adcov.com

wynik tsh

Co to jest Wynik Zdrowe TSH test?

Co to jest Wynik Zdrowe TSH test?


TSH lub TSH, jest odpowiedzialny za dwa hormony (T3 i T4), które regulują metabolizm organizmu. Badanie poziomu TSH w organizmie może pomóc w diagnozowaniu problemów tarczycy.

Zdrowe Wyniki TSH dla dorosłych

Według WebMD, normalne wyniki laboratoryjne dla dorosłych wynosi od 0,4 do 4,5 mIU / L, lub od 0,4 do 4,5 mU / L (jednostki SI).

Zdrowe Wyniki TSH dla małych dzieci

Zdrowe wyniki TSH dla dzieci są inne niż dorosłych. Powinny one wynosić od 3 do 18 mIU / L lub 3 do 18 mU / l (jednostki SI).

Pomiar innych poziomach tarczycy

Wielu lekarzy zaleca również badanie ilości T3, T4 i TSH w organizmie, aby uzyskać bardziej dokładny obraz poziomu tarczycy w organizmie.

Inne testy na prośbę

Choroba Hashimoto, autoimmunologiczna choroba tarczycy, można wytworzyć przeciwciała przeciwko tym organie, ale nie wpływa na poziom TSH w organizmie. Osobny test przeciwciał autoimmunologicznych można wykonać, aby wykluczyć Hashimoto.

Jak TSH jest testowany

TSH mogą być badane za pomocą prostego pobrania krwi w lokalnym laboratorium.

Co to jest badanie krwi TSH?

Hormon stymulujący tarczycę (TSH) jest wydzielany przez przysadkę mózgową, znajduje się u podstawy mózgu. Badanie laboratoryjne, które mierzy poziom TSH we krwi na ekrany, monitory pomaga zdiagnozować i leczenie chorób tarczycy.

Znaczenie

TSH reguluje ilości hormonów tarczycy (T3 i T4) uwalnianych przez gruczoł tarczycy do krwi. Hormony tarczycy pomaga kontrolować metabolizm organizmu.

Wskazanie

Osoby wykazujące powiększenie tarczycy w szyi lub objawy niskiego lub wysokiego metabolizmu zrobić test na TSH. Badania TSH są również stosowane do monitorowania leczenia chorób tarczycy.

Kolekcja

Badania TSH wykorzystuje próbki krwi pobranej z żyły kończyny górnej lub pięty noworodka.

Wynik

Wysoki wynik TSH wskazuje na niedoczynność tarczycy --- niski metabolizm. Niski poziom TSH wskazuje na nadczynność tarczycy --- wysoki metabolizm.

Rozważania

Nieprawidłowy wynik TSH wskazuje na nadmiar lub niedobór hormonu stymulującego tarczycy we krwi, ale to nie musi ujawnić przyczyny takich poziomach, bez dodatkowych badań.

Co to jest wysoka TSH?

Hormon tyreotropowy (TSH) jest wytwarzany przez przysadkę mózgową. Jego zadaniem jest utrzymać prawidłowy poziom hormonów tarczycy we krwi, co z kolei kontroli wykorzystywania organizmu energii. Stężenia TSH we krwi stwierdzić, czy twoja tarczyca jest w normie, niedoczynność lub nadczynność. Wysoki poziom TSH wskazuje niski poziom hormonów tarczycy i niedoczynność tarczycy.

Identyfikacja

Badanie krwi jest używany do pomiaru poziomu krążącego TSH. Wynik TSH powyżej normalnego zakresu od 9 do 30 Ulu / ml w 20-30 minut jest wysoka. Dodatkowe badania krwi hormonów tarczycy jest niezbędne do ustalenia, dlaczego stężenia TSH są wysokie.

Znaczenie

Gdy stężenia TSH są wysokie, to wskaźnik do lekarza, że ​​coś jest nie tak z tarczycy. Oznacza to, że tarczyca jest ignorowanie wiadomości od przysadki do produkcji własnych hormonów.

Przyczyna

Najczęstszą przyczyną wysokiej TSH niedoczynność tarczycy, często z powodu zapalnej choroby autoimmunologicznej zwanej Hashimoto tarczycy. Mniej powszechne przyczyny w dzisiejszych czasach jest niedobór jodu.

Efekty

Kiedy TSH są wysokie i wytwarzanie hormonów tarczycy jest niska, typowe objawy obejmują zmęczenie, osłabienie, przyrost masy ciała, zaparcia, wrażliwość na zimno, zapominanie i suchość skóry.

Leczenie

Tarczycy, hormonalna terapia zastępcza, określone w odpowiednich dawkach, normalizuje zarówno hormonów tarczycy i stężenia TSH we krwi i pomaga złagodzić objawy.

Jak czytać stężenia TSH

Tyreotropina jest wydzielany przez przysadkę mózgową i jest częścią mechanizmu organizmu, który kontroluje ilość hormonów tarczycy w organizmie. Hormony tarczycy odgrywają ważną rolę w regulacji metabolizmu. Wszelkie brak koordynacji wśród organów i mechanizmów stabilizacji wyników hormonów tarczycy w nienormalnym poziomie hormonów. Te nieprawidłowe poziomy hormonów wpływa na sposób, w jaki organizm wykorzystuje energię i powodować objawy takie jak przyrost masy ciała lub straty, zmęczenie, nerwowość, szybkie lub wolne bicie serca, nietolerancja zimna i trudności w zasypianiu. Lekarze rozpocząć ocenę zdrowia tarczycy zamawiając badanie TSH.

Instrukcje

1 Skanowanie raportu znaleźć normalnych zakresach swoich list laboratoryjne do testowania stężenia TSH. Normie nieznacznie różnić się od laboratorium do laboratorium, a także od płci i grupach wiekowych. Specyficzne normalny zakres na podstawie wybranej metody wiekowej, płci i testowania jest wymieniony w raporcie laboratoryjnym.

