adcov.com

yohimbina cykl czy

How Does Your Body Powiedz Itself Ile kalorii Burn?

Odpowiedź na to, jak twój organizm mówi się, ile kalorii spalić jest metabolizm. Liczba kalorii spalisz zależy od Twojej indywidualnej podstawową przemianę materii (BMR). Ćwiczenia i prawidłowe odżywianie stymulowanie organizmu BMR.

Metabolizm

Metabolizm jest procesem, w którym organizm rozkłada jedzenie i przekształca ją w energię ze swoich codziennych potrzeb. Twój podstawową przemianę materii (BMR) wyznacza minimalne kalorie potrzebne do podtrzymania procesów organizmu podczas odpoczynku i liczbę kalorii, czego potrzebujesz, aby schudnąć. To zależy od wielu czynników, takich jak wiek, płeć, ćwiczenia, diety, genetyki i tkanki tłuszczowej procent. I to jest odpowiedzialne za 70 procent całkowitej ilości kalorii spalanych przez proces pompowania krwi, oddychania i utrzymania temperatury organizmu.

Ćwiczenie

Podnosi ćwiczenia swoją podstawową przemianę materii, budując masę mięśniową i mówi twoje ciało, aby rozpocząć spalanie kalorii. Ważne jest, aby regularnie ćwiczyć, aby pozbyć się tłuszczu; chodzić, pływać, biegać, cykl, czy trening siłowy lub aerobik przez co najmniej 30 minut dziennie. Przełączanie pomiędzy nimi tak twoje ciało nadal spalić tłuszcz skutecznie.

Mięśnie są dobre, ponieważ palą dużo więcej kalorii niż tłuszcz. Oni nawet spalić kalorie, gdy jesteś odpoczynku! Jeśli dodać funt mięśni, pomoże spalić 50 dodatkowych kalorii dziennie. Dodaj 5 funtów mięśni i spalisz 250 dodatkowych kalorii dziennie! Zwraca się również do utrzymania aktywnego biorąc po schodach, parkowanie dalej od biura, ogrodnictwie lub robi prace domowe. Średnio, człowiek spala około 30 procent zużywanych kalorii przez te codzienne czynności. Zmiany stylu życia, takie jak wystarczającej ilości snu i wody zachęca do dalszego odchudzania.

Prawidłowe odżywianie

Jedzenie nie jest wrogiem. Twój organizm potrzebuje kalorii, węglowodanów, białka i tłuszcze. Tłuszcz utrzymuje ciało izolowane i pomaga zachować zdrowe włosy i skórę. To rodzaj spożywanych pokarmów, które robi różnicę. Sprawdź, czy masz prawidłowe odżywianie jedząc wyważony posiłek. Nie wolno pominąć śniadanie, ponieważ Specjalne skróty swój metabolizm. Zawierać dużo warzyw, owoców, chude mięso i orzechy w diecie.

Jeśli jesteś na diecie i zmniejszyć zbyt wiele kalorii, organizm przechodzi w tryb przetrwania i sklepów, jak dużo tłuszczu, jak to możliwe. Musisz jeść 5 do 6 małych posiłków zamiast codziennie 3 duże posiłki. Twój organizm myśli, że jest głodny, jeśli jest zbyt wiele godzin między posiłkami. Zaczyna spalać kalorie w wolniejszym tempie, aby zrekompensować. Nabierz nawyku zdrowej przekąski przez cały dzień. Przekąski bogate w białko są najlepszym. To przyspieszy metabolizm i szybciej będziesz spalać tłuszcz. To będzie wysyłać sygnał do twojego ciała, że ​​jedzenie idzie, więc powinien mieć na spalanie kalorii. Jedz różne ilości i rodzaje kalorii każdego dnia, aby Twoje ciało i uwalnianie tłuszczu spalić kalorie. Dodaj przyprawy do żywności i pić dużo zielonej herbaty i oglądać twój metabolizm wznieść!

Dane techniczne S/C Podwójny piekarnik miele 30

Miele 30-calowy samoczyszczące podwójne Piece zostały rozszerzone funkcje. Miele jest producentem urządzeń kuchennych z siedzibą w Niemczech. Firmy producentów pieców, odkurzacze, lodówki i wyposażenie pralni. Poza tym 30-cal Podwójny piekarnik Miele oferuje jeden Piece, steam Piece i płyty grzejne.

Funkcje pieczenia

Piece są czujniki temperatury, automatyczne pieczenia, intensywne pieczenie i automatyczne temperatury selekcji w oparciu o rodzaj żywności gotowane. Intensywne pieczenie cykl łączy w sobie ciepła piec konwekcyjny piec jedzenie szybciej i dodać do jego kruchość. Automatyczne funkcje pozwalają użytkownikom korzystać z klawiatury programowalne do wyboru rodzaju żywności i jej wagi do pieczenia żywności właśnie bez konsultacji przepis. Przy użyciu sondy piekarnik, piekarnik szacunki ilości ciepła potrzebnego do końca żywności, i, jeśli istnieje wystarczająca ciepła w piekarniku, to automatycznie wyłącza się, oszczędność energii elektrycznej.

Funkcje

Piekarniki wyposażone są w sześciu stojaki i sondy pieczeń. Dwie patelnie pieczenia są przewidziane, jak również podwójne rusztem. Piece wykorzystują podczerwieni ruszcie z dwóch stref dostępne. Ruszcie tworzy intensywne ciepło, wystarczy, aby char lub brązowy chleb jedzenie lub tosty. Piece używać cztery halogeny, boczne montowane światła do rozpowszechniania światła równomiernie piec. Każdy piekarnik ma swój własny zegar, który można ustawić opóźnienia, pieczenia. Użytkownik może ustawić język menu pieca. Kontroli można również ustawić na metryczny lub wyświetla angielski temperatury.

Wygląd

Miele oferuje, piec w dwóch różnych wykończeniach, czarny szkliwa lub stali nierdzewnej. Firma oferuje się obsługiwać cztery różne style, chociaż trzy uchwyty są uważane za opcje i kosztuje więcej. Każdy piekarnik ma dużą szybę, która pozwala obserwować żywności, jak piecze. Panel sterowania dla obu pieców siedzi nad blatem piekarnik.

Czy yohimbina TRZEBA Cycled?

Czy yohimbina TRZEBA Cycled?


Johimbina Chlorowodorek (HCL) jest syntetyczną formą substancji czynnej Johimbina ekstraktu kory. Substancja ta jest uważana wspomagania utraty masy przez stymulowanie ośrodkowy układ nerwowy i zwiększa mobilizację kwasów tłuszczowych, przez wiązanie się z receptorami i bolesnych niektórych kontrolujących uwalnianie kwasów tłuszczowych. Wielu kulturystów i innych zainteresowanych utraty tłuszczu i uzyskanie masy mięśniowej wziąć Johimbina HCL, według strony internetowej Fit Flex.

Jazda na rowerze

Johimbina HCL może być używany na różne sposoby, zauważa strona anaboliczne fitness. Najczęstszym jest cykl włączania i wyłączania substancji przez biorąc go przez trzy do czterech dni, a następnie zatrzymał się na jednego do dwóch dni przed ponownym uruchomieniem, zgodnie z witryny. Jednym z głównych efektów ubocznych yohimbina do retencji wody. Na rowerze i wyłącza go, można zminimalizować ilość wody zatrzymywane.

