adcov.com

yerba mate efekty uboczne

Yerba Mate negatywne skutki uboczne

Yerba Mate negatywne skutki uboczne

Myśl o yerba mate może wyczarować obrazy tubylców picia z tykwy przez metalową słomkę w dżungli. Historycznie, Ameryki Południowej upiec liści rodzimej Ilex paraguariensis zakładu i zaparzyć je wodą, aby yerba mate herbaty. Dziś znajdziesz mate herbaty z całego świata. Chociaż korzyści zdrowotne wydają się obiecujące, istnieją potencjalne zagrożenia dla żarcia modny napój.

Jitters kofeina

Może wystąpić szybki puls i kłopoty ze snem po spożyciu mate herbaty w wyniku jej zawartości kofeiny, zgodnie z Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Napój może również zostawić z rozstroju żołądka i uczucie lęku. Filiżanka herbaty paragwajskiej zawiera około 80 miligramów kofeiny - gdzieś między czarnej herbaty i kawy, donosi strona Los Angeles Times.

Rak piersi

Ekspozycja do wielopierścieniowych węglowodorów aromatycznych - WWA - może wpływać na receptory estrogenowe i powodować uszkodzenia DNA, zwiększając ryzyko zachorowania na raka piersi, według Breast Cancer Fund. Jak są produkty spalania, substancje te znajdują się w grillowane mięsa, papierosów i spalin samochodowych. Możesz nie spodziewaliśmy się znaleźć je w swoim kumplu. Donoszą naukowcy niebezpiecznie duże ilości WWA w yerba mate w 2008 edycji "Cancer Epidemiology, biomarkery i zapobiegania." Picie 12 porcji mate może narazić użytkownika na poziomie WWA równoważnych palenia 20 papierosów, szacowana autorzy badania.

Rak przełyku

Więcej mate pić i cieplejsze, tym większe ryzyko zachorowania na raka przełyku, sugeruje 2009 artykuł w "International Journal of Cancer". Picie bardzo gorącej herbaty paragwajskiej na stałe może spowodować uszkodzenie błony śluzowej przełyku, który normalnie działa jako bariera przed połknięcia substancji rakotwórczych. Ryzykownych praktyce mogą również mutacji normalnych komórek do nieprawidłowych komórek nowotworowych, według autorów. Naukowcy nie przypisują te same efekty do picia gorącej kawy lub herbaty.

Inne uwagi

Ogranicz spożycie Mate, aby uniknąć negatywnych skutków. Unikać Mate jeśli masz wysokie ciśnienie krwi, choroby serca i niepokój, ostrzega Memorial Sloan Kettering Cancer Center. Herbata może również wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, w tym leki przeciwnadciśnieniowe, przeciwdepresyjne lub leków stosowanych w chemioterapii. Picia mate podczas ciąży może spowodować objawy odstawienia u noworodków.

Skutki uboczne Yerba Mate na stawy

Skutki uboczne Yerba Mate na stawy


Yerba mate (wymawiane yerba mah-Tay) to herbata o lekko trawiastym smaku. To powszechnie już cieszył się w Ameryce Południowej, gdzie pijących akcji to w specjalnych tykwy. Entuzjaści mówią korzyści z tego zakresu pić z właściwości odchudzających i walki z rakiem do leczenia nieświeżego oddechu. Więc nic dziwnego, że ci, którzy wychwalają zalety tej herbaty również powiedzieć, że ma pozytywny wpływ na stawy, jak również. Ale przed wyjazdem sięgając po tradycyjne kolega tykwy, należy pamiętać, że herbata jest znana z działania niepożądane, jak również.

Caffene

Niektórzy marketerzy z yerba mate twierdzą, że napój zawiera mniej kofeiny niż kawa lub herbata. Niektórzy nawet twierdzili, że napój ma alternatywy pobudzające kofeiny zwany mateine. Są to jednak informacje wprowadzające w błąd. Kubek yerba mate faktycznie ma więcej kofeiny niż w nim filiżankę kawy. I choć od marketingu twierdzą, że różne zioła i związki w yerba mate są korzystne dla osób cierpiących na reumatoidalne zapalenie stawów, badania naukowe wykazały, że kofeina ma szkodliwy wpływ na stawy i może zaostrzyć reumatoidalnego zapalenia stawów.

Wycofanie

Tak jak w przypadku wszystkich napojów związanych kofeinę, z czasem może rozwinąć uzależnienie od kofeiny. Nagłe odstawienie kofeiny powoduje objawy, które mogą obejmować bóle stawów. Wycofanie bóle stawów wywołane może trwać do pięciu dni.

Wysokie ciśnienie krwi

Na efekty pobudzające yerba mate może zaostrzyć wysokie ciśnienie krwi. To jest problem z powodu ostatnich badań łączących wysokie ciśnienie krwi do dna moczanowa, choroby, która powoduje bolesne stawów ataki w stawach.

Moczopędne

Yerba Mate pewne właściwości moczopędne, dzięki czemu można go stosować w postaci pigułki wody, aby zwiększyć moczu oraz zmniejszenie ilości wody w organizmie. Jednak nadużywanie leków moczopędnych może spowodować uszkodzenie stawów. Według książki "organizmu Wiele Szepty wody," zasada w projektowaniu wszystkich stawów jest woda do działania jako środka smarującego. Ponieważ woda jest usuwana z organizmu, stres stawów staje się większa. W miarę upływu czasu, może to zużycie stawów i spowodować ich podziału.

Skurcze mięśni

Jednym z efektów ubocznych zgłaszanych spożywania yerba mate jest występowanie skurcze mięśni. Może to wpływać na napięcie mięśni, prowadząc do nieprawidłowej chodu. Długotrwałe skurcze mięśni i zaburzenia chodu, może powodować stres i osłabienie stawów.

Skutki uboczne Yerba Mate

Yerba mate to gatunek ostrokrzewu pochodzi z Ameryki Południowej. Znany także jako llex paraguariensis, yerba mate jest czczony zioło w Ameryce Południowej, a nazywa się "napój bogów". W Ameryce Południowej yerba mate jest spożywana codziennie na jego korzyści zdrowotne trwałej energii i jasność umysłu. Ale skutki uboczne yerba mate może wpływać na zdrowie człowieka.

Korzyści

Liście i gałązki yerba mate może być przesiąknięta i cieszył się jak herbata. Yerba mate jest uważana przez swoich pijących być korzystne jako środek pobudzający, pigułki wody i jako lek przeciwdepresyjny. Yerba mate jest też, że przez jego pijących do łagodzenia bólów głowy i promować utrata masy ciała.

Skutki uboczne

Yerba mate nie jest regulowane przez Food and Drug Administration (FDA). Użytkownicy uważają, że yerba mate ma wiele skutków ubocznych. Yerba mate może podnieść ciśnienie krwi, wpływa na wahania kursu pulsu i spowodować cukru we krwi. Yerba mate może również powodować zaczerwienienie skóry, nudności, wymioty, rozdrażnienie, nerwowość, bóle głowy i zwiększone oddawanie moczu.

Ostrzeżenia

To jest zalecane przez lekarzy, aby zadzwonić do profesjonalnej opieki zdrowotnej podczas przyjmowania yerba mate, gdy osoba doświadcza każdy z następujących: ból żołądka, zażółcenie skóry, ciemny mocz, gorączka, skurcze mięśni, niezwykle szybkie lub wolne bicie serca, lub nieregularne bicie serca.