2 Porównanie wartości wymienione w raporcie laboratoryjnym przed normalnym zakresie wymienionych przez Ciebie. Wyższa niż normalnego wyniku, ogólnie oznaczony literą "H", lub niższy niż normalny wynik oznaczone "L" wskazuje nieprawidłowy wynik TSH gwarantujący dalsze badania. Wartość TSH, które mieści się w normalnym zakresie pokazuje, że poziom TSH jest w normie.

3 Omów swój wynik TSH z lekarzem. Nieprawidłowy poziom TSH wskazuje na problem w swoje zdrowie tarczycy, ale w celu ustalenia przyczyny, dalsze badania krwi lub rentgenowskie czasami są konieczne. Generalnie, lekarz ocenia poziom hormonów tarczycy (T3 i T4) i porównuje je do poziomu TSH. Wysoki poziom TSH z niskiej do normalnych wyników hormonów tarczycy diagnozuje niedoczynność tarczycy. Niski poziom TSH przy normalnym do wysokiej hormonów tarczycy wyniki diagnozy nadczynności. Uszkodzenie przysadki może powodować niski poziom TSH, a także niski poziom hormonów tarczycy.

Wskazówki:

  • Lekarze użyciu poziomów TSH do monitorowania leczenia pacjentów z chorobą tarczycy, które są już na leczenie. Wysoki poziom TSH wskazuje zbyt mało hormonów leków, podczas gdy niski poziom TSH wskazuje na nadmierne ilości hormonów leków.
  • Należy poinformować lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, które zażywasz jakieś leki, takie jak aspiryna mogą wpływać badań tarczycy.
  • Stres, choroba i ciąża może mieć wpływ na poziom TSH.
  • Skonsultować się z lekarzem, aby tłumaczyć TSH wyniki laboratoryjne, i nigdy nie przerywać przyjmowania żadnych leków bez uprzedniej konsultacji z lekarzem.

Normalny poziom TSH w tarczycy

Według labtestsonline.org ("Testy laboratoryjne Online"), zaleca się przez American Thyroid Association, że osoba w wieku 35 lat i starsi powinni się hormon stymulujący tarczycę (TSH) badanie wykonywane co najmniej raz na pięć lat, czy mają wcześniejszą stan tarczycy, czy nie.

Funkcja

Stężenia TSH są mierzone w celu ustalenia, czy dana osoba ma zaburzenia tarczycy. Po rozpoznania, są mierzone stężenia TSH ponownie, aby określić, czy właściwe leczenie i lek został podany. Stężenia TSH można zdiagnozować niedoczynność tarczycy u niemowląt.

Rodzaje

Niski wynik TSH oznacza, że ​​tarczyca produkuje nadmierne ilości hormonów, co oznacza, że ​​jednostka ma nadczynność tarczycy. Rezultatem dużej TSH oznacza tarczycy nie daje wystarczającej ilości hormonów, który wskazuje niedoczynności tarczycy.

Normalny poziom TSH

Według nih.gov, normalny poziom TSH w osobę, która nigdy nie miała zaburzenia tarczycy powinna wynosić od 0,4 do 4,0 mIU / L.

Normalny poziom TSH dla pacjentów tarczycy

Osoba, która jest w trakcie leczenia nadczynności lub niedoczynności tarczycy powinny mieć poziom TSH między 0,5 a 3,0 mIU / L.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Jeśli osoba ma poziom TSH, które jest poza zasięgiem, musi współpracować z lekarzem w leczeniu tarczycy. Badania krwi zostaną podane do badania pomiaru stężenia TSH jednostki.

Co robi TSH zmierzyć?

TSH oznacza hormon stymulujący tarczycę. Określenie TSH jest często używane do określania testu laboratoryjnego podawany przez lekarza w celu zmierzenia poziomu TSH w organizmie. Stężenia TSH są wykorzystywane w celu zbadania, czy przysadki i tarczycy działają prawidłowo.

TSH i przysadki

TSH jest uwalniany przez przysadkę mózgową, w celu stymulowania uwalniania tarczycy dwa inne hormony zwane T3 i T4.

Wysokie TSH

Kiedy wyniki TSH testu wykazują wysoki stopień TSH, oznacza to, że gruczoł przysadkowy jest po godzinach pracy w próbie zwiększenia poziomu T3 i T4 w organizmie. Wysokie poziomy TSH prowadzić w warunkach znanych niedoczynności tarczycy.

Niskie TSH

Niski poziom TSH oznacza, że ​​przysadka pracuje mniej w celu powstrzymania tarczycy z produkcji jak najwięcej T3 i T4. Niski poziom TSH spowodować stan znany jako nadczynność tarczycy.

Przyczyny wysokiego TSH

Przysadka mózgowa wydziela zbyt dużo może, jeśli sam TSH albo przysadki lub tarczycy są uszkodzone i nie działa normalnie, jeśli thyoid jest zakażenie lub zapalenie lub przysadki, jeśli została uszkodzona z powodu zakażenia lub guza.

Przyczyny niskiego TSH

Niski poziom TSH może być wynikiem tarczycy, która wydziela za dużo T3 lub T4, zapalenie lub zakażenie tarczycy, na tarczycę, że stał się zbyt duży, lub przez guz na tarczycy.

To, co jest wynikiem zdrowe badania TSH?

TSH, lub hormonu tyreotropowego, jest odpowiedzialny za dokonywanie dwa hormony (T3 i T4), które regulują metabolizm organizmu. Badanie poziomu TSH w organizmie może pomóc zdiagnozować problemy z tarczyca.

Wyniki TSH zdrowych dla dorosłych

Według WebMD normalne laboratorium wyniki dla dorosłych są między 0,4 a 4,5 mIU/L, lub między 0,4 a 4,5 mu/L (układ si).