Ciągłej pracy

Johimbina HCL można również przyjmować codziennie. Jednak strona anaboliczne Centrum ostrzega, że ​​może to doprowadzić do znacznej retencji wody, które może trwać do dwóch tygodni, aby rozproszyć, szczególnie wśród osób przyjmujących duże dawki yohimbina.

Dawkowanie

Niewiele istnieje w drodze wytycznych dawkowania dla yohimbina. Strona anaboliczne Centrum podkreśla, że ​​dawkowanie jest bardzo indywidualna, i sugeruje, że użytkownicy zaczynają małą dawkę i sposób ich pracy w zależności od potrzeb. Dla podawania miejscowego, sugeruje zaczynając od 20 do 40 miligramów raz dziennie i pracy do 2:58 zastosowań dziennie.

Strona zauważa, że ​​niektórzy ludzie także wziąć yohimbina doustnie, ale nie polecam tego. Johimbina HCL jest sprzedawany w kapsułkach jak suplementy diety, które zazwyczaj zawiera 5 miligramów tej substancji. Suplement bezpośrednie, które sprzedaje produkt Johimbina HCL, zaleca podjęcie jedna kapsułka jeden do trzech razy dziennie. Przy podejmowaniu yohimbina doustnie, IronMagazine zaleca stosowanie około 1 miligrama na 10 kilogramów masy ciała dziennie.

Rozważania

Ponieważ US Food and Drug Administration nie ocenia lub zatwierdzić substancje sprzedawane jako suplementy diety, nie ma gwarancji co do czystości produktu, takie jak yohimbina. Ponadto, istnieje wiele skutków ubocznych związanych z przyjmowaniem yohimbina, nawet w trakcie jazdy substancję. Należą do nich lęk, wzrost ciśnienia krwi i bezsenność, według IronMagazine.

Jak zakończyć cykl menstruacyjny Prędzej

Istnieje wiele porad tam, w jaki sposób zakończyć cykl menstruacyjny wcześniej. Niektórzy ludzie twierdzą, że ciepła kąpiel i dwie aspiryny może przynieść szybki koniec do okresów. Inni potwierdzają, że filiżanka herbaty i strategicznie rozmieszczone gorący pad zatrzyma przepływ. Problem z tych porad jest, że choć mogą one złagodzić ból lub dyskomfort (co nie jest złe), że tak naprawdę nie bierze pod uwagę, dlaczego kobieta ma cykl menstruacyjny. W rzeczywistości, jest tylko jeden murowany sposób, aby zakończyć cykl menstruacyjny wcześniej, i obejmuje w zasadzie można się przed nim.

Instrukcje

1 skonsultować się z pracowników służby zdrowia, zwłaszcza jeśli występują dłużej niż przepływów normalnych lub wyjątkowo ciężkich. Może to być objawem poważnego problemu zdrowotnego.

2 Pobierz receptę na pigułki antykoncepcyjne. Wiele kobiet, które biorą antykoncepcji ogólnie doświadczenie krótsze i lżejsze cykle miesiączkowe. Jednak tylko pigułkę nie będzie automatycznie zakończyć cykl menstruacyjny wcześniej. Musisz pozwolić antykoncepcyjnej rzeczywiście dostać się do systemu. Daj sobie miesiąc lub dwa.

3 Rozpocznij biorąc multiwitaminowy. Chociaż nie zakończy swój cykl menstruacyjny wcześniej, codziennie witaminy jest znany "rozjaśnić" okresy kobiety.

4 Keep fit. Biorąc udział w programie fitness może złagodzić niektóre objawy często towarzyszące menstruacji. To nie może zakończyć cykl wcześniej, ale uczyni Cię zdrowszym i zdrowsze ciało będzie w zasadzie mieć zdrowsze cykl miesiączki.

5 Należy przestrzegać zdrowej diety. Podobnie jak ćwiczenia, dobrze zbilansowana dieta może pomóc zachować swoje okresy lżejsze.

Wskazówki

  • Jeśli masz okres, który trwał dłużej niż 7 dni za więcej niż 3 miesiące, należy skonsultować się z lekarzem.

Czy cykl menstruacyjny Nienormalne długo?

Cykl miesiączkowy jest procesem, w którym organizm kobiety przygotowuje jajka dla dojrzewania i zapłodnienia. Jeśli nie zapłodnione jaja, to jest wchłaniane zwrotnie do ciała i proces rozpoczyna się ponownie. Cykle miesiączkowe mogą się różnić długością z miesiąca na miesiąc. Cykl, który jest ponad 35 dni może być normalne lub może wskazywać na podstawowy problem.

Stres

Dłuższe czasy mogą być skutkiem stresu. Większość płodnych kobiet doświadczy comiesięczny przypływ hormonów, organizm przygotowuje się do owulacji. Jeśli kobieta doświadcza jakiejś formy stresu, takich jak przenieść lub relacji problemów, owulacja może być opóźnione. Kobieta nie może owulacja aż trzy lub więcej tygodni minęło. Opóźnione owulacji oznacza owulacja nastąpi później niż zwykle w cyklu. To jest normalne reakcję na stres.

Ustalenie Owulacja

Aby dowiedzieć się, czy jest owulacja, należy użyć zestawu przewidywania owulacji lub zabrać temperatury pierwszą rzeczą, w godzinach porannych. Linie na OPK będzie ciemniejszy w miarę zbliżania się owulacji. Gdy linia jest najciemniej, możesz spodziewać się owulacji w ciągu 24 godzin. Po owulacji minęło, linia testowa powinna być słaby lub niewidoczne. Owulacja może być również wskazana przez dziennik wykresów swoich podstawne temperatury ciała lub temperaturę spoczynku w tym samym czasie każdego ranka. Dni po owulacji, możesz spodziewać się, aby zobaczyć swój wzrost temperatury rano. Jeśli temperatura utrzyma się powyżej 97,5 stopni Celsjusza lub wyższa dla trzech lub więcej dni, to prawdopodobnie oznacza, że ​​owulacja miała miejsce.

Menarche

Menarche jest pierwszym miesiączki dziewczyny w okresie dojrzewania. Gdy młoda kobieta pierwsza rozpoczyna się owulacja, że ​​nie może mieć inny cykl menstruacyjny na miesiąc lub więcej. To jest bardzo częste u dziewcząt poniżej 18 to zazwyczaj nie wskazują nieprawidłowości.

Zbliżającym Menopauza

Jako kobieta wieku, tak i jej jajniki. Gdy w okresie menopauzy, długość między jej cykli może się zwiększyć. Jest to normalna część procesu okołomenopauzalnym.

Gdy się na leczenie

Długi cykl raz lub dwa razy w roku jest normalne. Jeśli jesteś w wieku rozrodczym i często mają długie cykle, odwiedzić ginekologa. Długie cykle mogą być oznaką innych problemów zdrowotnych, takich jak zespół policystycznych jajników. PCOS jest chorobą, w której ciało kobiety produkuje zbyt dużo testosteronu. Nadmierna produkcja męskich hormonów może zwiększyć długość cyklu lub zmusić ciało do zaprzestania menstruacji całkowicie. Lekarz może przepisać leki, aby doprowadzić na czas i pomóc zrównoważyć hormony. Chyba, że ​​przejęcie kontroli urodzeń, będzie bez okresu może mieć szkodliwy wpływ na zdrowie, takich jak zwiększone ryzyko osteoporozy.