Rozważania

Pracownicy służby zdrowia również doradzić przed podjęciem yerba mate, jeśli osoba ma chorobę wątroby lub wysokie ciśnienie krwi, że osoba skonsultować się z lekarzem. Powodem jest to, że yerba mate może działać jako środek pobudzający.

Doradczy

Pracownicy służby zdrowia doradza kobietom w ciąży, aby nie korzystać z yerba mate, ponieważ jest to zioło nieregulowany przez FDA, że może zwiększać ryzyko dla zdrowia płodu.

Interakcje Medycyna

Yerba mate może również wchodzić w interakcje z kilku różnych leków, takich jak pigułki wody, używek, a nawet dużych ilości kofeiny. Ludzi do picia yerba mate może chcieć skontaktować się z lekarzem, biorąc yerba mate oraz następujące leki, aby sprawdzić, czy wskazane jest: furosemid, cymetydyna, ciprofloxacien, teofilina, psuedophedrine i kaszel i leki na przeziębienie zawierające stymulanty.

Możliwe Rak Rsk

Zgodnie z Mayo Clinic, yerba mate może również wiązać się ze zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka jamy ustnej, przełyku i płuc, jeśli użytkownik nie pali.

Niebezpieczeństwa Yerba Mate

Niebezpieczeństwa Yerba Mate


Yerba mate to herbata o smaku mocno ziołowy wspólne Argentynie, Paragwaju, Urugwaju i Brazylii. Jest znany jako partnera lub Chimarrao w tych krajach, według dr Ray Sahelu, lekarza i pisarza medycznego. US Army Centrum Promocji Zdrowia i Medycyny Prewencyjnej (USACHPPM) informuje, że yerba mate jest również znany jako herbata jezuitów, Paragwaj herbaty i herbata Świętego Bartłomieja.

Yerba mate jest promowany jako "czystego szumu", zgodnie z Elena Conis z LA Times, ponieważ ma wysoką zawartość kofeiny, która nie pochodzi z kofeiny "" wypadków związanych z kawą. Wysoka zawartość przeciwutleniaczy z yerba mate i jego innych związków korzystnych mówi, aby to zdrowy wybór dla zwalczania raka, obniżenie poziomu cholesterolu, zwiększenie zdrowia serca i do stosowania jako pomoc odchudzania.

Yerba wykorzystanie kolega nie przychodzi bez niebezpieczeństw. Skutki uboczne związane kofeinę i interakcje są częste działania niepożądane yerba mate i nie jest jasne, czy yerba mate ma rakotwórczych właściwości lub potencjał zapobiegający rakowi.

Yerba Mate i rak

Liczne badania epidemiologiczne pijących ci mate yerba całe życie, znaleźli zwiększone ryzyko niektórych nowotworów. Przeciwutleniacze w yerba mate są inne niż te znajdujące się w zielonej herbacie i innych podejrzanych związków walczących z rakiem.

Przegląd +2003 opublikowane w "głowy i szyi" okazało się, że ludzie, którzy piją duże ilości yerba mate zwiększyła ryzyko zachorowania na raka przełyku, krtani, jamy ustnej i płuc. Badania opublikowane w "Epidemiology" wykazały, że osoby pijące Yerba Mate miał 60 procent zwiększone ryzyko nowotworów układu pokarmowego lub dróg oddechowych.

Problemem jest to, że zanieczyszczenia mogą mieć wpływ na przetwarzanie i yerba mate. Przegląd 2.007 opublikowane w "Journal of Food Science" donosi, że niektóre badania znaleźć związek pomiędzy pęcherza moczowego, raka jamy ustnej i przełyku i mate-picia, podczas gdy inni odkryli, że kolega herbata może zabić komórki nowotworowe i hamują proliferację komórek raka.

Recenzenci podkreślają, że badania epidemiologiczne, które proponują zagrożenia nowotworowe związane z yerba mate nie dyskontowej czynników stylu życia, może również odgrywać rolę. Palenie papierosów i picie alkoholu są powszechne w tych populacjach i wędzenia używanego do suszenia yerba mate może również zwiększyć środków rakotwórczych w herbacie. Picie bardzo gorącej herbaty, powszechną praktyką w tych populacjach, mogą zwiększać ryzyko raka pęcherza moczowego i raka jamy ustnej zwiększa ryzyko związane z papierosa podczas palenia.

Skutki uboczne kofeiny

Wysokie dawki yerba mate może powodować związane kofeinę skutków ubocznych. Wśród nich są podwyższone ciśnienie krwi, bezsenność, nieregularne bicie serca, nudności, nerwowość, bóle brzucha i wymioty, raporty USACHPPM. Połączenie yerba mate z innych produktów zawierających kofeinę, może zwiększać ryzyko wystąpienia tych działań niepożądanych.

Interakcje

Yerba mate można rozmawiać i przeszkadzać wielu leków. Może to zwiększyć efekt uboczny niebezpieczeństwa antybiotyki, leki przeciwdepresyjne, leki na astmę, cymetydyną, clopazine, zimnych leków, środków antykoncepcyjnych, leków przeciwcukrzycowych, estrogenów, Lamisil, lit, i wiele innych leków i suplementów. Ludzie z lęku lub depresji, choroby serca lub nadciśnienie tętnicze, choroby nerek lub owrzodzenia powinny unikać yerba mate.

Efekty uboczne miostatyny

Efekty uboczne miostatyny


Miostatyna jest białkiem wytwarzanym naturalnie w komórkach mięśni szkieletowych dorosłych ssaków. Białko krąży w krwi i węzłów chłonnych i stwierdzono zmniejszenie szybkości wytwarzania komórek macierzystych mięśni, hamując w ten sposób wzrost mięśni. Odkrycie miostatyny 1997 spowodowało dalsze badania obejmującego hamowanie tego białka w leczeniu dystrofii mięśniowej.

Dodatkowe badania badano również możliwość manipulowania miostatyny w celu zwiększania wyników sportowych, ale skuteczność i efekty uboczne tego działania są ciągle jeszcze poznane.

Nadmiernego wzrostu mięśni

2007 Badanie zatytułowane "Mutacja genu miostatyny w masy mięśniowej i zwiększa Racing Poprawia wydajność w heterozygot Dogs" zbadać mutację genów miostatyny u psów wyścigowych. To badanie przez Narodowy Instytut Human Genome Research w National Institutes of Health w Bethesda, Md. Stwierdzili, że psy, które posiadały pojedyncze kopie tych genów, które zostały zmutowane do produkcji niższy poziom miostatyny, doświadczyło zwiększenia wzrostu mięśni, który umożliwił im regularnie przewyższają psy, które nie posiadają tych genów. Jednak psy, które posiadały dwie kopie tych genów miał efekt uboczny, że naukowcy opisana jako "rażąco overmuscled."

Konsekwencje miostatyny skasowaniem nadal niejasne

One 2009 Badanie przeprowadzone przez Beth Israel Deaconess Medical Center i Harvard Medical School w Bostonie, Mass., Zatytułowany "Skutki miostatyny skasowaniem w Aging Myszy", studiował hamowanie miostatyny w leczeniu związanych z wiekiem utrata mięśni w tkance mięśnia sercowego. Okazało się, że podczas gdy "serca skutki hamowania miostatyny pozostają niejasne, skreślenie miostatyny nie wpływa związanych ze starzeniem się społeczeństwa wzrost masy mięśnia sercowego i wydaje korzystne dla gęstości kości, wrażliwości na insulinę i funkcji serca u starzejących się myszy."

