez wprowadzenie większej ilości hormonu.

Delatestryl (BTG Pharmaceuticals) jest w postaci zastrzyku testosteronu w zawiesinie w oleju sezamowym, zwykle podawany przez lekarza w dużym mięśniu, takich jak mięsień pośladkowy lub uda.
Androderm (Watson Pharmaceuticals) jest przezskórny plaster testosteronu, które uwalnia się przez skórę, i jest stosowana codziennie w tylnej, górnej części ręki, lub uda, brzucha.
Testim (Auxilium Pharmaceuticals) jest żelem zapewniając, że testosteron jest stosowany codziennie na barkach, ramionach i / lub brzucha.
Striant (Columbia Laboratories, Inc) stanowi preparat testosteronu, które są wchłaniane przez błonę śluzową jamy ustnej lub na obszarze, gdzie żywice naprzeciw wargi.

Naturalne TRT

Odżywcza TRT jest realizowane poprzez stymulowanie organizmu do wytwarzania własnej zdolności testosteronu, co często prowadzi do zwiększenia stężenia wolnego testosteronu. Life Extension wymienia kilka z tych suplementów, które są łatwo dostępne w większości aptek.

Cynk jest ważnym minerałem w produkcji testosteronu, i jest dostępny w formulacji tabletek w niemal każdej aptece lub sklepie spożywczym w przejściu suplementów.
Chrysin, występuje naturalnie w miodzie, hamuje aromatyzacji - lub konwersję do estrogenów - wolnego testosteronu, co prowadzi do wyższych poziomów testosteronu.
Karnityna, aminokwasów (białka budynku-blok) pochodną, ​​nie wpływa bezpośrednio na poziom testosteronu, ale ma znaczący wpływ na funkcje seksualne i depresja, z których oba są objawy niskie stężenie wolnego testosteronu.
Przeciwutleniacze, występujące w żywności, takich jak jagody, maliny i zielonej herbaty, są również wymienione przez Life Extension wspieranie zdrowego poziomu wolnego testosteronu. Przeciwutleniacze obejmują witaminę A, witaminę E, selen.

Jak w przypadku wszystkich suplementów diety, porozmawiać z lekarzem przed podjęciem decyzji o użyciu jednego lub kombinacji leczenia TRT. Lekarz weźmie pod uwagę osobistą historię choroby i pomóc w podjęciu właściwych wyborów dla TRT.

Niski poziom testosteronu u mężczyzn

Niski poziom testosteronu u mężczyzn


Testosteron odgrywa wiele ról w utrzymaniu zdrowia, zarówno fizycznego i psychicznego poprzez zwiększenie energii, zapobiega zmęczeniu, utrzymanie normalnego popędu seksualnego oraz zwiększenie wytrzymałości tkanek strukturalnych u mężczyzn. Poziom tego hormonu często spadać w latach 40-mężczyzny, co może powodować problemy zdrowotne.

Choroby serca

Ryzyko zachorowania na choroby serca jest związana z niskim testosteronem mężczyzn z. Kaskada zmian metabolicznych nastąpić kiedy poziom testosteronu zmniejsza takie jak zwiększenie masy ciała, cholesterol i odporność na insulinę, z których wszystkie są znane czynniki w leczeniu choroby sercowo-naczyniowej. Innym ważnym czynnikiem jest to serce mięśni; Testosteron jest niezbędna do budowy i utrzymania masy mięśni w całym ciele.

Osteoporoza

Niedobór testosteronu okazuje się najpowszechniejszą przyczyną osteoporozą u mężczyzn. Masy kości w części zależy od estrogenu. Men konwersję testosteronu do estrogenu, tak niedobór jednego powoduje niedobór, prowadząc do zmniejszenia masy kostnej. Szacuje się, że 2 miliony mężczyzn na osteoporozę i złamania kości występują u jednej czwartej mężczyzn powyżej 50 lat; uraz kości może być szczególnie niszczycielskie i powodują duże trudności w perspektywie, a osoby starsze są narażone na powikłania.