Cykl prania Steam na pralki czy naprawdę działa?

Cykl prania Steam na pralki czy naprawdę działa?

Cyklu czystej pary na niektóre modele pralek pozwala prać suchą-clean-tylko w domu w regularnych pralki. Mimo, że cykl prania steam eliminuje zapachy, nie jest zdolna do usuwania plam. Jesteś lepiej biorąc element do pralnia chemiczna usuwania plam jest Twoim celem. Jednak testerów z Instytutem badań dobre gospodarowanie określony cykl prania pary naprawdę działa dobrze na większości pralek, które oferują możliwość.

Jak to działa

Cykl prania steama tylko opiera się na bardzo gorącej pary i nie proszek do prania do zniesienia od zapachów i brud z tkaniny. Pralka obraca w cenach bardzo wysokiej prędkości tak, że steam przenika i sanitises każdy kawałek pralni, wewnątrz i na zewnątrz. Pomimo jego działanie szybko przędzenia większość pralek pary są delikatny i bezpieczny w użyciu na delikatnych tkanin, zgodnie z GHRI.

Skuteczność

Poza tym cyklu głębokie moc czyszczenia usuwanie elementów szybko raz cykl kończy się spadek zmarszczki i eliminuje potrzebę stosowania prasowania. Jednakże całkowita moc czyszczenia cyklu zwykle opiera się na wielkości obciążenia. Niektóre maszyny do mycia lepiej na małe obciążenia z zaledwie czterech elementów. Ponadto cykl prania pary często zajmuje więcej czasu, aby zakończyć w porównaniu z tylko wody lub wody i pary cykli.

Łatwość obsługi

Kontrola ustawienia steam czysty cyklu pracy jak inne ustawienia się większość innych kontroli. Po prostu wybierz cyklu chcesz ten maszyna wobec biegać u i włączyć podkładkę. W większości przypadków nie trzeba wybrać obciążenia rozmiar lub wody temperatury; czujniki maszyna automatycznie to zrobić dla Ciebie. Po zakończeniu cyklu, otworzyć drzwi podkładka do niech wanna umyć, wysuszyć i zniechęcić wzrost pleśni. Okresowo przetrzeć: Uszczelka gumowa wewnątrz podkładkę, która gromadzi szarpie za pomocą czystą ściereczką.

Względy

Cykl prania steam jest zazwyczaj tylko na przednie obciążenie pralki, które są często droższe niż szczyt obciążenia podkładki. Przednie obciążenie maszyny do prania z funkcja ta kosztuje około 910 £ lub więcej, w zależności od marki wybierzesz, w tej publikacji. Ponadto ze względu na wysoki wskaźnik prędkości z której obraca się cyklu, maszyna ma tendencję do wibrować i stworzyć dużo hałasu. Instalacja do pralki na płycie betonowej pomaga w redukcji szumów.

Można zajść w ciążę, czy masz nieregularne cykle?

Chociaż cykle nieregularne może uczynić go bardziej trudne do przewidzenia owulacji, nadal jest możliwe zajście w ciążę, nawet jeśli okresy zazwyczaj mieszczą się w średniej 28-dniowego cyklu menstruacyjnego.

Wpływ

Najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych są stres, podróże, wykonywania lub choroby.

Znaczenie

Według Discovery Health, można zajść w ciążę z powodu ciąży nieregularne okresy owulacji zależy, a nie miesiączki.

Znaczenie

Owulacja występuje, gdy jajniki uwalniają zdrowe jajka.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Według Discovery Health, jeśli starasz się zajść w ciążę i mieć nieregularne cykle miesiączkowe, zestawy predykcyjne owulacyjne, które wskazują, kiedy jesteś owulacji, mogą być używane. Prowadzenie ewidencji podstawowej temperatury ciała i regularne badanie śluzu szyjkowego są inne metody w celu ustalenia owulacji.

Rozważania

Kobiety z nieregularnymi cyklami może mieć mniejsze szanse zajść w ciążę niż kobiety, które owulacja miesięcznie. Na przykład, jeśli owulacja co sześć tygodni, będziesz miał około dziewięć możliwości zajścia w ciążę każdego roku.

Zwiększenie Cykle

Skonsultuj się z lekarzem, aby pomóc regulować swoje cykle miesiączkowe. Na przykład, może być konieczne, aby schudnąć, jeśli jesteś otyła lub cofać się na ćwiczenia, aby utrzymać normalny poziom masy ciała wyobrazić. Ponadto, lekarz może przepisać leki na płodność, jak Clomid, do regulacji owulacji.

Jak Czy zmiany pogody Cykl hydrologiczny afektu?

Jak Czy zmiany pogody Cykl hydrologiczny afektu?


Woda na powierzchni planety wyparowuje do atmosfery, gromadzi się w atmosferze, tworząc chmury i wraca na ziemię w postaci deszczu, śniegu lub gradu. Cykl hydrologiczny to ziemskie. Zmiany pogody, takie jak temperatura i intensywności i częstotliwości opadów, może mieć wpływ na obieg wody.

Wzmożony Obieg wody

Wraz ze wzrostem temperatury, tak jak i ceny, przy którym woda paruje i śnieg topnieje. Kiedy tak się dzieje, cały cykl hydrologiczny przyspiesza; woda jest szybko wraca do atmosfery, co oznacza częstsze i intensywne okresy opadów. Lodowce również wpływają na obieg wody. Ponieważ lodowce odzwierciedlają tyle światła słonecznego, że tworzenie własnych wzorców pogodowych, ogrzewając powietrze bezpośrednio nad nimi. Kieszenie te oddziaływania ciepłego powietrza wiatrów; jeśli topnieją lodowce, nie byłoby dalsze zakłócenia w pogodzie.

Powodzie i susze

Jeśli śnieg topnieje i paruje zbyt szybko, wód powierzchniowych nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby zapaść się pod ziemię i podróżowania do rzek, cykl hydrologiczny i dla danego obszaru może być w znacznym stopniu zmienione. Jak stać się bardziej pogodowe niekonsekwentny, dystrybucja wody zmienia się na naszej planecie. Regiony, które stosowane mieć regularne opady zaczną doświadczać długich okresów suszy. Rzeki przeciążone przez wiosennego topnienia śniegu szybko i nagle, duża ilość opadów nabrzmiałe i przepełnienie, w wyniku powodzi.

Poziomy wody

Nieregularne i intensywne pogodowe mają bezpośredni wpływ na dostępność wód gruntowych. Kiedy woda powierzchniowa i odparować śnieg i topi się szybko, nie ma czasu, aby wsiąknąć w dół do warstwy wodonośnej i uzupełnienia gruntowych. W lodowce topią się w oceanie, poziom mórz. Gdy to nastąpi, wiele z obiegu wody odbywa się na powierzchni ziemi i w atmosferze umieszczenie większe obciążenie na cykl hydrologiczny.

Wpływ na ludzkie życie

Jeśli pogoda na Ziemi stały się bardziej nieobliczalny, może to mieć wpływ na ludzi. Zmiany w cyklu hydrologicznym może oznaczać, że obszar, który silnie zależy od opadów dla rolnictwa może zacząć widzieć różnice w czasie trwania i intensywności sezonów, a rolnicy będą musieli zaplanować powodzi lub suszy. Jakość wody będzie również wpływ zmiana wzorców pogodowych. Gdy poziom wody jest niski, jak na suszę, zanieczyszczenia stać skoncentrowany. W warunkach powodziowych, osady i inne zanieczyszczenia mogą umyć pod źródeł wody pitnej.