Leczenie dystrofii mięśniowej

Badania 2008 "Miostatyna Hamowanie przez folistatyna-peptyd pochodzący łagodzi patofizjologii mięśniowa Duchenne'a modelowych myszy", sporządzonej przez Instytut Nauk Medycznych w całkowitym Fujita Health University w Aichi, Japonia, zbadać możliwość hamowania miostatyny w leczeniu dystrofii mięśniowej, choroba, która powoduje osłabienie mięśni szkieletowych. Naukowcy odkryli, że ten zabieg miał potencjał i nie obserwujemy żadnych negatywnych skutków ubocznych, ale także przyznał, że było potrzebne dalsze badania, aby zweryfikować te wyniki i obserwować ewentualne długofalowe skutki uboczne.

Możliwe Side Effect Leczenie dystrofii mięśniowej

W przeciwieństwie do japońskich badań, naukowcy z Burnham Institute w La Jolla w Kalifornii., Znalazł możliwy efekt uboczny stosowania hamowania miostatyny jak dystrofia mięśni leczenia. Ich 2005 Badanie zatytułowane "Wyeliminowanie miostatyny nie walki z dystrofii mięśniowej u myszy DY ale zwiększa śmiertelności poporodowej" okazało się, że podczas gdy myszy z dystrofią mięśni nie doświadczenie wzrosła regenerację mięśni w wyniku miostatyny hamowania, przyszedł kosztem powstawania konieczne tłuszcze. Dodatkowo, stany zapalne i zwyrodnienie mięśni istniejących nie została powstrzymana, co prowadzi do wniosku, że im "każdy przyszły terapia oparta na miostatyny może posiadać niepożądane efekty uboczne."

Potrzebne dodatkowe badania

Chociaż zmniejszenie miostatyny może prowadzić do działania ubocznego nadmiernego wzrostu mięśni niewiele dowodów negatywnych skutków ubocznych stwierdzono w użyciu hamowania miostatyny do leczenia chorób. Jednak w każdym z wyżej wymienionych badań, w przeważającej większości badań obecnie wykonywana w odniesieniu do skutków hamowania miostatyny, naukowcy doszli do wniosku, że potrzebne są dalsze badania, aby sprawdzić swoje wyniki i zidentyfikować ewentualne skutki uboczne.

Efekty uboczne pigułki płodność

Pigułki płodność są przewidziane do kobiet, które mają trudności z zajściem w ciążę w sposób naturalny. Te tabletki pobudzają jajniki do produkcji więcej jaj, zwiększając tym samym szanse na udaną koncepcję. Choć wiele kobiet pomyślany powodzeniem biorąc pigułki z płodnością, istnieje szereg możliwych działań niepożądanych związanych z tabletkami. Efekty uboczne to uderzenia gorąca, nudności, wymioty, bóle głowy i problemy z widzeniem. Niektóre kobiety doświadczają powiększenie jajników lub torbiele jajników w wyniku pigułek płodności.

Uderzenia gorąca

Kobiety, które biorą pigułki płodność donoszą uderzenia gorąca jako efekt uboczny leku. Hot miga są uczucie lekkiego do intensywnego ciepła towarzyszy pocenie i szybkie bicie serca.

Nudności i wymioty

Pastylki płodności może powodować żołądkowo-jelitowe skutki uboczne, takie jak nudności i wymioty. Brzucha, wzdęcia i dyskomfort są również możliwe skutki uboczne.

Problemy z widzeniem

Skutkiem ubocznym pigułek płodność jest niewyraźne lub zaburzenia widzenia. Zaburzenia widzenia są czasami towarzyszą bóle głowy, że o nasileniu.

Powiększone jajniki

Ponieważ pigułki płodność kierować jajniki do stymulacji owulacji, skutkiem ubocznym pigułek płodność jest powiększone jajniki. Powiększone jajniki mogą powodować ostry ból brzucha.

Torbiele jajników

Biorąc pigułki płodności wykazano zwiększenie kobiety ryzyko rozwoju torbieli jajnika. Torbiele te zazwyczaj nie są nowotworowe i ustępują po zakończeniu leczenia.

Efekty uboczne Detox wątroby

Fad diety przychodzą i odchodzą, jeden, który przykleja się wokół jest detoksykacji. Detoksykacji ciała jest wycinanie niezdrowych części diety i zastąpienie go pewnych pokarmów, aby usunąć cały nadmiar, szkodliwych odpadów z organizmu. Wiele gwiazd użyć go, aby szybko schudnąć, inni używają go do rozpoczęcia nowego życia z całych, zdrowa żywność. Jednym rodzajem popularnego detoksykacji jest detoksykacji wątroby. Jednakże, istnieje duże ryzyko, z każdego rodzaju Detoxing, zwłaszcza w wątrobie.

Rodzaje

Istnieją różne formy detoksykacji, a to obejmuje czczo wody, na czczo sok, jedzenie, czystkami minimalną trzęsienie, oczyścić detoksykacji jonowej i ziołowe.

Korzyści

Wiele osób na diecie detoksykacji znaleźć czują się dobrze, schudnąć z redukcji spożycia żywności, wzrosła energię jak ciało uwalnia się od toksyn i wyraźniejszego widzenia.

Rozważania

Detoksykacja wątroby dieta jest trudno zostać z i utrzymać wagę off. Dieta jest bardzo restrykcyjna, co można lub nie można mieć. Drastyczna utrata wagi pochodzi z utratą masy mięśniowej i wody. Czczo powoduje również spowolnienie metabolizmu. Detox diet należy stosować tylko przez krótki okres czasu z powodu wstrząsających skutków ubocznych. Głównym skutkiem ubocznym tej diety jest to sprawia, że ​​ludzie szalony. Kiedy ludzie się mocno zaangażowany w diecie często paniki o chemikaliach, które otaczają je w swoim życiu. Gdy na diecie detoksykacji wątroby należy spożywać wystarczająco dużo białka i błonnika z ziarna, mleko, jogurt, chude mięso i jaja.

Ostrzeżenia

Detoxing może spowodować odwodnienie. Ludzie ograniczają ich diety do skrajności, w tym ujęcia wody. Może także powodować zaburzenia równowagi mineralnych i problemy układu pokarmowego. Kiedy ludzie są zaczepione na diecie, często może prowadzić do innych zaburzeń odżywiania, takich jak anoreksja.

Efekty

Wielu dietetyków znaleźć mają bóle głowy, bóle mięśni, zmiany nastroju, bezsenność, osłabienie i zawroty głowy w pierwszych dniach diety. Wszystkie te efekty uboczne są ze zmiany w diecie. Po wycofaniu z rzeczy, takich jak kofeina zacząć, organizm reaguje inaczej na każdą osobę. Kluczem do sukcesu jest powoli zluzować rzeczy, nie iść zimno indyka. Diecie się także, że są one pełne lęku i jest niespokojny. Mogą również wystąpić zaparcia. Poprawi się w czasie, ale należy pamiętać o diecie spożywają wystarczająco dużo błonnika i co najmniej dwa litry wody dziennie.