Wyniki TSH zdrowe dla dzieci

Zdrowy wyniki TSH dla dzieci są inne niż dorośli. Powinny one wynosić od 3 do 18 mIU/L lub 3 do 18 mu/L (układ si).

Pomiaru innych poziomów tarczycy

Wielu lekarzy też polecam badania ilości T3, T4 i TSH w ciała, aby uzyskać dokładniejsze zdjęcie stężenie hormonów tarczycy w organizmie.

Inne badania w celu żądania

Choroby Hashimoto, chorobą autoimmunologiczną tarczycy, może produkować przeciwciała przeciwko tego narządu, ale nie wpływa na poziom TSH w organizmie. Oddzielne badania na przeciwciała autoimmunologiczne można przeprowadzić aby wykluczyć Hashimoto.

Jak jest badane TSH

Poziom TSH może być testowana przez proste krwi remis w środowisku lokalnym.

Informacje na temat badań tarczycy u dzieci

Informacje na temat badań tarczycy u dzieci


Badania tarczycy powszechnie stosuje się w testach przesiewowych noworodków wykonanych w szpitalu po urodzeniu. Są one również powszechnie zawarte w dwutygodniowym dzieckiem przeglądy. Kontrole badań tarczycy, czy dziecko jest na tyle z produkcją hormonów tarczycy, T4.

Badania na niedoczynność tarczycy

Test niedoczynności powszechnie wykonywane na nowo narodzonych niemowląt, a także w badaniach z PKU, a także jest przeprowadzane w dwóch tygodni. Niedoczynność tarczycy powoduje normalny równowagi reakcji chemicznych w organizmie, które mają być zmienione.

Co robi test środka?

Testy pomiaru ilości tyroksyny hormonu tarczycy, znany również jako T4, jak również poziom hormonu tyreotropowego, znany również jako TSH.

Co oznaczają wyniki T4 oznacza?

Jeśli poziom T4 jest niższa niż normalny normalny zakres, który jest na ogół od 0,6 do 1,2 dla niemowląt, to znaczy, że dławik dziecka tarczycy nie daje wystarczającej T4.

Co oznaczają wyniki TSH oznacza?

Jeśli TSH jest wysoka, oznacza to, że przysadka wytwarza wiele TSH próby pobudzenia tarczycę do wytwarzania większej hormonu.

Diagnoza

Jeśli Twoje dziecko ma niski poziom T4 oraz wysoki poziom TSH, oznacza to, że twoje dziecko ma niedoczynność tarczycy, i muszą być traktowane z lekami codziennie do zastąpienia brakujących hormonów tarczycy.

Jak zrozumieć poziomy tarczycy

Twoja tarczyca znajduje się tuż pod skórą i mięśni w przedniej części szyi --approximately Muszka gdzie spocznie. Jest to niewielki gruczoł z dwóch płatów i przypomina motyla. Tarczycy wykonuje ważnych funkcji, takich jak kontrola metabolizmu i uwalniania hormonów do innych komórek. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​problemy z tarczycy, ona zalecić badanie krwi, który mierzy TSH lub TSH, a także poziom tarczycy zwane T3 i T4.

Instrukcje

Jak zrozumieć poziomy Thryoid

1 Zrozumieć normalny poziom tarczycy. Twoje wyniki TSH może wskazywać, że nie ma nic złego w swoim poziomem tarczycy. Na przykład, jeśli wyniki TSH są normalne, będziesz miał numer 0.4-4.0 mIU / L, a nie mają żadnych objawów zaburzenia czynności tarczycy. Jednakże, jeśli jesteś w trakcie leczenia na zaburzenia tarczycy, numer, według strony internetowej Zdrowia "The New York Times", powinno być 0,5-3,0 mIU / L.

2 Porównaj poziom tarczycy. Jeśli wynik TSH jest wysokie, ale wyniki swojej T3 i T4 są normalne, to twój tarczycy może wskazywać na łagodną postać niedoczynności tarczycy. Poznaj różnicę w wynikach badań. Jeśli poziom TSH jest wysokie a T3 i T4 są normalne niskie, to może mieć niedoczynność tarczycy. Jeśli masz niedoczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy jest, produkuje zbyt mało hormonów. W rezultacie, twój metabolizm zwalnia i może wystąpić zmęczenie, zwiększenie masy ciała, suchość skóry, chrypka lub depresji.

3 Gdy wyniki TSH są niskie, ale stężenie T3 i T4 są normalne lub wysokie, stężenie może wskazywać na nadczynność tarczycy. Nadczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy jest, kiedy produkują zbyt dużo hormonów. Tak więc, gdy tarczyca wydziela dużą ilość hormonów do krwi, metabolizm idzie w nadbieg. Ponadto, gdy stężenie tarczycy są wysokie mogą wystąpić gwałtowne bicie serca, nietolerancja ciepła, drażliwość, nerwowość lub zwiększonego pocenia się. Twoja konsumpcja żywności mogą wzrosnąć, ale może nadal schudnąć. Jeśli jesteś kobietą można zauważyć, że masz nieregularne miesiączki.

Wskazówki:

  • Jeśli stężenie wskazuje łagodny niedoczynność tarczycy, może nie mieć żadnych objawów. Niemniej jednak, jak rozwija swoje niedoczynność tarczycy, można zauważyć objawy.
  • Porozmawiaj z lekarzem o swoich poziomów tarczycy. Normalne wartości TSH może się nieznacznie różnić w różnych laboratoriach.

Co robi Low Funkcja tarczycy Krwawa profesja oznacza?