Jak podłączyć silnik 2-cykl do roweru

Jak podłączyć silnik 2-cykl do roweru

Proces montażu małych dwustopniowa silnik do roweru bardziej pociąga za sobą trudne pytania wagi i dystrybucji niż problemy dotyczące fizycznego podłączenia silnika do ramy roweru. Poprzez zamontowanie silnika tak niskie, jak to możliwe na ramie roweru, rower ciężkości pozostaje nienaruszone. W tym przypadku rower jest mniej prawdopodobne, aby stać się trudne do jazdy i niezrównoważone.

Instrukcje

• Dołączyć ciężkich koła tylnego bagażnika do ramy roweru. Ten stojak powinny być wystarczająco mocne, aby ciężar silnika dwustopniowa i gazu w zbiorniku.

• Zamontować silnik dwustopniowa do bagażnika. Proces ten będzie obejmować wiercenia otworów niestandardowe w bagażnik do meczu montażowej dwustopniowa silnika. Silnik musi być zamontowana tak, że Zgromadzenie sprzęgło napędu wrzeciona jest bezpośrednio powyżej koła tylne koła roweru.

• Za pomocą narzędzia łańcucha, usunąć łańcucha, która rozciąga się wokół korby ustawiona na koła tylne koła. Wymienić ten łańcuch z jednym, który rozciąga się od Zębatki tylne koła roweru w górę nad silnik sprzęgło/łańcuch montaż koła, który jest dołączony do gazu silnik główny wał napędowy. Dostosować ten ogniwo łańcucha, tak że nie więcej niż ½ Cala gry pozostaje w łańcuchu.

• Przymocować montaż przepustnicy gazu silnik na kierownicy roweru. Dokręć przewodu przepustnicy do Naciągnij kabel powiązania.

• Uzyskanie Solex 49cc dwustopniowa rower silnik. Te silniki zostały wyprodukowane w 1950 we Francji i w latach 1960 i 1970. Solex silnik wspomagania rower był dostępny w sprzedaży w Stanach Zjednoczonych. Te silniki są nadal dostępne za pośrednictwem placówek sprzedaży używanych i vintage.

• Usunąć ani -przedni błotnik przedni bagażnik od roweru. Zamontowanie silnika Solex nad przednie koło roweru. Ten silnik wirtualny plik dziennika zawiera mechanizm wyjścia opartych na tarcie. Podczas tarcia przejażdżka walec pochodzi z przedniego koła, silnik zaczyna i zapewnia zasilanie pomocnicze do napędzania roweru.

• Przymocować przepustnicy do przodu kierownicy. Dokręć przewodu przepustnicy do Naciągnij kabel powiązania.

Czy trudno jest zajść w ciążę po na pigułki?

Wszelkie trudności zajścia w ciążę po użyciu pigułki antykoncepcyjne, zależy w dużej mierze od cykli menstruacyjnych kobiecych i produkcji hormonów. Ogólnie rzecz biorąc, pigułki antykoncepcyjnej nie będzie utrudniać zdolność do zajścia w ciążę po rzuceniu pigułkę. Czas potrzebny na ciążę będzie się różnić, w zależności od tego, jak szybko organizm kobiety może powrócić do naturalnych cykli owulacji.

Jak działają pigułki antykoncepcyjne

Według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, wszystkie doustne środki antykoncepcyjne skupić się na kontrolowaniu aktywności hormonu w organizmie, jak również wpływ na warunki szyjki i macicy właściwego do zajścia w ciążę. Stężenia hormonów, które są normalnie obecne, w szczególności estrogenów i progesteronu, jest zmieniony w taki sposób, że zapobiega owulacji. Zawartość śluzu w szyjce macicy jest zmieniany, aby zapobiec przedostawaniu się plemników w macicy. Wyściółka macicy jest rozcieńczona się, zapobiegania spermy od mocowania do ściany macicy.

Odzyskanie hormonów Cycles

Czas powrotu do normalnej produkcji hormonów po zażyciu pigułki antykoncepcyjne przestał mogą się różnić. Dla niektórych kobiet owulacja może nastąpić tak szybko, jak dwa tygodnie po zaprzestaniu tabletek, inne kobiety weźmie średnio od dwóch do trzech miesięcy, zanim aktywność hormonalna dostosowuje się do typowych poziomów. Niektóre kobiety mogą trwać do sześciu miesięcy lub dłużej, aby stać się płodna. Regulacja ta będzie zależeć od kobiety.

Porady

Jest to kwestia, kiedy zacząć próbuje zajść w ciążę po wyjściu pigułki antykoncepcyjne. Dyrektor Maternal Fetal Medicine Katedry Położnictwa i Ginekologii w Presbyterian Hospital w Nowym Jorku, Weill Medical College of Cornell University, dr Frank Chervenak sugerują zakończeniu bieżącego cyklu pigułki przed próbą zajścia w ciążę. Pozwala to na skutki pigułki zniknąć z organizmu, w tym wznowienia regularnych miesiączki (krwawienia miesiączkowego) przed każdym wiarygodnego monitorowania cykli menstruacyjnych i poziomu hormonów może mieć miejsce.

Porady dodatkowe

Ponoć, że ma różną ilość czasu po wyjściu pigułki antykoncepcyjne przed regularne cykle miesięczne wznowić. Według dr Chervenak, utrzymanie metody mechaniczne antykoncepcji, takie jak prezerwatywy lub środkiem plemnikobójczym, między zatrzymaniem pigułkę i na początku miesiączki. Przyczyny tej opinii są: jeśli owulacja zaczyna od razu, kobieta może nie wiedzieć, że jest w ciąży i nie będzie zmian diety i fizycznych; a pewna ilość stresu może być zaangażowany w próbach zajścia w ciążę, gdy nie jest jasne, czy kobieta jest naprawdę owulacja czy nie.

Środki ostrożności

Centrum Kontroli i Prewencji Chorób zdecydowanie zaleca kwas foliowy, aby zapobiec poronienia i wady wrodzone, zwłaszcza po wyjściu pigułki antykoncepcyjne. Kwas foliowy (witaminę B9) jest niezbędna do integralności DNA, jak i rozwoju komórki i tkanki płodu. Co najmniej 400 mikrogramów (0,4 mg) powinna być obecna w organizmie dziennie. Pigułki antykoncepcyjne może wyczerpywać kilka witamin w organizmie kobiety, w tym kwasu foliowego i witaminy D. Kobiety w sprawie kontroli urodzeń i tych, którzy po prostu zatrzymał się przy antykoncepcji powinien podjąć multiwitaminy, aby pomóc uzupełnić tych witamin w organizmie. Dodatkowo, dokładne monitorowanie wszystkich wymagań żywieniowych powinno nastąpić w celu zapewnienia właściwego poziomu wszystkich składników odżywczych, są na miejscu dla zdrowia matki, jak i potencjalnego dziecka.

Czy mogę zajść w ciążę tydzień przed mój okres?