Efekty uboczne chemioterapii białaczka

Efekty uboczne chemioterapii białaczka


Białaczka jest nowotworem pojawiającym wnika we krwi i szpiku kostnego człowieka. Białe krwinki często rozmnażać kiedy człowiek ma tę potencjalnie śmiertelną chorobę. Chemotherapy, jednym z najbardziej popularnych postaci traktowania białaczki jest procesem, w którym stosuje się silne leki w próbie wyeliminowania komórek nowotworowych. Chociaż sposób ten może być skuteczny, musi również szereg skutków ubocznych.

Zrozumienie Chemioterapia

Skutki uboczne chemioterapii mogą być brutalne. Komórki rakowe są niszczone w tym intensywne leczenie, ale wiele osób zdrowych, nienowotworowych komórkach organizmu są eliminowane w tym samym czasie. Efekty uboczne różnią się w zależności od sposobu leczenia, poziom dawkowania i czas trwania leczenia, który jest podawany. Może również zależeć one na osoby indywidualnej odporności na niektóre skutki leków.

Utrata włosów

Utrata włosów jest jednym z najczęstszych efektów ubocznych chemioterapii. Komórki, które przyczyniają się do wzrostu mieszków włosowych jest czasem między tymi wyeliminowane przez chemioterapii. Wielu pacjentów końcu łysienie powodu chemioterapii.

Owrzodzenia jamy ustnej

Chemioterapia może być podawany w różnymi drogami. Leki mogą być wstrzykiwany w skórę, poprzez żyły lub do tkanki mięśniowej. Mogą być również podawane doustnie, w którym to przypadku mogą one powodować owrzodzenia jamy ustnej i powiększenie węzłów chłonnych w okolicy jamy ustnej.

Niedokrwistość

Anemia, brak wystarczających krwinek czerwonych, może wystąpić, gdy chemioterapia zabija zbyt wielu z tych zdrowych komórek. Kiedy to nastąpi, pacjent może odczuwać zmęczenie, duszność i zawroty głowy.

Leukopenia

Chemioterapia może powodować leukopenię, spadek liczby białych ciałek krwi. Układ immunologiczny jest zagrożony i osoba jest bardziej podatna na zakażenie i choroby, gdy ma zmniejszoną liczbę białych ciałek krwi.

Dyskomfort w żołądku

To jest wspólne dla ludzi, którzy otrzymują chemioterapię, aby mieć intensywny dyskomfort w żołądku. Nudności, biegunka, wymioty są wszystkie efekty uboczne chemioterapii; pacjentów mogą wystąpić wszystkie z nich.

Niepłodność

Leki stosowane w chemioterapii, może również wpływać na płodność u pacjenta. Ludzie mogą nie być w stanie produkować plemniki. Kobiety mogą już nie mieć miesiączki. Objawy menopauzy są wspólne dla nieco starszych kobiet. Większość, ale nie wszystkie dzieci poddawanych chemioterapii wzrośnie bez powikłań rozrodczego jeśli leczenie jest skuteczne.

Efekty uboczne magnezu omeprazolu

Omeprazol magnezowy lek na receptę, który jest powszechnie stosowany do leczenia stanów chorobowych, które związane są z żołądka, jelit i przełyku. Omeprazol magnezowy jest klasyfikowany jako inhibitor pompy protonowej (PPI), w skrócie. Istnieje również wersja szkieł tego leku dostępne w handlu, która jest przeznaczona do leczenia zgaga. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek leku, istnieje pewne efekty uboczne związane z omeprazolem stosowania magnezu.

Częste działania niepożądane

Istnieje kilka częste działania niepożądane, które są związane z omeprazolu magnezu. W przypadku wspólnych działań ubocznych, są one powszechnie uważane za niewielkie, ponieważ mają tendencję do odejść na własną rękę, jak ciało dostosowuje się do medycyny. Jednakże, jeśli działania niepożądane nasilą się lub nie ustępują, może być konieczne, aby skonsultować się z lekarzem. Te efekty uboczne to zawroty głowy, zakażenia górnych dróg oddechowych, bóle pleców, bóle głowy, bóle brzucha, zaparcia i biegunki.

Niezbyt częste działania niepożądane

Możliwe są pewne bardzo rzadkie działania niepożądane podczas stosowania omeprazolu magnezu. Ci, którzy doświadczają rzadkich skutków ubocznych tego leku należy skontaktować się z lekarzem jak najszybciej. Te działania niepożądane obejmują zmiany w smaku, utrata apetytu, suchość oczu, suchość w ustach, bóle, skurcze mięśni, utrata włosów, przyrost masy ciała, szum w uszach, anemia, niewyraźne widzenie, suchość skóry, zawroty głowy, senność i bezsenność.

Poważne skutki uboczne

Istnieje również silne efekty uboczne przy omeprazolu magnezu. W sytuacjach poważnych skutków ubocznych, ważne jest, aby udać się do lekarza jak najszybciej. Te potencjalnie niebezpieczne efekty uboczne to behawioralne i emocjonalne skutki uboczne, takie jak agresja, depresja, pobudzenie, splątanie, jest zdezorientowany i zamieszania.

Zapalenie trzustki oraz uszkodzenia wątroby

Objawy obu uszkodzenia wątroby lub zapalenia trzustki są również potencjalne poważne skutki uboczne omeprazolu magnezu. Niektóre objawy uszkodzenia wątroby obejmują silny ból w prawym górnym rogu brzucha, zażółcenie skóry lub białek oczu oraz ciemniejszy mocz. Niektóre objawy zapalenia trzustki obejmują dreszcze, gorączka, nudności, szybkie bicie serca i silny ból w górnej części brzucha.

Reakcje alergiczne

Reakcje alergiczne są również potencjalne poważne skutki uboczne przyjmowania omeprazolu magnezu. Ludzie, którzy doświadczają reakcji alergicznych na lek powinna dążyć pomocy medycznej w nagłych wypadkach jak najszybciej. Niektóre objawy reakcji alergicznej na omeprazolu magnezu wyrwanie się pokrzywka, wysypka skórna, obrzęk i swędzenie nieprawidłowe.

Efekty uboczne Narkotyki tarczycy

Leki tarczycowe są stosowane do leczenia niedoczynności lub nadczynności tarczycy i mają na celu zwiększenie lub blokują wytwarzanie hormonu tarczycy. Problemy z tarczycą powodować wiele efektów ubocznych w zależności od stopnia nasilenia zaburzenia równowagi tarczycy. Leki należy przyjmować pod nadzorem endokrynologa w celu zapewnienia, że ​​leki i dawki są prawidłowe. Działania niepożądane występują u wielu leków i reakcji alergicznych, takich jak wysypka, wymioty i pokrzywka należy natychmiast zgłosić się do lekarza.

Beta blokery

Te leki działają blokować reakcję organizmu na objawy niedoczynności tarczycy i działa w celu zmniejszenia częstości akcji serca. Beta-blokery zmniejszyć drżenie, pobudzenie i nerwowość, które są typowe objawy nadczynności tarczycy i są podane jako tabletki lub tabletki do podjęcia codziennie. Te nie działają w leczeniu nadczynności i są często stosowane w zgodzie z innymi lekami. Beta-blokery nie są pozbawione skutków ubocznych, włączając zimnych końcach, zmęczenie, suchość w ustach, suchość oczu, suchość skóry, brak siły i zawroty głowy. U niektórych pacjentów, którzy przyjmują beta-blokery zaczynają mieć zbyt wolno z mgnieniu oka. Mimo, że są one mniej częste działania niepożądane, istnieje również możliwość posiadania obrzęk rąk lub nóg, trudności ze snem, problemy z oddychaniem, bóle brzucha, bóle stawów, depresja i problemy z wypróżnień. Wszelkie działania niepożądane należy zgłaszać do lekarza, aby zobaczyć, czy jest to właściwy lek.