Depresja

Badania wykazały, że mężczyzn z hipogonadyzmem (pacjenci z niskim poziomem testosteronu) zdiagnozowano depresji częściej niż przy normalnych poziomów hormonów. Połączenie jest uważane za działanie testosteronu w biodostępności neuroprzekaźników noradrenaliny i serotoniny w mózgu. Innym powodem może być zaburzeniem depresyjnym Fakt, że te ludzie są bardziej zmęczeni, mają mniejsze i szczuplejsze mięśnie, a niższe libido niż gdy byli młodsi, przypominając im, że są one starzenia.

Jak interpretować Twój poziom testosteronu

Jak interpretować Twój poziom testosteronu


Dla mężczyzn i kobiet, różne poziomy testosteronu może oznaczać różne rzeczy. Mimo, że zarówno mężczyźni jak i kobiety produkują i potrzebują testosteronu do prawidłowego funkcjonowania organizmu, potrzebują tego hormonu w różnych poziomach. Ci, którzy mają niski poziom testosteronu ze względu na płeć można poddać leczeniu testosteronem, i tych, którzy mają zbyt wysoki poziom może poddać terapii hormonalnej w celu przywrócenia prawidłowej równowagi. Środki naturalne, takie jak poprawa diety, treningu oporowego i niektórych suplementów może również przywrócić równowagę hormonalną; porozmawiać z lekarzem, jeśli obawiasz się o poziom testosteronu.

Instrukcje

1 normalny poziom testosteronu w przypadku mężczyzn jest w dowolnym miejscu pomiędzy 200 i 1200 nanogramów na decylitr (ng / dl), a średnia wynosi około 750 mężczyzn w wieku 15-24. Dla co 10 lat zdobytych w wiek średni poziom testosteronu zmniejsza się o około 50.

2 mężczyzn, którzy mają niski poziom męskiego hormonu może wystąpić niskie libido, nadmiar tłuszczu, zmęczenie i większą podatność na choroby zakaźne. Testosteron terapia zastępcza może przywrócić poziom hormonów i poprawić jakość życia.

3 mężczyzn, którzy mają zbyt dużo testosteronu może wystąpić przedwczesne łysienie, drażliwość i krótkie temperament. Jednakże, ogólny stan zdrowia ludzi z nadmiernie wysokim poziomem testosteronu jest znacznie lepsza niż dla zdrowia ludzi o małym testosteronu.

4 W przypadku kobiet, normalne poziomy testosteronu mogą być w dowolnym miejscu pomiędzy 15 i 80 ng / dl. Podobnie jak w przypadku mężczyzn, poziom testosteronu spada z wiekiem i kobiet po menopauzie mają pół poziomu, że mieli w ich 20s.

5 kobiet o niskiej doświadczenia testosteronu wielu takich samych objawów u mężczyzn z niskim testosteronu, szczególnie zmniejszone libido. Kobiety z niskim testosteronem może mieć niski poziom hormonów, w tym wszystkie wokół niskich estrogenów i progesteronu. Niektóre kobiety mogą korzystać z hormonalnej terapii zastępczej.

6 kobiet na wysokich poziomach testosteronu może wystąpić przerzedzanie włosów na skórze głowy i zwiększoną włosy na reszcie ciała. W przypadku wysokich poziomów hormonów męskich spowodowanych PCOS, mogą również zostać zmniejszone poziomy estrogenu.

Poziom testosteronu w organizmie

Testosteron jest męski hormon płciowy, który jest produkowany u samców i samic. Jednak mężczyźni produkują od 40 do 60 razy więcej testosteronu niż kobiety. Testosteron jest silnym hormonem, który reguluje i kontroluje narządów i tkanek. Hormony to substancje chemiczne w organizmie, które wysyłają wiadomości za pośrednictwem krwi. Pracują stale i może wpływać na wzrost i rozwój, seksualnej funkcji, metabolizm, reprodukcję i nastrój.