Prawie połowa wszystkich ciąż w USA nieplanowanych, według Amerykańskiego Stowarzyszenia Ciąża, dokładne informacje o cyklach miesięcznych kobiecych może pomóc zapewnić dodatkowy wgląd w procesy rozrodcze. Mimo wielu wspólnych mitów, kobiety mogą zajść w ciążę w praktycznie każdy punkt w ich cykle miesiączkowe, w tym tydzień przed krwawieniem.

Znaczenie

Kobiety są płodne przez około 7-10 dni co miesiąc. Jeśli kobieta jest pewna, że ​​owulacja wystąpiła co najmniej dwa dni przed rozpoczęciem okresu czasu, w którym chce się uprawiać seks bez zabezpieczenia, jej szanse na ciążę są niewielkie, ale wciąż możliwe.

Ramy czasowe

Typowy cykl menstruacyjny menstruacji zaczyna się w dniu 1, owulacji około dnia 14, a następnie rozpoczyna się po upływie 28 dni, jeśli kobieta nie ciążę. Plemniki mogą żyć do 3 dni w jajowodach kobiecych i wydany jajko pozostaje opłacalne do 24 godzin.

Rozważania

Długości cyklu i okna płodności różnić od kobiety do kobiety i się z miesiąca na miesiąc. Pary powinny używać standardowego wytyczna 28 dni, aby ustalić, czy kobieta jest płodna.

Nieporozumień

Chyba, że ​​płodność wykres objawów, to jest możliwe dla większości kobiet w celu określenia, że ​​owulacja wystąpiła. Niektóre kobiety mogą odczuwać ból brzucha w tym czasie o nazwie mittelschmerz, ale niepotwierdzonych nie można powołać się na określenie "bezpiecznych" okresy wolne antykoncepcyjnej płci.

Ostrzeżenie

Pary, które nie chcą zajść w ciążę powinny stosować antykoncepcję każdy stosunek płciowy czas pojawia się w celu uniknięcia poczęcia.

Jak sprawdzić, czy jesteś w okresie menopauzy

Jak sprawdzić, czy jesteś w okresie menopauzy


Menopauza jest faktem. Każda kobieta będzie przejść przez to w końcu. Zasadnicze znaczenie dla menopauzy jest fakt, że kobieta nie będzie się jej okresy i nie będzie w stanie wyobrazić dziecka. Ale faktem jest, kobieta może zacząć oznaki menopauzy długo przed zatrzymać jej okresy.

Niektóre z objawów są dość oczywiste. Inne objawy mogą odnosić się do innych chorób, w tym objawów PMS.

Ale istnieje kilka kroków kobieta może podjąć i wszystko może się zacząć zauważać i wykresów, aby ustalić, czy jest ona w stanie przed menopauzą.

Instrukcje

1 Jeśli nie robi to wszystko gotowe, rozpoczyna wykresów miesięczne okresy. Są zmiany jakieś? Są wszystkie zapalniczki? To liczba dni między każdym zmiany miesiące? Są one coraz bardziej nieregularnie?

Wszystkie one mogą być oznaki, że jesteś przed menopauzą.

2 Uważaj i wykresu takie objawy jak:

Nocne poty
Suchość pochwy
Wzdęcia
Wahania nastroju
Bóle głowy

3 Jeśli nie podejmują żadnych skurczu pigułki, można zwrócić się do lekarza w celu wykonania FSH (hormon folikulotropowy) badanie krwi.

Jeśli zamierzasz zaczynają iść przez menopauzę, to FSH będą rosły. Ale jeśli przyjmuje antykoncepcyjne, zmieniają funkcję sposób hormony i nie będzie w stanie uzyskać dokładny odczyt.

4 Bez względu na to, czy jesteś przy skurczu pigułki lub nie, jeśli objawy nadal, należy porozmawiać z lekarzem i omówić, czy on / ona myśli, może być rozpoczęcie menopauzy.

Wskazówki

  • Wykres swój Miesięczny cykl
  • Wykres masz żadnych Symtoms
  • Jeżeli objawy utrzymują się lub nasilają, należy zasięgnąć porady lekarza

Jak stwierdzić, czy Uszkodzony termometr Basal

Jak stwierdzić, czy Uszkodzony termometr Basal


Podstawne termometr temperatury ciała jest używany do wykrywania owulacji u kobiet planujących ciążę. Dokładność termometru opiera się wyłącznie na metody stosowane do wykresu swój cykl, czyli każdy odczyt należy konsekwentnie, zgodnie BabyHopes.com. Twój podstawowej temperatury przyjmuje się doustnie, dopochwowo lub doodbytniczo. Temperatura Temperatura podstawnokomórkowy jest podstawa, na której spoczywa ciało, gdy nic nie jest wymagane od niego. Uszkodzony termometr może być przyczyną wahań temperatury gwałtownie, ale określenia, czy jest to prawdą jest procesem eliminacji.

Instrukcje

1 Grafik spójnego czasu rano można zmierzyć temperaturę. Dla dokładnego odczytu powinien być tak blisko tej samej godzinie każdego możliwie jako temperatury rano będzie niższa wcześniej jest i wzrasta powoli w ciągu dnia. Ustawić alarm, i zmierzyć temperaturę, gdy gaśnie.

2 Weź temperaturę zanim cokolwiek. Obejmuje to kręcąc się termometr Jeśli używasz modelu szkła; zrobić przed noc, jak nawet tego małego ruchu podniesie temperaturę i zrobić termometr czytania niedokładne.

3 W ten sam sposób za każdym razem, czy doustnie, dopochwowo lub doodbytniczo. Spójność zwiększy dokładność czytanie.

4 Wykres wyników. To jest najlepszy sposób, aby korzystać z termometru dokładnie i pomaga ustalić, czy termometr jest uszkodzony. Jak temperatura ciała każdego człowieka jest inny, termometr powinien przeczytać konsekwentnie w ciągu 0,5 do pewnego stopnia w całej cyklu. Na przykład, jeśli rozpocznie się 97,6 stopni w pierwszym dniu menstruacji, powinna wzrosnąć i spadek 0,2 do 0,4 w stopniu około owulacji. Wymienić termometr pokazujący więcej niż zmianę lub niezgodne zmianę z miesiąca na miesiąc.

Wskazówki

  • Zawsze mają temperaturę w tym samym miejscu w jamie ustnej lub na tej samej głębokości dopochwowo i doodbytniczo, według BabyHopes.com.
  • Nawet jeśli tylko podejrzewasz, że twój termometr jest niedokładna, należy go wymienić na nowy.

Czy Guzki piersi pojawi się powyżej skórę?

Czy Guzki piersi pojawi się powyżej skórę?


Większość mas (guzki) w piersi, nie są widoczne, ponieważ są one w tkance piersi, a nie na powierzchni piersi. Zarówno łagodne i złośliwe (rakowe) mas może wystąpić w piersi, i czasami trudno jest odróżnić, kiedy wyczucie (za pomocą palców do zbadania) piersi. Należy zarówno uciskania piersi i zbadać je w lustrze, ponieważ --- choć może nie widać bryłę - często są oznaki ukrytych grudek.

Torbiele

Brunner & Suddarth w Podręcznik z medyczne-pielęgniarstwo chirurgiczne przedstawia różne cechy mas. Torbiele piersi są łagodne (nienowotworowe), często wielokrotne, w obu piersiach, i zwykle pojawiają się po 30 roku życia i ustępuje z menopauzy, gdy organizm wytwarza mniej estrogenów. Są one zazwyczaj także Krucha i może zwiększać wielkość w trakcie miesiączki, co powoduje pęcznienie i ogólnego tkliwość piersi. Torbiele czuć okrągłe i elastyczne i zwykle są ruchome.