Propylotiouracyl (PTU) i metizolem (Tapazole)

Propylotiouracyl (PTU) i metimazol (Tapazole) są zarówno anty-tarczycy leki, które blokują produkcję hormonów tarczycy. To może trwać miesiące dla leków zacząć skutecznie działać. Podstawowym skutkiem ubocznym jest swędzenie wysypka na skórze, która może obejmować małą część ciała. Jeśli wysypka zaczyna się rozprzestrzeniać, należy powiadomić lekarza. Inne częste działania niepożądane to utrata włosów, nudności, wymioty, bóle stawów i mięśni, bóle głowy, a także utratę smaku. Pacjenci przyjmujący PTU również cierpią z powodu spadku białych krwinek, osłabienie układu odpornościowego, a nawet problemy z wątrobą lub żółtaczkę. Jeśli pacjent jest na PTU, jej endokrynolog zaleci regularne badania krwi w celu monitorowania liczby białych krwinek. Jeśli ktoś jest łatwo posiniaczone lub krwawienia łatwiej, ważne jest, aby lekarz być zgłaszane.

Jod lub Lugola Rozwiązanie

Jod lek zapobiega uwalnianie hormonów z nadczynność tarczycy. Jodek należy stosować przeciw tarczycy leków, ponieważ jod może zwiększyć ilość hormonu tarczycy i nadczynność pogorszyć. Głównymi działaniami niepożądanymi są nudności i metaliczny smak.

Niedoczynność tarczycy i leki

Skutki uboczne dla zastępczej terapii lekami tarczycy są bardzo podobne do ciężkich przypadków niedoczynności tarczycy. Lekarz będzie uważnie monitorować poziom tarczycy, aby upewnić się, że jest to właściwa dawka leku. Pacjentów z rozpoznaną lub podejrzewaną chorobą serca, dławica piersiowa lub arytmii należy podawać tylko zamienniki hormonów w leczeniu niedoczynności tarczycy z ścisłej kontroli i zaczyna w niskich dawkach. Serce w dużym stopniu od zmian poziomu hormonu, tak funkcji serca jest często zależy od ilości hormonów w organizmie.

L-tyroksyny (Synthroid, Levoxyl, Levothroid, Unithroid)

Do tej grupy leków są zwykle stosowane w zastępczej terapii hormonalnej tarczycy i jest syntetyzowana tyroksynę formy. Skutki uboczne często obejmują zmiany w temperaturze ciała, gorączka, zmiany apetytu, zmiany rytmu serca, trudności w oddychaniu, zmiany nastroju, utrata włosów, osłabione kości, drżenie, problemy miesiączki i ból brzucha / nudności.

L-trójjodotyroniny (Cytomel i Triostat)

Lek ten jest rzadko stosowany samodzielnie jako hormonów tarczycy wymiany. Jego stosowanie może powodować nagły wzrost produkcji T3, które mogą być niebezpieczne dla osób z chorobami serca i w starszym wieku. Lek ten jest często stosowany w połączeniu z lekami, L-tyroksyny. Efekty uboczne to bezsenność, bóle głowy, skurcze w nogach, drżenie, pobudzenie, zmiany cyklu miesięcznego, zmiany w temperaturze ciała, biegunka, zmiany apetytu i zmiany w masie.

Efekty uboczne stosowania miejscowego estriol

Efekty uboczne stosowania miejscowego estriol


Estriol jest naturalnie występujący estrogen. Jest on stosowany jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej. Świadczeniodawcy przepisać miejscowo estriol w leczeniu objawów menopauzy, suchość pochwy, nietrzymanie moczu, zwłaszcza i zmiany zanikowe w obrębie narządów płciowych. Skutki uboczne są minimalne.

Ciepła

W badaniu przeprowadzonym w Holandii prowadzonych przez firmy farmaceutycznej Organon, niektóre z kobiet stosujących estriolu krem ​​poczuł ciepło pochwy "" w pierwszych dniach stosowania.

Alergia

Nowe alergii mogą wystąpić w każdym momencie. Jeśli się wysypka, pieczenie lub swędzenie podczas stosowania miejscowego estriol, skontaktuj się z pracownikiem służby zdrowia.

Składniki nieaktywne

Food and Drug Administration nie zatwierdziła i nie reguluje żadnych produktów zawierających estriol tak nieaktywne składniki nie są upoważnione, aby być taka sama w każdym kremem. Nieoczekiwane składników mógłby spowodować efekty uboczne.

Rozważania

Estriol może zwiększyć ryzyko zachorowania na raka piersi. Badania były sprzeczne co do tego, czy ryzyko to jest bardziej lub mniej niż z normą HTZ.

Ostrzeżenie

Jeśli masz jakieś nietypowe lub biorąc do zagrożenia życia (takie jak trudności w oddychaniu lub ból w klatce piersiowej), estriol, szukaj natychmiastowej pomocy medycznej.

Efekty uboczne gruczołowe nadnerczy

Efekty uboczne gruczołowe nadnerczy


Istnieje wiele działań, że ludzie, którzy mają nadnerczy zmęczenie biorą w wysiłkach, aby uzdrawiać. Zwracają uwagę na odżywianie, poziom stresu i snu, a wiele z nich ma gruczołów nadnerczy. Chociaż glandulars nadnerczy może być bezpieczny ogólny i zapewnia wiele korzyści, gdy osoba korzysta z nich w pełnym zakresie, mogą one obejmować pewne skutki uboczne.

Definicje

Ludzie, którzy podejmują gruczołów nadnerczy to zrobić, bo mają zmęczenie nadnerczy, który obejmuje dwa nadnerczy, które siedzą na szczycie nerek i które są częścią układu hormonalnego. Nadnerczy zmęczenie przychodzi o wyniku wielu czynników, jednym z największym z nich jest długotrwałe lub silnego stresu. Wielu wierzy, że glandulars nadnerczy, które są suszone ekstrakty z nadnerczy (zazwyczaj od bydła lub krowy, źródła), oferuje skuteczne leczenie krótkoterminową nadnerczy zmęczenie.

Skutki uboczne

Efekty uboczne obejmujące gruczołów nadnerczy są znacznie mniej powszechne niż te, które podczas przyjmowania pacjentów doświadczenie syntetycznych leków na receptę nadnerczy. Wszelkie negatywne reakcje mogą być po prostu rezultaty przy zbyt wysokiej dawki gruczołów nadnerczy, w takim przypadku osoba, zmniejsza dawkę gruczołów nadnerczy lub zaprzestanie przyjmowania. Istnieją jednak pewne poważne efekty uboczne, które są możliwe z gruczołów nadnercza.

Efekt stymulacji

Kiedy ludzie mają nadnerczy zmęczenie, jeden klucz objawem jest nieubłagany zmęczenie. Znak odzysku zwiększa energię i glandulars nadnerczy może przyczynić się do zwiększenia energii jak nadnercza leczyć. Jednak glandulars nadnerczy może też tworzyć zbyt wiele dobrych rzeczy w formie stymulującego w organizmie człowieka. Wydaje się, że nadnerczy zmęczenie cięższych danej osoby, tym większe ryzyko istnieje w tym skutków ubocznych występujących.