Wiele osób go do rutynowych badań krwi i usłyszeć ponownie, że wyniki pokazują niską funkcję tarczycy, ale wiele innych, mają dziwne objawy i udać się testowane specjalnie dla małej funkcji tarczycy. Niska funkcja tarczycy nazywa się niedoczynnością tarczycy. Wielu lekarzy, którzy nie są specjalistami w zaburzeniach układu hormonalnego, nie zwracają uwagi na wszystkich wyników pracy tarczycy we krwi, patrząc tylko na jednym podstawowym badaniu. Każdy, kto uważa, że ​​może on mieć niedoczynność tarczycy musi znaleźć lekarza, który działa co najmniej pięć testów krwi, aby sprawdzić się na zdrowie i funkcjonowanie tarczycy.

Poziom TSH we krwi

Najczęściej badanie krwi zaburzeń tarczycy jest sprawdzenie na hormonu tyreotropowego (TSH). Ten hormon jest produkowany przez przysadkę mózgową i jest wysyłany do tarczycy, aby poinformować go, aby wykonywać swoje zadania. Jeśli jest niski funkcjonowanie tarczycy, przysadki będzie zbyt dużo TSH w celu uzyskania pracy tarczycy, jak powinien. Obecnie standardem jest to, że zakres 0,3 do 3, jest normalne dla tarczycy. Wszystko wyższa niż 3 na teście TSH oznacza, że ​​masz niedoczynność tarczycy. Niektórzy lekarze nadal trzymać się idei, że wszystko poniżej 5 jest normalne dla TSH i postaram się powiedzieć, że są w porządku, nawet jeśli stężenie TSH jest 4,9. Upewnij się, że lekarz daje rzeczywistą liczbę zamiast mówić "to normalne."

Wolnej tyroksyny (fT4)

Wielu lekarzy również przetestować ciało tyroksyny free (T4). T4 jest przez hormon tarczycy gdy tarczycy jest stymulowana przez TSH. Wolne T4 jest forma tego hormonu, który nie wiąże się z białkami we krwi i jest w stanie wejść do kontroli tkanki tempo metabolizmu w tkance. T4 wolne powinna być w zakresie od 0,7 do 2,0. Jeśli wyniki testów są mniej niż w normalnym zakresie, prawdopodobnie cierpi na niedoczynność tarczycy.

Trijodotyronina darmo (T3)

Trijodotyroniny (T3) współpracuje z T4 do kontrolowania szybkości przemiany materii w organizmie. Różnica pomiędzy T3 i T4 jest jedna cząsteczka jodu. T3 T3, który jest nie związany z białkami we krwi i może swobodnie pracować w tkance mięśniowej. Jedno z badań lekarz będzie zrobić, aby sprawdzić, niskim funkcji tarczycy jest ilość T3 we krwi. Przyjęty zakres normalnych wyników wynosi 2,3 do 4,2. Jeśli wyniki badań wrócić z mniej niż 2.3 T3, prawdopodobnie masz niedoczynność tarczycy. Twoja tarczyca nie tworzy wystarczająco T3; Dlatego też jest niska funkcjonowanie tarczycy.

Całkowita Trójjodotyronina (T3)

Trójjodotyroniny występuje w organizmie w postaci wolnego T3, T3 i regularnego odwrotnej T3. Badanie krwi, które sprawdza łącznie wszystkich trzech typów T3 jest zwany test Całkowity T3. Normalny zakres tego testu wynosi 80 do 220. Jeśli łączna T3 jest mniej niż 80, to jest prawdopodobne, że masz niedoczynność tarczycy. Jednakże, w wielu ludzi, poziomy całkowitego T3 w organizmie są normalnie, nawet jeżeli ilość TSH T4 oznaczać problem tarczycy. Czasami ciało wciąż sprawia tyle T3 nawet jeśli tarczyca nie działa prawidłowo. Wyniki TSH T4 badania krwi są znacznie większe znaczenie w diagnostyce niską funkcjonujący tarczycy.

Przeciwciała anty-tyreoglobulina (anty-TG)

Lekarz może również sprawdzić krew dla przeciwciał anty-tyreoglobuliny. Ten test poszukuje thryoglobulin, który jest czasami w krwi. Jest to białko, które atakuje tarczycę, niszcząc jego funkcję. Test na przeciwciała anty-tyreoglobuliny jest dodatni lub ujemny testu. Większość ludzi będzie test negatywny. Wynik pozytywny oznacza, że ​​przeciwciało to jest we krwi i atakuje tarczycy.

Normalne poziomy Zdrowe tarczycy vs. Niebezpieczne Poziomy

Istnieje wiele nieporozumień, co normalny poziom tarczycy. Ponieważ nie więcej niż jeden rodzaj choroby tarczycy, poziom tarczycy, które są uważane za niebezpieczne różnić pomiędzy poszczególnymi typu. Stąd, wykonywane są testy, które określają, jaki poziom tarczycy danej osoby jest i odpowiednie leczenie może być podana zanim takie niebezpieczne poziomy spowodować poważne problemy zdrowotne.

Fakty

Istnieją dwa rodzaje chorób: nadczynność tarczycy i niedoczynności tarczycy. Nadczynność tarczycy występuje, gdy nadczynność tarczycy i niedoczynności tarczycy występuje, gdy tarczycy jest w czynnym. Badanie hormonów tarczycy stymulując (TSH) określa, czy jeden podlega którykolwiek z tych warunków, lub jeśli ich aktywność tarczycy w granicach normy. Takie badania są również noworodków.

Funkcja

Przysadka mózgowa produkuje TSH. Tarczyca reaguje następnie tworząc hormony zwane trójjodotyroniny (T3) i tyroksyny (T4). Hormony te mają wpływ na wiele funkcji ciała, takich jak metabolizm, przepływ krwi do serca, ciśnienie krwi i masy ciała. Niski wynik TSH wskazuje, że jest nadczynność tarczycy i produkuje za dużo hormonów. Wysoki wynik TSH wskazuje niedoczynności tarczycy, ponieważ tarczycy nie reaguje odpowiednio z gruczołu przysadkowego, a tym samym nie tworzy wystarczająco hormonów.