Gruczolakowłókniakach

Gruczolakowłókniak to łagodny guz, który może występować pomiędzy wystąpieniem miesiączki i menopauzy. Zazwyczaj osoba ma tylko jeden guz, który jest ruchomy i jest okrągła, w kształcie dysku lub płatkowy. Gruczolakowłókniak jest zwykle mocniejsze niż torbieli i nie jest środkiem płatniczym.

Zmiany fibrocystic

Dysplazję zmiany zachodzą w latach rozrodczych podczas rozwijania wielu torbiele, przerost niektórych tkanek piersi i cykle ból piersi i obrzęk. Torbiele na początku są małe, ale większe torbiele tworzą wraz z postępem stanu, w wyniku bardzo nierówne i bolesne piersi, z objawami pogorszenia w trakcie miesiączki. Te grudki zrobić badanie piersi samo trudne, włóknisto-torbielowate zmiany i zwiększyć ryzyko rozwoju guzów nowotworowych.

Nowotwór złośliwy

Nowotwór złośliwy (rak piersi) jest najczęściej w wieku pomiędzy 40 i 80. osoba, zwykle mają tylko jedną masę, ale jeżeli nowotwór zaawansowany, może się rozprzestrzenić na inne obszary piersi lub węzłów chłonnych. Guz czuje firma, często płaskie i gumowate, a ponieważ jest mniej ruchoma i komórki rakowe dołączyć inwazji otaczających tkanek. Guz nie jest zwykle przetargu na wczesnym etapie, ale mogą być pewne zauważalne zmiany w piersi.

Znaki ostrzegawcze

Według MedicineNet niektóre oznaki raka piersi obejmują zmiany kształtu lub wielkości piersi (zwłaszcza w porównaniu do drugiej piersi), absolutorium sutek (krew odcieniem lub wodniste), sutek inwersji (obrót do wewnątrz), wgłębienia lub wycofania ( ciągnięcia do wewnątrz) powłoki na miejscu nowotworu, odbarwienie skóry (czerwono-pomarańczowe) i zmiany w strukturze (stwardnienie skóry, "skórka pomarańczowa" wygląd).

Zapobieganie

Jeśli czujesz, lub zobaczyć bryłę i / lub zmian w piersi, należy natychmiast skonsultować się z lekarzem dla mammografii i innych badań, która może obejmować biopsję chirurgiczną igłę lub biopsję (pobranie próbki tkanki). Identyfikacji grudek w piersi i ustalenie przyczyny jest krytyczna, ponieważ rak piersi należy leczyć jak najszybciej. Należy zrobić miesięczne egzaminy piersi samo, a ich roczny egzamin przez pracowników służby zdrowia; w tym mammografii przesiewowej, po 40 roku życia, lub wcześniej, jeśli masz w rodzinie raka piersi.

Jak czyścić pluszaki Po ktoś jest chory

Jak czyścić pluszaki Po ktoś jest chory


Ulubiony miś może być duży komfort, gdy dziecko ma nieszczęśliwy zimno lub bóle z powodu grypy, ale i miękkie pluszowe futerko farsz jest idealnym środowiskiem do portu zarazków i innych bakterii. Możesz użyć kilka metod dezynfekcji pluszaki i inne miękkie zabawki pluszowe lub po dziecko był chory. Choroba dziecka zadecyduje, która metoda jest najlepsza do czyszczenia pluszowe zabawki.

Instrukcje

Czyszczenie pluszaki Po chorobie zakaźnej

1 Zbierz wszystkie pluszaki i miękkie zabawki, które zetknęły lub używane przez dziecko.

2 Umieść zabawki pluszowe język poszewki, czy jest szansa, że ich szwy mogą się poluzować lub kawałki mogą spaść. Nie overstuff przypadki, ale możesz umieścić kilka wypchanych zwierząt w każdym przypadku poduszek. Poszewka utrzyma farszu i zatykaniu futra z pralki, jeśli masz nieszczęście.

3 Wypełnij podkładkę z ciepłą wodą. Dodaj ilości prania i wybielacza chcesz wykorzystać do regularnego obciążenia wielkości wsadu.

4 Uruchom pralkę poprzez regularny cykl.

5 Susz pluszaki w suszarce na dużym ogniu, ciągle w poszewki lub usunąć zwierzęta z poszewki i pozostaw do wyschnięcia.

Metoda Zamrażarka

6 Za pomocą tej metody zalecane przez twórców Clorox wybielaczem dla pluszowych zabawek, które nie są zmywalne lub jeżeli dziecko nie mieli świerzb lub zakażenia skóry wywołane przez roztocza.

7 Seal każdy wypchanych zwierząt w plastikowej torbie.

8 Umieść plastikowe torby zawierające pluszaki w zamrażarce przez noc. Roztocza, które powodują świerzb nie może przetrwać temperaturę zamarzania.

Wypchane zwierzęta kwarantanny

9 Za pomocą tej metody zalecanej przez Mayo Clinic jako część leczenia infekcji pasożytniczych, takich jak wszy czy świerzb.

10 Pranie wypchane zabawki w wodzie, która jest co najmniej 130 stopni F. i osuszyć je w gorącej suszarce przez co najmniej 20 minut.

11 Druk żadnych zabawek, które nie mogą być myte w szczelnych workach z tworzywa sztucznego, przez co najmniej dwa tygodnie.

Cykl życia Ancylostoma duodenale

Cykl życia Ancylostoma duodenale


Ancylostoma duodenale gatunek pasożytniczego tęgoryjec z rodziny nicieni, które mogą zainfekować ludzkie jelita. Objawy mogą obejmować swędzącą wysypkę w miejscu infekcji, gorączki, kaszlu i problemów oddechowych i przewodu pokarmowego. Tęgoryjce żywią się krwią przyjmującego. Ciężkie zakażenia mogą powodować przewlekłe utraty krwi i anemii. Osoby zarażone A. duodenale wchodząc w kontakt z zakażoną glebą. Zakażenie może być również przenoszone przez podawanie doustne lub trans sutka.

Jajko Stage

Tęgoryjec jaja przechodzą przez przewód pokarmowy zainfekowanego gospodarza i są wydalane z organizmu w stolcu. W ciągu dwóch dni, jaja wylęgają się w ciepłej, wilgotnej gleby. Larwy będą tam mieszkać, czekając na gospodarza.

Rhabditiform stadium larwalnym

Pierwsza forma stadium larwalnym nazywa się larwa rhabditiform, który istnieje w zanieczyszczonych odchodami lub gleby. Dla pięciu do dziesięciu dni, larwa i wylinka wzrośnie dwa razy.

Filariform Stage

Po linienia po raz ostatni, larwa wejdzie w fazę filariform. Następnie robak larwa może zainfekować wiele. Filariform larwy mogą przetrwać okres do jednego miesiąca w glebie. Jeśli gospodarz dotyka zanieczyszczonej, larwa przechodzi przez jej skórę. Następnie przenosi się do układu krążenia i prowadzi do płuc.