Wycofanie i Tolerancja

Po ludzie zażyciem gruczołów nadnerczy i odczuwają więcej energii, mogą być zdezorientowani, aby stwierdzić, że energia ubywa i wraca zmęczenie. Może to mieć miejsce, ponieważ korpus zaczyna wymagać większych dawek gruczołów nadnerczy, w celu wytworzenia takiego samego efektu --- korpus może opierać się tolerancję na dawki. W podobnym tonie, organizm może się uzależnić gruczołów nadnerczy, co prowadzi człowieka do wystąpienia reakcji odstawienia i pogorszenie nadnerczy objawy zmęczenia, kiedy przestaje biorąc gruczołów nadnerczy.

Nadnerczy Objawy

Jeśli nadnercza otrzymać więcej terapii z gruczołów nadnerczy niż potrzebne, mogą wystąpić różne działania niepożądane, w tym bezsenność i rozdrażnienie wraz ze zmęczenia. Jeśli biorąc gruczołów nadnerczy tworzy dość poważne zakłócenie równowagi, może wystąpić faktyczny kryzys nadnerczy. Jest to sytuacja zagrażająca życiu udziałem ciężką niewydolnością nadnerczy i dlatego wymaga natychmiastowej pomocy medycznej. Inne objawy, które mogą wystąpić podczas przyjmowania gruczołów nadnerczy to kołatanie serca i niepokój.

Rozwiązywanie Side Effects

Najlepiej jest uważnie postępować przy podejmowaniu gruczołów nadnerczy i zwrócić szczególną uwagę na reakcje organizmu na te suplementy. Jeśli osoba ma doświadczenie, co wydaje się być skutki uboczne biorąc gruczołów nadnerczy, powinien skontaktować się z lekarzem zdrowia, który może dać konkretne porady. Dobrze jest też ściśle współpracować z lekarzem zdrowia przy podejmowaniu gruczołów nadnerczy, a podczas pracy w kierunku nadnerczy odzysku.

Efekty uboczne inhibitorów ACEInhibitory ACE są leki najczęściej stosowane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi, ale są również stosowane w przypadku zawału serca, operacji serca, prewencji udaru i zapobiec problemy z nerkami dla niektórych ludzi, którzy są dla diabetyków. Tak jak w przypadku jakiegokolwiek leku, inhibitory ACE przedstawienie możliwości odczuwania skutków ubocznych.

Ciąża

Inhibitory ACE wykazano efekt uboczny, który powoduje wady wrodzone, a zatem kobiety w ciąży powinny unikać stosowania ich, zwłaszcza w ciągu ostatnich dwóch trymestru ciąży.

Pokarmowego

Niektórzy ludzie doświadczają problemy trawienne, jak skutki uboczne podczas stosowania ACE Iinhibitor. Zarówno zaparcia i biegunki, a także nudności, utrata apetytu i smaku zakłócenia, są możliwe.

Obszar głowy

Bóle głowy, zawroty głowy, uczucie zaczerwieniona, jest w głowie, o ból gardła, a żółte oczy i skórę (tak jak w przypadku problemów z wątrobą), są również wśród możliwych działań niepożądanych. Jakieś skutki uboczne, które powodują żółknięcie powinny zostać zbadane przez lekarza, gdyż mogą one oznaczać, że masz rzadki efekt uboczny niewydolności wątroby, która może być zagrożeniem życia.

Alergiczne Side Effects

Niektórzy ludzie mają efekty uboczne typu alergii. Wysypka lub pokrzywka, świąd, twarzy, języka, jamy ustnej lub obrzęk, trudności w oddychaniu lub świszczący oddech, zawroty głowy, a nawet jest, wszystko może być objawem reakcji alergicznych.

Możliwych interakcji

Inhibitory ACE, nie należy brać z innymi lekami, a jeśli jest to może być więcej szans na poważne skutki uboczne jak interakcji leków. Konsultacji z lekarzem pomoże wiedzieć, jeśli chcesz monitorować czas między dwoma różnymi lekami lub odstawienie jednego, gdy trzeba podjąć inne.

Efekty uboczne przeciążeniowe cukru

Efekty uboczne przeciążeniowe cukru


Wytyczne żywieniowe dla Amerykanów, 2005, polecam jedzenie 8 łyżeczek cukru dziennie jako dodatku uznaniowego kalorii, co oznacza, że ​​tak długo, jak nie jadłem żywności bogatej w składniki odżywcze z innych grup żywności, można jeść to cukier. Więcej niż to może spowodować próchnicy, choroby serca, cukrzycy i otyłości. Jednakże, istnieją inne, mniej oczywiste efekty uboczne jedzenia zbyt dużo cukru.

Wahania poziomu cukru we krwi

PBS Nauczyciele twierdzą, że 12-uncji puszka coli zawiera 9 łyżeczki i puszka oranżada zawiera 12. Jedzenie dużo cukru - taki jak w puszce coli - powoduje, że poziom cukru we krwi szybko wzrasta; z kolei powodując wybuch insuliny, która powoduje obrócenie wątroby nadmiar cukru w ​​tłuszcze. Insuliny utrzymuje się we krwi, co powoduje ochotę na jeszcze więcej cukru. Na wahania poziomu cukru we krwi powodują zmęczenia, wyczerpania, bóle głowy, migreny i wahania nastroju.

Odporność Depresja

Według Zapytaj dr Sears, zbyt dużo cukru mogą "zmniejszyć zdolność białych krwinek do zabijania zarazków o 40 procent." Cukier zasila również bakterie i drożdże w naszym krwioobiegu, powodując ich rośnie. To powoduje brak równowagi w naszej krwi, osłabiając lub tłumiąc nasz układ odpornościowy. Zaczyna się mniej niż 30 minut po połknięciu i może prowadzić aż do pięciu godzin później.

Niedobór chromu

Zdolność organizmu do kontrolowania poziomu cukru można zmniejszyć. Chrom jest ważnym składnikiem odżywczym, jak i cukru nie zawiera żadnych substancji odżywczych, może spowodować na dostawy ozonową. Chrom jest również ważne dla funkcji mózgu i innych procesów ciała.

Uwalnianie hormonów stresu

Ciało uwalnia adrenaliny, kortyzolu i adrenaliny, które pomogą doprowadzić poziom cukru z powrotem pod kontrolą. Są to hormony stresu i powodować uczucie drażliwości i niepokoju.

Pojawiające Starsze

Może wystąpić glikacji. Jest to proces, w którym część cukru zużywamy przylega do białka w naszym organizmie, w wyniku naszych wewnętrznych narządów i utraty elastyczności naszej skóry. To z kolei przyspiesza oznaki starzenia.

Witamina E Efekty uboczne

Witamina E jest stosowany jako leki homeopatyczne do leczenia stanów, takich jak alergie, choroby układu krążenia i raka, ale dowodów ich skuteczności nie jest jasne. Zgodnie z Mayo Clinic, większość ludzi uzyskać odpowiednią ilość witaminy E przez zrównoważonej diety, w tym jaj, wędlin, olejów, zielone warzywa i produkty pełnoziarniste. Gdy podjęte jako suplement diety, witaminy E może przekroczyć poziom, co organizm może obsłużyć i powodować negatywne skutki dla zdrowia.

Wysypki

Wysypki skórne, zapalenie skóry i egzema są efekty uboczne stosowania witaminy E, maści na skórę lub w produktach higienicznych.