Rodzaje

Normalne poziomy TSH uważa się w dowolnym miejscu pomiędzy 0,4 do 4,0 mlU / l. Wartości te wskazują, że nie jest obecny zaburzenie tarczycy. Osoby, które są w trakcie leczenia zarówno do niedoczynności tarczycy lub nadczynnością tarczycy powinny mieć poziom TSH z 0,5 do 3,0 mIU / L. Wszelkie poziomy niższe wskazują, że jest nadczynność tarczycy. Wyższe poziomy wskazują, że tarczyca jest słabo aktywny i jest potrzebne, że leki hormonalnej. Jeśli lek jest już używany, a następnie dawka będzie zwiększona.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Wstępne badania krwi prowadzi do odczytu stężenia TSH, a czasami poziom T3 i T4 oraz. Po osobnik zdiagnozowany hipo- lub nadczynności tarczycy, a następnie regularne badanie krwi podano w celu zapewnienia, że ​​właściwa ilość leczenia całkowitej. Na przykład niedoczynności tarczycy indywidualne biorąc Lewotyroksyna będą testy miesięczne i dawkowanie odpowiednio dostosowane, aż stężenia TSH wrócić normalne.

Ostrzeżenie

Stężenia TSH może osiągnąć niebezpieczny poziom, gdy zaburzenia tarczycy nie jest właściwie leczone, lub pozostają niewykryte przez znaczny okres czasu. Badanie 3000 osób zostało wykonane przez epidemiologów w Journal of American College of Cardiology przez 12 lat, aby odkryć potencjalne niebezpieczeństwa związane z wysokim poziomem TSH. Badania wykazały, że osoby, które miały poziom TSH 10 mIU / L lub były dwa razy wyższe ryzyko niewydolności serca, niż osoby, które miały niski poziom TSH. Tak więc, badanie pokazuje, że istnieje bezpośredni związek pomiędzy poziomem TSH i zdrowia serca.

Czego CBC, CMP Wyniki badań TSH i średnie?

Podczas standardowego badania krwi, poziom CBC CMP TSH są wykorzystywane do określenia, czy pacjent cierpi na chorobę lub chorób. Testy te są rutynowe i mogą pomóc w zaczep i rozpoczęcie leczenia wielu chorób, w tym zaburzeń cukrzycowych i tarczycy.

Morfologia

Morfologia lub CBC zawiera informacje dotyczące liczby i rodzaju czerwonych krwinek białych krwinek i płytek krwi. Informacje te są stosowane do diagnozowania stanów i zaburzeń, takich jak anemia zakażenia.

Zespół metaboliczny kompleksowa

To rutynowe badanie zawiera informacje o nerki, wątroby, kwasu / zasady i równowagi elektrolitowej. Test jest pobierana w trakcie physicals i badań kontrolnych. Wyniki są wykorzystywane do sprawdzenia cukrzyca, choroby wątroby i nerek.

Tyreotropina

TSH, lub tyreotropiny służy do sprawdzenia hiper i niedoczynności tarczycy. Jest on powszechnie stosowany do badań przesiewowych noworodków i monitorowanie problemów niepłodności. Jest to najczęściej zamawiane, gdy ktoś ma powiększoną tarczycę i monitorowanie leczenia.

Wysoka wartość oznacza tarczyca ma jakiś rodzaj dysfunkcji. Niska wartość wskazuje na nadczynność.

Post

Czczo (na osiem do 120 godzin), nie jest konieczne dla TSH lub CBC ale zaleca się CMP.

Rozważania

Dla tych badań, lekarz będzie musiał wyciągnąć fiolkę krwi z żyły łokciowej. Można to zrobić w większości klinik i szpitali.

Jak zrozumieć TSH wyników testów

TSH lub TSH jest hormonem, który reguluje działanie tarczycy. Test TSH może być stosowany do wykrywania zaburzenia tarczycy, takie jak nadmiernego lub niedoczynnością tarczycy. Test ten może być stosowany, gdy występują objawy nadmiernego lub niedoczynność tarczycy, takich jak nadmierna utrata masy ciała / zysk, uczucie przemęczony, czując się zbyt gorąco lub zimno, lub o palpitacje serca. Lekarz może również zamówić regularnie wykonywanych badań TSH, aby określić skuteczność bieżącego tarczycy leki, jeśli pacjent przyjmuje jeden.

Instrukcje

1 Zrób badanie krwi. Twój poziom TSH jest określona przez badanie krwi. Lekarz zleci test, a następnie można uzyskać wyniki badań TSH z laboratorium.

2. Odczytać wynik numeryczny dla TSH. Normalny poziom uważany jest za 0,3 do 3,0. Niska jest uważany 1,0 do 2,5. Uważany jest za wysoka do 6,0. Poziomy, które są uważane za niskie i wysokie mogą się nieznacznie różnić od jednego szpitala do drugiego, według MedHelp.org.

3 Określ, co oznacza poziom, przy pomocy lekarza. Wysoki poziom TSH oznacza, niedoczynności tarczycy, niedoczynność tarczycy lub. Oznacza to, że tarczyca nie reaguje prawidłowo na stymulację TSH, z powodu dysfunkcji tarczycy. Niski poziom wskazuje na nadczynność tarczycy lub nadczynność tarczycy. Wysoki lub niski poziom TSH zarówno wskazują niedobór, a dalsze badania będą wymagane, aby określić, dlaczego nie jest to problem.

4 Postępuj zgodnie z lekarzem, jeśli badanie wskazuje na wysoki lub niski poziom TSH. Dalsze badania prawdopodobnie nakazał, aby określić, dlaczego stężenie TSH są wyłączone. Lekarz może zlecić badanie T4 lub T3. T4 i T3 są hormony wytwarzane przez gruczoł tarczycy, a jeżeli produkcja tych hormonów jest nieodpowiedni, to może być to, co wpływa na wysoki / niski poziom TSH.