Badanie testosteronu

W celu określenia poziomu testosteronu w organizmie, jest konieczne badanie krwi. Najczęściej ubezpieczenie medyczne obejmuje badanie i nie jest konieczne przygotowanie przed badaniem. Zazwyczaj testosteron jest testowany, aby ocenić, co następuje.
Wczesne lub późne dojrzewanie płciowe u mężczyzn
Impotencja i bezpłodność u mężczyzn
Charakterystyka i nieregularne miesiączki u kobiet

Normalny poziom testosteronu

Dla mężczyzny, normalny poziom testosteronu jest od 300 do 1000 ng / dl. W związku kobieta, normalny poziom to 20 do 80 ng / dl. Różne laboratoria mają różne zakresy, co jest uważane za normalne. Po badaniu lekarz może podać dodatkowe informacje na temat znaczenia badań.

Nieregularne Poziomy

Jeśli testosteronu jest powyżej normy, ryzyko dla następujących podwyżek.

Rak jąder
Rak jajnika
Precoscious dojrzewania
Odporność na androgeny
Wrodzony przerost nadnerczy
Choroby policystycznych jajników

Jeśli testosteron jest poniżej normy, ryzyko dla następujących podwyżek.
Opóźnione dojrzewanie płciowe
Niedoczynność przysadki
Prolaktynoma
Niewydolność jąder
Przewlekłe choroby

Poziomy i starzenia

Poziomy testosteronu zmniejsza się z wiekiem u mężczyzn. Ponieważ zakres normalny jest wysoki poziom testosteronu może być problemem. Wiele razy, gdy testosteron jest obwiniany naprawdę objawy są spowodowane przez coś innego. Objawy niskiego testosteronu u mężczyzn to: zmniejszenie popędu płciowego, obniżenie liczby plemników i zwiększenie rozmiaru piersi. Jeśli niski poziom testosteronu jest diagnozowana, terapia hormonalna jest opcją leczenia.

Terapia testosteronem

Testosteron terapia zastępcza może zwiększyć masę mięśni, gęstość kości, energię, nastrój, popęd płciowy i erekcji. Leczenie może być w sposób plastra, żelu, wtrysku lub tabletki. Ryzyko leczenia testosteronem obejmują liczbę wysokiej czerwonych komórek krwi, bezdech senny, wzrost powiększenia prostaty lub raka prostaty wzrostu, gromadzeniu się płynów, trądzik i powiększenie piersi.

Poziom testosteronu i odpowiednią dawkę do wymiany

Testosteron jest podstawowym hormonem u mężczyzn, który steruje nie tylko rozwój płciowy i wydajności, ale oferuje tak różne, jak wzrost włosów, rozwój mięśni, a nawet układu krążenia. Niski poziom testosteronu są związane z szeregiem problemów zdrowotnych wśród mężczyzn, dlatego terapia zastępcza dla kobiet coraz bardziej akceptowana.

Definicja

Testosteron to naturalny steryd anaboliczny wydzielane przez jądra i, w mniejszym stopniu, nadnerczy. Jest to najważniejszy męski hormon płciowy, a mężczyźni zazwyczaj produkują od 40 do 60 razy więcej, niż kobiet.

Poziomy

Brak ustalonych normalny poziom testosteronu u mężczyzn, ponieważ różnią się znacznie w zależności od wieku i osób fizycznych. Lekarze w USA na ogół uważają niczego poniżej 300 nanogramów na decylitr niski, ale te poziomy może być normalne w starszym mężczyzną. Poziom testosteronu szczyt w późnych latach 20., spada średnio o 1,5 procent rocznie po 30. roku życia człowieka w jego 80s ma zwykle od 20 do 50 procent, jak dużo tego hormonu, jako człowieka w jego późnych lat 20..