Niestrawność

Wysokie dawki witaminy E może powodować problemy trawienne, takie jak nudności, wymioty, biegunka i ból brzucha, gdy podjęte w dużych dawkach.

Krwawienie

Witamina E może zmniejszać zdolność do krzepnięcia krwi i powodować problemy z wewnętrznego krwawienia, zwłaszcza u osób przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, takie jak kwas acetylosalicylowy.

Neurologiczne

Suplementy witaminy E poza to, co organizm potrzebuje może spowodować zawroty głowy, ból głowy, zmęczenie, problemy ze wzrokiem.

Choroby serca

Według Narodowego Instytutu Zdrowia, biorąc suplementy witaminy E zwiększa ryzyko chorób serca.

Skok

Zgodnie z Mayo Clinic, rzadki efekt uboczny witaminy E jest udar krwotoczny, który jest krwawienie w mózgu i może być śmiertelna.

Ostrzeżenie

Suplementacja witaminy E nie jest zalecany dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią ze względu na brak informacji na temat bezpieczeństwa stosowania dużych dawek witaminy E w nienarodzonych niemowląt i małych dzieci.

Efekty uboczne witaminy włosów

Biorąc witaminy dla zdrowia włosów może poprawić ogólny stan zdrowia i wzrost włosów. Jak wiele suplementów witaminowych, jednak istnieją pewne możliwe skutki uboczne. Czasami te efekty uboczne są krótkoterminowe, natomiast innym razem skutki uboczne mogą trwać przez cały czas trwania leczenia. Oto sześć częste działania niepożądane witamin do włosów.

Utrata włosów

W ciągu pierwszych kilku dni lub tygodni z użyciem witamin do włosów, przelewając z niezdrowej włosów jest normalne. Po kilku tygodniach, zrzucanie powinny zapadać i powinieneś zobaczyć zauważalne różnice w zdrowie włosów.

Pokarmowego

Jak twoje ciało dostosowuje się do witamin do włosów, można zauważyć, problemy trawienne, takie jak wzdęcia i bóle brzucha, gaz, zaparcia i biegunki. Te działania niepożądane mogą odejść po kilku tygodniach, a inni mogą się utrzymywać, i wyłączać, w czasie trwania leczenia.

Zwiększenie libido

Cynk jest składnikiem wielu czołowych witaminy włosy. Cynk jest znany na zwiększenie podniecenia seksualnego - to jest jeden efekt uboczny większość ludzi nie będzie miał nic przeciwko.

Moczowych

Jak witaminy pracować, aby przywrócić zdrowie włosów, można zauważyć potrzebę częstszego oddawania moczu. Witaminy działają filtrować lat niezdrowej gromadzeniu, a mocz może mieć dziwny zapach lub nietypowe kolory. Chyba że występują częste pieczenie podczas oddawania moczu, objawy te nic do niepokoju o.

Metaboliczny

W czasie którego używasz witamin do włosów, można zauważyć wahania wagi. To dlatego, że witaminy włosy pracują również na metabolizm. Jako Twoje prędkości metabolizmu i spowalnia, ze wzrostem masy lub maleje.

Apetyt

W trakcie leczenia z witaminami do włosów, twój apetyt będzie przychodzą i odchodzą, ponieważ zmiany w metabolizmie wpływa również apetyt. Kilka dni skończy się jeść wszystko w zasięgu wzroku, a inne dni można nawet pominąć posiłek.

Efekty uboczne niacyny Pigułki

Niacyna jest nazywany również witaminy B3, kwas nikotynowy i amid kwasu nikotynowego i jest dostępny jako dodatek na recepty w diecie, a także kompozycji korekcyjnych. Lekarz może zalecić lub przepisać niacyny jako sposób na obniżenie poziomu cholesterolu lub zmniejszyć ilość płytki nazębnej i hartowania w tętnicach, chociaż mogą wystąpić niepożądane efekty uboczne. Według National Library of Medicine i Drugs.com, skutki uboczne niacyny pigułki zawierają problemy skóry i uszkodzenie wątroby.

Ciśnienie krwi

Niacyna może obniżyć ciśnienie krwi zbyt dużo, co może powodować uczucie zawrotów głowy, omdlenia lub wstrząs, który jest stanem zagrożenia życia.

Flushing

Niacyna pigułki mogą powodować twarz i szyję, aby włączyć czerwony jasny lub ciemny kolor, a to zaczerwienienie może rozprzestrzeniać się klatki piersiowej i ramion.

Zainteresowanie

Możesz rozwijać hotness w organizmie, a także na powierzchni skóry i może zaczynać twarzy i rozprowadzić w dół ciała.

Uszkodzenie wątroby

Biorąc za dużo niacyny lub niacyny z innymi substancjami, takimi jak aspiryna lub cholesterolu leków może prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Wysypki

Może pojawić się wysypka na skórze w ciągu kilku minut od zażycia tabletki niacyny wysypka i swędzenie, a może stać się stan zapalny.

Rozstrój żołądka

Jeśli wziąć niacyny na pusty żołądek, może pojawić się ból brzucha lub nudności; niacyny z jedzeniem lub mleka może zmniejszyć ten efekt.

Efekty uboczne witaminy z grupy B

Efekty uboczne witaminy z grupy B

Wprowadzenie

Witamina B jest ważnym elementem codziennej diety. Jednak, podobnie jak wszystkie witaminy, witamina B muszą być podejmowane w zalecanym zakresie dawek do każdego rodzaju witaminy. Zbyt dużo witaminy B może powodować poważne efekty uboczne, i może nawet prowadzić do przedawkowania w skrajnymi. W większości przypadków nie będzie możliwe przedawkowanie witaminy B od samego spożycia. Jednak ważne jest, aby obserwować, co multiwitaminy można podjąć, aby zapewnić, że ich poziom, miesza się z spożywanych pokarmów w ciągu dnia, nie można umieścić obok niezdrowej dawki witaminy B. Wszystkie wymagania codzienne wymienione w tym artykule są oparte na Stany Zjednoczone zalecanego dziennego spożycia (RDA).

Witamina B1 i B2

Witamina B1 (tiamina), działania niepożądane mogą obejmować bezsenność, wysokie ciśnienie krwi, wysoki puls i nadwrażliwość. Witamina B2 (ryboflawina), działania niepożądane mogą obejmować problemy trawienne, takie jak wymioty i nudności, ogólne niskie ciśnienie krwi oraz niedokrwistość. B1 w wątrobie, orzechy i niektóre ziarna i powinna być utrzymywana na RDA 1 mg dziennie. Witamina B2 jest w produktach mlecznych i powinna być utrzymywana na RDA 2 mg dziennie.

Witamina B3 i B5

Witamina B3 (niacyna) działania niepożądane mogą obejmować bóle głowy, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cukru we krwi, żółtaczka, ból stawów, utrata wapnia i problemy żołądkowe, takie jak wymioty i nudności. Witamina B5 (pantotenian wapnia) działania niepożądane mogą obejmować niedobór białka metabolizm, obrzęk, wysoki poziom triglicerydów, odwodnienie i zmęczenie. Witamina B3 znajduje się w wątrobie, ryb i produktów mlecznych i ma zalecanej RDA między 13 mg i 16 mg. Witaminy B5 można znaleźć w większości mięsa i drobiu, jak również różnych form ziarna i ma RDA od 10 mg.