Wskazówki:

  • Objawy niedoczynności tarczycy należą zmęczenie, uczucie zimna, przybiera na wadze, czy doświadcza zmian w skórze i włosach.
  • Objawy nadczynności tarczycy, co powoduje przyspieszenie metabolizmu, obejmują zmniejszenie masy ciała, o palpitacje serca, pocenie się lub doświadczają bezsenność.
  • Leczenie hipo- lub nadczynności tarczycy to biorąc hormony tarczycy lub chirurgicznie wymiana usuwania całości lub części tarczycy.

Interpretacje wyników TSH

Interpretacje wyników TSH


Hormon tyreotropowy (TSH) jest wytwarzany przez przysadkę mózgową, stymuluje się thryoid do uwalniania dwóch różnych hormonów. Stężenia TSH są testowane, jeśli lekarz czuje jesteś wykazujących objawy zaburzenia czynności tarczycy i / lub do monitorowania leczenia wcześniej rozpoznaną chorobą tarczycy.

Normalny

Normalny zakres TSH wynosi 0,4 do 4,0 milijednostkach na litr (mlU / L). Jeśli w trakcie leczenia zaburzeń tarczycy, dopuszczalny zakres normy TSH jest 0,5 do 3,0 mlU / l.

Powyżej normy

Poziomy wyższe niż normalnie może wskazywać kilka różnych chorób, w tym pierwotną niedoczynnością tarczycy, hormon tarczycy odporności wrodzonej niedoczynności tarczycy, nadczynność tarczycy TSH lub zależnej.

Poniżej normy

Poziomy, które są niższe niż normalnie może wskazać chorobę tym hyperthyrodisim lub niedobór TSH. Niższe poziomy mogą być wywołane przez wiele różnych leków, jak również.

Wynik badania tarczycy normalne

Tarczycy, która ma wpływ na wiele części ciała, jest integralną częścią ludzkiej anatomii. Jest dławik, który usuwa jodu z żywnością i przekształca je do hormonów tarczycy. Tarczycy wpływa na wiele różnych obszarów ludzkiego ciała --- wagi, nastroju, temperatury ciała, włosów i utraty spójności, funkcji seksualnych i spójność skóry. Podczas gdy osoba może funkcjonować z obniżonych lub podwyższonych poziomów tarczycy, przez krótki okres czasu, to ważne jest, aby rozwiązać problemy szybko. Zarówno mężczyźni jak i kobiety doświadczają tarczycy problemy, choć kobiety z problemami tarczycy niż mężczyzn przez całkiem sporo.

Dwa rodzaje problemów tarczycy występują: niedoczynność tarczycy (słaby lub nie istnieje funkcjonowanie tarczycy) i nadczynność tarczycy (nadczynność tarczycy). Kilka prostych testów wykonywane przez lekarza lub endokrynologa pomogą ustalić, czy wchodzą w zakres normalnego funkcjonowania lub wymagają dodatkowej pomocy dla problemu tarczycy.

T4 - Serum Tyroksyna i tyroksynę Bezpłatne

T4 jest głównym hormonem wydzielanym przez tarczycy. Lekarz będzie testować poziom T4 z prostego badania krwi. Dwie wersje T4 zapewnić wgląd w normalnym zakresie: 4.6-12 ug / dl (mikrogramów na decylitr) jest normalny zakres tyroksyny w surowicy i 0.7-1.9 ng / dl (nanogramów na decylitr) jest normalny zakres wolnej tyroksyny. U osoby z niedoczynnością tarczycy, ich stężenie w zakresie T4 będzie niższa niż średnia ponieważ tarczycy nie jest wystarczająco wytwarzania (lub w ogóle) hormonami. Hyperthyroidic osoba byłaby wyższa niż średnia dla tych testów.

T3 - Serum Trijodotyronina i FT3I

Test T3 (znany również jako wolny indeks T3 lub FT3I) jest często zamawiane przez lekarzy po test T4 wraca pokazując pacjent nie jest w średnim przedziale. Średni zasięg dla T3 jest 80 do 180 ng / dl.

TSH - Serum Tyreotropina

Tarczycowy hormon stymulujący, zwany także thyrotropin lub TSH, pochodzi z gruczołu przysadkowego. To TSH, że faktycznie "instruuje" tarczycę do wydzielania hormonów T4 i T3. Badania TSH jest najważniejszym sposobem określenia, czy ktoś ma problemy z niedoczynnością tarczycy TSH --- jeśli nie działa prawidłowo, hormon T4 nie otrzymają odpowiednie sygnały, że wymaga.

Średni zakres TSH wynosi 0,5 do 6 U / ml (jednostek na mililitr). W hypothyroidic osoby, gdy poziomy są wyższe od przeciętnego. To dlatego, gdy tarczyca jest uszkodzony, kroki w gruczoł przysadki i pracuje w nadbieg. A hyperthyroidic tarczycy osoby, z drugiej strony, będzie pracować więcej niż powinien, a zastąpi przysadki (TSH) i; Dlatego pacjenci zobaczą niższe niż średnie numerów na tym teście.