Przyczyny niski poziom testosteronu

Niski poziom testosteronu może być spowodowana wrodzonym problemów związanych z tworzeniem się jąder, ale częściej są skutkiem starzenia się, choroby przewlekłej, leków, głodzenie, stres, uraz głowy, zakażenia, raka, operacji, alkoholową lub urazu jąder .

Objawy

Objawy niskiego testosteronu u mężczyzn są rzadkie i często tak subtelne, że są one łatwe do pominięcia, ale mogą obejmować utratę popędu płciowego, zaburzenia erekcji i utraty masy kostnej i złamań kości. Lekarze także powiedzieć, cierpiących z dwóch następujących objawów jednocześnie może oznaczać, niski poziom testosteronu: zaburzenia snu, depresję, letarg i obniżoną sprawność fizyczną.

Zabiegi

Najczęstsze zabiegi zamienne składają testosteronu zastrzyki i plastry, ale lekarze nie zawsze zgadzają się, gdy są one konieczne. W rzeczywistości, American Association of Clinical Endocrinolo- zrewidowała swoje zalecenia obejmują hormonalnej terapii zastępczej, nawet dla starszych mężczyzn, których poziom testosteronu może mieć w przeszłości uważane za normalne. Inni lekarze, jednak zarezerwować zabiegi dla młodszych i mężczyzn w średnim wieku.

Poziomy dawkowania

Do terapii wtrysku enanthate lub cypionate testosteronu, lekarze zalecają 200 mg IM co 10 do 16 dni. Poziom testosteronu w surowicy krwi tydzień po wstrzyknięciu powinno być w zakresie połowie normalny.
Na cotygodniowych iniekcji dawki leczenie należy zmniejszyć do 100 mg na wstrzyknięcie IM, choć dawki tak wysokie, jak 600 mg raz w tygodniu były używane przez niektórych sportowców do budowania siły i masy mięśniowej. Ale może to mieć poważne skutki uboczne.
Do moszny plastry testosteronu, lekarze zalecają jeden na skórze moszny każdego ranka, które powinny pomóc uzyskać poziom testosteronu w zakresie połowie normalny cztery godziny później.
Dwa plastry nocne na obszarach nieobjętych moszny powinien produkować w połowie normalnego poziomu ośmiu do 12 godzin po zastosowaniu.

Niskie Objawy testosteronu

Testosteron jest naturalnie występujących hormonów steroidowych odpowiedzialne za właściwą wzrostu narządów płciowych. Jej niedobór jest oznaczony liczbą objawów fizjologicznych i psychologicznych. Niektóre choroby i urazy mogą powodować niską testosteronu. Lekarze mogą zalecić hormonalną terapię zastępczą w celu zaradzenia niski poziom testosteronu.

Identyfikacja

U ssaków, testosteronu wytwarzana jest w jądrach u mężczyzn, w małych ilościach przez kobiety jajników i nadnerczach obu płci. Testosteron wywiera działanie anaboliczne (lub tkanki) budowania działanie przez wiązanie do receptorów androgenowych w tkance mięśniowej, gdzie komórki powoduje zwiększenie syntezy białek. Promuje także gęstość kości i zwiększa produkcję krwinek czerwonych. U mężczyzn przechodzi okres dojrzewania, testosteron wykazuje androgenne (maskulinizacja), które powodują pogłębienie głosu i ciała i twarzy rosną włosy.

Przyczyny

Niski poziom testosteronu może być spowodowane warunkami wrodzonych (zespół Klinefeltera, lub syndrom Kallmann y); urazy jąder, podwzgórza lub przysadki mózgowej; lub z powodu niewydolności nerek i chorób takich jak obydwu typów cukrzycy, marskość wątroby, nadciśnienie (wysokie ciśnienie krwi), AIDS, sarkoidozy, kiły, zapalenie opon mózgowych i świnki.