Witamina B6 i B7

Witamina B6 (pirydoksyna) może mieć jedne z najbardziej poważnych skutków ubocznych, w tym drętwienie kończyn, kamienie nerkowe, anemia, migreny i nerwów degeneracji. Witamina B7 (biotyna), działania niepożądane mogą obejmować braki insuliny, wysypki skórne i wzrost poziomu cukru we krwi. Witamina B6 można znaleźć w owocach, warzywach i zbożach i ma RDA od 1,3 mg do 1,7 mg. Witamina B7 można znaleźć w czekoladzie, drożdży i chleba i ma RDA 300 mcg.

Witaminę B9 i B12

Witaminę B9 (Kwas foliowy) skutki uboczne mogą obejmować wzrost poziomu cholesterolu, uszkodzenie nerek i niedokrwistości. Skutki uboczne witaminy B12 może obejmować ataki paniki, kołatania serca, zanik nerwu wzrokowego, wysypki i choroby nerek. Zbyt dużo witaminy B12 może również przyczynić się do wzrostu raka, a nawet może pomóc powodować pewne rodzaje białaczki. Witamina B9 można znaleźć w większości owoców i warzyw bogatych w skrobię lub zielone i ma RDA 400 mcg. Witaminę B12 można znaleźć w mięsa, jaj i produktów mlecznych i ma RDA 2,4 mcg na dzień.

CVS prenatalnych witamin Efekty uboczne

CVS prenatalnych witamin Efekty uboczne


CVS prenatalnych witamin są formą sklep-marka witamin prenatalnych zalecanych do przyszłych matek przez ich położników. Biorąc prenatalnych witaminy jest niezbędne do nadania dziecku wszystkie składniki odżywcze, których potrzebuje w czasie ciąży. Podejmując CVS ​​prenatalnych witamin, można zauważyć pewne łagodne skutki uboczne. Jednak ważne jest, aby regularnie brać prenatalnych witaminy.

Nudności

Podczas robienia CVS prenatalnych witaminy, niektóre kobiety mogą odczuwać nasilenie łagodne do umiarkowanego nudności i dolegliwości jelitowe. To może być z dużej dawki żelaza. W celu zwalczania tego problemu, spróbuj przyjmowanie witaminy w innym czasie, jak w nocy, lub biorąc go z jakimś mdłe jedzenie, jak krakersy saltine lub zupy.

Zaparcia

Wysokie stężenie żelaza może powodować zaparcia u niektórych kobiet, zwłaszcza wtedy, gdy wcześniej nie zużywa dużo żelaza. Pić dużo wody każdego dnia, aby pomóc rozcieńczyć żelaza i jeść pokarmy bogate w błonnik, w tym owoców i warzyw, do łagodzenia zaparć.

Ból głowy

Niektóre z witamin i minerałów występujących w CVS prenatalnych witamin może powodować bóle głowy. Podczas dyskomfortu, jest dość powszechne. Zapytaj swojego lekarza, jakie leki przeciwbólowe można brać w czasie ciąży. Paracetamol jest często zalecany dla kobiet w ciąży.

Dziwne smak w ustach

Niektóre z minerałów w swoim CVS prenatalnych witaminy może powodować dziwne lub nieprzyjemny smak w ustach. To może przejawiać się jako ostry, metaliczny smak. Aby się go pozbyć, spróbuj mycia zębów, używając do płukania jamy ustnej, lub z małą przekąskę. Przekonasz się, że jest to tylko tymczasowe.

Wnioski

Biorąc swój CVS prenatalnych witaminy może powodować łagodne i dziwne efekty uboczne, zwłaszcza w pierwszym trymestrze ciąży, nie należy przerywać prenatalnych witaminy z jakiegokolwiek powodu. Twoja prenatalnych witaminy pomaga dziecku się składników odżywczych, że musi się rozwijać. Jeśli okaże się, że działania niepożądane są ciężkie, należy porozmawiać z lekarzem o włączeniu witamin, aby znaleźć taki, który jest łatwiejszy do żołądka.

Jakie są korzyści zdrowotne yerba mate herbaty?

Yerba mate herbata jest mikstura spożywane dla optymalnego zdrowia. Jest to herbata w parze z yerba mate, naturalny stymulant. Yerba mate jest wytwarzany z suszonych liści i łodygi Ilex paraguariensis, małego drzewa macierzystego do lasach Argentyny, Brazylii i Paragwaju. Yerba mate herbata zawiera przeciwutleniacze, witaminy, minerały i aminokwasy, które zapewniają energię i żywienia. Yerba mate jest uważany za jeden z najzdrowszych naturalnych używek na świecie.

Indukuje jasność umysłu

Yerba mate herbata może zwiększyć sprawność umysłową i ożywi umysł. Napój zawiera złożoną kombinację kofeiny i ksantyny alkaloidów, które dostarczają energię umysł musi działać optymalnie. Yerba mate jest środkiem pobudzającym, ponieważ z tych kluczowych składników zawiera, które zwiększają energię. Jednakże, zawartość kofeiny w yerba mate herbata jest równoważony przez jego zawartości odżywczej. Stymulacja zapewnia yerba mate pochodzi zarówno kofeiny i substancji odżywczych, jakie on zawiera.

Zmniejsza zmęczenie

Mieszanka yerba mate w ksantyny alkaloidów, kofeina, teofilina i teobromina dostarczają organizmowi zrównoważonej energii. Yerba mate nie jest wyłącznie stymulantem kofeina. Ponieważ zapewnia witamin i składników odżywczych dla organizmu, jak również, że zapewnia zrównoważone źródło energii, które trwa przez cały dzień. Ten zwiększony poziom energii może przyczynić się do zmniejszenia zmęczenia.

Pomaga w kontroli masy ciała

Yerba mate herbata pobudza ośrodkowy układ nerwowy. To zwiększa przemianę pozwalając na utrzymanie rozkładu węglowodanów w dłuższych okresach aerobowych. W wyniku tego przedłużenia ruchu i rozpadu węglowodanów więcej kalorii spalone. Zmniejsza to gromadzeniu się kwasu mlekowego i zwiększa wydajność serca, promowanie pomyślnym przeprowadzeniu kontroli masy ciała lub utraty wagi. Ponadto, yerba mate dostarcza organizmowi zrównoważonej energii, jakiej potrzebuje do wykonywania ciągłego ćwiczenia aerobowe, że spala kalorie i pomaga utrzymać wagę.

Wzmacnia system odpornościowy

Ciało ma tendencję do wytwarzania wolnych rodników w odpowiedzi na niezdrowych nawyków żywieniowych, zanieczyszczeń w powietrzu, i stres. Ze względu na swoje właściwości przeciwutleniające, yerba mate ma detoksykujący efekt, który powoduje toksyny być usuwane z organizmu. Brak toksyn powoduje układ odpornościowy działać bardziej wydajnie. Bardziej wydajny układ odpornościowy gwarantuje, że ciało jest silniejsze i lepiej wyposażone do walki z infekcjami.

Promuje zdrowie jelit

Zamówienia ze strony przewodu pokarmowego można leczyć z yerba mate herbaty. Yerba mate zwiększa przepływ żółci i poprawia pracę jelit. Zmiękcza stolec i stymuluje mięśnie, które wywołują ruchy jelit. To może złagodzić warunki, takie jak zaparcia i pomaga utrzymać zdrową wagę.