Larwa wyjdzie płuc, wprowadzając do pęcherzyków płucnych i podróży w górę drzewa tchawicy. Gospodarz w końcu kaszel larwy i połknąć. Larwy przechodzi przez układ pokarmowy do jelita cienkiego, gdzie będzie rosnąć do dorosłych.

Scena dla dorosłych

Dorosłych tęgoryjec będzie dołączyć się do ściany jelita cienkiego, żywiąc się krwią gospodarza i reprodukcji. Kobiety wtedy składają jaja w przewodzie pokarmowym, aby powtórzyć cykl życia. Dorosłych Tęgoryjce może żyć w jelitach przez okres do dwóch lat.

Diagnostyka i leczenie

Diagnoza może być określona poprzez poszukiwanie tęgoryjców jaj w ostatnio pobranej próbce kału. Badania krwi z powodu niedokrwistości i niedoborów żywieniowych, zwłaszcza żelaza, może przyczynić się do potwierdzenia diagnozy. Leki przeciwpasożytnicze takie jak albendazol są leki z wyboru dla leczenia infekcji.

Cykl życia Blastocystis hominis

Cykl życia Blastocystis hominis


Blastocystis hominis jest mikroskopowe pasożytów przewodu pokarmowego. To efekt jak choroby na ludzi jest kontrowersyjne. Wielu zdrowych ludzi z B. hominis obecne w ich przewodzie pokarmowym, podczas gdy inni cierpią z powodu biegunki, bóle brzucha lub inne objawy ze strony przewodu pokarmowego. Jednak nie jest debata w kręgach naukowych, czy B. hominis faktycznie powoduje zakażenia lub jeśli po prostu nieszkodliwie istnieje w układzie pokarmowym.

Metoda infekcji

Nikt nie wie, w jaki sposób ludzie się zarazić z B. hominis, ale kontakt oralno-kału podejrzenia. Wiele form pierwotniaków wprowadzić system trawienny przez kontakt z zanieczyszczonymi kałem, jak wtedy, gdy czyjeś ręce nie są dokładnie umyte po skorzystaniu z toalety, to jedzenie jest przygotowywane przez nich. Zakażenie B. hominis wydaje się być bardziej powszechne w obszarach, gdzie występuje słabe warunków sanitarnych i higienicznych.

Cykl życia i formę przekazania B. hominis jest nadal przedmiotem badań; Dlatego też, jest proponowana w cyklu życia.

Torbiel grubościennych Etap

Grubościenne etap torbiel istnieje w stolcu i uważa się, że przekazywane przez przypadkowego kontaktu ustnej z zabrudzonych kału. Po spożyciu, cysty będą infekować komórki nabłonka w jelitach.

Etap wodniczkowe

Torbiele następnie rozmnażać bezpłciowo wewnątrz komórki nabłonkowej. Ostatecznie, torbiele pęknie uwalniania wielu pasożytów w postaci wakuoli w komórce. Są to albo rosną do postaci wielu wakuoli lub ameboidalnego postaci organizmu.

Wielu wakuoli Stage

Wielu wakuoli forma pasożyta będzie pozostawiać zakażonej komórki i rozwoju do wstępnego torbieli. Ten pre-torbiel będzie im przejść przez proces, tworząc cienkościenną torbiel. Ten torbieli następnie zakażać innych komórek nabłonka przewodu jelitowego i rozpocząć cyklu ponownie.

Ameboid Stage

Formularz wakuoli może także zmienić się w postać ameboidalnego pasożyta, która pozostawi zainfekowanych komórek i rozmnażania przez mitozę. W końcu, będą również stanowić wstępne torbiele. Ten pre-torbiel będzie tworzyć grubościennej torbieli. Ta torbiel będzie wyjść z przewodu pokarmowego poprzez kał i pozostają tam do momentu ich przypadkowo spożyta. Następnie rozpocznie się cykl życia ponownie.

Diagnostyka i leczenie

Diagnozę można przeprowadzić poprzez poszukiwanie torbieli w ostatnio pobranej próbce kału. Badania krwi mogą pomóc w diagnozowaniu choroby, poszukując specyficznych przeciwciał lub antygenów. Jeśli są bezobjawowe leczenie nie jest konieczne. Potencjalne leki do leczenia B. hominis m.in. metronidazol, sulfametoksazolu / trimetoprim i iodoquinol.

Cykl życia onchocerkozę

Cykl życia onchocerkozę


Onchocerkoza, forma filariozy, jest spowodowane przez filarial pasożytniczych nicieni, Onchocerca volvulus. Znany również jako ślepoty rzecznej, choroba występuje głównie w tropikalnych obszarach Afryki i można znaleźć również w Ameryce Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Niedojrzałe larwy robaków może spowodować utratę wzroku, wysypki skórnej, zmian i swędzenie.

Początkowej infekcji

Aby rozpocząć cykl życia, zakażonych czarna mucha ugryzie i żywią się krwią gospodarza. Larwy zostaną wprowadzone do skóry z trąba locie i wejdzie do otwartej rany. W obrębie tkanek podskórnych przyjmującego, będzie rozwijać się larwy robaków dorosłych.

Etap ciągu ludzi dorosłych

Robaki dorosłych będzie tworzyć i żyć w obrębie guzków podskórnych tkanek przyjmującego na okres do 15 lat. Guzki mogą zawierać wiele mężczyzn i kobiet robaki. Według Centers for Disease Control, mężczyźni są w przybliżeniu od 20 do 40 mm długości, podczas gdy kobiety średnio od 30 do 50 cm. W obrębie guzków, robaki kolega i kobiety produkują mikrofilarii.

Microfilarial Etap ciągu ludzi

Mikrofilarii znajdować się głównie w obrębie skóry i układu limfatycznego, ale może być również w krwi, ślinie i moczu. Mogą żyć do dwóch lat. Centers for Disease Control twierdzi, że są one od 220 do 360 i # x3BC; m długości. Ostatecznie, czarna mucha gryzie gospodarza, spożyciu zakażonej krwi.

Etapy te Blackfly

Blackflies z rodzaju Simulium służyć jako wektor do onchocerkozę. Po zainfekowaniu, mikrofilarii przeniknąć midgut locie i migrują do jej klatki piersiowej mięśnie. Nie, larwy rozwijają przez trzy etapy, by stać się larwy infekcyjne. Larwy te następnie migrują do trąba locie, w którym czekają na bieżąco ugryźć innego hosta, co znów zaczyna cykl życia.

Diagnostyka i leczenie

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), połączenie wykorzystania środków owadobójczych kontrolować Blackfly populacje i leków na choroby, okazuje się być skutecznym sposobem kontrolowania onchocerkozę.

Diagnozę można przeprowadzić poprzez poszukiwanie mikrofilarii w ostatnio pobranej próbce krwi lub biopsji skóry. Badania krwi, które wyglądają na specyficzne antygeny mogą również pomóc w diagnozowaniu choroby. Iwermektyna jest lekiem z wyboru do leczenia chorób u ludzi.

Cykl życia zarazy

Cholera jest biegunkowe choroby spowodowane przez bakterie Vibrio cholerae. Gatunek ten jest endemiczne u ludzi, a obecność w ludzkim układzie pokarmowym, nie jest częścią naturalnego cyklu życiowego bakterii. Zwykle znaleźć w ekologii ujścia, cykl życia bakterii Vibrio cholerae naturalnie przesuwa między różnymi gatunkami zbiornikowych takich jak małe ślimaki i skorupiaki, swobodnie pływających form planktonowych i tworzy statyczne zamieszkania w mułu i błota ujścia.