Badania pomocnicze

Inne badania mogą być również zamawiane przez lekarza. Ich skróty i zwykłe zakresy są następujące:

Wolnej tyroksyny ułamek - FT4F - 0.03-0.005 procent
Współczynnik wiązania hormonów tarczycy - THBR - 0,9-1,1

Radioaktywny wychwyt jodu - Raiu - 10-30 procent
Serum tyreoglobuliny - Tg - 0-30 ng / ml (nanogramów na mililitr)

Uwaga

Podobnie jak każdy człowieka jest różne numery tarczycy mogą różnić się, że dobrze. To sprawia, że ​​jest niezwykle ważne, aby nawiązać dobre połączenie z lekarzem lub endokrynologa. Ważne jest również, aby sprawdzić w siebie i zobaczyć, jak się czujesz --- znasz siebie najlepiej. Na przykład, jeśli zauważysz, że twoje testy zaczynają odpadać normy, ale tylko nieznacznie, nadal jest integralną, że udać się do lekarza, aby je omówić. Lekarze mogą śledzić cię w czasie, aby stworzyć zdrowe plan. Czasami większa liczba w skali testu nie będzie natychmiast wymagają jakiegokolwiek działania, ale lekarz będzie omówić to z tobą. Należy również pamiętać, że niektóre leki, takie jak antykoncepcyjnych i antybiotyków może przeciwdziałać, wskazują wyniki badań, więc proszę poinformować lekarza, nic o przyjmowaniu. Należy pamiętać, że tutaj liczby są średnio normalny zakres dla każdego testu. Twój własny przebieg będzie oczywiście różna.

Wysokie stężenia TSH u dzieci

TSH jest tyreotropinę, hormon stymulujący tarczycę lub i jest jednym z hormonów regulujących funkcjonowanie tarczycy i metabolizm sterowania. Podwyższone TSH u niemowląt i dzieci może świadczyć o zaginionej, wadliwy lub uszkodzony tarczycy. Ciężka niedoczynność tarczycy u niemowląt może powodować opóźnienie umysłowe i niewydolności serca. Wczesne rozpoznanie i leczenie pokazać dobre wyniki, ale muszą być wykonane jak najszybciej. Obniżone stężenie TSH może wskazywać na problem przysadki lub nadczynności tarczycy, przeciwieństwo niedoczynności tarczycy.

Funkcja

TSH jest hormonem odpowiedzialnym za stymulację tarczycy do produkcji tyroksyny lub T4 i trójjodotyroniny lub T3. Hormony te kontrolują metabolizm i działają podobnie jak termostat lub huśtawki. Niskie T4 wywołuje reakcję z przysadki mózgowej, uwalniając dodatkowe TSH; jeżeli T3 lub T4 jest wysoka, prawidłowa odpowiedź jest obniżona TSH. Jeśli albo tarczycy lub przysadki jest dysfunkcjonalne, to wyważone nie. Jest zatem konieczne, aby przetestować oba TSH T4 i T3 ewentualnie przed postawienia diagnozy.

Niedoczynność tarczycy

Brakujące lub uszkodzone tarczycy u noworodków jest bardzo poważną chorobą. Nieleczona powoduje ciężkie upośledzenie umysłowe. Pierwsze oznaki są słabe napięcie mięśniowe, brak ruchu i trudności w karmieniu. Ciągle poważny, chociaż w mniejszym stopniu, to niedoczynność tarczycy, która może się u dzieci w każdym wieku. To jest nazywane niedoczynność tarczycy, a objawy obejmują powolny wzrost, brak energii, słabą napięcia mięśniowego i otyłość bez dużego spożycia. Leczenie tyroksyny ustnej jest bardzo skuteczny, a jeśli podawane wcześnie może odwrócić pewne istniejące opóźnienie umysłowe.

Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy u dzieci mogą być spowodowane zapaleniem tarczycy - zapalenie tarczycy - diety o niskiej zawartości jodu, lub problem z przysadki mózgowej, która produkuje TSH. Wskazania są ekstremalne nerwowość i nadpobudliwość, ekstremalnych cienkość ze zdrowym apetytem, ​​obrzęk u podstawy szyi - czasami nazywany wole - ochrypły głos i wyłupiaste oczy. Badanie TSH sam nie ustalenia rozpoznania, które mogą być oznaczone w teście T4, ale połączenie TSH / T4 jest bardziej przydatne. Choroby związane ze zwiększeniem T4 choroba Gravesa i zapalenia tarczycy Hashimoto, autoimmunologiczne zaburzenia.

Inne fakty

Wadliwe tarczycy mogą również być dziedziczne, wywołane wrodzoną lub przez reakcję leku.

Leczenie nadczynności tarczycy, która usuwa lub niszczy tarczycę nieuchronnie powoduje niedoczynność tarczycy. TSH T4 i T3 są proste analizy krwi, które wymagają tylko małej próbki krwi. Podwzgórze jest również zaangażowana w metabolizm i ten gruczoł jest większa u dzieci niż u dorosłych. Należy pamiętać, że leczenie niedoczynności tarczycy jest tani i skuteczny; dzieci, które są diagnozowane i leczone może pokazać "catch-up" zryw wzrostu zaraz po zabiegu.

Zrozumienie wyników tarczycy testowe

Tarczyca to niewielki gruczoł w kształcie motyla znajduje się w gardle blisko tchawicy. Celem do tarczycy jest do produkcji i uwalniania hormonów. Tarczyca pomaga regulować temperaturę ciała, w produkcji żelaza i absorbujący energię. Gdy tarczyca nie działa prawidłowo, osoba często zmagają się z wagi, zmęczenie, wypadanie włosów, depresja, obrzęk dłoni i stóp, i problemy z pamięcią.

Instrukcje

1 Zadaj że lekarz wykonać standardowe tes TSH. Wielu ekspertów zaleca również, aby poprosić o badanie przeciwciał, jak również badanie T3 i T4, co potwierdzają wyniki badania TSH. Większość lekarzy zaleca również, że masz testy uruchomić kilka różnych czasów i porównać wszystkich odczytów. Im więcej testów są prowadzone, dokładniej lekarz będzie w stanie zdiagnozować stan tarczycy.

2 Zrozumieć wyniki badań TSH. W 2003 roku Amerykańskie Stowarzyszenie Clinical Endocrinolo- obniżona prawidłowy zakres wartości tarczycy od 0,5 mIU / l do 5,0 mIU / l, do 0,3 mIU / l do 3,0 mIU / L. Wszystko wyższa jest uważany za stan niedoczynności tarczycy. Pacjenci z czytania w ramach 3.0 są często zdiagnozowano stan nadczynnością tarczycy, chociaż wielu pacjentów czuje się najlepiej, gdy mają one wartość tarczycy 2,0 mIU / L.