Po 25. roku życia, naturalna produkcja mężczyzny testosteronu zaczyna spadać w tempie około 2 procent rocznie; w wieku 80 lat, jego naturalna produkcja testosteronu wynosi jedynie 20 procent szczytowego poziomu testosteronu. Dodatkowo, niektóre leki, chemioterapii i radioterapii leczenie może spowodować spadek poziomu testosteronu. Przewlekłego alkoholizmu i mogą powodować naprężenia ciała, aby zatrzymać wytwarzanie normalne poziomy testosteronu.

Objawy

Mężczyźni cierpiący na niski poziom testosteronu może wystąpić objawy fizjologiczne, w tym niższej libido, ścieńczenie skóry, zaburzenia erekcji lub impotencja, osteoporoza, łagodnej niedokrwistości spowodowanej przez opuszczone liczby krwinek czerwonych, przewlekłego zmęczenia i spadku masy mięśni szkieletowych z jednoczesnym wzrostem tkanki tłuszczowej . Niski poziom testosteronu może także zmieniać poziom cholesterolu w surowicy krwi i podnoszą poziom złego cholesterolu, zwiększając ryzyko mężczyzny wysokiego ciśnienia tętniczego krwi, miażdżycy i choroby wieńcowej. Niski poziom testosteronu może powodować działania psychologiczne, takie jak depresja, trudności z koncentracją i pamiętać, i ogólnego spadku zdrowia psychicznego towarzyszy złym sensie dobrego samopoczucia.

Diagnoza

Mężczyźni, którzy wykazują żadnych objawów niskiego testosteronu powinny udać się do lekarza. Według dr Wayne G. Hellstrom z Tulane University Medical Center, lekarze zdiagnozować niski testosteron, wykonując badania lekarskie, biorąc pełną historię medyczną i leki i badania surowicy krwi poziom testosteronu. Lekarz może zadać pytania o zdolność do utrzymania erekcji, częstotliwość erekcji (w tym nocnych erekcji) i częstotliwość aktywności seksualnej lub nalega na seks. Lekarze mogą również sprawdzić gęstość kości i sprawdzić pacjenta do zmian w składzie ciała.

Po wykluczeniu pewnych warunków wrodzonych i zaburzeń przysadki, lekarze mogą przepisać hormonalną terapię zastępczą, gdy jest niski poziom testosteronu w surowicy hormonu luteinizującego i jest wysoki. Hormon luteinizujący jest prekursorem syntezy testosteronu.

Leczenie

Testosteron terapia zastępcza wymaga pacjentów do podjęcia egzogenne (zewnętrznie) produkowanego testosteronu, aby pomóc objawy problemów. Objawy zwykle zmniejszają krótko po rozpoczęciu terapii. Leczenie można podawać za pomocą różnych sposobów, w tym iniekcje domięśniowe, plastrów transdermalnych, aerozoli lub kremów stosowanych na skórę, policzkowe taśmy stosowane do dziąseł (Striant) i tabletek. Dawki zależą od rodzaju testosteronu i sposób leczenia, w niektórych wersjach dłużej w organizmie i wymaga mniej częstego podawania. Leczenie na ogół konieczna jest przez całe życie pacjenta.

Ostrzeżenie

Terapia Testosteron może powodować szereg skutków ubocznych. Użytkownicy mogą doświadczyć skutków maskulinizacja, w tym trądzik, skóry tłustej, pogłębienie głosu, twarzy nadmiaru wzrostu i / lub ciała włosy i zatrzymanie płynów. Dodatkowo, nadmiar testosteronu może spowodować zmiany w poziomie cholesterolu w surowicy krwi, zaburzenia erekcji, zanik jąder, prostaty i rozszerzonej ginekomastii (rozwój męskich tkanki piersi). Testosteron w formie tabletek zostały zniechęcać do stosowania u mężczyzn; w dużych dawkach, ta metoda leczenia może mieć negatywny wpływ na wątrobę.