Przypadkowy turysta

Bakterie Vibrio cholerae jest przypadkowy turysta w ludzi, choć raz występuje w ludzkiej społeczności może stać się szeroko rozłożone. Istnieje kilka szczepów bakterii Vibrio cholerae, niektóre toksyczne i niektóre nietoksyczne. Nietoksyczne szczepy nie powodują klasyczne objawy cholery i rzadko przetrwać w ludzkich jelitach dłużej niż kilka dni w najlepsze, choć mogą być one rozprzestrzeniać się w populacji ludzkiej, gdy złe warunki sanitarne jest problem. Toksyczne szczepy są jednak zabójcze. Vibrio cholera wywołuje intensywną biegunkę, co prowadzi do bólu, gorączki i co najgorsze ciężkiego i nagłego odwodnienia. Nowoczesne metody leczenia mogą zmniejszyć liczbę ofiar śmiertelnych cholery zatrzymując odwodnienie - prawdziwego zabójcę, w większości przypadków cholery.

Naturalnego cyklu życia

Bakterie Vibrio cholerae bakterii naturalnie żyją w kształcie prętów istniejących głównie w populacji planktonu w płytkiej, słonawej. Mocowanie się mikroskopijnych skorupiaków zwanych widłonogi istniejących w części planktonowych ekosystemie, poruszają naturalnie przez kilka warunków. Kolonie bakterii mogą występować na powierzchni widłonogów rozwijająca się w czasach, gdy temperatura, niskie zasolenie i wysokie poziomy substancji odżywczych powoduje glonów kęsisk w ujścia, wyjaśnić, dlaczego cholery tradycyjnie związane ze stanami monsuno-. Bakterie jednak również występować jako kolonii biofilmów powlekania powierzchni różnych naturalnych cech ujścia, obejmujących powierzchnię wody, ale również rośliny, kamienie, muszle i podobnych produktów. Mogą one mieć postać nie-aktywne i przetrwać w mule ujścia. W końcu stwierdzono, zamieszkałych w mas jajecznych rodzimych muszek, które służą jako rezerwuar bakterii cholery. We wszystkich tych przypadkach, bakterie są naturalnymi mieszkańcami nie wiąże się z uszkodzeniem lub ekologii organizmów, z którymi wchodzi w kontakt.

Nienormalne Life Cycle

Gdy Vibrio cholerae wchodzi do ekologii ludzkiej, jednak może szybko spowodować poważne epidemie. Toksyczne szczepy bakterii cholery produkcji trucizn, które powodują gwałtowną biegunkę u ludzi. Wynik, w kategoriach cyklu życia, to wlać tysiące bakterii do człowieka dostaw wody. Jako trwałych i elastycznych jak bakterie Vibrio cholerae jest w stanie przetrwać mimo nie-idealnych warunkach, które zwykle stosuje się do źródeł wody człowieka. Bakterie mnożą, zwłaszcza w sytuacjach, w których woda jest wypełniona składników odżywczych, które zachęcają do tego samego wzrostu, które wzbogacone w składniki odżywcze ujścia promocji. Każdy nowo zainfekowany ludzki dodaje odpadów i bakterie do środowiska, powodując szybkiego rozprzestrzeniania się choroby, aż do czasu, gdy zmiany w środowisku kończy ekspansję populacji bakterii. Zmiany pogody, ubytek ludności i poprawy warunków sanitarnych może wszystko zakończyć epidemię.

Wprowadzanie The Human Ecosytem

Bakterie Vibrio cholera wprowadzić ludzką ekosystemu pośrednictwem różnych dróg. Wpis jest najczęściej poprzez zanieczyszczoną żywność lub wodę. Kiedy ludzie jedzą owoce morza - w szczególności rodzimych skorupiaków ujścia środowisk takich jak ostrygi i kraby - i nie mogą gotować je całkowicie, a nawet je jeść na surowo, można je spożywać duże ilości bakterii potrzebnych do spowodowania przypadek cholery. Źle oczyszczone warzywa nawadniane przez skażonych źródeł wody jest kolejnym wspólnym źródłem. W sytuacjach, gdzie warunki sanitarne są poważnie kwestionowane, na przykład w obozach dla uchodźców i społeczności o bardzo ograniczonych zasobów wodnych, pojedynczy wpływ ofiara może skazić całą wodę dla całej populacji.

Rozprzestrzeniania się zarazy

Cholera, nie jest zaraźliwa z człowieka na człowieka. W przeciwieństwie do bakterii naturalnie zamieszkujących w populacji ludzkiej, które zależą od przekazywania ludzkiego jako część ich naturalnego cyklu życiowego, trzeba niektóre bakterie cholery szorstki przybliżone z ich naturalnego środowiska ujścia do rozpowszechniania i rozmnażać. Niestety, niehigieniczne źródła wody służą jako dopuszczalny substytut naturalnej niszy ekologicznej. W ten sposób rozprzestrzenianie się cholery jest zależna od źle zarządzanych zasobów wodnych, na złe nawyki gotowania oraz złe warunki sanitarne.

Cykl Baylisascaris Życie

Baylisascaris procyonis jest wspólnym zakażenie glisty w szopy. Robak dorosłych w szop produkuje ogromne ilości jaj odpornych które są wydalane z kałem i mogą przetrwać w środowisku przez lata. Jest to poważne zagrożenie dla małych dzieci, które odkrywają na zewnątrz i umieścić swoje palce w ustach.

Z szopy

Baylisascaris nie wywołuje choroby, ale w szop pracz w pasożyt zakończyć swój cykl życiowy. Szopy podnieść pasożyta przez uwodzenie siebie z zakażenia jaj w ich futra i przyjmowaniem mniejsze zwierzęta, takie jak ptaki czy gryzonie, które mogą być zakażone larwy Baylisascaris.

Innych zwierząt

Szop glisty wykazano zainfekować blisko 100 różnych zwierząt domowych i dzikich. Te zwierzęta zarazić jaj podczas pielęgnacji lub żerowania na żywność gdzie odchody szop są w pobliżu. U zwierząt innych niż szopy, luki jaj i larw ruch wokół ciała i ostatecznie złożyć w mózgu lub inny organ, gdy jest to śmiertelne. Larwy nie dojrzały do ​​dorosłych, tak jaj nie są produkowane.

U ludzi

Osób, w szczególności dzieci, przypadkowo zarazić od kontaktu z kałem szop. Jajka są spożywane przy zanieczyszczone palce są umieszczone w jamie ustnej. Podobnie jak inne zwierzęta, pasożyt nie dojrzewają w ludzi. W migruje larwy (larwy migrans) i powoduje choroby w różnych narządach, oczu i mózgu, powodując ślepotę i śmierć.

Latryny Raccoon

Szopy kał w naturalnych lub sztucznych struktur, takich jak Woodpiles, pniaki i dachów. Są to tak zwane latryny i szopy zwykle iść do łazienki tam. Do latryny są głównym źródłem zanieczyszczenia i zakażenia.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Sposób zapobiegania infekcji Baylisascaris jest uniknięcie szopy oraz kontakt z kałem. Miej oko na dzieci podczas zabawy na zewnątrz w pobliżu latryn.