3 Wprowadź zmiany w stylu życia, jeśli wyniki badań wskazują na stan tarczycy. Przetworzonej żywności, tłuszcze trans, surowe warzywa kapustne i suplementy jodu należy unikać, jeśli zdiagnozowano stan tarczycy.

Co to jest poziom TSH?

Test poziomu TSH mierzy ilość hormonu tarczycy symulację we krwi. Ten hormon jest produkowany przez przysadkę mózgową i mówi tarczycy aby tyroksyny i trójjodotyroniny hormonów. Wartości nieprawidłowe mogą wskazywać na zaburzenia czynności tarczycy.

W jaki sposób jest ona wykorzystywana

Test może być stosowane do diagnozowania chorób tarczycy, niepłodności i funkcji przysadki. Może on być również używany do przeszukiwania dla niedoczynność tarczycy u noworodków i monitorowania skuteczności leczenia tarczycy.

Normie

Normalne zakresy stężenia TSH są 0,4 do 4,0 mlU / l, zgodnie z Medline Plus. Ale dla tych z objawami niedoczynności tarczycy, wartość ponad 2 mlU / l może wskazywać przyszłe niedoczynność tarczycy.

Nieprawidłowe wyniki

Wysokie odczyty mogą wskazywać na niedoczynność tarczycy, niedoczynność tarczycy lub. Niskie odczyty mogą wskazywać na nadczynność tarczycy. Dodatkowe badania jest zazwyczaj wymagany do zakończenia diagnozy i określenia przyczyny.

Test

Test wykonywany jest poprzez pobranie próbki krwi z żyły lub tętnicy za pomocą igły. Powikłania są rzadkie, ale mogą obejmować nadmierne krwawienie, omdlenia, zasinienie i infekcji.

Rozważania

Niektóre leki, w tym aspiryny, może wpływać na odczyty testów, więc poinformować lekarza o wszelkich leków lub suplementów, które zażywasz. Ekstremalne stres i choroba może mieć wpływ na wyniki.

Objawy TSH Nadczynność tarczycy

Nadczynność tarczycy, wywołane przez nadczynność tarczycy. Kiedy nadczynność tarczycy, wytwarza zbyt tyroksyny hormonów. Jeśli lekarz podejrzewa, że ​​masz nadczynność tarczycy, będą wykonywać hormonu stymulującego tarczycę (TSH), badanie krwi.

Funkcja

U zdrowych osób, tarczyca produkuje odpowiednie ilości obu hormonów tyroksyny-3 i tyroksyny-4. Hormony te służą do regulacji metabolizmu.

Nadczynność tarczycy

Gdy tarczyca produkuje za dużo hormonów, z tych wyników nadczynności tarczycy. Ponieważ ciało jest zalany metabolizmu zwiększenie tych hormonów, może powodować nagłe nieważkości. Dodatkowo, osoba może wystąpić przyspieszone bicie serca, drżenie kończyn, pocenie się i niekontrolowane znacznie zwiększone łaknienie.

Więcej o nadczynności tarczycy

Nadczynność tarczycy może powodować kobiety doświadczają nagłych zmian menstruacyjnych wzorów. Także ludzie, którzy cierpią na nadczynność tarczycy może się wole, stan, w którym tarczyca powiększa się i powoduje obrzęk u podstawy szyi.

TSH test

Lekarz zazwyczaj wykonać badanie krwi podczas sprawdzania nadczynność tarczycy. Test ten mierzy poziom tyroksyny i TSH (obecnego chemicznych we krwi). Lekarz może również zapytać o to, czy nie masz w rodzinie nadczynność tarczycy.

Metody leczenia

Istnieje kilka możliwości leczenia nadczynności tarczycy. Są to leki, w celu zmniejszenia ilości wytwarzanych przez hormonów tarczycy, chirurgii i terapii jodem radioaktywnym.

Po leczeniu

Po leczonych na nadczynność tarczycy, trzeba będzie nadal przechodzi okresowe badania krwi, aby zmierzyć ilość hormonów produkowanych przez tarczycę. Dodatkowo, niektóre zabiegi, takie jak radioaktywny jod może działać zbyt dobrze, powodując tarczycy do produkcji hormonów, zbyt małe, w których przypadku wymagane będą inne leki.

Objawy tarczycy i negatywne wyniki

Objawy tarczycy i negatywne wyniki


Typowe objawy tarczycy, takie jak zmęczenie i niezdolność do utraty wagi, są zbyt często oddalone. Wspólne badanie przesiewowe dla TSH (TSH) może brakować wielu pacjentów, którzy mogą wiele skorzystać z leczenia tarczycy.

Historia

Przed rozwojem teście TSH krwi otrzymuje się około 1973 lekarzy u pacjentów leczonych na podstawie objawów.

Znaczenie

TSH to hormon przysadki mózgowej, który pobudza tarczycę. Hormon ten jest na ogół powolny, aby reagować na zmiany tarczycy i może nie odzwierciedlać problem tarczycy spowodowanych przez gwałtowne zmiany ze względu na chorobę autoimmunologiczną.

Efekty

Błędnie pacjent może cierpieć lata nieudanego leczenia depresji, senność i wagi zmian.

Expert Insight

Jeśli badanie przesiewowe tarczycy TSH jest ujemny i nadal masz objawy, zażądać badania przeciwciał, w tym przeciw peroksydazie tarczycy (TPO) i tyreoglobuliny (TgAb).

Ostrzeżenie

Jeśli masz objawy tarczycy, pytania na temat wyników badań lub innych problemów zdrowotnych, należy skonsultować się z lekarzem. Wiedz, że jesteś wolny, aby uzyskać kolejną opinię drugiego lekarza i być adwokatem własnej opieki.